Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) jokeph válasza flymi (#53983) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ne felejtsd ki, a chipsetre feltenni a 4 cm-es 8000-es fordulattal biró szélkavarót sem. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54002) flymi válasza envagyok (#53998) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én a jobbikból vettem ilyet: 6W/mK gap pad thermal pad tőle.

jokeph: Feltétlen, ha már van.

Régi videó delta ventikkel

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54003) RexMaximus válasza envagyok (#53993) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Wolf hovezeto paszta neven fut es nagyobb tegelyben is lehet talalni, ezt hasznalom kb 20 eve. Regebben eletro muszereszek is ezt hasznaltak.

Nem szarad ki nem dermed meg meg egyebb hulyesegek,ha felkened evek mulva is jo lesz.

Ha nagy tegelyt veszel - hat az nem fog elfogyni :D

Aran meg meg fogsz lepodni a csilivili pc-s csodapasztakkal szemben.

(#53983) flymi

Az az Asus huto nagy csalodas volt nekem anno. Teljesitmenyben se az igazai, nem is ertettem amugy, hogy miert, ha jol emlekszem meg rezbordas is.

S370-re voltak igazan hangos hutok Coolink meg Globawin Fop 32, szeles ventis, 3xxx-en porgo, hazat rezegteto jofele hangforras :)

(#53965) arn

Ezeket a hazakat en is szeretem, csak nehez mar talalni beloluk. Meg egy ilyenem van, lehet akkor az is inwin? Meretben hasonlo, ugyanilyen feketere festett belulrol. Linkeltem a csoportban regebben de hirtelen nem talalom :).

[ Szerkesztve ]

(#54004) Ranagol_5 válasza DarthSun (#54000) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Kar, hogy nem talaltam belole eladot. :(

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54005) DarthSun válasza Ranagol_5 (#54004) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Akkor véletlen szerencse volt hogy találtam belőle. Azóta nem is vizslattam, de eszerint esélytelen.

(#54006) RexMaximus válasza RexMaximus (#54003) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

arn

Megvan, ebben a hozzaszolasban vannak az emlitett haz kepei: [link]

Elejet leszamitva ugyanaz az a vas.

Porog rendesen ez a csoport azert, hany hozzaszolas szuletett azota :)

[ Szerkesztve ]

(#54007) frescho válasza RexMaximus (#54006) üzenetére


frescho
addikt

Én örülök, hogy van élet és új emberek is.

Közben pedig próbálom lassan elolvasni a könyveket amik jöttek. Két új 8bit magazin jött.

https://frescho.hu

(#54008) arn válasza RexMaximus (#54006) üzenetére


arn
félisten

Amit ujabban szerzemeny, azon gyanusan sok olyan elem van, mint az en inwin hazamon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54009) RexMaximus válasza arn (#54008) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Az valoszinuleg az lesz, azaz inwin. Akkorban nem volt ritka, hogy modositottak egy picit az elolapokon. Lasd az AT hazakat pl. De ehhez hasonloval volt akkoriban dolgom, csak a tobb variacio bizonytalanit el abban, hogy pontossan melyikhez :)

A linkelt, sarga-kekk fenyekkel megvilagitott kepen szereplo haziko is csak par dologban ter el az enyemtol de az alap ugyanaz a sablon.

A regi kommentemben levonel meg az az erdekes, hogy a haz "vas" resze ugyanaz. Elolapja is jo minosegu, ezert tippelek arra, hogy talan valami komolyabb darab lehetett.

Mindegy, nagyon popec kis korbalei konfig alapok lesznek :)

(#54007) frescho

En is :). Ez is mutatja, hogy azert sok emberben hagytak nyomott a regebbi korszakok, vagy mondjuk a '90-es evek. Nem vagyunk egyedul :)

[ Szerkesztve ]

(#54010) frescho válasza RexMaximus (#54009) üzenetére


frescho
addikt

Én még mindig a 80-as éveket taposom, a PC már young timer mióta nem kezeli a magnót és "egyszerűen" tudok hozzá boot lemezt készíteni. Mondjuk a 360-as floppy lemezekkel már jobban meggyűlik a bajom, de van vésztartalék. Ranagolnak mutattam is DOS 3.3 Sicherungskopie feliratú vastartalékot. Egy Commodore PC mellé kaptam őket :)

Megjött a //c-hez a serial kábelnek való anyag, kezdődhet a forrasztgatás :)

https://frescho.hu

(#54011) RexMaximus válasza frescho (#54010) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Agyaltam egy ideig mennyire is akarok retrozni, aztan hatarokat szabtam (bar igy is sikerult tultoni... ).

Olyan vasakkal foglalkozok amilyeneket vagy hasznaltam / volt / dolgoztam vele / szerettem volna, vagytam ra de nem adatot meg. PC-s vonalnal ez jellemzoen a 90-es evek nalam, ott is inkabb 386 utan. Egy picit ott ragadtam :). Ket oka lehet, akkor lettem gyerekbol fiatal felnot es egyben hihetetlen intenziv volt szamtech vonalon is az a korszak. A vonalas telefontol (marakinek volt) a mobilon at eljutottunk a netig. Olyan mintha egy generacion belul idoutaztunk volna :)

Melle bejon a korabbi vasakbol (bar 90-es elejen/elso feleben azert itthon boven akadt belole) C64 es Amiga.

Konzolokbol meg SNES es ahogy az eroforrasok engedik par masik konzolt is lovok melle.

Kb ennyiben meg is all nalam a retro dolog. Igy is akadnak boven melysegek.

Jameg valami neogeo cuccot is szeretnek az arcade bunyos jatekok miatt. Egy kis jatektermi elmenyt :).

(#54012) arn


arn
félisten

Nalam is a nosztalgia mozgatja a pcs szalakat. Jatekokbol sem erdekel az, amivel sose jatszottam. Hwbol talan a rolandos dolog, ami kivetel :) az mt32ot ugy erzem nosztalgikusnak, hogy kozben jobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54013) arn


arn
félisten

vogonson linkeltek egy jo oldalt... [link] az igazi retroegerek: [link]

most mar tudom, hogy pontosan milyen egerem van, es mikori :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54014) DarthSun válasza arn (#54013) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Ebből a típusból nekem is van, soros/golyós össz olyan 6-7db tartalék. Viszont megijedtem mert az egyik ps2 (SpeedLink) tönkrement, így megnéztem az egyik kedvenc boltom kínálatát, 3 féle van, rendeltem mindegyikből egyet. A ps2 csatival rendelkező gépekhez is kell a tartalék, nemtom meddig fogják gyártani.

Valamint elfekvő retro kellék, 2féle, vadiúj, készletkisöprés, floppy csatis Y táp, audio kábel, fillérekért, 2x rendeltem, ez a 2. 5-5db :

(#54015) r0b3r


r0b3r
senior tag

Tegnap kaptam egy gépet, csak a kezembe nyomták. Még a tulaj sem emlékezett rá, hogy milyen gép pontosan, olyan régóta pihent a padláson. Otthon megnéztem és kiderült, hogy egy 486DX4-100 egy Gigabyte alaplappal. S3 Trio3D, szép állapotú AT házban. Az alaplapi elem folyása miatt a lap egy kis tisztításra szorult...ebben a hónapban már ez a harmadik, szóval ez ment, ahogy Frescho is bemutatta korábban.
Régi elem még a helyén
Kiforrasztás után
20%-os ecet felesben vízzel hígítva
Mosás
A tiszta lap
Ennyi nyoma maradt a tisztítás után. Sztem egész jól megúszta. :)
Most egy páramentesítő gép fölött szárad, holnap próba, csak még elő kell ásnom hozzá Edo ramokat.Ha működik akkor megvan a sorban a következő, 2-3-486. :DD
A tápban viszont nem vagyok biztos. Az 5V rendben van, viszont a 12V helyett csak 10,8V-ot mérek. Szerintetek ez még elégséges? Ki merjem próbálni alaplappal? :F

[ Szerkesztve ]

(#54016) laskr99 válasza r0b3r (#54015) üzenetére


laskr99
addikt

Mázlista :D Honnan kaptad? 1x láttam aprón egy ilyet csak sajna sikerült lekésnem..

(#54017) r0b3r válasza laskr99 (#54016) üzenetére


r0b3r
senior tag

Kollégámtól...itt ül mellettem. Egyszer-kétszer meséltem a többieknek, hogy milyen gépekkel foglalkoztam órákig, furán néztek egy ideig, aztán egyiküknek eszébe jutott, hogy neki is van valami régi gép a szülei padlásán. :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#54018) laskr99 válasza r0b3r (#54017) üzenetére


laskr99
addikt

Mázlis. Sajna még nem melózom és ismi sincs. Apám mondtam kérdezzen körbe az övéi közt. Lapom meg procim van itthon, a többi a hiánykellék.Majd tervezek venni.

[ Szerkesztve ]

(#54019) frescho válasza laskr99 (#54018) üzenetére


frescho
addikt

Ez ilyen, egyszer hopp aztán sokáig semmi.

Megpróbáltam a 486SLC-t megint tuningoli. Adtam neki egy kicsit jobb hűtést, de -5 Celsius sem hatotta meg. Fölöslegesen kapartam elő a Peltier-t.

https://frescho.hu

(#54020) RexMaximus válasza frescho (#54019) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Edison utan szabadon - nem volt felesleges, ez egy sikere kizaras volt :D

(#54021) Tothg86


Tothg86
tag

Szert tettem itt az aprón egy régi DIN-es BTC billentyűzetre. Ezt szeretném a fő gépnél és a retroknál is használni
Elvileg foam and foil kapcsolósok, valami habos cuccon lévő fólia találkozik a lapon az érintkezővel.

Van erről tapasztalatotok esetleg? Nem adja meg magát ez a hab egy idő után?

(#54022) arn


arn
félisten

megcsinaltam ezt a tobbkaros-monitor megoldast. kiszamoltam mindent, egyvmire nem gondoltam, hogy a vesa csatlakozas nem a monitor kozepen van mindig... dellnel felul, lgnel alul. franko :D tapasztalatszerzesnek jo lesz egyelore, aztan meglatjuk, hogy mik a tapasztalatok.

ugyan nem retro... de igy egyszerubb, elore-hatra tologatni a monitorokat, ez az uw elorehuzott monitorral veszett jo dolog jatekoknal, ha epp fejmagassagban van. :K

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54023) siti válasza arn (#54022) üzenetére


siti
senior tag

az az ultraszéles két oldalsó fehér sáv nem barnítja le az arcod? :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#54024) DarthSun válasza arn (#54022) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

DosNavigátor :) .Jó az így végülis, bár szebb lenne ha egyszintben lennének. Attól is függ hogy a betekintési szög/fejtartás Neked hogy kényelmesebb.
A LG képe, tapasztalat, egyenletes, bevilágítás van-e? Az enyém pld jó, csak a monitor/TV topikokban horrorokat írogatnak, azért kérdem hogy Nálad bevált-e?

(#54025) arn válasza DarthSun (#54024) üzenetére


arn
félisten

pont egy szintben sehogy sem lehetnenek, mert eltero a magassaguk, de ilyen elteresre nem szamitottam oszinten szolva :) ezeket a karokat ket egyforma monitorhoz talaltak ki, csak ahogy szamolgattam, a ket 27es epp olyan szeles, mint ez a ketto. ebben nem is volt hiba. vannak ilyen fuggetlen karos megoldasok, csak sokkal dragabbak, illetve en szkeptikus vagyok hogy annyira stabilan tartjak a kijelzoket, mint ez az egyszerubb megoldas (egy t alaku kar, gyk mindent lehet allitani rajta, csak az eltero magassag nem mukodik).

a hatter vilagitas homogenitasa nem az igazi, foleg a sarkokban... de egyelore ezt igy tudjak megoldani. amugy hasznalatra, es maga a formatum, gorbites nekem tetszik. aggodtam, hogy a fotoknal zavaro lesz a homoru kep, de a szelessege miatt epp igy tunik termeszetesnek. szerintem sikerult nekik jol eltalalni a geometriat, epp kitolti a latoteret, tullogasok nelkul, a pixelmeret is epp optimalis (hasonlo mint a 27es 16:9). erdemes jatszani kicsit a monitortavolsaggal, mert eleg mas az ember erzese, a tobbi monitornal nem befolyasolta ennyire.

sokfelen gondolkodtam - 16:9 32 qhd (uhdnal tul kicsik a pixelek), 43 uhd, de ezt tunt az arany kozeputnak sok szempontbol. egyelore jonak tartom a valtast, de en is kivancsi leszek a formatum jovojere.

(#54023) siti: ket bongeszoablakkal szoktam hasznalni :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54026) bacsis válasza Sanchez638 (#53953) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hehe van nekem is egy ugyanilyenem :))

(#54027) r0b3r


r0b3r
senior tag

Megvolt a első próba, gond nélkül elindult a kis 486-os. Kicseréltem a tápot a Sanchezsa-tól kapott AT-s példányra, miután az kapott új ventilátort és egy alapos takarítást. A régi táppal, ahogy már korábban is írtam az volt a helyzet, hogy az állandó 5V jó volt, de a 12V helyett csak 10,45V-ot ad le. Ezt rá mernétek kötni bármilyen alaplapra? Okozhat valami kárt a jóval alacsonyabb feszültség?
Floppy, Cd-Rom, videokártya működik, már csak egy korabeli hdd hiányzik.
A kábelek egyelőre még elég kuszák, majd a vinyó bekerülése és készre szerelés után elrendezem őket. Egyébként egész szép kis házikó. Elöl, hátul még valahonnan kap takarólapokat és kész. :) :DD

Képzeljétek, a memóriákkal meg úgy jártam, hogy nem volt benne a gépben. Mivel az otthon lévő Dell 325D-ben ugyanilyen Edo-Ramok vannak, ezért a 4db-ból kettőt átraktam a 486-ba, csak egy próba erejéig. A 386-os Dell mindig is 8Mb-ot írt ki a 4db modulra, soha nem is ellenőriztem. Erre a 486-osban kiderült, hogy 16Mb-os darabja, csak a 386-os kisebbnek ismeri fel. :D :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54028) arn válasza r0b3r (#54027) üzenetére


arn
félisten

Ne kosd ra semmire abban az allapotaban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54029) r0b3r válasza arn (#54028) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nem is mertem szerencsére. Javítható lehet még? Érdemes vele foglalkozni? :F

Most nézem csak a képeden, hogy állítható asztalod van. Ezt az üléspozícióhoz lehet csak állítani, vagy magasabbra, álló pozícióhoz is? Nagyon nézegetem, hogy ha végre beköltözik a pc sarkom a végleges helyére, akkor veszek oda egy olyan Ikeás számítógép asztalt, ami tekerős, emelhető és állva is lehet előtte dolgozni. Napi 8 óra gép előtt ücsörgés után legalább otthon ne kelljen. :(

[ Szerkesztve ]

(#54030) alvaro válasza r0b3r (#54027) üzenetére


alvaro
senior tag

Tényleg van 16 megás 30 pines FPM (nem EDO) memóriád? Akkor irigy vagyok. A tápot egyébként én se merném semmire rákötni, amit kicsit is féltek.

A GA-5486AL meg szerintem jó lap, az ALI chipset hasonlóan jól húz, mint a UMC888. Na ez nekem is van, én is tisztítottam a nyáron.

Ja, hogy az 5486AL-be ment. Akkor nem 30 pines, és akár EDO is lehet. Akkor már nem is irigykedek :)

[ Szerkesztve ]

(#54031) r0b3r válasza alvaro (#54030) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ilyenek vannak, 72 Pin-es: Elöl és hátul.

Gondoltam, hogy nem egy ritkaság. :DDD

Bár, most hogy rákerestem mi is ez az Fpm, a másik 386-osomban létezik, hogy ilyen van? :F Asszem 4db 1Mb-os

[ Szerkesztve ]

(#54032) Ranagol_5 válasza alvaro (#54030) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hat, ha tenyleg 30pines es 16megas, akkor en is. Az kene a VLB-s 486-osba. 1Mb-osnal nagyobbat en meg nem is lattam, nem is tudtam, hogy letezik. :U

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54033) r0b3r válasza Ranagol_5 (#54032) üzenetére


r0b3r
senior tag

Valamit félre olvastatok. :) Sajna csak 1Mb-osak vannak 30 pinesből, gondolom ezekre gondolsz.
Az említett 16Mb-osak 72 pinesek. :) Az lehet az Edo, vagy megint más? :DDD

(#54034) quailstorm válasza r0b3r (#54033) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen az EDO vagy FPM, és teljesen standard méret, nekem is 4x16-os kitem van. 32-es is létezik belőle biztosan, mert van, de valószínűleg rossz...

Viszont azt a Ni-Cd akkut sürgősen el kéne takarítani. Bár lehet nem a te fotód, ha már vatera.

30 pines RAM-ból még én is csak 1MB-os verzióval találkoztam, abból van egy vödörrel nekem kb.

[ Szerkesztve ]

(#54035) r0b3r válasza quailstorm (#54034) üzenetére


r0b3r
senior tag

Már az enyém, ezt még az eladó fényképezte a vaterára, csak most hirtelen nem volt másik képem. :) Miután megkaptam már másnap el is pucoltam az elemet és lemostam az oxidot. :)

(#54036) alvaro válasza Ranagol_5 (#54032) üzenetére


alvaro
senior tag

4 megás 30 pines azért határozottan létezik, soha nem is hagyom, hogy megsemmisüljenek! 16-ost viszont még sose láttam, Bacsisnak ellenben van is, ha jól tévedek. AWE32 kimaxolásához elengedhetetlen :D

(#54037) Ranagol_5 válasza alvaro (#54036) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

En csak onnan tudom, hogy van, mert a vlb-s deszka manualja szerint a lap siman megbirkozik 128mb edo rammal is. En meg csak pislogtam, mint hal a szatyorban, hogy letezik 16mb-os 30 pines simm edo ram..

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54038) Bile Demon válasza r0b3r (#54027) üzenetére


Bile Demon
őstag

Terheletlenül normális, ha így alakulnak a feszültségek. Ha kap egy kis terhelést az 5V-os ágon a táp, a 12V is helyre fog állni.

Bruhe

(#54039) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#54037) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hamár az sd-ből is létezik 2GB. Mert az 1GB nem is annyira ritka..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54040) r0b3r


r0b3r
senior tag

Ez tényleg így van? Mert a többi tápom terheletlenül is sokkal jobb, 11.7-11.8V. :F

(#54041) arn válasza Ranagol_5 (#54037) üzenetére


arn
félisten

De az mire jo? Se cachelni nem tudja, meg nincs is ami hasznalja - ami hasznalna, oda edes keves egy 486. Kb 16m dukal melleje.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54042) Bile Demon válasza r0b3r (#54040) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igen, van ilyen. Bizonyos régi tápok el se indultak, ha az 5V-os ágon nem volt meg egy minimális terhelés.
Én sem erőltetnem, pláne, ha van másik táp.

Valami 5W-os vagy 21W-os kocsi izzóval vagy nem is tudom mivel érdemes próbálkozni, ha van vacak HDD lehet elég az rákötni és úgy megmérni. Ha úgy sem javul a 12v feszültség, akkor tényleg rossz.

Bruhe

(#54043) r0b3r válasza Bile Demon (#54042) üzenetére


r0b3r
senior tag

Na ezt valamivel kipróbálom, valami értéktelen cuccal. :DDD Köszi! :)

(#54044) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

72 pines EDO- ból van 64MB- os is, az Octek lapomban 1db 64MB- os van. Az Awe64Gold- ban pedig a SimConn- os bővítésben a 32MB- os EDO [link] , [link], az Awe32- őkben és a GUSPnP- ben pedig a 2x4MB- os 30pinesek [link], [link].

(#54045) arn válasza Bile Demon (#54042) üzenetére


arn
félisten

Nekem mar boven az atxes idokben volt ilyen tapom, az ats tapokon rendes kapcsolo van. Azzal sem indul el?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54046) DarthSun válasza DarthSun (#54044) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Viszont a 30 pines 16MB- os is létezik, de azt még én sem láttam...

(#54047) r0b3r


r0b3r
senior tag

Viszont ahhoz mit szóltok, hogy van egy öszvér AT/ATX csatolós alaplapom, ami ATX tápról elindul, de AT-ról nem? A táp jó, mert máshoz gond nélkül használom. A procihűtő ventilátor felpörög, ami az alaplapról kapja a tápot, de ezen kívül se kép, se hang. :( Elvileg ennek így mennie kellene nem? Nem találok jumperre, vagy egyéb kapcsolóra utaló említést a manualban. :( Alaplap hiba lehet?

[ Szerkesztve ]

(#54048) Bile Demon válasza arn (#54045) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ez AT-s TÁP volt, az oldalán kapcsoló, még a 90-es években, de már akkor is öreg cucc volt. A nem indulást úgy kell érteni, hogy bekapcsoltam és a saját védelme egyből lelőtte. Talán azért, mert terheletlenül az 5V-on akkora feszültség jelent meg, hogy túlfeszültségnek érzékelte. Aztán áramtalanítani kellett, várni és terheléssel együtt már elindult.

Akkoriban rá volt írva a tápokra a minimális terhelés is. Emlékszem később is meg volt adva, de akkor már tapasztalat szerint gond nélkül indultak terhelés nélkül. A minimális terhelő áramok már nem az elinduláshoz, hanem ahhoz kellenek, hogy teljesítse az ATX specifikációt. +/-5% a feszültségre.

Bruhe

(#54049) DBob


DBob
őstag

Srácok.

Szükségem lenne négy darab, azonos, 512 MB méretű DDR modulra.
Inkább itt próbálok utánajárni, mint ismeretlen, "mikor még eltettem jó volt, azóta ott rohad az erkélyen" hirdetések közt turkálni.

Szerencsére jók ezek a "pici" modulok is, nem kellenek a gigások.
Van valakinek felesleges?

(#54050) frescho válasza DBob (#54049) üzenetére


frescho
addikt

Sajnos 4 ugyanolyanom nekem sincs :(

Vajon hogyan lehet belépni ebbe a tipusú BIOS-ba? Ennél a pontnál elakad és nem mozdul semerre.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.