Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81451) MasterDeeJay válasza ityam (#81446) üzenetére

Nagy vonalakban az otthoni asztali kártyák rosszabb minőségűek mint az eleve pro, quadro, enterprise szériás cuccok. Gpu-ból az asztalira a legalja kerül, ramokból pl teslánál alul vannak órajelezve, asztalinál meg ki vannak élezve. Teslánál a gpu is alacsonyabb tdp-vel, fesz-el és órajelen mennek, aztán vissza lehet állítani az asztali órajelre de még jobban alulfeszelve mert jobban sikerültek azok a gpuk.
Így gondolom egyértelmű hogy az ilyen cuccok jobb állapotban vannak mint az otthoni játszósak.
Nyilván az ilyen szériák új korukban többszörösébe is kerülhettek.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81452) ityam válasza MasterDeeJay (#81451) üzenetére


ityam
senior tag

biztos ez is durva áron volt régen. az a fura hogy most ennyi az ára.
Ami miatt még szimpinek tűnik hogy a gtx 780 kissebb DX et tud. A God of War pl nem indul el alapból rajta és külön moddolt dxet kell használni hozzá hogy menjen. Ez a kari pedig ilyen szempontól is jobb ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#81453) arn válasza jokeph (#81450) üzenetére


arn
félisten

Nehez osszevetni a jelenleg pcs architekturakkal, evekkel megelozi. A maxnal olyan membusz van a soc es a memoria kozott, mint a legerosebb videokartyaknal. Texelben es pixelben is hasonlo szint. Mindezt ugy, hogy unified architektura, nativ apival, amire szuletnek is programok. Ez pcn nem tudom mikor valosul meg.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81454) jokeph válasza arn (#81453) üzenetére


jokeph
nagyúr

:(
Ha tudnám, hogy az SC2 megy rajta, elgondolkoznék egyen. Csak ez tart PC-n kb. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81455) MasterDeeJay válasza ityam (#81452) üzenetére

Cégeknél az ára gyakorlatilag 0 mára.
Gtx780 az meg nem teljes dx12 támogatású kártya lehet az a baj vele (dx11-es csak nvidia lobbi miatt lett dx12). Az r9 nano(fury x) meg gcn 3.0 ami rendes dx12-es.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81456) Fred23 válasza Fred23 (#81448) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jó a képen lévő 10-es szorzóhoz tartozó hídkötés, itt egy 1333-as, 266-os FSB-s Thunderbird:

(#81457) DarthSun válasza frescho (#81440) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Több hónap már az átfutási idő, de a végét nemtom, az enyém előtt még 3 hónap után is voltak megjelenésre várók. Kitettem blogba. Bacsis nemrég mondta hogy címlapon a helye, újra elindítottam, de mondtam, kíváncsi leszek az olvasottságra, reakciókra, mert sztem nem fog érdekelni senkit.

A szabályokat sajna be kell tartanunk, de egyéni véleményem, hogy egy ilyen retro fórumban már réges-rég engedélyezni kellett volna a PH vezetőségnek az adásvételt, csereberét. Ez alap, máshol/külföldön simán engedélyezett.

All : az árak miatt mélyrepül a PC (főleg a videokártya). Ha már nyugaton sem cserélgetnek, talán lejjebb megy az ár, mivel csökken a kereslet. De ezt meg ellensúlyozza hogy a bányászok felzabálják már a gyárból közvetlenül, a jobb cuccokat. Tehát amíg ezeket nem takarítják el a búsba, addig bukó van. Néhány nagy gyár épül, de az még idő, és utána sem biztos hogy javul a helyzet.
Mondjuk én tuti maradok PC- n mert - félretro, retro gameket tolok, az újak nem fontosak - böngészni, filmezni, zenélni, Win10- et futtatni elég egy viszonylag újabbkeletű vagy félretro gép is - valamint csak a PC- hez értek.
Most vehetnék erősebb videot is, de nem kell, nekem elegendő a 1060/1650 páros...bőven.

Hazaért az X99, pár teendő aztán fotózok. Elöljáróban : precíz csomagolás, szép doboz, szép lap....és ha még működni is fog, akkor ŰberBrutalFeeling :))

(#81458) arn válasza jokeph (#81454) üzenetére


arn
félisten

Xboxot kellene windowsositani, megenne a pc gaming piacot, meg a userek 95%nak eleg lenne. Szinten unified, olcso.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81459) DarthSun válasza KROK640 (#81436) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én azért tesztelek, legalábbis az X99- ben, már amelyik retro, félretro video elindul benne. Kíváncsi vagyok hogy a kis Xeonnal mit hoz pld egy PCIe 6600GT.

(#81460) KROK640 válasza FoxiestFox (#81445) üzenetére


KROK640
veterán

" állati jómódú emberek hajtanak több generációs GPU-kat és nem is terveznek váltani, kivárnak." - detto így vagyok vele. Akkor is ez volt mikor ft-ban 622 ezer nettom volt havonta.
Egyszerűen arról van szó mint 25 éve PC-s arcként, hogy 200 ezer a majdnem csőcs VGA, 400 ezer már a csúcs csúcsa... nem pedig a(z alsó) közép kategória.

Értem én, hogy chiphiány, meg koronavírus, meg kevés gyártási kapacitás, ezzel szeretjük magyarázni a VGA hiányt, és a bányászokat lehetőség szerint meg sem említeni, de onnan tudom, hogy a bányászat a hunyó a VGAknál, hogyha nem így lenne, hanem a fentebb megnevezett okok lennének kizárólag, akkor csak akkora hiány és drágulás lenne mint most jelenleg, alaplapból/processzorból. Esetleg mobiltelefonból.
A másik oka amiért nyilvánvaló, hogy a bányászat tehet a magas VGA árakról, az, hogy amikor felröppent, hogy HDDvel is lehet bányászni, akkor a 25 ezerért vett 4TB-os HDDm ára kb 2 hét alatt lépte át az 50 ezres álomhatárt újonnan. Aztán amikor kiderült, hogy ez az egész dolog nem egészen úgy megy, meg felhőbe költözik stb, akkor megint 2 héten belül 25-30 ezer ft volt a 4TB-os HDD.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81461) KROK640 válasza Fred23 (#81448) üzenetére


KROK640
veterán

Hűűűű... holnap megnézem, de ez épp picit korábbi mint amihez "értek".
DE érdekes project!

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81462) KROK640 válasza Fred23 (#81456) üzenetére


KROK640
veterán

Érdekel, hogy ez a CPU (1333 TBird) meddig menne?
A CPU szerint 1500-ig jutnál biztosan, de : két pici darab hiányzik belőle, így nem tudok pontosat mondai, mert borul minden :

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81463) DarthSun válasza KROK640 (#81460) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

++++1
Jobban megfogalmaztad mint én, a sajnálatos okokat. Sok ország meg néz mint a vettmalac, bár néhány már látja benne a globális problémákat, és próbál intézkedni, törvényi szinten is.

(#81464) KROK640 válasza DarthSun (#81459) üzenetére


KROK640
veterán

Én meg várom az eredményeket :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81465) DarthSun válasza KROK640 (#81464) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az tök jó, ha már legalább 1 embert(esetleg többeket is :U ) érdekel, az ilyenfajta retro agymenés :)
Ja persze akkor már minimum 2 fő, mivel a proci küldője is kérdezte hogy postolom-e.
Lényegében akkor indult a vezérhangya ezirányba, mikor UK- ból a törzsretros kolléga elküldte a procit(ajándékba) a kis Hungarise falumba :D :R

Mellesleg, nehogy bárki is gondolja hogy jó hát ez olyan smafu, ki tudja mit/mikor/hogyan...
...elmondanám hogy anno az első GUS kártyámat, a GUSMAX- ot is Ő küldte, akkoriban szintén ajándékként, ma mennyit ér... :U

(#81466) DarthSun válasza DarthSun (#81416) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A project induló hsz- hoz láncolom(meg a továbbiakat is ehhez a work- hoz)

A lap stabil külső dobozban érkezett

Benne a gyári doboz

És kibontva

Pedáns - alul központosító foam-emelés-kisanyagok, majd karton-szivacs-alaplap ESD- ben-légfólia-karton-lezárás. Az Asus TUF-Pro lap csomagolása sem éri el ezt a precizitást. Ott pld a doboz lezárás foam perem nélküli, tehát agresszív lecsukással, a lap széléről esetleg lesodorható SMD cucc is befigyelhet.
Ha valaki kedvet kap a rendeléshez, amiatt az indoklás. Tehát ez nem szimpla zacsiban, hajigálósan jött(sérülésveszély), hanem tisztességesen becsomagolva.

Driver : asszem fake lapra tévedtem korábban, XP nincs, 7/8.1/10/11 driverek vannak. Inf- ekbe nézve is, és csak 64bitesek, de azokból a szerver-oprendszerekhez is.
Nincs nagy tragédia, a 3DM2003 Win7 alatt is real pontot ad, arról pedig van result a tesztelendő kártyákról, különböző konfigokkal, na meg gamekkal is lehet tesztelni :)

Következik a próbapadon összerakás és a pretesztek...

(#81467) KROK640 válasza DarthSun (#81466) üzenetére


KROK640
veterán

Nem zöld???
Haveroménak a nyákja is zöld ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81468) DarthSun válasza KROK640 (#81467) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát ez fekete. Ugyanilyen a típusa a haverodénak ? - HUANANZHI X99 TF ?

(#81469) MasterDeeJay válasza DarthSun (#81466) üzenetére

Már pár éve a kínai lapok közép és felső kategóriája jobb minőségű mint akár melyik márkásabb alsó-középkat lapja.
Asus-t már elvből nem vennék amennyi szemetet láttam tőlük mind videókariban és alaplapban is.
X99-TF meg egy példalap de az a két venti a gyenge pontja.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81470) envagyok válasza MasterDeeJay (#81469) üzenetére


envagyok
veterán

Hát azért ez így nem igaz...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81471) Bile Demon válasza DarthSun (#81468) üzenetére


Bile Demon
őstag

Jó ez a szín. A zöld az valami más típus szerintem.

Én is kíváncsi vagyok a tesztekre...

Azt várom, hogy az 1-2 magot használó retro progik gondolom az órajel miatt jobban mennének egy 4GHz-s C2D-n, de ha mégsem, akkor se lehet nagy különbség köztük.

(Mondjuk a TUF B450 is érdekelne. Eléggé ráizgultam. Van rajta soros port is, ami miatt el bírnám képzelni a fő gépben is. A probléma csak az, hogy a 4790K-ról váltáshoz min egy 5800X-et kellene bele tennem, ha rá akarok duplázni, márpedig az alatt csak pénzkidobás lenne. Más felől így is ez a leggyorsabb gép, amit valaha használtam. :DDD A 10thgen i5 homeoffice laptophoz képest ugyanazt a projektet fele idő alatt fordítja).

Bruhe

(#81472) MasterDeeJay válasza envagyok (#81470) üzenetére

Huszonx kínai lapot adtam el. Egy jött vissza csak azért mert én rossz biost raktam rá és ki is javítottam. Nyilván a 10-20eft-os kategóriában csinálnak szemetet de annál sem minőségi hanem tervezési bajok vannak. (Egy csatorna, bugok)
Videókártyákat javítottam és elég sok asus megfordult nálam, elég sok dolog elmondható róluk de az biztosan nem hogy igényesen lennének összerakva.(direct cu-sok voltak főleg gyengék)
Hozzáteszem gyárt asus jókat is de az olcsóbbak nekem a legalja kategória. Mostani időszakról beszélek 10 éven belüliekről. Legutóbbi 500eft-os gép amit összeraktam az is katasztrófa volt. [link]
De volt hogy egy ryzen gépet kértek és újabb gen ryzen procival amit nem támogatott adott a régebbi bios amivel a lap jött, persze ez összerakas után derült ki. Na mondom google új bios és másolom pendrivera majd összeszedi magát...nagymaci nem úgy van az...csak dedikált usbs lappal megy ez a cpu nélküli bios update...szereznem kellett egy másik gen ryzent...mert persze az usbs bios író nem jó mert az ökörbarmok még a biost is megválltoztatták más tokozásúra amit nem tud az íróm. És ezt 2021-ben, egy másik proci kell bios frissítéshez meg nem fér bele mikrokód és a régivel meg nem megy. Igen asus lap volt.
Ezeket tapasztaltam, lehet csak én vagyok szerencsétlen asussal.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81473) frescho válasza Bile Demon (#81471) üzenetére


frescho
addikt

Haswell Xeon megy a deszkába. (X99 már ugye 2011-3 foglalatos, ha jól tippelek) Ha csak 3-3.2GHz-es turbót tud tartani, akkor is annyival gyorsabb C2C egy C2-höz képest, hogy annak esélye sincs utolérni. Ráadásul van még mellé brutális RAM sávszélesség és cache is, tehát nem csak maga arch, de a nyers erő is a Xeon oldalán van.

https://frescho.hu

(#81474) jokeph válasza frescho (#81473) üzenetére


jokeph
nagyúr

és #81471Bile Demon:
A C2D és Xeon s1366/s2011 difit fel fogom mérni, bár nincsenek kétségeim, hogy mi az erősorrend - ahogy itt írtam.
X3360 OC 3,74 GHZ-et üti a Xeon X5677 alapon (3,74 GHZ turbo clk), ezt meg 4,5 GHZ-re húzva is üti az alapon járó Xeon E5-1620v2 - és ezt is lehet húzni, nem beszélve a 1650v2-ről vagy a 1680v2-ről. :D

Abba egy e5-1650v3/v4 lenne a tuti, vagy ha kell 8mag/16szál akkor még inkább egy 1680v3/v4. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81475) Bile Demon válasza frescho (#81473) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igen Haswell Xeonról van szó. Valamennyire tisztában vagyok a képességeivel, bár C2D ellen pont nem teszteltem 1-2 szálú alkalmazásokkal és retro oprendszerrel sem.




Én annó C2Q Q9450-ről váltottam 4790K-ra.
C2C kb. 25-30%, különbség lehet a Xeon javára, ami nyilván nem kevés. A 25% IPC + 50% órajel + USB 3.0 / SATA 3, ami miatt már megérte rá váltani.

Erra alapozva mondom, hogy szerintem 4GHz-s E8400 kb. pariban lehet az 1 core turbós Xeonnal.
Lássuk a tesztet, majd az megmutatja...

Bruhe

(#81476) benedekco válasza DarthSun (#81465) üzenetére


benedekco
addikt

Jól ki van tömve az a GUS.
Amúgy a proci UK, a GUS talán Dánia, de volt pár motyó Franciából is. Micsoda nemzetközi hardver gyűjtemény :D
Azóta is ott van bennem a kisördög, hogy meg kellett volna tartani. De közben tudom, hogy akkor meg még mindig ott rohadna valami lomos részleg legalján a V5 5500 mellett, aztán ki tudja mi lenne vele. Azokat is szeretném majd valahogy életre kelteni, de mikor meg hogy? Lehet 60 (vagy inkább 68, most emelték a nyugdíj korhatárt erre a csodás számra itt Angliában) leszek mire odajutok. Ilyen távolról elég nehéz velük foglalkozni.
Van pár gép ötlet, p200 +Vodoo2+ valami S3 Vision. Tualatin Voodoo5, van otthon asszem egy Thunderbird-öm is amellett van most a Voodoo 3. AWE32 és 64 páros, SB Live-ok. Na majd legközelebb lövök pár képet róluk ha lesz időm rá.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81477) Fred23 válasza KROK640 (#81462) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sajátból nálam a legerősebb az 1200-as, ezt a képet netről szedtem. Viszont szerintem is érdekes. Mondjuk nem tudom, milyen mélyre kellene vágni egy-egy híd feloldásához, tippre 0,25 mm se lehet, de azért ez nagyon nem mindegy. Az összekötés sokkal egyszerűbb.

Nekem a Thunderbird core a kedvencem, az első saját építésű gépem egy 900-ast kapott, sosem felejtem el. Egy XP 1800+ jött utána, az se volt rossz, mégis összességében csalódást keltett már a boltban -simán csak azzal, hogy nem kerámia foglalatot kapott, és ezért számomra olyan kis gagyi hatásúnak tűnt; meg aztán ehhez még az a gagyi marketing név is (Athlon 1533 sokkal szimpibb lett volna). A teljesítményétől se estem hanyatt, mert többet vártam volna tőle. Szóval így nekem a Thunderbird Athlonok lettek az első szép procis emlékeim, viszont retrózásban meg mégis sokáig hanyagoltam őket, mert úgy voltam velük, még az 1800+ se volt valami szuper Deus Ex (2000)-hez, kár is lenne feleleveníteni az élményt. De aztán megláttam egyet aprón, és megvettem. Ahogy megérintettem a kerámiát, tudtam, hogy itt gépépítések fognak jönni, és dacára a relatív kis teljesítményüknek (Deus Ex-hez mérve), számomra ez a kedvenc korszak, és kész. Pedig ha a szívem nem húzna hozzájuk, az eszemre hallgatva 2003-2004-es gépeket építenék leginkább. 0 probléma, maximális kényelem, és hatalmas választék szép cuccokból.

Az 1200-as mondjuk már 24 fps minimumot tud Deus Ex-ben, ez a legalja az elfogadhatónak szerintem, a mozis 24 képkocka/másodperc se véletlen, ott is a legkisebb már elviselhetőre lőttek. Nagyon kevés, de már nem tragikus.

(#81478) zotyesz66 válasza Fred23 (#81477) üzenetére


zotyesz66
őstag

Én is jobban szeretem a kerámia Athlonokat. Most van egy 1000-esem, de nincs mibe tenni, döglött az összes socket A lapom.

(#81479) Fred23 válasza zotyesz66 (#81478) üzenetére


Fred23
nagyúr

200-as vagy 266-os FSB-s? Ha 200-as, próbáltad valaha 266-ra téve?
Pont ezen filóztam tegnap este: egy 1000B akár vihetné is a 266-os FSB-t és az 1333MHz-et. Legalább a felük-harmaduk tippre képes lehet rá.
Jó lenne egyszer kipróbálni. :)

(#81480) KROK640 válasza DarthSun (#81468) üzenetére


KROK640
veterán

Nem, picit eltér, megnéztem.
Neki Huanhanzi X99-F8 van, és abból is kétféle van. Neki a zöld van.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81481) zotyesz66 válasza Fred23 (#81479) üzenetére


zotyesz66
őstag

266-os persze. Tudom, hogy létezik, de nagyon kevés a gyári 200-as FSB proci 900 MHz fölött. Van egy 700-as Duronom is, de azt sem próbáltam 266-on.
Nem tudom, miért olyan nehéz találni SD RAM-os Socket A lapot...

(#81482) KROK640 válasza MasterDeeJay (#81469) üzenetére


KROK640
veterán

Na, az ASUSal már én is így vagyok. Egymás után három(!) szemetet fogtam ki tőlük, úgyhogy elpártoltam. Abit sajnos nincs. így mentem a Gigához, most meg kipróbáltam az Asrock lapot. (Asrock B560 PRO4) Ezzel is elégedett vagyok :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81483) KROK640 válasza Fred23 (#81477) üzenetére


KROK640
veterán

Mindenkinek megvan a saját maga aranykora és élménye. Bár mindegyik időszakot élveztem, a kedvencem az Athlon XP-s korszak volt. A nevezékkel én sem értettem egyet, de muszáj volt (így mai szemmel belátom), mert akkoriban mindenki csak az órajel alapján válogatta a procit, aztán egy 2200MHZ-esnek nem sok esélye lett volna egy 3000-es P4-el szemben a piacon... Nagyon durva Intel túlsúly volt akkoriban. Pedig nekem is logikusabb lenne 1533MHZ-es mint 1800+-nak hívni (mondjuk pillanatok alatt megtanultam, melyik milyen valós órajellel FSBvel stb rendelkezik, sőt még előre is kiszámoltam egy csomót, ami végül nem is jelent meg, csak maximum 1-1 proci sorozatszámban tűnik fel, hogy gen... lehetett volna olyan is. Imádtam az AMD-t olyan volt az Athlon XP mint egy lego. Bármit ki lehetett hozni belőle, mobil CPU-t (változtatja az órajelét, ma már természetes, de akkoriban nagyon-nagyon nagy dolog volt ez, vagy épp MP-s konfigot, lehetett játszani a szorzóval, FSBvel, órajellel, sőt még némelyiknél (Thorton) a cache-el is.
Ezután nekem a két féle foglaltú (S754, S939) Athlon 64 a maga unalmasságával hatalmas csalódás volt, és még 2005-ben is építgettem Athlon XP-s gépeket megrendelőknek. Főleg ha kisebb volt a ktg vetés mindenképp inkább azt ajánlottam, hogy valami olcsó Athlon XP, aztán kihozok belőle valami jót.
Ahogy kezdtek megjelenni a 2 magos S939-ek meg a Pentium D-k, tudtam jól, hogy az Athlon XP-s korszak végleg végetért, de új üdvöskének jött a C2D, ami szintén izgalmas volt (tuning szempontból).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81484) Fred23 válasza KROK640 (#81483) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, piacképesebb volt szerintem is ezzel az elnevezéssel, ha a kisebbségnek (nekünk mondjuk) nem is jött be. És igen, izgalmasabbak voltak mindenképpen, mint a P4-ek, ha éppen jobbak nem is (mikor hogyan ugye).

zotyesz66: Legjobb opció tán az eBay, nekem most is van elmentve legalább 10 db 462-es lap. Például ezt a JETWAY 830CF Rev.:2.0-t biztosan nem fogom megvenni a horror szállítási költség miatt, de ha valakinek esetleg van rá keret, szerintem jól járna vele, de még az ország is, mert amúgy nem hinném, hogy van akár csak 1 db is belőle Magyarországon:




Erre keresve kidobja egyből biztosan: JETWAY MOTHERBOARD 830CF 3902A568 MB-J830.
Olcsóbban beszerezhető jókat nem merek betenni, hátha még lesz rá keretem. :D

(#81485) DarthSun válasza MasterDeeJay (#81469) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tőled láttam először a MACHINIST lapokat. Nézegettem HA- n a használt nem kínaiakat, de egyik sem fogott meg különösebben, meg a jobbak drágák, új nem nagyon van már. Tanakodtam, de aztán inkább az egzotikus Távolkeletre voksoltam. Ja, a 2ventire én is aggódva néztem, de megoldható a moddolása, ha esetleg berregőssé válnának.

Asust én kedvelem, sok cucc van tőlük, nincs gond velük. Egy DVDRW rosszalkodik csak, de lehet hogy egy karbantartás elég lesz neki.
(#81472) : A Prime lapnál(azt ajándékba kaptam) én direkt utánanéztem hogy az 1600AF BIOS frissítés nélkül indul benne. Ha olyan procit választok, melyhez frissíteni kell, akkor bevittem volna a forrás boltba, hogy egy korábbi procival frissítsék le.

(#81471) Bile Demon : asszem elég sok kínai gyártó van sok modellel, a színkavalkád vátozatos. Alacsony órajel egyelőre, mivel 2609- el lesz próba, meglátjuk mire elég. Ha beválik a lap, akkor lehet beszerzek egy nagyobb procit hozzá.
TUF B450Pro- t is ki kell próbálnom, de ahhoz még meg kell álmodnom a procit. Az összeépített AM4- et nem szedem szét hogy kiemeljem az 1600AF- et. Így hogy 40k HuF alá ment ez a TUF, meg kellett vennem, mert maga a chipset már bevált, itt meg erősebb körítést kapott.

(#81473) frescho : mint fentebb is írtam, egyelőre alacsony órajelű proci megy bele. Az allcore-hack- nak is utána kell néznem, vagy leírhatjátok hogy megy ez, bár nemtom hogy a 2609- et tudja-e turbózni. 2011- ben kezdő vagyok.

(#81475) Bile Demon : MACHINIST lap, erős procival, szép eredményekkel :C

(#81476) benedekco : igen, miután küldted, pár évre rá jeleztem is hogy pattintottam bele +SOJ- t.
nemzetközi hardver gyűjtemény : :D , elég sok cucc jött Tőled :R
Mondjuk a Tua+Voodoo5 ütne feelingben :C

(#81480) KROK640 : na-ja, elég sokfélét gyártanak...

(#81486) DarthSun válasza KROK640 (#81480) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Rákerestem az F8- ra. Patent, de ahhoz RegECC RAM kell, nálam pedig itt figyelt már 16GB sima(ajándék), ahhoz vettem még egy 16- os kittet. A TF lap pedig megy sima asztali DDR4- el, meg DDR3- al, de utóbbival csak bizonyos procik esetén.

(#81487) KROK640 válasza DarthSun (#81486) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, neki 64GB ECC REG van benne.
De azért jó az ECC RAM mert sokkal olcsóbb mint a sima. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81488) DarthSun válasza KROK640 (#81487) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tudom, de mint említettem nálam
- 16GB sima már eleve a fiókban figyelt
- vettem +16- ot, 32 nekem elegendő
- a sima 32- vel két legyet ütök egy csapásra, mivel a TUF450- be is ez kell, azt is ki tudom próbálni evvel a készlettel, majd a kínai TF után, persze ha kiköböztem milyen proci legyen bele, és be is szerzem.

(#81489) jokeph válasza DarthSun (#81488) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
32GB nekem eddig bármire is elég volt (nyilván, nem használok ramzabáló alkalmazásokat). :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81490) benedekco válasza KROK640 (#81483) üzenetére


benedekco
addikt

Soroljam az aranykoromat? am386 dx40, i486DX2 66, Pentum 200MMX, AMD K6-2 400, Thurnderbird 1000+ és környéke igaz nagyon sokáig nem tartott, mert pár hónap után váltotta a Palomino 1800+, majd a következő aranykorszak a 3200+os Barton volt. Asszem itt volt a vége, szerettem még nagyon az Athlon II x240-est is, de az már nagyon a vége volt a hosszú aranykorszaknak. Ott már tuning se volt, sőt az volt a lényeg, hogy minél alacsonyabb feszkón menjen a proci. Volt előtte egy feloldott Sempronom is ami két maggal ment, az volt az utolsó tuningom, de az meg bugos volt, ment is vissza az eladónak.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81491) DarthSun válasza jokeph (#81489) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Általános használatra még a 16GB is elég lényegében.
A kínai TF lap pedig megy ECC- vel is, tehát ha mindegyik házba kerül esetleg, akkor a B450- ben maradhat a sima készlet, a TF- be meg vehetek ECC- t is akár, vagy másik procinál feltölthetem sima DDR3- al is. Mivel ECC/simát is támogat, így elég sok variáció kihozható.

(#81492) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nálam az aranykor a Copper. Az volt az első gépemben amin a legjobb játékélményeim éltem át.
De az első amin tényleg élveztem a PC játékot, 486.

(#81493) DarthSun válasza FoxiestFox (#81492) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Copper P-III az már nagyon megy, az ébredő erő kora. A BX pedig a legmegbízhatóbb retro chipset.

(#81494) DarthSun válasza DarthSun (#81466) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egy LC-Power AM2/3 Cu-AL hűtőt találtam, ami futó próba alapján jó a mellékelt 2011 kerethez. De a procikupak teteje egyik oldalt 3, másik oldalt 4mm- t kilátszik. Meddig tart a 2011 kupak alatt az aktív mag+cache terület ? Rátehetem, vagy rendelnem kell direkt 2011- hez lefogatós hűtőt ?
Phenom-II hőcsöves nem jó, nem fér át a kereten.
Nem rendeltem hűtőt mert azt hittem jó valamelyik meglévő Intel vagy AMD.

(#81495) arn


arn
félisten

Nekem a dos korszak aranykora 92-94 (altalanos a vga + blaster) :) A wines, gyorsitos jatekokkal lehet egyfajta evolucios szintet huzni, de a dosos jatekok kb annyira mas vilag volt, mint az amigas. Volt a sw rendernek egy varazsa, amig nem eroltettek tul a 3dt. 97/98 kornyeken uj vilag kezdodott, azokat a jatekokat vhogy sose ereztem nosztalgikusnak, csak a gyerekcipot latom bennuk (azert van egyket stilusos kedvenc).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81496) frescho válasza DarthSun (#81485) üzenetére


frescho
addikt

Mivel DDR4-et akarsz használni, ezért v3-ra tippelek. Az a 2609 ritka szar választás. 1.9GHz elég lapos és nincs turbo. A turbó hiánya miatt talán el tudja érni egy C2 alapú cucc single thread teljesítményben, de az ott már izzadni fog.

Ennél kicsit combosabb procit érdemes berakni amin van rendes turbo clock, de még olcsó. Mondjuk egy 2640 v3 aminek a 8 magja alap órajelen 2.4GHz-en fut, de tud boostolni 3.4-ig. Erre jöhet az all core turbo. Ennél az EFI-be kellett valamit behackelni, ha jól emlékszek, de a kölyökkel fél délután alatt letoltuk és nem lehet túl bonya, ha nem maradt meg semmi belőle, mert nem szívtunk vele.

Több aranykor is volt:

- Az első, hogy egyáltalán volt bármilyen gép. Az, hogy az 1kb RAM és a fólia billentyűzet eléggé limitálta a dolgokat nem szegte a kedvem
- A második a C64 volt. Gondolom nem kell részletezni.
- PC korszak eleje szenvedés volt szedett-vedett gépekkel, de már akkor is tuningoltam, ment az assembly és a Turbo C. Na meg a játékok: XCOM, DOOM, Scorch...
- A következő nagy dobás az SS7-Pentium3-K7 versenyfutás ideje volt. Mondjuk a sokat emlegetett BH6-300A volt a csúcs.
- A 939-C2D-Phenom2-Corei versenyfutás a korabeli videókártyákkal és tuninggal még érdekesnek bizonyult, de aztán ellaposodott az egész. De ezek már modern, még ma is használható cuccok.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#81497) DarthSun válasza frescho (#81496) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

V3, de a gyártó szerint ez a példány csak DDR4- et támogat, pár V3 proci pedig DDR3- at is még. A lapon 4xDDR3+4xDDR4 foglalat van.
Nem én választottam, ez jött ajándékba. Evvel kell lepróbálni, aztán meglátom hogy lesz a továbbiakban.

(#81498) benedekco válasza arn (#81495) üzenetére


benedekco
addikt

Mikor még óriási különbségek voltak hangkártyák között, nem csak midi de akár stereo mono, 8bit 16 bit.
A szoftver render mai napig a kedvencem. Volt pikantériája.
Én még fiatal vagyok ahhoz, hogy a Voodoo korszakot is szeressem, de nagyon sok 3d játék túl steril lett. Pl a Diablo véres trutymós hangulatát a mai napig nem tudják hozni az elmosott textúrákkal.
Az első ami ütött az az S3TC volt extra textura pack-al aztán a T&L.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81499) envagyok válasza frescho (#81496) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam 82-ben volt az első hullám: c64. Imádtam Assemblyben programoztam, crackeltem 8 éves koromtól.
Aztán 89-99 között bolt a völgy, suliban 286-386 programozó rendszertechnikus végzettség
99-től a 2. Hullám P3 cerka, geforce256
2002 2. Hullám p4 asus v8460
2004 3. Hullám ASUS V9999 GE
2006 vége 2007 eleje 4. Hullám core2quad 8800gtx (vagy gts?)
Utána gyereknevelés, kocafejlesztés (hd4870, hd6870, gtx960)
Aztán mostanában lódult meg újra
I7 8086k, asus maximus, titan xp star wars edition.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81500) FoxiestFox válasza arn (#81495) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nagy +1 erre, pl a glquake-re rá se tudok nézni, míg az eredeti sw renderrel valami állat hangulatos valami (annak ellenére is hogy maga a gameplay szerintem fos :)) ).
Doom szintén, a sok 3D gyorsított sourceport ellenére az sw renderrel adja.
Q2-t már másképp látom, ott már látszik hogy eleve 3D kártyára találták ki, és a gameplay is sokat fejlődött.

És akkor ott vannak olyan elborult cuccok mint pl Ion Fury, ami Build Engine alatt, akár sw renderrel kínál egy komplex fps élményt, konzerválva mindent, ami miatt a többi Build játék is állat volt... :D
Szóval manapság is fel-felcsillan a szoftverrender, aki nem próbálta volna, az azonnal Ion Fury letölt, CRT-re ráköt, villany le, hangszórók fel. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.