Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80501) envagyok


envagyok
veterán

Mindenkinek Boldog Új Évet :R
Közben itt elkezdődött a készülődés a Quake III Lanparty-ra:
Sajnos a karácsonyi őrületben elvittek egy csomó tápkábelt, monitorkábelt, monitort, meg egyszerűen a crt-t nem tudom már hova rakni.
Így a következő 6 setup lesz, amiből 4 98-2000 környékéről:
1: P2 450+ASUS P2B-F+ASUS Riva TNT+Voodoo2 SLI
2: P3-700+ASUS P3B-F+ASUS V6800 Deluxe Geforce256
Ez a 2 fért el a tetőtérben.
3: P3-700+Intel i820 Camino rdrammal+Voodoo3 3000 Ez a nappaliban a tv-re
4: AMD Slot-A Athlon+Radeon Ez a hálóban a tv-re

+2 laptop

Mellette kis Amigázás egy 500-assal.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80502) Lalaland válasza envagyok (#80501) üzenetére


Lalaland
tag

Mindenkinek Boldog Új Évet!
Uhh de jó program! Hányra lehet menni?? :P
+jók a konfigok is, jó hentelést!

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#80503) frescho válasza envagyok (#80501) üzenetére


frescho
addikt

Csak az Amigáról nem tettél fel képet, pedig a lányokat szeressük.

https://frescho.hu

(#80504) envagyok válasza frescho (#80503) üzenetére


envagyok
veterán

Épp a kisfiam csajozik vele :DDD
[kép]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80505) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

BÚÉK !

(#80506) DarthSun válasza envagyok (#80501) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt a Q3- at még én szedtem le a Bethesdáról, nem ? , mikor ingyenesen fent volt.

(#80507) envagyok válasza DarthSun (#80506) üzenetére


envagyok
veterán

Igen :R
Az egyiket :)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80508) DarthSun válasza envagyok (#80507) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:C, jó gamelést !

[ Szerkesztve ]

(#80509) fpeter84 válasza DarthSun (#80500) üzenetére


fpeter84
senior tag

mivel hajnalban kelnem kell, meló, ezért ez most ilyen kocka szilveszter lesz - kibekkelem amíg durrognak a petárdák aztán próbálok aludni kicsit mielőtt fél6kor szól az ébresztő...

hát a Rev3D és IV kártyákban csalódtam - lassú, inkompatibilis... többet vártam tőlük, egyiken sem indul el a S4x4 programhibával, OpenGL támogatás nulla, 3dmark99-ben is irtó halvány eredményeket tolnak... :(

(#80510) Fred23


Fred23
nagyúr

BÚÉK minden kedves topiklakónak!

(#80511) r0b3r


r0b3r
senior tag

BÚÉK mindenkinek! :) :R :DD

(#80512) MasterDeeJay

Tesla C2075, SEMMI BIOS mod nem volt szükséges hozzá, felraktam egy drivert, beírtam egyetlen egy parancsot hogy WDDM-be legyen a driver és megy.

De persze ez csak a kezdet, mivel shader unlock is lesz meg rendes quadrot faragok belőle.
Dx12-őt is tud, persze csak a maga nvidia csalós módján dx11 módban.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80513) DarthSun válasza MasterDeeJay (#80512) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez a kártya még modern gépben is megállja a helyét, ahogy nézem a GPUz- t.

(#80514) MasterDeeJay válasza DarthSun (#80513) üzenetére

Ez gyakorlatilag GTX580-as 6Gb vrammal és egy egész jó túlméretezett hűtővel. Nem vagyok nagyon egy blower fan barát de azt kell mondjam hogy igencsak halk a kártya. Mondjuk jó nehéz is, bazi sok fém van benne.
Shader unlock lehetséges ahogyan tuning is. [link]
Csak várom hogy megkapjam hozzá a kész biost, nem akarok világot megválltani és saját magam dolgozni rajta ha van már készen bios hozzá.
Mindegy ez nem játékra lesz hanem arhicad-re, azt röhögve vinni fogja jelen állapotában is, és olcsóbb mint akár melyik 6gb-os kártya.
A vicc az hogy nem is a saját kimenetét használtam, nem is tudom hogy az működik-e rajta, hanem egy AMD 6600K APU-n keresztül ment ki a jel.

Rakom be most már a K20c-t az érdekesebb GK110 amiből akár mi lehetne, bár K6000-et szeretnék belőle csinálni. Bár egy gyorsabb GTX780-asnak is örülnék.
Ha összejön akkor rendelek még 30-40eft körül K20X-eket, azokra van leírás Titan-ra is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80515) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#80514) üzenetére

https://linustechtips.com/topic/1334985-making-a-titan-out-of-a-tesla-k20x/
Hát ez már nehezebb. (K20C)
Wddmbe sem tudom átkapcsolni...még.
A gond itt lehet más, nem biztos hogy a teszt lapom (FM2-es gép AMD 6600K) amiben van, tudja-e használni rendesen.

Így csak OpenGL-t tud, dx-et nem. Szóval lehet ennek kell bios mod vagy forrasztás.
Igazából a radeon pro duo-m nagyobb vramos utódját keresem nem ezekkel ugyan de tesla vonalon. Azaz M40-est titanX-re alakítva vagy nagyobbat még nem tudom. Csak ki akarom tanulni az átalakítgatást.

DarthSun
Igen a GTX580-as gyengesége a vram, bár létezett 3gb-os verzió is (asus mars asszem meg dual gpu-s is)
Teslákra meg dögivel pakolnak ramokat rendesen.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80516) DarthSun válasza MasterDeeJay (#80514) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az igen, 6GB RAM- al már fullextrás. Nekem a 2. tartalék-gépben fut Asus 580, de azon csak a ref 1.5GB RAM van. Ez a GPU 6 gigával azért már elég ütős, ha annyi lenne rajta, akkor bepakoltam volna a Zen mellé, és nem veszem meg a 1650- et.

(#80517) DarthSun válasza MasterDeeJay (#80515) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ilyen modra nem is mernék vállalkozni. Neked gondolom sikerülni fog.

3GB- al is sokkal jobb lenne, de a régebbi gamek jól futnak így is, az erős GPU miatt.

(#80518) MasterDeeJay válasza DarthSun (#80517) üzenetére

Kockázat nélkül nincs nyereség.
Nyilván bios moddal kezdek. De csábító lenne egyből titánná alakítani.
K20c nél sajnos esélyes hogy kell forrasztanom. Ráment a k20x bios de maradt az id. Szóval hard id-s.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80520) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hallottatok már hibás Vortex 2-ről?
Működik, de a mélyebb hangoknál torz a hangképe minden hang alatt, játékokban, zenénél is.

Lehet hogy rosszak a kondenzátorai?
Egy Monster Sound MX300.

(#80521) DarthSun válasza FoxiestFox (#80520) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak annyit tudok hozzátenni hogy az enyém még működött jól, de régen volt bekapcsolva. Az egyik Tualatin mellett van, és mivel az a project folytatódik majd, kiderül hogy mi a helyzet a példányommal.
Bár először a filmek-sorozatokban levő brutális elmaradásomat pótolom, majd jön a Win98EE#2 befejezése.
Aztán a VH6T kondizása, végigtesztelése, úgyhogy eltart még egy darabig mire újra megszólalhat az MX300.

(#80522) FoxiestFox válasza DarthSun (#80521) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha tudnám hogy kondi probléma okozhat ilyet, keresnék embert újrakondizni (vagy megcsinálnám magam, szerintem meg tudnám), csak nem akarok belenyúlni amíg nem tudom.

(#80523) frescho válasza FoxiestFox (#80520) üzenetére


frescho
addikt

Simán okozhatja a kondi.

Én is haladok apránként az almákkal. A lassú ZIP-re összeszedtem pár játékot. Az a baj csak, hogy a ZIP 100MB-os, míg a gép vinyója csak 40, így valahol majd meg kell húzni a nadrágszíjat.

https://frescho.hu

(#80524) DarthSun válasza FoxiestFox (#80522) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igazából nemtudom hogy hangkártya esetén meddig tartanak ki a kondik, de elképzelhető hogy a szokásos betegségek jelentkezhetnek idővel azokon is.
Egy példa erre - az X-Fi Elite Pro- mon a tápkörben kondicserét végzett az eladó, mielőtt elküldte. Elmondása szerint bizonytalanná vált a kártya. A kondicsere látszik is, mivel a gyárinál sokkal nagyobb került rá. Nálam semmi egyéb gond nem volt még vele, rendben működik.

(#80525) FoxiestFox válasza frescho (#80523) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi.
Akkor elsőként átkondizom.
Azért így is leragadtam délután úta az UT előtt. :D
Mekkora blast ez a játék még így botok ellen is, huh

(#80526) r0b3r válasza FoxiestFox (#80520) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nálam az MX300-as egyik kondija ki van púposodva, de még működik, a hangjával sincs gond, persze ki tudja meddig. :DDD

(#80527) FoxiestFox válasza r0b3r (#80526) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elég fostos kondikat tettek sok hangkártyára akkoriban amúgy.

(#80528) frescho válasza r0b3r (#80526) üzenetére


frescho
addikt

Az egy dolog, hogy púposodik és a kapcitása nagy részét elveszítette, meg elszállt a belső ellenállása. Ezektől max szar hagnja lesz, zúg, fagy stb. A nagyobb baj, hogyha alul szivárog az elektrolit, akkor az sok dolgot le tud rendezni. Erről már írtam többször, a 90-es évek eleji SMD kondik Az A600, A1200, de az Akkori Apple gépeket is simán elviszik a halálba..

https://frescho.hu

(#80529) arn


arn
félisten

A multkor csinaltam egy csomo rmaa tesztet, total hasonlonak mertem az osszes azonos tipusu kartyat. Ott most vagy hasonloan doglottek a passziv alkatreszek, vagy annyira sokat ott nem szamit a hangnal. [link]

Az mx300on nekem is pupos, es furcsa dolgokat is csinalt… lehet amugy is csinalna, a live jobb mas kartyak melle tarsitva.

A fake kondik kora 99-07 [link] abitnal emlekszem, hogy pl a 98as bxek milyen csucs stabilak voltak, a frissitettek meg messze nem. Amig nem tertek vissza a rubikonhoz, addig nagyon hullamzo volt a minoseguk. Nemi koze lehetett a kondiknak is hozza.

Most of the affected capacitors were produced from 1999 to 2003 and failed between 2002 and 2005. Problems with capacitors produced with an incorrectly formulated electrolyte have affected equipment manufactured up to at least 2007.[2]
Major vendors of motherboards such as Abit,[9] IBM,[1] Dell,[10] Apple, HP, and Intel[11] were affected by capacitors with faulty electrolytes.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80530) fpeter84 válasza DarthSun (#80524) üzenetére


fpeter84
senior tag

az elektrolit kondik többféleképpen is tönkre tudnak menni... lehet szimplán xar kivitel, idővel lassan elszivárog belőle az elektrolit de olyan lassan hogy még nyomot se hagy maga alatt - ezt gyorsíthatja az ha valami forró helyen van mint vidkártya vagy alaplapi VRM kör, de anélkül is megtörténhet... aztán ott van a korrózió is mint lehetőség - amibe ugye annó pl az Abit is megrokkant és belebukott - a gyatra elektrolit recept elkorrodálhatja belülről, kinyomhatja a tetejét is... a végeredmény ugyanaz: kiszárad belül, elveszti a kapacitás értékét, aztán funkciótól függő hogy ez mit okoz - lehet tele vannak a retró eszközeink sunyiban belülről elporladt kondikkal, de mégis tűrhetően működnek, esetleg 1-2 plussz kékhalál, vagy kisebb tuningolhatóság, de működik...

(#80531) frescho válasza arn (#80529) üzenetére


frescho
addikt

Ez mára bármelyiket érintheti, hiszen letelt több, mint 2 évtized. Az Amigákat emlegetem a legtöbbet, de volt már PC-ből CD-ROM, és nemrég Apple II variáns is. Ha amúgy jó szűrt tápod van, akkor lehet, hogy nem okoz hibát amíg valami pótolhatatlant szét nem mar a szmötyi :(

https://frescho.hu

(#80532) fatpingvin válasza DarthSun (#80516) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt nézem, basszus egy ilyen kártyát azonnal raknék be a dolgozós gépembe CUDA matekra

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80533) DarthSun válasza fatpingvin (#80532) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Még az FX a "dolgozós" gépem, a Zent mostanában fogom belakni, utána ő lesz a főgép. Az FX- be talán éppen beférne, de mivel triple slotos az 580, ezért takarná az alsó PCI- t - a fotón az még üres, de ott van most az ElitePro. Valamint közel lenne a 1060- hoz is. Mondjuk hosszra nem mértem(házat a vinyókeretig), de ez egy szörny, lehet hogy hosszabb mint a 1060 (meg asszem a SATA csatlakozások is útban lennének). Valamint fogyasztásra is, ha beindul a 3D, 300W- ot benyal csak maga az 580. CUDA esetén nemtom ez hogy alakulna.
A Zen- ben meg egyáltalán nem férne el, mATX lap.
A Phenom-II mellett jó helye van, bár hosszra épphogy elfér.

(#80534) fatpingvin válasza DarthSun (#80533) üzenetére


fatpingvin
őstag

lyály, az utolsó képen az a lefittyedés...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80535) jokeph válasza DarthSun (#80533) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hűű, elkélne oda valami VGA támaszték. :U

#80538DarthSun: és télleg ! :C

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80536) DarthSun válasza fatpingvin (#80534) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Valóságban kevésbé, fotó-torzítás lett. Működik az a lényeg :DDD

(#80537) FoxiestFox válasza DarthSun (#80536) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát én ezt nem hagynám így a helyedben.

(#80538) DarthSun válasza jokeph (#80535) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ott is van, egy 3.5"- os takarólemez, pont befért, így stabil, mozdulatlan a VGA. Máskor is mondták, de pld látszik ám ezen a fotón is hogy bizony az 580- as nyákja gyárilag ívesre van lefogatva a bordához. Itt a beszerelés után, a gép még vízszintesen, de látszik a hajlat.

(#80539) DarthSun válasza FoxiestFox (#80537) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondom, csalós, a #80538- ban linkelt képen látszik. A kaszni fém, ahhoz egyenes a borda, a nyákot nem lehetne kiegyenesíteni, gyárilag ilyen. Meg nem is akarnám, lehet tönkremenne a kártya, esetleges feszegetésre.

szerk : valamint évek óta így megy, gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#80540) fpeter84


fpeter84
senior tag

Valakinek esetleg akad még itt mpact!2 kártyája? Határozottan úgy rémlik, hogy sok sok éve én ezt kipróbáltam, feltelepítettem a vintage3d oldalról lehúzott driverrel és működött... Most hiába próbálom a sis-es P4 lapban, via-s slot-A mellett, próbáltam win98 sima és SE-vel is, de valahogy nem akarja az igazságot...

Nincsen setup, inf-ből kellene telepíteni. Alapból megjelenik a standard vga eszköz, ha erre ráuszítom a driver keresést a mappából akkor megtalál egy mpact media processor nevű eszközt amit egy külön saját kategóriába tesz az eszközkezelőben. És ennyi... Újraindul, nincsen video eszköz, nincsen hangkártya, az említett eszköz meg sárga felkiáltójelessé válik - azt mondja rá hogy az eszköz ugyan működik, de a fő videókártya driverével valami gond van. Kijelző beállításoknál unknown-unknown a monitor és a vga is, és nem lehet 640x480 16 szín fölé húzni.

Ha erőszakkal add new hardver kézzel hozzáadnám az inf-ből a video device for mpact eszközt, akkor látszólag működik, kijelző beállításoknál megjelenik az mpact és a monitor DDC nevét is kiolvassa helyesen, elméletben feljebb is lehetne venni a színmélységet de újraindítás után ugyanúgy 16 színen ragad.

Ez az mpact!2 ugye valami trükkösebb cucc, egy DSP proci ami firmware-t futtat és úgy csinál 3D vidkártyát és hangkártyát is. Nagyon úgytűnik hogy a hub eszköz feltelepül, de nem tudja inicializálni az alegységeket rendesen. A hangkártya egyáltalán nem akar megjelenni... Nem tudom hogy valami megkattanhatott álltában rajta, vagy valamit nagyon másképp csináltam e akkor amikor működött... :O

(#80541) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Van egy Gef 4 Ti4200 a PIII-amban.
Minden 3D (D3D, OGL) működik hiba nélkül, de 2D játékokban (pl Duke3d, Blood), artifactol, random helyeken csíkoz.
Ez miért lehet?

(#80542) Bile Demon válasza FoxiestFox (#80541) üzenetére


Bile Demon
őstag

Milyen kártya?
Analóg vagy DVI kimeneten jelentkezik?
A hiba csak felvillan, vagy ott is marad? Vannak részek, ahol a hiba vibrál?
Melegedésre romlik a helyzet?
DOS 320x200 felbontásban jelentkezik a hiba?

Másik gépben is próbáld ki.
Arra tudok gondolni, hogy a 3.3V, amit a kártya kap alul van méretezve.
P3 idejében még tipikusan nem méretezték túl az AGP tápellátását.

Más:
PCIe VGA hiányom volt, mert a Bulldozerhez adnom kellett valamit (GT710).
Most ezt sikerült a közelben viszonylag olcsón megcsípni:

Úgy látom, el van tömődve szösszel a hőleadó felületek bejárata és már elkezdte benyomni a port a piros áttetsző felület és a borda közé is (piros rész jobb felső sarkánál).

Szóval ő is törődést igényel, de valahogy első látásra megtetszett. :B

Bruhe

(#80543) DarthSun válasza Bile Demon (#80542) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép darab, bírom én is a Sapphire kártyákat. Kipróbáltad már, működik rendesen ?

(#80544) FoxiestFox válasza Bile Demon (#80542) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Siluro.

(#80545) MasterDeeJay válasza Bile Demon (#80542) üzenetére

Hogy mennyire utáltam ezt a hd4850-est. Gyárilag throtlingolt, hangos is volt szóval alul volt hűtve rendesen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80546) Bile Demon válasza DarthSun (#80543) üzenetére


Bile Demon
őstag

Még nem próbáltam, de az eladónál jó volt.

A terv az, hogy nem piszkálom a hűtését, hanem megpróbálom sűrtett levegővel visszafelé kifújni a szöszöket, miközben a ventilátort fogom, hogy ne pörögjön túl.
Aztán kipróbálom.

FoxiestFox: Az pedig jó cucc. Próbáld ki másik lapban is.

MasterDeeJay: Azt láttam, hogy itt vezette be az AMD a Furmark lassítást. Ez a 8.8-as driver után végig benne maradt?

Ezen a referencia hűtő van, nem spóroltak az anyggal, jutott a RAM + VRM-re is hűtés. A ventilátor ami kicsi, de magas fordulaton így is hűt rendesen, cserébe hangos. Néztem review-t róla és az AUTO-hoz képest a 100% ventilátor az 15-20 fokot javít a hőmérsékleten.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#80547) MasterDeeJay válasza Bile Demon (#80546) üzenetére

Emlékeim szerint olyan 80-90 fokon ment játékok alatt is. Ram és VRM is kapott hűtést de igen vékonyka az egész és a ventije is üvölt hangosan terhelésnél. Akkor még úgy emlékszem a szőrös kocka volt (atitool?) nem a fánk.
8800Gt-ről váltottam (inno legrosszabb nemref hűtővel) az halkabb és hűvösebb volt nála.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80548) Bile Demon válasza MasterDeeJay (#80547) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nekem akkoriban 8800GT volt, referencia hűtős. Rosszul szellőző házban. Olyan 102-103fok üzemi hőmérsékleten. Olyan, mint a képen, de nvidia logoval. Ritkán játszottam, főleg a Crysis-hez vettem, de sose volt vele gond a magas hőfok ellenére sem.

Most ilyen van, de ez vállalható hőfokokat tud (75 fok), igaz nem tettem még rosszul szellőző házba:

Közben kifújkáltam a 4850-et. Lehet hiba volt, lehet, hogy jobb lesz így, de amit szöszmösz falnak néztem, az egy vékony szivacsréteg volt (kb. 2mm-es), talán az volt a feladata, hogy megfogja a port és szöszt a bejáratnál, hogy ne a lamellék közt gyűljön össze. Szóval az kijött onnan 4db-ban, félig elporladva.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#80549) fpeter84 válasza MasterDeeJay (#80545) üzenetére


fpeter84
senior tag

nekem is volt annó ilyen sapphire 4850 kártyám, de azonnal át is cseréltem ezt a nyomi hűtést egy arctic accelero s1-re egy nagy lassújárású hűtőventivel - valahol még most is megvan, csak sajnos a kártya megdöglött - párszor fel tudtam éleszteni még egypár hétre/hónapra hőlégfúvózással, de utána már teljesen se kép, se hang lett...

(#80550) envagyok válasza MasterDeeJay (#80545) üzenetére


envagyok
veterán

Én sokkal jobban szeretem a ref HD4850-et, frissen pasztázva, egyedi ventiprofillal 70 fok körül tartható.
A 2 slotos Sapphire HD4850 tudom sokkal jobb hűtésű, de bűn ronda, míg a refi ASUS:

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.