Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80051) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ajánljatok légyszi valami jóféle procit (csúcsközelit, amit azért még be is lehet szerezni) egy Soltek SL-75FRN2-L alaplapba.
Most egy AX2000DMT3C (1,67-es Palomino) lakik benne és töredelmesen megvallom nem igazán kenem-vágom az AMD vonalat.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80052) envagyok válasza flymi (#80051) üzenetére


envagyok
veterán

2500-ösböl (333) jó eséllyel 3200+-ost tudsz csinálni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80053) envagyok válasza fpeter84 (#80048) üzenetére


envagyok
veterán

Nem kellett 2hdd.
Nekem egy volt mobilrackben.
A mobilrack ára nem volt durva.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80054) fpeter84 válasza envagyok (#80053) üzenetére


fpeter84
senior tag

én nem akartam kockáztatni az elsődleges vinyót napi hurcolással, nagyon ritkán fordult csak elő hogy kivettem a gépből

(#80055) FoxiestFox válasza envagyok (#80053) üzenetére


FoxiestFox
félisten

lol dehogynem kellett. :D
A másodlagos (feláldozható) vinyót adtuk oda a másiknak, hogy nap végén vigye haza és másnap hozza a cuccot rajta.
Nem szívesen maradt senki egy napig gép nélkül hogy a rendszervinyóját hurolássza a híresen megbízhatatlan rackben (sőt nálunk mikor csóróság volt simán gyári vinyó tokban mentek a vinyók. :)) )

[ Szerkesztve ]

(#80056) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kapott egy hőcsöves hűtőt a processzor, úgyhogy (nehogy náthás legyen) a saját érdekében kapott egy kis tuningot. 10% lett minössze 200 FSB@221, a felett már nem indul, valószínű itt a vége, feszt nem akarok emelni.

Asus P5N73-CN nForce 630i (MCP73PV)
Celeron Solo 430 1800@1989 MHz Core based
IGP GeForce 7150 600 Mhz megosztott 256 MB
2 GB Ram DDR2-800 @CL5

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80057) arn válasza fpeter84 (#80048) üzenetére


arn
félisten

Kiszedtem az egyetlen vinyomat, es atvittem. 97ben mar tobbtiz megas jatekok voltak csomagolva. Kornyezetemben senki nem masolt floppyn 93-94 utan, tul sok volt a cucc.

Arj is a 90es evek elso feleben volt nepszeru, zip meg rar ment a masodik feleben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80058) zoltanz válasza arn (#80057) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezekkel a tömörötőkkel lett (amúgy is sérülékeny) floppy igazi adat megsemmístő eszköz. ;]
KGB és CIA versenyzett a szabadalmakért.
Commodore 64 -en a Turbó programok (pl ABC Turbo) is egyfajta szoftveres tömörítés volt. Floppy fasorban sem volt a kazetták nagy sérülékeségével, és sebességével.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80059) flymi válasza envagyok (#80052) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem cél a tuning, alapon tudja amit kell.
Majd vadászok hozzá valamit ha legközelebb lesz rá pénzmag, de ahogy nézem nem olyan rossz ez ebbe a lapba.

Végre volt pár órácskám és sikerült letesztelni néhány lapot, amiket még régebbről döglöttnek hittem vagy csak idő hiány miatt nem tudtam összerakni.

Chaintech 9ejl2 Apogee -> megkapta a 2,66-os notit, ezt még kezeli
Jetway P4X400DAP -> 2,8-as nortival okés
Soltek SL-75FRN2-L -> az 1,67-es palo-val szintén
ECS P6ISA II -> maradt benne a 733-as celka, rendben van

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80060) DBob


DBob
őstag

Érdemes lehet böngészgetni a hangkártyákat HA-n. Két darab ezresért cserébe jót lehet kifogni.

(#80061) flymi válasza DBob (#80060) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én passzolom, de kösz a linket a többiek nevében is. :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80062) Hosssszu válasza DBob (#80060) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen! :R :R

(#80063) Fred23


Fred23
nagyúr

Eladóm elnézte kicsit a címünk, a postásunk meg lusta volt a kézbesítéshez (noha így is mehetett volna), szóval holnap lesz újra feladva a 9600SE-m.
Közben rákerestem a memória chipekre kicsit, és ez bizony valóban 64 bites busznak tűnik. Viszont akkor meg hogy' csinál egy 3.2-es P4 mellett 10k feletti pontot 3DMark2001-ben?! :F
7854 pontot csináltam anno hasonló konfiggal, a difi annyi csak, hogy az eladóm Prescott 3.2-est használt, míg én NW-ot, és az én 9600SE-m VRAM-ja csak 196 MHz-en járt, míg az övé 203 MHz-en. De nála meg így lett 10559 pont.

(#80064) gban válasza Fred23 (#80063) üzenetére


gban
Közösségépítő

Úgy hogy nem látjuk a felbontást?

Postázást nem vállalok.

(#80065) Fred23 válasza gban (#80064) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, csak számomra fura, ha nem a default felbontást választotta. Nekem eszembe se jutna mást beállítani, de persze attól még igazad lehet.

(#80066) zotyesz66 válasza Fred23 (#80063) üzenetére


zotyesz66
őstag

Próbáltam húzni egy kicsit a RAM-on ezen a kártyán. Elvileg a chipeknek kéne tudniuk a 250 MHz-et, de már 230-on is hibázik. A 3DMark 2001 azért lefutott és élből 300-zal több pontot adott (6200 körül). Ettől függetlenül abba a NEC gépbe nem hiszem hogy ennél jobbat lehetne találni.

(#80067) Fred23 válasza zotyesz66 (#80066) üzenetére


Fred23
nagyúr

A 250-et más időzítésekkel tudja, mint ami be van állítva a 203-hoz.

Nekem van 128 bites RV350-es low profile karim, csak azt FireGL T2-64S-nek hívják. :) 10807 pont alapon.

Ami hétköznapibb, abból meg esetleg a -szintén 64 bites- Geforce 6200-ast lenne érdemes beszerezned, ha kicsivel gyorsabbat szeretnél. Bár gyenge procihoz -P4 2.0 NW- nincs túl sok értelme.

[ Szerkesztve ]

(#80068) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Most cseréltem először műanyag rögzítő pöcköt hűtőn. Úgy tapasztaltam, h a régit nem lehet roncsolás nélkül eltávolítani, meg aztán minek is finomkodni vele. Az új műanyag pöckök pillanatok alatt felrakhatók.

Most nekiugrottam egy 775-ös alaplapnak, de ez kifogott rajtam és megőrjít.
Procit amit beleraktam támogatja (minden tüske ép és a helyén van), ramból is raktam bele vagy öt félét és minden foglalatot végigpróbáltam, táp jó, elemet cseréltem, gyári intel hűtő jó és felpörög de minden alkalommal 67-es hibakódot dob és sípol mint a veszedelem amíg ki nem nyomom a tápon a főkapcsolót. Mit nézek be? :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80069) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Visszatérve a 90-es évek nehézségeire, nem voltak dokumentációk illetve minimális akadt csak (semmilyen nyelvű sokszor pl Photoshop, CorelDraw kiadványszerkesztőkhöz, emlékszem eljártunk Expo-kra, ott vettem oktató Cd-ket, könyveket.)
Vagy pl Novell NetWare hálózati szoftvere alá fejlesztetünk, és a Novell Inc. Olaszországi központját hivogatuk telefonon technikai segítségért. :DDD
Sokszor ezeknek az összetett szofvereknek nem is volt előfutára, hogy annak ismeretében könnyebb legyen átnyergelni, vagy ki lehetett volna következtetni dolgokat.
Aztán még egy néhézség az, hogy nem szofver, matematikus mérnök fordította a dokumentációt, hanem bölcsész vagy kitudja kik. ;]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80070) gban válasza flymi (#80068) üzenetére


gban
Közösségépítő

- nem b7 ? :))
Az talán ram, de nem biztos.

- rögzítő pöcök kijön roncsolás nélkül, finoman a fekete rész pöckeit ki kell emelni egy vékony hegyes csipesszel pl., és akkor a fekete lehúzható a fehérről.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#80071) flymi válasza gban (#80070) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mivel a fehér betét pöckök fülecskéi hiányosak voltak, nem sokat bajlódtam vele, h a fekete is egyben lejöjjön. :N

Post kóddal most megfogtál, mert már elpakoltam a motyót, de elképzelhető, h benéztem és b7 volt. Nem lőttem róla képet, idegesített, h a beépített pittyegő visított folyamatosan.
A post kártya kiskönyve szerint a 67-es hibakód: Initialize Multi Processor APIC
A b7-re meg ezt írja: Initialize ACPI BIOS
:U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80072) gban válasza flymi (#80071) üzenetére


gban
Közösségépítő

A kód biosonként változhat.
De tényleg mindegy ha cseréltél mindent és ne indul.
Milyen lap ez?

Pöcök: én szedtem ki többet is 775-ös hűtőkből amit aztán csavarosan tettem fel 1155-ös lapokra, tudod, a jó nagy rézmagost, azok jó pöckök voltak, ezért tanultam meg sérülésmentesen kiszedni.
Azóta jól jött több db is.

Postázást nem vállalok.

(#80073) flymi válasza gban (#80072) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Abit IP35V, egy QX6700-et tettem bele 1x2gb 800-as rammal, friss elemmel.
Írd be a keresőbe, h ip35v és ki fogja dobni a két, és a három évvel ezelőtti próbálkozásom eredményét több más procival is. Lehet mégis csak döglött ez a lap, el kéne engednem.

A tegnapi nap sikerei után ma semmi nem sikerült. Próbáltam életet lehelni egy BH6-ba és egy BE6-II RAID-ba, de egyik sem akart megnyikkanni. Se post code, se kép, semmi. Venti felpörög oszt ennyi. Ha nem tévedek nagyot akkor egy 500-as P3 Katmai volt a tesztproci ami amúgy működik és egy marék sd ramot is pakolgattam beléjük egyesével, mindbe friss elemet tettem és 3 vga-val is végigpróbáltam (agp-pci)... Evvan.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80074) KROK640 válasza zoltanz (#80058) üzenetére


KROK640
veterán

Anno floppyra volt GERHER, HYPRA load, és egy teljesen más világ (gyakorlatilag Norton/volkov commander).
Ezek vajon hogy működtek?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80075) gban válasza flymi (#80073) üzenetére


gban
Közösségépítő

Slot1: mozgasd a slotban, picit húzd ki, olyan fél millimétert, döntsd előre - hátra, ott az a trükk.
Meg a bios frissítés lehet még, amit érdemes meglépni.
Tesztkártya mocorog vga és ram nélkül is, míg ez nincs meg, kár ramot cserélgetni.

Postázást nem vállalok.

(#80076) flymi válasza gban (#80075) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na majd karácsony után megint előveszem, ma lejár a két hét szabi, holnaptól kezdődik megint a robot. Rá kell szánjak minimum egy fél napot a két slot1-re. Háromra, mer' van még egy Asus P2LB is, ehhez még hozzá se szagoltam...
:R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80077) zoltanz válasza KROK640 (#80074) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Anno floppyra volt GERHER, HYPRA load, és egy teljesen más világ (gyakorlatilag Norton/volkov commander).
Ezek vajon hogy működtek?"

Gondolom egyfajta szofveres tömörítés. Gyorsabban települ, indul.

Megtaláltam Photoshop enciklopédia 1994 magyar! nyelvű dokumentációt CD/ könyvet. 281 oldal
[antikvárium]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80080) KROK640 válasza zoltanz (#80077) üzenetére


KROK640
veterán

Kifelejtettem verysoftboot, az volt olyan mint a commanderek.
Amúgy volt ami a drive sebeségével (is) operált.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80081) MasterDeeJay

A régi dolgok jobbak voltak. Megkértek rá hogy rakjak össze egy gépet játékra, mondom oké középkategóriás gép, i5, 16gb, RTX2060....500eft??? He? Annyi bizony.
Na akkor gépház valami cooler master brutálisan gyenge minőségű alig szerelhető, régi SP/Codgen házaknál gyengébb anyagból van. Valamiért a tápnak is keretet kellett szerelni. Furcsa mert ATX méretű kívülről de alig fér el benne matx lap és minden egyéb.
Asus RTX2060 bár nem vártam mást, szokásos alsóközépkategória amiben az asus eléggé gagyi. Az egész kártya kínai bili műanyag hajszálvékony aluborda 2 hőcső meg valami vékony bádoglap van backplate-nek, méretéhez képest fele akkora súlyal mint ami elvárható. (most van itt nálam egy GTX650-es ami nehezebb pedig fele akkora) Szegény videó ram felére jut borda, nembaj nem fér már bele ilyen extra hiszen akciós 260eft-os kártyáról van szó... :O
A lap szintén asus, valami eszement módon le van műanyagozva az amúgy jó méretű vrm hűtője, nem igazán értem miért kell leszigetelni? Front panel kivezetések a leírás szerint nem működtek, máshogy kellet bekötni. PCIe slot megerősitve az mondjuk jó dolog, a 20eft-os kínai lapomon is van...bár az könnyebben szerelhető mint ez és nincs ekkora vrm bordája mégis viszi a 18 magos xeont...
Intel gyári hűtő i5-höz, gondolom sejthető, rosszabb mint amit régen a celeronokhoz adtak. Valamiért gyárilag görbe volt pár lemez rajta, pedig dobozban volt. Kissér merész 6c/12t 250w tdp limites procinak egy ekkora hűtő, biztos értelmes turbót fog tudni...max fordulaton...100 fokon.....arra a pár másodpercre....meg amikor pár év múlva kiszárad a trutyi alatta.
És ez egy közel 500eft-os gép... Ez ma egy középkategória?


Gondolom emlékeztek rá hogy régen intel messze jobb gyári hűtőt adott a procijaihoz, legalábbis a közép és felsőhöz egész jókat.
Videókártyák sem voltak ennyire gagyik a középkategóriában.
Ps/2 sincs már rajta, kellett átalíktó. Ráadásnak most konkrétan nincs is kép, valamiért elmegy pedig DP-os monitort kötöttem rá. Remélem nem döglött már most...mondjuk nem lennék meglepve. Kikapcsolom az XMP-t meg a resizable BAR-t mert esélyes hogy nem stabil velük.
Mindegy RGB az van és programozható...szoftverével az az egy hibátlan...csak ez számít.... :W

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80082) zotyesz66 válasza zoltanz (#80077) üzenetére


zotyesz66
őstag

i5 11400 vagy 11600? Az alap dolgokat viszi ezzel a hűtővel, ha azt akarod, hogy tartsa a turbót, akkor jobb kell.
Manapság a miniITX házak is nagyok, a videokártya el kell hogy férjen benne, meg az 1000W-os táp, a HDD/ODD-nek már nem muszáj. Úgy kell vadászni házat, amibe még belemegy az 5.25" ODD.
Vagy pedig olyan kicsi, hogy LP kártya sem fér, az egész ház lassan csak arra van, hogy összetartsa az alkatrészeket.

(#80083) arn válasza MasterDeeJay (#80081) üzenetére


arn
félisten

En vettem egy ps5ot, az asztalit meg valszeg macre valtom, elegem van a pcs piacbol. Nevetseges, hogy a haromeves rtx2070 vagy masfelszer annyit er a hasznaltpiacon, mint amikor vettem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80084) r0b3r válasza arn (#80083) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ha így folytatja a PC piac, akkor a 4790k még 10 évig megmarad. :DDD

(#80085) arn válasza r0b3r (#80084) üzenetére


arn
félisten

En szivesen fejlesztgettem a pct mindig, akkor is, ha nem volt igazan szukseg ra, mert tudtam, hogy van egy svajcibicska mindenfele jelenlegi es jovobeli feladatra, legyen az jatek, videovagas, vagy fotoszerkesztes. De nagyon tulmentek egy hataron, mint amit a jobb pcre hajlando vagyok aldozni (minimalfeladatokra kapok 600 euroert egyet).
A masik, hogy szinte minden feladatra van dedikalt eszkoz, a mindenttudo pc a mult.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80086) jokeph válasza r0b3r (#80084) üzenetére


jokeph
nagyúr


Elvagyok a régiségeimmel is. :)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80087) r0b3r válasza jokeph (#80086) üzenetére


r0b3r
senior tag

Pár évig még eldöcögnek a vénségek. :DDD :B :DDD

(#80088) ityam válasza r0b3r (#80087) üzenetére


ityam
senior tag

Én is hasonló kategóriát választottam csak 8 magra felmentem. VGAt kéne cserélni dehát az még sajna felejtős :(

(#80089) r0b3r válasza ityam (#80088) üzenetére


r0b3r
senior tag

Vga csere nekem is tervbe, volt, de addig halogattam, hogy most már nem is érdemes foglalkozni vele. :(

(#80090) arabus válasza ityam (#80088) üzenetére


arabus
addikt

Én meg vágytam egy jó békebeli AMD cuccra.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#80091) KROK640 válasza MasterDeeJay (#80081) üzenetére


KROK640
veterán

Hát ha nem is jobbak, de nem is nagyon rosszabbak.
I5-öt em írtad, de gondolom 10-11th gen. Nekem is 10400F van.
Ebben gépben amit felsoroltál a RTX2060 volt az egyik legdrágább komponens, megmerem kockáztatni, hogy volt annyi mint a CPU, RAM és alaplap együtt. Pedig mint írtad kis hitvány minőség.
Az Intel hűtő meg tényleg nevetséges, de jó hangos is tud lenni, nekem is ilyen kicsi gyári van.

és igen, sajnos ma az 500K-s PC a középkategória... Szomorú, mert most manapság (arányaiban!) sokkal drágább egy ilyen gép mint 5 éve, vagy 10 éve, vagy 20 éve ... Sokkal.
Engem is még legalább 250-300 ezer ft választ attól, hogy "kész" legyen a gépem, mindezt úgy, hogy idén már 130+ ezret ráköltöttem, és egyébként is olyanok mint SSD, ház, táp, winyó adottak voltak. (lap + proci + RAM meg még egy winyó jött).

És mindeközben az élelmiszereknek és mindennek megy fel az ára, a ft mélyrepül... na nem kezdek bele, csak megemlítem, rég, vagy talán soha nemvolt még ennyire nehéz egy akár csak középkategóriás új gépet összehozni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80092) KROK640 válasza zotyesz66 (#80082) üzenetére


KROK640
veterán

"Úgy kell vadászni házat, amibe még belemegy az 5.25" ODD." - sajnos ez így van.
Na ezért sem cserélek házat. Mert nekem még kell az ODD, és nem, nem külső házban külön pakolgatva mindenfelé, hanem benne a házban.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80093) DarthSun válasza MasterDeeJay (#80081) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Huh, az az Intel stiftes hűtő, cseréltem is Titan rugós-csavarosra, szépen beállítható a leszorítóerő, meg jobb a hőfok is. Még van egy másik lapon is gagyi stiftes, valami 115x került hozzám, majd megnézem azt is hogy oda mi lenne a legjobb.
CM házból meg a K350- ben még van anyag, stabil, igaz a vinyókosár még nincs elforgatva, a management pedig szűk a kábelekhez, de végülis a Win98EE#1- hez még így is overkill(de jól szerelhető azért).

A Zen- es Asus lapom meg VRM borda nélküli, de 7 centis ventivel hűtöm, az még talán többet is ér, mint a leműanyagozott borda. Aura-sync van, funkcionálisan felesleges, de én kedvelem a karácsonyfa effektust, persze a fényerőt minimumra vettem, mert feltekerve kiégeti a szemet.

(#80084) r0b3r : én vettem GTX1650- et, az nekem elegendő, ráadásul jókor-nemrég, most a legolcsóbb helyen is több mint kétszeres az ára :W , legalábbis az OC ver/6pin tápcsatisnak. A tápcsati nélküli kicsit olcsóbb(nemsokkal), de az gagyi, nem kéne. Végülis ingyen volt nekem, mert amikor nem melóztam, akkor is megkaptam a prémiumot :B ;]
A 2011v3 hobbigépbe meg jó lesz a GTX285, úgy döntöttem :DDD , kis Xeon, 512 bites félretro kártyával, 16GB DDR4- el, mi kell még a boldogsághoz... :DDD

(#80086) jokeph : evvel én is így vagyok. És Te is precíz, hiteles képmentéseket prezentálsz :C (fentebb volt linkelt 3DM2001, melynek a főképernyőjére rá volt húzva a result-ablak, a többi lényeges adat meg hiányzott - arra mit lehet mondani, lefutott oszt kész, semmi egyéb nem derül ki :DDD ).

(#80094) FoxiestFox válasza MasterDeeJay (#80081) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Amikor két éve összeraktam a gépem (sok év pc-s kihagyás után, laptopom volt csak), pont az tűnt fel hogy milyen egyszerű és célszerű lett minden a házak csavarmentes hotswap felépítésétől kezdve a normális hűtésű vga-n át a korrekt kábelmenedzsmentet lehetővé tevő házakon keresztül a nagy és olcsó léghűtőkig.

Az UEFI felülete is hülyebiztosabb mint a régi BIOS.

Normális házat és hűtést és vga-t kell választani, és akkor minden jó lesz.
Ha régen a szar vetted mindenből még ennyit se kaptál, sőt.

A mostani árak sajálatosak, de nem lehet vele mit kezdeni. :(

(#80095) DarthSun válasza KROK640 (#80092) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Sharkoon VG4W- be tettem a Zent, managementes/elforgatott vinyókosaras, jó ház és az ODD is mehet bele kényelmesen.

(#80096) KROK640 válasza DarthSun (#80095) üzenetére


KROK640
veterán

WOW, jól néz ki. Én mutattam már nektek a házam? (csak igen)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80097) KROK640 válasza FoxiestFox (#80055) üzenetére


KROK640
veterán

Ez nálam is így volt, és nagy király voltam anno, hogy 20 majd 40GB-os volt a "másodlagos" rackes winyóm... főleg az előbbinél sokaknak a nagy winyó volt 6-10GB...

Szegény 20-as winyó...egyszer elesetem biciklivel haverhoz menet (rackban volt az LCT 20 20-as 20GB-oswinyó) és csúszott a jégen, majd belefúródott a hóba.
Havernál a konektoron ki lett szárítva és ment bele a gépébe. Hibátlanul lemásolta ami kellet, meg nekem rá ami nekem kellett.
Akkoriban még CD írónk sem volt (2001 vége és 2002) a 20GB-os (akkoriban hatalmasnak számító) HDDm volt amin hordoztunk mindent. (mellesleg volt rajta egy gépemre kész Win2000, később egy WinME mikor a fő gépre XP került)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80098) frescho válasza KROK640 (#80091) üzenetére


frescho
addikt

"sokkal drágább egy ilyen gép mint 5 éve, vagy 10 éve, vagy 20 éve ... Sokkal."

Ez nem igaz. 20 éve sokkal drágább volt egy gép. 30 éve még inkább. Az emlékek csalókák és sok mindent megszépítenek. Nézd meg ezt az árlistát. Vajon miért volt 2001-ben a jó mérnöki fizu mellett is BH-os alaplapba betuszkolva a legjobb proci? Talán azért, mert a 200k-s fizu ból(buttó, átlagfizu duplája és kb. a felét kaptam kézhez) sajnáltam új deszkára kiadni 30k-t, ha abból lehetett venni az MX helyett egy rendes Gef 2-őt.

Az árak lementek valamikor a Phenom 2 magasságában. Pontosabban nem a csúcs ára ment le, hanem sokkal jobban széthúzódott a választék és egy generációból is volt Celeron-Pentium-i3-i5-i7. Az AMD-nél is volt Athlon, meg Phenom mindenféle magszámmal megáldva.

https://frescho.hu

(#80099) zoltanz válasza frescho (#80098) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó persze, Commodore-os időkben, csak a tanácselnök fiának, posta főnök fiának, komisszárok fiának stb. volt számítógépe csak, valamint iskolákban találkoztam vele. Nekünk ilyen TV játékok jutottak csk (ping-pong) kvarcjátékok, (tanárok elkobozták mindig :) ) szállodákban voltak pénzbedobós konzolgép játékok Space Invaders stb.

Azért a mostani árak nem egészségesek, emlékszem Voodoo1-2, Riva TNT1-2, Geforce2 MX, Radeon 7000, 9600 premier idejük után 1-2 évvel kavicsokért lehetett ezeket kapni (tömegével voltak), és ha nem is a legújabb vizuális élményt adta, de az összes AAA cím játszható, élvezetes volt vele, néha egy kicsit alacsonyabb felbontáson.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80100) arn válasza frescho (#80098) üzenetére


arn
félisten

De az nem volt jellemzo, hogy par even belul dragult tobbszorosere. 2000 kornyeken en max az osztondijamat koltottem gepre, megsem volt olyan elavult gepem, mint manapsag. Igaz akkor a harom eves gep meg se moccantotta az ujabb programokat, viszont az eggyel korabbi generaciot gombokert megkaptad.

Most ujra kiadnak egy harom eves kartyat ketszer annyiert, mert megtehetik (rtx2060 600-800 eur, haha).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.