Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok. Pár hete vettem egy Tomato TX-100 3D lapot, aminek elvileg működnie kellene.
CSAK az a baj, hogy mégsem megy. Csak pörög a proci ventilátora és semmi más, még csipogni sem akar - hogy jelezze, hogy megy, csak valami nem okés.
Próbáltam hozzávaló ATX táppal, AT táppal, sipa P1 133-al, 200-as mmx-el, többféle 128 megás sd rammal, cseréltem elemet is, de semmi. :W :F :(

(#39002) Tim82 válasza Vladi (#38998) üzenetére


Tim82
nagyúr

Xonar DG, ha szempont, hogy fejhallgatóval/fülhallgatóval is használnád. Asszem, Alsa is támogatja alapból, kutyaközönséges C-Media Oxygen chipsetes cucc, de nem szól rosszul, ár/érték arányban szerintem nagyon megéri.

Xonar-oknál amúgy arra vigyázz, hogy ha szerepel a típusmegjelölésben az X, akkor az nem PCI, hanem PCI-e kártya. A legtöbb Xonar-ból ugyanis volt mindkét szabványra változat.

Pl.:

Xonar DG (PCI) -> Xonar DGX (PCI-e)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39003) bacsis


bacsis
Közösségépítő

egy gyors kérdés!
A Gravis Ultrasound-nál mehet maga a kártya és a Midi része ugyanarra az IRQ-ra?

(#39004) unclefucka válasza bacsis (#39003) üzenetére


unclefucka
senior tag

Igen, alapból ugyanazt használja. :K

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39005) bacsis válasza unclefucka (#39004) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy rühes hete opok a frissen épített 486DLC-mmel...
Kíváncsiak vagytok a xopásomra? először is egy működő 1 évvel ezelőtt használt gépből szedtem ki a lapot.. elsőre ment, majd pár restart múlva írta hogy xar a Cache.. a léyneg a lényeg, hogy kicseréltem a komplett szettet, TAG IC-ket... ment egy egésznap.. másnap megint azzal kezdte hogy xar a CAche... ismét kicseréltem... megint ment egy napig, másnap megint xar... ok ismét, egy utolsó csere... akkor már hiába raktam be az új szettet, továbbra is yrta hogy tiltsam le mert xar...
nézem a manual-t.. 256Kbites IC-ből TAG IC-nek 1 kell, 64Kbitesből kell 2db.. nekem 2db 256K-s volt benne... kiszedtem az egyiket és lőn jó lett...
De itt jön a csavar! Ezt a lapot korábban "nagyon sokat" több konfigba rakva is több OS-el is használtam és a CAch-ből mindíg ezek a modulok voltak, és hibátlanul ment...
Oké... a lényeg hogy jó... ezerszer csináltam, GUS+AWE32 Win3.11 alatt...
AWE32 mindíg szól, GUS nem... vagy ha sznól akkro csak Win3.11 alatt a Wav-ot játsza... DOS és Win alatt a midi-t nem... DOOM szintén nem szól... illetve néha igen... de nem jöttem rá hogy miért van az hogy néha-néha játsza a zenét a Doom alatt...
állítottam külön IRQ-kat meg mindent, de semmi....
Most fogtam az egészet, format, újra telepítettem, kapásból a GUS-t telepítettem fel, pedig amúgy mindíg az AWE-vel szoktam kezdeni.. most szól a GUS hibátlanul Doom alatt és Win alatt is akár midit játszva is tehát tuti nem a kártya a xar... igaz most úgy hogy GUS IRQ 7 Midi IRQ 5 és 1-es DMA...
még mielőtt felrakom az AWE32-t a DMA-t vissza akarom tolni 3-ra hogy az AWE-vel ne akadjon... háát kíváncsi vagyok...
bő 10 napot votlam szabin.. tök álalt hogy az összes szabadidőm egy rutin gép összekalapásával töltöttem :U :(

(#39006) zotyesz66 válasza mcload21 (#39001) üzenetére


zotyesz66
őstag

128-as ramokat szerintem felejtsd el abban a deszkában, bár lehet, hogy van olyan, ami működne benne (2 oldalas 16 chipes modulok). Inkább 32-esekkel vagy 64-esekkel próbalkozz, ez utóbbiakból is 8 vagy 16 chippel rendelkező modulokkal lehetőleg. Ebben a lapban VIA VPX chipset van, ez egy elég korai és nyűgös darab. BIOS reset sem ártana, ha eddig nem volt még.

(#39007) mcload21 válasza zotyesz66 (#39006) üzenetére


mcload21
tag

A kézikönyve szerint 512 mega ramot támogat a lap. Utoljára egy két oldalas 16 chipes, 128 megás ramot raktam bele. Találtam egy két oldalas 64 megásat, azzal még megpróbálom.

Bios resethez nincs jumper, csak az elemet cseréltem ...

[ Szerkesztve ]

(#39008) gban válasza mcload21 (#39007) üzenetére


gban
Közösségépítő

Minden Tomato / Zida érzékeny a rossz elemre, nem idnul vele.
Tuti jó a betett elem? Megvan a feszültsége, rámértél?

Postázást nem vállalok.

(#39009) unclefucka válasza bacsis (#39005) üzenetére


unclefucka
senior tag

Az megvan, hogy a GUS átrakása egy másik ISA slotba megoldhatja a problémát?

Én is találkoztam már hasonlóval. Az volt, hogy egy összerakott és korábban működő konfigban egyszer csak nem működött a GUS. Pedig meg sem lett bontva a gépház. Egy slottal arrébb került és minden jó lett. A GUS sajnos iszonyú érzékeny az IRQ-ra és nem tudni mitől keveredik meg, de a slot váltás nekem mindig bevált.

Szerk.: Mindig az AWE/SB kerüljön először telepítésre és utána a GUS, mivel a progija ellenőrzi a szabad IRQ és DMA portokat, így nagy eséllyel működni fog az akkor beállítottakkal. Míg fordítva az AWE/SB bele keverhet a már beállított GUS paraméterekbe, még akkor is, ha elvileg nem szabadna ütköznie.

Szerk. 2: Egy GUS-al felszerelt gép sosem rutin gép! :U :D

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39010) mcload21 válasza zotyesz66 (#39006) üzenetére


mcload21
tag

A leírásban az van, hogy auto jumper funkció van a lapon ...
A lapon a bios mellé az van írva hogy: switch on pressing és alá: "f" clear cmos, "j" re detect cpu

(#39011) bacsis válasza unclefucka (#39009) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát én ezeket próbáltam, sőt nem csak másik SLOT másik full ugyanolyan GUS se oldotta meg...
És jahh, úgy szoktam hogy AWE32 utána GUS...
NA most fordítva csináltam.. és már majdnem minden oké volt.. pár restart végig szólt mindegyik hangkártya DOS és Win alatt is, pakolgathattam a sound fontokat az awe32-be váltogathattam a hangkártyákat minden votl ami kell.. majd utolsó simítás, felrakom a VGA drivert amit ezerszer használtam már, legutóbb 2 napja, hibátlanul, most felment restartol a gép majd nem tölt be a Win, visszavág promtra.. mondom lehet valamit elállítottam akármi.. vissza raktam az alap "VGA" drivert de nem hozott változást... állat :DDD akkor megint installálhatom a Windowst előről :DDD :U
És az a legjobb, ha ez a gép valami csoda folytán össze is áll, kezdhetem előről egy másik konfigon, csak ott már pentium alapokon... de a lényegen asszem nem fog változtatni :DDD :U

(#39012) unclefucka válasza bacsis (#39011) üzenetére


unclefucka
senior tag

Akkor ez a 486-os lap nem GUS kompatibilis. :(
Én mondjuk eddig csak P1 lapban próbáltam, ott szokott működni.
Lehet, hogy az újabb lapok BIOS-ában az IRQ kezelés más jobb a kompatibilitás szempontjából, talán?

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39013) bacsis válasza unclefucka (#39012) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

dehogyisnem kompatibilis.. erről van szó
Aztán... valamiért elkezdtem megbontani a gépet, és mára semmi sem maradt belőle...
De most ebben afelállásban sem MFM, se SCSI, nincs.. menni fog ez :) előbb is szólt, csak nem kellett volna a VGA-t felrakni :DDD :)) :U

(#39014) zotyesz66 válasza mcload21 (#39010) üzenetére


zotyesz66
őstag

Igen, bár nem volt ilyen lapom, azt tudom, hogy ez egy jumperless alaplap. Új elemet tettél bele, ahogy az előző kolléga mondta? Akkor próbáld meg így a bios resetet, hogy bekapcs közben nyomva tartod az "f" betűt.
Az érdekes, hogy 512 mega memóriát támogat, nem sok értelme lenne egy socket7 alaplapba ennyi ramot tenni. Más VPX- es lapom volt, abba problémás volt 64 megásat is találni, aztán bios frissítés javított rajta valamit, de összesen akkor is 256-ot lehetett belenyomni.

(#39015) mcload21 válasza zotyesz66 (#39014) üzenetére


mcload21
tag

Igen, közben egy külföldi fórumon találtam leírást, ahogy te is írod, hogy bekapcsolás közben f-et nyomva tartani stb. De semmi ... halott ez a lap, valszeg megy a kukába. Sokszor zsákbamacska a jófogás, vatera, hardverapró. Nemrég vettem két P1-est. Az egyik megkíméltnek volt hírdetve, a valóságban inkább olyan mint amit lelöktek az asztalról - repedés, horpadás. A másik állítólag gyűjteménybe való, de kiderült, hogy attól kissé messze van. Alkatrésznek jók lesznek.
Lassan már kacatokkal lesz tele a ház.
Ez az atx-es P1 már egy ideje nem akar összejönni. Van még egy 486 dx2 80mhz és egy AT-s P1 - lehet, hogy nem a legütősebbek, de azokat ki sem lehet nyírni ...

(#39016) Vladi válasza Tim82 (#39002) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi az infót. Gondolom a hangkártyának mindig jobb a hanja, mint az alaplapi cuccoknak?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39017) unclefucka válasza bacsis (#39013) üzenetére


unclefucka
senior tag

Persze, hogy kompatibilis, amelyiken van ISA slot...
Csak van olyan lap, amiben elsőre megy és van, amiben meg szívni kell vele.
(egy kicsit) ;]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39018) Tim82 válasza Vladi (#39016) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az utóbbi 4-5 éven belül megjelent csúcskategóriás alaplapokon már egészen jó alaplapi hangkeltők vannak, meg korábban is volt egy-két kivétel - egy-két hónapja merült fel az az Abit P4-es alaplap, ami kuriózumként csöves erősítőt kapott beépítve -, de általában véve igen, a külön hangkártyák jobbak az alaplapi megoldásoknál.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39019) DarthSun válasza bacsis (#39011) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Olyan kb 1000x elmondtam már hogy a recept ez:

A két hangkeltő beállítási technikáját kicsit részletezem, hátha valaki reprodukálni szeretné ( visszajelzések alapján ez csak kevés embernek sikerül ).
Az Awe32 - CT3900 egy jumperes változat, melyet beállítottam 220,5,1,5 ( IO,IRQ,LDMA,HDMA ) értékekre, ezen biztosan működnie kell.A kártyán levő IDE csatolót letiltottam, mivel az optikák az alaplapra vannak csatizva, így a 11- es IRQ szabadon maradhat. Biosban letiltottam a soros és párhuzamos portokat. A 9- es irq- t átbillentettem a csak Legacy állásba.Így ide ( tapasztalatom szerint ) a GUS nem fog települni, a hálókártyát viszont ez hidegen hagyja és szépen ráül a csali 9- esre.Bedobom az Awe- t és a hálót a lapba és kialakul az előbbi erőforrás-foglalás.DOS alatt feltelepítem az Awe meghajtót+szoftvereket.Ha az Awe driver indulásakor rendesen kijelzi a bejumperelt értékeket akkor egyelőre minden ok.
Utána következik a GUS. Behelyezés, telepítés+konfig.A GUS konfigurátor-programjában a maradék IO,IRQ,DMA értékek kényelmesen kiválaszthatók, nem ütköznek semmivel. Nálam 240, 10,3,4,0, és az SB mód a 7- es IRQ. A fenti rendszer fordítva is működik, tehát az Awe 240,7,3,7- re majd a GUS megint a maradékra, ekkor a GUS lesz elöl :-).

Itt ugyan GUSPnP a szereplő de ugyanez érvényes a Classic és a GUSMAX kártyákra is. [link]

Valamint igen sokszor hangsúlyoztam hogy egyátalán nem egyszrű mutatvány az egész, válogatni kell az alaplapokat hogy találjunk olyant melyben működik ez az elv. Sok olyan lap van mely tök szabadnak jelzi a GUS által igényelt IRQ/DMA értékeket, a GUS konfigurátor program mégis foglaltnak jelzi ( jellemzően a 486 és P1 lapok ). Nálam a tapasztalat szerint ezekkel a gondokkal csak a BX chipset tud megküzdeni. Nem véletlen tehát hogy az Awe-GUS dual gépeim PII/450 ill PIII/650 alapokra épülnek. A korabeli Scene-Compok is indításkor azt írják ki hogy az ajánlott konfig : PII/450+GUS :)

Tehát nem b***ogatásként, hanem igazán barátilag mondom, sokszor leírtam, priviben meg is beszéltük régebben, miért nem eszerint installálod ????

ui: bocs, ezt már nem tudtam kihagyni mivel leszóltad a P4EE- met. ;] :DDD

(#39020) pw12345 válasza DarthSun (#38990) üzenetére


pw12345
aktív tag

Akkor ez mindent megmagyaráz. Amilyen gépeket láttam (84-86-tól talán :F ), azokon minimum 3.30-as DOS volt. Az meg csont nélkül lekezeli ezexerint a beláthatatlan méretű 20MB-os HDD szörnyetegeket is :)
Főleg, hogy azokban az XT/AT-kben jobbára HDD sem volt még, 1-2 FDD + irodai háló esetleg és a szerverre
mentették a bődületes méretű munkaügyi állományokat :U

(#39021) pw12345 válasza Vladi (#38993) üzenetére


pw12345
aktív tag

Tag kérdezte a vackaiból (kb. vegyes veszélyes hulladék lerakat) cserélek-e valamire (de tényleg bontott tégla, zárlatos, törött vasaló, rozsdás tűzhely, használt óvszer, kerti törpe, gyerekrugdalódzó, használt Barbie,
kiságy, a szokásos). Mondom kihagyom a visszautasíthatatlan ajánlatot, de, hogy azt a PIII-at nemhogy 10, de 3 rugóért sem fogják elvinni azt tuti. Fel is háborodott. :(

(#39022) Sanchez638 válasza Tim82 (#39018) üzenetére


Sanchez638
addikt

Aopen lap volt az nem?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39023) Tim82 válasza Sanchez638 (#39022) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, fejből írtam, nem kerestem vissza.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39024) Sanchez638 válasza Tim82 (#39023) üzenetére


Sanchez638
addikt

Fekete Aopen, egy10 pin es tapcsatival alul :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39025) unclefucka válasza Sanchez638 (#39024) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ebben a cikkben (is) írnak róla.
Amúgy maga a cikk is érdekes! Nem semmi cuccok vannak/voltak.
AOpen AX4B-533 Tube

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39026) Sanchez638 válasza unclefucka (#39025) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen akartam linkelni, de nem otthon es nem geprol vagyok

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39027) bacsis válasza DarthSun (#39019) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem is van bevállt módszerem, ehhez nagyon hasonló :)
De most kiderült mindegy hogy az AWE32-t vagy a GUS-t telepítem elsőnek, ha frankón pakolom az erőforrásokat nem lesz baj és működik..
Rájöttem mi szívat!
Egészen addig megy míg a VGA driver bele nem szemetel az autoexec.bat-ba... az akad össze a GUS-al... :Y komoly mi? :U
ugyhogy olyan VGA kártyát kell keresnem aminek a drivere ne mtelepítős, hanem csak megadom a windows-nak az inf file-t azt működik...

(#39028) Yutani válasza Vladi (#38993) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem hiszem el, hogy találtál P3V4X-et. Már évek óta keresek ilyet. :U

#tarcsad

(#39029) Vladi válasza Yutani (#39028) üzenetére


Vladi
nagyúr

Komolyan? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39030) DarthSun válasza bacsis (#39027) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ilyennel én sem találkoztam, ha dos alatt minden rendben akkor már a win telepítés - vga- val együtt -, jó szokott lenni.

Yutani : pedig még az is felmerült milyen értéktelen, aztán Te meg pont ilyet keresel :)

(#39031) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Srácok az Asus V3800-as így magában is a TNT2 ultrát jelenti, vagy csak ha V3800U a neve? Mert erről nem találtam egyértelmü infót google-ban. Csomó helyen a sima V3800-at is ultra-kén tüntetik fel. :U

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#39032) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#39031) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nincs jelzés: Mert van sima pro meg ultra, de max a chipen látod.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39033) Sanchez638 válasza Sanchez638 (#39032) üzenetére


Sanchez638
addikt

De ha kell csinálok képet mind3-ról és eldöntheted, hogy lehet felismerni, viszont nekem csak deluxe van

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39035) Sanchez638 válasza Bull Boss (#39034) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem linkelhetsz apró és egyéb oldalak linkjeit! :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39036) bacsis válasza Bull Boss (#39034) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sajna nem lehet linkelni hírdetést!
Írd körbe hogy mit hírdetsz és mi a hírdetés neve ill. hogy hol található.. úg yszabad :DDD :R

(#39037) Bull Boss válasza bacsis (#39036) üzenetére


Bull Boss
senior tag

ma is okosabb lettem :D képet se tölthetek be leirással link nélkül? :U

(#39038) Vladi válasza Bull Boss (#39037) üzenetére


Vladi
nagyúr

Képet szabad. Hirdetni nem.
Írd le, hogy mid van.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39039) bacsis válasza Bull Boss (#39037) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kicsit olvass vissza egy 100hsz-el korábban oylan háború volt itt ogy ihaly :)) szal most büntibe vagyunk :)
leírhatod hogy mit hírdetsz, meg mi a hírdetés neve... linket nem szabad... tudjunk semmi értelme de ez a szabály :R

(#39040) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Üdv mindenkinek.

Két gépet csak simán kábelen össze kötöttem és adott au 1Gbit. Rendszer is írja, de az irási sebesség a kisebb gép fele "csak" 30MB/s az olvasás pedig 73MB/s.

Itt mi lehet a gond? A kis gépen linux a nagyon pedig Win7 van.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39041) zoltanz válasza Ranagol_5 (#39031) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem volt Ultra is, ezekre gyorsabb VRAM-okat pakoltak, valamint a memória chip-ek jobban húzhatóak is(~15%-ak)
Sőt volt ASUS V3800 Ultra Deluxe is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39042) Sanchez638 válasza zoltanz (#39041) üzenetére


Sanchez638
addikt

Volt sima, pro, ultra, de az Asus-nál nekem nincs jelzés.. Megvan a teljes Deluxe széria Tnt2-ből.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39043) Rive válasza Sanchez638 (#39040) üzenetére


Rive
veterán

Ellenőrizd a proccterhelést a 'kisebbik' gépen.

Nem szokás ezzel törődni, de egyes hálókártyák (illetve alájuk kerülő gyengébb gépek, esetleg: driverek) esetében is fel szokott merülni a videokártyáknál megszokott 'kihajtyae' kérdés...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#39044) Sanchez638 válasza Rive (#39043) üzenetére


Sanchez638
addikt

Köszönöm, de kiderült közbe. Igen valszeg nem hajtotta ki. Kapott egy dedikált kártyát. Így már tökéletesen megy maxon.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39045) Vladi válasza Sanchez638 (#39040) üzenetére


Vladi
nagyúr

samba?

ftpvel meg tudod próbálni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39046) Sanchez638 válasza Vladi (#39045) üzenetére


Sanchez638
addikt

Megy már.. 775-ös P4 proci nem bírta.. Meg az nforce lapka. Bele kerül egy dedikált kártya és egyből megjött a sebesség.(kb. a hdd max seb.)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39047) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azért vicc ezek a kínai vinyók jó ha 3-4 évet bírnak (márkásak), nem egy megy most már gajra. :DDD (2 Ft-ot nem érnek)
Van sok, nem viccelek +20 éves HDD-im, semmi bajuk, közöttük IBM (ezeket ugye mo-on is gyártották.) stb.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39048) bacsis válasza zoltanz (#39047) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

relatív...
Azért nézd meg hogy mennyi ST225-ös, vagy bármilyen MFM HDD van piacon...
nem sok... 1-1 példány... pedig anno azokból is qrva sok volt... azért mert még vannak működő példányok 2-5-10-15-20 éves HDD-kből, nem jelenti azt hogy akkor jobbak voltak a HDD-k... erre a kérdésre, hogy a mostani 2015-ös HDD-k mennyivel megbízhatatlanok, mint a 10-20 évvel ezelőttiek, majd 10-20 év múlva kéne visszatérni :R
hidd el, akkoriban is hullottak az 1-2 éves HDD-k is, és lemerem fgogadni, hogy 20 év múlva is lesznek 2-4 terás HDD-k :)

(#39049) zoltanz válasza bacsis (#39048) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én nagyon nem ezt tapasztalom. De legyen igazad.
Akkoriban is használtam notit, (486, Pentium) egyszer nem volt HDD gond. Ma tömegével hullanak.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39050) Sanchez638 válasza zoltanz (#39049) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ez a dolog mindig előjön. :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.