Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81851) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#81850) üzenetére

Megy simán, nem nehezebb mit az MI8. Majd kell neki nano bios aztán megy a CF is.
[link]
Már nem kihívás, megírom a cikket aztán megy eladásra, quad CF-el nem szenvedek mert még simán magába sem megy a cf rendesen.

Ha reálisan nézzük a CF halott a dx12mgpu meg nem érdekli a fejlesztőket de az az érdekes hogy nálam a pro duo jól megy cf-el szóval valami szoftveres gond lehet vagy ennyire trágyák a mostani játékok.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81852) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#81851) üzenetére


fatpingvin
őstag

nice, gondoltam hogy egy kaptafa a kettő. a multiGPU support Linuxon egész jó, az X szerver már igen régóta tudja azt hogy az egyik számol/renderel a másik meg megjelenít

asszem az xrandr setprovideinputsource és a setprovideroffloadsink parancsai csinálják, fejből nem megy, rég csináltam :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81853) envagyok


envagyok
veterán

Jött a napokban egy Epox EP-8KTA3PRO lap, de a proci mellett 4db púpos kondi van.
Érdemes szerintetek javíttatni a lapot?
Rá merjek így indítani?
Mellesleg beesett vele az első 150es sdramom.
Bár fura, mert 133-as az egyik cetli szerint, 150-es a másik szerint :F

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81854) Fred23 válasza envagyok (#81853) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezt egyedül simán meg tudod csinálni egy pákával, nem nagy ügy. Kondi meg talán 250-300 Ft/db. Én tuti nem dobnám ki ezt a lapot.

Indítottam már sikerrel ennyire kondi-gebaszos gépet egyébként, de játékot azért már nem próbáltam futtatni. :D

(#81855) KROK640 válasza envagyok (#81853) üzenetére


KROK640
veterán

De kis alacsony SD RAM és a chipek milyen sűrűn vannak rajta :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81856) cbmfan


cbmfan
senior tag

ez pár perces meló, megcsinálod simán ha van egy kis kézügyességed.

ami a képen látható tényleg 150 MHz-es lesz, balost valószínűleg a boltos rakta rá.

150 MHz-esből négy 256 Megás Kinngstonom van, de anno húzva mentek 166 MHz-en is K7 mellett :) viszont low profile BGA tokosból csak két egyoldalas dupla soros 512 Megás van ami kizárólag Abit VP6 lapban volt hajlandó működni, többi 256 Megásnak látta.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81857) DarthSun válasza envagyok (#81853) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sztem is érdemes újrakondizni. Abit NF7S2 van nálam, melyen még több a púpos, de elindul. Majd valamikor megkondizom, most 2 függő mellett egy aktív project is fut.

(#81858) benedekco válasza envagyok (#81853) üzenetére


benedekco
addikt

Kondizást én is csináltam pár alaplapon és mindig megérte. Hajrá. Csak a polaritásra figyelj oda :K

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81859) frescho válasza benedekco (#81858) üzenetére


frescho
addikt

Meg a normális minőségű kondenzátorokra és a megfelelő feszültségre. Ugyan kevesebbet használjuk az új cuccokat én mégis a következőt szoktam javasolni:

1. Méretre figyelni, lehet elfér, de néha nagyon szűk a hely.
2. Jó minőségű low ESR kondi (Pana, Rubycon, Nichicon...)
3. Minimum a ráírt fesz és hőmérséklet, de inkább egy lépcsővel fellépni, ha elfér. (85->105C, 16V->25V)

OFF: 3d nyomi part2 elkészült

https://frescho.hu

(#81860) envagyok válasza frescho (#81859) üzenetére


envagyok
veterán

Azt is cseréljem, ami nem púpos?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81861) cbmfan válasza envagyok (#81860) üzenetére


cbmfan
senior tag

első körben azokat amik pupultak, utána termelődik magától :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81862) DarthSun válasza cbmfan (#81861) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez tényleg így van, kicseréltem kettőt, ok lett, aztán csak kint volt a lap a próbapadon, be sem kapcsoltam, 2 hét alatt spontán megkelt másik kettő :DDD :U

(#81863) cbmfan válasza DarthSun (#81862) üzenetére


cbmfan
senior tag

igaz, pont ezért szoktam mondani, hogy nincs Abit lap pupult kondi nélkül. némelyiknél már előre tudom, hogy melyik fog pupulni teszt után.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81864) benedekco válasza frescho (#81859) üzenetére


benedekco
addikt

Én annó elhullott lapokból/vga-kból szedtem ki még jó kondikat, azokat használtam újra. Azt nem tudtam, hogy a feszkó is lehet nagyobb, de a hőmérsékletet néztem, hogy lehetőleg nagyobb legyen.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81865) cbmfan


cbmfan
senior tag

szerintetek melyik a legjobb driver Rush kártyákhoz WinME alá? ha már végeztem V1-2 kártyákkal folytatom tesztelést azokkal. van úgy két tucat, MX és Alliance 2D chipes 4-6-8 Megás is közte.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81866) fatpingvin


fatpingvin
őstag

kicsit (nagyon) offtopik leszek, de mivel végre sikerült összehoznom most nagyon pörgök a dolgon. A lényeg amit látni kell az a kéken világító bizbasz a jobb szélen, a csupasz HDD és az élére állított CD meghajtó.

hogy miért érdekes ez? nos, a gép maga bőven nem retró, harmadik gen Ryzen, DDR4 RAM, az alaplapon már nincs is PCI... deviszont:

a vertikális GPU mount helyére becsavarozva ül egy PCIe-PCI bridge kártya, amiben egy VIA FireWire vezérlő és egy elég profi Adaptec SCSI HBA zsibbad.

a fent emlegetett entitások ezen a két vezérlőn keresztül csatlakoznak a rendszer többi részéhez. a FireWire buszra a héten fog jönni még egy DAC, a SCSI alrendszerre meg amint rájövök hogyan tudom bedobozolni jön még egy HDD rack.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81867) cbmfan válasza fatpingvin (#81866) üzenetére


cbmfan
senior tag

az a Yamaha ODD mi pontosabban? és miért nem akarod nekem adni? :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81868) Czo válasza cbmfan (#81867) üzenetére


Czo
őstag

Ha tippelnem kene, azt mondanam, hogy egy Yamaha 8x4x24x :)

(#81869) fatpingvin válasza Czo (#81868) üzenetére


fatpingvin
őstag

6x4x16

kicsit össze van firkálva az eleje, már így szereztem egy nagyon nagy lomoskupac részeként. kitakarítani nem volt jó móka.

cbmfan: nem eladó, de pusztán elvi síkon közelítve, szigorúan nem ajánlattételként írva, egy másik, működőképes SCSI CD íróra felőlem cserélhető :DDD leginkább arra használom hogy fixen tudom hogy amit ezzel írok CD-t azt az Alpha szerverem fogja tudni olvasni.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81870) envagyok


envagyok
veterán

Windows 98 alá milyen program a legjobb, amivel tesztelni lehet awe32 sb32 stb hangkártyákra telepített simm ramokat (megnézni hány megás, memóriateszt,stb) és tesztelni a hullámtáblás részt.
A gyári midi lejátszó jó?
Vannak esetleg jó kis teszt midi zenéitek?
Illetve orchid sb16-ra applikálható külső hullámtáblás egységhez kellhet driver, vagy win98 magától felismeri?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81871) cbmfan válasza fatpingvin (#81869) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem is szándékoztam pénzt adni érte... :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81872) fatpingvin válasza cbmfan (#81871) üzenetére


fatpingvin
őstag

ingyen kellene de tegnapra? :D mintha lenne is egy ilyen topikunk :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81873) cbmfan válasza fatpingvin (#81872) üzenetére


cbmfan
senior tag

pontosan! :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81874) benedekco válasza envagyok (#81870) üzenetére


benedekco
addikt

Bullfrog játékok használják a memóriát és azoknak van jó muzsikáik ezen hangkártyákkal. Hi-Octane az egyik legütősebb. De az DOS.
Volt a dos-os driver-ben memóriába feltöltő program. Szerintem az működik w98 alatt is, de lehet van win-es alternatíva is a gyári driver készletben.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81875) DarthSun válasza fatpingvin (#81872) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól írja cbmfan, itt csak az ingyenes szabályos, a tegnapra meg a tudomány mai állása alapján még nem lehetséges.

(#81876) DarthSun válasza envagyok (#81870) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

DOS alatt a Diagnose prg- al lehet tesztelni a RAM- ot. Win alatt meg az Aweutil kezeli a hullámtáblás műveleteket.

(#81877) fatpingvin válasza DarthSun (#81875) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezért is írtam hogy elvi síkon. nem tervezem üzlet tárgyává tenni, elnézést kérek ha ez nem volt egyértelmű. ugyanonyalra cserélni ugye nem sok értelme lenne :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81878) envagyok válasza DarthSun (#81876) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm.
Esetleg lejátszani midit mivel, illetve van midi gyűjtemény hangmintával, ami nagyság szerint van 1-2-4-8MB kategorizálva?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81879) Czo válasza envagyok (#81878) üzenetére


Czo
őstag

Egy ilyennel hozza tudok jarulni a MIDI maniadhoz :) A !!index.txt tartalmazza a listat, hogy melyik 8 betus filenev micsoda, de egybe bezipeltem most neked az egeszet. GUS-on sok jol szol :) De vannak furcsan hangszereltek.

Szerk: Ami meg most keznel van, az a Sony Ericsson T310-es telefon beepitett csengohangjai. Amik, szinten MIDI formatumuak voltak :D Azt ide raktam. Elvileg van meg lementve T610, Z600, P800 de nehany korabeli Nokia is, ami elvileg megvan meg valahol az arhivum melyen.

[ Szerkesztve ]

(#81880) arn válasza benedekco (#81874) üzenetére


arn
félisten

Marmint jatek, aminel custom mintakat tolt fel a rom helyett?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81881) benedekco válasza arn (#81880) üzenetére


benedekco
addikt

Jaja. Asszem Dungeon Keeper nem zenének használta, hanem különböző hangeffekteket játszott midiből. Hi-Octane meg nagyon jó drum n bass szerű, dob loop-okat töltött fel.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81882) DarthSun válasza envagyok (#81878) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

(#81883) Armagedown válasza frescho (#81859) üzenetére


Armagedown
őstag

Mi a tapasztalatod a döglött lapból kiforrasztott használt elkó- vagy szilárdelektrolitos kondikkal?
Azokat érdemes még használni?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#81884) fatpingvin válasza Armagedown (#81883) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem engem kérdeztél de ha nem 500 fokon forrasztottad ki akkor simán használhatóak, sőt. azért egy szakadás és rövidzár mérést illik csinálni rájuk legalább

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#81885) arn válasza benedekco (#81881) üzenetére


arn
félisten

Jo tudni, en sokat nem probaltam ki, de mindnel ugy tunt, hogy a nem tul acelos rombol megy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81886) benedekco válasza arn (#81885) üzenetére


benedekco
addikt

Asszem a System Shock is használta a ram-ot de erre nem esküdnék meg. Csak emlékszem mennyire gyilkos nótája volt az AWE32-vel egy sima GM kártyával szemben.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81887) DarthSun válasza envagyok (#81878) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, és Win alatt lejátszani a kedvencem : ModPlugPlayer, márha nem játék alatt hallgatod, hanem attól függetlenül, jó minőségben. Az Unreal (umx) hangfileokat is lejátssza :) .

(#81888) envagyok válasza DarthSun (#81882) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm :)
Nekiálltam letölteni.
Még annyi, hogy hol vannak 1-2-4-8MB hangminták, amiket be kell tölteni a ram-ba?
Illetve milyen windows lejátszóprogram támogatja ezt? (Mármint, hogy hangmintát tölt be)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81889) benedekco válasza DarthSun (#81887) üzenetére


benedekco
addikt

Az umx az szerintem csak sima mod/it file, nem?
Ez a legjobb win-es S3M, IT, XM és egyéb mod jellegű lejátszó program, de midire volt egy baromi jó. Majd ha hazamegyek kutatok egyet. Sajna szerintem csak otthon az anyaországban van meg egy valamilyen írott CD-n.
Software-ből tudott midi-t lejátszani mintha hullámtáblás hangkártya szólna. Úgy kezelte mint a mod fileokat. Na majd írok ha megvan.

Szerk: Ez gyors volt, wingroove. Ezt próbáljátok ki ha érdeklődtök a win-es midi lejátszás iránt.

Szerk2: Dos alatt meg az XTC tudott software-ből lejátszani midiket úgy hogy a GUS hangmintáit használta. Szóval sima SB16-al is baromi jól szóltak a mid-ik, persze zabálta a CPU-t.
Descent-nek volt még nagyon jó muzsikája. Haver írt is annak idején egy progit amivel kirippelte a régi játékok zenéit mid-be/xmi-be.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81890) Czo válasza envagyok (#81888) üzenetére


Czo
őstag

Hangmintak alatt a soundfontokat erted? Az AWE Windowsos drivere tamogatja az SF2-t (amit a Live es a tobbiek is hasznalnak), azokat be tudja tolteni a hangkartyaba. Ennek a betoltese alapvetoen nem a player feladata, teljesen mas "reteg".

A Windowsos MIDI playerek, ha rendes MIDI playerek, akkor azok a Windows eszkozok kozul a kivalasztott szintetizatort fogjak megszolaltatni. Igy ha az AWE32 a kivalasztott szinti es be van toltve valamilyen soundfont, akkor azzal fog megszolalni a hanglekepzes. Pont ugy, ahogy Live/Audigy eseteben is megy.

DOS alatt sokkal rosszabb a helyzet. A Creative nem drotozta ossze ezt egyalalan, egyszeruen odaadta a fejlesztoknek az EMU8k-t kozvetlenul. Mivel ez egy bonyolult valami, a szoftverek 99.9%-a nem lep tul, a mindig meglevo, ROM mintak lejatszasan (plussz, ugye, nincs standard hagnszer patch keszlet, mint GUS-nal, aminek ismert loakcioja, fileneve van a lemezen). Volt aweutil, amivel DOS alatt tudtal, regebbi verzios soundfontot (sbk emlekeim szerint) betolteni es ehhez adott GM vagy MT emulaciot, de ez a protected modu jatekok eloretoresevel ment a sullyesztobe (crashek es rebootok).

Itt a legjobb hangot, ugy tudod elerni DOS-os jatekoknal, ha Windows alatt futtatod oket. Marmint, 9x-ben, MS-DOS promptban. Igy a Windowsban betoltott SF2 sounfonttal meg a GM emulacio, igy az igy elinditott DOOM (ofkorsz GM-re allitva a setupban), nem a ROM-ban levo hagnszereket, hanem a betoltott hangkeszletet (akar 28 mega) fogja hasznalni.

(#81891) DarthSun válasza envagyok (#81888) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

1-2-4-8MB rendszerezést hirtelen nem tudok, bár valamikor asszem volt linkelve a topicban ilyesmi. A csomagomban kettő gigantikus hangminta mellett azonban van :
-8MBGM.SF2 - sima GM minta
-GUS.SBK - 5.8MB- os minta
-16.5mg gm gs mt32 v2.51 bank.sf2
-Roland SC-55.sf2
...utóbbi kettő 28MB- ra bővített Awe, vagy PCI kártya esetén, értelemszerűen...
A többi már csak SB128/Live vagy nagyobb kártya esetén tölthető be, mert túl nagyok.

A hangminta betöltését az Aweutil támogatja, majd betöltés után a hangeszközöknél a megfelelő hullámtáblát választod, és akkor def azon játssza le a Win, bármelyik game vagy prog esetén.

(#81889) benedekco : az umx belsejét nem is ismerem, hallgatom, jól szól, meg a midi is a ModPlugPlayerrel. Nézem, a wingroove nem ingyenes ? :U

(#81877) fatpingvin : nem történt semmi, jó lenne ha továbbra is csak ilyesmi lenne a legnagyobb gond a világon...

(#81892) DarthSun válasza benedekco (#81889) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

DOS alatt :
-Cubic player (GUS PAT patchkészlet is van hozzá)
-XTC - ahogy Te is írtad
-IT (ImpulseTracker)

Mindegyik príma kis program :)

(#81893) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

All : valamint a CoolSoft_VirtualMIDISynth- et szeretném említeni mindenkinek. Bármilyen kártyával, akár a legmodernebbel(melyekben már nincs hullámtábla kezelés) is biztosítja a klasszikus mod/midi/it...stb lejátszását, virtual soundbank, minden jósággal, hangja pedig brutal jó - [link].

(#81894) Czo válasza DarthSun (#81893) üzenetére


Czo
őstag

Az ujakba nincs mar szinti? (nem hasznaltam meg ujabb hangkartyat, mint az SB X-Fi)

(#81895) frescho válasza Armagedown (#81883) üzenetére


frescho
addikt

Bontott alkatrész. Nem tudod mennyit és hogyan ment. A legnagyobb baj, hogy ezekben az elektrolit alattomos módon megeszi a szigetelést és egyszer elkezd szivárogni. Hiába méred a paramétereit így egy ketyegő bombát forrasztasz be. A500-nál írtam is erről: [link]

https://frescho.hu

(#81896) DarthSun válasza Czo (#81894) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincs, az USB X-Fi Surr 5.1Pro és az X-Fi HD sem támogatja már natívan a hullámtáblát és a kezelését, az utolsók nálam az X-Fi Fatal1Ty/X-Fi Elite-Pro. De a VirtualMIDISynth teljes mértékben helyettesíti, bepakolja Win alatt a hangeszközökbe a natív(virtual) hullámtábla drivert, mely ugyanaz kb mint az eredeti, proci-időben sem tapasztaltam hátrányt, régebbi sima AM2 gépen sem.

szerk : és az utóbbi még dedikált audio-DAC- al is megy, lényegében tökmindegy milyen hangeszköz, csak vonal in-out legyen rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#81897) DarthSun válasza frescho (#81895) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jah, eredeti Japán kondikat kell venni, pld Fehérváron az EC Kft- ben.

(#81898) Armagedown válasza frescho (#81895) üzenetére


Armagedown
őstag

Ezek szerint akkor egy félretró(AMD2,3, LGA775) alaplapot nyugodtan lehet használni donornak,hasonló korú kondihibás alaplap vagy vga javítására, mert még jók lesznek a javítandó cucc élettartama alatt.
Microforrasztással mik a tapasztalataid, az smd alkatrészek meddig bírják?
Sajnos ezt még nem volt lehetőségem kipróbálni forrasztóállomás és mikroszkóp hiján.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#81899) DarthSun válasza Armagedown (#81898) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Microforrasztás+smd=sztem idétlen időkig megy, ha mechanikusan vérpistike le nem sodorja a lapról. De amúgy a sima sz-üvegemmel+a professzionális kínai forr-állomással simán cserélem azt is, nem kell hozzá mikroszkóp, pedig én már 61 vagyok :)

(#81900) arn válasza Czo (#81890) üzenetére


arn
félisten

Nekem ezert volt csalodas az awe, vegulis nem rossz, de inkabb szokas kerdese, mint jo lenne (hasonloan, mint a gus). Egy rap10tol, ami gmidi rombol, mindegyik nagyon messze van.

Azt gondoltam lehet patchelni dos alol, mert win alol toltogeti a fene.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.