Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) Ry0K3N válasza FoxiestFox (#92963) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

"Framerates as low as your bank balance" :DDD
Azért van egy szövege. :C

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#93002) FinalCaleb


FinalCaleb
tag

Nemrég feltűnt kínai XT, 386-os laptop és "handheld" konstrukciók:

Bacsis, kiállításra esetleg...? :D

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#93003) arn


arn
félisten

Az intel dx2-66 volt vhol a legikonikusabb 486, ez volt a csucsproci a dos fenykorabol. A dx4 mar csak egy mainstream proci volt a penya mellett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93004) envagyok


envagyok
veterán

Na már a mainstream médiában is téma a retro pc:
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93005) czundermák válasza envagyok (#93004) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Mikor elvitték az ES Coppermine-om 100200 Forintért Vaterán, és ez fel sem fér a Telex listájára. Visszakézből pofon vág a valóság. :DDD

Számomra, így visszacsöppenve a retro világába sok év kihagyás után az árak meglepőek. Nem tartom irreálisnak, ha tényleg valaki gépet akar játékra építeni magának, oda 20-30 ezerből lehet P1-P4 vonalig bármi használhatót összekotorni.

A kurens hardverek régen sem voltak olcsók, de kezd nyílni az olló, és a szakadék egyre mélyebb a használható és a ritkább cuccok árazása közt. Példának okán, nincs érdemi különbség egy 3000+ Barton és egy 3200+ közt, használati értéküket tekintve, mégis hatalmas az árkülönbség.

Nagyon visszafogottan állok a dologhoz, a régebben eladott és felszámolt gyűjtemény árából vásárolgatok, nincs túlköltekezés, de közel sem tudnék annyi mindent össze szedni 1-2 év alatt, mint 15 évvel ezelőtt sikerült. Talán a Core 2 érából lehetne viszonylag lazán betárazni, ha már az is retro lett ugyebár.

Visszagondolva arra, hogy 120km bringázásba, egy sörbe és 4000 forintba került 8 darab SL6BY Tua P3, az kemény...
Hogy méhtelepen találni, régi mosógép és ledobott rozsdás drótkerítés leadásakor egy Socket 8-as Asus lapot...
A bolhán egy nap alatt három Slot 1 dual szervert 4 kör megtétele után negyedére, azaz 2500 forintra lealkudva elhozni...

Lehetne még sorolni, de sokkot kapnék tőle.

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#93006) Vladi válasza czundermák (#93005) üzenetére


Vladi
nagyúr

Erre már én is rájöttem. még 2010 előtt, amikor p3asból élítettem letöltő gépet, akkor bementem egy használtpc-s boltba, hogy van -e még ilyen procuk. Az modnta a srác, hogy vagy 1,5 éve kidobott egy nagy doboznynit a kukába... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#93007) envagyok válasza czundermák (#93005) üzenetére


envagyok
veterán

A p4 procik is ilyenek.
A 3ghz alattiakat fillérekért megveheted, a 3ghz-es 1-2 ezres, a 3.2-es már jóval drágább, a 3.4-es megint nagyságrenddel drágább, az extreme edition meg megfizethetetlen.

De 775-nél is a core2duo-k 3ghz alatt foglalatvédőnek meg ingyen (a pentiumok, celeronok dettó) a q6xxx, 8xxx, és a 9550 alatti quadok pár ezresért, a QX9770 meg lassan már 6 számjegyű...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93008) envagyok


envagyok
veterán

Jó kis SB16 teszt, de a legjobb, hogy pár játék hangja fel lett véve több hangkártyával, és szinkronizálva váltogathatók
Sajnos nincs minden, így awe32 hiányzik, de az Audiopci+sbp és az awe64 pozitív meglepetés, a star wars játéknál fülemnek a yamaha midi hangja tetszett a legjobban.
(Több játékban éreztem a Rolandot rosszabbnak akár az awe64-nél, meg az audipci-nál is)
Bezsákoltam most egy Yamaha mu50-est apróról.

[link]

Ez az AudioPCI Ensoniq PCI kártya érdekes cucc, mert DOS alatt is jól működik:
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93009) Czo válasza envagyok (#93007) üzenetére


Czo
őstag

Azert 3.0GHz P4 sem repked mindenhol. Ahogy kozelitessz egy adott kornyezet felso hatarahoz, ugy emelkedik egekbe az ara es ugy ritkul meg a valasztek. Pl. 2.6 feletti, 400-as FSB-s P4 ritka szerintem, ha meg 3.0-asat vadaszol belole, az megritkabb.

(#93010) envagyok válasza Czo (#93009) üzenetére


envagyok
veterán

Meg a 3.06/533 ht

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93011) arn válasza envagyok (#93008) üzenetére


arn
félisten

Tessek: [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93012) envagyok


envagyok
veterán

Egy IDE csatlakozós CD-lejátszóról hogy lehet megállapítani (próbálgatáson kívül) hogy szabvány ide, vagy egyedi csatolós?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93013) arn válasza envagyok (#93007) üzenetére


arn
félisten

Vhol ertheto, sokkal kevesebb kerult belole piacra… de pl itt a gus vagy a 3dfx, mindketto tucat, aztan megvesznek erte az emberek, vagy a k6-3, ami azert ritkabb, mert nem volt jo, se nem nepszeru.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93014) arn válasza envagyok (#93012) üzenetére


arn
félisten

Vmelyik csatolo keskenyebb, de amugy ismerni kell a tipust az atapi elotti korban nem volt sok. Nah pl ezek a hwek sokkal ritkabbak, mint pl egy gus.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93015) Czo válasza envagyok (#93012) üzenetére


Czo
őstag

En nem ertem a kerdesed.

Vannak olyan driveok, amelyek IDE es vannak, amelyek nem IDE csatlakozot hasznalnak, ha mazlija van az embernek, ez szemre latszik. Pl. azert, mert nem 40 tus csatlakozot hasznal. Ilyen drive lehet a SONY 34 tus csatlakozoja, vagy pl. a SCSI 50 tus csatlakozoja. De vannak valoban 40 tus csatlakozoval szerelt peldanyok, azok kozul tenyleg akad olyan, ami valodi (tehat, szabvanyos) IDE csatlakozos, meg olyan is, ami Mitsumi vagy Panasonic csatlakozos (ezek szinten 40 tusek), aminek viszont nemhogy nagy, de kicsi koze sincs az IDE-hez (tehat, veletlenul sem mondhatjuk ra, hogy szabvanytalan IDE). Az IDE csatlakozora dughato, peldanybol is tobb fele letezik, attol fuggoen, hogy az ATAPI interface elott jelent-e meg a drive, vagy utana. Az ATAPI hozta el a generikus csomag atvitelt (PI - Packet Interface) az IDE csatlakozon, elotte csak a merevlemezekhez hasznalt atviteli megoldasok leteztek. Igy tehat letezik olyan 40 tus, szabvanyos IDE csatlakozos CD-ROM, amely nem megy a generikus, OAKCDROM.SYS ATAPI driverrel. Ezeknek ugyonugy sajat, csak rajuk jellemzo DOS-os driver SYS-uk van. Ezek a driveok egyebkent Windows 95-vel lettek katasztrofalisak, en egyet sem lattam, amihez volt Windows 9x-es driver, ha pedig be volt toltve a DOS-os driver, akkor ugyan ment Win95 alatt is a CD (driver nelkul, mintha nem is letezett volna), de visszakapcsolt a Win95 real modu driverekre es a csiganal is lasabb volt.

Szoval, mit ertessz szabvanytalan IDE alatt? Illetve, ha a Mitsumi es Panasonic interfaceu driveokat erted szabvanytalan IDE alatt, akkor a Sony driveok meg szabvanytalan floppyk? Hiszen, a floppy is 34 tus. Vagy a szabvanyos IDE csatlakozos, de nem ATAPI interfaceu driveok a szabvanytalan IDE-k? :D

(#93016) gban válasza Czo (#93015) üzenetére


gban
Közösségépítő

A kártyás Panasonic-ra meg Mitsumira gondol szerintem, amikhez néhány hangkártyán is volt vezérlő, és 40 tűsek.

envagyok: a beazonosítás roppant egyszerű, ha van master - slave jumper akkor IDE.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#93017) envagyok válasza Czo (#93015) üzenetére


envagyok
veterán

Kezdek okosabb lenni, köszönöm :R
A 34 és 50 tűs csatis cd-ket tudom.
Arra lenné kíváncsi, hogy hogy lehet a legegyszerűbben megtudni, hogy a 40 tűs csatlakozójú cd-romok atapi előtti vagy utáni ide szabványt tudnak, vagy mitsumi, panasonic, stb vezérlő kell hozzájuk.
Összegyűjtögettem pár év alatt kb 2 tucat régi cd romot, jó lenne tesztelni őket.

Ja meg annyi, hogy azt, hogy melyiknek milyen driver kell, azt honnan lehet kilegózni, letölteni?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93018) gban válasza envagyok (#93017) üzenetére


gban
Közösségépítő

Eggyel fentebb írtam... :U
Ha nem IDE, akkor a típusának megfelelő vezérlő kell hozzá.
Ha a CD-ROM se nem Panasonic, se nem Mitsumi, akkor meg ki kell próbálni pl. egy hangkártyára kötve, amin van mindhárom csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#93019) envagyok válasza gban (#93018) üzenetére


envagyok
veterán

@gban
Köszi

Tehát akkor a 40 pines csatis vagy szabványos, akkor van rajta a master/slave jumper, vagy mitsumi/panasonic?
Akkor ha beteszek egy hangkártyát, amin több csatlakozó van, akkor valamelyikkel lehet használni?
Driverekkel is próbálkozni kell?
Esetleg van valami olyasmi univerzális driver vagy batch file, mint a hirens bootcd-ben, hogy végigpróbál minden drivert?

Korban mikor jött ki kb az ATAPI?
486 DX2-66-ba 1992-re kb milyet érdemes tenni?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93020) gban válasza envagyok (#93019) üzenetére


gban
Közösségépítő

Driverem volt, szerintem már nincs meg, rá fogok nézni, mindez dos alá.
Win95 felismeri, talán a hangkártya telepítése nélkül is emlékeim szerint.

Postázást nem vállalok.

(#93021) Czo válasza envagyok (#93019) üzenetére


Czo
őstag

Driverbol, nekem Sony csatlakozosbol, SONY CDU33 volt (szerintem ez volt a tipus, de a fene se tudja pontosan, az eject csak kikopte a talcat), ahhoz SLCD.SYS volt a DOS driver neve, cimboranak volt valami Panasonic olvasoja, ott rohogtunk szerencsetlenen, hogy sehol nem szerepelt a Panasonic nev, mindenhol csak a Matsushita Kotobuki Electronics, es akkor biztos atbasztak a kinaiak :D (persze, akkor meg nem tudtam, hogy a gyarto a Matsushita, es a Panasonic az csak az egyik brand, amivel ertekesitenek). Ehhez aszem MKExxx.SYS nevu driver volt, ahol az x, az szam.

Azt nem tudom, hogy ha volt 3rd party drive, ami Panasonic interfacet hasznalt, de maga a drive nem Panasonic gyartmanyu volt-e, az mukodott-e a Panasonic driverrel. Ez lehet igen is, meg nem is. Technikailag nem kotelezo, mert ezek "picsaegyszeru" interfacek. Tehat nem kell, hogy minden gyarto, ugyonazt a "bitsorozatot" hasznalja ugyonarra a funkciora.

A jumperek sem egyertelmuek szerintem, mert a Sony es a Panasonic driveon is volt jumper, ID valasztasra (1 kabelen lehet tobb drive!). Szoval, nem csak azt kell nezni, hanem azt is, hogy az tenyleg az IDE Master/Slave jumpere legyen.

A legegyszerubb, a legjobb, ha a driveon levo cike alapjan meggooglezod, hogy o micsoda es mi kell hozza. Kb lehetetlennek tartom, hogy ne lehessen a drivert beszerezni.

92-ben meg nem volt ATAPI. 93-94 korul, mar boven leteztek IDE csatlakozos, de nem ATAPI-s CD-ROM driveok, de 94 korul szerintem, mar ATAPI is (csak akkor, meg nem ATAPI-nak hivtak, hiszem az ATAPI szabvany, az 98-as).

Amikor a Windows 95 kijott, nekem ATAPI-s 4x Sony volt, a kinezetere emlekszem, de Googleval nem talalom a driveot, ezt siman latta a Windows 95. Volt ismeros, akinek szinten IDE, de nem ATAPI driveja volt, azt ahogy korabban is irtam, csak akkor latta, ha be volt toltve a DOS driver. Kb egyszerre vettuk, az arara nem emlekszem. Mivel 96-tol internetezek, igy nem tudom, hogy talaltunk-e volna ahhoz a drivehoz abban az idoben (95 nyara) Windows 95 drivert.

(#93022) DarthSun válasza envagyok (#93019) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pár korabeli drivert már feltöltöttem régebben :
Crea_Pana_CD
IDE_CD
HX_CD

(#93023) arn válasza envagyok (#93019) üzenetére


arn
félisten

Cdu031

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93024) envagyok válasza arn (#93023) üzenetére


envagyok
veterán

Ez mi akar lenni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93025) gban válasza envagyok (#93024) üzenetére


gban
Közösségépítő

CDU-31 akart lenni és egy 92-ben megjelent SONY CD-ROM típusa.

Postázást nem vállalok.

(#93026) envagyok válasza gban (#93025) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm mindenkinek.
Kíváncsi leszek, hogy fog menni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93027) vrob válasza gban (#93025) üzenetére


vrob
tag

Te jó ég, felemlegettek régi dolgokat és beugranak emlékek amik már teljesen törlődtek.
Beugrott, volt egy 2,5 x-ös sebességű külső drive-om. Sony rémlik, de nincs meg a típusa, nem is tudom mi lett vele. De kellemes emlékek fűződnek hozzá, éppen elvitte az annak idején beinduló CD-s játékokat szaggatás nélkül amikor a CD-ról ment a cinematic.
Talán külön vezérlő kártya volt hozzá? ... ez nincs meg ... még kutatok az emlékeimben :D

(#93028) frescho válasza envagyok (#93026) üzenetére


frescho
addikt

Mindenképpen nézz bele. Ezeknél is hajlamos elindulni az SMD kondenzátor pestis.

https://frescho.hu

(#93029) envagyok válasza frescho (#93028) üzenetére


envagyok
veterán

Mármint a CD Rom meghajtóba?
Mit kell nézni a kondenzátorokon?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93030) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ugye az Intel prociknál van olyan, hogy kis-nagy mag a procin belűl.
Olyat technikailag lehetne utasításfordítással, hogy a kompatibilítás megmaradjon, kis Arm mag és nagy x86-os, valami utasítás fordítással? (így kis magok üresjárat közeli állapotban alig fogyasztanának, még a nagyok kikapcsolhatóak.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#93031) Pikari válasza envagyok (#93012) üzenetére


Pikari
őstag

Ha csak pár másodpercen van rá, sehogy. Nekem a tudat alattimat szokta piszkálni, ha hoszabb a csatlakozó, de nem mindig szokott feltűnni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#93032) Pikari válasza zoltanz (#93030) üzenetére


Pikari
őstag

Elméleti kérdés, vagy gyakorlati? Elméletileg most is megcsinálhatják. Az x86 végrehajtás sem natív, hanem pongyolán fogalmazva egy mikroutasításokat generáló hardveresen gyorsított x86 emulátor fut a prociban. Hogy meg fogják -e csinálni? Nem hiszem. Alkalmazás szintű opkód emuláció van armos apple platformokon, és x86-os androidon, de nem hiszem, hogy sokat számítana a fogyasztás terén az, hogy a kicsi magod x86 vagy arm alapú, főleg, mivel egy 64 bites little arm mag fogyasztása érezhetően nem jobb egy 64 bites little x86 magénál, eleve a ramod, SSD-d, chipseted, hálózati kártyád, usb, stb, rengeteget elfűt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#93033) Czo válasza zoltanz (#93030) üzenetére


Czo
őstag

Eleve kapcsolgatja most is a magokat. Miert akarnank tokonszurni magunkat az eleve "gyenge" ARM magokkal, amin meg x86 emulaciot kellene tolni? Plane, mivel ott vannak az ultra-takarekos x86 magjaink. Androidrol mar tudjuk, hogy szivas a big.LITTLE, mert az elejen meg azzal is kiserleteztek a gyartok, hogy pl. nem volt meg minden utasitas a kis CPU-ban, ami megvolt a nagytestverben, ha pedig menetkozben atcsapta az utemezo a kododat a masikra, csak ugy repkedtek a crashek. Szoval, nem lenne eleg minimalis emulacios reteget irni, hanem a full featured x86-64 magot kene minden egyes utasitassal emulalni, ami megvan a nagytestverben.

(#93034) frescho válasza envagyok (#93029) üzenetére


frescho
addikt

Nagyjából itt írtam róla: [link]

https://frescho.hu

(#93035) balintka


balintka
addikt

Sis745-ös chipes AMD-s alaplapokról mi a vélemény, tapasztalat?

(#93036) Pikari válasza balintka (#93035) üzenetére


Pikari
őstag

a sis 735-ről tudok nyilatkozni (K7S5A): remek kompatibilitás, az univerzális agp port visz agp 1x/2x/4x és 8x kártyákat is kb 9xxx szériáig bezárólag, procikat olyan 2 ghz-ig viszik az ilyen alaplapok általában. jó dos kompatibilitás, jó win9x kompatibilitás, jó xp kompatibilitás. hátrányok: a sebessége nem túl acélos, az integrált hangkártya, amit mellé szoktak integrálni, bugos.

a 745ről nem tudok nyilatkozni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#93037) arn válasza zoltanz (#93030) üzenetére


arn
félisten

Az intel egyetlen mentsvara, hogy o meg piacot diktal, az x86… ha kukaznak, a jelenlegi “innovativ” megoldasaikkal rovid idon belul mennenek a kukaba. Igazabol igy sincsenek jo helyzetben, egyre messzebb kerulnek arrol, hogy ok rangassak a piacot, mint ahogy tettek evtizedeken keresztul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93038) Fücsök007 válasza Pikari (#93036) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nálam nincs 745-ös lap DE a sis 760-as lapok ugyanolyan stabilak win98SE alatt mint XP alatt, sőt már Vista komatipilisek Athlon 64 procival, egyes lapok mobil procikkal is mennek! Dos progikkal sem szokott gondjuk lenni, és jobb a gyári hangkártyájuk is. :)) Egyedüli hátrányuk, hogy AGP 1X/2X módot nem támogatnak, tehát csak 1,5V-ot tudnak AGP-n!

[ Szerkesztve ]

(#93039) balintka válasza Pikari (#93036) üzenetére


balintka
addikt

Köszi a beszámolót, gondolkodok egy ilyen lapon, de valószínűleg a VIA KT333-al jobban járnék. Egyszer majd egy V5 5500 csúcsgép alapja lenne.

(#93040) FoxiestFox válasza balintka (#93039) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem biztos, hogy lehet személyi hitelt igényelni Voodoo 5-re :DDD

(#93041) arn válasza balintka (#93039) üzenetére


arn
félisten

A v5re nem lehet csucsgepet epiteni :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93042) envagyok válasza arn (#93041) üzenetére


envagyok
veterán

Talán Glide csúcsot.

@balintka
1999-ben lehetett 3dfx-ből csúcs gépet építeni utoljára voodoo3 3500-ból.
De a legütősebb a voodoo2 sli 98-ra

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#93043) Vladi válasza FoxiestFox (#93040) üzenetére


Vladi
nagyúr

A személyi hitel szabad felhasználású. :P Csak van egy kis kamata, tipikusan 2,5-3x-orosát fizeted vissza.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#93044) zoltanz válasza Fücsök007 (#93038) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Stabil a win98 de ha megborul (áram ingadozás) nehezebb vagy nem is lehet helyrerakni Fat fájl sydtem. Legjobb ha van 4 multiboot Os rajta.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#93045) FoxiestFox válasza zoltanz (#93044) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Be kell tenni egy szünetmentes mögé a gépet, ha tényleg csak ennyi a baj.
Sajnos a 98-cal ezer más baj is van :DDD

(#93046) balintka válasza arn (#93041) üzenetére


balintka
addikt

Ami azt kiszolgálja (Athlon-KT333 alapon), a lehető legjobbat, úgy értettem.

(#93047) Fücsök007 válasza balintka (#93046) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egyébként S775-ös Asrock lapokat lehet moddolni hogy 3,3V-ot tudjanak (már amelyiken van AGP), ez a legerősebb platform, viszont akkor az újabb kártyákhoz nem lesz jó. :D

(#93048) balintka válasza Fücsök007 (#93047) üzenetére


balintka
addikt

Én ilyenhez nem értek, nem is akarok belemenni... Jó lesz egy KT333-as Athlon XP-s gép, szerintem még idén fogok venni egy V5-öt, ha belefér anyagilag.

(#93049) Pikari válasza balintka (#93048) üzenetére


Pikari
őstag

A voodoo5nek teljesen mindegy, hogy milyen chipset van alatta, mivel már az AGP 4x-et sem támogatja.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#93050) Fücsök007 válasza Pikari (#93049) üzenetére


Fücsök007
őstag

Amúgy V5 5500-ből létezik AGP 4X-es prototípus, de nagyon drága, viszont a jobb kompatibilitást leszámítva nincs előnye, mivel alapból 66MHz-es PCI alapon kommunikál a két VSA chip egymással és a procival! (Ezeken is van AGP-PCI fordító chip, csak egyszerűbb változat mint a V5 6000-es szériánál.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.