Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-11 08:18:20

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) DarthSun válasza Ranagol_5 (#30000) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

Íme, itt van, a CD tok is meg a könyv is origi, a CD tokját ki sem bontottam a fotózáshoz :

(#30002) Ranagol_5 válasza DarthSun (#30001) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

:R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#30003) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Erröl tud valaki valami? Aztech Sound Galaxy NX Pro SCSi

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30004) DarthSun


DarthSun
Topikgazda

A Phenomban (Asus M2N68-AM SE2) nem megy az Audigy2ZS emiatt beledobtam egy SBLive 5.1- et (SB220), ennek viszont nincs Win7/64 drivere, emiatt feltettem hozzá a megfelelő kx drivert és nicsak megy az alaplapi és a Live is, bármelyik használható. A kx- et még úgysem próbáltam, nemrossz, működik, hang tűrhető, az alaplapinál még kx- el is sokkal jobb a Live. Viszont továbbra is X akta hogy az Audigy2ZS- t nem is látja ez a lap, Win nem is jelzi az új eszközt, a kártya viszont tökéletes, K8N- ben és egy Bulldozeres lapban is kifogástalanul megy.

(#30005) Nudlee válasza DarthSun (#30004) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Audigy + nForce kombóval nekem is volt már gondom.
X-Files :)

(#30006) westcoastog


westcoastog
veterán

Na urak, chrunchbang linuxot hogyan pakoljam fel a gépre, ha nem tudom az iso-t cd-re írni mert nem fér rá egy cd-re, és pendriveról nem bootol a gép? :D

(#30007) westcoastog válasza westcoastog (#30006) üzenetére


westcoastog
veterán

csak sikerült felpakolni, lassan ideje lesz tényleg a +ramnak és wifi adapternek. :D

(#30008) DarthSun válasza westcoastog (#30006) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

Elméleti elgondolásom van de gyakorlatban még nem csináltam ilyet. Felmásolod az ISO- t egy modern Wines gépre > felteszed a PowerISO- t > evvel ki tudod nyitni az ISO- t, saját file-ablakban megjeleníti a tartalmát > kimozgatsz belőle annyi filet hogy a maradék ráférjen egy CD- re > az így maradt ISO- t save as- al elmented > ugyanezt megcsinálod csak most a kimozgatott fileokat teszed csak bele > kaptál 2 ISO- t > mindkettőt kiírod CD- re > az 1.- vel bootolsz, majd ha szerencséd van és megáll a telepítő, kéri a hiányzó fileokat, cserélgeted a CD- ket és a végén felmegy. Újraírható CD- k előnyben, ha mégsem megy ne menjen pocsékba. Arra lehet figyelni hogy a legnagyobb könyvtárat oszd szét, ami a telepítendő .rpm- eket tartalmazza, ebben nincsenek kulcsfontosságú fileok a bootoláshoz, csak kibontandó csomagok. Az egyik lemezen az ABC szerinti első féladag a másikon meg a maradék.
Tehát elmélet, csak most találtam ki de ki tudja, lehet hogy működik :DDD

mod: látom sikerült, akkor ez marad is csak elméletnek

[ Szerkesztve ]

(#30009) westcoastog válasza DarthSun (#30008) üzenetére


westcoastog
veterán

Ja, találtam egy 80 megás live cd linuxot, amit elindítva felismerte a bedugott pendriveot, rámentem, és rögtön indult is a telepítés.

Indul a ramvadászat.
Apropó, mekkora és milyen ide(?) hdd-ket fogad ez a gép?

(#30010) Balathruin válasza westcoastog (#30009) üzenetére


Balathruin
veterán

Rakj bele SSDt. :DDD

(#30011) westcoastog válasza Balathruin (#30010) üzenetére


westcoastog
veterán

Egy 30 gigás ide ssd már nekem is eszembe jutott, de hány pénz lehet az te jó ég. :D

(#30012) Balathruin válasza westcoastog (#30011) üzenetére


Balathruin
veterán

Még átalakítózni lehetne, vagy CF kártya. :) Az utóbbit szívesen kipróbálnám. :D

(#30013) westcoastog válasza Balathruin (#30012) üzenetére


westcoastog
veterán

Csak pénz kérdése az egész. :))

(#30014) Balathruin válasza westcoastog (#30013) üzenetére


Balathruin
veterán

Na igen..... a pénz.

(#30015) cheatergs


cheatergs
senior tag

Abit BD7-III sztetek miben különbözhet a II-től? A manualos-biosos oldalon is csak a II-es verzióhoz tölthető le anyag.

Mindig minden mindegy

(#30016) Sanchez638 válasza cheatergs (#30015) üzenetére


Sanchez638
addikt

fizikailag van szerintem, III: (keskenyebb)elfordított ide, 2ram slot II: rendes ide csati, 3ram slot, de belsőre én sem láttam anno semmit

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30017) Ádyka


Ádyka
őstag

Egy vicces hírdetés, ami több sebből vérzik.
Bár lehet a memóriákra gondolt. :D

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#30018) Sanchez638 válasza Ádyka (#30017) üzenetére


Sanchez638
addikt

Leszedett sufnis vga hűtés, molex(ide) energia csatlakozással :)

De inkább csak nem hozzá értő és sokat akar a filléres semmit nem érő cuccokért :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30019) gban válasza Sanchez638 (#30018) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az szerintem sosem volt vga hűtés...
Esetleg procihűtőn lehetett.

Postázást nem vállalok.

(#30020) Nudlee válasza westcoastog (#30009) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Indul a ramvadászat.

Én ma kapok elvileg 3db -ot ebből az ominózus ram -ból. Nekem 2db kell egy i810 lapba, a 3. elvileg felesleges lesz.

(#30021) Gona. válasza Rive (#13619) üzenetére


Gona.
csendes tag

Szerencsém lett egy működő PCI54PV példányhoz, ezért összeszedtem némi infót, illetve megosztom tapasztalataim itt a nagyvilággal:
A PCI54PV amúgy TMC gyártmány:

http://stason.org/TULARC/pc/motherboards/T/TMC-RESEARCH-CORPORATION-Pentium-PCI54PV-VER-1-2A.html

http://www.elhvb.com/mobokive/archive/Tmc%20-%20MyComp%20-%20Mynix/manual/TMCPCI54PV.pdf

http://web.archive.org/web/19970610003025/http://www.mycomp-tmc.com/bpent.htm

A memóriákat párosával kell rakni bele, de 1-3 és 2-4, mert úgy vannak a bankok. Az EDO ramot nem igazán támogatja, elindul vele, de érdekes dolgokat művel. VLB-s videokártyák felével is érdekes dolgokat művel:
ARK1000 : megy
Cirrus : szín problémák
NCR : nem bootol
S3 805 : megy
S3 964 : megy
S3 Trio32 : monochrome fekete-fehér
Trident 9440 : szín problémák
Tseng 4000 : megy

Szóval ha nem megy egy VLB-vel, akkor másik kártyát kell keresni. Elég sok PCI videokártyát kipróbáltam és ott nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#30022) DarthSun válasza Gona. (#30021) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

Hopp, egy műkedvelő :DDD , meg egy VIP- es Pentium. EDO nem megy benne :U , az nagy veszteség. Nekem hasonló lap kellene Socket3- ban, persze az EDO menjen benne.A VLB meg rapszódikus a legtöbb lapban.

(#30023) bacsis válasza Gona. (#30021) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nagyon baró lapocska :R

(#30024) Fenyő válasza DarthSun (#30022) üzenetére


Fenyő
őstag

Az EDO és FPM ram között teljesítményben csak egy ciklusbeli eltérés van, ez a legszélsőségesebb esetben is csak max 10-15%-nyi különbséget jelent memória alrendszer oldalon, az egész rendszerre való hatása pedig még ennél is elenyészőbb, 486-osnál szinte pl alig-alig mérhető ki, ráadásul az a kevéske 486-os lap ami egyáltalán kezeli az Edot gyak Fpm módban teszi.
Van egy nagyon hasonló felépítésű szintén Optis VIPes P1 lapom, 200-as P1-el gyak ugyanazt a memória átviteli sebességet hozza mint egy VX Edoval.
Amúgy sok VLB lapom és kártyám akad és ennyire rapszodikusan egyik sem kezeli kártyákat (az említett Vipes P1 lap is megeszik bármilyen VLB karit), ált. a legtöbb kártya megy a legtöbb lapban max annyi eltérés szokott lenni, hogy egyikben még bírja 0 wait state-et vagy a magasabb fsb-t míg a másikban már nem, de pl 33-as vesa órajelen a kártyák 99%-a megy a lapok 99%-val, ez inkább vmi bios bug lesz, van egy Soyo 486-os Vipes lapom, ami a legújabb biossal meg sem nyikkan a legtöbb vlb kártyával, míg az eggyel régebbivel meg eszi az "összeset".
Amúgy ezt a lapot fentebbi finnyássága okán nálam is tesztelve volt, de sajnos az én lapom biosával meg sem nyikkant, úgyhogy marad a régebbi biosra vadászás, hátha...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#30025) DarthSun válasza Fenyő (#30024) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

Kicsi az eltérés (összhatás 3-4%), csak ha nem megy benne rendesen ill. hibázik akkor FPM- et kell vadászni bele.
25/33MHz- en mennek jól általában a VLB- k, 40- en szokott jelentkezni a gond. A többi gond is ahogy írtad lapfüggő/kártyafüggő, mindenesetre a PCI ehhez képest zökkenőmentes.

(#30026) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ez mit jelenthet? Hardware Monitor found an error. Mi nem található?Vagy milyen beállítás kell megnéznem? Asus P5A(1.07-es bios)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30027) DarthSun válasza Sanchez638 (#30026) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

Feszültségeltérés vagy hiány. Az új tápokkal a -5V szokott hiányozni, ami kell a régi lapnak - tipp

(#30028) Sanchez638 válasza DarthSun (#30027) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen, az -5 voltot nem "talál", ilyenkor mit csináljak?:)

És mégegy, egy nagyobb bordával elmenne passzivan a 400mhz k6-III?

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30029) Sanchez638 válasza Sanchez638 (#30028) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nah kész félig a k6-III rendszerem, márcsak V2 Sli meg a játékok vannak hátra, meg persze egy kis tuning :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30030) bacsis válasza Sanchez638 (#30028) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tiltsd le az ellenőrzését :)
Én is próbálkoztam a passzív K6-III-al, de csak egy igen rendesen alul feszelt és alul órajelezett K6-III+-al sikerlt megoldanom valami 300MHz környékén 1,3V-al.. egy mezei K6-III-at a maga 2,4V-ával cinkes lesz hűteni passzív bordával.. valami hatalmas nagy monstrum kellene neki, mondjuk egy Scythe Ninja vagy ilyesmi ;] pl a jagyobb Socket A bordák sem lesznek elegek

(#30031) Sanchez638 válasza bacsis (#30030) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hááát, lenne borda csak lehet nem fér el :(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30032) westcoastog


westcoastog
veterán

A fene essen bele, 2 darab 128 megás ram van ebben a gépben, akkor most már 2 darab 256-ost kell szereznem nem is 1-et..

És ő mi a franc akar lenni?

[ Szerkesztve ]

(#30033) Ádyka válasza Sanchez638 (#30029) üzenetére


Ádyka
őstag

Jól mondja akolléga. A 0,25 mikront nehéz passzívban hűteni. Én K6-2+ t sem tudtam 2 V-on egy rézmagos Titan D5TB-vel, csak visszafogott órajelen. Annak meg mi értelme ha nem hasíthat 600 MHz fölött.
Amúgy a V2 SLI kicsit túlzás bele. Nagyon visszafogja majd a Socket 7.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#30034) Sanchez638 válasza Ádyka (#30033) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem ki akarom hajtani, hanem használni, és egyben legyen.

Milyen vga mehetne bele?:) V3800/400? Vagy Kyro II?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30035) bacsis válasza Ádyka (#30033) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó az, legalább elérhető az 1024-es felbontás, nagy 19-21-es monitoron meg az már kell :K ;)
westcoastog! talán Wifi kártya... bár az ESS-s felíratú csipp többnyire hangkártyákon szokott lenni :DDD

(#30036) Ádyka válasza Sanchez638 (#30034) üzenetére


Ádyka
őstag

Akkor inkább úgy mondom, hogy egy V2-t sem hajt meg rendesen, nemhogy kettőt. 1024-ben kimondottan gyengusz lesz.
Hehe, kyro II önmagában megeszi az SLI-t. ;] De legalább frankó a 2D-s megjelenítése.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#30037) westcoastog válasza bacsis (#30035) üzenetére


westcoastog
veterán

Csak betárcsázós modem van a gépben. :D
Alig lehet hozzáférni ennél a gépnél bármihez is, csak a ramokhoz meg ehhez az akármihez van nyílás, vinyó cseréhez darabokra kell kapni az egészet.

Majd ha sikerül ramot szereznem szétszedem az egészet, 12 év pora állhat már benne.

Áh ez a betárcsázós modem akar lenni.

[ Szerkesztve ]

(#30038) Sanchez638 válasza westcoastog (#30037) üzenetére


Sanchez638
addikt

van pcmcia sima háló kártyám

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30039) westcoastog válasza Sanchez638 (#30038) üzenetére


westcoastog
veterán

Kezdetnek az is jó lenne, csak nem tudom hogy rádugni a routerre, van egy tán 10 méteres utp kábelem, csak az egyik dugasz levan vágva, visszatenni meg nem tudom nincs hozzá szerszám.

[ Szerkesztve ]

(#30040) Sanchez638 válasza westcoastog (#30039) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van egy 1-2m utp kábelem is, bontatlan :) Bp-n vagy itt Fóton oda tudom adni, persze nem kérek semmit értük :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30041) westcoastog válasza Sanchez638 (#30040) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát ha postázás megoldható, pesten havi 1-szer járok kb.
Persze a postát állnám. :R
Lehet elég lenne csak a hálókártya, szerintem beugrok egy számtech boltba és rakatok dugót a kábelre.

(#30042) westcoastog válasza westcoastog (#30041) üzenetére


westcoastog
veterán

Kaptam anyumtól pénzt, beszaladok a közeli kisvárosba, nézek egy usb-s wifi adaptert.
Ő is akarja használni. :DDD

viszont most hogy lett pénz, és akinek van kétoldalas 256megás ramja, 2 darab is, az írhatna.

[ Szerkesztve ]

(#30043) Sanchez638


Sanchez638
addikt

sima ide kábel csinálhat zárlatot egy hdd-n?

Szerk.: nem volt jól össze dugva... Ill nem volt rendesen "beállítva" a kábel

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30044) DarthSun válasza Sanchez638 (#30028) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

A K6-III- at én sem ajánlom passzívban.

(#30045) westcoastog


westcoastog
veterán

Azt mondják 1.0 usb nem valószínű hogy működésre tudja bírni az usb-s wifi adaptert.
Mit tegyek vajon.

(#30046) westcoastog


westcoastog
veterán

Na, vettem egy d-link dwl-610-es pcimcia kártyát, most már van net az öregharcoson. :)

(#30047) bacsis válasza Sanchez638 (#30043) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az biztosan nem csinál neked zárlatot :)

(#30048) Sanchez638 válasza bacsis (#30047) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem vége egy 1napos Sharkoon dokkolónak...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30049) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#30004) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

vadbaromdedikúúúr :DDD
meg van kazettán :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30050) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#30049) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

Nekem gyakorlatilag minden adathordozón megvan, LP, eredeti CD, .mp3, kazetta, orsós magnószalag, VHS-hifi-rec...., bocs, egyedül DAT kazettán nincs meg :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.