Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80801) gban válasza MasterDeeJay (#80800) üzenetére


gban
Közösségépítő

XP 64 bit?

Postázást nem vállalok.

(#80802) MasterDeeJay válasza gban (#80801) üzenetére

Ha találsz rá drivert akkor talán a C/M 2075-2090-es széria talán mehet (GTX5xx) ott nem követelmény az UEFI és ment 4g decoding nélkül is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80803) MasterDeeJay

Bár nem igazán topikhoz kötődik de retróhoz igen:

Bátyámnál retró cuccokkal berendezhető ÁFÉSZ bolt is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80804) DBob válasza gban (#80799) üzenetére


DBob
őstag

A Win95 is biztosan tudja ugyanezt. Az előfordulhat, hogy csak telepítés után lehet beállítani.

Nekem anno egy működő COM portom volt (a hiba okára már nem emlékszem) a Tomato Socket7 alaplapomon, és oda pedig a külső modem volt kötve. Így én is numpadról egereztem, talán több mint egy éven keresztül. Egészen meglehet szokni. Na, persze nem sírtam vissza, amikor már megoldódott...

(#80805) fpeter84 válasza gban (#80799) üzenetére


fpeter84
senior tag

tudja a 95 de még a 10 és valszeg a 11 is, a neve MouseKeys

(#80806) arn válasza MasterDeeJay (#80803) üzenetére


arn
félisten

Oh ezekre emlekszem a gyerekkorombol :) a kavedaralonak jellegzetes hangja es illata volt (a kavetol).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80807) MasterDeeJay válasza arn (#80806) üzenetére

Azaz igen, és egy kávéra való összejött ha valaki leleményesen kiszedte a maradékot is. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80808) arn


arn
félisten

Ez vegre nem ugy nez ki mint egy barkacscucc, kar, hogy nincs rajta vga. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80809) envagyok válasza arn (#80808) üzenetére


envagyok
veterán

300usd :Y
Marad a csupasz nyák a földön meg az Alis scart to hdmi :DDD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80810) DBob válasza arn (#80808) üzenetére


DBob
őstag

Jópofák ezek a régi csatlakozók új köntösben, de hat annyira retro ez, mint egy digitalizáló kártya. Szvsz aki régi játékokkal akar csak játszani, arra tökéletes a CRT monitor, a retrózás többi részéhez meg ezzel sem lesz közelebb az ember.

(#80811) quailstorm válasza DBob (#80810) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Persze, tökéletes a CRT monitor, feltéve ha tudsz szerezni. Mint ahogy CRT TV-t is, mert ez inkább arra van kitalálva. Egyre ritkábbak és egyre drágábbak (és most nem az ingyen elvihető szemétre gondolok).
Tökéletes a CRT monitor, feltéve, hogy el tudsz helyezni 2 hajóágyút a lakásban, ami kánikulában szétfűti a szobát.

NES-től Nintendo Wii-ig, modern TV-vel vagy monitorral használni a konzolt helytakarékosan, jó minőségben, ennél jobb opció nincs. Max az emulátor. Ami még egy lépcsővel messzebb van a retrózástól.

(#80812) Tim82 válasza quailstorm (#80811) üzenetére


Tim82
nagyúr

Irónia volt, arn hasonló kommentárjára a "modern" OPL3 board kapcsán.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80813) quailstorm válasza Tim82 (#80812) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor ráharaptam, ez van.

Mondjuk úgy utólag tényleg vicces, hogy ott nem volt jó a guminő, itt meg jó.

(#80814) Tim82 válasza quailstorm (#80813) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért ő leírta korábban, hogy ez (mármint retró gépekhez modern LCD monitor használata) kényszerűség nála is helyhiány miatt, ebben neki is muszáj kompromisszumot kötnie.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80815) quailstorm válasza Tim82 (#80814) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez így van, most én is szívok a két CRT miatt. Hiába lett drága pénzért műhelyasztalom, most van rajta 100Hz-es CRT meg HP laptop, alatta meg PowerMac G4 és Pentium 3.
De ez még mindig kellemesebb, mintha se műhelyasztal, se retro cucc nem lenne.

Meg úgy vagyok vele, hogy több helyem még később lehet, normális állapotú CRT monitorom egyre kevésbé. Főleg kompakt, viszonylag könnyű.

(#80816) fpeter84


fpeter84
senior tag

én sem vagyok hajlandó kidobni a 20 éve sulinetre vett 19 colos fujitsu monitoromat, inkább kerülgetem, mert pl az ASUS VR100 szemüveges 3D-hez CRT kell... illetve lehetséges hogy van a világon olyan LCD amivel szintén jó lenne, de azt meg is kellene találni, illetve valószínűleg az ára se lenne szimpatikus... :))

(#80817) FoxiestFox válasza fpeter84 (#80816) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A CRT az istenek találmánya. Kihalt, mert az emberiség nem volt méltó rá. :D Én is fel fogok szipkázni a meglévő high-end darab mellé még 1-2 közepes darabot, mert ha nem lesz, a retro gaming mehet is a kukába, LCD-n csak a plebs retrózik. :))

(#80818) jokeph válasza FoxiestFox (#80817) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
Egy 19"-os IBM és egy 17"-os LG nálam el van mentve. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80819) FoxiestFox válasza jokeph (#80818) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Engem ez a cukiság kényeztet:

(#80820) fatpingvin válasza FoxiestFox (#80817) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem véletlenül becsülöm én meg azt a LG Flatront amit a szomszédoktól kaptam...

ja, és nem véletlenül foglalkozom unalmas perceimben a régi tévékre kompozit/svideo/SCART/VGA bemenetek barkácsolásával :))

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80821) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Visszatérő viták. Ez is nemrég volt téma. Én meg sztem megtébolyodnék ha vissza kéne állni CRT- re. A retro állomáson 17 és 19"- os HP LCD- k tolják a szép képet, a 2 "modern" állomáson pedig 27 és 32- es LG- k. Mondjuk egy 32"- os CRT alatt lehet hogy az íróasztal is szétesne :DDD , ha létezett akkora - nemtom.
Konverternek meg a legjobb a külső AverMedia. Kompozit, SVideo bemenetek-->VGA kimenet. A gyártó direkt LCD- re optimalizálta, hogy ne kelljen a konzolosoknak sem a szemrongáló CRT- t használni.

(#80822) FoxiestFox válasza DarthSun (#80821) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs itt semmiféle vita, egyértelműen a crt-seknek van igazuk. ;]

(#80823) DarthSun válasza FoxiestFox (#80822) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, jólvan, használjátok csak.

(#80824) r0b3r válasza jokeph (#80818) üzenetére


r0b3r
senior tag

Én hülye meg elajándékoztam a 22"-os síkképcsöves Belinea CRT-t kb 10 évvel ezelőtt. :(
Nem mintha elférne az asztalomon, vagy meggörbülne a 36kg alatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80825) arn válasza DBob (#80810) üzenetére


arn
félisten

Szezont a fazonnal, es nem tudom miert kotsz mindig belem. Bantott vki? Akarsz rola beszelni? :DDD

Amugy ha lenne helyem crtre, nem hasznalnek mast retrora.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80826) arn válasza FoxiestFox (#80817) üzenetére


arn
félisten

Az elejen en is vmi topcrtre vagytam a kesoi idoszakbol, aztan sikerult szerezni egy 19es flat sonyt nagyon szep allapotban a 2000es p3 melle (gyari doboz, mindene megvan). Win ala remek, de dos ala a 486okhoz szivesen vennek egy 14-15os shadow maskos korabeli vmit. Sajnos ezen a 19esen is nagyon latszanak a trinitronos csikok, es egyszeruen tul jo mar a 90es evek elso felehez.

Ennel precizebb crt nekem nem hianyzik - sajnos a korai 90es evekbeli crtk (pre 95) is epp ugy kezdenek ritkulni szep allapotban, mint a gephazak pl.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80827) FoxiestFox válasza arn (#80826) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem sem ártana valami egyszerűbb shadow maskos cucc, azok között is volt sok zsír darab, de nem olyan egyszerű már fellelni a keveset futottakat, illetve jelenleg ennek az egynek van helyem, de nemsoká költözés, úgyhogy... ;]

(#80828) arn válasza DarthSun (#80821) üzenetére


arn
félisten

Napi hasznalatra nekem se kellene, de egyet jatszani, barmikor :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80829) DBob válasza arn (#80825) üzenetére


DBob
őstag

Hadd írjam már le a véleményem. A tied más, és akkor mi van? Erről szól egy fórum.
Csinálj weboldalat kommentelési lehetőség nélkül, ha nem tetszik.

(#80830) jokeph válasza r0b3r (#80824) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azzal valaki jól járt, pláne ha felismerte micsoda kincset kapott. Az már 10 éve is kincs volt - szerintem. :U

#80819FoxiestFox: :C

#80821DarthSun: szerintem, hangsúlyozom - szerintem egy 1600*1200@85HZ-et tudó 19-22"-os CRT abszolút király, főleg a 22"-os... :D
A fogyasztását nem firtassuk, a 19"-os IBM lazán bever gyári beállításokkal 85W-ot. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80831) arn válasza DBob (#80829) üzenetére


arn
félisten

Csak tudod, en sose szemelyeskedem, hanem dolgokrol irom le a velemenyem. De peace, rossz labbal keltel fel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80832) Fred23


Fred23
nagyúr

Nekem ilyen picikékből van néhány, de ritkán vannak bekapcsolva:

(#80833) fatpingvin válasza Fred23 (#80832) üzenetére


fatpingvin
őstag

de kis jópofa...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80834) DarthSun válasza jokeph (#80830) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megértem én azt is ha valaki kedveli, nekem jobban tetszik az LCD képe, még a nem natív felbontáson is.

(#80835) DarthSun válasza arn (#80831) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nehogy összevesszetek már :N

(#80836) fatpingvin


fatpingvin
őstag

közben egy másoik topik: szeretnék egy serial "terminált" a fő gépemre, azaz hogy nem is annyira kell hogy terminál legyen, elég ha csak serial monitorként működik, azaz videojelen jelenítse meg azt ami kijön a serial porton.

EZT találtam erre a kérdésre, viszont ugye ez egyrészt out off stock, másrészt kell még hozzá egy szintillesztő, bár az legyen a legnagyobb baj.

Van erre bárkinek valami értelmesebb ötlete? fontos lenne még az is hogy onnantól kezdve hogy megkapja a tápot ne kelljen rá sokat várni, a bővítőkártyáim nyernek kb 1.5 perc boot időt amíg bekapcsol a gép, onnantól viszont már látni akarom ami a serialon kijön.

bármilyen praktikus javaslatra nyitott vagyok, ami még eszembe jutott egy régi Raspberryn legyalulni az oprendszert odáig hogy az initként már minicom indul el aztán lehet kitolni a jelet az akármire, de ezt meg kicsit overengineeringnek érzem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80837) DarthSun válasza arn (#80828) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

DOS alá még elmegy, de Win alatt sajnos a precízebbeken is láttam a bizonytalan karakterrajzot, 1280 vagy nagyobb felbontáson. Mikor meg 60Hz- en láttam irodában, huh, átállítottam magasabbra, a tulaj meg azt mondta, ő nem lát semmi különbséget...Jézusom...

(#80838) Fred23 válasza fatpingvin (#80833) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem is. Ők már szerencsés darabok, mert elromlás esetén javítva lesznek. :)

(#80839) frescho válasza jokeph (#80830) üzenetére


frescho
addikt

1600*1200@85HZ minek annyi? Egyik rendes 8 biteshez sem szükséges. :D Viccet félretéve van egy salgópolcnyi monitorom, kis TV-m és pár TFT is akad. De sem egyik, sem másik nem ér fel A Királyhoz. Mert az bizony a plazma. Igaz, hogy ketten tudtuk csak felakasztani a helyére és a fogyasztásáról nem szeretek beszélni, de ha képről van szó, akkor tényleg fantasztikus cucc.

https://frescho.hu

(#80840) quailstorm válasza frescho (#80839) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lassan a plazma is CRT szindrómával fog küzdeni beszerezhetőség terén. Üzemórában mennyit bír, mielőtt komolyabban meglátszik rajta?

(#80841) fatpingvin válasza quailstorm (#80840) üzenetére


fatpingvin
őstag

pont most agyaltam rajta hogy beszerzek egy kisebb, használt plazmát.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80842) FoxiestFox válasza frescho (#80839) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A plazmával az a bajom, hogy mindig is rétegcucc volt.
Meghal, semmi nincs hozzá, ha van, méregdrága.
Szakit nem fogsz találni.

Gyönyörű filmre és játékok is szépen tudnak rajta kinézni, de sosem készült belőle monitor méretű darab.

Mellé magáénak tudja a TFT hátrányát, ami a natív felbontás.
Persze plazmánál nagyon máshogy néz ki a furcsán megoldott "pixelek" és a skálázó algoritmusok miatt, de tény ami tény, egy 640x480 se lesz éles, és egy leskálázott QHD sem lesz az.
Ellenben egy dvd vagy bluray lemászik róla olyan jól néz ki, mert ezekre van felkészítve a vezérlése.

Mindazonáltal, amint több helyünk lesz, én is be fogok szerezni egy plazma tv-t, mert érdekes cucc és kell egy abból is. :D

(#80843) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

PIII-ba mi a legerősebb grafika (ati és nv oldalon is), ami még a korszellem jegyében belekerülhetett annak idején?

(#80844) frescho válasza quailstorm (#80840) üzenetére


frescho
addikt

Sajnos a beégés a hátránya. Az NEC monitor ami nekem is van erre kevésbé érzékeny, de így is láttam pár nap után a Workbench fejlécét, de 2-3 óra C64-es játék eltüntette. Szóval arra jó amire nekem kell, pl. a kölyök osztálytársait is oda tudom szögezni elé 4 joyyal és a Bombermannel :D

FoxiestFox: Amigákhoz és hasonló alacsony felbontású tartalmakhoz nagyon jó. Modern gépekhez, mint mondjuk egy PC már nem ajánlanám.

PC-ben ha nem akarsz percre pontosan korhű lenni, akkor egy Ti4200 vagy ATI 8500-as befér, nekem anno az volt a rézbánya mellé, tehát simán előfordult akkoriban.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#80845) nakos1212 válasza FoxiestFox (#80843) üzenetére


nakos1212
senior tag

Én egy 9600XT-t használtam egy Tuában, az már marhára nem korhű, legfeljebb ha valaki utólag bővített videókártyát, de jól működött és "kihajtotta".

(#80846) FoxiestFox válasza frescho (#80844) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor azt mondod, low res oké plazmán?
Mert én arra gondoltam hogy egy PS1-2 biztos lenne mellé.

PIII-ban (Copper van ebben is) most is egy Gef4 Ti4200 van, akkor ez marad.

Vagyis maradna, csak ugye az a bajom amit írtam pár napja, hogy DOS alatt 2D játékoknál szemetel, vízszintes vonalak random átfutnak a képen, és nem tudom, mi zavarhatja, próbáltam másik vga kábelt, állítani a spread spectrumot, memory shadowokat de csak nem akar hibátlan lenni. 3D alatt egy szem hiba nincs.

Gef2-t betettem, azzal nincsenek ezek a hibák, de a framebufferrel ott is bugzik valami (Duke 3D alatt tesztelgetem őket), mert néha random megjelenik 1 képkockra erejéig valami furcsa kontent az adott játékból több perccel ezelőttről.

Úgyhogy talán veszek egy universal agp-s Radeont (amúgy is azt preferáltam volna, de ez a Ti4200 olcsó volt hűtőhibával, azt megjavítottam és jó gyors kis kártya ettől eltekintve.

A héten vettem egy 9800XXL-t, de elbénáztam mert ez már nem tehető be x2 AGP lapba úgyhogy van még egy dísz Radeonom. :))

(#80847) arn


arn
félisten

Megjott az eredendoen diffuzornak szant keltetosatram :) szoval felul beeresztek egy uvlampat, aztan csak siman lelepem a feheriteni szant cuccot. Az elejere esetleg ra lehet rakni a diffuzor feher reszet, es akkor kicsit hermetikusabban van zarva. ez az uv elegge melegszik, 85 fokot mertem a foglalat felett, ezt lehet ki lehet hasznalni esetleg, hogy kicsit melegebb legyen odabenn. Kerdes hogy viseli.

Legoval majd csinalok teszteket.

A diffuzorhoz adtak taskat, utana meg ossze is tudom kicsire csomagolni az egeszet. Amugy 50x70cm, szvsz eleg sok dolog alafer.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80848) frescho válasza FoxiestFox (#80846) üzenetére


frescho
addikt

Nekem jól műkszik. Az újabb LCD TV-ken már a bemenetek is limitáltabbak és a nem igazán szabványos jeleket sem kezelik jól. A régebbieknek meg a képe nem ér fel a plazmához. Ami még megoldás lehetne egy újabb LCD (OLED?) és egy rendes, programozható deinterlacer/upscaler. de ez olyan összeg lenne ami már az Amigák mellé is overkill lenne.

Gef 2/3 is simán jó a Coppermine mellé, a 4200-at már "nem hajcsa ki" de nem volt rossz páros.

arn: Milyen lámpát használsz? Nekem egy 30W-os UVC fkompakt fénycsövem van törlésre és egész jól bírja.

https://frescho.hu

(#80849) arn válasza frescho (#80848) üzenetére


arn
félisten

Elvileg 11 wattos ledes 385nm-400nm tartomanyban, de fura, hogy ilyen meleg… majd megmerem holnap a fogyasztasat. Lehet 11 wattot vesz fel, csak abbol 8at elfut kinai modra :D ketto jott egyben, ugy volt 26 eur.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80850) jokeph válasza frescho (#80839) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hogy ne follyon ki az ember szeme 2 óra NFS MW csapatás után. :D - nyilván 8 bithez nem tragédia a jóval kevesebb is.
Meg ami ezt tudja, az 800*600/1024*768-on (ezt elég sok régi játék is tudja), ott min 120HZ-et tud az adott monitor, az pedig nagy király.
P4 érában (2003-2008 nálam) 1024*768@100HZ volt a favorit nálam, ezzel minden pöpec volt, a gép is elbírta VGA szinten.

Egy jól megcsinált CRT monitorról nem sajnálták ki a tutin árnyékolt VGA kábelt sem, ami nem szed össze mindenféle elektroszomogot, csak DSUB csati van, nincsenek/nem kellenek mindenféle átalakítók, szerencsére rengeteg régebbi VGA van még mindig amin ott a natív DSUB (félretro/retro) kimenet vagy van rajta DVI-I (ilyen pl a 2015-ös Radeon R9 380 széria, ez bőven overkill erőben, kb. GTX 1050 Ti szint - ami még félretro kategória sincs, az meg a legkirályabb, sima toldóval csak fizikailag alakít át a 3 csatiformátum között.

És #80834DarthSun:
Másrészt a CRT-ben amit mindig is kedveltem: bármelyik jó (4:3) képarányú felbontáson ugyanazt a tűlées tiszta képet kapom.
Input lag ismeretlen fogalom.
TFT technika: itt viszont szó szerint bántja a szememet, ha nem a natív felbontáson megy a monitor.

Plazma: valóban übercsászár a képe, de ez kb. az egyetlen pozitívuma, sajnos. :(
Kár érte, kiváló ügynök volt. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.