Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Sajnos nem fut a gépemen le a 3DMark99Max...

Emulátor: PCem 15
Alaplap: FIC VA-503+ (Shuttle??)
Proci: AMD K6-2 266MHz, 3DNow!
RAM: 128MB
VGA: S3 Virge DX 4MB + Voodoo 2 8MB, mindkettő PCI-s
Oprendszer: W98SE Hun

Telepítve: Chipset driver (VIA 4in1), Virge legfrissebbet a Win felrakta, Voodoo driver, DirectX 7a.

Az első teszt lefut, aztán elkezdi tölteni a másodikat, kiírja, hogy texture-átalakítás, és nem megy tovább. Talán a 3DNow-hoz is kéne valami driver? Vagy mást csináltam rosszul? Most "raktam össze" a konfigot, más konfigokon ugyanezzel az emulátorral a játékok is hibamentesen futottak.

Szerk: K6-III+ 400MHz, 256 RAM-os gépen betölti ezt a 2. tesztet, megjelenik az első kép, aztán lefagy...

Minden segítséget előre is köszönök!

(#66002) unclefucka válasza r0b3r (#65998) üzenetére


unclefucka
senior tag

Igen, a BIOS-nál benne lesz az előző kettő javítás is.

A Vcore esetében arra gondoltam, hogy azért írhatja ki, hogy 2.0V, mert annyinak kéne lennie és az érzékelők meg ettől eltérő értéket mérnek. De mivel lefagy, amikor a menüpontba belépsz, ezért csak multiméterrel, kívülről tudnád ellenőrizni, hogy mennyi feszt kap valójában a proci, ami nem egyszerű és veszélyes (könnyű rövidre zárni, amit nem kéne).
Inkább szemrevételezéssel kell kezdeni, hátha kiderül a gond és megoldódik.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66003) unclefucka válasza aquark (#66001) üzenetére


unclefucka
senior tag

Üdv!

Miért kell emulátor ehhez a géphez?
Melyik Voodoo2 drivert használod? (A VIA-hoz külön Voodoo driver kell!)
A driverben rendesen kiírja, hogy megvan az SLI?

Hirtelen ennyi jut eszembe.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66004) envagyok válasza unclefucka (#66003) üzenetére


envagyok
veterán

Ez mit jelent? "A VIA-hoz külön Voodoo driver kell"
Egy MSI pro266 dual socket370-es lapban, ami azt hiszem via-s van a Voodoo5-ösöm.
Akkor annak milyen driver kell?

Más: Gondolkodom, hogy gyűjtögetek kicsit modernebb (PCI) hangkártyákat is, pl sb live, audigi 1-2-2z-4-et. Persze mind van már, de dobozosokra gondolta.
Kíváncsi vagyok, másoknak vannak-e ilyenek, vagy senki sem gyűjti még?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66005) r0b3r válasza unclefucka (#66002) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nos egy kicsit javult a helyzet. :DDD A BIOS frissítés megvolt, de látszólag semmi nem változott. Lehúztam a panel csatira kötött 80-as ventit és átdugtam Molexre, azóta nem fagy a BIOS. A CPU hűtő maradhatott. Jumperoltam egy kicsit, FSB AUTO-ról, 100MHz-re, a szorzó DIP kapcsolója semmire nem volt állítva (minden OFF), így ezt is átkapcsoltam x5-re. A post képernyő most már jobban néz ki, de a System health sorral nem tudok mit kezdeni és a szirénázás is megmaradt.

Feszültségeket lefényképeztem, láttok közte valami rendelleneset?
A Vcore 2.04-2.06V között változik. Ennyi elég lehet a hibajelzéshez? :U

Aztán hogy a CPU-Z miért ír ki PIII 333MHz-et, az megint jó kérdés... :DDD :W :DDD

(#66006) r0b3r válasza r0b3r (#66005) üzenetére


r0b3r
senior tag

Lehet, hogy PII procival nem jelezne hibát? :U Azoknál azt olvasom, hogy a Vcore 1.93 - 2.1V között lehet. PIII-nál ilyet nem ír. :U

(#66007) arn


arn
félisten

She Walked Tall (1995) demoscene music @ Gravis Ultrasound

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66008) DarthSun válasza envagyok (#66004) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nélam van pár, bár úgy mondanám hogy nem gyűjtögetem, inkább használom, gépekben vannak, és mivel SB mániás vagyok, azért jött össze sok, minden korból, de az általad említett kategóriákból is megvannak a csúcsmodellek, némelyik dobozos.

(#66005) r0b3r : sztem azért szirénázik mert nincs -5V. A képen -61,93V- ot mutat, ami irreális.

(#66009) arn válasza r0b3r (#66000) üzenetére


arn
félisten

szvsz azaz idevinyora vonatkozik, de az ujabb bios nem art, mert lehet a procid mas steppingu. copperminenal is volt min harom nagyobb stepping, mindet tamogatnia kell a biosnak, amugy vagy mukodik, vagy nem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66010) arn válasza r0b3r (#66005) üzenetére


arn
félisten

slot1 prociknal a pinek szabtak meg, hogy mekkora feszt adott a procinak alapbol (meg persze a lap, hogy tudta e ezt). lehet ez a gond, hogy a pin tobbre allitja, a bios meg mast gondol.

mas procival nem nezted?

illetve DarthSunnak is igaza lehet, hogy a -5v miatt kiabal. tobb lapnal ki lehet ezeket a figyelmezteteseket kapcsolni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66011) gban válasza r0b3r (#66005) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ahogy DarthSun mondja, a -5V hiánya szembetűnő.
Nekem ezen felül a VBAT se tetszik, lehet elemcsere is ráférne.

Postázást nem vállalok.

(#66012) Sanchez638 válasza gban (#66011) üzenetére


Sanchez638
addikt

SS7 rendszernél -5 nekem sincs. De sose volt gondja vele. Gondolom a táp amit beleválaszottam már nem "tudja"(?).

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66013) gban válasza Sanchez638 (#66012) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt a pinout meg a leírás hogy mihez kellett a -5V.
Az hogy a bios melyik lapnál mire sikít az meg totál egyedi.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66014) r0b3r válasza arn (#66010) üzenetére


r0b3r
senior tag

A lapon állítási lehetőség csak az FSB-nek (jumper) és a szorzónak (DIP kapcsoló) van. Pin?? :F :B
Más procim most sajnos nincs...egyelőre. Akkor már kipróbáltam volna. :DDD -5V-ot tudó ATX tápot meg még nem is láttam közelről sztem. :DDD De ugye azt csak a régi hangkártyák használják... reméltem, hogy nem hisztizik a hiánya miatt. :DDD

Láttok esetleg a kikapcsolására utaló sort?

(#66011) gban

Első próbánál valóban jelezte, hogy gyenge az elem, de azóta nem és a BIOS beállításokat is megjegyzi, így nem foglalkoztam vele. Kicserélem azt is. :K

[ Szerkesztve ]

(#66015) gban válasza r0b3r (#66014) üzenetére


gban
Közösségépítő

Procival semmi baja, kiírja a nevét rendesen.
2 dologgal lehet baja, a -5V és a VBAT problémás.
Engedd el a proci vonalat.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#66016) r0b3r válasza gban (#66015) üzenetére


r0b3r
senior tag

Elemcsere után a hiba még mindig megvan, de legalább egy lehetőséget megint kizártunk. :DDD Akkor marad a -5V. :U

(#66017) unclefucka válasza envagyok (#66004) üzenetére


unclefucka
senior tag

Elírtam :W
Nem a VIA chipset a gond, hanem az AMD processzor.
Ha megnézed a driver-listákat, akkor ott van AMD kompatibilis.
"Contains optimized drivers for AMD 3DNOW chips"
"AMD Athlon compatible Driver"

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#66018) r0b3r


r0b3r
senior tag

Végre megoldva! :DD DarthSun-nak lett igaza végül. Igaz számtalan régebbi és újabb 20pin ATX lapot próbáltam már eddig -5V nélküli ATX tápokról és még egyik sem reklamált (az SS7 sem), de ennek mégis kell. :DDD Tévedtem, mégis van itthon -5V tápom, kettő is, csak azok a típusok, amiket szeretnék inkább elfelejteni, jó mélyre eldugni. Egy Codegány és egy Trax International. :DDD :O :DDD Az utóbbira Arn még emlékezhetsz, a párját te vetted meg a zsír új házzal együtt. A táp szintén új, nem használt, csak kb 15éves. :K
Szóval 2 percre és egy-két fénykép erejéig óvatosan összedugtam és működik, szépen csippan, sziréna nincs, "Check System Health OK". :DD

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!!! :R :R :B


[ Szerkesztve ]

(#66019) envagyok


envagyok
veterán

Hülye kérdés újra:
Van pár régi ide-sata átalakítóm, amivel sata lapban használtam a régi ide hdd-ket.
Ezek fordítva is működnek?
Ha nem, akkor hol lehet olcsón venni olyan átalakítót, amivel olyan lapban, amiben csek ide kivezetés van, tudjak sata meghajtót (SSD) használni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66020) r0b3r válasza envagyok (#66019) üzenetére


r0b3r
senior tag

PCI SATA RAID kártya van ezer féle, ez a legegyszerűbb. :)
Pl nekem egy SIL3114-es van.

(#66021) gban válasza r0b3r (#66018) üzenetére


gban
Közösségépítő

Régi tápok burkolatát érdemes levenni ha használnád őket, és megnézni, nincs-e púpos kondi bennük.

Postázást nem vállalok.

(#66022) envagyok válasza r0b3r (#66020) üzenetére


envagyok
veterán

2 okból nem szeretném.
Egyrészt pluszegy slot és megszakítás,.
Meg nem tudom bootolni tud-e róla egy régi csak ide-s pc.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66023) hege8888


hege8888
aktív tag

:U DOS-t még nem telepítettem... :U
Az működik-e, hogy megvagyok egy alap DOS telepítéssel + egér + CD + VC, esetleg pár kis játék. Majd ezt a partíciót (Mondjuk egy 60Mb-nyit) elmentem image-be. Utána ezt az Imaget használnám ha újjabb gépre, újjabb HDD-re kéne rendszert rakni, hogy ne kelljen floppyval szerencsétlenkedni.
Majd ezután jönnének a hangkártyák (ugye itt már más-más a driver), egyéb perifériák.
Utána persze a 60Mb-nyi partíciót "munkásgép"-ben igény szerint átméretezném modern os alatt.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66024) r0b3r válasza envagyok (#66022) üzenetére


r0b3r
senior tag

Az elsőnél nincs mit tenni. :DDD

A másodikra annyit tudok biztosan, hogy egy Abit BH6, egy kínai S7-es lap és egy IBM brand PIII-1000 bootolt róla, SSD-vel és 40Gb-os vinyóval is. :K Egyedül csak a Win 2000 + XP telepítés közben kellett F6-al, floppyról betölteni neki a Sil3114 drivert, hogy felismerje a vinyót. Win9x szó nélkül indult. :K

(#66025) arn válasza r0b3r (#66018) üzenetére


arn
félisten

arra tapra erteket annyira nem kotnek :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66026) DarthSun válasza hege8888 (#66023) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Működik. Azonban 2 dologra figyelni kell. Ha csak egy DOS- os partíciót mentesz el imagebe, akkor nem lesz aktív, valamint a MasterBoot nem biztos hogy megfelelő lesz. Nem biztos, de nagy valószínűséggel szükség lesz egy fdisk /mbr és egy sys c: parancsra hogy bebootoljon - hajlamos rá ilyenkor hogy érvénytelennek vegye a gyökérben a rendszerfileokat - (itt meg megint floppyról, ha nincs más médián bootolható DOS- od). Emiatt ha kész vagy egy DOS vinyóval, akkor az egész vinyót érdemes imagebe menteni. Pld Ghost- al disk -> to image, így visszatöltve image -> to disk, bootolni fog. Esetleg még közrejátszhat hogy más-más HDD vezérlő esetén a visszatöltött kép nem lesz kompatibilis. Néha előfordul, az egyes vezérlők kicsit más geometriát használ(hat)nak.

(#66027) arn válasza hege8888 (#66023) üzenetére


arn
félisten

persze, mukodik... ezt az installt megcsinalhatod vm gepen is :) en floppyt retrogepben, meg nem hasznaltam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66028) r0b3r válasza arn (#66025) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nekem is csak egy 2 perces próba volt, még be se melegedett. :DDD Aztán ment vissza az FSP, max lehúzom a speakert, hogy ne szirénázzon. :DDD Közben keresem a márkás -5V tápokat, de az a baj, hogy azokat nem adja el senki. Vaterán, HA-n, jófogáson ami van márkás az túl fiatal, nincs rajta -5V, amin van az pedig JNC, Mercury, Eurocase, Codegen és társai. :DDD :W :DDD

(#66029) arn válasza r0b3r (#66028) üzenetére


arn
félisten

en enermaxokat szoktam...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66030) DarthSun válasza r0b3r (#66028) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A régebbi 300-350W- os FSP- ken van -5V, HA- n is árult ilyeneket egy szaki, nem néztem hogy most aktív-e.

(#66031) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Érdemes még figyelni a Component Pro tápokat, mert ha kinyitod, ott figyel az FSP logo a NYÁK-on. Én kettőt zsákoltam, azon is van AUX és -5V.

(#66032) r0b3r válasza arn (#66029) üzenetére


r0b3r
senior tag

Mármint az jónak számít? Nem ismerem a márkát... Csak FSP, Seasonic és Astec régi tápjaim vannak. :DDD
Láttam ma egy alkalmas Enermax-ot jófogáson, na de 5ezerért?! Vicc... :DDD

(#66030) DarthSun

Több darabom is van, de úgy tűnik nem elég régiek, mert nincs rajtuk -5V és most hirdetésben sem látok. :U

(#66033) DarthSun válasza r0b3r (#66032) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Itt egy típus pld [link], lejárt HA hirdetésben. Hasonlók vannak nekem is 3db, csak gépekben, azokat most nem bányászom ki a piramisból, hogy megnézzem a pontos modellt.

(#66034) r0b3r válasza r0b3r (#66032) üzenetére


r0b3r
senior tag

Delux, Acorp, HKC, LC Power, Colorsit, Enlight, micsoda felhozatal. :DDD
De látok egy kicsit olcsóbb Enermaxot. is. :)

(#66035) DarthSun válasza r0b3r (#66032) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A HKC az megbízható táp ? Mert itt van egy mindössze ezeröccázé' , ezen is van -5V :) .

(#66036) hege8888 válasza r0b3r (#66034) üzenetére


hege8888
aktív tag

Ha már tápegység a téma:
Azzal mennyire vághattak haza egy tápot, hogy a hátulján a tolókapcsoló 110V állásban volt?
Menthető/Javítható? R0ber említette az Astec-et onnan ugrott be, hogy az egyik AT tápom ilyen. Nem indult, és kiszúrtam, hogy ez a kapcsoló át van állítva. Illetve egy ilyen malőr haza tudja vágni az alaplapot is?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66037) r0b3r válasza DarthSun (#66035) üzenetére


r0b3r
senior tag

Sztem nagyon nem... :DDD

(#66038) envagyok válasza arn (#66027) üzenetére


envagyok
veterán

Itt egy leírás, hogy modern gépen hogyan kell dost telepíteni (ez esetben cf kártyára) vm alatt. Floppy sem kellett hozzá.
Nekem jól működik.
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66039) rumkola válasza envagyok (#66019) üzenetére


rumkola
veterán

egy csomó működik fordítva, van amin még kapcsoló is van
ki kell próbálgatni

(#66040) envagyok válasza rumkola (#66039) üzenetére


envagyok
veterán

De ami nem megy fordítva, nem megy tönkre, vagy teszi tönkre az alaplapot/sse-t?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66041) DarthSun válasza hege8888 (#66036) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jobbik esetben kilőtte az olvadó-biztosítékot, elég gyors, lehet hogy megúszta, ha nem akkor totálkár. Az alkatrészeket nem biztos hogy kinyírja, az talán már szerencse kérdése.

Érdekes ez a táptéma, sok gépem van, de nekem gagyi táp még nem durrant el. A pótolhatatlan ill drága cuccokat tartalmazókban (pld GUS, Awe, SlotA) persze már FSP van, de mindben kicserélni idő, utánajárás, pénz, csak fokozatosan megy.

Ezenkívűl még a nagy gépeimben lett módom cserélni, kettőben 600W CoolerMaster, másik kettőben meg 700W szintén CM, FX-ben meg 700W FSP Hydro van.

Egy középrégi 450W Gigabyte adta meg magát, de semmi füst vagy durranás, csak süket lett, venti pörög, feszek nincsenek :DDD , alkatrész nem károsodott tőle.

(#66042) hege8888 válasza DarthSun (#66041) üzenetére


hege8888
aktív tag

Most sógoromnál van átnézésre, de valaki már berhelhette, mert venti nincs benne.
Most a kapcsolós tápegységeket tényleg olyan reménytelen javítani, mert sógor mindig húzza a száját, és azt mantrázza, hogy ezeket sz@r javítani, mert direkt alulvannak tervezve, ki vannak öntve bizonyos pontokon, nehogy javítani lehessen, stb, stb,
Közben meg tele a net recapos/javítós videoval, beszámolóval.. :F Én magam nem nagyon konyítok hozzá, és tényleg lelkiismeretes szakit is nehéz találnom.
Van még a szomszédom, aki ebből él, de az full megbízhatatlan, csoda, hogy frescho [link] életet lehelt az Amigámba.
Hja, jobb híján nekem is pár p3-p4 gépemben 300W Codagen van. Én max kitakaírom, megkenem a ventit, meg szemrevételezem a tápokat.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#66043) DarthSun válasza hege8888 (#66042) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Annyira én sem értek hozzá, nemtom mennyire nehéz javítani. Hozzáértőnek sztem nem nagy ügy, panelt ki lehet emelni, aztán go. Az egyik FSP- t számtechben vettem olcsón, azt mondta a szaki, hogy átnézte és cserélte ami már elöregedett benne.

(#66044) arn válasza envagyok (#66038) üzenetére


arn
félisten

Ettol az en modszerem sokkal jobb :) virtualis lemezeket kell csinalni, es azt kiirni sdre. Az siman mentheto, es visszatoltheto, ha modositani kell, nem csak vm ala, hanem win10 ala is bemountolhato.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66045) arn válasza r0b3r (#66032) üzenetére


arn
félisten

Az enermaxot nem ismered :Y

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66046) Sanchez638 válasza arn (#66045) üzenetére


Sanchez638
addikt

Az újjat én sem akarom már..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66047) r0b3r válasza arn (#66045) üzenetére


r0b3r
senior tag

Eddig nem, de most már lesz. :DD FSP, Seasonic, Astec, Hippro, Delta és EVGA volt/van csak. :)

(#66048) envagyok válasza arn (#66045) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam 2 régi enermax pukkant el hangosan.
Ettől függetlenül saját gépemben sokáig azt használtam, és most is több gépemben van.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#66049) r0b3r válasza hege8888 (#66042) üzenetére


r0b3r
senior tag

Aláírásodban a Dell monitor még aktuális?

(#66050) unclefucka


unclefucka
senior tag

Linus Tech Tips -> MOST!
(visszavonul?!)
ÉLŐ

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.