Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Gun Metal Benchmark (AA driver-ben kikapcsolva)
Amúgy fut DirectX 8 -as kártyákon is, csak Nvidia-ra van kicsit optimalizálva.

ASRock ConRoe1333-D667 (Intel 945GC)
Xeon E5205 2x1867 MHz (Wolfdale)
Gainward Geforce 7300Le 256Mb (Gpu:550/VRam:350)
2 GB RAM
Win 7

Min Átlag Max

Bench1: 15,98 ; 23,47 ; 35,58 FPS

Bench2: 14,22 ; 25,10 ; 34,69 FPS

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40002) gban


gban
Közösségépítő

Szó volt AT tápokról, meg hogy mennyire voltak márkásak.
Ez márkás? (vagy: ez milyen márka? :DDD )

Postázást nem vállalok.

(#40003) gerlaip válasza gban (#40002) üzenetére


gerlaip
addikt

Ez tökéletesen megvalósítja a noname fogalmát! 😊
Ennél jobb csak a Vargáné és társa volt...

DartSun: a PAT rendeltetésszerű funkció volt, egyszerűen marketing okokból tiltotta le az Intel a 865-ös lapoknál, hogy legyen mivel magyarázni a 875-ösök árkülönbözetét. A lapgyártók fel is oldották. Ahogy mondja Fenyő a déli híd pusztul meg, aminek a tuningban nincs része.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#40004) gerlaip


gerlaip
addikt

Szerk. DarthSun: te is illetve bacsis is írta, plusz elnézést, hogy hibásan írtam a neved. Bosszantó, hogy csak 5 percig lehet szerkeszteni, perkálni nincs kedvem...

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#40005) DarthSun válasza zoltanz (#40001) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egzotikus hardver. Valamikor már én is használtam ezt a progit, majd megkeresem.

gban: hasonló tápok tömkelege van nálam, lecserélhetetlenek már, mivel hiány van belőlük, viszont jól működnek.Mivel szinte mindegyiknek olajozni kellett a ventijét+portalanítás, a belsejüket is néztem, púpos kondit nem találtam, tehát elfogadhatóak, bár nem vagyok műszerész, nemigen értek hozzájuk. Talán elmennek még jó darabig, mivel kisebb ampereket kell szolgáltatniuk mint az újjabaknak.

gerlaip: a P4P800 bios- ában olyat hogy PAT nem láttam, mint írtam olyan volt hogy "memory acceleration", lehet hogy ez ugyanaz ?

(#40006) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem megvan mi okozta az alaplap hibáját.Egy USB hosszabító-kábel kontakthibás vagy zárlatos. Evvel a kábellel van egy HUB használatban, most rádugtam a telefont tölteni és láttam hogy felveszi a töltést majd eldobja megint felveszi. Gyorsan csere másik kábelre, így már stabilan tölt. Szerintem valszeg ez okozhatta a hibát. Emlékszem hogy másik gépnél is volt olyan ugyanevvel a HUB- al hogy megállt az egér egy időre, kihúzás-visszadugás megoldotta de már akkor kezdődhetett a kábelhiba :U

(#40007) zoltanz válasza DarthSun (#40006) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet, de inkább szálszakadás szokott előfordulni csak kábelnél, az nem olyan veszélyes.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40008) DarthSun válasza zoltanz (#40007) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, tipp csak, ha viszont nem teljes szakadás, akkor ugrál a terhelés, esetleg az gyilok a kiszolgáló IC- nek :U

(#40009) Fenyő válasza DarthSun (#39998) üzenetére


Fenyő
őstag

Lehet tuningolni, de csak módjával, én speciel tartós használatra csak szabvány fsb-vel (ami a lapnak nem tuning, tehát mondjuk Cel 300@450, 600@900 1000@1333, Barton 2500+@3200+ stb tipikusan ilyen) és procit alapfeszen (olyan példányt választva, amivel a gyártástechnológia okán jó esély van megugorni a következő FSB lépcsőt mint a fenti példákban vagy lockmentes procival a lap legmagasabb szabvány fsb-jével), alaposan kitesztelve (hosszas stabilitás tesztek mellett hőtermelést is ellenőrizve) szoktam megfelelő hűtés mellett, normális tápokkal, így azért elég kicsi az esélye, hogy a tuning miatt menjen tönkre a holmi.
PAT-ot mindenféle fantázia néven illeték, szóval a RAM acceleration valószínűleg az, de ha az okozott volna gondot akkor, jellemzően ha a ram nem bírja, akkor inkább csak hibázott volna, ill. tuning mellett inkább az északi hídja halt volna meg, ahogy annó az IC7-esem, 250 FSB-vel és 500-as szinkron ram órajelekkel volt hajtva éveken át, amit a memvezérlő egy idő után nem tolerált, pedig alapfeszen volt minden, jó hűtéssel/táppal, na onnantól kezdve lapot is csak szabvány fsb-vel hajtok tartósan.

gerlaip: IS7/IS7-E szériában emlékeim szerint már a kezdetektől volt PAT, az IS7-E2-ben volt csak tiltva, ill. annyi korlátozás azért volt 875-höz képest, hogy nem minden ram osztóval működött és a tutningra sem feltétlen volt annyira toleráns.

gban: Így külsőre elég nehéz bármit is mondani egy AT-és tápról, gyakran a semmitmondó címke ellenére márkás vagy márkásról másolt egész korrekt belek is voltak benne, szóval egy nóném AT-és táp azért nem egy kategória egy nóném ATX-essel.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#40010) gban válasza Fenyő (#40009) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is pont ezt mondtam, akkoriban minden noname volt, senki sem foglalkozott vele hogy mi van ráírva - egyszerűen nem kellett, mert mint a példa is mutatja, ezek máig mennek, vagyis akkoriban még minőséget gyártottak.

Postázást nem vállalok.

(#40011) zoltanz válasza gban (#40010) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Brand IBM asztali gépekbe pl. milyen AT tápok voltak?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40012) gban válasza zoltanz (#40011) üzenetére


gban
Közösségépítő

Passz.
Lehet hogy rajta volt hogy IBM, de akkoriban tényleg mindegy volt szerintem.

Postázást nem vállalok.

(#40013) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Portal vs Half-Life :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40014) YumeD


YumeD
tag

Nahh, bencsmarkolgattam picit:D
Alaplap: Chaintech 6aja4t (via 694T) + 1.4 Tua + 3x256CL3 SDRAM alapon fokkal értelmesebb eredmények jöttek ki:
(sztem még így is proclimites a drága...)

A szokásos kapcsolókon kívül találtam a driverben egy érdekeset, kapcsolgatva a következőket kaptam:

Max texture:
2k0: 4757
2k1: 6448

Max geometry:
2k0: 3315
2k1: 3845

Érdekesség, hogy az első állásban próbálja magából a max fps-t kitolni magából és durván droppol ha bonyolódik a scene, míg a második állásban konstans közepes fps és nincs durva drop (kivéve a nature scene(gondolom sok a textura), az konstansan alacsony marad tőle, de pl a high poly count tesztek simábbak).

(#40015) frescho válasza gban (#40010) üzenetére


frescho
addikt

Azert sokat szamitott, hogy az egesz gep 100W alatt vett fel, azt is stabilan, nem ingadozott az aramfelvetel 1:4 aranyban.

https://frescho.hu

(#40016) MMIX


MMIX
addikt

Látom régi AT tápok a téma, az enyém ez:



East 200W, ha hinni lehet a feliratnak LiteON.

A gép egy AT/ATX-es Acorp alaplapos P3 1000.

[ Szerkesztve ]

(#40017) zoltanz válasza MMIX (#40016) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ennek neve is van (és nem Vargáné) úgyhogy márkás. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40018) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Csinos csomagolások: :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40019) DarthSun válasza zoltanz (#40018) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szépek, új szerzemény ?

(#40020) FinalCaleb válasza gban (#40010) üzenetére


FinalCaleb
tag

Kicsit megkésve de megnéztem az "adatbázisomban" a noname tápod. Meglepő módon ez egy jó táp:)) Ismeretlen a gyártó. Trafókon XF-xxx jelölések, alaplapján PCB-060, 1996-07-24 felirat. Elégséges EMI szűrés, megfelelő méretű alkatrészek. 200 Wattot tud. A védelmek is megvannak LM339 komparátor és egy tirisztor által. Még a venti is hőfok szabályzott.

[ Szerkesztve ]

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#40021) MMIX


MMIX
addikt

Ez egy eredeti ATI Hercules (még nem Radeon). :) 8 bites ISA. TV kimenetes, fekete-fehér.

BIOS állítgatáshoz használtam, ha nem volt kéznél monitor csak TV.

[ Szerkesztve ]

(#40022) SP4C3


SP4C3
veterán

Sziasztok retrósok, segítségre lenne szükségem. Egy régi alaplap nem létező standard floppy drive-ot lát, ami galibát okoz, floppy meghajtó nincs, vezérlő kikapcsolva a bios-ban. :O

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40023) gban válasza SP4C3 (#40022) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kapcsold ki a floppyt is a biosban, ne csak a vezérlőt.

Postázást nem vállalok.

(#40024) gban válasza FinalCaleb (#40020) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na ezt így miből és hogy? :B
Van képed a címkékről meg hozá a belsőről?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#40025) petakpa1


petakpa1
őstag

Far Cry 1-el, mint retro játékkal kapcsolatban kérdezhetek itt?
Egy A8-3870K APU-val (benne 6550D iGPU)-val szeretnék játszani 2560*1080 felbontásban, de már High beállításnál is durván beszaggat a játék, van hogy leesik 10 fps alá is, de az a furcsa, hogy a következő pillanatban meg visszaugrik 40-50-re.

Túl sokat várok el az APU-tól ilyen felbontásban?

Kb. 1 éve FC3-at játszottam vele, igaz csak 1366*768-ban és közepes beállításokkal játszható volt. Nagyon furcsa, hogy egy több mint 10 éves játékot, igaz jóval magasabb felbontásban nem visz el ez a GPU.

Van valakinek ötlete?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#40026) VaniliásRönk válasza petakpa1 (#40025) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

High beállatásoknál szerintem az effekteknek nagyon megnő a sávszélesség igénye, azért omlik össze a frame rate. Az APU-s rendszereknek ez a rákfenéje még mindig. Majd talán a HBM segít rajta.

Egyébként szerintem ez nem elég retro ide. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40027) SP4C3 válasza gban (#40023) üzenetére


SP4C3
veterán

Ott leírtam, hogy kikapcsoltam... Egyébként megoldódott. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40028) gban válasza SP4C3 (#40027) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem, azt írtad, a vezérlőt kapcsoltad ki. Azt nem írtad hogy a lemezmeghajtó is nullán volt, ezért írtam hogy azt is ki kell iktatni a biosban.

Postázást nem vállalok.

(#40029) frescho válasza MMIX (#40021) üzenetére


frescho
addikt

En is akarok egy elyet :O

petakpa1: esetleg adj az igp-nek tobb memoriat.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#40030) FinalCaleb válasza gban (#40024) üzenetére


FinalCaleb
tag

Ismeretlen OEM. Adatlapjuk nem tartalmaz gyártó/típus jelölést/megnevezést. Két féle típus, részben hasonló áramköri felépítés.

200 Wattos model (PCB-060):
060_chasis
060_pcb
(Részben bontott)

Ugyan az a gyártó 300 wattos model (PCB-014):
014_pcb
(Primer kondik nem gyáriak)

[ Szerkesztve ]

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#40031) gerlaip válasza DarthSun (#40005) üzenetére


gerlaip
addikt

Szerintem ugyanaz.
P.A.T.: Performance Acceleration Technology

A GeIL Ultra ramok 400MHz-en ilyet tudtak vele 2,4GHz proci alapórajel mellett:

A Street racer beállítás azt hiszem, a második legszigorúbb volt, bele sem merek gondolni, hogy mit tudott az F1, és mennyibe kerültek a ramok, amik azt tudták.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#40032) Ádyka


Ádyka
őstag

Ingyen nem kell valakinek alkatrésznek / donornak?

Compaq ARMADA V300
A kaszni műanyag elemei egész egyben vannak.
Alaplap minden bizonnyal rossz, valaki gányolt a betáp résznél, utána én is, de nem jártam sikerrel. Akksi, HDD nincs.

Ami valószínűleg használható:
- valami 400 MHz körül cerkára emléxem
- kijelző karcmentes, de a zsanérok gyengék
- floppy :-)
- touchpad
- billentyű, amiről hiányzik az F5 és a space

Ki fogom dobni, ha nem kell senkinek. Igen, most fenyegetek.

Más: a benne lévő, de nem felajánlott DVD -t össze lehet hozni, hogy külső USB-s verzió legyen? :F

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#40033) Sanchez638 válasza Ádyka (#40032) üzenetére


Sanchez638
addikt

Itt is van 2db p3-as laptop, senkinek nem kellet(pedig ingyé volt). Pedig szinte bajuk nincs. Talán az egyiknek 3 gombja nincs meg..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40034) Sebaj Fóbiás válasza Sanchez638 (#40033) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

És a másiknak mennyire nincs baja? :U :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#40035) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ráengedtem a kondicserés Geforce 3 -ra teszteket, stabil lett. Ez a mérő app pl. már használ Pixel Shader 1.0-t is.

Acorp 7KT266AL (Via KT266A)
Athlon XP 2000+ 1667 MHz (12.5x133)
768 MB Ram @PC2100 (2-2-2-5)
Abit Geforce 3 Ti200 64 MB (@230/425)
Win XP
DroneZMark: (1024/768 minden maxon)
Min: 49,2 FPS
Átlag: 109 FPS
Max: 344 FPS

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40036) Ádyka válasza Sanchez638 (#40033) üzenetére


Ádyka
őstag

Nyilván sem működő, sem döglött állapotban nem érnek kb semmit.
Mivel mindegyik különböző, lehet valakinek pont ilyenhez kell donor. Pont semmire nem megy a másik "ingyenessel".

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#40037) Sanchez638 válasza Ádyka (#40036) üzenetére


Sanchez638
addikt

A kettő laposhoz talán sose nyúltam hozz.. Sufniba pihen, mivel szétszedni nem érte volna meg. Kifosztva sincs. Tehát retro cuccnak jó lehet..Még így sem kellet senkinek.

(#40034) Sebaj Fóbiás Semmibaja alatt a működő képességét értettem.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40038) DarthSun válasza Ádyka (#40032) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Milyen a DVD ? Sima IDE vagy SATA csatolós ? Ha igen akkor USB to IDE-SATA kábellel külsőként is üzemel.

(#40039) gban válasza Ádyka (#40032) üzenetére


gban
Közösségépítő

Engem ram érdekelne, van egy Tua laposom, és csak 128 van benne.
Ha valamelyikben lenne mégegy legalább 128-as, azt köszönettel venném.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#40040) Sanchez638 válasza gban (#40039) üzenetére


Sanchez638
addikt

Innen nem viszed el ezt a két lapost?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40041) gban válasza Sanchez638 (#40040) üzenetére


gban
Közösségépítő

Értekezünk.

Postázást nem vállalok.

(#40042) Tim82 válasza gban (#40039) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van 2 db PC100 PC133-as 128 MB-os noti RAM-om, azok jók lennének bele?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40043) gban válasza Tim82 (#40042) üzenetére


gban
Közösségépítő

Valószínű, de egy db megy már csak bele.
Még az IBM-ből? Ebből tettem át az egyiket :D

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#40044) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Új gépházra várva:

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40045) Sebaj Fóbiás válasza Sanchez638 (#40040) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Ha gban nem tart rájuk igényt, engem érdekelne a nem gombhiányos példány. Illetve ha előny, ha nem hagyom rajtad a másikat, akkor egyben a kettő. :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#40046) Tim82 válasza gban (#40043) üzenetére


Tim82
nagyúr

Abból, anno lecseréltem őket eBay-es 256 MB-os modulokra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40047) Sanchez638 válasza Sebaj Fóbiás (#40045) üzenetére


Sanchez638
addikt

Viszi mind2-őt, legalább elkerül és talán használni is tudja.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40048) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok, nem irtam par napja.

Sikerult alkotnom kicsit ma. ;)
Bar elobb egy rossz hir magamnak, emlitetem 2db P3 komplett mukodo konfigot tudok szerezni rokontol, el is mentem hetvegen. Aztan montak nem reg kiraktak mind kettot lomtalanitaskor, (hat itt nekem meg allt az utom egy pillanatra :D ) montak szolhattam volna elobb is. Es meg fajditottak kicsit a szivem hogy alig tettek le fure cigok mar fel is kaptak es vittek. :O Sajnalom oket foleg a ramokat mert emlekszem sok 128as volt benne. :(((

Na hogy jo is legyen: Meg talaltam a P2 alaplapom hibajat. Ugy nez ki en csinaltam, mert mikor front panel tuskeket zartam szisszent egyet, es emlekszem fust szag is volt, szal nem kicsit zartam rovidre.

Ossze forrasztottam, remelem jo lesz sokaig. (Errol kernek velemenyeket tippeket hosszu tavra.)
Utana tovabbi kutakodas a neten, nagy sokara meg talaltam a front panel tuske leirast, hat e nelkul sose kapcsoltam volna be. Mivel nem hosszaban van a 2 tuske ami zar hanem keresztben. :U
Es igy mar elindult. :C

Tettem bele elemet masodik inditasra es akkor mar popec lett, rambol is utana mar latja mind a 256mbot (1db van, ezen kivul egy 512 van de azzal nem indul)
Szal csupaszon all a rendszer, eleg furgecske, tetszik.

Most szedem ossze az alkatreszeket, meg ganyezni kene egy hazat is. Dos/win98 paros lesz :)
Varok otleteket tippeket mire figyeljek.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#40049) nakos1212 válasza DarthSun (#39998) üzenetére


nakos1212
senior tag

Akkor ezért nem találok sehol se AM2 lapot értelmes áron :D

(#40050) bacsis válasza MMIX (#40021) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez már CGA, de lehet EGA-t is tud, sőőőt ha ez "az" a fajta EGA kártya akkor van már benne 2D gyorsítás is :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.