Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80351) ityam válasza ityam (#80299) üzenetére


ityam
senior tag

hát a 15k szállítással soknak tűnt sajna érte nekem, szóval továbbra sincs atiból 9800 as szintű karim :(
csak egy 4650 agpm van de az nem az igazi retro kari nekem :(

(#80352) DarthSun válasza ityam (#80351) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak 4/8x- os AGP- ben megy, de amúgy jó kártya. A driver nélkül hibátlan kép pedig csalós lehet. Nekem van egy HD2600Pro- m, melynek hibátlan a képe POST/DOS/Win alatt is, de amint Win alatt megkapja a drivert, szétesik a kép majd fagy.

(#80353) ityam válasza DarthSun (#80352) üzenetére


ityam
senior tag

hát igen. becsapós is lehetett de ez az ár nekem már sok volt érte akkor is ha tökéletes. :(

(#80354) arn


arn
félisten

Hat ez sem eppen veszelytelen cucc [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80355) FoxiestFox válasza ityam (#80351) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az X800 pont az a kártya, amit mindig szerettem volna (retróként is), de sosem lett.
Nem tudtam meggyőzni magam, hogy engedjem el shader 3.0-t amit a korabeli Geforce-ok tudtak ezek viszont még nem.

Annak idején is azért volt nvidiám, hogy ki tudjam maxolni a a Splinter Cell Chaos Theory-t ami megjelenésekor csak shader 1-et (talán) és 3.0-t tudott, az sm 2 támogatása (amivel már elfogadhatóan nézett ki) csak később került bele.

(#80356) arn válasza arn (#80332) üzenetére


arn
félisten

Meg az feltunt vkinek, hogy az alig egy eves gepnel mennyire osszevissza bezs szinek vannak? Meg nem is tul vilagosak…

Eloszor en is az ecsetelos, kremet probalom ki retrobrightnal. Akarmennyit agyalok a folyekony, vizmelegitos verzion egyreszt sok kellene hidrogenperoxidbol, masreszt elparolog belole a cucc, igy meg jo arban veve is sokkal tobbe kerulne, es mehet a kukaba. A veszelyessegi faktor is benne van, hogy nem jo ekkora mennyisegben zart helyen belelegezni.

Vki csinalt uvs kamrat? Vagy mindenki csak a napra pakolta ki? En szeretnek vmilyen skalat csinalni, hogy ekkora terhelesnel ilyen mertekben valtozik a szine, hogy kiszamithatobb legyen a folyamat. Az lenne a legpopecebb, ha kb ki lehetne szamolni, hogy ilyen arnyalat eleresehez mennyi idore van szukseg.

Kerdesek:
Milyen uvlampat?
A foliazas nem igazan tetszik… lehet jobb lenne ha maga a kamra lenne nagyjabol szigetelt, hogy ne szaradjon ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80357) frescho válasza arn (#80356) üzenetére


frescho
addikt

Nagy műanyag dobozban nem gondolkoztál aminek van teteje? Ha áttetsző, akkor még UV-zni is lehet. A peroxid mellett vigyáznék az árammal, erős oxidáló és hiba esetén kirobbanó formába hozhatja a tesztalanyt.

https://frescho.hu

(#80358) Czo


Czo
őstag

Rajottem, hogy itt van aktiv hasznalatban retro szamitogep! :D Ime:



(#80359) arn válasza frescho (#80357) üzenetére


arn
félisten

Epp errol beszeltem :) ugy lattam ket irany van az utobbi idoben, uvt hasznalnak, vagy vizet melegitenek egy muanyag ladaban (50c kornyekere). Ezen belul meg vagy hidrogenperoxidos kremmet hasznalnak, vagy folyekonyat, ami ellepi a feheriteni vagyott dolgot. Ez utobbit lehet kozvetlenul is melegiteni.

Ugy tudom a hidrogenperoxid csak akkor robban, ha nincs vizben oldva, amugy stabil. De ezt lehetetlen beszerezni maganemberkent (12% a max).

Itt lenne kerdes az uv, mert vannak pl fullspektrumu ledek is novenytermeszteshez.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80360) Szabó András


Szabó András
tag

Win7-em van, és egyetlen programot sem találtam ami nem lenne vírusos és a gépemmel is kompatibilis.
Találtam CPU Tweaker-t, EVGA Precision X-et, Intel XTU-t, de egyik sem volt jó a gépemhez. Más programot nem ismerek. (MSI Afterburner)
A CPU egy régi Intel 575 2GHz (egy magos).
A BIOS-omban nem lehet állítani rajta, az nem opció.
Így is tudom használni a gépet, de ha fel tudnám kicsit húzni, nem lenne ilyen lassú. Ha az élettartam lecsökken nem baj, nyilván úgy is jó régi a gép.
(Azokra a véleményekre nem vagyok kíváncsi, hogy ez milyen régi, nyilván azt én is tudom. De nyilván ilyet nem is akart írni senki.)
Állítólag ezt egyálta nem lehet tweakelni. Igaz ez?
Illetve a kérdést még annyival kiegészíteném, hogy egy 90-es évek beli játékot is szeretnék rajta futtatni ami annak ellenére sem megy rendesen, hogy Win98 kompatibilisként indítom, meg tettem mellé egy gdWoodoo-t. Persze elindul, meg megyeget, de a menüben lépkedve, különösen ha a settingsbe megyek teljesen lefagy a játék. Konkrétan F/A-18 Korea.

[ Szerkesztve ]

(#80361) jokeph válasza Szabó András (#80360) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha jól látom, ez egy laptop PPGA478-as CPU, azaz elvben nem beforrasztott, és így az egyetlen általam ismert OC az a CPU cseréje.
Pontosan milyen laposban van ez ?

Szoftveres megoldás talán lehet a Throttlestop. :U

Kérdés, ha működik, vajon érdemi lesz-e és a hűtés megbirkózik-e vele.

Win7 helyett egy XP célravezetőbb lehet (sok erőforrás felszabadulna), amennyiben csak a játék a cél. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80362) arn


arn
félisten

Meg tovabbi otleteles retrobrighthoz uvvel. egy ilyen softboxnak tobb ertelme lenne, mint venni egy muanyag dobozt, aztan alufoliaval kibelelni, meg uvt venni bele. Leleped vele az alkatreszeket, ha arrol van szo, softboxkent meg sokkal egyenletesebb a feny. Olcsobb is, nagyobb is, a mylar jobb fenyvisszavero, es ossze is csukhato.

Meg van ilyen is, a vegen kivagott.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80363) frescho válasza Czo (#80358) üzenetére


frescho
addikt

Ebben mi a retró? NT kernel fut rajta! :F

arn: Van egy olany módszer is ahol az ózon-t használják. Tehát alul van egy peroxid és annak gázában van a fehérítendő cucc + UV. Hatékony, már próbáltam. Mondjuk ózon generátort használtam a szomszédok legnagyobb bánatára.

https://frescho.hu

(#80364) FoxiestFox válasza jokeph (#80361) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Throttlestoppal csak akkor fog tudni oc-t, ha maga a cpu unlockolt szorzós. A legtöbb laptop proci nem az.
Van egy T61-em abban van egy C2D X9000, annak meg lehet rántani a bajszát, nem tudom, hogy az i széria hogy áll ebben a tekintetben, de meglepne, ha lehetne őket tuningolni egy átlagos laptopban (főleg hogy alapesetben is nyomorék hűtés szokott lenni bennük).

(#80365) Czo válasza frescho (#80363) üzenetére


Czo
őstag

Azt mondod, hogy az Athlon XP nem retro? :D Errol itt midenki tud? :D

(#80366) arn válasza frescho (#80363) üzenetére


arn
félisten

Hatekonysag es egyszeruseg szempontjabol meg mindig a folyekony melegitett furdo a legjobb szvsz, csak egy lakasban az a sok vegyszer nem jo - de majd probalom ugy kialakitani az egeszet, hogy tobbfele modszert is ki tudjak probalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80367) frescho válasza Czo (#80365) üzenetére


frescho
addikt

Ez ilyen neológ sületlenség. Talán majd egyszer kanonizálják, de egyelőre az még mindig New Technology...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#80368) fpeter84


fpeter84
senior tag

az AthlonXP határeset, bennem sem igazán pendít meg retró húrokat, de az a ProSavageDDR szutyok igazán remek önxopatásnak ígérkezik, szóval amiatt érdemes lehetne tenni rá egy 98SE-t és indítani rajta pár játékot...

én most a Screamer 4x4-et vettem elő: G200-al ugyan elindul, 640x480-ban egész elfogadhatóan fut gyenge grafikán, de este a lámpafény kétvállra fekteti

most egy kyro2-vel hajtom, az kifejezetten egészen jól viszi már emelt grafikával is - azthiszem annak ellenére hogy DX7-et kér, még nem nagyon használ HW T&L-t... esetleg ezt valahogy ki lehet mutatni, hogy milyen fícsöröket használ?

(#80369) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az AthlonXP vérbeli (közép)retro ! :K

(#80370) frescho válasza DarthSun (#80369) üzenetére


frescho
addikt

PCI express-es lapokkal több szintű cache-sel és spekulatív végrehajtással? Mintha egy Ford Focust oldtimereznél le. Ezek jó kis youngtimer cuccok amikkel el lehet hobbizgatni. Van nekem is pár darab szép Nforce deszkával, de hogy retró lenne?

Valaki még szarozza a 8 biteseket, vagy folytassam és is a trollkodást? :DDD

szerk: Itt nincs spoiler tag? :(((
+1: Van egy ezres XP a vaterán, meg lehetne futtatni a rézbányák ellen.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#80371) Bile Demon válasza Bile Demon (#80002) üzenetére


Bile Demon
őstag

Tegnap átadtam a gépezetet a volt kollégának.
Jó helyre került...

Egy AT-s billentyűzet - ami angol, windows gomb mentes - lett hozzá csatlakoztatva. A régi géptől örökölte. A billentyűzeten ott volt az átlátszó műanyag takaró is. Kb. 30 éves kora ellenére úgy nézett ki, mint egy új. Semmi sárgulás, semmi kosz, ételmaradék.

A PS/2 egér viszont nem akart működni Win10 alatt... Talán azért nem indította el a PS/2 drivert, mert én USB egérrel telepítettem. Végülis registryben kellett mókolni és az is elindult.
A Start paramétert kellett 3-ról 1-re álítani itt:
Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\i8042prt

A régi gépbe is tettem egy Athlon II X4 CPU-t, ami a Phenom II BE project AM3 lapjából került ki.
Cserébe visszakerült hozzám az Athlon II X2 240 CPU és doboza.
És egy kihasználatlan Pioneer DVR-A05 is előkerült egy doboz mélyéről, azt is elhoztam: [link]
(Természetesen ez is szép állapotú sötétben tárolt darab.)

Ennek a meghajtónak egyikünk se emlékezett a történetére, mert 2002-es gyártmány és nekem akkor tökre nem volt DVD íróm. 2003 őszén vettem az elsőt, ami LG volt, de utána már a Pioneer meghajtókat preferáltam. Volt többféle is, elég sokat írtam, egyszerre két meghajtóval is...

Bruhe

(#80372) MasterDeeJay válasza frescho (#80370) üzenetére

Francba hogy fáj a szívem egy 3-as Ford Capriért amikor még gombokért adták, nem volt jó autó még csak különleges sem viszont szerintem jól néz ki. Calibrám volt még hülyegyerek koromban de az még annál is kevesebbet ért, el lehetett vele baromkodi és mivel 99%-ban vectra volt ezért fenntartása/javítása is olcsó volt. Capri meg még egyszerűbb szerkezet volt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80373) DarthSun válasza frescho (#80370) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

PCIe lap is van hozzá ? Nekem csak AGP van. Nem trollkodni akartam, csak az én mércémmel retro. Mindenki oda helyezi, ahová szerinte tartozik. Bár a AthlonXP lap+proci, a jobbak, már retro árban vannak - növekedés.
A 8biteseket is tisztelem, de nekem az kimaradt, nincs nosztalgiafaktor.
Valamint már mondtam is, kell a 8bites szakértő a topicba :) , többeket érdekel.

(#80374) fpeter84 válasza frescho (#80370) üzenetére


fpeter84
senior tag

sztem az Athlon64-el kevered, az AthlonXP az socket A, és ahhoz még nem létezett PCIe chipset és alaplap - vagy 2 chipset generációval később érkezett csak meg

(#80375) FoxiestFox válasza frescho (#80370) üzenetére


FoxiestFox
félisten

AthlonXP 2001 körül jött be nem? 20 év már lazán retro, az akkoriban születettek szinte felnőtt emberek már. :D

(#80376) frescho válasza MasterDeeJay (#80372) üzenetére


frescho
addikt

Még megvan a Garázsban a S100 amin az Asszony rendesen begyakorolta a vezetést. Azt se tartottuk sokra, le volt pattanva, igazi patkány kinézetű jószág volt rendes fékkel, futóművel, gyenge motorral amikor megkapta. Lassan kezd veteránnak számítani.

DarthSun: Nem vagyok én 8 bites hozzáértő. Kapisgálom, hogy mi merre, de annyi fajta gépem van és szétszórt a tudásom, hogy mindenhez csak kicsit értek. Amúgy mostanában 16/32 biteseket berhelek. A sima 68000 inkább 16 bites, még ha 32 bites is az utásításkészlete részben... Szóval egy azzal szerelt akku marta A2000-et rakok rendbe és mellette fut az Apple IIsi. A tuningot nem bírja, legalábbis 50MHz-es kristállyal (20-25MHz CPU) pár óra után összekuszálja a fájlrendszert. Kellene tenni egy próbát 48-as XCO-val. Vicces, de ugye a 24MHz-es CPU azt jelentené, hogy 5%-ot lassítok rajta. 1MHz=5% :D

fpeter84: Igazad van s462 még AGP. Troll ON: De attól még nem lesz retró, hiszen már dedikált port van a videókártyának! ;]

FoxiestFox: Még nem felnőttek, de már nem is gyerekek. Jó részük iskolába jár, egy részük dolgozik. Na ilyen átmeneti az XP is.

https://frescho.hu

(#80377) MasterDeeJay válasza frescho (#80376) üzenetére

Attól függ melyik s100? Audi 100 s cupé vagy skoda 100 :DDD
Btw nekem egy skoda 120L van bátyám garázsában szép állpotban papámtól örököltem. Bár az értéket nem képvisel.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80378) envagyok válasza FoxiestFox (#80375) üzenetére


envagyok
veterán

AGP már retró nálam is. Sőt.. A 2004-2011 tartomány a youngtimer élvezkedős rész. 2-3-4-es SLI és Crossfire, 1000 wattot zabáló kihalt dinoszauruszok kora.
Persze ahogy oldtimer autóból is van Ford T modell (c64), és van bmw barokk angyal meg mercedes fliegeltürer erős sportautó ( pentium 4, athlon 64) és mondjuk egy jó kis 70-es évekbeli izomautó usából (core2quad extreme,8800gtx 3sli), ugyanúgy ezek a pc-k is normális napi használatra már alkalmatlanok.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80379) frescho válasza MasterDeeJay (#80377) üzenetére


frescho
addikt

Sajnos nem ment sose olyan jól, hogy Audi-t vegyünk tanuló autónak. Nekem is volt S120, az átmeneti ovállámpás fajtából. Nagyon szerettem, de elfogyasztottam vele pár motort. Sajnos a végén egy német lendületből kitolatta alóla az első futóművet...

A kölyök is a munkás 20 éves Focuson bontogathatja a szárnyait, ha levizsgázik. Na annak a használati értéke magasabb, mint amennyibe eddig összesen került.

envagyok: a T model inkább a PET/TRS80/Apple II. A C64 már egy megbízható stabil gép, mint mondjuk egy R4, Bogár vagy valami hasonló a 60-as évekből.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#80380) fatpingvin válasza frescho (#80376) üzenetére


fatpingvin
őstag

troll folytat: a mostani gépemben sincs dedikált videokártya port, mindegyik ugyanúgy PCIe :DD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80381) zotyesz66 válasza MasterDeeJay (#80377) üzenetére


zotyesz66
őstag

Egy szép Skoda S100 már kezd értéket képviselni.Lassan már az S120-at is megnézik. De az igazi az 1000MB, azok már elég drágák.

(#80382) frescho válasza fatpingvin (#80380) üzenetére


frescho
addikt

Etetés van!! :DD

Most hogy jönnek ide a szappanosdobozok? Már az anyagot is kispórolják belőlük. PC vonalon nem vagyok otthon, de nézd meg, hogy egy kerámia tokozott, aranyozott , szépen feliratozott, grafikázott processzoroktól ahol volt több gyártó hova jutottak el. Egy 6x86, K6 vagy PPro még kinézett valahogy!

zotyesz66: Sajna egy MB-t szétvágtunk annyira szét volt rohadva. Mondjuk akkor nem ért még semmit.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#80383) envagyok válasza zotyesz66 (#80381) üzenetére


envagyok
veterán

Perpill 30 évnél öregebb autót jó műszaki, esztétikai állapotban nem igazán találsz semmilyet se 2-3 milla alatt, OT-s rendszámmal meg pláne nem, miközben 3.5 körül már új autót kapni...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80384) fatpingvin válasza frescho (#80382) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem nem kell mondanod. én visszasírom azt az érát amikor nem x86 és x86 között lehetett csak választani, az érát aminek valószínűleg 2005-ben visszafordíthatatlanul vége lett.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80385) frescho válasza fatpingvin (#80384) üzenetére


frescho
addikt

Most megint lehet választani. Az asztalomon is van egy ARM-os gép. Ha a polcot nézem, akkor tényleg volt választék. Mondjuk az első két tagja a listának akkor már elavultnak számított, de még lehetett gépet venni velük a 90-es évek elején:

Z80, Mos 65xx, 68k, x86, MIPS, ARM

A gyártók listája meg felsorolhatatlan, egy tucatig meg sem állnánk ha az x86-ot nézzük és akkor ott a többi. Z80-at annyian licencelték és másolták, hogy felsorolhatatlan szerintem

https://frescho.hu

(#80386) MasterDeeJay válasza envagyok (#80383) üzenetére

Nekem a 120-as skoda esztétikailag rendben van, pár rozsda van ott ahol a festék sérült de fűtött garázsban volt egész életében. Motorilag szét kell szedni mert hengerfejes habár gyárilag az volt mindíg is :DDD . Nyilván összes gumi alkatrész és folyadék kuka mert már 10 éve áll. Szóval rá kellene locsolni egy százast vagy kettőt minimum plusz melót. 55ekm van benne, végig vezetve minden tankolás. Extrának van rádióról vezérelhető elektromos antennaemelő, bazi nagy kazettatartó Lagzi Lajcsi összes eredetijével :DDD Megérdemelne OT-t.
Egyszer majd nekikezdek. De azt nem tudom elképzeli hogy mai forgalomban vezessem is :D na ez retró eléggé. C64-et dobhatnám be fedélzeti kompjúternek kis ruszki piros hordozható tv-vel.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80387) frescho válasza MasterDeeJay (#80386) üzenetére


frescho
addikt

Inkább egy Vidi rádió és a kalptartóra a két olvadós hangszóró. Az amelyiknek a színe egyezik a TVC-vel. Szerintem az anyaga is, mert a TVC alja is hullámosodott a Z80 melegétől.

Pedig simán el lehet vele karistolni a hétvégi forgalomba. Amikor az emberek nem rohannak és agresszívek, akkor mosolyogva nézik és még integetnek is a lassú járműnek. Mondjuk én a kilóst teljes motorgenerál alá vetettem kicsit túlméretes főtengellyel és dugóval (A 120 cuccai 1:1-ben bemennek, dugóból nagyobb is), Rally Sport 8 lukas hengerfejjel, emelt kompresszióval, SP3-mas veztengellyel és dupla torkú Weberrel. Az alig 800kg a 70 lóerő körüli motorral már szépen megy. Fogalmazzunk úgy, hogy 10 év alatt nem voltam elég bátor, hogy megnézzem a végsebességet, pedig a futómű is kapott erősítést. Az órát lefekteti...

https://frescho.hu

(#80388) Szabó András


Szabó András
tag

Nem csak a játék a cél hanem az internet is. Állítólag az XP-t nem javasolt a nethez manapság. CPU csere nem opció.
Ezt a Thottlestop-ot kipróbálom.

(#80389) FoxiestFox válasza Szabó András (#80388) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Internetre a C2D a beugró 2021-ben.

(#80390) jokeph válasza Szabó András (#80388) üzenetére


jokeph
nagyúr

Van XP alá működő böngésző (MyPal), de finoman szólva is gyenge lesz a felhasználói élmény. :U
A retro gépeimen driver leszedéshez viszont pöpec. :K

#80389FoxiestFox: sajna, igen. Pentium Dual-core E5200-al és C2D T9300-al már megyeget az YT videó is, 360-720p között, C2D E8400-al kis türelemmel az 1080p@30 is.

#80391Szabó András: :(
Sanszosan #80392FoxiestFox jól írta akkor fentebb. :U

Akkor azt kéne kideríteni (ha ragaszkodsz a géphez), hogy lehet e benne CPU-t cserélni, és ha igen, van e érdemben erősebb bele.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80391) Szabó András válasza jokeph (#80361) üzenetére


Szabó András
tag

Kipróbáltam, de nem jöttem rá hogyan lehet 100% fölé menni a CPU-val, és a feszültségével. 100% alá engedi menni, de fölfelé nem. Valamit a beállításokban kell módosítani, vagy egyáltalán hová kell letölteni, be kell valamit valahová másolni, hogy kell használni? Köszi a segítséget :)

(#80392) FoxiestFox válasza Szabó András (#80391) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#80393) r0b3r válasza envagyok (#80383) üzenetére


r0b3r
senior tag

A régi jó kis 16V GSI Astrám alig több, mint egy év múlva lenne 30 éves. Azok is mekkora értékek most. :(

(#80394) Szabó András válasza FoxiestFox (#80392) üzenetére


Szabó András
tag

Köszi. Akkor nem kínlódok vele, használom így ahogy van.
(Bár lehet XP-t kellene rá telepíteni, azzal gyorsabb lenne, de többen azt javasolják, hogy mivel netezek vele még vírusirtóval se használjam xp-vel, bár van aki azt mondja, hogy a win7-tel sem jobb mint xp-vel.)

(#80395) envagyok válasza r0b3r (#80393) üzenetére


envagyok
veterán

Állapotfüggőek az árak.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80396) fatpingvin válasza frescho (#80385) üzenetére


fatpingvin
őstag

hát, azért ezeket a mindenegybe ARM gépeket én annyira nem tekinteném opciónak, ugyanis másik kategória, egy új ami akkor még nem létezett.

az utolsó mohikán szerintem a 2005-ös PowerMac G5 volt.

most kb annyi alternatíva van hogy van a piacon két (!) POWER alapú desktop alap, néhány megfizethetetlen high-end ARM szerver, meg asszem valami RISC-V devboard ami mITX. SPARC már teljesen csak egyberendszerekbe szorult, LoongISA ugyancsak, MIPS csak beágyazott rendszerekben, Alpha mint olyan lényegében megszűnt... kihagytam valamit? nyilván kihagytam de engem főleg az UNIX munkaállomások foglalkoztatnak.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80397) Bile Demon válasza Bile Demon (#80006) üzenetére


Bile Demon
őstag

Kipróbáltam KT133A mellett.
Hát elég "érdekes".

XP beépített driverrel végülis működik:


Aida:


Catalyst 5.10 (ezt használom 9800PRO, X800XT PE-hez) itt nem megy fel:

2004-es Omega driverrel ugyanez a hiba...

Utolsó Omega driver felmegy:

De ezzel nem indulnak a Markok...

Cimke szerint 8500LE kéne, hogy legyen:

Valaki ismeri ezt a "jelenséget"?
1. ilyennek kell lennie, vagy valaki elmókolta?
Ha mókolt akkor:
2. miért volt ez jó neki?
3. meg lehet javítani?

Bruhe

(#80398) arabus válasza Bile Demon (#80397) üzenetére


arabus
addikt

Egyértelműen egy fire gl 8800 128mb-os bios van rátéve.
Neked pedig 64mb-os a kártya 8500LE igy kéne kinéznie 0x514C

innen tudod leszedni: [link]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#80399) frescho válasza fatpingvin (#80396) üzenetére


frescho
addikt

Az Almánál a bővythetőség már régóta nem szempont. Főként nem az alsóbb régiókban. Van pár Power-es cuccom egészen G4-ig, de már a IIsi-nél látszott, hogy nem akarják ezt a tápolhatóságot. Mondjuk Jobs eleve úgy tervezte az első Mac-et, hogy abba ne lehessen belepiszkálni. Még korábban az Apple II-be is Wozniak erőszakolta be a bővítő síneket a másik Steve ellenében.

Nagyjából lefedted. De ha megnézed, akkor az ARM eleve egybegépnek indult. A 3010, 3000-es egybegép. A RISC PC-k bővíthetősége meg kanyarban nincs az igazi modularitáshoz. A Unixok mára lassan kihalnak. OK, van még 1-1, de hol van az amikor több fajtát kellett pátyolgatni? Solaris HPUX, SCO, Irix, NeXt meg volt a DEC-nek is valami saját. Ma meg mi van helyette? Nagyrészt debilán (buguntu) vagy pirossapka variánsok.

Azok a régi szép idők amikor még a vi-nak a variánsaival is küzdeni kellett, nem volt bash és a terminál jó esetben 38400-on ment... ;)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#80400) Bile Demon válasza arabus (#80398) üzenetére


Bile Demon
őstag

Köszönöm!
Azt mondod, egy BIOS csere helyretenné?
A Hercules féle BIOS-a helyett inkább BBA BIOS-t tennék fel rá. Már, ha sikerül találni.

Közben eszembe jutott, hogy régesrég volt 8500LE kártyám rövid ideig. Keresgéltem a HDD-n, mert régen mindent is elmentettem. BIOS-t nem találtam sajnos.
Annyi dereng, hogy 2002 nyarán vettem az Aqua-nál, Club dobozost és pár napon belül elpasszoltam, de már nem emlékszem, hogyan/hova és miért.

Mindesetre ezt találtam a HDD-n, Ordasi mestertől:




Bruhe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.