Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81051) frescho válasza KROK640 (#81050) üzenetére


frescho
addikt

Igyekszem objektíven nézni. Ami a legnagyobb baja volt az a sok hulladék aranyáron. Ez színtiszta rablás volt. Ennek az volt a hozadéka, hogy olyan emberek is vettek gépet, merthogy "támogatott" akik amúgy nem tették volna, mert ilyen a magyar ember. Szakmabeliként az volt a vicces nézete, hogy ezek ugyanannyiból vehettek volna normális gépet is.

Másik téma:

Retróhoz kapcsolódik, de nem teljesen szorosan. Az egész ott kezdődik, hogy ki akartam próbálni a 3D nyomtatást. Vettem valami kínai vacak legó készletet. Aztán elkezdtem tuningolni. De amit akartam többször nem fért ki az asztalra. Egy Amiga-hoz való kiegészítő végül átbillentett és mások DIY építéseit megnézve építettem (80%-ban saját tervezés, 20-ban másoktól átvett, majd újratervezett) egy szép méretes 3D nyomtatót. A vázát 21-es rétegelt lemezből csináltam ami hogy finoman fogalmazzam elb*szott gondolat, de már így marad. Sokalltam az ALU frame árát, így most van egy atom merev fa vázam aminek a legnagyobb baja, hogy van vagy 40 kg. mindennel együtt. A tápegység egy R710-es Dell szerverből érkezett. A fűtött asztalt 24V-os kivitelből alakítottam át 12V-ra. Az összes elemet a kis nyomtatóval nyomtattam ki, de ehhez már azt is át kellett alakítani, hogy minden kiférjen. Még van bőven rajta mit fejleszteni, tervben van többek között az automatikus szintezés, a kábelezés újra bandázsolása, a tárgyhűtés és a mozgórészek fogyókúrája is. Nem lett a legszebb, de a lényeg, hogy már van a szerkezetben 100 óra üzemidő ami alatt egy TCM vezérlőt kellett csak cserélni és most azt az Amiga turbo házat nyomtatja amiért az egészet megépítettem. Szóval végülis csak retró számítógéphez tartozik ez is :)

https://frescho.hu

(#81052) fpeter84 válasza Czo (#81040) üzenetére


fpeter84
senior tag

az XTIDE 12KB-ját a 128KB elejére tettem meg mögé 116KB üreset és így irattam fel az awdflash-el és tökéletesen működik

a 486 lap BIOS-a 64KB, meglátom hogy ott is működik e ez a trükk, ha nem kipróbálom a duplázást is

de ha már van működő XTIDE ROM-om, akkor lehet kipróbálom a GUS P&P, meg valami noname SBPro komp kártya IDE portját is, hogy mit villant rajta a MicroSD vagy SSD háttértár :D

(#81053) KROK640 válasza frescho (#81051) üzenetére


KROK640
veterán

Mondjuk nekem az, hogy sok hulladék volt, jól jött, a fentebb leírt dolgok miatt.
Tény, hogy sokszor ugyanannyiból lehetett volna rendes gépeket építeni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81054) frescho válasza fpeter84 (#81052) üzenetére


frescho
addikt

Jól csináltad. Az XT-IDE megszabadít az 540-es limittől ami régi gép-újabb HDD párosnál nagyon jól jön.

https://frescho.hu

(#81055) fpeter84 válasza frescho (#81054) üzenetére


fpeter84
senior tag

annyi haszna biztosan van, hogy bootmenüt kap vele az ember - ha valakinek több vinyója is lenne a gépében, vagy gyakran akar pl CD-ről bútolni - de újabb 486/pentium kategóriás gépeknél lehet bármi egyéb haszna? annyi különbséget vettem észre hogy az eszközkezelőben nincsen merevlemez, nincsen minél kapcsolni a DMA módot - de teszi a dolgát

GUS P&P IDE porton sehogy sem akar semmit detektálni, pedig ennek már EEPROM-ban vannak a beállításai - belőttem hogy 170h porton legyen az IDE portja, az alaplapit pedig letiltottam, de így sem lát rajta semmit. az "LGP-M8179" feliratos, SCD100 chipes SBPro klón kártyámon csak 300-320-340-360h portokat lehet jumperolni - de mivel nem eredeti XTIDE kártyában hanem hálókártyában van a bootrom ezért nem írható, így az xtidecfg progival nem tudom átállítani - gondolom újra kéne fordítani az egészet átírt default értékkel, de ennyit azért nem ér a dolog :)

Találtam a doboz alján pár ISA IDE kártyát is, pl GW1760-ast - az primary-nek jumperolva nem, de secondary-nak jumperolva a 170h címen megtalálja a rádugott eszközöket és a win98 szépen be is bútol vele. majd mérek SSD sávszélt különböző ISA órajel beállításokkal :D

(#81056) frescho válasza fpeter84 (#81055) üzenetére


frescho
addikt

Az égetés előtt meg kell editálni az EPROM tartalmát. Ott lehet mindenféle dolgot configolni. Itt írtam róla, a beágyazott videóban is láthatod 1:50-től kb.

https://frescho.hu

(#81057) fpeter84 válasza frescho (#81056) üzenetére


fpeter84
senior tag

szuper köszi, eddig nem tűnt fel hogy a progiban fájlba is vissza lehet menteni a beállításokat - akkor lehet megnézem ezt is... :R

(#81058) KROK640 válasza frescho (#81051) üzenetére


KROK640
veterán

Erről a 3D nyomatásos dolgokról tudnál egy cikket vagy egy komolyabb komentet ide írni?
Engem egyébként eléggé érdekelne a dolog :) (akár PMben is)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81059) fpeter84


fpeter84
senior tag

Próbálom éleszteni a SCD100 chipes "Zoltrix AV206 Audio Plus 1600" ISA hangkártyámat... Jumperelni 220h/240h portot illetve IRQ 2/5/7-et lehet rajta, a DMA az fix 1 a doksija szerint. van egy tesztprogija, a port oké, az IRQ 5 és 7 rendben, a 2 elhal. A DMA teszt mindig elhal, hiába nézelődök a BIOS-ban, Legacy ISA-ra tettem az IRQ-t meg DMA-t is, de ugyanúgy elhal. Van rá valami segédprogi, amivel lehetne nézni hogy ki fogja az 1-es DMA-t? Akár DOS, akár win98 alá...

(#81060) arn válasza fpeter84 (#81059) üzenetére


arn
félisten

Probald korabbi, 386/486 lapban.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81061) envagyok


envagyok
veterán

Windows matricát hogyan lehet épségben leszedni egy gépházról?
Van pár házam, ami nem tetszik, vagy nincs rá szükségem, de win98 win2000 matricák vannak rajtuk, amit nem szívesen dobnék ki.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81062) arn


arn
félisten

Epsegben szvsz sehogy. De van olyan oldal, ahol lehet eredeti matricakat venni.
Talaltam pl regi piros intel insideot is (486 korszak), igaz, nem volt mar olcso. De a vegen skippeltem, ugyis csak brandgepekre ragasztgattak ilyesmiket tobbnyire, osszerakott gepeken stilusidegen. Esetleg boxos procikkal jott, de azokat is csak 2000 utan lehetett inkabb kapni, elotte mindig talcas volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81063) jokeph válasza envagyok (#81061) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lemezollóval/flexxel. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81064) Fred23 válasza jokeph (#81063) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha az előlapi műanyagon van, sokkal szerencsésebb, én azokat szoktam csak eltenni körbevágva.

(#81065) envagyok


envagyok
veterán

Az előlapi cpu, vga stb matricák hajszárítóval megmelegítve lejönnek.
A windows kódos matricákra valaki azt mondta, hogy féktisztítóval vagy wd40-el többször befújva-áztatva lejön, csak nekem nincs otthon.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81066) frescho válasza KROK640 (#81058) üzenetére


frescho
addikt

Persze, elfér a műhelyes részlegben. De mi érdekel belőle pontosabban? A hogyan működik, a hogyan ne fuss vele vakvágányra, a mit lehet olcsón kihozni, vagy a mire használható kérdésre szeretnél választ kapni?

envagyok: Van matrica leszedő spray. Lefújod, vársz kb 5 peret és simán lehúzod. A maradék nyálkát meg leszedi az alkohol.

https://frescho.hu

(#81067) Hosssszu válasza frescho (#81066) üzenetére


Hosssszu
őstag

A windows matrica nem olyan mint régen pl. a diákigazolványon lévő? Be van vagdosva hogy ne legyen egyszerű levenni. Illetve levenni egyszerű, de nem marad épségben.
A sprayt nem ismerem, így nem tudom hogy ebben formában lehet hülyeséget írtam. :)

(#81068) frescho válasza Hosssszu (#81067) üzenetére


frescho
addikt

Én raktam át Windows matricát. Lefújtam, vártam 5 percet, megfújtam és vártam megint. Addig előszedtem és 80 fokra belőttem a hőléget. Innen már csak türelemjáték és vékony penge kérdése volt.

https://frescho.hu

(#81069) Hosssszu válasza frescho (#81068) üzenetére


Hosssszu
őstag

Akkor megvan a metódus.
Én egyszer próbáltam (talán xp-t) minden segédeszköz nélkül, teljes katasztrófa lett az eredmény. :DDD

(#81070) KROK640 válasza frescho (#81066) üzenetére


KROK640
veterán

így ebben a sorrendben :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81071) arn


arn
félisten

Aki 2000es ghzes p3 epit :) Erdekes dolgok ezek, majd megnezek par korabeli listat tenylegesen milyen vasak tuntek fel. Milyen honapban.

In March 2000 when Intel's marketing department first trumpeted the part, they added that they wouldn't have volume production until July, but in reality 1000MHz P IIIs didn't become readily available to the market at large until February 2001 — almost a full year from the original announcement.
P III 1000s trickled out of Intel's plants at an incredibly slow pace to begin with: pilot production in all but name. A small number of favoured OEM customers, notably Dell and IBM, got a few dribs and drabs to let them build some limited edition flagship models, but for all practical purposes the chip was not for sale.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81072) envagyok válasza arn (#81071) üzenetére


envagyok
veterán

Anandtech 2000.03.08. tesztelte, de ott is írták a limitált hozzáférhetőséget: "For most of you all that will be building systems rather than buying them, the fact that the 1GHz Pentium IIIs won't be available until Q3 is a big downside, potentially a reason to go with the Athlon if you feel that you must have that sort of power soon."
Illetve egy link
[link]

Ezért is én 99 végére raktam már csak p3-ast, 2000 végére már p4 lett. Csak érdekességből van dual p3 ghz edition összerakva nálam s370 és slot1 is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81073) arn válasza envagyok (#81072) üzenetére


arn
félisten

Ismerem, szamomra az volt az ujdonsag benne, hogy csak nagyobb gyartok kaptak belole, gepet epitok max tesztben lathattak - Ez volt a jelen akkor, es az athlon ugyanugy nem volt igazan elerheto. Szoval a valosag 2000 elso feleben vhol 800mhz kornyeken volt. A 850es is csak a ghzes utan jelent meg, gondolom az volt, amit gyartani is tudtak, nem csak bemutato db keszult belole. Az ilyen egzotikusabb magas orajelu 100as fsbs p3ak mar 2001esek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81074) frescho válasza KROK640 (#81070) üzenetére


frescho
addikt

Kiujjam nyujtom es tobol teped le a karomat. Nah majd este irok egy elso reszt a blogomba minden konkretunm nelkul. A sajat epites meg kap egy kulon bejegyzest.

arn: Akkor nekem rohadt hamar lett a BH6-ba betolva. Igaz az egy swarcz munkaberkent (azota elevult) kerult hozzam. Elvileg nem dolgozhattam volna mashol es termeszetben, egy PIII-mal fizettek ki.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#81075) envagyok válasza arn (#81073) üzenetére


envagyok
veterán

2001-ben már bőven volt p4 (nyáron 2ghz) meg októbertől már palomino 1900+ Athlon XP is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81076) fpeter84 válasza frescho (#81074) üzenetére


fpeter84
senior tag

ismerős, bátyámhoz hasonlóan egy 64MB-os PC66 SD modul került akkor, amikor más még a 16MB-nak is örült... jól is nézett ki, 2 oldalon dupla sorban 32db chipből hordták össze - sajnos az idők során elkeveredett, nem érezte az értékét :D

(#81077) arn válasza frescho (#81074) üzenetére


arn
félisten

Ghzes p3 2000ben?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81078) arn


arn
félisten

Ha nem lennek maximalista, akar elegedett is lehetnek az eredmennyel. Termeszetes fenynel tuti jobban latszik.


facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81079) arn


arn
félisten

vegignezve egy elvileg jol ellatott amerikai ceg arlistajat... a listaba belekerult korabban az 1000es p3, aztan ki is veszik, es csak szeptemberben kerul vissza. athlon kaphato majustol. geforce ddrbol is egeszen juniusig erkeznek modellek, juliusban meg mar ott a gf2gts :)

gf2ultra, 1200as athlon nem kerult bele.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81080) frescho válasza arn (#81077) üzenetére


frescho
addikt

Igen, a nyár végén lett meg. Elgé zűrös időszak volt, mert a nyár végén volt egy oldalborda csere és költözés kombó folyamatos túlórákkal megfűszerezve. Az tuti, hogy a Diablo 2-őt már azon toltam ősszel az új kéróban és csak azért nem vitték el télen a gépet amikor betörtek, mert éppen szét volt kapva atomjaira.

A fehérítés egész jó lett. Pontosabban a felső jó, az alsó kevésbé.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#81081) arn válasza frescho (#81080) üzenetére


arn
félisten

Az combos volt akkor… en az elet csaszaranak ereztem magam a c566@850el es a gf2gtsel :D kellett a gep a demoshowra szeptemberben.
Mar negyedszer volt benn :) szvsz pihentetem a dolgot, megnezem majd termeszetes fenynel is. Lehet a dx4et at is pakolom bele, olyan perverzul ronda az a barna elolap, epp passzol a 90es evek izlesficamahoz.

Mar nagy elteres nincs, igazabol a parkett reflexioja meg ra is jatszik. Az elolap is atmenetesebb a kepen. Vegig csak az oldalat kentem, ugy latszik nem feheriti tul, amin aggodtam. Mar merem olyan technikan is csinalni, amit feltek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81082) arn


arn
félisten

Itt jobban latszik, nem gondoltam volna, hoyy ennyire lehet menteni a helyzetet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81083) frescho válasza arn (#81081) üzenetére


frescho
addikt

ombos volt, de olyan szituban voltak, hogy kérhettem bármit. Akkor a Solaris-hoz elég kevesen értettek. Ma akkor jönnek elő az akkor használt dolgok amikor előhúzok egy régi unixos masinát. Kár hogy kihaltak, pedig szép változatos világ volt.

https://frescho.hu

(#81084) frescho válasza KROK640 (#81070) üzenetére


frescho
addikt

Megvan az első rész, de ez még nagyon általános lett.

A következő rész az FDM alkatrészekről fog szólni és az A8 mókolásról. Na az nagyon vicces lesz, mert van képem saját magával nyomtatott vázról, 8-ról 12-es acél szárakra átépítésről amit követett IKAS-s polchoz lecsavarozás. Ezen felül bekerült a gépbe egy Hajdú mosogép alá való gumiszőnyeg, valamint egy adag kézi súlyzó ketlebellel kombinálva, mert még mindig mocorgott. Na meg a reklamáló szomszédok akik a hangja alapján a gyereket gyanúsították, hogy valami lézeres-lövöldözős játékot tol vagy körfűrészel, vagy mindkettő.

Harmadik rész meg a don't do that tipusú CorXY-ról fog szólni ami az előző tapasztalatok, na meg Boris ajánlása alapján készült.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#81085) FoxiestFox válasza frescho (#81084) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Indíts inkább egy Youtube csatit, még én is megnézném. :D

(#81086) frescho válasza FoxiestFox (#81085) üzenetére


frescho
addikt

Van, de nem vagyok túl nagy videós arc. Van több felvételem a kontár A8-ról különböző fázisaiból, meg a böhömről is. An azokból majd összevágok valamit. Csak ez mindig szenvedés, mert 15 percet összevágni és főként alábeszélni legalább 8-10x annyi meló. Nem megy ez nekem...

https://frescho.hu

(#81087) FoxiestFox válasza frescho (#81086) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én már gondoltam rá hogy csinálok egy retro thinkpades csatit, de arra jutottam hogy ugyan tudnék beszélni és talán nem is lenne annyira tré, viszont magát a technikai részt és az utómunkát baromi hosszú idő lenne normálisan megcsinálni azért, hogy kapjon 25 megtekintést egy hónap alatt. :))

(#81088) quailstorm válasza FoxiestFox (#81087) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Klántársam ilyen gameplay bohóckodásokban utazik, még az is rettenet sok idő.
Egy ilyen videó is rengeteg óra, felvenni, megvágni, aládumálni, effektezni.

És hol van még egy rendes HW bemutatótól ez.

Amúgy ha elég jó a content, akkor hamar népszerű tud lenni. Egy CPU galaxy is elég gyorsan kilőtt.

(#81089) DarthSun válasza quailstorm (#81088) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ah, visszaköszönt az XT lapom, ugyanolyan mint a 2. videoban szereplő.

(#81090) FoxiestFox válasza quailstorm (#81088) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na jó de az ő tartalma gyakorlatilag az egész retro pc közösséget megszólítja, kezdettől tök igényes, ráadásul van vicces akcentusa is. :D

(#81091) arn válasza FoxiestFox (#81085) üzenetére


arn
félisten

Olyan szuk retegnek szol, nem jutnal tul par ezer koveton tobb eves munkaval sem. Akik a legelejen elinditottak, es igazan megnyero szemelyisegek, azok kepesek csak hosszutavon sok embert vonzani. De alapvetoen a szemelyiseg a fontosabb, a tartalom masodlagos. Sajnos keves, ahol mindketto megvan, es nem ripacskodasba megy at.

En majd a 90es evek hwes viszonyairol akarok, gepepitesen keresztul, hogy valamilyen formaban megmaradjon a tudasanyag.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81092) FoxiestFox válasza arn (#81091) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pl én nem vágom, LGR mire fel lett az egyik legnagyobb retros Youtuber.
Kevés jó videója van, nem is valami jó előadó, a szakmaiság pedig nyomokban sem fedezhető fel, ezzel szemben pl vwestlife, érdekesebb, változatosabb kontent, tök jó előadó, a tizede feliratkozóval bír csupán. :(

(#81093) quailstorm válasza FoxiestFox (#81092) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert TheVR módjára meg tudja szólítani a széles népréteget. Mert nem tudást közvetít, hanem életérzést. Valamint remekül tud beleélvezni a mikrofonba.

Egyébként annyira nem rossz, ha azt nézed hogy konkrétan 0 műszaki végzettsége van.

(#81094) frescho válasza FoxiestFox (#81087) üzenetére


frescho
addikt

Hajrá, mindent lehet. A kérdés magadnak, vagy másnak csinálod. Én magamnak irogatok nagyrészt, ha valakinek ez hasznos, akkor az külön öröm. ahogy arn is írta pár ezer követőt lehet összehozni ilyen témákkal. Pl. ott van Bagy Attilla vlogja. Engem érdekel, de az 50 perces hosszúságot már én is kávé mellé fogyasztom 1-2 részletben. A fiatalok szerintem 5-10 perc a tűrőképességük ilyen videóknál.

https://frescho.hu

(#81095) DBob válasza FoxiestFox (#81092) üzenetére


DBob
őstag

És mindezek mellett néha még paraszt is Clint. Amikor például húzta a száját az egyik "mail-call" videójában azért, mert egy rajongója ingyen küldött neki egy olyan játékot ami neki már megvolt, akkor leírta magát véglegesen nálam.

(#81096) FoxiestFox válasza DBob (#81095) üzenetére


FoxiestFox
félisten

lol ez gáz, megvan a link? :D

(#81097) FoxiestFox válasza frescho (#81094) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam a videóhossz tűréshatár max valahol ennél a fickónál húzódik, már több, 1 óra feletti videóját néztem meg valami random 80 éves szórakoztatóipari termék javításáról amihez egyáltalán nem konyítok, de olyan jó nézni ahogy visszahozza az életbe őket. :D

(#81098) KROK640 válasza frescho (#81080) üzenetére


KROK640
veterán

Hm, azt észtevettem, hpgy hozzátok képest általában lb 6-12 hónapos késéssel voltam, ami a procikat illeti, de a 2000 nyári 1GHZ-es P3 mindenen túl tesz!
2000 tavaszán megjött az első "oldalborda" majd aug végén viharosan távozott, és arra az évre annyi is volt :( Gép tekintetében pedig egy 366-ost hajtottam 96MB RAMmal és ASUS V3400TNT 16MB-al, valamint 3.2GB-os HDD társaságában (2001 ilyenkor már sokkal jobb helyzet volt), és arról ábrándoztam, hogy veszek majd egy 6GB-os HDD-t. És ez akkor egyáltalán nem számított olyan rossz gépnek, legalábbis köreimben. 2001 tavaszán láttam lőször 1GHZ-es gyári P3-ast, (sajna nem játék alatt csak úgy Windowsban), és csak ősszel 1066MHZ-re húzott Celeront Vodoo Rushal azt igaz játék alatt. (akkor már 466-osom volt, 192MB RAMmal meg 32MB-os TNT2vel).
Arra nem emlékszem, hogy Árpi haveromnál a 733-as P3-ast mikor láttam, de gynaítm, hogy valamikor 2000 tavaszán lehetett... (esetleg 2001, de inkább 2000 volt az; mert nagyon ledöbbentett az a gép, és 2001-ben már nár végén 466@766-ot is elértem)

Fehérítés : szerintem az alsó kép az előtte, a felső az utána. És így k*rva jó lett.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81099) KROK640 válasza frescho (#81084) üzenetére


KROK640
veterán

Köszi, majd elolvasom :) (most kaptam rengeteg olvasni valót más témakörben, de más is tuti olvassa, meg én is elfogom rövidesen)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81100) frescho válasza KROK640 (#81098) üzenetére


frescho
addikt

Fél év külföld, tanulás és tanítás után hirtelen sikerült belenyúlni. .com lufi közepén az iparba becsöppenve és iszonyú mennyiségű túlórával futotta gépre, csajozásra és még autóra is. Az elsőhöz értettem, a másodiknál elég szerencsétlenül válogattam, a harmadiknál meg csak annyit mondok: Alfa Romeo...

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.