Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81101) envagyok


envagyok
veterán

Nem láttatok valahol táblázatot a neten, hogy 3dfx voodoo1 voodoo2 voodio3 3000 kártyákból melyik típzsoknak mennyi volt a gpu és a ram órajele?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81102) DarthSun válasza envagyok (#81101) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

[link]

Nem jó a link, a címsor nem egyezhet a kereséssel, de ha beírod a search- ba a Voodoo szót, akkor kilistázza mindegyiket :

[ Szerkesztve ]

(#81103) DBob válasza FoxiestFox (#81096) üzenetére


DBob
őstag

Nem, ez 2-3 éve volt már.

Emiatt meg nem fogom visszanézni az akkori (és korábbi videóit). Valamelyik "megmutatom nektek, mit küldtek nekem ingyen mások, ami nektek sosem lesz" videójában volt, ha meg szeretnéd keresni.

(#81104) KROK640 válasza frescho (#81100) üzenetére


KROK640
veterán

Hát ez eléggé jól hangzik.
Én még akkor csóró diákként a középiskolába csöppenve annak is örültem ami volt...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81105) arn


arn
félisten

Termeszetes fenynel. Ironikus, de sotetebb resz jobban passzol az oldalahoz, mint a vilagos :D Azt hiszem a jovoben a darab kap egy atfogo feheritest, utana meg csak az elszinezodott teruletre fokuszalok, teljesen jol mukodik, felesleges az egeszet kezelni.



innen indultunk

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81106) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ma érkezett hozzám két 8800gtx. Az egyik patika is, pöcc-röff, minden ok. A másikat ha gépbe rakom és rányomok a power switchre kábé 3 màsodpercig nem történik semmi, majd elindul a táp meg lap, újabb 3 mp elteltével a vga ventije is felpörög, ekkor viszont jön a szokásos egy hosszú három rövid. Post kártya végig 0000.
Ha ram hibás vagy más baja lenne rosseb ott egye, vagy ha pölö zárlatos lenne a kàrtya el sem indulna vele a gép, lövésem sincs mit csináljak... Mindkét dvi-on ugyanez, mozgattam, igazgattam a foglalatban, fizikai sérülésnek nem làttam nyomàt. Emlékeim szerint még nem volt ilyen idegesítő pci-e kártyám, mint most ez.
Ötletek? :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81107) flymi válasza flymi (#81106) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na, újabb negyed órányi próbálkozás és anyázás után eljutottam odáig, h már beep code sincs.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81108) arn válasza flymi (#81106) üzenetére


arn
félisten

Ez egy komplex kartya mar, 1000 dolog dogolhet meg rajta. Eleg szepen hullanak, lehet mindegyikre ez a sors var, mint a 9700prokra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81109) flymi válasza arn (#81108) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Néhány év alatt megfordult a kezem közt jónéhány. Egy-két tucat biztos. Ezzel együtt eddig három volt hibás, ami a rossz hírük ellenére nem olyan rossz arány.
8800-as szériából sajnos (vagy sem) a gtx a kedvencem. Járt nálam 7 (te jó ég, tényleg volt ennyim??) Ultra is, azok közül 3 alkatrész hiányos volt, vagyis eleve alkatrészbányák/halottak voltak már, a többi négynek nem volt baja. Gts/gt-k még ennyire sem vészesek.
Rákérdezek egy szakinál mi lehet a bánata ennek az egyébként gyönyörű ref kártyának.
Az eladó hirdetése szerint a kártya működik. Remélem gyógyszerre költi a vételàrat... (nincs visszavásárlás/gari) Hozzáírom a többihez, amivel átqrtak a palánkon.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81110) envagyok válasza DarthSun (#81102) üzenetére


envagyok
veterán

Nem a gyári értékekre vagyok kíváncsi, hanem hogy volt pl evilking kiadás, azon mennyivel futott a ram.

XFX Overvolt Tool, amit a hd5970 black editionhoz adtak, nincs meg valakinek?
Sehol sem találom.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81111) KROK640 válasza envagyok (#81110) üzenetére


KROK640
veterán

HD5970 black edition... Egyszer láttam és fogtam a kezemeben. Pedig számtech boltban dolgoztam, de úgy emlékszem, hogy a maga idejében földi halandó sem nagyon jutott hozzá, főleg az ára miatt.
Általában megragadtunk az 5870-nél (nagy vágyam volt) vagy még gyakrabban a szürke gyilkos 5770-nél...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81112) envagyok válasza KROK640 (#81111) üzenetére


envagyok
veterán

Érdekes cucc, már 2 van belőle.
Más black edition xfx videókártyák alapból oc-sek, ez teljesen alapórajeles, csak azzal a tool-al lehet feszt emelni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81113) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nemrég vettünk közel 400 000 Ft -ért a üzleti kategóriás notebook-ot, ennyiért már igazi bőr hordtáskát is adhatnának hozzá. Abba a kategóriába ahová készülnek, úgysem fogják a gyári műanyag táskába hordani :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#81114) fpeter84


fpeter84
senior tag

Küzdök egy 486 lappal... Ugye ez az, amit írtam nemrég, hogy hiányzik róla a BIOS IC, meg a jumperek. Ez az, az én procim is egy ugyanolyan 5x86 mint a képen és megbízható ember által tesztelt jó darab. Először doksi alapján felpakoltam a jumpereket, nézve a cache/TAG IC-k méretét is, majd konstatáltam hogy a képen is 100% így áll minden, tehát jónak kellene lennie ennek is.

A BIOS ahogy nézem a képen, egy AM27C010, ami egy 128Kx8 viszont csak ablakos EPROM. Amit találtam itthon, bontani tudtam, az egy W27EE011-15 vagyis ugyanolyan szervezésű, de 5V only írható flash. Az írást ugye egy másik P1 lappal oldottam meg, és egy XTIDE BIOS kiírásos teszt bizonyította hogy az írási eljárás tökéletesen működik. A fenti oldalról letölthető (máshol nem is találtam ehhez a laphoz semmit) BIOS 64KB-os. Ha az első 64KB-ra teszem, mögé 64KB FF tölteléket akkor a PCI POST kártya ugyanúgy F0 kódot ad, mintha üres foglalattal indítanám. Ha duplázom egymás mögé, vagy 64KB FF majd a felső 64KB-ra a BIN, akkor jutok a legtovább, vagyis 00 majd C0-ra vált a kártya és megáll...

Az award 4.50PG-hez nem találtam POST kód listát csak 4.51-hez, de ahogy elnéztem előtte és utána is változatlan volt ez a rész, szóval a C0 az rögtön az első lépés, vagyis a cache OFF. Ha itt áll meg, az azt jelentené hogy a cache-el van baja, vagy azt hogy a következő 01 fázis, vagyis a CPU teszt 1 hal el? Szóval előre írja hogy mit fog nézni és amit ír az a hibás komponens, vagy amit kiír az azt jelenti hogy az még jó volt és a következő a beteg?

Próbából végigzongoráztam a 2 cache-hez kötődő jumper 4 állását, jumper nélkül is néztem, ki is vettem az összes cache és TAG chipet - a foglalatok sérülésmentesek, semmi látható korrózió vagy ilyesmi alatta. Az északi híd összes lábát óvatosan végigforrasztottam (nagyító kamera alatt átnyálazva nehogy áthúzás maradjon), majd alkohollal ecsettel mosogattam a lábközöket, bár valami fehéres lepedéktől nem teljesen tudtam megszabadulni, mintha a gyárilag rajta maradt gyanta csapódott volna ki ilyenre a 96%-os etiltől, de amennyire lehetett kipiszkáltam és így sem változott semmi, a C0-ig jutok

Van rá valami ötletetek, hogy hogyan tovább? Láttok rá bármi esélyt, hogy esetleg az a gond hogy ablakos 27 EPROM helyett villanyos 27 flash-t tudtam túrni? Átgondolva a fenti lépéseket, nekem úgy tűnik hogy eléri a tartalmát, hiszen befolyásolja az indulást - ráadásul a manual-ban is ott van hogy J3 jumper Flash Vpp selection... Kár volna ezért a szép kis PCI-os, "sok" cache-es, magas FSB-t is támogató lapért :O

(#81115) frescho válasza fpeter84 (#81114) üzenetére


frescho
addikt

Ha cak 64k-s a tartalom amit beégetsz és 128-as a ROM, akkor nézd meg a legmagasabb cím lábat. Ha lebeg, azaz nincs tuti stabilan földre vagy tápra húzva, akkor fogj egy pár százas ellenállást és húzd le földre/tápra. Ha lebeg, akkor bizonytalan az olvasás és tuti behal. Hasonlóan már jártam dupla méretű EPROM-mal A2000-nél.

https://frescho.hu

(#81116) fpeter84 válasza frescho (#81115) üzenetére


fpeter84
senior tag

a tipp jó volt, de az A16 ugyanúgy 4.7K ellenállást mutat kikapcsolt állapotban mint a szomszédos address lábak a testhez képest, és hiába húztam, ugyanúgy C0 a végeredmény... :(

körbenézek a padláson, hátha találok 32 lábú ablakos EPROM-ot valamelyik szecska állapotú 2/386 lapban... bár tartok tőle azok meg mind 28 lábú kisebbek lehetnek, mint a videókártyákon lévők...

(#81117) fpeter84


fpeter84
senior tag

az összes 2/386 lapban 28 lábút találtam csak, pedig van köztük ablakos is :(

(#81118) Fred23


Fred23
nagyúr

Ma vett gépben volt egy VGA + DVI-s GF2 MX (sima):
Első DVI-s -sima- MX, amit láttam.
A háttérben látható P4 hűtő is baba. :)

(#81119) MasterDeeJay válasza Fred23 (#81118) üzenetére

Pontosan ilyennel találkoztam HP gépben, de ahogy nézem ez is az. Igencsak forró tudn lenni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81120) Fred23 válasza MasterDeeJay (#81119) üzenetére


Fred23
nagyúr

Majd kotrok neki valami hűtőt.
A terv, hogy valamikor csináljak egy 1.8-as / 2.0-ás P4 (Willamette) mellett egy SD vs DDR vs Rambus csatát.
Ez SD-s:

(#81121) flymi válasza Fred23 (#81118) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A hűtőd egy Arcticooler Agilent, de rá is van írva. Elég vérszegény konstrukció, de gondolom nem is egy csúcs Prescott dolgozik alatta, úgy meg épp elég.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81122) Fred23 válasza flymi (#81121) üzenetére


Fred23
nagyúr

Néztem már, és ennél szebb P4 hűtőt még nem láttam, és igen, nem lesz túl nehéz dolga.

[ Szerkesztve ]

(#81123) flymi válasza Fred23 (#81122) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A szépség relatív. Én kapásból tudnék mondani egy tucat p4 hűtőt ami űbereli teljesítményben és kinézetben is. Szerintem ez az éra volt a cpu hűtők aranykora, mikor a darab fémlemezből hőcsöves csodàk születtek. Azóta sincs sok új a nap alatt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81124) Fred23 válasza flymi (#81123) üzenetére


Fred23
nagyúr

Számomra ez az időszak nem csak a hűtők aranykora, kábé minden egyéb is innen érdekel legjobban (2000-2004).
És igen, mivel a szépség relatív, nem biztos, hogy nekem bejönne a Te Top3-ad (de azért megemlíthetnéd őket). Nálam a top flow a nyerő, meg a kör alak.

(#81125) jokeph válasza Fred23 (#81124) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam a Zalman CNPS 9xxx széria a király. :) Nem topflow és nem is torony, inkább a 2 egyszerre majdnem. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81126) Fred23 válasza jokeph (#81125) üzenetére


Fred23
nagyúr

Annyi biztos, hogy érdekes darab. :D
Ez az Arcticooler Agilent viszont van S462-es változatban is, próbálok majd szerezni egyet, mert méretben is ezt tartom az ideálisnak. Pont jó lenne az 1200-as Thunderbird-re.
ANANDTECH is írt róla.

(#81127) FoxiestFox válasza Fred23 (#81126) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hmm. Szerintem ezen közel sem tud elég levegő átáramlani ahhoz, hogy igazán hatékony legyen.
Vagy nagyobb "koronát" kellett volna csinálni belőle, vagy vékonyabb lamellákat, de ez így furcsa.

(#81128) flymi válasza Fred23 (#81124) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Íme pár olyan, ahol érvényesül a kerekded/egyedi forma:
Glacialtech Turbine 4500
Asus Star Ice / Thermaltake Beetle
Asus Silent Knight -> Zalmanok helyett
Verax Polargate AL S
Cooler Master Jet 4 vagy bármelyik Aero
Thermaltake Sonic Tower

Igazából nekem a gyűjteményem mind a 140 darab cpu hűtője különleges valamiért, nincs kimondott kedvenc. :N
Az a baj, az utóbbi években teljesen kikoptak a piacról az érdekes példányok. Néha felbukkan egy Zalman vagy egy Scythe, aztán kifújt. Már beletörődtem, h nem lesz meg az összes amit kiszemeltem.

Később is jöttek ki fura, kör/gömb alakú hűtők:
Cooler Master Mars / Sphere / Eclipse
Thermaltake Spinq /Spinq VT, de megemlíthetném még az Orb sorozatot is
Xigmatek Colosseum
AVC Ice Cold / Global Star
Auras CTC-868
Aerocool Silverwind
stb, stb...

Kétezres évek elején én középiskolás voltam, akkor nem igazán érdekelt a tech világ. Most meg az akkori pc hardverek a kedvenceim (s478 - geforce4 - geforce6).
Csaxólok: nézzétek el, de mindig Intel/nvidia párti voltam...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81129) KROK640 válasza Fred23 (#81118) üzenetére


KROK640
veterán

AZta... de rég láttam ilyen sima GeF2 MX-et ... :Y
Már el is felejtettem, hogy létezik.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81130) KROK640


KROK640
veterán

Jól gondolom, hogy a HD3850 a legerősebb VGA amit csak AGP-be lehet pakolni?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81131) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

OFF
Ultralassú, nyugger :DDD üzemmódba kapcsoltam(rohanó életmód volt elég). Lassan behozom a filmlemaradást. Közben, mondom már be kéne lakni a Zent, pár dolgot feltelepítettem. Az egyik Karácsonyi ajcsit csak most próbáltam ki. Így egy kis driveteszt.

USB3.2- ről->USB3 HUB->kicsiKínai USB3.2 to SATA kábelek->2SSD+1pen, meg a gépben levő 2SSD+1HDD, egész tűrhetően karcolnak :

(#81132) DarthSun válasza KROK640 (#81130) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen.

szerk : de persze PCIe változatban is kijött, csak AGP fronton ő a legerősebb GPU.

[ Szerkesztve ]

(#81133) flymi válasza KROK640 (#81130) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez olyan kérdés kábé, mint Amd vagy Intel... :U
Maradjunk annyiban, hogy a hd3850 mellett ott van még az élmezőnyben a hd4670 is, valamint az x850-ek és az x1950 verziói.
Zöld oldalról pedig a sokkal ritkàbb 6800 ultra és a geforce 7-es széria csúcskártyái. Igazából felhasználás/játék függő, h melyik kártya az aktuális legjobb.
De ha szigorúan nézzük, akkor röviden csak bólintottam. :K

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81134) KROK640


KROK640
veterán

Heti story : kiszúrtam egy Athlon XP-t 7 ezerért. (sorozatszám érdekes)
Mondtam az eladónak 25 ezret kap (vagyis jóval többet mint amennyiért árulta) postával (benne) ha, hibátlan a CPU (bizonyítás teamson megvolt) és még ma elküldi. Elküldte, pénzt megkapta, mindenki örült. :)
Egy napja volt nálam, már kaptam rá egy 60 ezres ajánlatot ... (AXDA1700DLT3C 9391257270022 JIUHB0310XPMW - szia, szevasz :D )
(ez csak akkor érdekes ha az Athlon XP sceneben benne vagy)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81135) KROK640 válasza DarthSun (#81132) üzenetére


KROK640
veterán

A durva életbe :( ez baj... :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81136) DarthSun válasza KROK640 (#81135) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Miért ?

(#81137) KROK640 válasza DarthSun (#81136) üzenetére


KROK640
veterán

Az egész úgy kezdődött... hogy elkövettem azt a hibát, hogy a múltkori 3250MHZ-et (sajnos) máshová is elpostoltam.
Na, emiatt akadnak most mindenféle ellenfeleim P4 és Athlon XP és egyéb oldalról. (főképp orosz és török oldalon)
Nos mivel a 3D mark is számít, gondoltam a VGA oldalon dönthetek, de ezek mind HD3850-esek :( szal az ilyen X800GTO-kkal vagy 9700-aakkal (aminekem van) nincs esélyem ... majd nézzek jobb VGA-t, és borsot török a török orruk az alá ...
De így esélytelen mert a HD3850-et nem tudom mivel leverni, AGP-n.

Mert az a baj, hogy amit most én tudok, az a GeF3 oldalon 2D max 3D...

Ezek alig várják, hogy yemek benim bilgisayarım, vagyis megesznek mindenestől...
Látnád, van olyan 5500MHZ-es P4-esük ami stabilabb mint a német gazdaság!! és ez csak egy... van más is ott.

Büszkén képviselem majd hazánkat, a versenyben :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81138) DarthSun válasza KROK640 (#81137) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

AthlonXP @3250- en, az ok hogy láttunk 1 szál CPUz- t, de a 3DMark futás sztem esélytelen, talán még nitrogénnel sem fut le. Az @5500 P4- et is akkor hiszem el, ha van róla DS kompatibilis, szabályos képmentés, 3DMark full futás, időbélyegző, stb.

(#81139) KROK640 válasza DarthSun (#81138) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, a 3250MHZ, csak egy erkélyen hidegben futás volt... csak egy mutassam mit tudok ... Csak egy felvágás volt.
5500MHZ-es P4 már nem pálya ... (török valid)
Szerintem én most vissszavonulok, és ... van mit tanulmányozzak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81140) DarthSun válasza KROK640 (#81139) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk az tuti hogy nekem 3250- en szénné égne alaplapostul, de jóval alatta sem adna még POST képet sem.

(#81141) arn válasza flymi (#81128) üzenetére


arn
félisten

2003as socket a-ra vadasztam korabban zalman 7000est, asszem a a-s passzolt volna ra, de sehol sem talaltam. Pedig kellene, kb ennyi hianyzik abbol a konfigbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81142) envagyok válasza KROK640 (#81134) üzenetére


envagyok
veterán

Lemaradtam valamiről...
Ez az athlon xp 1700+ miért olyan nagy szám?
És miért ígértél 3x annyi pénzt, mint az eladó szeretett volna érte?
És hol adtad el 60-ért?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81143) KROK640 válasza envagyok (#81142) üzenetére


KROK640
veterán

Nem adtam sehol sem 60-ért és nem is tervezem, meg akarom tartani.
Azért kapott több pénzt, hogy mindenképp én kapjam meg.
És ez pedig azért nagy szám, mert egyike volt egy régen keresett sorozatnak, amit igencsak jól lehet húzni.
Azok a CPU-k amiket roppant jól lehet húzni, (egyre kevesebb van belőlük) :( megfelelő körökben igencsak jól lehet értékesíteni.
De ez csak bizonyos sorozatszámú darabokra és szériákra igaz, van amelyiket 3 ezerért sem nagyon lehet eladni (van ilyenem is... )
Ha átlag user ad átlag usernek, akkor az csak egy Athlon XP, és számtól függetlenül van egy sima forgalmi értéke.

(Egyébként most alaplappal kezdek bajban lenni, meglepően nehéz jól működő Abit NF7-est felhajtani)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81144) envagyok válasza KROK640 (#81143) üzenetére


envagyok
veterán

És van lista valahol proci kódokról és sorozatszámokról?
Kíváncsi lennék egy ilyen szuperathlonxp-re..

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81145) FoxiestFox válasza envagyok (#81144) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De hát az összes Athlon XP szuper. :))

(#81146) AddyKing válasza FoxiestFox (#81145) üzenetére


AddyKing
tag

Persze! Nekem anno Athlon XP 1600+ hajtott ki egy GeForce 4 MX440 64MB-ot. Akkoriban jelent meg az új pókember játék a filmmel egy időben. Szaladt rajta. :R

(#81147) KROK640 válasza envagyok (#81144) üzenetére


KROK640
veterán

Sehol sincs róla tudtommal. Gondolkodtam, hogy írok majd erről egy cikket, meg sok más oldaláról az egész Athlon XP tuningnak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81148) KROK640 válasza AddyKing (#81146) üzenetére


KROK640
veterán

Azokban az időkben elég jónak számítottak.
Bitang jó volt az azonos órajelen bármelyik korabeli CPU-t leverte.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81149) fpeter84 válasza KROK640 (#81148) üzenetére


fpeter84
senior tag

Valamikor akkortájt jártam középiskola végén, amikor jöttek az első Palomino-k, és emlékszem egyik barátom éppen valami ütős gépet akart összerakni... Hát persze hogy jött hogy valami 1.8-2GHz-es P4 kellene mert hát az Intel az isten... Kinyomtattam valami 20-30 oldalas tesztet - talán anandtech? mintha valahol még pár éve is láttam volna azokat a lapokat keveredni a cuccaim között - és a szünetekben azt nyálazgattuk napokig oda-vissza, hogy hát bizony az 1400-1500-1600MHz valós órajelen járó Palomino hogy leiskolázza gyakorlatilag mindenhol a 2GHz-es Willamette P4-et, ráadásul jóval olcsóbb, tehát több marad vidkártyára is... Még találgattuk, hogy a rövidesen érkező Northwood vajh mennyivel lesz fickósabb az előző magnál a dupla L2-vel, de hát az még drágábban indul, ááá nem érdemes rá várni... Aztán úgy rémlik végül egy 1800+ lett egy Abit KR7 KT266 DDR lapban - na ez az utóbbi hatalmas baklövésnek bizonyult - valamiért olyan retek lassú volt hogy az iszonyat... Nyilván vadásztuk az új BIOS-okat, drivereket, megoldást rá, de csak nem sikerült értelmes tempót kiimádkozni belőle, úgyhogy le lett cserélve rövidesen, de már fogalmam sincsen hogy mire... Mindenesetre az meghozta a tutit, villámgyors lett a gép ;]

(#81150) ityam válasza fpeter84 (#81149) üzenetére


ityam
senior tag

Nekem a palominómhoz egy Abit kt7-E lapom volt. ha jól emléxem a 850 mhz third után- Én elégedett voltam vele az S754 es sempom-ig. Akkor még naprakész naprakész voltam, a friss fejlesztésekkel.
Arra emléxem csak hogy menőnek éreztem magam, hogy nem duronom volt volt az adott korszakban hanem a menő thunderbirdem.Ekkor volt szerintem menő procim először és valszeg utoljáta.
Ez után vagy közben már nem emléxem pontosan vettem a globalwin fop 38 as hűtőt. Ez a hűtő sikeresen kigyilkolta az alaplapi hőtő csatijaimat.Az rémlik hogy egy abit s939es lapom volt amin az összes alaplapi csatit tönkretette valszeg a fop38 és visszavittem gariba az abit s939es lapomat emiatt. Ekkor kaptam gariban egy abit fatality SLI alaplapot gariba helyette....
Ekkor megint éreztem hogy prémium cummon van.A régi szép idők.....
Miután megkaptam a fatalityt már tápcsati átalakítóval használtam a fop38 at.
De ez visszagondolva mennyire durva hogy nem bírták az áramfelvételt az alaplapok amit egy fop38 akart. A porszívó hang az még mindig itt van a fülemben amit a fop38 csinált, de akkor mennyire imádtam.....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.