Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) Pikari válasza arn (#93997) üzenetére


Pikari
őstag

A 25x gyorsabb procival önmagában nem mész sokra játékok alatt, ha csak nem pakolsz a gépbe valami több százezres videókártyát.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94002) envagyok válasza Pikari (#94000) üzenetére


envagyok
veterán

R9 280x 3gb már 13k-tól van, gtx 1060 3gb is már 20-25k.
Vicces vga árak vannak, de aki upgradelne, most tegye.
I7 is van 2. Gen már 8-9k
Ram 500ft/gb

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94003) DarthSun válasza envagyok (#93985) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Awe32 + GUSMax : DOS alatt javaslom kezdeni, először az Awe 220- ra, aztán a GUS 240- re. Ha itt rendben vannak, akkor nyugiban mehet rá a Win, ott is rendben kell lennie. Én mondjuk Win98SE- t köszörültem fel hozzá, de Win3.11 alatt sem lehet gond már, ha DOS alatt szól mindegyik.
Arra kell még figyelni, ha az Awe PNP- s akkor kell a CTU/CTCM->220/5/1/5- re, ha jumperes akkor meg avval ugyanennyire belőni.

S7/SS7- ben amúgy nekem nem ment a Classic és a MAX sem. Némelyikben semmi, de volt hogy részben működött. A P-II és SlotA konfigokban viszont kapásból jól mennek, nem kellett semmit görcsölni. Amiatt említem, mert nemtom hogy S4 gépben hogy fognak viselkedni.

(#94004) envagyok válasza DarthSun (#94003) üzenetére


envagyok
veterán

Köszi mindenkinek.
Szerencsére nem pnp a ct3900

@arn
Melyek vision?
868 vagy 964?
Az s3 trio64-et írták még 94-esnek a Dosdays-on

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94005) Pikari válasza envagyok (#94002) üzenetére


Pikari
őstag

Az nem is rossz, így már 150 helyett akár 100 körül is ki lehet hozni értelmes masinát, ami érdemben túlszárnyalja a c2d-t. Aki régóta halogatja a gép updatet, annak most van itt az ideje. Én fél éve váltottam phenom2+8800gt kombóról westmerere+fermi kombóra a fő gépemben, kb duplázni tudtam vele az fps-t úgy, hogy a monitort is cseréltem 1360x768as 18 colosról 1920x1200as 23 colos ips paneles fujitsu monitorra, 50-100k között volt kb, amit ráköltöttem.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94006) envagyok válasza Pikari (#94005) üzenetére


envagyok
veterán

Miről beszélsz?
I7 2600 8000ft
2 ram slotos 1155 lap 5-6000Ft
8gb ram 5000ft 16gb 10000ft
480gb ssd 7-9000Ft
GTX1060 20000Ft
Eddig 53k
És minden elfut rajta.
Ház táp mindenkinél van, de ház van ajándék kategória, táp meg legyen akkor 7k, akkor 60.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94007) Pikari válasza envagyok (#94006) üzenetére


Pikari
őstag

Akkor tehát leírod ugyanazt, amit én, csak felháborodva? :D A monitort amúgy kihagytad, a használhatóbb az egy 30k kb (1060on nincs VGA csatlakozó).

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94008) jokeph válasza envagyok (#94006) üzenetére


jokeph
nagyúr

i3-12100f-35e
B660-as deszka 35-55e (függően, hogy akarsz e később pl. i7-et beletenni)
DDR4 3200CL16 2*8 GB -13-15e
Ez eddig maxon 105e
SSD 5-13e (240/256/480/512 M2 SATA/nVME)
használt GTX 1060 akkor legyen 20e
Cakumpakk: 138e

És akkor vadiúj a lényeg, full garos, és minden korábbi cuccnál erősebb. :D

#94007Pikari: monitorból én pl DELL P2417H-t használok, 24" FHD@60HZ és IPS. Van DSUB, HDMI és DP csati is. 25e volt 2 éve, többet most sem ér kéz alatt. :))

#94009Pikari: nekem mázlim volt, 2 db-ot tudtam egy helyről venni (dual monitoros setuphoz kerestem jó monitorokat, lehetőleg egyformát), fullosan jöttek , gyári dobozukban minden tartozékukkal. :)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#94009) Pikari válasza jokeph (#94008) üzenetére


Pikari
őstag

A 24-es IPS monitort én is 25+posta áron vettem decemberben, aztán vehettem hozzá külön máshonnan kábelt, mert semmit nem adtak hozzá, csak magát a monitort, aztán így máris 30k lett.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94010) Tim82 válasza Pikari (#94007) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy DP-VGA átalakító meg 800 Ft kb. Aliexpressről, picit jobban hangzik, mint a monitorcsere.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94011) Pikari válasza Tim82 (#94010) üzenetére


Pikari
őstag

Attól függ, mit akar az illető. Ha csak valami 1280x1024es potato monitora van, érdemes azt is lecserélni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94012) Tim82 válasza Pikari (#94011) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hát, nem én számoltam bele az opcionális monitorcserét nem opcionálisan egy hardverfejlesztés költségébe. :)

De amúgy egyetértek, érdemes lehet ízlés és lehetőség szerint a régi 17-19" D-sub-os monitorokat lecserélni jobbra.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94013) Pikari válasza Tim82 (#94012) üzenetére


Pikari
őstag

Hát az egész update opcionális, ha úgy nézzük. Amire utalni akartam, hogy ilyen régi gép esetén bármi komolyabb update a rendszerben láncreakciószerűen hozza magával a többi hardver cseréjét is (nem csak cpu+alaplap+ram, amire a legtöbben asszocinálni szoktak). A monitoron, vinyón, stb kívül még jó pár dolog kihullik. Gyakorlatilag minden, mert a régi gépből általában marad kb a ház, néhány csavar, meg talán az egér (a billentyűzet általában ps/2, azt meg ma már elkezdték lespórolni). Core2duo gépek tápján általában szokott lenni 0 db pci-e 8 pin és 2 db sata power csatlakozó, szerencsés esetben van rajta 6 pin, vagy az egész megoldható átalakítókkal, vagy tápcsere, sata kábel nem szokott kéznél lenni, azt is venni kell.

Ezért is mondtam azt az elején, hogy érdemes nekik inkább valami fermi-éra kártyát bedobni, az egy 10esből megvan (gyakran 6 pin átalakítókkal, dvi to vga adapterrel jön, tehát azt külön már nem kell túrni).

A másik lehetőség az, hogy vastagon kitömött pénztárcával lát neki az ember.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94014) Tim82 válasza Pikari (#94013) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vitatom magának a gondolatmenetnek az igazát, az általad számolt költségvetéssel azért én is erősen vitatkoznék, de ilyen téren sokkal előnyösebb helyen élek (Bp.).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#94015) arn válasza Pikari (#94001) üzenetére


arn
félisten

A procit neztem, mint szuk keresztmetszet… ha mar a videokartya limited is van egy ennyire lassu procinal, azzal mindent fogsz csinalni, csak nem a mai jatekokkal jatszani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#94016) arn válasza envagyok (#94004) üzenetére


arn
félisten

864/964 pl, a 868 szvsz sehol sem volt meg akkor. A trioknal altalaban ramaty a kepe

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#94017) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Érdeklődéssel olvasom a "gazdaságos bővítést, még ma is használhatóra" postokat. Hát én az egyik gépemet nem bővítettem, hanem építettem(jó, részben bővítés, proci...).
-onnan jött hogy a 2011v3 és Kína, egy kínai lap nagyon megtetszett
-ennek már nincs XP drivere, de van hackelt csomag
-2014- es cucc, mármint a proci, elvileg ide lehet datálni...de mivel több alkatrész új, a fene tudja
-Win10-11 drivere is van, ...tehát mai is...de ugye nálam mint hobbigép, a leglényegesebb hogy felmegy rá az XP, innentől érdekes a költségvetés
-jópár éve a nyomor kategóriából feltörtem a szegénybe, hajrá, innen döntöttem hogy ez zöld jelzést kap
-ha jól emlékszem 165k- t számoltam anno, nagyrészt új cuccok, persze pár félretro, pld maga a proci(Hasvell Xeon 2640v3) is csak alkalmi vétel lehetett

HUANANZHI X99 -TF Alaplap
Xeon E5-2609v3 6core 1.9GHz proci
Xeon E5-2640v3 8C/16T 2.6/3.4GHz proci
LC-Power Cu-AL AM2/3 hűtő
4x8GB Kingston Fury DDR4/2666MHz/CL16 @1600MHz CL11 Quad channel RAM
MSI 6600GT PCIe videokártya
Galaxy nV 8600GTS PCIe videokártya
Asus HD6850 PCIe videokártya
EVGA GTX1650 PCIe videokártya
Samsung 870 EVO 500GB SSD SATA
HD322HJ+ST1000DM003 HDD SATA
LG DVDRW SATA
FSP Hydro Pro 700W táp
Sharkoon VG7W ház
WinXP/32 SP3 és Win10/64 Enterprise oprendszerek

Hát, attól függetlenül hogy számomra itt a retro XP a lényegesebb, nem elhanyagolható, ha mondjuk rosálna a 24/7 és/vagy a főgépem, akkor ez is Win10/11 képes.

Meghibásodás lehetősége : a legutóbbi bődületes viharnál - kábeltévé központ xarrá égett, utcai szolgáltató elosztók xarrá égtek, optikai net megúszta, TV tunereknek több helyen annyi, egy családi házban minden elektromos hálózat kiégett. És az előrejelzések szerint a jövőben egyre szélsőségesebb megnyilvánulások várhatók...(én mindent kikapcsoltam, 230- as dugókat, koaxot kihúztam, mikor meghallottam a durrogást, meg is úszta minden, persze nálam is volt csattanás, meg szikrázás a fali konnektorból, mivel fél utcányira csapott be a mennykő).

(#94018) envagyok válasza Pikari (#94007) üzenetére


envagyok
veterán

Számítógépről írtál :))

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94019) Pikari válasza DarthSun (#94017) üzenetére


Pikari
őstag

Én minden értékes dolgot ki szoktam húzni, ha jön az égi áldás. Sok szomszédaim egy része nem így tesz, vesztükre.

Volt már olyan, hogy a gépem épp teljesen értéktelen volt, és akkor nem húztam ki. Még crt monitorom volt. Az udvarba csapott a villám, és a kép kiugrott a monitorból oldalra. Több másodperc kellett neki, amíg szép lassan visszavándorolt a monitor közepébe.

Egyszer vihar volt, de az ablakok nyitva voltak, mert testvéremet nem érdekelte (akkoriban én építettem és tartottam neki karban a gépét, ugye másnak a pénzét könnyen leszarja az ember). Csoda, hogy nála nem vágott ki semmit soha. Egyszer jött a vihar, elkezdett valami furcsa zene szólni. Nem értettük, hogy honnan jön. Nézelődtünk, keresgettük a zene forrását. Volt egy nagy plüss kutya tesó szobájában. egy kb ilyen 20 éves szőrmókos játékvalami. És kiderült, hogy abból jön a hang. Nem is tudtuk, hogy képes hangot kiadni, vagy hogy egyáltalán elemes. És ahogy a légkör instabilizálódott, feszültség halmozódott fel, ami bejött a résnyire nyitott ablakon, feltöltötte a plüss kutya rossz elemét, és csak úgy randomra bekapcsolta. Pár másodperc múlva a villám az ablak alá vágott, lehetett látni, ahogy mikroszkopikus vastagságú kis villám útvonalak cikáznak mindenfele. Az eléggé creepy volt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94020) Fücsök007 válasza Pikari (#94000) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ma már az ivy bridge procik fillérekért mennek, és a platform picivel drágább csak mint a S775-ös minőségibb lapok. Egy bizonyos szint alá pedig nem érdemes menni a spórolással, nem drága ma már a GTX680/770 kepler kártya sem egy ilyen konfighoz vagy újabb GTX 1650/1660 kártyák használtan.

[ Szerkesztve ]

(#94021) envagyok válasza Fücsök007 (#94020) üzenetére


envagyok
veterán

Gtx 680 is inkább 15k
Gtx1060 meg 20k
Miközben majd dupla erős, minimum 4 évvel fiatalabb, és felét fogyasztja

Egy core2quad q9650 proci meg annyi mint egy 4. Gen i7
Le se merem írni, mennyiért vettem a 3. QX9770 procim :O

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94022) Pikari válasza Fücsök007 (#94020) üzenetére


Pikari
őstag

Nem azt javasoltam, hogy 775 lapot vegyenek az emberek gamingre (isten őrizz), pusztán leírtam azt a helyzetet, amelyben egy jelenlegi 775/am2 tulajdonos általában lenni szokott, és hogy milyen nehézségekkel szembesül, amennyiben fejlesztéseket akar eszközölni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94023) Pikari válasza envagyok (#94021) üzenetére


Pikari
őstag

A combosabb core2quad procik pont az általam fentebb részletezett jelenségek miatt ilyen drágák. Gyakran inkább az a járhatóbb út, mintsem a komplett géprenoválás ötször-tízszer annyiért. Ez néhány évig még így is fog maradni, de úgy gondolom, hogy 2-3 éven belül véglegesen búcsúznak a 2010 előtti platformok a low-endből.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94024) Fücsök007 válasza Pikari (#94022) üzenetére


Fücsök007
őstag

Perzse, csak épppen elég gagyi fejlesztés összerakni erős vga-val is, nagyon beesik az 1% és 0.1% FPS sok esetben, akkor már inkább ne indítsanak el rajta 2014-2015 utáni AAA-s játékot. Az is rendhagyó, hogy egyáltalán elindulnak újabb játékok egy ilyen retró gépen, a 2000-es évek elejétől a végéig ugyanez elképzelhetetlen volt. :))

[ Szerkesztve ]

(#94025) Pikari válasza Fücsök007 (#94024) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, ez korábban teljesen elképzelhetetlen lett volna, de annyira belassult a fejlődés már jó ideje, hogy elérkeztünk az évtizeden átívelő számítógépkonfigurációk korához. Ami szerintem pozitívum, mert így nem pazarolja az újabb és újabb gép el az ember pénzét - amit egyszer megveszel, az nagyon sokáig ki tud szolgálni - és a környezetet sem terheli annyira, mintha megint mindent 2 évente ki kellene dobni. Maximum az energiafogyasztása ölt kevésbé szerencsés mértékeket, illetve a mérete a régi gépeknek nagyobb az adott teljesítményszinten, mint egy mai gépé.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94026) envagyok válasza arn (#94016) üzenetére


envagyok
veterán

Én a Dosdays-ból indultam ki.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94027) jokeph válasza Pikari (#94025) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én ennek örülök, és ha megélem a következő 10 évet legalább, kedves emlék lesz az s775-től kezdődő hosszú időszak. Jópár AM2+/AM3/AM4/s775/s1366/s1151/s2011v1 konfigot vételeztem az elmúlt években, van közöttük pár egész top cucc is. Még az s775/AM3-as cuccok is jók, 4 magos procival, 8 GB rammal és egy SATA SSD-vel megtámogatva W10x64-re. :))Pedig 2008 régen volt. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#94028) Pista0001 válasza Pikari (#94005) üzenetére


Pista0001
addikt

15-20e körül van brand gép 4 magos 4. gen. i5-tel es 8 giga ram-mal, bármilyen tápcsati nélküli vga mehet beléjük (MT kivitelekbe, SFF-be lp, van amelyikbe csak 1 slotos). Keveset fogyasztanak, stabilak, megbízhatóak többnyire. Szerintem a legolcsóbb módja normális gépet venni annak, aki annyira le van maradva, hogy 775-ről vagy AM2/3-ról váltana. '25-ig tuti a Win 10, szóval mehet a játék, utana meg majd kiderül. Ja, ha már Win, még az is jár hozzájuk jogtisztán ;)

(#94029) Pikari válasza jokeph (#94027) üzenetére


Pikari
őstag

Volt a családban egy hasonló túlélő. Egy Celeron 400, VIA chipsetes alaplapban. Haver gépében szolgált 2000-től 2003 levgégéig, utána majdnem egy évet nálam volt, aztán lepasszoltam tesónak, és ő használta saját, majd family pc gyanánt 2005-től olyan 2013-ig, vagy 2014-ig.

Persze 2007-ban már gyakorlatilag használhatatlan volt (gyorsan fejlődött a technológia, így akkorra már 2 mag, 64 bit volt a csúcskategória). Először 32 mega ram volt benne, de az hamar kevés lett, úgyhogy olyan 2008 körül 96mbyte, 2010-re 128mbyte, az életciklusa levgére pedig már 192 mbyte memóriát applikáltam bele.

Egy ideig lehetett rajta youtubeozni is, talán olyan 2010-ig, de aztán amikor a flasht leváltották, utána már menthetetlenül 1-2 fps volt az egész.

A 2 megás pci trident videó kártyát először egy voodoo1-el próbáltam élhetőbbé tenni. Később s3 virge + voodoo1 kombó volt benne, aztán olyan 2010-ben kapott egy voodoo3-mat, de annál modernebb kártyát már nem applikáltam bele. Vinyó gyanánt az 1 gigás vinyót egy 20 gigásra updateltem valamikor 2007-ben.

A legújabb játék, amit képes volt vinni, az a kyodai mahjong 2006-os verziója volt (ez nem AAA játék). Mondjuk gyakorlatilag ez volt az egyetlen játék, amivel akkoriban játszottunk (akkoriban az AAA gamek kegyetlenül szarok voltak, legalábbis az én ízlésvilágom számára).

Szóval bár a celeron sokáig megvolt, használati értéke nem sok volt. Ehhez képest egy am2/3/775 simán elvan a mai szoftverekkel, weboldalakkal, és B-class/indie gamek nagy részével is, ha van mellette egy megfelelően combos videókártya, és elég ram.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94030) Pikari válasza Pista0001 (#94028) üzenetére


Pikari
őstag

Alapvetően egyetértek. A régi átépítése helyett érdemes brand alapokra építkezni. Ismerek olyat a környezetemben, aki ezt csinálta. Hogyha az ember talál egy neki megfelelő szimpatikus alapgépet, az nagyobb mozgásteret ad, mintha a régit kellene újraépíteni.

De van hátoldala is a dolognak, pl amint említetted is, a kiegészítő tápcsati nélküli videókártyák kiesnek, ami gondot okozhat abból a szempontból, hogy azokért plusz felárat kell fizetni, vagy nagyítóval keresgetni a jobb modelleket, ha egy adott teljesítményszintet el akarsz érni. Pl gondot okozhat, ha régi felsőközép/csúcskártyákat nem tudsz belerakni. Persze ez messze nem akkora gond, mintha a teljes átépítéssel járó mizériával küzdene meg valaki lga775-ös gép átépítése során, mert ez a probléma részben ott is fennáll a 8 pines csatlakozó hiánya miatt, plusz bejön a számos másik probléma.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#94031) KROK640 válasza jokeph (#93998) üzenetére


KROK640
veterán

Végre!!! :C :C :C :C

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#94032) sidi


sidi
junior tag

Sziasztok!

Ajánlanám figyelmetekbe retro blog sorozatom legújabb részét:
486-os Laptop története

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#94033) jokeph válasza Pikari (#94029) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C :K
AM3-as kedvenc procim: Opteron 1381 2,5@3,0 GHZ-re tolva, Asus M3A78-EM (AM2+) lapban, megtámogatva 4*2 GB low profilos Kingston DDR2800-as ramokkal, ezek a ramok szépen mennek 900-on is, SATA SSD-re W10x64 fel. Sikerült életet lehelnem W10 alatt a lapra integrált ATI HD3200-as IGP-be is, így már nem csak lézengett benne, láthatóan használgatta YT videó lejátszásakor is nem csak a CPU-t tisztán.
4*1 GB rammal és először XP-vel majd W7x64-el sokáig volt a fő gépem, durván 5 évig nyúztam (3 CPU volt bennen cserélve, és a végén kapott egy HD5670 1 GB GDDR5 VGA-t).

A PII-es gépemet 2000-2003 között használtam, majd csere P4-re.

#94031KROK640: Bármikor. Amit megírtam, saját tapasztalat több játékon keresztül. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#94034) Pista0001 válasza Pikari (#94030) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem minden szempontból jobb a nem olyan régi középkategóriás kártya, mint a régebbi csúcs. Kevesebbet fogyaszt, kevesebb hőt termel, halkabb lehet, és talán az árát is kevésbé tartja. :)

De ha mindenképp régebbi csúcskártyát szeretnél, van megoldás. Vannak brand gépek, amikben normál atx táp van, nincs semmi trükközés, lehet cserélni megfelelő teljesítményűre, ami a 775/AM2/AM3 fejlesztésnél is szükséges lehet. :)

(#94035) arn válasza envagyok (#94026) üzenetére


arn
félisten

Eleve 94 elott nem volt pci kartya a piacon, a vision864 jott ki 94ben, a videogyorsitos kartyak 95ben jottek. Stb… fake a fele. Keress ra ujsagokban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#94036) envagyok


envagyok
veterán

Most jöttem rá, hogy van már összerakva egy 486 retro gépem, egy hangszórós docking portos (3545) thinkpad 370c /486dx4/

Még régen egy Soundblaster Pro2 ct1600-át tettem bele, de azon gondolkodom hogy ilyen esetben, mikor csak egy isa port elérhető, melyik a legjobb hangkártya választás, mert jó lenne midi is.
Amit tudok bele tenni:
Ha belefér, akkor awe32 , sb16, yamaha sw20 pc
Vagy miro pcm10, aztech, vagy yamaha audician, opti , awe64 value/ Gold kártyák
Mindezeket akár kombinálva midi daughterboarddal (db50xg, orchid, terratec, stb)

Itt most nem a korhűség lenne fontos, hanem a legjobb hangminőség és kompatibilitás.
Jó buli lenne nyáron elcipelgetni mindenfelé szórakozni.
BTW 486dx4-re van c64 emulator?

Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94037) Bile Demon válasza envagyok (#94036) üzenetére


Bile Demon
őstag

Van C64 emulátor DX4-re.

Bruhe

(#94038) envagyok válasza envagyok (#94036) üzenetére


envagyok
veterán

Ja meg gravis classic és pnp, de gondolom ott kampatibilitás kilőve.
Megaem, sbos egyébként mennyire jó?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94039) Bile Demon válasza envagyok (#94038) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ha demókat akarsz mutogatni, akkor GUS classic. Ha játszani, akkor, SB PRO 2. Ha midi is kell, akkor nem tudom.

Bruhe

(#94040) envagyok válasza Bile Demon (#94039) üzenetére


envagyok
veterán

Na ez az :()
Ezt eddig is tudtam, így is épül asztali + midi kimenet.

Itt tényleg az a lényeg, hogy melyik kártya tudja a legkevesebb kompromisszummal és legjobb hangminőséggel az opl+digi+midit.

Ha sok pénzem lenne, mondjuk Orpheus2-t vennék

486 alatt mit érdemes használni c64 emura?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94041) arn válasza envagyok (#94036) üzenetére


arn
félisten

Ct3910

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#94042) envagyok válasza arn (#94041) üzenetére


envagyok
veterán

CT3900 van 2db, abból biztos tudok rakni ha befér.
Ez mivel másabb?
Az ok, hogy value, nincs ram, viszont a társkártya csati hiánya nem jó.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94043) KROK640 válasza zsid (#93999) üzenetére


KROK640
veterán

Milyen gyönyörű, következetesen megtervezett lap.
Nem úgy mint a legtöbb duál procisnál, hogy össze-vissza vannak górálva a memóriaslotok meg a SATA portok

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#94044) Czo válasza KROK640 (#94043) üzenetére


Czo
őstag

Ez az egybe, egymas mellett van minden RAM slot, csak addig mukodik, amig nem kell manual lapozgatas ahhoz, hogy megallapitsd melyik slot, melyik CPU-hoz tartozik. Szoval, en orulok, hogy ezek utan felhagytak ezzel :)

(#94045) Bile Demon válasza envagyok (#94040) üzenetére


Bile Demon
őstag

DOS-os progi C64.EXE vagy C64S. És volt 2.0 is belőle. LPT porton kezelte a 1541-et egy olyan kábellel, amit annó én is forrasztgattam (1995 körül), oszt társ meg küldte szerte mindenhova az országba.
Valahol talán még megvan, de a katalógusban nem találom, ami rossz jel.

Ez a Miha Peternel nagyon ismerősen hangzik. [link]

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#94046) envagyok válasza Bile Demon (#94045) üzenetére


envagyok
veterán

Image betöltést nem floppyról gondolom ez nem tud akkor.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94047) arn válasza envagyok (#94042) üzenetére


arn
félisten

Kb ennyi… nekem ezek nem kellenek, dos alol ugyse tudsz semmit se feltolteni, az sc55 meg rakotve is epp olyan bugos lesz, mint radugva a tarskartya :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#94048) envagyok válasza arn (#94047) üzenetére


envagyok
veterán

Azért gondoltam társkártyára, mert a laptoppal nem tervezném az sc-55 hurcolását.
CT1740+társkártyával az a gond, hogy mono a régi sb hang.
A yamaha audician tűnik jónak még, szép tiszta hangja van, opl3 benne van, meg bugmentes az mpu-401

Ensoniqnak van jó hangkártyája, amibe be van építve mt32 és gm módú midi is, ígéretes, de szidják az opl hangminőségét [link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94049) arn válasza envagyok (#94048) üzenetére


arn
félisten

Mi az hogy mono es regi sb hang? Az sb16ok egyik igy bugos, a masik meg ugy - egyutt kell vele elni, akkor annyit tudtak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#94050) Bile Demon válasza envagyok (#94046) üzenetére


Bile Demon
őstag

D64 és T64 formátumot tud kezelni.

Bruhe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.