Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) Fred23 válasza DarthSun (#84000) üzenetére


Fred23
nagyúr

Regisztrálhatnál, ha még nem tetted meg!
Ez meg így tökre vicces.

(#84002) DarthSun válasza Fred23 (#84001) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Meggondolom :U
A RyZen- es gépem asszem 37 pontot hoz 3DM99- ben :DDD , a mentett beállításaim közül a legerősebb settel. Világszinten is stabil utolsó hely, kevés pontot sem egyszerű összehozni.

(#84003) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Evvel az eredménnyel pedig kiütnék mindenkit.

Csak meg kéne ismételnem. Kár hogy akkoriban még nem DS kompatibilis mentést készítettem.

(#84004) ityam válasza Fred23 (#83999) üzenetére


ityam
senior tag

én azt tapasztaltam hogy a powerstip alól ha kikapcsolom a vsyncet az mindig működött.
De driverből nekem is bizonytalan volt sokszor. Powerstipet prószáld ki szerintem.

(#84005) KROK640 válasza DarthSun (#84003) üzenetére


KROK640
veterán

Szokatlan gesztus, pont ettől lesz k*ss. :D :Y
1518338048 CPU
34222552064 GPU
Szép, ezt anno egy 1700-as Celeronnal (széthúzva - 2660MHZ) és GeF MX440-el értük el ... torzitva.
Ugyanez (hasonló eredmények) a 2200MHZ @ 14400MHZ (hibás volt az egész!!! Igen 14GHZ! Nem komoly vevendő!!!) Phenom 9500-al ... amikor megnitróztam :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#84006) zoltanz válasza nakos1212 (#83986) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gratulálok!
Öröm az ürömben , mikor csődbement a 3dfx maradt egy vagon VSA-100 chip.
Kár, hogy a GLide -es játékokban nem gyorsabb mint DirectX-ben ez a széria már.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84007) nakos1212 válasza zoltanz (#84006) üzenetére


nakos1212
senior tag

Igen, ennek, de tudja a GLide-ot, minden mással meg emulálnom kellene, és rámegy a "fő" kijelzőmre, nem kell másod monitort tartanom a retro gépnek.

(#84008) envagyok válasza nakos1212 (#84007) üzenetére


envagyok
veterán

Hol lehet ilyenhez hozzájutni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#84009) nakos1212 válasza envagyok (#84008) üzenetére


nakos1212
senior tag

Egy orosz mester rakja őket össze kézzel, szóval amîg a háború tart, sehogy. Én is hónapok óta megrendeltem és csak most ért ide.

(#84010) Fred23 válasza DarthSun (#84003) üzenetére


Fred23
nagyúr

& KROK640:
Mintha lenne valami olyasmi a HWBOT-on, hogy a nyilvánvalóan bugos eredményeket nem fogadják el, de már nem emlékszem biztosan. Másrészt viszont így lenne logikus is. Attól még persze élmény lehet egy ilyen pontszám.

ityam: Powerstrip se jó, nem aktív az opció. De mondjuk annyira nem is fontos, hogy rágjam magam miatta, nem az én korszakom. A 3DMark 2000 és 2001 sokkal inkább az esetem, 3400G Vega11-ével mindegyikben enyém is a világranglista első helye egyelőre. A 99 MAX-ban meg hogy most szintén: szerencse. Nagyon kevés embert érdekel a teszt.

(#84011) MasterDeeJay válasza nakos1212 (#84009) üzenetére

Bár tudom extrém elvárás de rendes pcieben lenne érdekes. Bár én glideal ellenék kissebb kártyával is ha működnének normálisan win10/11 alatt. Voodoo2 az egyedüli amin elvileg megy a glide win10-el (v3-al nem megy, v4 v5 nem tudom) és persze pont csak v1 és rakás v3-asom van ami win7 x64 a max támogatott.
Ha valaki akarna cserélnék kettő v3-ast egy v2-re.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#84012) nakos1212 válasza MasterDeeJay (#84011) üzenetére


nakos1212
senior tag

Felvesz custom ordereket a csóka, nekem kifejezetten PCI, 128MB és HDMI volt a kívánság.
Sajnos ahogy előbb említettem, várni kell.
A V3-ak egyenként többet érnek mint egy V2, szóval ne csinálj hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

(#84013) MasterDeeJay válasza nakos1212 (#84012) üzenetére

V3 ból 4db-om van, semmi szükségem ennyire. (1db 2k, 2db 3k, 1db 35k) v2 használatban nekem többet ér. Kukából van az összes és biztos lesz is még.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#84014) envagyok válasza nakos1212 (#84012) üzenetére


envagyok
veterán

A 128MB Ram milyen okból lett bele kérve?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#84015) nakos1212 válasza envagyok (#84014) üzenetére


nakos1212
senior tag

Mert lehetett :)
Amúgy ugyanúgy mint a modern kártyáknál, vagy nem számít semmit, vagy mindent. A 3dmark és egy jó adag játék csak így indul el egyáltalán magasabb felbontásban, és jó eredményeket is adnak.

(#84016) ityam válasza Fred23 (#84010) üzenetére


ityam
senior tag

Powerstip alapból a driver beállításait használja, de van egy pipa hogy írja felül és utána módosíthatóak a dolgok.

(#84017) arn válasza MasterDeeJay (#84013) üzenetére


arn
félisten

Szvsz egyre ritkulni fognak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#84018) Fred23 válasza ityam (#84016) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem írja felül. OpenGL-nél se. Nem csinál semmit, ha ráböksz, hogy legyen vagy ne legyen pipa.

(#84019) fatpingvin válasza nakos1212 (#83986) üzenetére


fatpingvin
őstag

MIEEEEZ? :D

ahogy a nagyapa mondja a zsiráfra az állatkertben: ilyen állat nincs is!

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84020) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#84011) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezzel ugye az a baj hogy maga a chip nem tud PCIe-t szval mindenképpen kéne rá valamilyen fordító. mondjuk egy 66 MHz-es PCI busz 4 PCIe sávból, na az nagyot menne :D

engem amúgy inkább az érdekel, hogy maguk ezek a "raktáron maradt" VSA-100 chipek vajon beszerezhetőek-e valahol

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84021) DarthSun válasza Fred23 (#84010) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Érthető végülis. Maga a mérés amúgy ismételhető, megjegyeztem a korabeli beállításokat. Ha belegondolok akkor pedig üti azt a feltételezésemet hogy átfordul a mérőszám, úgy néz ki hogy a változó elég hosszú. Sort is emel az FPS kijelzés, és a képernyő felső részén pörgeti teljes hosszban. Ennek a teljes ellentéte, mikor a relatíve sokkal újabb Zen- es gépemen(3800X) pedig nagyrészt 0 FPS a kijelzés, néha 2-3 FPS- t is ír, viszont szemre száguld, semmi szaggatás. Az 1600AF/Xeon gépeken pedig alacsony FPS kijelzés, és szemre is laggol. Ki érti ezt... :U

(#84011) MasterDeeJay : cserefelhívás szabálytalan, de asszem véletlenül átsiklottam a hsz felett :DDD , mindenkivel megeshet. Bár azért óvatosan, nem azt jelenti hogy már mehet, inkább privátban legyen tárgyalva.

(#84020) fatpingvin : ha Orosz a készítő, akkor sztem megoldja, vágják a témát, mint a kínaiak :)

(#84022) fatpingvin válasza DarthSun (#84021) üzenetére


fatpingvin
őstag

erre vonatkozott a kérdésem, nem az orosz fusizásra vagyok kíváncsi hanem arrra hogy civilizált, európai módon beszerezhetőek-e.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84023) nakos1212 válasza fatpingvin (#84022) üzenetére


nakos1212
senior tag

Az oroszok nem kevésbé civilizáltak és európaiak mint te vagy én.

(#84024) DarthSun válasza fatpingvin (#84022) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem tudom hogy beszerezhető-e. Attól is függ hogy ki felügyeli az ilyen készletet. A jogutód kezében van-e a tulajdonjog, vagy már magánember esetleg felvásárolta.

(#84025) nakos1212 válasza DarthSun (#84024) üzenetére


nakos1212
senior tag

Orosz kolléga is ugyanúgy szerezte be mint ahogy bárki más, nem nagy titok: típusszám beír Octopart-ba, keres. Ez elég civilizált? ;)

(#84026) fatpingvin válasza nakos1212 (#84025) üzenetére


fatpingvin
őstag

erre voltam kíváncsi, hogy hogyan tudom beszerezni.

DarthSun kolléga utalásából arra következtettem, bevallom elhamarkodottan, hogy valami kerülő úton sikerült készletre szert tennie.

ami a civilizáltságot illeti, relatív, hogy mennyire európai, hát, erről meg tudnánk objektív szempontok mentén vitázni de inkább ne vigyük el ebbe az irányba a topikot.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84027) nakos1212 válasza fatpingvin (#84026) üzenetére


nakos1212
senior tag

Szerintem se, de kár egy primitív kultúrrasszista kommentet bedobni egy számtech topikban, mert azon kívül hogy téged minősít, nincs jelentősége a témában hogy szerinted ki európai és civilizált és ki nem...

[ Szerkesztve ]

(#84028) fatpingvin válasza nakos1212 (#84027) üzenetére


fatpingvin
őstag

nagyon nem szokásom, úgyhogy elnézést is kérek érte ha ez valakiben rossz érzést keltett, viszont úgy gondolom te is némileg túlreagáltad.

főleg azon a fórumon ahol egy laza cigányozás már rég nem üti meg az ingerküszöböt... befejeztem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84029) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A politikai irányból kanyarodjunk el inkább, az végképp nem engedélyezett a topikokban, nagy vitákra adhat okot, főleg a mai tragikus helyzetben, kérném hogy kerüljük, köszönöm :R

(#84030) nakos1212 válasza fatpingvin (#84028) üzenetére


nakos1212
senior tag

Bármiféle kisebbség / csoport elleni minősítgetés vagy uszítás megüti egy normális ember ingerküszöbét, ne is próbáld meg rámvarrni a dolgot. Mindenkiben vannak előítéletek / beidegződések, alapgondolatok, de ezeket büszkén kinyilatkoztatni vér ciki.
Nem érdemes egyszerűen ilyet csinálni és kész. Óvodában elment még az előítélek fitotgatása és a primitív viselkedés, de már nem ott vagyunk, ne nekem kelljen már elnézést kérnem hogy "túlreagáltam"!

(#84031) ityam válasza fatpingvin (#84022) üzenetére


ityam
senior tag

Én annyit tudok hogy jópár éve láttam ebayen 10 es tálcán eladó chipet.
Valakiknél biztos van nagyobb készlet ha nem csak egyesével árulták.

(#84032) fatpingvin válasza ityam (#84031) üzenetére


fatpingvin
őstag

szuper, köszi az érdemi választ :) utánajárok a dolognak, bár valszeg nem fogok egyhamar vudu kártyákat gyártani. bér MasterDeeJay ötlete igencsak megfontolásra érdemes, egy PLX chip a lényeg alá és máris van egy lényegébe PCIe-s Voodoo kártyánk (azért merem leírni mert őszinténszólva nem bánom különösebben ha valaki elhappolja az ötletet és megvalósítja.)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84033) petakpa1 válasza fatpingvin (#84032) üzenetére


petakpa1
őstag

Az oké, hogy lesz egy PCIe Voodoo kártyád, de milyen driver fogja hajtani?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#84034) fatpingvin válasza petakpa1 (#84033) üzenetére


fatpingvin
őstag

ugyanaz mint a régit....?

nem igazán értem a kérdést hogy őszinte legyek. ugyanaz a PCI-s chip lesz rajta csak egy PCIe-PCI bridge mögött ahogy MasterDeeJay is megépítette kártyákból.

ha szeretnél hasonlót látni keress rá a PCIe SCSI HBA kulcsszóra. ugye natívan PCIe-s SCSI vezérlőt nem gyártottaak, ami mégis PCIe slotba megy azon a panelon van egy kis PLX chip ami átfordítja a protokollt.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84035) petakpa1 válasza fatpingvin (#84034) üzenetére


petakpa1
őstag

Oksa. Én abból indultam ki, hogy HD4650/70 Ati kártyák alapból már PCIe buszra készültek, de egy Rialto fordító chip segítségével kijöttek AGP slotra is meg. Viszont ezen AGPs mutansoknak külön driver kellett. A PCIe-s driverrel nem ment. Innen gondoltam, hogy a sima PCI-os Voodoo driver nem lesz jó egy PCIe-es kártyára...
Persze ha működik az szuper kíváncsi lennék egy ilyen mutansrol írt beszemolora itt.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#84036) fatpingvin válasza petakpa1 (#84035) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha eddig esetleg elkerülte a figyelmed :D

a voodoo kártyák ugyebár lényegében PCI-sek, az AGP feature setből tudtommal semmit nem használnak ki csak azt hogy gyorsabb busz, ezért lehet velük ezt megcsinálni. Matroxokkal pl esélyesen ez így nem működne (csak PCI módban) ugyanis ezek használnak AGP-only featureket

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84037) MasterDeeJay válasza petakpa1 (#84035) üzenetére

Ott kell driver támogatás hogy a pcie utasításokat fordítgassa agp-re (driver nélkül sima pci módban megy amit az agp is támogat)
3dfx kártyák mindegyike pci utasításokat használ, AGP csak extra sávszél miatt kell ahogyan azt felettem írták. Ezért lenne jó egy olyan bridge chip amely adja az extra sávszélt agp oldalról és nem sima pci-re fordít hanem egyből pcie-re.

Voodoo1-re XP 64 bitig készült driver amely Win10 alatt nem működik (alapból bugos a drivere a gyári v1-nek mivel nem minden chipset/proci kombinációval működik 500mhz felett)
Voodoo2-re készült 64 bites driver ami akár win10-el megy. (nem teszteltem de régen találtam hozzá)
Voodoo3-4-5 SSFT Windows7 x64-re tökéletesen megy, win10 esetén ahogy tudom az 5-öshöz van driver de nem töltöttem le, nem is tudom hol van.
Alapból mindegyik voodoo megy win7 x64-ig. (voodoo1 chipsettől és procitól függ)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#84038) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#84037) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Ezért lenne jó egy olyan bridge chip amely adja az extra sávszélt agp oldalról és nem sima pci-re fordít hanem egyből pcie-re."

ha valakit érdekel ez technikai paraméterekre lefordítva lényegében annyit jelent hogy készíteni kell egy 66MHz-es PCI buszt. ez nyilván mondjuk a GART kérdését nem oldja meg de ha elfogadjuk hogy a kártyánk csak PCI módban megy (amit szabvány szerint tudnia kell) akkor megoldható egy egyszerű bridge chippel érdemi bottleneck nélkül, én pl a fent emlegetett SCSI HBA-n lévő PEX8114-es PLX chipet vetettem fel, ez bírja azt a sávszélt ami egy AGP 2.0 kártyának kell, az upstream linkje 4 PCIe sáv.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84039) nakos1212 válasza MasterDeeJay (#84037) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nincs sajnos, senki sem írt WDDM drivert Voodoo-hoz, a Win10 csak a Basic Display Adaptert teszi fel.

(#84040) quailstorm


quailstorm
nagyúr

WDDM követelményeit egy Voodoo sem teljesíti, így WDDM drivert nem lehet hozzá írni. Viszont kiskapu, hogy a Voodoo 1 és 2 nem videokártya, így nem vonatkozik rá a WDDM követelménye sem.

(#84041) fatpingvin


fatpingvin
őstag

találtam egy ilyet ebayen, már csak azt lenne jó tudni hogy ez vajon upstream irányban szabvány PCIe vagy valami OEM borzalom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84042) ityam válasza MasterDeeJay (#84037) üzenetére


ityam
senior tag

Azt meg tudom erősíteni hogy a Voodoo2 működött nekem Win10 X64 el, 2020 februárjában amikor megvettem a voodoo2t(Telőn megtaláltam a videót róla hogy felvettem hogy műxik).
I7-4770 es procival szépen ment :)
Szóval gyakorlatilag is működik. Valamit kellett pepecselni asszem (driver aláírás követelményt asszem), de már nem emléxem pontosan.

(#84043) MasterDeeJay válasza quailstorm (#84040) üzenetére

Bizony, pont ez miatt működhetne a voodoo1-es mivel win10 befogadta a drivereit de maga a kártya válogatós hardverben. A voodoo2-esnél nincs ilyen hiba, az mint gyorsítókártya működne.
WDDM valóban sajnos dx9 sm2 minimum (nálam fx széria ment win10-el)....hivatalosan, aztán hogy le lehetne fokozni valahogy a v3-4-5-ösöket glide only gyosítóvá az még kérdéses. (biosnál azonosítóját leszedni hogy nem videókártya mint az újabb tesláknál)

fatpingvin
HP szóval akár mi lehet, fw korlátozott, extra csatis akár milyen egzotikus nem szabvány megoldás. Tippre totális borzalom :DDD

ityam
Köszi az infót! Nekem is ez lenne a cél bár jó lenne végleg kiírtanom a win11-ből a driver aláírási mizériát meg csak vesződök vele. Win10-nél magától visszakapcsolgatta amikor teszteltem, win11-nél is szerintem ez lesz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#84044) DarthSun válasza DarthSun (#83989) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 965- ös ment vissza a helyére, kisebb tisztítás, jól műkszik. Oldallapi venti kicsit rezonál, de nem csapágyas, hanem a lemezt rezgeti, nem vészes, lényeg a jó működés. A szemle amiatt (is) volt mert anno egyszer nem indult, okát nemtom. Irgalmatlan jó gép, natív XP támogatással. Bár a Vantage már eléggé procilimites, de nem proléma az sem.

Rárepültem az 565- ösre, az már hamisítatlan félretro.

(#84045) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nálam 3 féle Win van csak 95-OSR2, XP-Sp3, 7. (ezek mellett van MX-Linux, Debian)
Glide más minőségű képet ad Win9x -en és mást NT, XP, 7 -tel, természetesen feldolgozás sebessége is változik érezhetően.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84046) nakos1212


nakos1212
senior tag

Anzhony elkezdte gyártani a Mini-Me típusú kártyát - 1DB VSA-100 chip, HDMI, low profile, pl jó lehet adapterhez.

[ Szerkesztve ]

(#84047) MasterDeeJay

Kukából... hát sajnos nem minden lehet jó amit kidobnak :O 19" benq g900 jó fényerő, éles kép de hát panel sérült több helyen.
Kapott rendesen...nem is értem hogy lehet így tönkretenni. Ázott pár napot, a csatik oxidosak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#84048) fatpingvin válasza nakos1212 (#84046) üzenetére


fatpingvin
őstag

azigen... kraftos figura lehet hogy ezeket így :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84049) envagyok válasza MasterDeeJay (#84047) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem ha komolyan gondolod a retrózást, elengedheted ezt a kuka mellől szedtem össze 1 hét eső után című történeteket, mert csak a Bicska nyílik a zsebemben.
Persze ha másoknak ez normális és jó, akkor meghúzom magam, és Mea Culpa

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#84050) nakos1212 válasza envagyok (#84049) üzenetére


nakos1212
senior tag

nekem jó, van itt akit kollektíve utál mindenki de nem akar eltűnni a googlezhető kérdéseivel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.