Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-11 08:18:20

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) petakpa1 válasza alvaro (#66991) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez biztos? Van egy total kimaxolt TX chipstetes rendszerem 2x128 MB RAM-mal. BX ready-bol menne benne 2x256 MB is?

Az itt taglalt cache nem latja be problema engem nem erint, mert K6-2+ CPU van benne.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#67002) Madara-san válasza Ganz-[HUN] (#66997) üzenetére


Madara-san
tag

Mázlista, az nagyon komoly lap. :) Mivel HX chipsetes, erre hivatkozva akár 512 MB-ig is fel lehet menni, lassulás nélkül:

"It's a bad idea exceed cachable RAM limit (64MB for 430FX, 430VX, 430FX; 512MB for 430HX with TAG RAM upgrade)"

Kíváncsi lennék, hogy milyen hardvereket / rendszert használsz ezen a konfigon. NT4.0?

[ Szerkesztve ]

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67003) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Más is tapasztalt már olyan 8800GTX-nál, hogy sem terhelésre sem idle nem változik a ventilátor fordulatszáma? A kártya pedig tűzforró.. :(

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#67004) arn válasza Ranagol_5 (#67003) üzenetére


arn
félisten

nem maxon megy? mekkora rpm?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67005) alvaro válasza petakpa1 (#67001) üzenetére


alvaro
senior tag

Minden kombóra vagy több darabra nem állítom. Egy TX-es (valószínűleg Asus TX97 valamelyik változat) lapot próbáltam egy ilyennel, mert egy kisebbel épp nem akart indulni. Leszámolta a teljes méret és utána se hasalt el.

(#67006) Ranagol_5 válasza arn (#67004) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Idle 1700-on pörög és 56-60 fokos.
Terhelés alatt pl witcher 1-nél 1920x1200-as felbontáson 1900-2000rpm körül pörög.
A GPU meg 76 fokos a gpu dioda meg 82. A VRM-ről ugye nincs infó, de az sem lehet hűvösebb 80-90 foknál.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#67007) Ganz-[HUN] válasza Madara-san (#67002) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Szekrénytöltelék. Amúgy OS2, Win98se, NT4.0 tripülbút

Pár éve 10-ért vettem 128MB EDO-val, két proci, hűtővel.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67008) arn válasza Ranagol_5 (#67006) üzenetére


arn
félisten

az teljesen normalis homerseklet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67009) envagyok válasza Ranagol_5 (#67006) üzenetére


envagyok
veterán

Azt hiszem 80-90 fok körül kezd emelkedni a fordulatszám sajnos.
Én msi afterburnerrel olyan profilt csináltam, hogy 70 foknál már maxon menjen a venti jobb a békesség alapon.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#67010) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#67006) üzenetére


Sanchez638
addikt

GTX285-nél szokott össze omlani a rendszer. Ahogy emelek a fordulatszámon, úgy helyre jön..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#67011) Ranagol_5 válasza envagyok (#67009) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Kénytelen leszek én is msi afterburner-rel baszkurálni, ha bent lesz mind a kettő.
Remélem jövő héten megérkezik az SLI híd, amit bacsis küld. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#67012) petakpa1 válasza alvaro (#67005) üzenetére


petakpa1
őstag

Asus TX97-E lapom van. Ha jol emlekszem, TX chipset maximum 256 MB memot kezel. Ha Te 1 db 256 MB-os modult probaltal lehet ezert ment.

Ha lesz idom raprobalok a 256 MB-os ramjaimra ebben a gepben. Mondjuk azt sem tudom, hogy BX ready-k e vagy sem? Hogyan lehet ezt kideriteni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#67013) zoltanz válasza arn (#66985) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szép ez a ház, én annak idején ilyet hírmondóban sem láttam.
Notiban voltak szürkék, feketék, meg a ritka színes iBook-ok.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67014) zotyesz66 válasza petakpa1 (#67012) üzenetére


zotyesz66
őstag

Lehet, hogy látja, de nem kessel 64 megánál többet semmiképp. A TX egy budget chipset volt, hozta a kötelezőket, de semmi több, az Intel akkor már a PII-vel foglalkozott.

(#67015) DarthSun válasza zotyesz66 (#67014) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

Az alaplapi cahe 64- et, de írta hogy K6-2+ CPU van benne, abban pedig van 128K L2, az alaplapi meg akkor L3 automatikusan. Ilyen felállással csak kissé, 2-3%- ot lassul az egész. A CPU L2- őt nem befolyásolja az alaplapi TAG. L2 nélküli procinál, P1MMX, sima K6/K6-2, stb lassul durván.

(#67016) DarthSun


DarthSun
Topikgazda

Házba pakoltam a Win98- as P4- et. Alsótápos ház, felsőtáppal, de éppen elértek a kábelek. Kissé az alaplap felett a köteg, de elmegy, majd lehet veszek hosszabbítót.

(#67017) arn válasza zoltanz (#67013) üzenetére


arn
félisten

elofordult a fekete haz, de inkabb csak brand gepeknel - en escom 486ra emlekszem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67018) zoltanz válasza arn (#67017) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezeket is max kiállításokon láttam. Pedig több nagy cég, volt állami vezető privát irodájában is megfordultam mo-on.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67019) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Áájjj hogy mindig megszívom de kezdem már unni :U Nincs véletlen valakinek egy IDE HDD Autodetect Utility-ja 286-osokhoz? :DDD

...rakhatom össze a 486-ost megint, hogy lássam hogy miből is áll a Quantim Fireball SE :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67020) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#67019) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

1024/16/63, ha 504MB- nál nagyobb a HDD, többet amúgy sem lát 286- ban, csak diskmanagerrel. Ha kisebb akkor meg csökkentsd a pálya és/vagy a fejszámot.

(#67021) gban válasza arn (#67017) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én hoztam Ausztriából '96 felé egy 16-os ESCOM monitort (méregettük, lehet hogy hivatalosan 17-es volt, de nem jött ki sehogy a mérés alapján), szép fekete volt, annyit adtak érte hogy szégyelltem volna nem odaadni :DDD

Postázást nem vállalok.

(#67022) arn válasza zoltanz (#67018) üzenetére


arn
félisten

Megvasarolhato volt, en emlekszem a 92-93as katalogusokra a dx2vel :) gyorben volt egy escom. Talan egy joyt meg egy vinyot vettem ott osszesen, mert volt vmi kedvezmenyem egy barat kapcsan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67023) arn válasza gban (#67021) üzenetére


arn
félisten

A kepcso meretet jeloltek, a lathato kepmeret mindig kisebb volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67024) DarthSun válasza gban (#67021) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

Egy olyan monitor, 96- ban mekkora királyság volt már...

(#67025) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Csövi. 852-ttes kódlap magyar klavival lehetséges Hercules graphics (monokróm)-on?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67026) gban válasza DarthSun (#67024) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az bizony.
Azért is adtak érte annyit hogy úgy voltam vele, mennie kell.

Ezt a tápot figyeljétek, tiszta AT feeling, pedig már P4:

Semmi márkajelzés, 2004-es gyártás, és ilyet AT-ben se nagyon látok, a házba kiscsavarral lehet rögzíteni, olyanok a furatok.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#67027) arn válasza gban (#67026) üzenetére


arn
félisten

Szedd szet, azert latszik belul is, hogy melyik nem vmi hulladek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67028) gban válasza arn (#67027) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az lesz, mindet szétszedem amúgy is, tisztítási és ellenőrzési célból.

Postázást nem vállalok.

(#67029) DarthSun válasza gban (#67026) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

Ígéretes darab, és ott figyel a -5V is :) .

(#67030) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

sziasztok. Adott egy ST-225, és egy olyan probléma, hogy a AMI-s 286-os biosos tesztnél, HD Read/Veryfy-t hajtok végre, és a vinyó ha a 614-es cylt, 3-mas fejet, és ~10-15-ös szektorig random teszt közben újra inicializálja a fejet valamiért, mintha most lett volna beindítva. DOS hasznája -e ezt a területet? Mert amúgy hibátlan. Hogy tudom bad track listbe beletenni a cyl/sect/head adatokkal?

Edit: megoldottam. :DDD
De a kérdésem viszont az, hogy ez bajt jelent, vagy ezeknél ez teljesen normálisnak mondható?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67031) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#67030) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

Végülis ezeknél jórészt természetesnek mondható. Én ST251- el kezdtem még 88- ban az akkori melóhelyen. Ez volt az első PC- ből (286), persze előtte más típusú célszámítógépek, de x86 csak ekkor érkezett.

- MFM vinyókon szokott lenni egy bad track list gyárilag, ezt a verify(mélyformázás) előtt be lehet előre írni a biosba a megfelelő helyre, akkor azokat már nem is nézi.
- nem gyári bad track is gyakori, ezeket teszteli, ha gyenge de még használható bent hagyja (ugyanúgy mint a dosformat), de ilyen újra inicializálja a fejet jelenséget nálam nem produkált (sajátban is volt kettő, azok sem)
- a cégnél levő egyéb példányok újrainstallálásakor is lement hiba nélkül a verify/partícionálás/dosformat, viszont gyakori volt az eltűnt file/read-write error/teljes partíció eltűnés (nem bootol a gép, tehát teljes adatvesztés, ráadásul a könyvelésen)
- a 90- es években eladtam, 2db volt 251- ből, nekem nem produkált adatvesztést, de már nem bírtam a nagyon erős flexhangot, mely zárt házból is zavaró, IDE Seagate és WD Caviárra álltam át a 386- ban

(#67032) gban


gban
Közösségépítő

Újabb csoda-eredmény egy integrált S3-tól:

Mondjuk ennél a lapnál ez tényleg másodlagos, ez egy olyan 478-as lap amin van PCI-e.

Postázást nem vállalok.

(#67033) DarthSun válasza gban (#67032) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

UniChrome, jobbra tippeltem volna. Látom sofware TL, akkor talán 3DM99 alatt elfogadhatóbb eredményt adna. Ebben az eredményben egyébként az a bravúr hogy lefut egyátalán, ilyen lassúságnál gyakran visszadobhat a desktopra mindenféle hibaüzenet nélkül. Nekem egyébként lowend versenyben 358 pont a csúcsom, ez alá menjen valaki ;] .

(#67034) DarthSun


DarthSun
Topikgazda

Mielőtt leveszem a már összeszerelt P4- et, belőttem az indítófileokat DOS- hoz. Az egyszerűség kedvéért a Windows\command tartalmát a c:\dos7 könyvtárba másoltam, így dos6.22 esetén csak át kell nevezni a hivatkozott útvonalakat. Google dokumentumokba feltöltöttem, hátha valakinek hasznos lesz. Config.sys, Autoexec.bat . A rem és a kettősponttal szereplő sorok nem használtak aktuálisan, más konfighoz kellhetnek. Az aktuálisokból amely éppen nem kell rem- el tiltani lehet > nő a konvencionális memória. A Fastvid ahogy arn jelezte némely játékkal képhibákat okoz, némelyiket pedig döbbenetesen gyorsítja.

Néhány melyet próbáltam :
Doom Fastvid- el : kép hang ok
Quake Fastvid- el : kép hang ok
Arkanoid : Fastvid nélkül jó kép-hang, gyors de játszható
Supaplex : Fastvid nélkül jó kép-hang, gyors de játszható
Wolf3D : Fastvid nélkül jó kép-hang
Chasm, Tyrian2000, Bats : nem indulnak

Doom és Wolf3D : meglepően jó az emulált midi/hullámtábla és a PCM hang is. Végülis a P4 is használható korlátozottan DOS7.1 alatt, de ennyi elég is, a Win98 lényegesebb. Később megnézem DOS6.22 alatt is.

Most inkább elkezdtem előkészülni a VLB teszthez. Uralkodó az SB hang a gépeimben, ezért előkerestem az ISA Yamaha kártyát, a változatosság kedvéért, ha beválik ez marad benne. Yamaha driverek itt, a chip-felirat alapján az YMF719 elvileg jó lesz.

(#67035) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha már így előjöttek a játék tesztek.
Milyen durva ma már a böngészőknek kell olyan hardver mint tizen egy-két éve a játékoknak, videó szerkesztőknek kellett.
Pl akkor hihetetlen grafikai megjelenítéste képes Crysis-hez csúcsminőséghez kellett egy jobb Core2 vagy Athlon X2. Vagy videószerkesztéshez 2GB Ram nem ártott. Ma ez mire elèg?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67036) Hosssszu válasza zoltanz (#67035) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ma már böngészéshez is kevés.
Szerintem 2GB ram és egy Core2 proci már csak valami célgépnek lehet jó. Pl. autódiagnosztika, retrózás, ilyesmik.

Napi felhasználásra büntetés ilyen gépet használni.

(#67037) jokeph válasza Hosssszu (#67036) üzenetére


jokeph
nagyúr

2*2 GB min. rammal és egy SATA SSD-vel még megteszi azért. De az ajánlott min. CPU az C2D 3 GHZ körüli, de jobban inkább C2Q 3 GHZ körüli.
4 GB DDR2 + C2D T9300-at 120-as SSD-vel napi sdzinten használok, böngészgetni, olvasgatni, irogatni a PH!-ra megteszi, W7x64-el (a GMA X3100-as IGP miatt, W10-hez nuku driver). :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67038) gban válasza DarthSun (#67033) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sose találkoztam ilyennel hogy kilép teszt közben, most igen.
Ez a csoda végigment simán:

A kistesó viszont kilépett a 16 megájával, viszont 800*600-ban végigment:

Ez viszont alapból végigment a 16 megájával :DDD :

Postázást nem vállalok.

(#67039) Hosssszu válasza jokeph (#67037) üzenetére


Hosssszu
őstag

Win10 szerintem megis ölné azt a gépet.
Hát ha odafigyel az ember, akkor elég lehet. Persze kompromisszumokkal. pl. egy FullHD youtube szerntem megeszi a procit.

(#67040) jokeph válasza Hosssszu (#67039) üzenetére


jokeph
nagyúr

Poén, de a W10-es nem volt roszabb... csak az IGP driver miatt van fent W7. :U
ennek a CPU-nak (C2D T9300 - 2,5 GHZ) az 1080p@60 már nem ok, 720p-t viszi szépen, viszont a másik gép rendes s775-ös C2D E8500-nak nem volt gond, szépen vitte erőből. Ezért írtam, hogy inkább C2Q 9550/9650 vagy XEON E5440/5450 illetve X3360/3370. Meg ha a lap bírja, mehet a 8 GB ram (s775-ddr3 esetén occsón megvan). :K
Itt igazából az az érdekes, hogy a most 10-12 éves s775-ös platform erősebb darabjai még használhatóak valamire, 2010 körül az legerősebb s478-as P4-ek már igencsak odavoltak. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67041) zoltanz válasza jokeph (#67040) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Rendben a böngészők komplexebbek, több mindent kell támogatniuk, weblapok is szebbek, kidolgozottabbak, több a dinamikus elem is. De nem arányos a hardver szükséglethez képeset.
3D gyorsítás is akkor tehermentesei a CPU-t a böngészéskor, miután betöltötte a lap felső részét, és görgetsz lefelé, az új elemek betöltését segíti.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67042) Hosssszu válasza jokeph (#67040) üzenetére


Hosssszu
őstag

Persze 8GB RAM már szerintem is elég.
Csak a youtube-nál maradva: én nemrég (többek között) azért cseréltem le a laptopom, mert megörjített hogy teker a CPU és mellette a hűtő mint az állat, mert a videokártya nem tud besegíteni. Most sem új gépet vettem, de az ebben lévő "csoda" Intel VGA már tudja dekódolni a VP9-et, így ez a gép youtube alatt már csendes.

(#67043) DarthSun válasza gban (#67038) üzenetére


DarthSun
Topikgazda

Érdekes és szép eredmények :DDD .

(#67044) Oliverda


Oliverda
félisten

Hahó retrósok!

Tegnap este kitaláltam, hogy a nagy bezártságra való tekintettel összedobok egy fullos Athlon XP karanténkonfigot, amibe minden itthon megtalálható cuccot beletolok, a 22 éves 34x-es Asus CD-ROM-tól kezdve az 5,25-ös floppy meghajtóig. :D

Az első kérdésem: az utolsó generációs, 2003-2004 környékén megjelent, 20 tűs ATX csatlakozóval szerelt Socket A lapokhoz milyen táp kell? Úgy rémlik, ezeknek még mindenképpen szükséges valamelyik mínusz feszkó (-5 vagy -12) is a működéshez. Jól tudom?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67045) Tim82 válasza Hosssszu (#67042) üzenetére


Tim82
nagyúr

Használhatsz h264ify addont régebbi gépeknél a VP9 dekódolásos probléma megoldására.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67046) Hosssszu válasza Tim82 (#67045) üzenetére


Hosssszu
őstag

Persze, ez is igaz, sőt volt is ilyen jellegű kérdésem/gondom másik topikban. :)

(#67047) tornas válasza Oliverda (#67044) üzenetére


tornas
őstag

Így van... Jól tudod... -5V-os táp kell neked. Elvileg a 2003-2004 körüli gépek is mehetnek -5V nélkül, de biztos ami tuti. Sőt, a CD-ROM-hoz is szerválj audio kábelt (azt a szürkét)!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#67048) Oliverda válasza tornas (#67047) üzenetére


Oliverda
félisten

Ok, köszi. :))

"Sőt, a CD-ROM-hoz is szerválj audio kábelt (azt a szürkét)!"

Gondolod, nincs itthon a fiókokban legalább 3? ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67049) Madara-san válasza Oliverda (#67044) üzenetére


Madara-san
tag

Szia, ez így eléggé jól hangzik. :) Barton 3200+ lesz? Milyen VGA kártyát tervezel bele tenni?

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#67050) Oliverda válasza Madara-san (#67049) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább egy mobil Barton, ha be tudom szerezni. :K

VGA-nak egy Radeon HD 3850-et szeretnék, ha kapok normális áron.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.