Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81601) frescho válasza nakos1212 (#81595) üzenetére


frescho
addikt

Abban arnnak igaza van teljesen, hogy hallgatni kell. Talán 1 éve szenvedtem, mert a kis Hertz-ek már nem voltak elegek a kinyitott nappaliba. Most egy Focal pár van a NAD erősítőre kötve egy olcsóbb DAC-cal megspékelve. Amit hallgatok teljesen jól szól. OK, egy kicsit több tere lehetne a most szóló Palladio-nak, vagy dögösebben düböröghetne a lábdob a One-ban, de ez csak addig érdekes amíg fel nem ülök a zene hullámzására és hagyom, hogy vigyen. Mivel erre bőven alkalmas, nincs benne akkora luk amin leeshetnék nem nézelődök tovább. mindezt úgy, hogy mértem hangfalat, erősítőt többször is mert kellett, meg azért is mert érdekelt. De ezeknek a közelébe nem megyek műszerrel amíg tetszik a hangjuk.

https://frescho.hu

(#81602) #68216320 válasza frescho (#81601) üzenetére


#68216320
törölt tag

Bocs, hogy "bele vau" csak erről eszembe jutott egy régi haverom apukája, aki anno közel egy lakás árát költötte el high-end hifi cucc beszerzésére. Ő a következőt mondta, ami nagyon megmaradt bennem:
"Hifi-t úgy válassz ahogy nőt! Soha ne a paramétereket nézd! A ami számokkal kifejezhető érdektelen."

(#81603) Fred23 válasza #68216320 (#81600) üzenetére


Fred23
nagyúr

Max úgy érné meg, ha lenne helyben egy nagyon retrózós ismerősöd. Nekem összesen lehet kábé 10 db ilyen kábelem, de ez úgy 15 gépből jön össze. Sokan vesznek viszont zsákszámra komplett gépeket, amiket aztán szétbontanak, és marad egy halom alkatrész, kábelhalom is. Városod topikjában érdemes lehet tán érdeklődni, hátha van ilyen gyűjtögető. De lehet, innen is ír majd valaki privit.

(#81604) Czo válasza #68216320 (#81600) üzenetére


Czo
őstag

Mi lenne, ha "epitenel"? A feher csatlakozoban nem vagyok biztos, de szerintem NCH200 tipusu lehet, azaz szerintem ez maga a csatlakozo: [link], ehhez pedig szukseged lesz krimpelheto "anya" csatlakozora, ami szerintem ez: [link]. Mivel az erintkezo le van cinezve, ezert tulajdonkeppen akar forraszthatod is.

A fekete az NSR tipusu csatlakozo, csak van rajta "lock". Viszont a lock, kb folosleges. Marmint ugysem kerul rangatasra, igy a lockrol le lehet mondani. Ha viszont lemondassz, akkor ez lesz a te csatlakozod: [link]. Ehhez szinten kell "anya" tipusu erintkezo, ami ez: [link].

Vezeteknek lehet hasznalni barmit, de kb ez lehet a megfelelo. Ez 26AWG, ami ramegy akar az SPH (feherhez) akar az NDR (fekete) cuccra is. Azert tippelek erre egyebkent, mert egy csomo olyan kabelem volt, ahol az arnyekolas es az egyik er volt felhasznalva a GND-hez. Az pedig kb ez.

A legdragabb alkatresz a fogo lesz maga, de ez kesobb is jol johet, mert az osszes LED pl az NSR/NDR csatlakozot hasznalja. NCH/SPH-t nem krimpeltem meg vele, de NDR/NSR-hez ez biztos, hogy jo lesz: [link].

Ha pl fogod mar van, akkor egy fekete-fekete kabel ~140 Ft, egy feher-fekete pedig ~280 Ft-re jon ki.

Szerk: ja igen, ha pl csatlakozobol megveszel vagy 100-at egyszerre, akkor "jelentos" mennyisegi kedvezmeny uti a markodat, igy jelentosen csokken a kabelek ara is.

[ Szerkesztve ]

(#81605) #68216320 válasza Czo (#81604) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm a tippet.
Néztem már ezeket, de a vezérlő kábelekkel az a gond, hogy egyrészt vastagabbak, mint a hagyományos szürke kábelek. Másrészt merevebb a szigetelésük, nehezebb hajlítani őket.
Egy ideje vadászom már a szürke kábeleket, több projecthez is kellenének, de valahogy ezek a kábelek eltűntek. Csak riasztó-vezérlő kábel maradt, ami nem ugyanolyan sajnos.
Pl: ha megnézed a 2x0.14 kábel átmérője majdnem 4mm. Gondolom a vastagabb szigetelés miatt, mivel ezek nagyfeszültségre jók, míg a régi azt hiszem 30V vagy 50V-ig volt használható.
Mindegy, nem akarom a topic-ot off témába terelni, csak gondoltam kérdezek, hátha ...
Megyek vissza "read-only" státuszba.

#81603 Fred23:
Igen, az úgy valóban jó megoldás lenne, ha lenne.
Mindenesetre írtam a 2török pc bontónak, hátha van nekik és talán nem ennek az árán akarnak új Audi-t venni majd :)

[ Szerkesztve ]

(#81606) arn válasza nakos1212 (#81595) üzenetére


arn
félisten

Megis helyesebben szolnak, mint a hifis rendszerek nagy resze, olcsobban. Joval feljebb kell menni arban, hogy tobbet kapjal. Ezer euroig kellene rendszert epiteni, nem lenne kerdes. Az sem hatrany, hogy pontosan a sugarzohoz passzolo erositot valasztanak, jobb dobozoknal alulra class dt, felulre meg abt. Ha tehetnem vmi masterdobozokat hallgatnek, csak az a gond, azok mar ugyanugy tobbtizezer euros nagysagrend (atc, jbl).

A class dvel nincs semmi gond, en jobban szeretem oket, mint az ab erositoket. Epp emiatt kuldtem vissza az ahb2ot, mert egy olcsobb class d is ravilagitott a hianyossagaira. Ha egy naim utan bekotom nagy csoda, egy lenduletes class d utan mar nem annyira, hiaba szupertiszta. A hypex, purifi erositok helyesebben mukodnek nagyformatumu dobozokon, az ahb2 talan a mai zsebdobozokhoz jobban passzol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81607) arn válasza #68216320 (#81602) üzenetére


arn
félisten

Valoban vmi nem igazan, vagy nehezen merheto, a jo rendszereket megis szamok alapjan tervezik :) meg ott van a highendes vudu a masik felen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81608) jokeph válasza #68216320 (#81605) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem ígérek semmit, de megfötröm a kincsesbányát. :D :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81609) benedekco válasza #68216320 (#81600) üzenetére


benedekco
addikt

Házilag nem tudsz készíteni?
Látom vót má.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81610) #68216320 válasza jokeph (#81608) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm szépen a kedvességed.
Megtennéd, hogy ha találsz olyat amitől megválnál, akkor egy privát üzenetet küldesz?
Aztán megbeszéljük a részleteket.

(#81611) DarthSun válasza #68216320 (#81600) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én pár éve rendeltem, fillérekért, mivel kifutó termék, rajtuk maradt, Aquából egy csomót, aztán kicsit később megint egy adagot. De rákeresve, sajna már nincs, úgylátom. Jól gondoltam anno, hogy be kell tárazni alaposan.

(#81612) jokeph válasza #68216320 (#81610) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81613) #68216320 válasza DarthSun (#81611) üzenetére


#68216320
törölt tag

Jaja, jól tetted. Alapvetően én is be szoktam tárazni, de ez kimaradt.
Lehet ebből is betárazhatsz, ha ilyesmi érdekel: [link]

(#81614) envagyok válasza #68216320 (#81613) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem besétálsz egy közeli számtech boltba vagy bontóba, csokiért kapsz.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81615) DarthSun válasza Bile Demon (#81596) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ismét kössz ! Akkor a BIOS- ban az a CPU 1.8V fesz nem a core. Mondjuk gondoltam hogy fals kijelzés, mert 1.8V- on egy 0.22- es proci füstölne hamar. De akkor nem fals, hanem ezt a VRIN- t jelzi ott. Nemsokára pakolom a Win- t, akkor ott majd látszik a belső fesz is.
Videoban is láttam hogy állítgatott a csávó minden félét, de az 1.8- at meg sem említette...

[ Szerkesztve ]

(#81616) DarthSun válasza #68216320 (#81613) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem semmi, az audio kábel is valami hasonló árban volt. Meggondolandó ez is :R , bár IDE kábelből van 2 zsákszatyornyi itthon.

(#81617) #68216320 válasza envagyok (#81614) üzenetére


#68216320
törölt tag

2 török bontóban 2db van összesen. Szerintem nem nagyon vannak.

DarthSun: Én azért 10 darabot bezsákoltam. Majd valamikor útbaejtem őket.

[ Szerkesztve ]

(#81618) DarthSun válasza envagyok (#81597) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mértéket tartva érdemes csak belemerülni. Kicsit más az élmény azért a mai belépő cuccokon is, mint anno a Csehszlovák Tesla magnókon. Inkább maga a zene ragadja el az embert, de azért min egy közepes minőségű cucc nem árt.

(#81619) fpeter84 válasza DarthSun (#81611) üzenetére


fpeter84
senior tag

na basszus, pont tegnap rendeltem az itmedia-tól majd 300ft-ért 2-t hogy legyen még :DD

(#81620) KROK640


KROK640
veterán

Abit story

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81621) KROK640 válasza DarthSun (#81592) üzenetére


KROK640
veterán

Gondolom majd jönnek a tesztek is. Meg egy pontos konfigot is írj már akkor, hogy egyben legyen :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81622) KROK640 válasza #68216320 (#81602) üzenetére


KROK640
veterán

Hifi cucchoz :
Anno 2001-ben én is elkezdtem ezt a hifi irányzatot is, volt kát haverom aki nagyon benne volt ebbe, Laci és Tóni. Különösen az utóbbi volt elképesztően hifi bolond, kilószámra hifis újságok, több komplett szet, erősítők, mindig éppen készült valami új, amivel már nem csak remegtetni de be is tudja majd törni a szoba ablakait. Plusz rendezvényre járt hangosítani, de kb a fél élete is ez volt. (a másik fele meg persze a PC) No, ebben a körben félig meddig külső nyomásra rávettem magamat, hogy akkor építsünk valami komolyabat mint a gép PMPO 2×60W-ja (ami kb 6W volt valójában).
Már a kezdetekkel meggyűlt a bajom, az első 4000ft-os deck/erősítő nemes egyszerűséggel leégett az első napon, úgyhogy tizen sok ezerért jött az utód, aztán megjöttek a hangfalak, amik valójában csak mélynyomók voltak doboz nélkül, így mentem Tónihoz h akkor most építsünk valamit ebből, mondta, hogy kompletten mire ebből kihozunk valamit ami arra érdemes (elitista szemmel nézte persze), a két hangfal 2×50 ezer ft, de ha gondolom van neki régi sokadlagos tartalék hangfal setje, a kettő 75 ezerért az enyém. De új deck (akkor már a hármas számú) is kell, ez 25-30tól van amiért érdemes pénzt adni... meg persze kábelek + ezaz, további súlyos ezresek. (összehasonlításképp akkor : 40 ezer ft volt egy átlag fizetés (most nem a KSH kozmetikára gondolok, hanem amennyit valóban kerestek az emberek); 50 ezer ft-ból kijött : egy 800MHZ-es PIII proci, VAGY egy Abit ST6 lap és egy 900-as Celeron, vagy akár AMD oldalon 1GHZ-es Thunderird és hozzá való lap, DE fogalmazhatnék úgyis, hogy 1 GB PC133 SD RAM vagy 640MB DDR 266-os RAM, vagy 2db 20GB-os 7200-as Maxtor (54 ezer), 1db 40GB-os Maxtor Quantum és még marad is 10 ezer, VGAból pedig 2db MX400-as 64MB-os GeF2 mellett is maradt volna 6 ezer az 50-ből...
Mivel akkoriban a 466-osom volt (asszem akkor 384MB RAMmal, meg 2×20GB HDD + TNT2 M64), és már erősen fejleszteni szerettem volna, itt meg a "normális hangrendszer" ebből láthatóan egy akkoriban (nagyon) komoly PC árát jelentette, nem is volt kérdés, hogy nem fogok beleugrani a hifi építésbe, ráadásul Tóni szerint az lett volna valami alsó kategória teteje... Ami nekem volt csak bohóckodás volt, deckestől mélynyomóstól.
Akkor csóró diákként kerestem diákmelóban suli mellett havi 8-10 ezer ft-okat, így talán még érthetőbb mekkora összegek voltak nekem ezek akkoriban, főleg egy pénznyelő PC mellett.

A hab a tortán, hogy meglévő hangreszeremmel (mert azért csak össze lett tákolva valami) is hamar kivívtam a szülők és a szomszédok nem tetszesét, hamar meg lett ígérve, hogy ki leszek vágva én vagy a hangcucc. Ezekután kb 3% volt az a hangerő amivel békénhagytak, így meg semmi értelmét nem láttam, szóval hamar elpasszoltam helyben a cuccokat (persze jó kis buktával), és vettem a Tescoban egy 2000ft-os fejhallgatót. A durva az, hogy abban mivel bömböltethettem a zenét, nekem még technikailag jobb élményt is adott, mint a nagy hangtechnika.

Na így nem lettem hifis arc végül, elég volt nekem bőven a PC is. Azon legalább nem csak zenét lehetett hallgatni, hanem ezer más dolgot is csinálni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81623) KROK640


KROK640
veterán

Egyébként ezen sokat elmélkedek még ma is, bár a válasz egyértelműen körvonalazódott már a fejemben, hogy vajon mennyire volt nekünk jó az 1997-2005 időszak?
De főleg a szűken és bőrömön tapasztalat 1999-2003?
Amikor ugye évenként megduplázódott a gépek teljesítménye, és az ember tudta, hogy jövő ilyenkorra olcsón lesznek a mostanit torony magasan verő HW-k. Tök jó volt lesni az árlistákat, ráfüggeni az újdonságokra, és nézni amint hetente csökken az áhított CPU/Alaplap/RAM/VGA/HDD ára...
Mikor 20 ezer ft-ból (fél havi bér) teljesen jó gaming VGA-t lehetett venni...
Ráadásul annak idején ez a suliban rangot is jelentett, hogy kinek milyen gépe van? A túl régi vagy gyenge gép égő volt, a menőbb arcok (mint pl egy idő után én is) pedig azzal versenyeztek kinek van a legjobb gépe az osztályban, az évfolyamban, az egész suliban ... (és az ilyeneknél volt külön érdekes mikor 768MB RAM volt a 466-osomban, mikor 128MBval is tökéletesen el lehetett lenni, 256MB meg highend gamer gépekbe volt leginkább csak)

Másik oldalról ez a gyors fejlődés hozta azt is, hogy egy egy éves gép már elavult volt, egy két éves már-már használhatatlan. Évente kb 100 ezret locsoltam a gépbe, és ígyis csak alkalmanként tudtam up to date lenni, az év nagy részében inkább az aktuális újdonságok mögött kullogtam.
Szóval megvolt az árnyoldala is. Ha a mai fizetésemet semmi másra csak gépre kellene költeni, akkor inkább jó lenne, hiszen évente lenne érezhető fejlődés...

Ha ma lenne ez, amikor fizetésem ezer más dologra elmegy (lakhatás, kaja, barátnő, közlekedés, buli, ruházkodás, stb) akkor valószínűleg úgy állnék a dolgokhoz mint Nowy Tomi haverom, aki akkor váltott P1 100-ról 300-as Celeronra, mikor én már vagy egy hónapja kirúgtam magam alól a totálisan elavult Celeron 466-ost az 1700-as Celeronért. Ő mindig évekkel le volt maradva, de azt mondta, hogy van ideje, kivárja még olcsóbb lesz a gép, inkább 2-3 évvel később játszik a játékokkal. (akkoriban még az internet sem volt elterjedt, ha az osztálytársak spoilereit elkerülte az ember, akkor 3 évvel később egy 3 éves játék is tudott új lenni). Ő egyébként manapság is viszonylag retro Phenom 965BE-t hajt, ha jól emlékszem.

Oh wait... hiszen a 2GB-os VGAmnak hála, most pont ezt csinálom, jó ideje! (hiába a 10400F) sokéves címekkel játszom, The Saboteur, C&C Generals, Worms Armagedon, Blur, Forza 4, JustCause 3, AC Unity, újabban FlatOut Ultimate Carnage. Igen, ha feltűnt ebből egyik sem újabb 2015-nél a Forza Horizon 4 (2018) kivételével.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81624) DarthSun válasza KROK640 (#81621) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemsokára tesztelek, Win10- et tettem fel először, setelgetem, aztán egy retro 3DM2003 kezdésnek.

#81622 : nagy hangerőt nem szeretem, emiatt nem járok pld koncertekre, mert ott nemtom lehalkítani, aztán csak süvít a dobhártyám.

(#81625) frescho válasza KROK640 (#81623) üzenetére


frescho
addikt

Érdekes, hogy kis korkülönbség mennyit jelent. Középiskolában persze, mi is szerettünk volna olyan gépet, mint a gazdagabb osztálytárs, de ez nem jelentett semmilyen rangot a középiskolában. Számoltattunk gépet napokig egy rosszul beállított renderrel vagy a felvételire felkészülve amíg 3-man matekoztunk a 4. próbálta megtalálni az elbújt sectoidot valahol a pályán.

Az általad írt időszakban sem számított rangnak, hogy kinek mennyi fragje volt. Helyette az volt érdekes, hogy mekkora partit toltunk UT-ben és mennyit röhögtünk amikor megállított a fakabát a kispók árát többszörösen kitevő gépekkel az utasok ölében. Közben ment a fejlesztés, de okosan, mert kellett másra a pénz és volt amikor az oldalbordával mentünk videokártyát venni (1950Pro)

Ma meg nagyon befagyott a gép. A 9700-2060 kombó szódával simán elmegy. Főként mert tanulás mellett ugyan az Enemy Unknown-t befejeztem és a Crysis sorozat legéhesebbtagjáhozhoz is elég volt a gép. A következő a Terror from the deep lesz, de csak ha a IIsi teszteléséhez előszedett Warlords-ot végigtoltam. Mondjuk ez utóbbihoz jól jött a 20% tuning (20->24MHz) a 68030-nak :D

https://frescho.hu

(#81626) FoxiestFox válasza frescho (#81625) üzenetére


FoxiestFox
félisten

XCOM. :R
Ha az alap EU-EW megvolt, ajánlom a Long War modot.

[ Szerkesztve ]

(#81627) frescho válasza FoxiestFox (#81626) üzenetére


frescho
addikt

Az már megvolt, most visszatértem a DOS-os gyökerekhez. Természetesen a legkeményebb módban tolom, az elején volt olyan amikor örültem, hogy néhány katonám túlélte a küldetést. Aztán lassan kikupálódtak. :)

https://frescho.hu

(#81628) r0b3r válasza frescho (#81627) üzenetére


r0b3r
senior tag

Az XCom első része, az örök kedvencem. Manapság a War of the Chosen-el játszok, de a nagy ős első rész mindig is a legjobb marad. :) :B :K :R



:DDD

(#81629) FoxiestFox válasza r0b3r (#81628) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És baromi nehéz is. Mennyit szitkozódtam rajta... ;]
Az XCOM2 Long Wart még nem próbáltam, de az Iron man + legnehezebb fokozat megvolt EU-EW, XCOM2 alap végigjátszva, WOTC megvettem de nem játszottam végig még..
Őszintén a Long War XCOM 2-höz jobban érdekel mint a WOTC, úgy hallottam, idegesítésen kívül nem sok mindenre jók azok az alienek. :))

(#81630) Fred23


Fred23
nagyúr

AWDFLASH segítségével lementettem a BIOS-om, nem ment egyből. Frissen telepített Win98SE-t indítottam újra DOS módban, és ott a C:/-en lévő awdfash.exe-t így indítottam: awdflash bios.bin /sy /pn /qi. Ez a /qi volt a kulcs, anélkül korábban nem tudta lementeni! (Hátha vkinek még jól jön egyszer.)

(#81631) Czo válasza Fred23 (#81630) üzenetére


Czo
őstag

Ez elegge erosen verziofuggo. Most pl. nalam levo verzioban (8.99), a /qi kapcsolonak nincs koze a menteshez. Ha siman elinditom az awdflash.exe-t a /? parameterrel, akkor az ott megjeleno help alapjan, siman osszerakhato a command, ami a BIOS-t kimenti. Nalam ennek a szintaxisa az, hogy "awdflash uj.bin idementjuk.bin /pn /sn". Ami a leirtaknak megfeleloen, NEM fogja betolteni az elso parameterul kapott uj.bin -t (ami nem is letezik) es el fogja menteni a masodik parameternek kapott idementjuk.bin -be a BIOS-t.

(#81632) Fred23 válasza Czo (#81631) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lementettem több verziót, ezek szerint érdemes lesz átnéznem őket, mert készíteni szeretnék megint egy Windows 2000 SP1 cd-t, amire csak a lefontosabb, biztosan jó progik kerülnek az extra könyvtárba. Legutóbb is ki lett centizve nagyon a hely, szóval awdflash.exe-ből is elég lesz egy, számomra tuti változat. Bár amilyen kis progi, kettőt még bevállalhatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#81633) Fred23 válasza Czo (#81631) üzenetére


Fred23
nagyúr

3 módon is lementettem most. Több működő szintaxis van, és igen, lehet /qi nélkül is.

(#81634) fpeter84 válasza Fred23 (#81633) üzenetére


fpeter84
senior tag

pl a HxD Hex Editor-ban van byte-ról byte-ra összehasonlítás, azzal összevetheted őket

(#81635) Czo válasza Fred23 (#81633) üzenetére


Czo
őstag

Tovabbra is tartom, hogy a /qi-nak nincs koze a BIOS mentesehez. A /qi egy dolgot tud, azt, ami a neve (qualification ignore). Ez a kapcsolo kell ahhoz, hogy A alaplapban, B alaplaphoz valo BIOS-t irj, mert ez ignoralja a BIOS allomany es az alaplap vendor stringek osszevetesenek az eredmenyet. Hot swapes eeprom irashoz elengedhetetlen.

(#81636) Fred23 válasza fpeter84 (#81634) üzenetére


Fred23
nagyúr

Total Commanderben néztem meg, mind azonos volt.

Czo: Talán elírtam valamit akkor, nem tudom. Az viszont biztos, hogy némely módszer esetén csúnya kijelzést kapok az AWDFLASH felületén, máskor meg szépet.
Ha jól emlékszem, ennél az alsónál a /qi után visszakerült az oldbios.bin szöveg a megjelenő második sorba.

(#81637) DarthSun válasza Czo (#81635) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A alaplapban, B alaplaphoz valo BIOS-t irj (/qi) : ezt sem tudtam még, mondjuk eddig csak saját lap/BIOS/IC- t köszörültem fel, meg egyszer volt forrócserés, de utóbbihoz sincs szükség rá. De ki tudja, hátha valamikor...

(#81638) Czo válasza Fred23 (#81636) üzenetére


Czo
őstag

Ha pl az adott awdflash nem ismeri a kapcsolot, akkor azt siman nezheti filenevnek. A kapcsolokat pedig nem kell vaktaban probalkozni, siman adsz neki egy /? -t es latod mik vannak. Van olyan verzio, aminek pl. nem kell megadni a beirando bin nevet, ha nem akarsz biost flashelni.

(#81639) draco31 válasza KROK640 (#81620) üzenetére


draco31
veterán

Nekem az első lapom egy Abit VH6-II volt, nyilván nem is járt alap órajelen az 1Ghz-s CPU :) Talán még annó itt a fórumon érdeklődtem a mikéntje iránt :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#81640) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát a 2011- et is ki kell ismerni. Win10 Enterprise marha gyorsan felment USB- ről, de a minimális belakás is kb 10x annyi idő. + a RAM korrekciókat olvasgattam, frekinövelés és 3T-->1T kényszerítés. Bár talán még nem piszkálom, DDR4/2666 CL16 @1600MHz- en CL11 3T, hát elég különleges set, melyen alapból indul, de hát tudjuk hogy az extrém alacsony időzítés is hozhatja a magasabb freki sávszélét. Quad channel ok, win alatt jelzi is.

Ahogy tesztelgetem, látom hogy az 1core erő nem túl magas (mivel 1.9GHz), de azért a @2,6GHz C2D- tól magasabb, mindegy hobbigép, és sokkal nagyobb proci is pakolható bele(lehet hogy be is szerzek), de ezt a kis ajándék procit is letesztelem, így illik ha már kaptam :) . Maga a lap összességében nagyon tetszik, kis Kínaiak jól megépítették. Eddig úgy látom minden megy rajta rendben - hátsó IO csatik, SATA, ventivezérlés, proci SpeedStepp, stb, szóval hobbilapnak űberkirály, bár tuti hogy a B450Pro, egy közepes Zennel is lenyomja, meg a sima B450 is lenyomja. Esetleg...10c/20t procival az új gamek asszem profitálnak a félretro platformból, viszont hosszabb távon és Win11 esetén, a kiterjedtebb utasításkészlet a Zen- re billenti a mérleget.

Az 1.9GHz 2609 érdekessége az ice hő :DDD , stress alatt is kb nulla melegedés, kis hűtővel is. A Zen 1600AF- hez már kell normálisabb hűtés, pedig csak 3.5GHz allcoren hajtom, és 0.12- es, míg a Xeon 0.22- es. Utóbbi pedig kevesebb magfeszt is zabál Aida szerint, meg az összWatt is kisebb.

(#81641) DarthSun válasza DarthSun (#81640) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

+Érdekesség. A Win10 alapból nem ismerte fel a nála régebbi lap API- jait. A zippelt kínai driverek viszont azonnal, autodetectesek, Win7->Win11. Eszerint valahol talán egyéni, vagy sajátos a lapterv. Ami eléggé innovatív technológiát feltételez. Legalábbis a honlapon látható kb 20 év átlagéletkorú fejlesztőgárdától.
USA fél...technológiai kivitel korlátozások, etc, lehet van alapjuk a tartásra :U

Haver meghallgatta az Onyx+Solo6C- t, leszegett fejjel távozott ;] :D , közben mutattam az X99- et. Mondja ő, hát a feltett driverekben tuti kémprogramok vannak. Ó, mondom én, ilyen naív vagy, itt már a chipsetbe van ez beépíve, kikerekedett szemmel néz - ja, értem - mintha elhitte volna a viccet :DDD

(#81642) fpeter84 válasza Czo (#81635) üzenetére


fpeter84
senior tag

én a /f -el szoktam indítani, mostanában jópár hot swap-es írást csináltam, illetve még xtide romot is írtam így

(#81643) Czo válasza fpeter84 (#81642) üzenetére


Czo
őstag

awdflash-nel /F-nek akkor van jelentosege, ha olyan a BIOS (ami eppen fut!), hogy van benne irasi funkcio. Ha nincs ilyen funkcio, akkor az awdflash eredeti rutinjai mennek. Ha "modern" a BIOS es a lap (P3/P4 korul jottek azok a BIOS-ok, amik tudjak onmagukat frissiteni, pl USB-rol beolvasott fileval), akkor azt ennek koszonhetoen egy, a mar /F kapcsolot ismero awdflash is tudja frissiteni. Pl. 2004-2005-os lap szerintem igy frissitheto egy 2002-2003-as awdflash exevel. Mig ha visszabbmesz, egy 1995-os awdflash nem fog tudni mit kezdeni egy 1998-2000 koruli alaplappal.

Itt pont amiatt, hogy ki lettek kapcsolva a beepitett flash kezelo funkciok, nem lesz egyezoseg ellenorzes sem, tehat ha van BIOS irasi funkcio a BIOS-ban, akkor igy is bele lehet irni barmit a flashba.

Egyebkent egy 256kB meretu romban, ami pl sok korabeli lapon volt, van temerdek ures hely. Amibe ugyonugy beleirhatoak a bios extensionok is. Tehat ha valakinek nincs pl. boot eeprom a halokartyajan, de van 16KB hely a BIOS flashban, akkor oda is feltolhato ez a kod, ugyonigy akar az XT-IDE is.

(#81644) fpeter84 válasza Czo (#81643) üzenetére


fpeter84
senior tag

mezei S7 lapokat is használtam ilyen célra, Shuttle HOT-603 meg ECS P5SD-A... no ezek biztosan nem tudják magukat írni még - de ezekkel a lapokkal /f kapcsolóval indított awdflash-el írtam idegen bin tartalmakat a flash-be röptében cserélgetve

no erre a gyári BIOS-ba XTIDE beintegrálásra nem találtam semmit, pedig már kerestem... gondolom nem elég csak mellé ollózni, valahogyan tudatni is kellene vele hogy ott még később talál hasznos tartalmat... vagy ez hogyan is működik pontosan?

(#81645) Czo válasza fpeter84 (#81644) üzenetére


Czo
őstag

Attol, hogy nincs a menuben iras, meg lehet, hogy van benne.

En a cbrom-ot hasznaltam anno: [link1], [link2]

A leggenerikusabb felhasznalasa az volt ennek, hogy a BIOS-t nem tartalmazo olcso SCSI vezerlobol "draga", BOOT kepes SCSI vezerlot csinaljunk :D Mert ugye nem volt mind1, hogy csak 30k a SCSI kartya vagy 100k. Plane akkor, ha a BIOS-t leszamitva egyebkent, azonos volt. (tehat ugyonaz a kontroller IC)

Ja igen, a masik amire sokszor volt hasznalva, az a szamtechbolt logojanak a berakasa, az Energy Star csillag helyere :)

[ Szerkesztve ]

(#81646) Rugólábserif válasza DarthSun (#81611) üzenetére


Rugólábserif
lelkes újonc

A minap ilyeneket, meg az említett ide kábeleket egy nagy szatyorral dobtam ki! :U
Még origi csomagban voltak... Bocsi srácok, ha előbb tévedek ide, felajánlom a köz javára! :B

(#81647) DarthSun válasza Rugólábserif (#81646) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor Te még nem észlelted a hirtelen dráguló retro árakat. Az ingyenes felajánlás engedélyezett, ha bármi egyéb kidobandód van, nyugodtan ajálnd fel itt :)

(#81648) Rugólábserif válasza DarthSun (#81647) üzenetére


Rugólábserif
lelkes újonc

Nem igazán érdekel a retrózás, nekem bőven elég volt megélni mindazt (Homelab4, Videoton-C, C=64, C+4, Amiga 500, Amiga 1200, aztán jött a "rakd össze magad" gépek korszaka), sokkal jobban elvagyok a mostani technikával, nem győzöm követni! :DDD

Egy másik szatyot mindenfélét odaadtam már egy havernak (szerintem még vagy 2 hónapig szortírozza :D).
Sok minden nem maradt már, csak a helyet foglalta, inkább csak 1-2 különlegesség, mint mondjuk az Amiga ATA 3.5 -> 2.5 kábele.
Lélekben retrózok, néha még nyomom emulátoron én is az UFO sorozatot, vagy a Last Ninja 2-t, no meg pár Demót, de hardveres részen nem izgat.

(#81649) DarthSun válasza DarthSun (#81592) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kezd alakulgatni, de még pár cuccot fel kell pakolnom.
Konfig @KROK kérte hogy összesítsem, így a jelenlegi felállás - ha változik, természetesen frissítem :

HUANANZHI X99 -TF Alaplap
Xeon E5-2609 6core 1.9GHz proci
LC-Power Cu-AL AM2/3 hűtő
4x8GB Kingston Fury DDR4/2666MHz/CL16 @1600MHz CL11 Quad channel RAM
Galaxy nV8600 GTS video sufniventivel (a gyári rosált)
Samsung 870 EVO 500GB SSD SATA
LG DVDRW SATA
SFP Hydro Pro 700W táp
Win10 Enterprise oprendszer
Egyelőre ház nélkül, próbapadon

Két kis teszt kezdésnek
Aida FPU mandel és SSD CDM :

Aida szerint a középmezőnyben, azért látszik hogy 1.9GHz- en sem xarral dobálózik a v3- as.

Aida stress - a kisXeon 100% CPU load alatt is 0.816 Volt / 31.45 Wattot kér. Mivel a gyárilag megadott 0.8-1.3V- ig terjed, azt gondoltam volna hogy terhelés alatt azért többet kajál, de beéri 0.8- al, a 31Watt pedig elenyésző terhelés a VRM- nek. Egy nagyobb proci gondolom majd jobban beterhel :U

(#81650) MasterDeeJay válasza DarthSun (#81649) üzenetére

Ó 2609v3-asom nekem is van, kettő....foglalatvédőnek használtam őket bár tényleg azért többet érdemelnének. Ha lenne valami 10eft-os lap ilyen célra akkor építenék belőle netezős gépet. De van még egy 2623v3-asom is, az kevesebb mag de pörgős.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.