Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) arn


arn
félisten


Ujra elovettem ezt a regota orizgetett hazat, atkoltoztettem a millennium pct bele.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95002) #17416704 válasza DarthSun (#95000) üzenetére


#17416704
törölt tag

Igen, tudom, ismerem a jelenséget. Sajnos többször találkoztam már savmart géppel.
Én úgy vettem észre ilyen tekintetben mintha a Varta akkuk problémásabbak lennének mint a GP.
Az utóbbi esetében több olyannal is találkoztam, ami teljesen halott volt, de mégsem folyt ki. A Varta viszont kíméletlenül és szétmart mindent. Ha álló házban volt, mint ez a lap is, akkor végig is folyt a lap széléig és mindent megmart.

Anno, mikor ez a 486 lap hozzám került csak ledobtam róla az akkut és a kifolyt savat eltávolítottam, de nem próbáltam ki.
Aztán a 486 lapjaim közül félre tettem egy pci és egy vlb darabot, a többit elosztogattam. Most szembesülök vele, hogy hibás ami megmaradt :)

Pár vonalat már sikerült kijavítanom, de van olyan rész, amit csak átkötéssel tudok majd rendbetenni. Viszont már ad életjelet, van BIOS képernyő. A stabilitása ... na az lesz majd kérdéses a végén :D

(#95003) envagyok válasza arn (#95001) üzenetére


envagyok
veterán

Mi van benne?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95004) Ry0K3N válasza arn (#95001) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Meglepően nem sárgult ki.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#95005) arn válasza envagyok (#95003) üzenetére


arn
félisten

Slot 1 (Feb 2000)
Intel Pentium III 800 CPU
Asus P3B-F (Intel 440BX) mainboard
Toshiba 128M PC100 SDRAM RAM
Asus AGP-V6800 Deluxe 32M AGP (NVIDIA GeForce 256 DDR) VGA
Creative Sound Blaster Live! sound card
Creative Sound Blaster Live! Digital I/O Card sound card
Gravis Ultrasound Plug & Play Pro 8.5M sound card
IBM Deskstar 34GXP DPTA-372730 HDD
Plextor PX-W8432Ti CD-RW
Mitsumi D359T6 FDD
Yeong Yang case

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95006) arn válasza Ry0K3N (#95004) üzenetére


arn
félisten

mert meglepoen ki lett feheritve :DDD de amugy enyhen inhomogen sarga volt csak, szvsz ez nem fog durvan besargulni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95007) frescho válasza #17416704 (#94996) üzenetére


frescho
addikt

Apaaa kezdődiiiiik!

A VLB problemasabb. Fokent, ha meg kicsit tuningolni is akarod. A PCI-os deszkaval 95% eselyed lenne stabil mukodesre 4x40 MHz-en jaratva. Egy S3, melle valami PCI-os SB es kesz a gep. De ez a te dontesed, en most megyek sved ABC programokat valogatni.

https://frescho.hu

(#95008) vrob válasza arn (#95005) üzenetére


vrob
tag

Micsoda gép! Azidőtájt IBM Deskstar 75GXP 307030-am volt egy Slot-A Athlon 600-ban. Szupergyors volt és soha nem volt vele semmi bajom.
Most rákeresve a neten, azt írják, micsoda megbízhatatlan széria volt az IBM Deskstar-ja. :)
Hát, lehet nekem mázlim volt vele, pedig utaztattam LAN-partykra, külföldre is. Nagyon szerettem. Nem is hallottam erről akkor és a későbbi években sem, hogy ne lett volna jó.
A statisztika már csak ilyen :)
Gondolom neked is szuperál, ha benne van a konfigban.

[ Szerkesztve ]

(#95009) #17416704 válasza frescho (#95007) üzenetére


#17416704
törölt tag

Igen, sejtem, hogy a VLB macera lehet, majd kitapasztalom.
Kicsit attól tartok, ha a PCI alaplapot veszem használatba, akkor folyton azon kattogok, hogy a VLB-t miért nem próbáltam ki.
Ha a VLB köré rakok össze gépet, akkor azon agyalok majd, hogy milyen lehet ugyanez PCI cuccokkal.
Ismerem magam, tuti ez lenne :)

Nem maradt más megoldás, két gépet kell összeraknom.
Találtam egy Amd DX4-100-at a dobozomban, az kerül a VLB lapba és az Am5x86-133 a PCI lapba. Nem így akartam, de 2 gép lesz.

Más:
Az feltétlenül szükséges, hogy egy AT táp ventije állat módon pörögjön?
Mi van ha egy lassabb, alacsonyabb légszállítású darabra cserélem. Tönkre vágnám a tápot?
Azért kérdem, mert egy fekvő házban, amibe a VLB lap fog kerülni, iszonyatosan zajos a venti. Nem is csak a motorhang a durva, hanem a kifújt levegő zaja is. Utóbbin egy újabb, de nagy légszállítású venti sem segítene, ezért érdekelne, hogy jelent-e kockázatot egy gyengébb venti.

[ Szerkesztve ]

(#95010) arn válasza vrob (#95008) üzenetére


arn
félisten

Koszi - Igen, az volt a deathstar szeria :) ez eggyel elotte meg a bekes korszakbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95011) envagyok válasza #17416704 (#95009) üzenetére


envagyok
veterán

Azért a VLB megérdemel egy komplett gépet, én se hagyom ki.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95012) Bile Demon válasza #17416704 (#95009) üzenetére


Bile Demon
őstag

VLB 486 az "must have".
PCI-ra inkább Pentiumot rakj össze. 100/133/166MHz-est ízlés szerint. 5x86-133-ra nincs nagy szükség DX4 mellett.

AT táp. Létezett csendes is. (Nekem van low noise, temp. control)
Régen én is halkítottam. Ellenállás nem ideális (induláskor nagy áram, nagy fesz. esés, nem indul. Soros diódalánc is jó lehet, de terhelésre ingadozó 12V és ingadozó ventifordulat zavaró.
Bátrak a 12V és 5V közé is szokták kötni 7V-ra.
7808 stab IC az igazi.
Manapság fogj egy alacsonyabb fordulatú minőségi 8cm ventit, az a leg egyszerább megoldás. Egy 486 nem terheli agyon a tápot és a nagy ház túlmelegedni se fog.. Sacc/kb. 30W max. 40W a hőterhelése (1-2 HDD-vel).

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#95013) KROK640 válasza Ry0K3N (#94991) üzenetére


KROK640
veterán

"Gép lomizás után volt már veletek olyan hogy megtaláltátok az előző tulaj khmmm.. személyes dolgait? :DDD"

Fotókra gondolsz? A válasz : igen

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95014) envagyok válasza arn (#95005) üzenetére


envagyok
veterán

A Gravist milyen megfontolásból tetted bele?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95015) Pista0001 válasza Ry0K3N (#94991) üzenetére


Pista0001
addikt

Tripla X-est nem, csak egyebeket. Elképesztő, milyen személyes adatok maradnak egy céges gépen egyszerű dokumentum nyomtatás miatt akár.

(#95016) Ry0K3N válasza KROK640 (#95013) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Nem csak az, mellé még volt önéletrajz családi fotók, doktori disszertáció, telefonszám. Majdnem tényleg minden. Ez is csak az ha valaki kidob egy gépet legalább egyszer formázza le a rohadt rendszert.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#95017) fatpingvin válasza Ry0K3N (#94991) üzenetére


fatpingvin
őstag

ó nem is egyszer... hol is kezdjem :D

láttam már igen vad dolgokat másodkezes vinyókból. most már az a bevett gyakorlatom hogy meg se nézem mi volt rajta, azonnal első mozdulat nullákkal teleírni.

nem akarom tudni mi volt rajtuk. bár a legerősebb eddig az a secondhand SAS vinyó volt amiről konkrétan bebootolt egy ubuntu szerver rajta apaccsal és ami még durvább a hozzá tartozó adatbázis egy részével együtt. mdadm rinyált hogy nem találja a tükör második felét :U ezután szoktam hozzá hogy hotplug és rögtön nullákkal teleírás

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#95018) frescho válasza #17416704 (#95009) üzenetére


frescho
addikt

VLB nekem a gyors 386, lassu 486 erahoz tartozik. A 100-as VLB es a 133-as PCI kozott nem lesz jelentos teljesitmeny elteres. Ha ossze akarod merni oket, akkor az 5x86-ot vissza tudod fogni 3x33-ra. Ennel kicsit korhubb, ha a VLB-hez tovabb keresel egy 33 vagy meg inkabb 66-os DX-et.

Esetleg ha meg akarod izlelni a kor kihivasat, akkor egy DX50-net probalsz osszehozni VLB-vel a leheto legkevesebb WS-tel. Hidd el ez utobbi az igazi moka :)

https://frescho.hu

(#95019) sidi válasza #17416704 (#94987) üzenetére


sidi
junior tag

Én az ISA/PCI 486 lapra szavaznék.
Nekem is volt VLB, de nem szerettem, gyakran kimozdultak a hosszú kártyák az álló gépház megmozdításától, volt benne 3 is: IDE, SCSI és VGA.
Később kaptam egy ISA/PCI lapot, na ez gyorsabb is valahogy, pedig 133Mhz-es AMD 5x86 került ebbe is.
Az enyém valamiért nem oszt PCI-re IRQ-t, így ISA SCSI került bele, valamint ESS 1868 hangkártya, LAN kártya, PCI-be SiS 6326 VGA (4MB) ez DOS-os játékokkal is jól remekel.
Messze felülmúlja a VLB konfigot. Csak DOS és Win 3.1 van rajta.

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#95020) arn


arn
félisten

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95021) arn válasza envagyok (#95014) üzenetére


arn
félisten

Ezen nezem a ”legujabb” (98-2000) dosos demokat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95022) arn válasza sidi (#95019) üzenetére


arn
félisten

A leggyorsabb vlb es pci lapok kb ugyanazt tudjak sebessegben, procinal inkabb az orajel szamit (clock to clock az amd 5x86 a leglassabb):

Dx4 100 99,54%
Dx4wb 100 100%
Cyrix 5x86 100 103,23%
Amd 5x86 133 112,7%

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95023) envagyok válasza arn (#95021) üzenetére


envagyok
veterán

Nincs a geforce-nak kompatibilitási gondja velük?
Régebben a Riva 128-at gondoltam a legjobbnak.
Van egy hasonló konfigom, beledobok lehet én is egy pnp-t, demózgatni egyet, úgyis régen vettem már elő.
Tényleg, van dosos hw t&l-t kihasználó demó?
Win98 alatti dos jó hozzá?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95024) arn válasza envagyok (#95023) üzenetére


arn
félisten

Ami nem megy itt, az megy regebbi gepen - a riva128 es a gf vga motorja ugyanaz, a riva128 a vesa biosa miatt jobb, es hogy tamogatja az univbe.

A dosos demok mind sw render, teljesen irrelevans a kartya 3d tudasa.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95025) Czo válasza arn (#95024) üzenetére


Czo
őstag

Az univbe nem kenyszeritheto? Vagy nem probaltad hexeditorral megpatkolni?

(#95026) arn válasza Czo (#95025) üzenetére


arn
félisten

Nem probaltam, de jo esellyel ugyanaz a vga/vesa resze. Legalabbis kompatibilitas alapjan ezt tippelnem.

Oszinten szolva nem er annyit az egesz, az ilyen koztes (400x300, 512x384, etc) felbontasok csak nagyon rovid ideig voltak jellemzoek.

De vki szorakozott ilyesmivel [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95027) Czo válasza arn (#95026) üzenetére


Czo
őstag

Hoho, no. Ezt majd ki kell probalnom! Tavaly vagy azelott egy gyors google nem adott eredmenyt, aztan csak elmeleti szinten maradt meg a dolog. Az Fx-emen nem megy jol a DOS-os Tie Fighter, a floppy verzio van nekem. Osszevissza szetesik a kep, nem latszik semmi, etc. Mikor ezzel utoljara jatszottam, akkor meg TVGA8900 volt a gepben, ott ment :D

(#95028) arn válasza Czo (#95027) üzenetére


arn
félisten

Van gepem minden korszakra, igy feelingesebb is :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95029) Pikari válasza envagyok (#95023) üzenetére


Pikari
őstag

A t&l egy d3d kifejezés, azon kívül nem értelmezhető.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#95030) envagyok válasza Pikari (#95029) üzenetére


envagyok
veterán

Az lehet, de szerintem meg lehet oldani DOS alól is, hogy s vga számoljon, csak akarni kell(ene)

Fura 100m Lan+Scsi kombó kártyát vettem ma, még sose láttam ilyet ráadásul 97'-ből:

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95031) arn válasza envagyok (#95030) üzenetére


arn
félisten

Persze, hogy meg lehet, csak kisse korulmenyesebb, mindenfele support nelkul :) de a korai korszakban jottek 3d gyorsitott jatekok dos ala.

Ez vmi brand (dec?) gep resze lehetett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95032) sidi válasza arn (#95022) üzenetére


sidi
junior tag

Valószínű akkor nekem inkább a SiS 6326 PCI VGA dobta meg a sebességét :)
Sajnos csak VGA kártya működik 486 lapomban a PCI slotban, de az jól jött.

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#95033) envagyok válasza arn (#95031) üzenetére


envagyok
veterán

3dfx játékból biztos van pár dosos, úgy tudom, pl. Tomb Raider

Egy 775 gépből szedték ki, de rákeresve HP-nek írják.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#95034) Czo válasza envagyok (#95033) üzenetére


Czo
őstag

De ott adott a 3Dfx API-t a fejlesztoknek. Az S3 is adott, de az nVidiahoz mar semmi API nincs.

(#95035) arn válasza Czo (#95034) üzenetére


arn
félisten

Nv1hez biztos van :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95036) arn válasza envagyok (#95033) üzenetére


arn
félisten

A decet a compaq vette meg, ami egyesult a hpvel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95037) Czo válasza arn (#95035) üzenetére


Czo
őstag

Hja, azt el is felejtettem ;D En mar csak a Direct3D-ra patchelt Sega jatekokkal jatszottam anno.

(#95038) FoxiestFox válasza arn (#95001) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azok a lyukak amúgy adják magukat, hogy mindegyikhez tegyél ledet, és valami kontrollerrel kivezesd oda hogy mekkora a cpu load. :D
Vagy akár hogyha valamelyik hangkártyán jön ki hang, ugráljon a sáv. :))

(#95039) arn válasza FoxiestFox (#95038) üzenetére


arn
félisten

Ha mar 99 :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95040) #17416704


#17416704
törölt tag

Kezdem újra összerakni az ISA/PCI 486-os gépemet. (A VLB még várat magára)
DOS/Win3.11 lesz a gépen, ehhez szeretnék hangkártyát választani.

Az alábbi hangkártyáim vannak:

SoundBlaster PCI128 (CT4700) - (PCI)
SoundBlaster Live! 5.1 (SB0060) - (PCI)
SoundBlaster 16 Vibra (CT4170) - (ISA)
S3 SonicVibes - (PCI)
ESS 1868F - (ISA)

Tudom, ezek elég egyszerűek, de az egyetlen GUS kártyámat meghagynám a "mindenes" P3 konfigban. Illetve az AWE32-t az SS7 lapban.
A fentiek közül szeretnék a 486-hoz használni valamit.
Tudnátok ebben segíteni?

(#95041) nakos1212 válasza #17416704 (#95040) üzenetére


nakos1212
senior tag

En ebbol az ESS-t valasztanam, keves nyug van vele es nem rossz az FM-je.

(#95042) vrob válasza Pista0001 (#94956) üzenetére


vrob
tag

Emlékeztem, volt erről teszt PH-n ... meg is találtam.
fLeSs egyik tesztjében szerepelt az FX 5900 Ultra, ami pl. Doom3 alatt legyőzte az ATI 9800 Pro-t is. 8 TMU mind a kettő oldalon megvan, a D3 meg leginkább ettől függött. Az FX-ek ebben erősebbek voltak.

Igaz, Far Cry-ban meg rendesen alulmaradt a shader intenzív, belső teres részeken, köszönhetően a 4 vs 8 pixel shadernek.

Ezekre konkrétan emlékszem, mert nekem is ilyen kártyám volt, mármint 5900XT
Ment a sírás-rívás a fórumokban, hogy mennyire rossz, mert a FC egyetlen helyszínén, valami reaktornál, amikor a talajon, falon, meg úgy mindenen is tükröződik valami, akkor 9600 sebességre lassul, ezért mennyire nem érte meg a kártya.

Pedig árban sztem jó volt.
Kicsit a 9600 modellek fölé, de jóval a 9700/9800 alá volt pozicionálva.

Az alábbi kártya már retro időkben került hozzám, nekem másik hasonlóan noname modell volt. Erről sajna lespórolták a mem bordákat.

(#95043) DarthSun válasza #17416704 (#95040) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát...486- hoz szetem a 2 ISA- s közül valamelyiket. PCI- t oda nem ajánlanám, az EMM386 DOS emuláció azért levehet a korabeli sebességből :U , nemtom nem próbáltam, tipp.
Az már más kérdés hogy a PCIe Core2 konfigba csak PCI verziót tudtam választani, mondjuk @4.2GHz proci mellett a kis sebességvesztés elhanyagolható...

(#95044) DarthSun válasza vrob (#95042) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam van mindegyik, sztem jók. A R9800Pro gyengesége, a GPU- hoz képest rendkívül gagyi hűtés, ha viszont van rajta egy legalább 8cm- es sufni pótlék, akkor már megfelelhet a gyári specnek. Összességében pld a fentebb linkelt Sparkle FX5900XT- mnek sokkal jobb a hűtése, persze összességében a teljesítménye kisebb, de hát ez megint attól függ milyen gépbe tesszük, mit várunk el. A R9800Pro- k amúgy az ultragagyi hűtésük miatt elhullottak, csak néhány maradt meg, míg pld a Sparkle az idők végezetéig fog menni.

(#95045) #17416704 válasza DarthSun (#95043) üzenetére


#17416704
törölt tag

Nekem az első gondolatom az SB Vibra volt. Abból van 2db is, mindkét 486 konfigba ugyanazt tudnám rakni. Viszont "nakos1212" szerint inkább az ESS volna jobb erre.

Közben felmerült bennem, hogy a retro Roland Pro-E szintim vajon nem tudna midi lejátszóként működni? Nem tudom mennyire General Midi képes, de lelég kicsi ahhoz (37 key), hogy el tudjam helyezni a gép mellé. Vagy teljesen felesleges ilyesmivel bajlódni?

[ Szerkesztve ]

(#95046) DarthSun válasza #17416704 (#95045) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A CT4170 érdekes jószág, HDMA problémás, ad választ saját kód szerint, de a gyári driver bebetonozza magát DMA1- re, az ESS talán jobb :U
Az ilyen külső szintit nem ismerem, vannak külső midi egységek is, ezek régebben elérhetetlenek voltak az áruk miatt, ma meg cserébe mégdrágábbak és ritkák.

(#95047) arn válasza #17416704 (#95045) üzenetére


arn
félisten

Ha ez egy 89es szinti, semennyire. De rakotni ra lehet, de valoszinuleg eleg osszevissza fog szolni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95048) nakos1212 válasza #17416704 (#95045) üzenetére


nakos1212
senior tag

A vibrakkal csupa rossz tapasztalatom van, mar nem igazi soundblaster rendes FM chippel, a PNP Creative kartyaknal a DOS ala driverezes is egy nyug, zajos is, es megkockaztatom hogy rosszabbul szól mint egy Yamaha vagy ESS kartya, zajosabbnak hallottam ezeket mindig.
A szintid elegge hasonlo egy MT-32hoz a kezikonyve alapjan, el lehet bohockodni vele de valoszinuleg nem lesznek jo helyen a hangnintak.

[ Szerkesztve ]

(#95049) arn válasza DarthSun (#95044) üzenetére


arn
félisten

A 9800pronal meg annyira nem is rossz a helyzet, 9700prot mar ot eve se talaltam, azota valszeg meg kevesebb van belole. Az enyemre korhu zalman kerult, ventivel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95050) DarthSun válasza arn (#95049) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 9700Pro- mon van ilyen hűtő, de annak ellenére kipurcant. A 9800Pro- ra nem is teszem át, arra egy 8Cm- es sufni ventit tettem, sztem az jobb mint ez a túlbonyolított szendvicshűtő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.