Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) cbmfan válasza arn (#50996) üzenetére


cbmfan
senior tag

azt nem tudtam, hogy ennyire bonyolult a helyzet... nálam szobánként van legalább két bekapcsolható gép :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#51002) do3om


do3om
addikt

Hozzám került pár régi cucc.
4x1GB PC2100-as ram, ECC
2db intel xeon 3066dp/1m/533/1.525/sl72g Costa Rica
Van valami értéke amennyiért még megvennék?

Régen mit nem adtam volna ezekért, az ecc ram jó bármilyen lapba ami támogatja a sima ddr-t?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#51003) erer1000 válasza do3om (#51002) üzenetére


erer1000
őstag

ebayon 2k-ért van ECC 1GB már.

AMD 750 chipsetes Socket A lapok elvileg tudtak ECC ramot kezelni
[link]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#51004) Ranagol_5 válasza do3om (#51002) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Az ECC ramok engem erdekelhetnek, ha nem aranyaron mered oket.
Pont egy MSI Dual socket A-s lapba.

Jut eszembe, valakinek nincs meg mindig elado Athlon XP-M 2800+-osa?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#51005) erer1000 válasza Ranagol_5 (#51004) üzenetére


erer1000
őstag

egy tesztet dobhatnál majd ha kimaxoltad :) :R

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#51006) do3om válasza erer1000 (#51003) üzenetére


do3om
addikt

Nem is akarok meggazdagodni belölle. De akit itt érdekel az megkapja azon az áron ami olcsóbb bárminél ami ebayon van! A CPU-k szintén.
Ment egy pü az érdeklődőnek.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#51007) Armagedown


Armagedown
őstag

A múlt héten a piacon járva láttam a lomosoknál egy alaplapot, el is hoztam 2ezer körül:

Asus M2N-E alaplap, 4x1 GB ramal, sajnos csak 3 modullal indul, 4el nem, külön-külön mennek.
A proci pedig egy Amd Athlon X2 6400+ Black Edition, hőcsöves hűtéssel.
Érdemes-e undervoltolni, egyáltalán lehet-e, mennyire fog csökkeni a fogyasztás?
Azért írtam ezt ide, mert ez számomra már retró alaplap :)

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#51008) cbmfan válasza Armagedown (#51007) üzenetére


cbmfan
senior tag

melyik piac? ezt a lapot pár hete cseréltem ismerős lomissal kupac más cuccra :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#51009) Sanchez638 válasza cbmfan (#51008) üzenetére


Sanchez638
addikt

:D Nálam is van ilyesmi cucc. :D Ha GAI eladta a PowerColor EvilKing 3 Pro akkor azt én vettem meg az egyik ismimtől. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#51010) Armagedown válasza cbmfan (#51008) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem hinném, hogy sűrjen jársz Romániában :))
Ezek szerint ez egy elég népszerű lap volt akkoriban

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#51011) cbmfan válasza Armagedown (#51010) üzenetére


cbmfan
senior tag

eddig csak határközeli élményem volt :)

ugyanilyen félig halott lapot adtam lomisnak. csak az egyik baja volt, hogy harmadik foglalatban kisípolt minden ramot...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#51012) Armagedown válasza cbmfan (#51011) üzenetére


Armagedown
őstag

Akkor mi lehet a baja, amiért nem megy 4 modullal?Döglődik a chipset?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#51013) erer1000


erer1000
őstag

[link]

brahiból rákerestem, van-e eladó ebayon voodoo 6000ből

irreálisnak tűnik az ár egy kábelért :/

amúgy egy helyen ezt olvastam. mennyire lehet igaz ez? mármint a darab szám

"A 3dfx Voodoo 5 6000 típusú kártya csak prototípusként létezik, mindössze 150 példány található belőle a világon. Ezek közül 30 darab van működőképes állapotban, ezért is nehéz hozzájutni."

mennyit érhet 1 működő képes? (vagy 2 amik SLI-ben is stabilak) ;] ;]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#51014) frescho válasza erer1000 (#51013) üzenetére


frescho
addikt

Kb a Commodore 65 szindróma. Ára nincs, ha egy felbukkan, akkor a pénzes gyűjtők elviszik horror összegért. Vagy valaki, aki ott volt és balek volt az eladó.

https://frescho.hu

(#51015) petakpa1


petakpa1
őstag

Sziasztok!

Van valakinek bármi ötlete az alábbi problémára? Előre is bocsi a hosszú postért, de próbáltam minden lényeges infót leírni.

Konfig:
AsRock K7NF2-Raid lap
Athlon XP-M 2600+ CPU 200x11=2200 MHz beállításban így BIOS mobile Athlon XP 3200+nak detektálja, ami meg is felel a valóságnak, hiszen a 3200+ bartonok épp 2,2 GHz-en mennek
2x1 GB Kingmax PC3200 DDR ram dual channelben 3-4-4-8 időzítésekkel (SDP szerint ennyit bírnak sajnos csak a memok)
Gigabyte HD4650 AGP 1 GB DDR2 videókártya
Brand HP gépből származó Liteon gyártmányú 250W-os tápegység

+ 64 GB-os Samsung SSD830 természetesen SATA csatlakozós, a lap SATA 2 portjára van csatlakoztatva.

A gép évekig nagyon szépen működött Windows XP-vel, igaz akkor egy 300W-os Codegen táp volt benne, és egy nVidia GeForce 440MX kártya.

GeForce-ot WinXP alatt eltávolítottam, majd kicseréltem a HD4650-re, közben tápcsere is volt. WinXP-re simán feltelepült A HD4650-hez amd.com-ról letölthető legfrissebb driver.

A konfig gyönyőrűen muzsikált WinXP alatt, egy problémám volt csak, hogy a monitorom 2560*1080 natív felbontását nem tudtam beállítani, pedig a HD4650 tudja. Ez sajnos WinXP hiba egy 3870K APU-ban lévő HD6550D IGP-vel se tudtam belőni a 2560*1080 felbontást WinXP alatt.

Ezért szerencsétlen NForce2-re is nekiálltam Win7-et telepíteni. Nem röhög:DDD

Win7 szépen fel is kúszott az SSD-re, de amikor a Win7 telepítés véget ért, és a teleptő újraindította a rendszert (azt hiszem ez a második újraindítéás volt a telepítés folyamatában), akkor a gép bootolása megáll ott, mikor a BIOS a CPU-t memóriát és ide eszközöket mutatja a képernyőn.

Alul 0078 hibakódot mutat.

A Samsung SSD-t egyébként felismeri, kilistázza, de nem csippan a gép, nem hajlandó elindítani a bootol-st róla.

BIOS-ban SATA vezárlő természetsen engedélyezve van, non-Raid módban.

Érdekes, hogyha Raid módra váltok akkor tovább megy a BIOS boot folyamata, bejön az nForce2 Raid BIOS-a és be tudnám konfigurálni a RAID köteteket. Természetesen nincs még egy ugyanilyen SSD-m és nem is lenne értelme Raid-ezni ezen a gépen, mert amúgy sem háttértároló sebessége a szűk keresztmetszet, hanem az alaplapi SATA vezérlő mely csak 1. generációs 150 MB/s-et tud, ki se tudja hajtani ezt az SSD-t.

A gyanúm az, hogy a Win7 telepítő a telepítés utolsó fázisában belepiszkált valamit a BIOS-ba, annak is a SATA/Raid részébe és az okozza ezt a problémát.

Korábban gond nélkül ment ugyanez az SSD ebben a gépben XP-vel ahogy fentebb is írtam

Eddig az alábbiakat próbáltam megoldásként:
- SSD-t áttettem a főgépembe és futtattam egy lemezellenőrzést, de semmi hibát nem talált, partíciók aktívak, hibátlanok. De mondom el se jut odáig a K7 gép, hogy bootolni próbáljon az SSD-ről.
- Bios reset többször megvolt, de semmi
- Elemet is kivettem és úgy Bios reset de az se segít.
- Próbáltam áttenni SATA1 portra, viszont akkor nem ad képet a gép. Ez mintha korábban is probléma lett volna, mikor az XP-t telepítettem, de az már évekkel ezelőtt volt...
- Próbáltam másik lemezt kötni a SATA 2 portra, de akkor se ad képet.

Bármi ötletet szívesen veszek:))

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#51016) cbmfan válasza petakpa1 (#51015) üzenetére


cbmfan
senior tag

ugyanez volt nálam is, csak valami Prescott volt az áldozat. telepítő átállította meghajtót LBA-ról LRG-re, utána se kép, se hang, hiába állítottam vissza ugyanúgy nem indult. telepítést újrakezdve már nem változtatta, ne kérdezd. hogy miért..

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#51017) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tegnap este megnéztem a 82-es Szárnyas fejvadászt. Oldschool retró rajongók számára érdekes lehet. A forgatási helyszíneket nem aprózták el, sokszor lehet látni az ATARI neont a jelenetekben. Lőttem róla pár printscreent, majd töltök fel egy képet, csak most melózni vagyok.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51018) petakpa1 válasza cbmfan (#51016) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi ez bevált!!!
LBA módot Auto-ról átállítottam Disabled-re és így már bootol az SSD-tól, és folytatta onnan a Win7 telepítést ahol épp megakadt.

Mostanra fenn is van a Win7 jöhetnek a driverek. Igazából mindent felismert a Win kivéve a HD4650-et illetve az alaplapi hangkártyát.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#51019) cbmfan válasza petakpa1 (#51018) üzenetére


cbmfan
senior tag

6800 Ft lesz, milyen névre állíthatom ki a számlát? :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#51020) Ry0K3N válasza cbmfan (#51019) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Szakmai reflex? :DD :C

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#51021) krisz67


krisz67
tag

Azért egy s478 ba nem egy szokványos táp ez se :D
Számomra újdonság a 3 venti :o 650W is mondjuk xd

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#51022) Sanchez638 válasza krisz67 (#51021) üzenetére


Sanchez638
addikt

Attól a 45A-től leégne a kábel is XXDDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#51023) krisz67 válasza Sanchez638 (#51022) üzenetére


krisz67
tag

Az biztos : :DD :C

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#51024) DarthSun válasza krisz67 (#51021) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó táp. Hátránya hogy a 12V- os ága harmatos, persze egy 478- as konfighoz bőven ok.

(#51025) arn


arn
félisten

Nekem is volt ilyesmi, nem volt rossz tap.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51026) laskr99


laskr99
addikt

BP-en nincs valaki akinél ki tudom ezeket tesztelni? Se tapasztalat ezekkel,se tesztcucc hozzá. Gyűjtöm őket.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#51027) alvaro válasza laskr99 (#51026) üzenetére


alvaro
senior tag

Szép kis kupac, gyakorlatilag a kerámia 286-ok és az S1-es mobil AMD-k kivételével mindent ki tudnék próbálni - csak hát a világ végén rejtőzködök.

Más: akadt még HP KC19+ lap, és ezzel valahogy mennek a 8+Gb-os vinyók. Gyanús volt eleve, ráadásul most 10-es Maxtorokkal találtam őket. Szóval csere. Éljen az értelmetlen RDRAM-os P3 :D

(#51028) laskr99 válasza alvaro (#51027) üzenetére


laskr99
addikt

286(ok?). Egy 186 egy 286. Csepelen lakok, utaztatás szerintem megoldom.

[ Szerkesztve ]

(#51029) krisz67 válasza DarthSun (#51024) üzenetére


krisz67
tag

DarthSun & arn

Hát igen :) Bár még mindig nemértem hogy hova kellet ekkora táp bele.
Engem a zöld kis LED je győzött meg ami megvilágítja a procit és a környékét :)) :R
Sapphire HD 2600 xt van még benne, illetve 2db ODD, 1 SATA/MOLEX kombó táp csatis Hitachi DeskStar SATA adatcsatis HDD, meg egy Creative CT4810, illetve egy SL7NV 2.66GHz cpu, és 2x256 + 1GB RAM társaságában, mindez egy egész tágas házikóban, ABIT IS7 deszkán.

A hűtőt azért mondhatom jó sufni tuningosan rögzítették fel :D
átlósan 1-1 sarkánál kis dróttal (nekem ránézésre a kis szaloncukor akasztó drót jutott eszembe róla, lehet pont az is) és ebből is csak a VGA felöli fogta valamennyire :D Ígyhát ha fektetve volt a gép, akkor ráfeküdt valamennyire a bordára ugye, ha pedig állítva, akkor meg a VGA PCB je tartotta meg :DD

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#51030) DarthSun válasza krisz67 (#51029) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az AthlonII konfigomban a 700W- os Akyga hasonló, 12V- on gyenge az összteljesítményhez képest, de azért 400- at kipörget rendesen, kell is, mert a GTX285 zabál. 5V- on viszont izmos, lehet rá pakolni az USB- s cuccokat rogyásig.

Más : a retro határán mozgok mostanában, hűtőcsere fotókkal, rögzítési folyamat, gép, tesztek. Itt fejtettem ki . Hát a hőcsöves gyárinál klasszisokkal jobb, nálam ajánlott hűtő a Broken, precíz a felfogatása is. Adalék hozzá, feltettem a második ventit is rá.

Hőfokok - terhelés :

idle :

A változatosság kedvéért most szembefordítottam a légáramlást, tesztelem még, a lecsapódó örvény miatt a VRM és a NB kézre is hidegebb, a CPU talán kicsit feljebb megy, de még nem biztos :U

(#51031) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

:D


/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51032) bacsis


bacsis
Közösségépítő

:Y

(#51033) frescho válasza flymi (#51031) üzenetére


frescho
addikt

Akkoriban futott talán legjobban az Atari. Aztán jött a nagy crash. Még visszatértek Tramiel alatt, de az már nem ugyanaz a cég volt.

https://frescho.hu

(#51034) alvaro válasza bacsis (#51032) üzenetére


alvaro
senior tag

Úgy érted ez egy korabeli elem, ami rendes fesszel bír?
Nem nagyon zabálhat az az RTC :D

[ Szerkesztve ]

(#51035) bacsis válasza alvaro (#51034) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

korabieli elem, 286-oson... bő 25 éves a cucc

(#51036) MasterDeeJay

Dolgoztam egy helyi iskolában ahol informatikai fejlesztéseket végeztem és rengeteg retró cuccot rejtett az informatikai raktár.
Eredeti műanyag szürke dobozos de használt Genius 3 gombos egér, a nagyobbik soros port csatival. GM-6-os klasszikus.
Bontatlan szintén Genius valami szőrős dobozban, de nem találtam meg milyen. Nem is bontottam ki teljesen.
P3-as szerverek, bontatlan floppyk, bontatlan win98, updateCD meg windowsok floppykon tonnaszám.
HP szerver pentiumD ami mai napig 24/7 megy és nem is lesz kiváltva.
Retró Dell szerver amire nem emlékszem pontosan milyen de abból lesz virtualizáció és megy egy új szerverre az egész.
Cypress CYM9202ZPM-33C 128kb gyorsítótár kártya arra emlékszem, meg zsáknyi edo ram, retró kártyák.

Majd kérek el dolgokat ha tudok, legalább fényképezni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#51037) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Felbootoltam ma egy Slacko Puppy Linux-ot egy Athlon XP-s gépen, jól is ment.
Viszont találtam olyan programokat amik i486 -ra vannak forgatva és i686 -ra. Az i486 lassabb kicsit ezen a konfigon, gondolom nincs SSE stb sem azért.
Amúgy van ami már el sem indul ezen a gépen sajna pl 32-es Chrome, pedig WinXP-n szalad ez a verzió.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51038) erer1000 válasza MasterDeeJay (#51036) üzenetére


erer1000
őstag

nálunk fordítva van, én adtam anyámnak ezt azt hogy infón legyen mit mutogatni. kvázi teljes gépet :C

6600GT, 7600, Asus A7A133, Athlon xp 1600+ 2400+, EDO, SDRAM, 5.25 floppy, stb :C :C

(vga-k csíkoznak, alaplap biosa halt meg, cpunak is baja van, stb, szóval már úgyis érték csökkentek)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#51039) krisz67 válasza DarthSun (#51030) üzenetére


krisz67
tag

Hát igen, azért egy GTX285 SLI sem lehet kutya fogyasztásba is :D Mondjuk oda már lehet mégerősebb táp is kellene

Nemértem ezt az Abit lapot... manualba, 4x1GB RAM ot kezel max, beletettem, 2GB ot ha látott belőle. Aztán próbáltam, 2x1et 2x512re cserélni, csak azok 500MHzesek, de kisípolta őket, miközben jók.
Most 2x1GB Kingston zakatol benne, Dual Ch-t felismerte a BIOS, de a Windows csak 1GB lát belőle (Win 7 Ult SP1 x86) viszont szűzen, egész használható.

És az OC-t sem kedveli :( 2.66GHz ugye a main clock, ezt ha emelem, 2.7en megy, de 2.8on már a BIOS lassan detecteli az IDE/SATA cuccokat, és ilyenkor már a SATA system HDD-t felsem smeri...visszarakom, auto ra az órajelet akkor megy ugyanugy f@szán.
Ezzekkel tudok valamit kezdeni? :)

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#51040) arn válasza krisz67 (#51039) üzenetére


arn
félisten

Memtest ket modullal ket foglalatparban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51041) DarthSun válasza krisz67 (#51039) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A GTX285 SLI- hez, egy 800W- os kell, ami 12V- on sem gyenge. De megjött nemrég a fogyasztásmérőm, lehet ma kipróbálom. Állítólag a webes fogy.-mérő-számoló oldalakat el kell felejteni, fölémérnek.

Ram gond esetén : 1 rammal indítok, előtte a biosban laza időzítéseket állítok be > memtest > ha ok, szűkebb időzítés > memtest. Kiköbözök minden modult így.

(#51042) Alpi. válasza DarthSun (#51041) üzenetére


Alpi.
addikt

Annyira nem vészes szerintem. 200W a max fogyasztása. Nagyon szigorú ocp-jük van, (sajna) tuninggal hamar belefutsz. 760 - 770 mhz Gpu körül szokott lelőni. Alapórajelen kb. 160 - 180 W lehet max. Az sli-be még tompulhat is picit, szóval annyira nem vészes. Egy értelmes 500-600W -os táp is elboldogulhat velük ha összehozható a 4 db. 6 pin-es csati.
A 850-es tápommal toltam erősen tuningolt 4790K mellett (5.8 Ghz cpu) Gtx 580 sli-t is. Ami azért röhögve rádupláz 285-re, ha fogyasztani kell. :D
Az 580-as, na az nem szégyenlős. 300-400W-ot különösebb megerőltetés nélkül vesz fel.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#51043) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Egy viszonylag régi, kétágas 400W-os FSP tápra rá merjek dugni egy AGP-s HD4650-et?

Összevetésként, az adatlapos gépemet nem bírta el.

[ Szerkesztve ]

(#51044) krisz67 válasza arn (#51040) üzenetére


krisz67
tag

Hmmm, úgytűnik, nem szereti a Kingston KVR400X64C3AK2/1G RAM jaimat. Ugye 3db van ebből, mind a háromra, (minden eggyes slotban kipróbálva mindegyik) re azt írja hogy 512MB, de mind a háromra, akármelyik slotba teszem. wtf :D

(A Kingmax ből az egyik meg szutyok, letszteltem)

A másik Kingstont szintén 1GB os KVR400X64C3A/1G, meg látja szépen, mindegyik slotban, és a teljes kapacitását.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#51045) DarthSun válasza Alpi. (#51042) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Arra lennék kíváncsi hogy a Phenom II + GTX580- hoz megfelelő-e a 600W- os Csifi, tippre koppon jár, de lemérem ma, ha műkszik is a fogyasztásmérő, ami eredeti kínai :DDD

(#51043) quailstorm : szerintem bírnia kell. A GTX285 + Athlon II kombót 350W- os FSP- vel próbáltam ki, vitte, igaz csak 1 vinyót tettem melléjük, az összeépített teljes konfighoz 700W- os tápot tettem.

[ Szerkesztve ]

(#51046) quailstorm válasza DarthSun (#51045) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az Akyga nem táp, meg max egy 300-at ha tud...
Itt inkább az a gondom, hogy ez az FSP fuldoklott a GTS450-től, de ez elvileg többet eszik.

(#51047) DarthSun válasza quailstorm (#51046) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Akyga meglepően jó táp, sokkal hűvösebben jár mint a CoolerMaster, de még a Csifinél is. Nem törvényszerű hogy mindíg(csak) a drága a jó. Igaz occsó (11k) de az említett konfighoz teljesen jó, kinyomja a 400- at is a 12V- os ágon, mint már említettem. Ha a CM előtt észreveszem, akkor ahelyett is ez lett volna ;]

- akkor lehet már elöregedett valami abban az FSP- ben :U

[ Szerkesztve ]

(#51048) quailstorm válasza DarthSun (#51047) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Használtan vettem. De mivel kétágas és gyárilag nem PCI-E-s szerintem sikerült akkor pont egy ágat terhelni. Tudja a fene.
Napi használatban van egy Athlon 64-es gépben, tavaly nyáron szenvedtettem az én gépemen.

Persze, csak ha egy táp hazudik és nincs benne védelem az később drága lehet. Én már megtanultam a saját káromon. HKC-m is halk volt és hűvös, de az csak azt jelentette, hogy szar volt a légelvezetése és nem volt igazán hatékony.
11k-ért már tápot is lehet venni nem csak szemetet...
Akkor már inkább egy indiai Corsai VS450 de komolyan.

Ja és volt már Akyga tápom, laptophoz, újonnan. Valami embertelen rossz, életveszélyes darab volt (forró és pehelykönnyű). De csak arra kellett hogy túladjak a laposon, mert két egyforma lapos és egy töltő volt csak.

[ Szerkesztve ]

(#51049) Sanchez638 válasza Alpi. (#51042) üzenetére


Sanchez638
addikt

Egy régebbi Enermax vagy TT tápon már 650w-nál megvan a 3db csati. Az az egy plusz meg megoldható molexből.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#51050) DarthSun válasza quailstorm (#51048) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hogy ne lenne benne védelem :U , persze hogy van :

Fontos szempont az, hogy több fontos védő (OVP, OCP, OPP, OTP, SCP) és PFC szűrő jelenléte védi és megakadályozza az alaplapot, a processzort és más alkatrészeket a károsodástól és stabilizálja a tápegység működését, valamint a nemkívánatos interferenciától.

Nekem egyébként nem volt gondom gyengébb táppal sem - Deer, Codegen - nem állt le, nem durrant, nem vitt el semmit.

A laptoptáp már egy más kategória.

Mellesleg a 700W Akygán a csatik is hiánytalanok egy újjabb konfighoz is.

A Corsair VS450- esen csak 1 PCIe video tápcsati van, a másikat molexből kellene megoldani, mely igen komolytalan lépés, a molexnél idővel szinte mindíg romlik a kontakt, főleg video és vinyó esetén brutális hibákat okozhat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.