Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) gban válasza krisz67 (#36994) üzenetére


gban
Közösségépítő

A "kocka" az gondolom jelen esetben a négyzet beceneve, az a 4:4, 3:3, 5:5 lenne, az is a különös ismertetőjele hogy minden oldala egyenlő hosszú.
5:4 és 4:3 "ugyanaz", mindkettő "kocka", de még inkább téglalap.
Méghozzá olyan téglalap, ami picit szélesebb mint amilyen magas.
Az arány meg a felbontásból jön ki, hogy 5:4 vagy 4:3.
Vagyis, 15 és 17 colosak azok leginkább 1024x768-asok, itt 1024/4*3=768.
A 19-esek jellemzően 1280x1024-esek (a kockák....), 1280/5*4=1024.
Amúgy én 2 éve vettem itt 19-es, 5:4-es, hangszórós, DVI-os (csak ilyet vennék, d-sub-ost nem igazán, előbbi digitális, másik analóg csatlakozás) FuSie-t 7500-ért, meg egy 17-es 4:3-as Hanns-G-t 5-ért, szintén DVI + hangszórós.
Egyik sem gagyi 20 ms, a FuSie 2 vagy 5, a másik meg talán 5 vagy 8, meg nem mondom.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#37002) bacsis válasza Tim82 (#36995) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mert topikgazda vagyok a Thinkpad-topikban?
Hát hol máshol?! :DD
Azért feltételeztem, mert tudjuk hogy mekkora IBM/Levonó b*zi vagyol :))
Na nem mintha a többiek itt a topicból, velem együtt különbek volnánk :DDD
Mindenkinek megvan a bogara :)

(#37003) Tim82 válasza bacsis (#37002) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért feltételeztem, mert tudjuk hogy mekkora IBM/Levonó b*zi vagyol

Igazából szigorúan (üzleti) noti vonalon és ott is eléggé felejtősnek tartom a 2011 utáni szériákat. Notikon (meg azok tartozékain) túl meg a nemrég pici pénzért vett Thinkcentre M55 toronygép az egyetlen IBM/Lenovo cuccom. Sem monitort, sem tabletet, sem telefont nem vettem még és nem is ajánlottam még tőlük például. :P

Ami azt illeti, családon túl (ahol én vagyok kábé a "rendszergazda") még csak notikat sem nagyon ajánlok tőlük, HP Elitebook-ot, Fujitsu Lifebook-ot, meg Dell Latitude-t viszont már vettek az ajánlásomra barátok. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37004) bacsis válasza Tim82 (#37003) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így vagy úgy, nagy mágus vagy az IBM/Levonó témában, és én ezért könyveltelek el ennek a márkának a fanjának :R

(#37005) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Hi.
American McGee's alice támogat 3dfx-et?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#37006) bacsis válasza Ganz-[HUN] (#37005) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

(#37007) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#37006) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

nem. de azért kössz. eszméletlen jó játék, még a 2. is :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#37008) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Fórumtársak segítséget kérnék. Mellyek azok a lapok socket 754-be amelyek a csúcsot képviselik, dfi és epox sli-je megvan, de van más is?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37009) frescho válasza bacsis (#37002) üzenetére


frescho
addikt

Ne keverd a Lenovot az IBM-el. Ennek a mainak koze sincs a regihez meg ha Thinkpadnak hivjak is. 15 ev utan valtani kenyszerultem...

https://frescho.hu

(#37010) bacsis válasza Sanchez638 (#37008) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A DFI-nek is lett volna S754-es SLI-s lapja? :F
szerintem olyant csak az Epox csinált :) ennek ellenére a DFI-nek is voltak bika 754-es lapjai :K
De amúgy Abitból a KV8-MAX3-at is bevállalnám egy körre :))
frescho! Azért a Lenovo Thinkpadok továbbra sem rosszak :) szerintem csak a többi gyártó tudott felnőni hozzá, s már nem tűnik ki annyira a tömegből ;)

[ Szerkesztve ]

(#37011) Sanchez638 válasza bacsis (#37010) üzenetére


Sanchez638
addikt

Fordítva akartam, epox sli és dfi

Kéne egy 754-es gép, de ritka és különleges alkatrészekből...

Van egy Soltek SL-K8AN-RL de agp-vel
Van egy Abit NV8 de pci-e és nem tudom melyik legyen

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37012) bacsis válasza Sanchez638 (#37011) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tök mindegy, úgyis a proci lesz a szák keresztmetszet :)) Radeon X850/Geforce 6800 fölött is van AGP-s kari és ezeknél erősebb karit úgyse hajt ki a rendszer :) a proci lesz a legcinkesebb ha nem iylen 2600+ sempronnal akarsz bohóckodni :D

(#37013) frescho válasza bacsis (#37010) üzenetére


frescho
addikt

Forditva. A lenovonak sikerult lerontani a Thinkadet a tobbiekhez. Meg van a komplett szeria, tudom mirol beszelek. A 400-as meg csak-csak, de a 430-ot 1.5 ev alatt sikerult nullara amortizalni. Amit a T42-vel megcsinaltam azt egy evig sem birta volna. :(

https://frescho.hu

(#37014) bacsis válasza frescho (#37013) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pedig a PH cikkeiben is nagyon dícsérték a szériát... a legújabbakkal mondjuk személyes tapasztalatom tényleg nem volt

(#37015) Sanchez638 válasza bacsis (#37012) üzenetére


Sanchez638
addikt

mobil sempron? :)) vagy 3000+ athlonom van

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37016) bacsis válasza Sanchez638 (#37015) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az igazi a 3700+ Athlon 64 vag yvalami hasonló kaliberű Turion :))

(#37017) frescho válasza bacsis (#37014) üzenetére


frescho
addikt

Nem par ora alatt lehet levonni a konkluziot, hanem ha hasznalod mondjuk napi 8-12 orat par honapig.

https://frescho.hu

(#37018) bacsis válasza frescho (#37017) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez igaz :R bár az anyaghasználat már az elején látszik szvsz :)

(#37019) Sanchez638 válasza bacsis (#37016) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ez van ezt kell szeretnem :D Még van egy Asrock 775-am2 combo-m, de hát... Az semmire nem jó itt :D

Tehát akkor az Asus x1900 nem illik össze egy 754-el. Lenne még egy Abit aa8 Duramax de hát az meg túl új már...

Hülye berögződés, hogy különleges gépet akarok össze hozni, pedig csak 1db kéne amin megy minden régi játékom...

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37020) frescho válasza bacsis (#37018) üzenetére


frescho
addikt

Nem latszik, hogy mennyire fogja birni a zsaner (megszorult, eltort) a fembetet (felvallt) vagy a tapipad (kifenyesedett)

sanchezsa: Ez valahogy ismeros, bar en most azon melozok, hogy a korszakban atlagos gepet hozzak ossze (Na persze P3B-F es az atlagossag...)

https://frescho.hu

(#37021) bacsis válasza Sanchez638 (#37019) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Deee, igaziból még az X1900 is belefér, nem oylan nagyon kirívó :) Amúgy az aa8 Duramax nagyjából pont egy idős a S754-es alaplapokkal ;) azért mert LGA775, az egy dolog :)

(#37022) Sanchez638 válasza bacsis (#37021) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tehát akkor érdemesebb durát választani az x1900-el? Agp semmi "értelmes" karim nincs, játszani meg köllene :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37023) bacsis válasza Sanchez638 (#37022) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

amelyik szimpatikus :) bár jahh, ha ragaszkodsz az X1900-hoz... bár esetleg később még beszerezhetsz egy x1950PRO AGP-t ;)

(#37024) Sanchez638 válasza bacsis (#37023) üzenetére


Sanchez638
addikt

köcsög peltiert kéne megrenoválni... Tényleg ezekhez, hogy lehetne neki állni? 9800xt és ez nem ad képet...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37025) Tim82 válasza frescho (#37013) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T42-nek meg más gyíkja volt, nem anyaghasználati - USB portok megmakkantak (2.0 -> 1.1-re), meg hajlamos volt a VGA is elpusztulni (főleg a Radeon 7500-as változatok, de akár a 9600 is, csak kevésbé volt gyakori). Az utóbbit mondjuk lehetett javítani, de amúgy főleg pont az okozta a hibákat, hogy az emberek azt hitték, elpusztíthatatlan a T40-T41-T42. A kasztni bírta is a kiképzést, a benne lévő alaplap azonban kapta szépen a mikrorepedéseket.

Régen sem volt azért fenékig tejföl az élet, most csak amikre emlékszem, mint szériahibák: T20-21-22 - Blink Of Death (valamelyik, máig sem teljesen tisztázott, hogy pontosan melyik IC elhullása - T21-gyel kapcsolatban írtam is ide ezt), T30 - elhullik az egyik RAM foglalat, T40-T41-T42 - a fent említettek (T41p nálam meg is csinálta ezt), T43 - zajos hűtés, elhulló déli híd, T61 - a hírhedt Nvidia-VGA elhullás...

És akkor ne is beszéljük olyan apróságokról, mint anno az Acer által az IBM-nek bértervezett (!) szériák (pl. i1***, R30-31-32, R40). :)

De tény, hogy sok dologban előrébb voltak a vetélytársaknál - sokkal előbb volt IPS-es modelljük, a billentyűzet, trackpoint, vázkialakítás a piac legjobbja volt, a dokkolási megoldásuk és dokkoló-opcióik példásak voltak, mindig picit hamarabb ugrottak rá apró újításokra, mint a többiek (pl. Express Card-ot, DDR3-at előbb kaptak meg a modelljeik, mint pl. a HP és a Dell gépei).

Én főleg olyanok miatt nem választanák "modern", 2011 utáni Thinkpad-et, mint a régi billentyűzet kétlépéses kinyírása, bizonyos modelleknél a bővíthetőség részleges vagy teljes kinyírása (beforrasztott RAM modulok pl.), no meg a rollcage olcsósítása-eltüntetése.

Szerencsére notihardver téren nincsen (sincsen) akkora fejlődés, hogy a Sandy i5-ös X220-am ne lenne mindenre elég. Persze ezen is látszik a költséghatékonyság; a palmrestje egy hulladék, reped, kopik, fényesedik.

[ Módosította: bacsis ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37026) Sanchez638 válasza Tim82 (#37025) üzenetére


Sanchez638
addikt

hátha tudsz válaszolni, mennyire esélyes valami p4-es lapitopit szerezni ami "rendes" vga-val van szerelve? Volt itt nekem Gericom 9600pro-val... De bios hibás volt és nem volt benne proci szabályzás felfele..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37027) bacsis válasza Sanchez638 (#37026) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem lesz könnyű feladat... mert ha nem a belsejük hulladék, akkor a külsejük lett lestrapálva...
Persze nem kifoghatatlan.. Ismerős vett 2 éve egy Dell Inspiron 8500-ast tök szép állapotban... hihetetlen, hogy egy 10 évvel ezelőtti laptop 15-ös kijelzője tudott 1920X1200-at :Y

(#37028) Sanchez638 válasza bacsis (#37027) üzenetére


Sanchez638
addikt

9700 mobil volt benne 256mb dedikált vrammal. most nézem, ez hol lehet egy asztali 9***-ben? Lehet vissaz kéne szereznem, mert a tulajánál még mindig vigyáznak rá.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37029) Tim82 válasza Sanchez638 (#37026) üzenetére


Tim82
nagyúr

Thinkpad T42/T42p, HP nc6000/nc8000 Radeon Mobility 9600-zal (illetve FireGL T2-vel - ez kb. a Mobility 9600 Pro megfelelője) elő szokott fordulni olyan 12-15k körül (szerintem kevesebbet ér már, de nem valószínű, hogy ennek az ára lejjebb megy). A sima 9600 általában 32 vagy 64 MB VRAM-ot kapott, a FireGL T2 meg 128-at.

A VGA kb. olyasmire elég, mint a Fable, Neverwinter Nights, Total War Medieval II futtatása, ezekre biztosan emlékszem, hogy elég szépen el lehetett játszogatni velük.

Szerk.: a Gericomnak voltak asztali P4-es procis modelljei, de nem hiszem, hogy a VGA asztali változat lett volna. Csodálom egyébként, hogy még van működő 9700-as Radírral szerelt noti, az akkori gamer notik :) emlékeim szerint meglehetősen könnyen hullottak, köszönhetően a hűtési hibáknak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37030) Sanchez638 válasza Tim82 (#37029) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen itt is hulladék a hűtő, de női kéz alatt volt tehát csak fécbuk meg jútyub... Gericom Blockbuster Excellent 7000, lehet vissza kéne vásárolnom

Elég béna a notesz, mert a gyári driverrel nem ment a wifi, procit nem szabályozta, csak a ramclock-al lehetett.. Bios se nagyon akadt hozzá...

Ebbe 1,7-es P4 m 730-as volt talán. Nagyobbat nem bírt és az 1gb memória modult se szerette

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37031) Tim82 válasza bacsis (#37027) üzenetére


Tim82
nagyúr

Abban az Inspironban tuti nem IPS van. Dell-éknél Inspiron szériában biztos sosem volt opció. (Szvsz Latitude-öknél is csak az utóbbi 2-3 évben.)

Ellenben jó pár Inspironba jobbfajta, LG és Sharp gyártotta TN panelek kerültek, TN-hez képest nagyon jó betekintési szögekkel és fényerővel. Ezeket a paneleket egyébként vadászni szokták eBay-en, van rájuk kereslet.

(Persze Thinkpad-vonalon is használtak ilyen kijelzőket, pl. Z61p, T61p, W500 - az üzleti szérián belüli kifejezetten workstation modellek - kaptak LG 1920*1200-asokat.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37032) bacsis válasza Tim82 (#37031) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Attól még elismerésre méltó gép... ha manapság is ilyenek lennének az inspironok... :U

(#37033) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Szoros noti zsanérral mit lehet kezdeni? Tengely, középen rugó, szélein 1-1 fül alátéttel és zégerrel rögzítve. Nem értem a működését. Egy irányba jól működik.

(#37034) Sanchez638 válasza bacsis (#37021) üzenetére


Sanchez638
addikt

érdemes dual chanel-be gondolkodni? Mert több ddr2es modulom van de 1 van csak párba...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37035) frescho válasza Tim82 (#37025) üzenetére


frescho
addikt

Persze, hogy voltak problemai. A 42-vel nekem is volt USB problema, repedezett a haz es 5-6 evesen kezdett elengedni a GPU. De az akkori konkurenciat siman lekoroztek. Kb. a T61 volt az utolso, ami meg hozta a szintet, onnan indult lefele. A billentyuzet atvarialas nem tudom melyik okos otlete volt. Az R szeriat meg hagyjuk, az olyan is. De az teny, hogy a regiek kibirtak nekem 3 evet ugy, hogy volt olyan amelyik korbeutazta velem a vilagot melo ugyben es ha nem dolgoztam, akkor este filmet neztem, jatszottam rajta. Az irodaban termeszetesen dokkolo, amirol napi szinten levettem 4-5 alkalommal legalabb. Szoval napi 12-14 orakat ment eleg mostoha korulmenyek kozott. A T430 ebbe 1.5 ev alatt doglott bele. A sokat szidott alma egyelore birja, de majd kiderul, hogy meddig.

https://frescho.hu

(#37036) Tim82 válasza frescho (#37035) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az R szeriat meg hagyjuk, az olyan is.

R50-től felfelé (mondhatni onnan, hogy az IBM visszavette a tervezést az Acertől) eléggé tisztességes minőségű volt az R széria. Volt R61-em (15", 4:3-os képernyős Thinkpad, az X61-gyel egyetemben az utolsó ilyen képarányú TP), sokkal meggyőzőbb volt összerakási minőségre, mint egy T61. Szvsz a T61 amúgy pont egy nem túl jól sikerült modell, mint a T60, mind a T500 jobb nála.

Meg ugye R50p volt az a tök egyedi workstation modell, amelyikben akár QXGA felbontású IPS panel is volt opciósan.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37037) Tim82 válasza frescho (#37035) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyébként egészen pontosan mi történt a T430-cal? Alaplap?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37038) Yutani


Yutani
nagyúr

Nekem egy HP 6735B AMD-s notim van. A munkahelyemen anno én választottam ki ezt a típust a kereskedő kollégáknak. 3 éve leselejtezték, mert meghibásodott. Hazahoztam, itthon nekem működött. Múltkor kölcsönadtam, és egyszer csak nem indult. Kiderült, hogy reballozni kellett az északi hidat, amit egy PH-s fórumtársam-barátom megcsinált. Azóta megint jó, és kaptam bele ajándékba egy erősebb Turion procit is. :)

Ha már átmentünk noti topikba. :D

#tarcsad

(#37039) Tim82 válasza Yutani (#37038) üzenetére


Tim82
nagyúr

Visszatérhetünk a monitorokhoz is, úgyis ma fogok venni egy HP LP2465-öt. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37040) Yutani válasza Tim82 (#37039) üzenetére


Yutani
nagyúr

A munkahelyemről most van beszerzés alatt egy Fu-Si CTM7011 ősöreg 17" TFT monitor. Annyira retró, hogy már fáj! :)

[ Módosította: bacsis ]

#tarcsad

(#37041) bacsis válasza Yutani (#37040) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor viszont ON-ba raktalak :)
más!
Ez biza alaplap hiba lesz, a kondik is púposak, mindenesetre érdekes, ilyen hibával ebben a formában még nem láttam!
A gépen Windows 7 futott... azt valami áramszünet volt állítólag, utána meg már nem akart betölteni az OS...

Oké nézzük: Windows indul, starting windows felirat, majd mikor megjelenne a logó és kezdene összeállni, puff lekapcsol... ugyanez a történet ha pendrive-ról vagy ODD-ről bootolom a Win7 telepítőjét...
Próbáltam másik táppal, másik rammal, másik VGA-val, de még úgy is, hogy lehúztam a HDD-t a lapról, tehát csak az ODD maradt a gépben, ugye bootolni lemezről úgy is tud... mindig puff, hajszál pontosan, mindegy miről bootol a gép ott KIKAPCSOL! tehát nem kékhalál, nem lefagy, hanem leáll... ellenőríztem a hőfokot, végig 30-35 fok körül van a 2600+-os S754-es Sempron...
Miután mindent kipróbáltam, csak a lapot/procit nem így elég egyértelmű... de így hogy lekapcsol bootolás közben egy gép... ilyent még nem láttam :U

(#37042) frescho válasza Tim82 (#37037) üzenetére


frescho
addikt

A zsanerok megszorultak. A szervizes javitas utan el is tort az egyik. A billentyuzet, palmrest, touchpad simara kopott. A haz nyoszorgott. Szimplan gagyi...

https://frescho.hu

(#37043) MasterDeeJay

Tudna segíteni valaki s771 lap (Tyan S5375) vs pcie3.0 (GTX 750Ti) kártya témában.

Lapgyártó supportját kérdeztem és leírtam mivel hogyan megy és nem megy, de nem segítenek mert régi a lap.

S5375 motherboard is already EOL for more than 5 years already.
And we will not support this motherboard anymore.
S5375 is using PCI-e GEN2 while your GeForce 750Ti uses PCI-e GEN3, there might have some problem GEN2 and GEN3 combination.
As we have checked the BIOS, there is no selection that will fixed the PCI-e slot to GEN2 speed.
You might stick to older VGA card as you mentioned below.

Kipróbáltam rakás kártyák a gépben és mind működik leszámítva a legújabbat és egyben pont azt amivel kellene mennie. Tehát volt benne Asus X300, Asus HD2400XT, Sapphire HD4850, Quadro Fx550. Mind hibátlanult ment de a legújabb Gigabyte GTX 750Ti nem megy. Hasonló chipsetű lapban ment 1.0 módban de ott bughalmaz bios miatt csak egy másik kártyával és akkor sem mindíg. (ott más bajok is voltak)

Valami olyasmi lehet hogy a 2.0-át nem eszik a 3.0 kártyák csak a 2.1-eset. Volt régebben valami ilyesmi még talán 1.0 esetén a 2.1 kártyákkal. Valami energiagazdálkodási baromság miatt...
A lap gyakorlatilag nem látja a kártyát, mintha bent sem lenne. Ha nem tiltom az integráltat akkor sem jelenik meg az eszközkezelőben. Ha az integrált tiltva van akkor csak csipog 2-7-et (vagy 2-8-at) ami grafikus kártyára utal egyértelműen. Próbáltam a 16x és 8x slotokban is, bios beállításokat is állítgattam. Természetesen másik gépben a kártya működik hibátlanul!
A kártya biosát kellene valahogy visszabutítani pcie2 módba legalább mert az a lap tudja. Merném én moddolni de nem tudom mit kell.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37044) bacsis válasza MasterDeeJay (#37043) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

figyi mán!
Arra gondoltam, hogy nem lehet az a gond, hogy ennek a kártyának kevés kakaót ad le a lap a PCIe-ből?
Én scak megpróbálnám egy másik 3.0-s PCIe karival.. akár AMD frontról is választani valamit.. hátha :U

(#37045) MasterDeeJay válasza bacsis (#37044) üzenetére

A 750ti az 60w tdp, de van extra pcie power csatija amit be is kötöttem. De mivel volt a lapban 4850-es ati ami egy zabagép a maga 110w-jával ezért kizárható hogy kevés a nafta. Ha a 4850-re nem kötöm rá az extra csatit akkor szépen kiírja hogy nem megy amíg meg nem teszem. 750ti is kiírja másik gépben, ebben sajnos semmit nem csinál. Ha hozzájutok másik karihoz akkor kipróbálom. Lehet egy 7770-est tudok szerezni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37046) bacsis válasza MasterDeeJay (#37045) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahha ez igaz... mármitn hogy zabagép a 4850... Csak mi van akkor, ha alapból a 4850-nél a kártya kevesebb feszkót kér a PCIe-től, a többit a plusz csatiról várja, míg itt többet kér a 750ti a foglalattól amit meg már nem kap meg?!

(#37047) MasterDeeJay válasza bacsis (#37046) üzenetére

Megnéztem a pcie szabványt és még úgy sem okozhatna gondot.

All sizes of ×4 and ×8 PCI Express cards are allowed a maximum power consumption of 25 W.
All ×1 cards are initially 10 W;
full-height cards may configure themselves as 'high-power' to reach 25 W,
while half-height ×1 cards are fixed at 10 W.
All sizes of ×16 cards are initially 25 W; like ×1 cards,
half-height cards are limited to this number while full-height cards may increase their power after configuration.
They can use up to 75 W (3.3 V × 3 A + 12 V × 5.5 A), though the specification demands that the higher-power configuration be used for graphics cards only, while cards of other purposes are to remain at 25 W.

Nekem ebből az jön le hogy minden 16x kártya alapból 25w-ot ehet induláskor majd átkapcsolhat grafikus kártya módban amiben 75w-ot szívhat, erre még rájöhet az extra tápcsati. Ha valamiért a lap nem kezeli grafikus kártyaként akkor elképzelhető hogy 25w-al nem tud indulni.

Nem hiszem hogy táp lenne, de ha valami forrásból 100%-ig igazolható akkor vennék egy powered risert és meg van oldva a dolog.
Szerintem itt szimplán kompatibilitás lesz.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37048) Alpi. válasza MasterDeeJay (#37047) üzenetére


Alpi.
addikt

Speedstep vagy valami egyeb energiagazdalkodas tiltasa sem segit ?
Csak otlet, de egy probat meg sztem. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#37049) MasterDeeJay válasza Alpi. (#37048) üzenetére

Egy próbát valóban megér, holnap lesz időm megnézem, meg szerzek valami tesztkártyát 3.0-ra.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37050) bacsis válasza MasterDeeJay (#37047) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

próbáltam GAI cikkében kikeresni, hogy tesztelt valami Nvidia OEM kártyát, aminek a TDP-je kívül esett a 75W-os tartományban, de nem volt rajta PCIe tápcsati... így 1.x-es PCIe-s gépben nem is indul el, csak 2.0-sban érthető módon...
Igen, tudom, hogy a GTX 750-nél nincs ilyen... ennek ellenére mégis azt mondom, hogy előferdülhet egy teljesen random inkompatibilitási gondról van csak szó.. teáht szerintem próbálj még egy másik kártyára is rá még mielőtt nekiállsz flashelgetni meg fene tudja még mit :D :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.