Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80901) DarthSun válasza FoxiestFox (#80900) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én is csak azt mondom hogy a fenti gépen egész gyorsan betölt az SP2, és a 3DMark is gond nélkül futtatható. Azért lett rátéve mert a 9800 több pontot ad XP alatt. Persze ennyi RAM- al még egy erősebb procival sem ajánlott egyéb/napi feladatokra használni. Meg ma már az XP- t amúgy sem. Szerintem is 2GB az optimális SP2/3- hoz.

(#80902) jokeph válasza DarthSun (#80901) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nyomattam vele pár kört az NFSMW-vel (Asrock 4core Dual Sata2+E5200+Sapphire HD 3850 AGP) XP SP3 meghálálta a 2 GB ramot, de az SSD-t is. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80903) DarthSun válasza jokeph (#80902) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gondolom, SP3- nak minimum 1GB ajánlott, 2GB- al már a korabeli játékok is probléma mentesek. SSD- t XP alatt még nem is használtam, IDE-SD konvertert viszont igen, avval is elég jó.
szerk : a HD3850- nek meg csemege az NFSMW :)

[ Szerkesztve ]

(#80904) arn válasza FoxiestFox (#80900) üzenetére


arn
félisten

2001/2es programokkal miert ne? :) Akkor is volt ps, premiere, etc.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80905) fpeter84 válasza fatpingvin (#80886) üzenetére


fpeter84
senior tag

egy nagyon alacsony értékű sönt ellenállás, amin mérik hogy mekkora fesz esik, abból vissza lehet számolni az áramot - ennyi a mérése, nem egy agysebészet csak nem mindenre pakolják rá mert az a pár eurocent plusszköltség milliós eladásoknál már jelentős tétel

(#80906) KROK640 válasza jokeph (#80897) üzenetére


KROK640
veterán

Win98-at én még 32MB RAMmal is használtam, aztán 96-al, WinME 96, majd 192MB RAMmmal, az XP-t asszem 256-al kezdtem, de vlt vele 768MB is (sima, nem SP).
Az Athlonon most SP2-es XP van.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80907) zotyesz66 válasza KROK640 (#80906) üzenetére


zotyesz66
őstag

Hát jah, amikor 70000 fölött volt a 128 mega RAM '98 vége-'99 eleje.
Asszem valamikor '99 második felében kezdett el az ára esni, én vmikor 2000-ben vettem 128 megát már 30000 körüliért.

[ Szerkesztve ]

(#80908) jokeph válasza DarthSun (#80903) üzenetére


jokeph
nagyúr

Határozottan. :K

Mivel nem 24*7-esre terveztem az XP-t SSD-n használni, ezért nem is vacakoltam vele, simán hagyományos módon telepítettem fel rá, SATA port természetesen AHCI módban.
Ha szépen csinálom meg majd egyszer, akkor egy működő W7/W10 alatt fogom megparticionálni, mert így lesz helyes az alignálás az SSD-n. :U

HD3850: meglepően kihasználja a játék a VGA-t, nem gondoltam volna, 1600*1200-on, Max grafikával. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80909) fpeter84 válasza zotyesz66 (#80907) üzenetére


fpeter84
senior tag

még érettségi, vagyis 2002 előtt tudom hogy vettem használtan 256MB-os modul 3e-ért

(#80910) Fred23 válasza fpeter84 (#80909) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akkor az SD RAM lehetett csak. DDR-ből 2001 végén még használtan se volt 3k-ért.

(#80911) fpeter84 válasza Fred23 (#80910) üzenetére


fpeter84
senior tag

ja igen az lemaradt... de hát DDR-es lapja is csak a burzsujoknak volt akkoriban, ott meg van pénz ramra is, nem számított :)

(#80912) zotyesz66 válasza fpeter84 (#80911) üzenetére


zotyesz66
őstag

Az SD ára 2001-re eléggé bezuhant, a DDR meg sosem volt olyan drága mint az SD meg az RD a csúcson.
2002-re már voltak olcsóbb első generációs DDR-es lapok (ECS K7S5A, Abit KD7, stb.)

(#80913) fatpingvin válasza fpeter84 (#80905) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez mennyire megbízhatóan ésvagy pontosan jelzi a RAM utilizationt? mert az elv világos, csak a pontosságával kapcsolatban vagyok szkeptikus.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80914) fpeter84 válasza fatpingvin (#80913) üzenetére


fpeter84
senior tag

jajjj sorry, az a "VRam" ahogy le lett írva bekevert, azt hittem VRM :DDD :))

a VRAM kihasználtságot nyilván csak a video driver tudja totózva visszariportolni

[ Szerkesztve ]

(#80915) fatpingvin válasza fpeter84 (#80914) üzenetére


fatpingvin
őstag

azért mondom, furcsa volt kicsit :D feszültséget mérni egy dolog, az nem nagy kunszt.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80916) Lalaland válasza jokeph (#80897) üzenetére


Lalaland
tag

2GB Ram XP alatt simán elég böngészéshez és akkori játékokhoz. Tovább megyek még Win7 sőt Win10 alatt is simán elkarcolok annyival régi vason. Nem mondom hogy napi használatra kellene, de nem vészes egyáltalán, sőt meglepődtem én is. Sokat segít rajta az SSD (Sata1!), plusz a 4mag. És nem csak a böngésző futott:

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#80917) quailstorm válasza Lalaland (#80916) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miért pont ezt a nagyon korai Windows 10 buildet használod?

(#80918) Lalaland válasza quailstorm (#80917) üzenetére


Lalaland
tag

Az túlzás hogy használom, inkább érdekességként vant fent ;)
Ez az utolsó build, amiben még van AGP támogatás.
Ui.: viszont a HD3850-nek a YouTube 720p amit még elbír.

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#80919) jokeph válasza Lalaland (#80916) üzenetére


jokeph
nagyúr

W7-hez már kevelltem a 2 GB ramot, 3 GB-al jobb volt, 4 GB-al már a W10x64 is rendben van.
De az SSD az igazi adrenalin, igen még SATA1-en is, SATA2-őn meg nagyon is.

#80918Lalaland: 720p-s YT videót az E5200-as Penya erőből is kinyom még, C2D E8500 az 1080p@30HZ-et is. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80920) DarthSun válasza Lalaland (#80916) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép ! Erre a lapra még a Win10 is felmegy :Y , akkor elég univerzális, én ugye ezt használom a Win98EE#1- ben, meg még XP alatt is teszteltem. Meg látom a Q6800 van benne, bírja rendesen a VRM ?

[ Szerkesztve ]

(#80921) quailstorm válasza Lalaland (#80918) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, így már világos. Későbbiekben nincs már GART.

Win 8.1 U3 nem lenne jobb? Biztonsági szempontból mindenképp az.

(#80922) fpeter84 válasza jokeph (#80919) üzenetére


fpeter84
senior tag

még SATA>PATA adapterrel is hatalmasat dob akár még UDMA33-on is - a random elérés cirka a végtelenszeresére nő a klasszik vinyókkal szemben, ezt nagyon megérzi még a leglassabb kispentium is

(#80923) DBob


DBob
őstag

Van aprón 5 darab hangkártya olcsón. Köztük egy kifejezetten jó Yamaha is.

(#80924) Lalaland válasza jokeph (#80919) üzenetére


Lalaland
tag

Sztem itt már ez ezeréves 865 chipset bekorlátoz nagyon. Jobb lenne a 4GB, de kár hogy csak 2 Ram slot van, vagy hogy nem készült DDR1 -ből 2GB-os modul ;)
Lenne egy komolyabb, több memóriát(4GB DDR2-vel) támogató univerzálisabb lapom is, [link] de nem vett rá még a lélek hogy átszereljem. :))
Most ilyen a vas:

#80920 : Köszi! Igen, azért is szeretem mert sok kort lefed, és van driver is mindenhez. Működik szépen, de kell jó házhűtés hozzá, meg egy komolyabb CPU cooler is. Raktam a VRM-re kicsi alu-bordákat is, biztos ami tuti.

#80921 : Modernebb lenne igen, de nem használtam 8.1-et és soha nem is tetszett valamiért. Egyébként simán működne az is.

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#80925) Bile Demon válasza DBob (#80923) üzenetére


Bile Demon
őstag

Köszi... :)

Bruhe

(#80926) FoxiestFox válasza Lalaland (#80916) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt ugye tudod, hogy nem nagyon fogsz 100% memóriakihasználtságot látni bármennyire is kevés memó van alatta?
Tehát az hogy "nesze itt egy kevés ramos gép, nincs is kihasználva ez se!" fals megfigyelés, ha tudod, hogy működik egy modern OS memóriamenedzsmentje.

Ha fojtogatod, összehúzza magát a rendszer, és kitesz swapba kritikus folyamatokat is, HDD esetén használatatlanra fog lassulni amint elkezdesz csinálni rajta valamit (elég tartósan több tabbal böngészni), vagy teszel alá SSD-t ami előbb-utóbb szintén megsínyli a folyamatos lemeztevékenységet és sok írást.

(#80927) Lalaland válasza FoxiestFox (#80926) üzenetére


Lalaland
tag

Jó amit írsz és értem is, de nem írtam hogy nincs kihasználva a 2GB. Win7 alatt jobban és hamarabb kiakadt a rendszer ott láttam 99%-os foglaltságot, ilyen szempontból ügyesebb a Win10 és hatékonyabb. Simán csak teszt volt és hogy lehet még használni valamennyire :R . Swap fájl (4GB) természetesen volt beállítva mind2 rendszer alatt SSD-n.
Hdd-ről meghalt volna az egész, egy mai modern gépen is halott ügy HDD-ről Win10et használni. (és sajnos adnak még így el HDD-vel laptopokat.. :( )

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#80928) jokeph válasza Lalaland (#80924) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pöpec !
Nekem se volna kedven szétkapni, értehető. :D

#80929FoxiestFox: :K
Ha volt 2 GB-os, elvolt azzal is, ha 4 GB akkor azzal, ha 8 GB, azt is kihasználta - kevesebb lemezre írás mellett.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80929) FoxiestFox válasza Lalaland (#80927) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Win7-re már nem nagyon emlékszem, de ha jól emlékszem, valahol XP és Win7 között volt a nagy váltás, hogy a rendszer addig nyújtózkodik, míg a takarója ér, tehát több memóriával több is lesz használva, viszont pattogósabb lesz a rendszer ugyanabban a felhasználásban.

(#80930) Bile Demon válasza Bile Demon (#80925) üzenetére


Bile Demon
őstag

Mivel ISA. Nem csaptam le rá.

Más.
Találkozott itt valaki Ati logós, gyárilag passzív hűtésű Radeon 7500-al?
270MHz GPU/230MHz RAM ami 64MB / 128 bites.

Létezett ilyen (pl. brand gépbe szerelve, ahol volt kontrollált légáramlás), vagy ez is valami mókányolt cucc?
A kártya eredetinek néz ki, de a hűtőjét nem értem, képek alapján olyan, kéne legyen, mint a 8500-aknak, ezen meg egy alig nagyobb, de passzív borda van.

Bruhe

(#80931) quailstorm válasza Lalaland (#80927) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Windows 8 óta van memory compression. De úgy alapvetően sokkal jobb a memory managere a W10-nek, mint a 7-nek.

Bővebben, itt.

(#80932) DarthSun válasza Lalaland (#80924) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Fotón is pöpec ! A 4CoreDual- ra nem is kell átszerelni, Win98 arra már nem támogatott, legalábbis a gyári oldalon nincs driver hozzá.
Én kedvelem a 8.1- et, az FX- en azt használom. A Zen alatti lapom meg olyan szerencsére hogy a Win7/10 támogatott, de akkor tuti hogy a 8.1 is ok lenne.

(#80933) fatpingvin válasza Lalaland (#80927) üzenetére


fatpingvin
őstag

erről apropo, egyszer pusztuljak meg meg fogom próbálni, hogy egy PCI-PCIe bridge-en keresztül belebökök egy NVMe SSD-t az egyik retró gépbe és megnézem hogy ha azon csinálok swapet az hogy fog viselkedni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80934) Lalaland válasza quailstorm (#80931) üzenetére


Lalaland
tag

Ez egy komoly leírás, köszi. Nálam a Win8 teljesen kimaradt, még csak most lassan engedem el a Win7 kezét...
#80932 Köszi, igen, nincs rá Win98 sata driver azért is nem vesz rá a csere. Meg a VIA chipset sem a kedvencem, bár ezzel PT880 Pro-val nincs nagy baj.
#80933 Naa ez egy jó ötlet :C , ki is próbálnám, de sajna egyik sincs itthon... még :DDD

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#80935) fatpingvin válasza Lalaland (#80934) üzenetére


fatpingvin
őstag

cimborámmal tervezzük már egy ideje hogy megépítjük a leginkább unbalanced PC konfigot... az alapötlet egy 486-osba fent említett adapterrel beépíteni egy GTX9X0-es kártyát, feszegetni a határokat hogy mi az ami még hajlandó elindulni :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80936) quailstorm válasza fatpingvin (#80935) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Feszültségszinteket és támogatott PCI szabványokat jól nézzétek át bekapcsolás előtt, nehogy füst legyen a vége.

(#80937) fatpingvin válasza quailstorm (#80936) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszi a figyelmeztetést :) de még nagyon nem vagyunk ott, alkatrészeket kéne hozzá venni, satöbbi.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80938) quailstorm válasza fatpingvin (#80937) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pont ezért mondom. Előre kész PCI-e to PCI adapter esélyes, hogy nem fog menni 486-os lapban. Ez pl. PCI 3.0 5V toleráns elvileg. Bár ez csak a devkit és a chip, a kész termék nem biztos, hogy 5V toleráns lesz. Reverse bridge módot nézd.

(#80939) fatpingvin válasza quailstorm (#80938) üzenetére


fatpingvin
őstag

vannak kész bridge kártyák, ahogy néztem nagy részük minden további nélkül mennie kell mindkettőben. midnenesetre köszi a figyelmeztetést, utána fogok nézni

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80940) fpeter84 válasza quailstorm (#80938) üzenetére


fpeter84
senior tag

van ilyen PEX8112 kártyám és a fő chipen kívül alig van rajta pár passzív alkatrész - nem hiszem hogy a körítésen múlna hogy 5V kompatibilis e vagy sem

@fatpingvin

linuxal nem tudom mi a minimum követelmény, de a windows driverek már egy TNT esetén is megkövetelik a pentium/MMX utasításkészletet, de még ott is lehetnek gondok, mert a 80-100MHz-es cyrix-al így is windows protection error a jutalom, MMX-el elindul...

nvme-hez se sok reményt fűznék driver oldalról nézve

(#80941) quailstorm válasza fpeter84 (#80940) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Megnéztem az adatlapot. Számomra úgy tűnik, hogy mindnek támogatnia kell az 5V-ot, a Molex-ről veszi le a VDD5-öt.
Úgyhogy akkor ilyen PEX 8112-t nyugodtan vehet, amit linkeltél.

GTX9xx driver tuti nem megy fel semmilyen 486-ra, legfeljebb valami otthon fordított nouveau Linuxra. De már az is érdekes lenne önmagában, ha BIOS-ig, DOS-ig eljutna.

(#80942) DarthSun válasza quailstorm (#80941) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha valaki, én nagyon kedvelem az overkill kirakóst, de ehhez hasonlóba már nem kezdenék. Maradok annál, ami még hardver/driver szinten megvalósítható és használható is valamire minimum DOS alatt, de ha megy Win alatt is, az mégjobb.

(#80943) KROK640 válasza Lalaland (#80916) üzenetére


KROK640
veterán

AZTA! :Y
Erre inkább Win7 vagy Vista lenne való ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80944) Lalaland válasza KROK640 (#80943) üzenetére


Lalaland
tag

XP a fő profilja, arra készült. Csak volt még hely az SSD-n :D
Lehet kap egy Win8.1-et még.

Mod: tuning mindig jöhet! :K

[ Szerkesztve ]

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#80945) KROK640 válasza KROK640 (#80879) üzenetére


KROK640
veterán

Hajajj... postoltam másfelé is ezt az eredményt.

Amivel azt értem el, hogy egy régi angliai ellenfelem a P4-esét kiállítaná ellenem... (ööö keresztbe fogja lenyelni ezt a 3250MHZ-es Athlon XP-t, hogy rossz lesz nézni, és még mustár vagy ketchup sem kell majd neki) de kaptam ám a török tuningos társaktól is megkeresést, és természetesen a francia vonal is felizzott... (ott van a The BE(A)ST, meg adott esetben megannyi álmatlan éjszaka)
Egyenlőre nem tudni, hogy mikor és mi lesz pontosan, ha valamikor egyáltalán elvileg elméletileg talán éppenséggel, esetleg megeshetne, hogy összejön valamiféle versenyféleség, akkor amennyire a jogi/ígéreteim lehetősége megengedi... szigorúan fejben, elméletileg lejátszva, akkor amennyire a lehetőségeim engedik, vajon érdekelne bárkit egy esetleges verseny itteni publikálása? (pl Monster VS BE(A)ST, de az effelé varacskoláshoz már kell a NIO is... ) Gondolom azért annyira nem érdekes. (ha mégis az lenne jelezzétek)
Már ha egyáltalán egyszer megtörténne...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80946) KROK640 válasza Lalaland (#80944) üzenetére


KROK640
veterán

AZTA, mintha öcsém gépét látnám!
Bár nála nemennyire durva, le a kalappal, de nála is van XP, Win7 meg W10 minden mint a búcsúban

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80947) zoltanz válasza quailstorm (#80931) üzenetére


zoltanz
nagyúr

'Windows 8 óta van memory compression. De úgy alapvetően sokkal jobb a memory managere a W10-nek, mint a 7-nek."

Igaz.
Hálisten ma már nem olyan nyomasztó, nagy lassulást okoz ha swap-ra kerül a sor, csak kell egy (elérhető árban kapható) tempós háttértár (tárak) Flash drive vagy hagyományos Hdd Raid.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80948) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ELőre is elnézést a megakasztásért, de erről egyszerűen nem találok normatív infót.

Adott egy 915-ös északi híddal szerelt alaplap (Gigabyte GA-8I915ME) és adott egy józer aki szeretne ebbe minél modernebb procit belepakolni. Addig voilágos hogy a FSB max 800 MHz, ahogy azt is sejtem hogy quad-core procikat azonnal felejtsem el. Van rá reális esély hogy ebbe bele tudok pakolni egy fizikailag kétmagos mondjuk Pentiumot vagy egy low-end Core2-t? Gondolom arra első körben figyelnem kell hogy a FSB max 800 MHz legyen, meg mondjuk hogy ne akarjon 120W-ot kiszívni a foglalaltból. Ezen kívül mi van még?

elnézést ha láma kérdés, de az ilyen mókolásokkal annyira nem vagyok képben, vsizont szeretném kipattintani ezt a konfigot amennyire lehet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80949) flymi válasza MasterDeeJay (#80867) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ezt a hűtőt nekem szeretnéd eladni a gyűjteményembe.

Ha valaki talál valamit arról, h a Canopus Spectra WF17-en mire jók azok a jumperek kérem ossza meg velünk is, engem például nagyon érdekelne. :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80950) Bile Demon válasza fatpingvin (#80948) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nem tudom melyik lap -C -G suffix van e, de C2D C2Q támogatott:
[link] [link]

Bruhe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.