Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Vladi válasza erer1000 (#50000) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az egyetlen proc, amit valaha érdemben húztam. :DD
2200 sima ügy neki.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#50002) elfelejtette válasza Vladi (#50001) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem anno Bartonra nem telt, egy sima 2600+ Athlonom volt, abból is a rosszabbik, aminek 133MHz volt az FSB-je, így futott 16x szorzóval alapon 2133MHz-en. Asrock K7S8XE+ lapban használtam, bármikor ment pöccre a 150-es FSB, tehát a 2400MHz.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#50003) frescho válasza arn (#49994) üzenetére


frescho
addikt

A PCI hivatalosan létezett 66MHz-en is, de kommersz gépekbe nem jelent meg. Az újabb kártyák szinte mind bírják ezt a sebességet.

A 40 MHz-el nem volt gondm, mert rossze esetben egyel nagyobb osztót használtak, de a legtöbb kártya röhögve ment 8MHz-en. Nem véletlenül használták sokáig az ISA-t, ami sokkal védettebb volt a zajra ipari környezetben, mint az újabb csatolók. PCI kártyák nagy része hasonlóan simán ment 41 MHz-en.

Az 50Mhz-es 486DX érdekes állat, azzal még sima ISA mellett is volt néha gond. A DX2 66 nem volt sokkal gyorsabb, de stabilabbnak bizonyult.

https://frescho.hu

(#50004) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Az IDE mobil rackeket mikor kezdtek el hasznalni itthon "hobby" felhasznalok?

PI vege fele mafr hasznaltuk erre emlekszem, de mikor kezdett elterjedni, arra mar nem :)

(#50005) DBob válasza RexMaximus (#50004) üzenetére


DBob
őstag

Én inkább PII - P3 korszakot mondanék szívesebben.

Pentium era alatt nem igazán volt az embereknek felesleges pénzük csak úgy HDD-t pakolni egy ilyen keretbe. Meg nem is volt igény arra hogy mobil rack legyen a fő adatmozgatási pálya. Akkoriban még egy CD is sokszor összemérhető volt a HDD méretével, annak töredék árért. Miért vett volna az ember egy 1.5x-2x CD méretű HDD-t aranyáron azért, hogy adatot mozgasson rajta a szomszédnak? Kiírta inkább CD-re...

(#50006) DarthSun válasza erer1000 (#50000) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

mBarton 2.4GHz, 1.84V- on - [link]

(#50007) RexMaximus válasza DBob (#50005) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Mi pl vinyon vittuk a cuccokat cd kiirasahoz vagy eppen egymashoz. A cd iros meg egy yamaha 2x scsi iroval operalt emlekeim szerint. '97 vegen szerintem mar volt rackem.

Persze kesobb valt popularisa, csak korhu konfigokat akarok osszerakni es nem tudom mikor kezdodott el ez :).

Szerk - na a cd iro baromi draga volt akkor. Csak a "nepperek" vettek ilyesmit otthonra :)

[ Szerkesztve ]

(#50008) arn válasza DBob (#50005) üzenetére


arn
félisten

Mar a 90es evek elso feleben is vinyon cserelgettuk a cuccokat. A rack (kesobb) azert kellett, hogy az illeto gepet ne kelljen szetberhelni. A cdiras sokkal lassabb volt, meg draga is.

De nincsenek jo emlekeim a rackekrol, hamar tonkrementek. Nekem is olyan 98tol a 2000es evek elso feleig remlik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50009) arn válasza frescho (#50003) üzenetére


arn
félisten

Ahhoz asszem mar 2.1 pci kellett, az meg tenyleg csak a nagyonkesoi 486ba kerult bele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50010) frescho válasza arn (#50008) üzenetére


frescho
addikt

Én kb. 93-94-re emlékszem. Az tuti, hogy CD-t írni már így vittük az anyagot. 3-man álltunk össze, hogy meglegyen a vinyó kapacitás. :)

Nemrég kaptam egy vacsi új darabot egy Mac mellé. Abba nem tudták bekötni. Nem is értem, hogy miért próbálták, amikor az SCSI.

https://frescho.hu

(#50011) DBob


DBob
őstag

Hmm.

Hát, nem tudom kinek milyen mobil rackje volt a 90-es évek első felében, de amiket a Google kidobott, azok mind a 2000-res évek első feléből származnak (2000-2003 kb), amikor is valóban nagy divat volt a mobil rack, itthon is.
Leginkább azért, mert már nem volt luxus a több merevlemez, és valóban igény volt több száz megabyte adat mozgatására, oda-vissza.

A 40-120-200 MB-os merevlemezek korában, a '90-es évek elején erre nem nagyon volt racionális igény; venni még egy HDD-t és feláldozni az átlag két darab 5.25"-ös helyből egyet (amit jellemzően az 5.25"-ös floppy és a CD-ROM (mint újdonság) használt).

(#50012) frescho válasza DBob (#50011) üzenetére


frescho
addikt

Nem volt két vinyó. Nekem valami böszme toronyházam volt, mait a fenének volt kedve kiásni az íróasztal mellől, hogy bekössön egy vinyót. Ha valaki vinyót hozott, akkor az be tudtuk rakni a rackbe. Ugyanígy ha átvittem máshoz az én vinyóm, akkor nem kellett szétborítani a riget. Tuti, hogy 94 környéke, mert még suliba jártam :)

https://frescho.hu

(#50013) erer1000 válasza arn (#50008) üzenetére


erer1000
őstag

Nekünk 3 gépben volt mobil rack
2002 körül honosodott meg itthon.
Minden gépben volt 1-2
De pakolgatva csak egy 40GB -os volt.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#50014) RexMaximus válasza DBob (#50011) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Retrosabb dizajnuk volt a regebbieknek, pl itt a masodik gep - [link]

Vannak ennel meg oldabb kockabb formak is, azokbol is akad par csak nagyon elastam oket :)

Igeny - pont azert volt ra mert ha adatot akartal mozgatni nem volt sok lehetoseged. Nyilvan ez egy szukebb reteg igenye volt akik mar kerestek annyit es elegge benne voltak a temaban.

Milyen lehetoseged volt? Kb csak a floppy. Felejtos.

Innen onnan osszegyujtogettuk a cuccokat, amik felkerultek a vinyora es ezt igy lehetett cipelni haverokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#50015) alvaro válasza erer1000 (#50000) üzenetére


alvaro
senior tag

A hétvégén volt egy a kezemben (és az NF7-ben) egy, de nem vizsgáltam be alaposabban, csak annyit tudok, hogy alapfeszen nem volt stabil 2200-on.

(#50016) arn válasza DBob (#50011) üzenetére


arn
félisten

Ahogy irjak, nem volt tobb vinyo, az egyetlen vinyonkat cipeltuk, azert mert 93-94ben mar egy nagyobb jatek csak lehet 1x floppyra fert ra, es baromi idegesito volt, amikor a 12. hibas volt (nem beszelve arrol, hogy nem egyesevel jottek ezek). Mar ekkor is szivacson volt a vinyom, egyreszt a cserelgetes miatt, masreszt meg nem razta szet a hazat.

A cdirast mi is osszekooperalva oldottuk meg :) akkor meg tobb ezer ft volt egy iras, de a mai napig megvannak ezek a cdk. Az elsore (96) meg egy rakat jatek fert, par evvel kesobb mar csak par db, az is ripben. Aztan gyorsan elszalltak a vinyomeretek.

Az elejen sokan bizniszbol vettek cdirot, az elso emlekem egy srac volt a sulibol (x evvel idosebb volt mint mi), aki mintha az urbol jott volna. 94 osszel-telen kulso scsi cdiroja volt, scsi 2tb vinyoval - ez akkor hihetetlennek tunt, a mi 10-20x kisebb vinyoink mellett. Mi akkor kezdtuk kapisgalni, hogy mi is az a demoscene (en csak 94ben lattam a second realityt, ami annyira tetszett, higy most batran kijelenthetem, hogy meghatarozta a kesobbi eletemet), o meg volt kint a 93as assemlyn. Jatekok-demok-modulok :) ez volt a fo mozgatorugo a masolgataskor.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50017) Tim82 válasza arn (#50016) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem '94-ben kicsit soknak tűnik az a 2 TB vinyó.

Btw, én bizony még gimnázium alatt is floppyztam (1996-2000 között; még a Quake is 5.25" nagyfloppykon került haza arj-zve, ugyanígy a Warcraft II és a HoMM2 3.5"-ökön), hurcolászható HDD úri huncutság volt, a CD íratás meg egy havi zsebpénzem volt '97-ben. (Az ennyiből kiíratott Dungeon Keeper CD máig megvan. Mondjuk azóta nagydobozos eredetiben a játék is, meg a Deeper Dungeons miatt egy másik, valami EVM jellegű kiadás is.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50018) DBob válasza RexMaximus (#50014) üzenetére


DBob
őstag

"Retrosabb dizajnuk volt a regebbieknek, pl itt a masodik gep - [link]"

Igen, pont az ilyenekről jut eszembe a 2000-res évek eleje. Ennél csak egyetlen egy régebbit láttam, aminek egy nagy L alakú kilógó fül volt az elején, amivel kitépted a helyéről.

"Milyen lehetoseged volt? Kb csak a floppy. Felejtos"

Ehhez képest a közvetlen környezetemben közel s távol mindenki így cserélt adatot. Egyszer volt rá példa a '99-ben, hogy HDD-vel jöttek hozzám másolgatni. De '98-99 körül már inkább hálózaton cseréltünk adatot.

(#50019) arn válasza Tim82 (#50017) üzenetére


arn
félisten

2gb :) a cdiro az egy normal erositonyi meretu volt. amugy nem biztos, hogy a sajatja volt, mert az iskola eleg jo palyazati lehetosegekkel rendelkezett, amik ezt a tanarok es ott dolgozo mernokok ki is hasznaltak. a tanarikban 93ban a dx2-66ra emlekszem (dtk volt minden), 94ben mar 4x cdromok voltak, kicsit kesobb meg vmi cserelheto media (talan syquest).

ezt az egeszet csak onnan tudom, hogy az egyik tanar az unokatestverem baratja volt, aki friss diplomaskent akkor kezdett (azota is ott dolgozik). igy bejaratos voltam a tanarikba es pl beengedtek benchelni a friss gepekhez :D de hasonlo okokbol mentem dolgozni nyaron a szintezishez, ahol olyan hweket tesztelhettem, amirol max az ujsagban olvastam (pl cyrix m1sc meg ilyesmik).

szep idok voltak, szerencsere par evvel kesobb mar meg is vehettem magamnak, ami erdekelt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50020) arn válasza DBob (#50018) üzenetére


arn
félisten

en szinte csak erre a vipowerre emlekszem... hulladek volt, a kesobbi idokben volt ez mar feketeben is (az meg 2003-04 elott nem nagyon lehetett). voltak ennel igenyesebb rackek is, csak nem nagyon arultak oket otthon.

pl demoscenen bevett szokas volt, hogy a partyanyagot (ami akkor is tobbszaz mega volt) odaadtak a kompok utan. ment a sorbanallas vinyokkal, floppyval meg cdvel ki is rohogtek volna :D

az egeszen a normalisabb sebessegu netig altalanos volt. 96ban gyorben az egyetemen (foiskolan) olyan nevetseges savszelesseg volt, hogy az betarcsazos modem ahhoz kepest szelvesz volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50021) RexMaximus válasza DBob (#50018) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Mar 10 mega korul is kinlodas volt a floppy. Persze akinek mas nem volt ezzel nyomta.

De osszetomoriteni, egyenkent kimasolgatni, majd a celszemelynel egyenkent vissz a gepre azert nem egy gyors dolog volt. Az sem volt ritka, hogy ket peldanyba tettuk meg, mert a celszemelynel csomagolhato volt, hogy az egyik lemezzel persze lesz valami. Akkor meg ugye bukta az egesznek.

95 utan mar kezdetk megjelenni a tobb 10 megas jatekok is.

1.44-es lemezekrol nincsenek jo elmenyeim. De az 1.2-esek valamiert sokkal megbizhatobbak voltak.

Igazabol azok itt nalam ma is mukodnek. C64-nel is. 1.44-es meg hat... nehez dio :).

(#50022) arn válasza RexMaximus (#50021) üzenetére


arn
félisten

strike commander, privateer, dott 93asak :) mar ezeknel is kinlodas volt a floppy.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50023) RexMaximus válasza arn (#50022) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Dott az orok kedvenc, kepe fel is kerult a falra az irodaban. Ilyen meg nekem az Another World, foleg miutan megismertem a sztorijat ahogyan keszult. De enelkul is allat volt :)

Amugy ugy remlik torve nem foglalt sok helyet, legalabis a cd-s verziohoz kepest.

[ Szerkesztve ]

(#50024) elfelejtette válasza Tim82 (#50017) üzenetére


elfelejtette
veterán

Tényleg sok lett volna a 2TB... :B
Egy oldal egy '95-ös újságból:
Forrás.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#50025) arn válasza RexMaximus (#50023) üzenetére


arn
félisten

Az another world es a flashback is csak par mb volt. Az akkori szukos lehetosegek kreativabb jatekokat eredmenyeztek :) lehet az volt az optimalis mar eleg teljesitmeny / de meg nagyon otletes korszak.

Elfelejtette: a books.google.comon tobb evtizednyi magazin van fenn, en rendszeresen azt bugazom, hogy mikor mi volt mar kaphato. A reklamok a legjobb kordokumentumok.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50026) erer1000 válasza elfelejtette (#50024) üzenetére


erer1000
őstag

1700$ egy 32MB EDO :D

Mennyi lehetett a 128MB *-*

Amúgy Toshiba Satellite 300CDS laptop 144MB ig bővíthető,
De a 64MB ram-ot 32nek látja.

Toshiba szervizbe lehet beviszem, garancian túl egy BIOS frissítés kéne, hátha segít

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#50027) Laraxior


Laraxior
titán

:D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#50028) arn


arn
félisten

szep nagy vasak - az elso idoszak, amikor elszabadultak a wattok :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50029) RexMaximus válasza Laraxior (#50027) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ezek utan ugy erzem nekem is fotoznom kell :)

(#50030) Vevőjelölt


Vevőjelölt
tag

Üdv.
Találtam ma a munkahelyemen 2 PC roncsot, kimentettem belőlük a procikat. Az első egy AMD K6-200-as, a második pedig egy AMD 486 DX2-66. Ennek sajnos van néhány elferdült lába.. (Valami barbár megelőzött.)
Kell esetleg valakinek itt? Áruk: postaköltség.

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#50031) alvaro válasza Vevőjelölt (#50030) üzenetére


alvaro
senior tag

Ha csak ferdék azok a lábak, 0.5-ös rotring csodákra képes :) Nem tudom már, ki írta, de innen a topikból szedtem én is :D

(#50032) frescho válasza elfelejtette (#50024) üzenetére


frescho
addikt

Ekkor volt a leghibridebb gepem. RLL és IDE vinyó, mert valahol szert tettem egy full méretű RLL-re 300MB körüli méretben. Még egy streamer is befért a brutális toronyba. Még 386SX volt benne az év elején, aztán jött a tökig húzott 486DX2. A memorex monitort is leváltotta egy Gaba vagy valami hasonló. Brutális ugrás volt :)

https://frescho.hu

(#50033) arn válasza alvaro (#50031) üzenetére


arn
félisten

Jo otlet, en mindig vmi pengevel egyengettem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50034) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Egy kis segitsegre lenne szuksegem. Ezek kozul milyen sorrendbe tennetek a jotol a gyengebb fele a kepeken szereplo alaplapokat? Egyikojukbol epitenem a VLB-s konfigom. Persze az meg kiderul melyik mukodik, aksi egyiken elfojt, tobbirol is leszedem es pucolom is oket. (procikat ne nezzetek ertekelesnel)

(#50035) arn válasza RexMaximus (#50034) üzenetére


arn
félisten

az elso fic a legujabb, de egyik sem egy vb konstrukcio :) chipsetbol talan az opti895 (pl shuttle hot) es a sis471 (asus) a legjobb.

merd le oket...
milyen proci menne bele?
es mekkora vinyo?
milyen kor van megcelozva?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50036) RexMaximus válasza arn (#50035) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Kell keszitenem nekem is egy beszerzendo cuccok listajat.

Igazabol AT-s hazakbol kb 15db-om lehet. Mindegyikbe teszek valamit, akad boven hozza cuccom. Persze nagy reszuk nem adott kor csucs alaktreszei, de ezek mar maradnak. Idovel ugyis ez-az elromlik, alkatresz is kene valahonnan ez lesz a bazis.

PII-tol folfele mar a gagyit nem tartottam meg / nem vasaroltam. Talan par sallang akadhat beloluk dobozok itt-ott.

Procinak DX2-66-ot gondoltam. Mindig akartam egy ilyet anno de sose volt. Most potlom :)

(#50037) arn válasza RexMaximus (#50036) üzenetére


arn
félisten

Akkor celozd meg 93at :) a gond a vinyok meretevel van, ekkor nem igazan hasznaltak 300-400mbnal nagyobbat. Egy olyan 20-30%al a lapok/kartyak is lassabbak, mint a 94-95os dbok (azonos orajelen). A doomhoz epphogy eleg. En ilyen okok miatt celoztam meg egy kesoi dx4et. A 3/486os hibrid lapom meg marad erdekessegnek :)

En jelenleg csak harom osszeepitett gepben gondolkodom, azokat hegyezgetem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50038) RexMaximus válasza arn (#50037) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nekem ilye hosszabb tavu tervem van ezekkel, garazsbol egy retro man cave szeru dolog lesz. Regi pc-kkel, konzol, vhs, meg hasonlok.

Kornyezetemben van meg par hasonlo "nemnormalis" arc, akik ertekelik az ilyet. Majd itt utjuk el az idot ha lazulni kell :)

(#50039) RexMaximus válasza arn (#50037) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

napifail vagy mi...:

Nezd mit talaltam, lehet ismeros:

VLB-s lap van benne DX2-66-al. Sajnos a videokartya nem VLB-s de valahol van egy hozza egy Trident vagy Cirus Logic, meg VLB-s ide vezerlo is remlik.

Sajnos nem 471, de igy is jobb mint az elozo 3?

Ugy tunik ez egy olyan konfig amibe sose kerult optikai meghajto. A keylock kulcsok a szellozoracsra vannak felfogva, meg azt se vette le a tulaj :). Vinyo az sajnos nincs benne, at kell neznem regiek kozul milyenek vannak a kicsikebe :)

(#50040) erer1000


erer1000
őstag

Jelentem, egy szimpla Radeon HD 3450 512MB DDR2 VGA nagyon durván kihasználatlan egy Athlon mellett :D

Unreal Tournament 2k4 1280x1024 Ben mediumon 50-60 fps, vga 20%on maszatol, CPU meg kb leolvad :D

2500+ remélem 2800+ig gond nélkül megy majd OC-val, mert Crysis 1 et kivancsisagbol fel fogom rakni :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#50041) arn válasza RexMaximus (#50039) üzenetére


arn
félisten

A tokeletes lap:
93as
Socket1 (socket3 a dx4 foglalata)
Sis461 - a sis 93as vlb chipsetje, 471bol egyetlen lapot lattam, ami 93as jelolesu, gondolom vmi korai rev

Keress bele egy s3 805ot, 8m ramot, 3-400as vinyot, es van egy 93as topkonfigod dos ala :) cd egyaltalan nem volt jellemzo abban az idoben, a ket floppy is stimmel.

Nekem meg nagy plusz, hogy ezzel a hazzal nem rohantam elore a dx4 korszakhoz kepest, siman lehet ez a haz 94es epites. Amit igy kepen megosztottal, az alapjan minden 93 ev kozepei, vagy korabbi gyartasu. Igazabol a fonokom is azt mondta, hogy neki is ilyen haza volt 386tal, most mar elkepzelhetonek tartom :)

Van a laprol teljesebb kep?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50042) arn válasza erer1000 (#50040) üzenetére


arn
félisten

A crysis a 2008as topkonfigokat is leterdeltette :) egy 2007es budgetkartyan nem lesz sebes... illetve ekkora mar reg duborogtek a negymagos coreok, az athlon max pislogni fog.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50043) alvaro válasza RexMaximus (#50034) üzenetére


alvaro
senior tag

A magam részéről azt értékelem, ha minél "svájcibicskább" egy lap, legalábbis értelmes keretek közt. Ennek megfelelően az én választásom a legfelső lenne, mert azon látok VRM-et, így remélhetőleg eszi a 3.3V-os procikat is.

Tény, hogy DX2-nél ennek általában nem sok jelentősége van.

A másik a RAM foglalat, amiben szintén vezet a kétféle slotjával. A másik két lap csak 9 bites ramokat fogad, gyakorlatilag 32 MB a maximum, ami beléjük mehet (nem mintha ez nem lenne elég egy ilyen gépbe - vannak széles 4 slotos lapjaim, amik ennének 128 megát, mégis egyetlen 32 megás modul szólózik bennük, és még ez is szinte túl sok bármihez, ami 486-on elfuthat). Létezik ugyan 16MB-os 9 bites, de én még életemben nem találkoztam ilyennel.

Úgyhogy marad a kizárásos módszer: az alsó kiesett, mert tropára marta az akku. Innentől a két felső között tényleg az ízlés és a benchmarkok döntenek. Lehet, hogy valamiért pont a gyengébbik tetszik meg neked. És hát miért ne?

Volt pl. egy UMC-s Gigabyte lapom. Hasított mint atom, tudott 60-66 FSB-t is. De még 20-at is egészen régi procikhoz. Egyébként a 60/66-ot semmilyen procival nem bírtam stabilizálni, sebaj :D Viszont a jumperelése egy rémálom volt. Minden szerteszét az alaplapon, a manuáljában nemkülönben, jojózott a szemem tőle. Szinte megkönnyebbültem, hogy meghalt. A mostani Shuttle ugyanaz a chipset, de a jumperek logikusan elhelyezve, a manual jó, szóval egy élmény. (Kár, hogy ez is Dallas chipes, ami egy időzített bomba. Nehéz tökéleteset lelni...)

Viszont benyögöm a szokásos figyelmeztetést, hogy a középsőről a nagy kék akkut szedd le, mielőtt kárt tenne a lapban!

Szerk. És persze az utántalált SiS461-es is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#50044) erer1000 válasza arn (#50042) üzenetére


erer1000
őstag

Minimum gepigeny alapján indultam ki :(

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#50045) RexMaximus válasza arn (#50041) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ugyanez az en 461-esem - [link]

A hazban '93-as cuccok voltak garjegyek alapjan. Kezd osszeallni a kep, ami a hazak gyartasi korokat illeti. A keylockos hazak lesznek az idosebbek. Pedig errol a peldanyrol en is azt gondolnam, hogy fiatalabb :).

Keylockos hazakban idosebbek a tapok is. Meg ha csereltek is volna oket mert mondjuk eldurran kicsi az eselye hogy regebbit tesznek bele. Vegiggondolva meg szinten logikus, a keylock szerintem 96 utan mar nem nagyon volt ilyen hazakon.

Itt amiben pl 97-es matrica van a tapon, azokon a hazakon mar nincs keylock. 95-os cuccom allo hazban nincs. 96 talan, mar osszeraktam nagy reszet nem nezem at ujra :). Meg van par db fekvo hazam.

Ez a 461-es konfig meg szerintem erintetlen volt. Egy irodai gep lehetett, azert se cd update, se hangkartya. Az osszes kartyatakaro lemez is benne volt. Minden ugyanazokkal a csavarokkal a helyen.

Plusz egy dolog, a regebbi hazaknal vannak ezek a fenyes, tobb anyagot tartalmazo belsok. Vagy epen feketere festett peldanyok. Az ujabb hazak mar konyebb anyagbol vannak, jellenzoen ezeknek vag a szele is. Keylockos hazak kozul egyik se akar az eletemre torni. Szelek szepen el vannak dolgozva.

(#50043) alvaro

Tegnap atneztem a 3 lap kozul az elsot. Ossze akartam rakni a konfigot. Hat sajnos egyik sarka kornyeken a forrasztott feluletek olyanok mintha sav folyt volna rajuk. Lattam mar ilyet, magyarazatot meg nem talaltam a jelensegre. Nincs is aksi a kronyeken de ezen nem a kifolyos aksi volt amugy sem...

Napokban / hetvegen propanollal lemosom es ujraforrasztom amit kell. Lehet egy ket alkatreszt le kell kapni, hogy lassam mi van alatta.

Aksikat term. eltavolitom az osszesrol. Mar ki is gyujtottem oket :)

A Sis 461 talan tuleli, annal is kifolyt az aksi de orom az uromben, hogy csavar volt a kozelebe amerre folyt es azon keresztul vett iranyt a dolog. Igy a lap tarto talca kapta a nagy reszet. Ot is tisztitjuk, aztan meglatjuk. Addig egy kis retro horror:

[ Szerkesztve ]

(#50046) arn válasza RexMaximus (#50045) üzenetére


arn
félisten

a te lapodnal teljesen mashol van a procifoglalat :)

a rozsaszin elemes peldanyok nem folynak ki altalaban (az nem akku), illetve a sokat emlegetett gx4es asus mar elemes szerencsere.

az en hazamnal a belseje nem ez a fenyes fem, hanem mar a gagyi nyeklo lemez (96ban adtak el)... ami nekem volt regen, az is ilyen fenyes volt. de igazabol annyira nem erdekel, mert orulok, hogy designban megy a korhoz. nagyobb kincs, hogy az eleje alig van besargulva.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50047) RexMaximus válasza arn (#50046) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Valoban mas, mar annyi lapot neztem at az elmult napokban, hogy haluzok :)

Ezeken a procik igenyelnek hutest? Egy bordat azert ratennek.

Sajnos az AT-s hazaim nagy resze sargult. De ez lesz a legutolso stepp majd. Nem tudom ezeknel mukodik e az a feheritos eljaras amit Commodore gepeknel hasznalnak. De lattam olyat is ami gyorsabbnak tunik, lefujjak feherrel es tok jo vegeredmenye lett.

Egy dolog zavar, hogy nem emlekszem '97-ben milyen alaplapom volt. Cyrix PR200-as proci megvan csak VIA vagy VX chipset (HX? talan, belezavarodik az ember), egyik also sarkaban volt egy fet amin borda volt, ennyi van meg. Meg, hogy egy budget konfig volt. Minden megvan hozza kb csak akarhogy torom a fejem, nem talalom benne az infot.

[ Szerkesztve ]

(#50048) DBob válasza RexMaximus (#50047) üzenetére


DBob
őstag

"Ezeken a procik igenyelnek hutest? Egy bordat azert ratennek."

Bár a képről nem derül ki mekkora órajelen jár, általában igaz az Intel processzorokra, 33 MHz felett már nem árt egy borda rá. 66 MHz felett, pedig némi légkeringtetés se rossz.
AMD, és a többiek egyértelműen feltüntették magán a processzoron, mi kell rá.

"De lattam olyat is ami gyorsabbnak tunik, lefujjak feherrel es tok jo vegeredmenye lett."

Ezt hívják úgy, hogy gányolás. Kár lenne egy egyébként hibátlan csak megsárgult AT házat így "tönkretenni". De a tiéd, te tudod.

(#50049) arn válasza RexMaximus (#50047) üzenetére


arn
félisten

dx2on eleg szokott lenni a borda. nekem a dx4emen is az van csak (60 fokos).

a besargult dolgokkal kapcsolatban... inkabb nem piszkalom, hatha csak rosszabb lesz. inkabb megprobalok olyat keresni, ami nem olyan. a feherites mukodik minden cuccnal, csak talald el az arnyalatot, meg hogy ne legyen foltos.

intel 430vx volt a tipikus, meg a vxpro kicsit kesobb. a tulhajszolt tapic jellemzo a korra :) inkabb raktak ra egyet meg egy benga bordat. a txes korszakban mar odafigyeltek ra. a tx97 total huvos minden szempontbol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50050) albinolynx


albinolynx
őstag

Kaptam egy thinkpad R50E laptopot. A problema, hogy nagynyomasu levegovel megcsapattak a ventilatorat es a lapatok letortek. Szetbontottam, megtalaltam minden kis darabot. Latszolag serules mentes. Ha jól gugliztam, egy celeron van benne.

Hogyan tudnam biztonsaggal uzemeltetni a tovabbiakban? 12k koruli osszeget nem szeretnek kolteni ra. Ettol eltekintve viszont igen jo allapotban van - sajnalnam kidobni, vagy bontani.

Ilyen esetleg? Bar nincs kimondottan ez a tipus a tamogatottak kozott: [link]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.