Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Ranagol_5 válasza DarthSun (#54999) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

2800+? 😄

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#55002) DarthSun válasza Ranagol_5 (#55001) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az is meg 3000+ is van.

(#55003) MasterDeeJay

Kis elmélkedés:

Van ez a broadcom crystalhd kártya ami arra szolgál hogy akár 1080p-t is lejátszon hardverből az adott gép. Ezt főleg atomhulladék netbookoknál használták.
Elviekben ha ezt a kártyát pci adapterrel egy retró gépbe raknám akkor kapaszkodjatok meg... Pl penti3 is vinné a hd youtube videót?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#55004) Ranagol_5 válasza DarthSun (#55002) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Bezzeg amikor kerdeztem itten par honapja, akkor meg nem reagaltal! :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#55005) quailstorm válasza MasterDeeJay (#55003) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha nem függősége az SSE2, akkor igen.

(#55006) r0b3r válasza arn (#55000) üzenetére


r0b3r
senior tag

nekem nem volt türelmem kivárni... :DDD 99-esnél van régebbi?

(#55007) laskr99


laskr99
addikt

Uhh mázlista:

(#55008) arn válasza r0b3r (#55006) üzenetére


arn
félisten

Bocs, 3dbench :) amugy a final reality volt az elso.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55009) arn válasza laskr99 (#55007) üzenetére


arn
félisten

Ha szemezgetni lehetne belole, jol hangzik... de egyben kezelni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55010) DarthSun válasza Ranagol_5 (#55004) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze mert egyik procim sem eladó, de nagyon spec esetben elcserélem...

(#55006) r0b3r : van , mégpedig a Final Reality.

(#55011) laskr99 válasza arn (#55009) üzenetére


laskr99
addikt

Háát most kommentekben páran jelentkeztünk, gondoltam mamámnak meglepi Atari mert régen volt(csak eltűnt). Hátha osztogat, mert 400m2 cuccot sehova se raksz.

(#55012) alvaro válasza alvaro (#54997) üzenetére


alvaro
senior tag

Update: 486SX33-mal (+VLB Trident) is tökéletesen megy a Turrican II. Hangot az SB16-ra 44kHz-en mixeli, interpoláció nélkül. Ha átcserélem a drivereit interpoláltakra, még mindig jól megy, de talán néha nem hozza az 1/1 framerate-et. Ráadásul bugos a hangja is olyankor (olyan, mintha túlvezérelve vágás helyett átpörögne és ritmusra berecseg) és még túl sima is lesz az Amiga verzióhoz képest :DDD

Mondjuk azok után, hogy cache-es alaplapon SLC33-mal kifejezetten élvezetesen játszottam a Jazz Jackrabbit-et, tulajdonképpen akár miért ne lenne jó :)

Plusz pont, hogy valami idétlen videomódot használ (gondolom 320x240 X mode), amit az új monitorom felismer 4:3-nak, így torzítás nélkül élvezhetem a játékot. Halleluja!

(#55013) Bile Demon válasza arn (#55008) üzenetére


Bile Demon
őstag

A 3DBench 62,5 fps volt a HINT-es lapban a GENOA kártyával. A SIS-es lapban volt 66 fps volt a másik fajta "idétlen" Cirrus CL-GD5428-al.
Mindkét fajta DX2-66-al 47,6 fps volt a HINT-es lapban.

Bruhe

(#55014) jokeph válasza laskr99 (#54995) üzenetére


jokeph
nagyúr

Telefonról tud az ember néha érdekes dolgokat irni. ;] :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#55015) DarthSun válasza alvaro (#55012) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én még mindíg azt mondom hogy a dosos 2D gamekra a legjobb a Cyrix (nagy órajellel) + R7000 AGP + SB PCI 128 [link] A proci igen nagy integer teljesítményű (runtime error nélkül még), a Radeon kompatibilis a kisebb video módokkal, az SB128 is kompatibilis az SB16/Awe módokkal, és gyors is a PCI csatolás miatt.

Ugyanez a kiépítés P-III- al gyorsabb, de befigyel a runtime error.

(#55016) frescho válasza laskr99 (#55011) üzenetére


frescho
addikt

A sok hiéna. Az képen lévő almák nagy része engem nem izgat, inkább a garázs érdekelne, meg az a pár félretett doboz. Pl. az egyik képen ott van egy Specci+

https://frescho.hu

(#55017) laskr99 válasza frescho (#55016) üzenetére


laskr99
addikt

Jaah ,hogy te is benne vagy a csopiban?

(#55018) Ranagol_5 válasza laskr99 (#55011) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Kinel van a post? En is jelentkeznek nehany dologra. :D

(#55010) DarthSun: Nemi differenciat velek felfedezni a ket cserelendo targy erteke kozott. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#55019) alvaro válasza DarthSun (#55015) üzenetére


alvaro
senior tag

Á, erre a verébre nem kell ilyen ágyú :D
Mondom, hogy full pöpec 486SX33-mal.

Ha meg brutál DOS kell, Tualatin vagy Palomino, Riva128-assal, hogy jó legyen az LFB sebessége is (nem tudom, miért sz@r@kodik a Radeon, pedig a legjobb BIOS abban van...).

Blood alá meg 3066-os Northwood, de ISA slottal, szigorúan NOLFB-vel, és sajnos GUS nélkül, mert az egy csomó chipseten (pl. TX, Aladdin5, i845) vagy 30% teljesítménycsökkenés ha streamel... (A Blood sajnos nem komálja a P35+Vortex2 kombót, pedig rettentő szépen folyik bármilyen Core2-vel 1600x1200-ban, és még szól is, csak elég sűrűn fagy :()

Apropó Cyrix. Nemrég futottam bele egybe, ami labilis volt 83MHz-es FSB-vel, pedig hivatalosan bírnia kellett volna. Szép lila kupakos MII 333+. Nagyon megnéznék egy ilyen 2.2V-os darabot, sajnos még soha nem találtam...

(#55020) frescho válasza laskr99 (#55017) üzenetére


frescho
addikt

Ott több a 8 bites téma. Itt alig van szó a PC előtti dolgokról.

https://frescho.hu

(#55021) arn


arn
félisten

Mongy a szoveg az jo, hogy keves a nyugdij, de azert 250nm alapteruletu (ki tudja hany szintes) hazban lakik, es beleinvesztal par(tiz) milliot :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55022) frescho válasza arn (#55021) üzenetére


frescho
addikt

Ha igaz a post, akkor megütötték a jackpotot. Ha nem igaz, akkor gonosz dolog ilyet művelni. Mondjuk én nem tudnék elhozni úgy ennyi cuccot, hogy ne világosítsam fel a tulajt és legalább vlami jutányos összeget ott ne hagyjak.

https://frescho.hu

(#55023) DarthSun válasza Ranagol_5 (#55018) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Micsoda ?, ja ráfizetek :D , bár ez már piac, lehet megvág a modi.

(#55019) alvaro : annyira overkill konfigokkal nem próbáltam, teszteket futtattam, de a gamek tuti runtime error vagy játszhatatlanul gyorsak. Kivétel a Doom (a korai gamek közül), mely az erős konfigokon is szépen fut, de annak a forrása C. így nem is lehet runtime erroros, valamint Carmack a mérőrutint is jól belőtte, így kiegyensúlyozott a gyorsabb gépeken is.

Cyrix MII-400 : csak szerencsém volt...kiválasztott lettem.

(#55021) arn : sztem az ő nyugdíja 5x több min az én fizum, de neki mégis nehezebb a megélhetése, hát ki kell találni valamit :D

[ Szerkesztve ]

(#55024) arn válasza frescho (#55022) üzenetére


arn
félisten

Miert ne? Csak a fedoszoveg fura... es szegeny megboldogultnak nem volt izlese :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55025) Sanchez638 válasza frescho (#55022) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hoztam már anno én is el pc boltot.. Pont jókor kérdeztem be magam. Vlaszeg akkor mentek "tönkre". MIndent elkellet hoznom, ez volt a feltétele..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55026) frescho válasza Sanchez638 (#55025) üzenetére


frescho
addikt

Persze, mindig van. Én is kaptam már ritkaságot, pl. bacsistól is, mert neki nem jelentett semmit a nebuló. Ez ritka, mint a fehér holló és valaki most nagyon belenyúlt. Mondjuk ennyi cuccal nem fog tudni sokat kezdeni, ha részben piacra kerül, akkor talán lesz 1-2 darab ami hozzám kerül megfizethető áron.

https://frescho.hu

(#55027) RexMaximus válasza frescho (#55022) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Fura posz volt az biztos, nem tudom valos e, de aki feltette azzal van kozos ismerosom ebbol feltetelezem, hogy nem fake acc.

Ertekes - ertekes nade mint a szitu is mutatja, annyira nem ertekes, hogy egy ingatlanfejlesztest megakasszon. Foleg ha a kiadassal jaro bevetelt is hozzacsapjuk.

Elvinni, tarolni, tesztelni, eladogatni is melo lesz ezt :)

Kulfoldi face csoportokban volt mar nehany hasonlo sztori. Autosok kozt meg gyakrabban.

(#55028) frescho válasza RexMaximus (#55027) üzenetére


frescho
addikt

Nagy része mára ér valamit, de van ott jó pár gép ami "aprópénz" Egy G3-as MAC nem ér annyit, mint valami kuriózum. De ilyen mennyiségben már simán fedezi a befektetett időt/pénzt és a tényleg ritka dolgokat ha megtartják, akkor is simán nyereséges. Nem irigylem, legalábbis azt nem ami a padlástérben van. :)

https://frescho.hu

(#55029) DBob válasza laskr99 (#55007) üzenetére


DBob
őstag

A gyűjtőszenvedély - legyen annak témája bármi - már csak ilyen.

Ölik bele a pénzt, mert számodra van értéke, többnyire valamilyen szentimentális okból.
Ennek következtében egy helyen elkezd felhalmozódni egy helyen a gyűjtőszenvedély tárgyából egy jelentősebb mennyiség.

A gyűjteményeknek döntő többségében két sorsa van.
1. Elpusztul maga a gyűjtemény, ilyen-olyan módon. Leég, megsemmisül, elázik, elrohad, stb.
2. Elpusztul maga a gyűjtő, és mivel adott tárgyak iránti gyűjtőszenvedély genetikailag nem öröklődő tulajdonság, emiatt széthordásra kerül, rosszabb esetben a szemétre, aka. 1. pont.

Egy szó mint száz, az egy pontban tömörülő gyűjtés fokozottan veszélyes a gyűjteni kívánt tárgyakra, miközben épp az ellenkezőjét akarják elérni vele: "Majd én megmentem az utókornak!!"

:U

(#55030) laskr99 válasza DBob (#55029) üzenetére


laskr99
addikt

Szerintem nálam ez nem áll fent, beton közt őrizve és még sok van a ketyegő időmből :D

(#55031) envagyok válasza RexMaximus (#55027) üzenetére


envagyok
veterán

Ha valós, rgy hét múlva tele lesz a jófogás/ha ezekkel a cuccokkal.
Egy veterános klubtársam betegen listát írt az asszonnynak, mit mennyiért kell eladni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55032) zoltanz válasza DBob (#55029) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Ölik bele a pénzt, mert számodra van értéke, többnyire valamilyen szentimentális okból"

Igen nálam sem találkozik a piaci kereslet a gyűjtött dolgokkal. Igaz én elsősorban már csak azokat a dolgokat gyűjtöm amik kimaradtak.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#55033) arn válasza envagyok (#55031) üzenetére


arn
félisten

A cuccok ara egy alatt elegge valtozhat. A masik, hogy ok, hogy van erteke, es van ra igeny, de lehet a vilag masik felen kellene eladni, es sok csak ahhoz kepest draga, amilyen idos, amugy egy modern kutyuhoz kepest meg mindig elenyeszo az ara. Egy gyaszolo, erdektelen embernek minden jobban hianyzik, mintsem egy ilyen gyujtemennyel kinlodjon.

Szvsz max olyanokkal lenne erdemes foglalkozni, amik onmagukban is megernek par szaz eurot (mittomen regi roland midi, esetleg gusok). Amugy beazonositani is nehez egy laikusnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55034) zoltanz válasza arn (#55000) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Dx4el mit megy a 3dmark?"

Linuxos eredmény Win98-cal :
Teljes írás

Intel i486 DX4-S/100 100MHz
256kB L2 Cache with 32kB tag SRAM (64MB cacheable area)
128MB EDO-DRAM
s3 Trio64 2MB PCI
Adaptec AHA-29160M U160 SCSI controller PCI
Orchid Righteous 3D / 3dfx Interactive Voodoo Graphics 4MB PCI
VLB Multi-I/O card providing COM & LPT on ISA
Creative Labs SoundBlaster 16 non-PnP ISA
3com Etherlink III PnP 10Mbit NIC ISA
Seagate Cheetah 36GB 10.000rpm U160 SCSI HDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#55035) r0b3r válasza zoltanz (#55034) üzenetére


r0b3r
senior tag

Bacsis következő lassúsági tesztje is lehetne... mindjárt kipróbálom én is. Egy hónapja, mikor kipróbáltam ugyanezt, akkor az első mérést se volt türelmem kivárni. :DDD :DDD

(#55036) DarthSun válasza r0b3r (#55035) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez nagyon komoly eredmény, nehéz lesz alulmúlni.

(#55037) arn válasza DarthSun (#55036) üzenetére


arn
félisten

Valszeg lefutna egy dx25on is :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55038) DarthSun válasza arn (#55037) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Huh, időben mennyi lenne ?

(#55039) Effen


Effen
csendes tag

Szépek és még működnek is! :)

(#55040) DarthSun válasza Effen (#55039) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tényleg ! ET6000 hozzám is érkezett, de panelhibás volt, a ramok miatt elajándékoztam. Az alsó az Rush ?

(#55041) Sanchez638 válasza DarthSun (#55040) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hercules Stringray talán? És igen Rush. Formájából kitalálható :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55042) r0b3r válasza DarthSun (#55036) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ha győzi kivárni az ember. :DDD Biztonság kedvéért azért kikapcsoltam a Turbó gombot, nehogy túl gyorsan végezzen. Kb egy órát ment a 3 teszt. :DDD :DDD

GA-5486AL alaplap
486DX4S-100
64Mb Ram
S3 Trio3DV2/X
Diamond Monster 3D Voodoo I 4Mb
ESS1868
4.3Gb HDD
1.44FDD
LG DVD-Rom

[ Szerkesztve ]

(#55043) DarthSun válasza r0b3r (#55042) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Grat, szép eredmény :C

(#55044) Effen válasza DarthSun (#55040) üzenetére


Effen
csendes tag

Aham az! :)

(#55045) zoltanz válasza r0b3r (#55042) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szép, le a kalappal.

Én azthittem volna többet hoz. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#55046) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Rezmagos lga 775-os hutoket keresek, esetleg lehet valakinek par ilyen elado peldanya?

(#55047) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez egy kicsit fürgébben futott :DDD

A Poligon tesztek különösen felgyorsultak, az egyik csak egy villanás volt, némelyik meg szemmel alig követhető.

(#55048) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az alábbi cuccok érkeztek eddig ebben a hónapban és érkeznek még a jövő héten, majd beszámolok róluk egy pár mondatban egy blogbejegyzésben, ha lesz rá időm:

Asus P4P800SE + 3GHz SL7KB
Gigabyte G-Power BL (GH-PDU21-SC)
Gigabyte G-Power Lite (beduplázva, mert ez már a második darab)
Scythe Shuriken Rev. B (SCSK-1100) (érkezik)
Asus V9480 (Ti4800SE), Zalman hűtővel.
Matrox G400 és egy Matrox G450 PCI-X slotos...
SL35E egy 500MHz-es slot1 prockó a másik BH6 laphoz vettem és ugyaninnen egy zsír új Jamicon slot1 hűtő a hűtéshiányos 533MHz-es procihoz. (érkezik)
Abit IS7-E2 + 2.8GHz proccal (ez kicsit később érkezik)
és végül de nem utolsó sorban egy vérszegény, de annál ritkább hűtő, egy Thermaltake Subzero4G. (érkezik)

Ez a hónap is egész jó volt. :C

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55049) snecy20 válasza r0b3r (#55042) üzenetére


snecy20
veterán

Hú, pedig '99-ben még elég sokan nyomták ám 486+Voodoo1 szintű géppel... :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#55050) DarthSun válasza snecy20 (#55049) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem a Voodoo1 mellett AMD K5 volt, a szegény ember Pentiumja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.