Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Yutani válasza Rive (#33999) üzenetére


Yutani
nagyúr

Véleményem szerint egy jó AM2+ lap és hozzá egy Phenom II X4 proci mai napig elég még játékra is, persze nem hardkór gémingra gondolj, és persze nem erőforrás zabáló munkára.

Most AM3 konfigom van, de gondolkodom rajta, hogy beledobom a régi AM2+ lapomba a PHIIX4 procimat és azzal tolom tovább, ezt meg vigyék! :)

#tarcsad

(#34002) Vladi válasza Yutani (#34001) üzenetére


Vladi
nagyúr

nekem is IIx4-van, 905e-s, még hosszú évekig fog szolgálni. Nagyon jó kis technika. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34003) Rive válasza Yutani (#34001) üzenetére


Rive
veterán

Én is ~ így gondolom (ezért is van még ez a lap, fene tudja mióta), csak közben a sok netes sz*tyok erőforrásigénye igencsak megnőtt, úgyhogy ha 1-2 böngészőablak nyitva van akkor mostanra már szaggat a játék...

Nem vagyok nagyigényű, ugyanazzal a néhány játékkal szórakozom már évek óta (jellemzően az Egosoft-féle X sorozattal, ezért is kell nagy egyszálú teljesítmény - régi a játék), de a jelenlegi állapot már elfogadhatatlan :(

Ui.: jelen állapot szerint X2/2.5G-n három giga memóriával 2-3 böngészőtab mellett már kicsivel rosszabbul fut most a játék mint anno Tua 1.4-en másfél giga SD-vel...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34004) Vladi válasza Rive (#34003) üzenetére


Vladi
nagyúr

"netes sz*tyok erőforrásigénye igencsak megnőtt, úgyhogy ha 1-2 böngészőablak nyitva van akkor mostanra már szaggat a játék..."

Akkor ezzel a problémával foglalkozz. Büdös nagy kamu, hogy ilynekor új gép kell. Nem kell. Vagy pucold le a sok szrt, vagy tegyél fel linuxot netezni és ott pucold le a sok szrt. Kész.

mod:
Hát ez az! Aztán gyakorlatilag ugyan azt csinálod. Én már ettől agyérgörcsöt kapok, komolyan. :W

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34005) Rive válasza Vladi (#34004) üzenetére


Rive
veterán

Linux van - bele se akarok gondolni, hogy mi lenne itt Win alatt :DD

Ui.: nem fogok ezen vitatkozni. Tessék peremfeltételnek venni, hogy nálam néhány böngészőlapnak nyitva kell lennie, amikor a gép megy - és sajnos ezeken a lapokon annyit 'fejlesztettek' az utóbbi néhány évben, hogy a régi jól bejáratott kis masinámnak játék mellett mostanra már gondot okoz. Azaz gépcsere nélkül kell majd bele egy kis extra 'hús'.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34006) Fenyő válasza Yutani (#33998) üzenetére


Fenyő
őstag

Mégcsak AM2+ sem feltétlen kell, nekem egy legalább 8 éves Asrock AM2-es lapom van, amiben egy AM3-as X2 240-es megy alulfeszelve E (45W) szintűre, persze nem minden AM2-es lapban megy AM3-as proci (leginkább bios függő és ált max csak 95W-ig, tehát nagyobb X4-es, X6-os kilőve), de pl tavaly húgoméknak szintén olcsó (4K) AM2 lap (Msi K9N Neo-V2) és AM3 X2 245E-re (szintén 4K volt) upgrédeltem a korosodó egymagos 754-es rendszert, szinte 0 ráfordítással, ill. elég sok 775-ös rendszert is pakoltam össze alap Core2 ready lapokkal (3-5K között mentek), amibe procik tényleg bagóért vannak 1K körül E2000-es széria, 2K körül E5000-es széria stb...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34007) Sanchez638 válasza Fenyő (#34006) üzenetére


Sanchez638
addikt

Az biza, am2+ nekem is sok volt, de talán ahhoz drága a proci. Egy 775-ös rendszer is ki lehet fogni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34008) Fenyő válasza Sanchez638 (#34007) üzenetére


Fenyő
őstag

Ár/érték arányban nehéz most egy Core2 proci alá menni, de nem sokkal drágább egy AM2/AM3-as X2-es sem, egy alap AM2-es (X2 3800+) már 1-2K körül fogható, ami mondjuk az E2000-es széria kisebb tagjaihoz mérhető, míg egy kisebb AM3-as AthlonII X2 (240/245) 3-4K körül van, ami meg kb E5000-es szint, ami tényleg picit drágább, viszont 3-5K körül komolyabb AM2/AM2+-os lap is kijöhet mint 775-ösből, 5K-ból max G31-es vagy 965-ös lapot kapsz csak, bár szvsz azok sem rosszak, átlagfelhasználónak tökmindegy kb mi van alatta csak tegye a dolgát...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34009) Sanchez638 válasza Fenyő (#34008) üzenetére


Sanchez638
addikt

Átlagnak elég egy q35/45 chipsetes brand gép

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34010) Nudlee válasza Yutani (#33985) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Viszik, mert faragják bele az "occsó" Xeon procikat.

(#34011) Tim82 válasza Nudlee (#34010) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most rakom össze a második gépet s775 -> Xeon alapokon a családnak. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34012) Sanchez638 válasza Nudlee (#34010) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hát igen, mennyivel olcsóbb?:DD Bár a Xeon abból jó, ha L-es széria akkor kevesebb a tdp-je mint az asztaliaknak.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34013) bacsis válasza Fenyő (#34008) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hogy sikerült belerakni az Athlon II-t?
A lap CPU Supportja szerint marhára nem támogatott az Athlon II sem :B ennek ellenére elindult?

(#34014) Rive válasza Fenyő (#34006) üzenetére


Rive
veterán

...egy legalább 8 éves Asrock AM2-es lapom van, amiben egy AM3-as X2 240-es megy alulfeszelve..

Milyen lap, pontosan?
Mint kiderült, nekem (most) konkrétan AM2 van, nem AM2+: egy ASrock ALiveSATA2-GLAN.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34015) Fenyő válasza Rive (#34014) üzenetére


Fenyő
őstag

Szinte minden AM2-es Asrock laphoz van AM3-as bios, pctreiber oldalán fellelhetőek (ha a hivatalosan nem találnád) a tiédhez konkrétan itt (2.616-tól támogatja az AthlonII-őt), lényeg, hogy max csak 95W-os AthlonII/PhenomII megy bele.
bacsis: Hivatalos oldalon már nem biztos, hogy fennt van, de teljesen korrekt béta biossal visz szinte bármilyen AM2+/AM3-as procit 95W-ig bezárólag.

Ha már itt szóba került a 771-es Xeon, nincs véletlen vkinek elfekvőben 775-re átalakítója hozzá? (kallódik nálam 2db csak ennek híján nem tudtam kipróbálni őket)

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34016) Rive válasza Fenyő (#34015) üzenetére


Rive
veterán

Szuper, köszönet :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34017) bacsis válasza Fenyő (#34015) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

zsír köszi :R és vajon ez a BIOS felpakolható a "sima" KN9 NEO (nem V2.0) alaplaphoz is? :B

(#34018) Fenyő válasza bacsis (#34017) üzenetére


Fenyő
őstag

V2/V3-hoz biztos hogy jó (7369), simához (1.0) másmilyen bios kell (7260) szóval ahhoz nem lesz jó, vmi olyasmi rémlik, hogy 1.1-es PCB-től van a 7369 bios...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34019) bacsis válasza Fenyő (#34018) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszönöm az infót :R

(#34020) quailstorm válasza Sanchez638 (#34012) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#34021) Vladi


Vladi
nagyúr

Akkor jövök megnit:
Gigabyte GA-6IEM vagy Acorp 6A815E1/EP1 ?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34022) Sanchez638 válasza quailstorm (#34020) üzenetére


Sanchez638
addikt

L5430 50w-os proci. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34023) bacsis válasza Vladi (#34021) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azért itt függ hogy milyen környezetbe akarod használni... ugye az egyik mATX a másik normál méret...
a gigán csak 2 memória foglalat van míg az Acorpon 3... igaz mindegyik lap max 512MB RAM-ot tud kezelni...
teljesítményben nagyjából ugyanaz a 2 lap az tuti... de ha nem fontos a mATX méret, akkor én az Acorp-ot választanám, használtam olyan lapot, elégedett voltam vele, még némi túlhajtást is kínált :)

(#34024) Vladi válasza bacsis (#34023) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nincs nagy igényem. Inkább csak ilyen retro tesztelés lenne. Kíváncsi vagyok, mit bírnak ma az ilyen gépek. Igazóbl pár ezer forintért összerakom, az nem olyan sok.

Van már hozzá egy 850 hmz-s celeronom. ;] tudom izomagy tuat tudnék venni 400 forintért, de ez már van. Így nem veszek újat. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34025) Sanchez638 válasza bacsis (#34023) üzenetére


Sanchez638
addikt

Senki nem ajánlja a gigát, ennyire rosszak voltak anno? :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34026) bacsis válasza Sanchez638 (#34025) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én inkább azért nem ajánlottam konkrétan azt a típust mert sose voltam oda a mATX-es lapokért :DDD
a gond ugye az volt hogy igaz manapság is nagyon gyakran így van de régebben meg főleg úgy volt, hogy fizikailag kisebb alaplap= kisebb tudással is :(

(#34027) Rive válasza bacsis (#34023) üzenetére


Rive
veterán

Én is inkább a 'rendes' méretűt ajánlanám - ugyanakkor érdemes lenne belenézni a másik lap BIOS beállításaiba, mert ott meg jellemzően jobb a tuning támogatása.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34028) quailstorm válasza Sanchez638 (#34022) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Magad linkjében is ott van, hogy Tcase 57°C. Vagy tán meg akarod főzni?

(#34029) Ádyka


Ádyka
őstag

Adott egy gravis ultrasound classic. Tolok egy képet mert szép :B

A benne lévő 8 db memória összesen 6 különböző IC-ből állt :Y , aminek meg is lett a kártékony hatása. Volt benne mindenféle gyártó 70-80-100 ns-os ramja. Hiába látta a dosos progija, hogy megvan az 1 Mb, mindenféle nem odavaló zörej jelent meg a zenékben.
Elő egy régi realtek VGA-val és kapott 8 db goldstar ramot, 4-4 db 70-80 ns -os felállásban. Zörejek elmúltak.

Jelenleg a doom2 pont így szól. : [link]

Ahogy herélem ki a ramokat belőle 1Mb-512K-256K... nyilván egyre gyatrábban zajong. :D

Hangzásban ilyen sok lenne a különbség egy gravis max javára? Mondjuk speciel egyik sem tetszik, de mégis... [link]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#34030) DarthSun válasza Ádyka (#34029) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól szól szerintem mindegyik, bár felvételről nem adódik vissza az eredeti hangzás. MAX nagyon penge, a hozzáadott lejátszó meg főleg jól szól. Viszont néhány játékban gyengélkedik. Az Awe- hoz is hasonlítják, ízlés kérdése de az Awe- nak megvan az előnye a beletehető 32 (24) MB rammal. Nagyobb SoundFontokkal nincs verseny, az Awe tarol. Van egy hozzáadott 8MGM.sf2, evvel már eléri a GUS- t, aztán a 16.5mg gm gs mt32 v2.51 bank.sf2 és a Roland SC-55.sf2 is betölthető és lehet fülelni. Végigjártam a létrát a midi csúcsig, persze a következők már csak Live, Audigy vagy X-Fi kártyákhoz tölthetők be, kezdve a 150M- ás Arachno SoundFont- al, aztán van két durva font, az 1GB- os Musyng Kite.sf2 és az 1.7GB- os Evanessence2.sf2, ezek már nagyon ütnek, leverik a GUSPnP/Utopia kombit is ;]

(#34031) unclefucka válasza Ádyka (#34029) üzenetére


unclefucka
senior tag

Végre neked is van egy tisztességes hangkártyád. :))
A második videón olyan, mintha a GUS-on csak 512k memória lenne ellentétben az elsővel, ahol egyértelműen 1M van benne, nekem már régóta így szól. :)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#34032) Sanchez638 válasza Ádyka (#34029) üzenetére


Sanchez638
addikt

Itt is van egy Classic, pont sikerült megmenteni. De szerintem ennek is megvan a helye egy ph-s tagnál.

bacsis Lesz egy dual socket 8-as giga lapom :DDD

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34033) gban


gban
Közösségépítő

Tele van "kötelezővel"

Postázást nem vállalok.

(#34034) Sanchez638 válasza gban (#34033) üzenetére


Sanchez638
addikt

vicc hogy sokat ismerek belőle :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34035) Ádyka válasza Sanchez638 (#34032) üzenetére


Ádyka
őstag

Ugya nem ilyen? [link] Mert akkor irigy leszek. :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#34036) Sanchez638 válasza Ádyka (#34035) üzenetére


Sanchez638
addikt

De ilyen, akartam linkelni, de nem találtam. Főnököm alig akarja kiereszteni, de hétfőn jön :D. Azért istetszik, mert "mindene egybe van".

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34037) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Baromkdtam az AGP CPIe átalakítóval, és egy FX5950 Ultrát betoltam egy iylen átalakítóba majd így bele egy Abit KN8 SLI lapba.. ment is... 3 napig nem értem rá, majd utána ismét.. kapcsolom be a konfigot de nem adott képet... próbálom a VGA-t másik lapban, de semmi.. harmadik értelemszerűen natív AGP-s lapban, ott se semmi... na mondom fasza meghalt a VGA... raktam be mellé egy PCI-os Matroxot, a Windows látja az FX5950 Ultrát.. csak ugye képet nem adott... érdekes volt hogy a gép nem sípolta ki, illetve egyik sem sípolta ki, szépen lement a POST folyamat minden lapnál....
Keresgéltem, de nem találtam, így gyorsan fogtam a Getway FX 5950 Ultrámat, lementettem a BIOS-át, majd vissza raktam az Asus-t és beleégettem.. csodával határos módon beröffent a VGA kártya, tehát valami oknál fogva a BIOS-a szállt el...
Szóval ez így okéé... de szeretném vissza rakni a gyári BIOS-át...
szóval skaccok! Nincs valakinek FX 5950 Ultra Asus VGA kártya BIOS-a? :B

(#34038) bacsis válasza bacsis (#34037) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

találtam működik :))

(#34039) unclefucka


unclefucka
senior tag

Valamiért az ABIT KT7A lapom nem indul, mármint semennyire sem.
Más nem történt vele, csak állt egy darabig.
A BIOS elem lemerült, de azt kicseréltem.
Külsérelmi nyom, púpos kondi nincs.
Mi lehet még a baj? :F :O

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#34040) nakos1212 válasza unclefucka (#34039) üzenetére


nakos1212
senior tag

nekem is van egy pár ami sajna nem megy, pedig fasza kis lap.

(#34041) DarthSun válasza unclefucka (#34039) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó fényviszonyok között nézd át hogy nem sérült-e valamelyik alaplapi vezeték ( karc, nyomódás ). Valamint van olyan is hogy tartja a 4 mp ATX. Bekapcsolás után 4 mp- ig zárd rövidre a pwr switchet, majd engedd el és egy pillanatra megint zárd, hátha....

(#34042) Ádyka válasza unclefucka (#34039) üzenetére


Ádyka
őstag

Én is tudom, hogy jobb érzés itt kibeszélni egy ilyen tragédiát. :K
Amúgy érdemes lehet egy biost frissíteni rajta valahogy. Nem is hinné az ember, hány esetben segít, miközben az ebmer nem is piszkálta. Lásd bacsis FX-ét, meg ugye nekem is volt már így lapom.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#34043) Fenyő válasza unclefucka (#34039) üzenetére


Fenyő
őstag

A fentiekhez még annyit lehet hozzátenni, hogy attól hogy nem púpos egy elkó kondi simán lehet, hogy már kiszáradt és azért kuka, főleg ilyen korú lapnál és tudjuk, hogy Abit egyes szériáira nem is mindig a legjobbak kerültek, szóval ha fentiek nem válnának be én kondimérővel kimérnék 1-2 kritikus helyen levő kondit.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34044) unclefucka válasza Ádyka (#34042) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ó, fantasztikus mennyiségű segítség, köszönöm mindenkinek! :R :R
A probléma valójában sokkal egyszerűbb volt, ami viszont további kérdéseket vetett fel.

Történt ugyanis, hogy elővettem az ASUS A7V333 lapomat is, hátha az megy a Palomino -val.
Na az sem indult be, de itt már kezdtem gyanakodni.
Előszedtem az ASUS TUSL2-C -t is az 1300-as Celeronnal, ami viszont tutira jó, mert nem régen próbálgattam.
Na, amikor az sem indult be, akkor már biztos volt, hogy a táp nem jó.

Ami viszont azért érdekes, mert ez egy kb. 0km-es FSP-300PNF. Láb-rövidzárással az is indult amúgy, de ezekkel a lapokkal meg nem megy :F :F

Na mindegy, mert egy tápcsere megoldotta a dolgot, de így most a 1300-as Celeron -ra meg fel a Win98SE.

Aminek a telepítő lemeze meg most éppen nincs meg, a f@szkivan :((( :((( :))

Szerk: Az nmag -on minden szar fent van, még ez is! :C

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#34045) Rive válasza unclefucka (#34044) üzenetére


Rive
veterán

Azzal az FSP szériával másnak is volt sok gondja. Van ilyen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34046) Balathruin válasza Rive (#34045) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha jól emlékszem azokban gázosak a kondik is.

(#34047) unclefucka válasza Rive (#34045) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ez is jó volt, csak állt egy ideig, most meg nem megy.
Megromlik a táp?
:((( :(((

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#34048) unclefucka


unclefucka
senior tag

Sebaj, kapott egy ilyen tápot a rendszer:

Szép arany, jó hangos.
Jó márka ez egyáltalán? (Q-TEC PSU 400W Dual Fan Gold)

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#34049) Ádyka válasza unclefucka (#34048) üzenetére


Ádyka
őstag

Annó a Digit@lmind nyomta ezeket, míg el nem tűnt a cég.
Kodegány minőség volt talán vagy annál egy lehelletnyivel jobb azért? Nem is tudom.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#34050) Rive válasza Ádyka (#34049) üzenetére


Rive
veterán

Négy vagy öt efféle döglött meg bent a cégnél, de egyik se vitt magával semmit -> jobb volt, mint a codegány :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.