Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) envagyok válasza arn (#100998) üzenetére


envagyok
veterán

"a hangkartyainites reszet es a benchmarkos pakkot meg is osztottam itt."
Kb mikor?
Vagy van keresőszó, esetleg tudsz linket adni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101002) MasterDeeJay válasza KROK640 (#100993) üzenetére

Ez most így nem tudom hogy jót vagy rosszat jelent-e. :D

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#101003) FoxiestFox válasza Yutani (#101000) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sok érdekes cucc volt a videón, de a portré formátumot én sem értem.
Lehet, a tiktok csak ilyet támogat?

A háztáji jelleg mókás, nagy a kontraszt a tech videókkal amiket nézni szoktam a Yt-t követett csatikkal :))

[ Szerkesztve ]

(#101004) Czo válasza Yutani (#101000) üzenetére


Czo
őstag

Epp most vacsorazok hamburgert, amiben ananasz is van. Abba szabad rakni? :D

(#101005) MasterDeeJay

Xeon 2696v2 (a 2697v3-nál nagyobb all core turbója van, de 1-2 magra kevesebb)
35x (1c), 34x (2c), 33x (3c), 32x (4c), 31x (5-12c)
De mivel ivy bridge ezért kicsi bck húzást is enged, nálam kínai lapba került amin nem biztos hogy tudok ilyet állítani.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#101006) envagyok


envagyok
veterán

Mikortól kezdtek adni az alaplapokhoz hátlapi takarólemezt?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101007) jokeph válasza envagyok (#101006) üzenetére


jokeph
nagyúr

P4-es lapjaimnak mindnek volt már (Asus i845, Intel i850,Abit i865,Abit/MSI i875) és az s462-eseknek is (Asus/Chaintech/MSI NF2 pl.)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#101008) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Van itt, aki járatos workstation / szerver cuccokban, illetve hogy hol érdemes alkatrészt keresni hozzájuk itthon?
Került hozzám pár IBM rig, az egyik egy M Pro 6850 dual Xeon munkaállomás, de nincsenek benne a HDD keretek.
Nyilván ebayről tudnék rendelni FRU alapján keci drágán (00N3511, 19K5331), de arra várni is kell, és most be vagyok sózva erre a gépre. :D

Ezen a netes képen látszik egy része annak hogy néz ki, a keret maga fekete, kis kék műanyag sínekkel siklik a slotba:

(#101009) KROK640 válasza envagyok (#100997) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, tudom.
975ig volt szerencsém élőben látni, a 990X-ről nem is nagyon tudtam, vagy most nem jutott eszembe

2011-ben nem csak az I7 2600K csapott oda (már írtam, hogy egy olyat is beszereznék a gyűjteményembe, ha ... ) de mainstream vonalon a 2500K is. Emlékszem, hogy fórumokon ezt ajánlgattuk vagy félévig bestbuy volt, ami látszott is rajta, mert a végén már szinte minden második embernek 2500K-ja volt. (Én meg irigykedtem a Phenom 9500-al és egy Phenom II 965BE-nek is örültem volna)
Az durva, hogy megvan neked a teljes sor :D nekem ezek sajna kimaradtak, javarészt még úgyis, hogy élőben lássak ilyet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#101010) KROK640 válasza MasterDeeJay (#101002) üzenetére


KROK640
veterán

Semleges. ha szembetalálkoznánk az utcán bátran köszönnék rád.
Csak annyi a bibi, hogy mostanában még csak nem is jártam Veszprémben :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#101011) KROK640 válasza envagyok (#101006) üzenetére


KROK640
veterán

Úgy rémlik, hogy a Pentium III-as időkben már volt. Meg színesek lettek a csatlakozók is a lap hátulján

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#101012) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Valakinek van tapasztalata dos alatt vibra16 beállítással? Valamiért semmilyen io porton nem látja a driver, ha egyáltalán jó driver-rel próbálkozom.
A kártya egyébként ilyen. Én sima vibra16 driver-rel próbáltam vogons-ról.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#101013) arn válasza KROK640 (#101011) üzenetére


arn
félisten

Ugy 97ben jottek ki olyan lapok, amin a megszokott layout volt - kb akkor borult a tortenet, amikor ettol kezdtek elterni, integralt hangkartyaval meg ilyesmivel, vmikor a 2000es evek elejen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#101014) arn válasza envagyok (#101001) üzenetére


arn
félisten

[link] [link]

asszem ezek azok 2018/19

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#101015) envagyok válasza Ranagol_5 (#101012) üzenetére


envagyok
veterán

Ez pnp kártya, ctcm vagy ctcu smi bekonfigolja, vagy nem?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101016) envagyok válasza arn (#101014) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm !

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101017) MasterDeeJay

Bár nem igazán ide tartozik de jó poén. Találtam egy 300w-os izzót, elég nagy darab. Mivel csak 40w-os a fogalatom ezért csak pár másodpercig mertem próbálni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#101018) frescho válasza Yutani (#101000) üzenetére


frescho
addikt

Már járt (apple, C=, AvsA) csak nem jön a következő részhez. Pedig az almák meg már nagyon útban vannak, mert felhoztam a PPC részleget a pincéből. Ezek fényre jönnek, nem is tudtam, hogy ennyi van.

FoxiestFox: 3D nyomtatás és refurbish cégek.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#101019) arn


arn
félisten

Multkor vki irta, hogy enyhen puposak a kondijai :DDD Es ez meg mukodik, ki tudja meddig.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#101020) envagyok válasza arn (#101019) üzenetére


envagyok
veterán

Az a baj a púpos kondikkal, hogy van mikor megy úgy az alaplap, de tonkretehet mindent.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101021) DarthSun válasza Ranagol_5 (#101012) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez még a jobbik fajta Vibra, a későbbiek már eléggé lepusztultak. SCSI- s 486- omban van ilyen. Bár az egyel korábbi mégjobb, azon Yamaha OPL van.Ha megkapja az erőforrásokat, nincs ütközés, akkor simán mennie kell. Ezt használom minden PNP ISA SB kártyához.
\ENGLISH\WIN31\- ben levő DOS alá setupolja rendesen a CTCU/CTCM- et is behúzza, mivel PnP kártya. A korábbi driverek megzavarodnak, ha PnP a cél, kilépnek hogy nincs installálva, ez jól műkszik.
Awe managert is felteszi, de azt remmel ki tudod tiltani.

(#101022) DarthSun válasza MasterDeeJay (#101017) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Amerikai, csak ez nem benzinzabáló limuzin, hanem villanyzabáló körte. Ekkora fogyasztásból elvan egy középretró gép is.

(#101023) DarthSun válasza arn (#101019) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pár perc a cseréjük. Illetve csak az effektív meló, hozzájön a kondik beszerzése. Szerencsére a közelben az alkatrészbolt is.

(#101024) MasterDeeJay válasza DarthSun (#101022) üzenetére

Nincs foglalatom ami elbírja. Valószínű ipari lehetett.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#101025) arn válasza DarthSun (#101023) üzenetére


arn
félisten

Csak sajnos nem nekem :) tervben van a javitasa, meg lehet keresek egy masik mukodo dbot, mert lehet olcsobb mint atkondiztatni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#101026) arn


arn
félisten

Van vkinek audigy 2 platinum ex kartyaja? Ennek siman kellene mennie a kulso box nelkul ugye? Sima platinumom is van, az rendesen megy.

Csak fura, hogy nincs is rajta bemenet, csak vmi kozositett csatlakozo.

p

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#101027) sidi válasza MasterDeeJay (#101024) üzenetére


sidi
junior tag

300W nem csak ipari, lehet az fotós izzó is :)
Kerámia foglalat kell hozzá és fém búra...
Szép darab :) Nekem 150 W-os a legnagyobb E27-esből.
Illetve van 160W-os higanygőzfény lámpám is dísznek, az is E27-es.
Van itt gyógyászati használatra 250W Tungsram infra rubin, izzó teljesítmény szabályozóval visszafogva 100W körülire, hogy ne süssük vele magunkat, ráadásul így kb. soha nem ég ki :D épphogy belefért a egy fém asztali lámpába.

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#101028) DarthSun válasza arn (#101026) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Audigy2ZS PlatinumPro van 2db, működik akkor is ha nincs csatlakoztatva a külső box.

(#101029) nakos1212 válasza Ranagol_5 (#101012) üzenetére


nakos1212
senior tag

Unisound

(#101030) KROK640 válasza DarthSun (#101022) üzenetére


KROK640
veterán

Imádom azokat a "benzinfaló" limuzinokat, nem egyet volt már szerencsém vezetni :D
(Egyik kedvencem az 1963-as Mercury volt, de pl az 1965-ös Impala már sokkal inkább mai autó)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#101031) arn válasza DarthSun (#101028) üzenetére


arn
félisten

Akkor biztos doglott, megy vissza a sima platinum

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#101032) envagyok válasza arn (#101031) üzenetére


envagyok
veterán

Mi a gond vele?
Eszközkezelő látja?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101033) arn válasza envagyok (#101032) üzenetére


arn
félisten

Nem, semmi se latszik belole.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#101034) arn


arn
félisten

oh mit talaltam... [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#101035) envagyok válasza arn (#101033) üzenetére


envagyok
veterán

Megtakarítottad a pci csatlakozóját a kártyának?
Tápot is adtál neki?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101036) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ha már Sound Blasterek...
Egy ilyen Audigynél ezt a külső egységet ki lehet szedni a házából, és belső 5.25 helyre beépíteni?

Úgy döntöttem, ez a dual Xeon munkaállomás lesz az XP játszósom, és ebbe kellene egy fekete előlapos SB (hogy most valamelyik Audigy, vagy X-fi, tök mindegy).
Más, kérnék ötleteket, hogy ebbe a gépbe milyen AGP kártya illene ami úgy kb pariban van a CPU képességeivel? Universal AGP, úgyhogy szerintem megeszik kb mindent.
Két 2 GHz-es Prestonia magos Xeon van benne, lehet majd kap erősebbet, ha találok párban olcsón mondjuk 2.8-ast). 1.5 GB RD (szintén felkerekítődik majd 2-re, ha találok még 2x256-os ECC modult).
Gef 6600-6800, X800, ilyesmi környékén nézelődnék bele, talán az SM3.0 miatt inkább nvidia, vagy ez overkill?

(#101037) Fücsök007 válasza FoxiestFox (#101036) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szerintem 6800GS/Ultra kártya pont jó, továbbá Win2000 alatt is tök stabil. :K

(#101038) FoxiestFox válasza Fücsök007 (#101037) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi!
A Win2000 tulajdonképpen jó ötlet, igaz, most kicsit keresgéltem, és nem találtam meg az IBM recovery lemezképet ehhez a géphez sajnos. :( Pedig ezek gyárilag is többnyire azzal jöttek, és menő lenne arra építeni.
Nulla találat van az angol recoveryre archive-on, pedig FRU alapján is próbáltam kikeresni (HMM listázza ezt is).

Sebaj, töltök egy oemet.

Úgy látom, envagyok épp próbál elsütni egy 6800-at Fb-n és lófogáson is, na alszom rá egyet. :))

[ Szerkesztve ]

(#101039) arn válasza FoxiestFox (#101036) üzenetére


arn
félisten

Milyen koru jatekokkal akarsz jatszani? Bar igazabol ezek mind mennek modern pcn :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#101040) Fücsök007 válasza FoxiestFox (#101038) üzenetére


Fücsök007
őstag

Mindegy csak ne butított változat legyen. :D

(#101041) arn válasza envagyok (#101035) üzenetére


arn
félisten

Milyen tapot?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#101042) FoxiestFox válasza arn (#101039) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, ez már az az éra (XP+) aminek nincs értelme külön gépet csinálni.
De hát nem is csinálok, csak úgy jött, aztán ha már itt van, minek vigyem el, tök nehéz ;]

Fücsök007: ez.

(#101043) envagyok válasza FoxiestFox (#101038) üzenetére


envagyok
veterán

Azt elvitték, most pcie 256MB ASUS 6800LE lesz eladó.
De van millió kártyám, próbálhatunk bele valami olcsóbbat keresni.
Te kerestél hdd tartót?
Találtam valamit, ajándékba ha jó, majd küldök képet.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101044) KROK640 válasza FoxiestFox (#101042) üzenetére


KROK640
veterán

Azét ha Win 2000 van rajta, akkor még azért van értelme. Sőt, akár PRO Vistával is meglehetne próbálni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#101045) FoxiestFox válasza envagyok (#101043) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Oké, jöhetnek az ötletek. :D

Én.
Nem tudom pontosan, milyen való bele, de kb 1.5 cm van a sínnek, úgyhogy annál vastagabb nem lehet. Szerintem a szokásos kék IBM eserver sínek (amikből egy marékkal kidobtam pár éve ( :( ) , mikor az ATX szabványú P4 IBM-em eladtam) jók ide is:

Tipp 1, tipp 2, tipp 3, ezek közül lehet mind jó lenne, de lehet , hogy egyik se :))
Mindazonáltal ebben az esetben csak az lenne a lényeg, hogy bele tudjak cuppantani pár HDD-t ezekre a helyekre, nem kell gyárinak látszania a megoldásnak.

Más. SCSI!
Totál hülye vagyok hozzá, mindig kerültem a hangos HDD-k miatt, plusz franc akar terminátorozni, és kideríteni, melyik SCSI szabvány melyik vinyókkal megy, milyen kábelt kellene vennem, hogy működjön, azt hol kell terminálni, szerintetek érdemes ebbe SCSI vinyókat tenni, vagy maradjak IDE, amit már ismerek?

Csak azért ötlött fel bennem a kérdés, mert a két IBM vassal kaptam egy kazal SCSI vinyót is, szeretném őket egyrészt kipróbálni, illetve néhány példányt meg is tartani akár (20-80 gigáig vannak kb ahogy néztem, megtartanék három 80-ast (pl kettő mehetne raidbe, egy tartaléknak), mert azért mozgatja a kíváncsiságom két, raidbe kötött 15k rpm SCSI HDD sebessége.
Hol érdemes ennek nekikezdeni? Jól látom, hogy nem kell külön tápcsati, mert az adatkábelen megy a pávör?
A manual szerint SCSI Ultra160 vezérlő van a lapon, kettő csati is.

[ Szerkesztve ]

(#101046) envagyok válasza FoxiestFox (#101045) üzenetére


envagyok
veterán

Ilyen van:

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101047) FoxiestFox válasza envagyok (#101046) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vastagabb másfél centinél?

(#101048) envagyok


envagyok
veterán

Ma volt 2 komoly meglepődésem :))
Nem nagyon van időm a gyűjteményemmel foglalkozni, gyakran előfordul, hogy veszek több minden cuccot, aztán belealkudok ezt azt, vagy az eladó eleve úgy kalkulál, hogy vigyek mindent x euróért.
A nem olyan érdekes cuccokat ott hagyom a garázsban, gondoltam szép idő van ma, elbontok 1-2 gépet.
Egy 2004 körüli ablakos házban (amin oldalt venti van a plexi közepén) azért alkudtam a számomra érdekes cuccok közé, mert a ház szódával elmegy kategória volt, meg arany csatis Live volt benne. Egy zöld átlagos slot1 lap volt benne még, s370 átalakítóval, meg 2 sdram foglalat.
Mondom szétbontom, viszem leadni. Aztán nézegetem mi is az, azt hittem lehidalok:

Volt egy Compaq P3-as gép, az meg egy csomag része volt, láttam p3 matrica, félretettem, mit csináljak vele...
Azt is nyitom, bontásra, aztán jött még egy lehidalás:

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101049) envagyok válasza FoxiestFox (#101047) üzenetére


envagyok
veterán

2cm, a magasításoknál 2.5cm

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#101050) Pista0001 válasza envagyok (#101046) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez Dellnek tűnik nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.