Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Badman 4ever válasza Elrood (#12999) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A saját Coppermine Celeronom tudja az 1200 MHz-et stabilan, talán többet is, de a magas buszsebességeket a gép többi része nem tolerálja: Intel Celeron 800@1195 MHz

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#13002) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Urak!
Van valami tippetek, hogy lehetne egy telepített directx-et uninstalálni Win ME alatt? Felraktam a 8.1-et mert ez-az igényelte de hazavágott egy csomó más szoftvert :W
próbáltam a rendszer visszaállítást de azt írta hogy az sikertelen :W

(#13003) zoltanz válasza benedekco (#12971) üzenetére


zoltanz
nagyúr

AdLib 1987 és a Roland LAPC-1/MT-32 1988 azok jó nagy ugrások voltak. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13004) Nowhereman válasza bacsis (#13002) üzenetére


Nowhereman
őstag

hát igen a Win Me specialitása volt, hogy tele volt elvétve működő speciális funkciókkal...

Utánam a kondenzcsik!

(#13005) snake1977 válasza bacsis (#13002) üzenetére


snake1977
őstag

Azt hiszem a Directx 6-ost vagy egyel régebbit kéne telepits, az minden gond nélkül felülirja az ujabbakat. Win98-nál jártam én is hasonlóan ott simán ment igy.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#13006) frescho válasza DarthSun (#12998) üzenetére


frescho
addikt

9V, de oda kell figyelni, mert a + a kulso, a belso a test!

https://frescho.hu

(#13007) DarthSun válasza frescho (#13006) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Köszi, akkor jó hogy nem próbáltam rá, ez a laptop tápom 19V- os.Majd nézek valami 9V- ost, a polaritást meg ellenőrzöm multival :)

(#13008) DarthSun válasza bacsis (#13002) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én a Gost- olást preferálom, most 486- al kísérletezek milyen progikat, meghajtókat bír rajta a Win98.Alaptelepítés után gost egy másik vinyóra, ha valami gond van vissza - 5 perc az egész, szemben a telepítési idővel ami több mint 1 óra :)

(#13009) Badman 4ever válasza Nowhereman (#13004) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én úgy emlékszem a Windows Me specialitása az volt, hogy elvétve működött. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#13010) peti_s válasza Badman 4ever (#13009) üzenetére


peti_s
addikt

Igen, és amikor működött akkor is mindig nyújtott vmi újat. :)

(#13011) Nowhereman válasza Badman 4ever (#13009) üzenetére


Nowhereman
őstag

igen? nekem az volt a csúcs, amikor egy rendszer visszaállításkor olyan végtelen ciklusba került(boot - rendszer visszaállítási hókuszpók - reboot) , aminek csak egy reinstall tudott véget vetni...

Utánam a kondenzcsik!

(#13012) snake1977


snake1977
őstag

Nekem a WinMe-al sosem volt különösebb gondom, akkor most én vagyok a kivétel ami erősiti a szabályt... ;]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#13013) benedekco


benedekco
addikt

A Me tudta nálam azt a csodát, hogy ha a system mappában csak nézelődtem bármilyen file kezelővel akkor kék halállal elszállt :D
Illetve nálam is jól működött igazából, csak előtte volt pár mappa és file amit likvidálni kellett telepítés után :D hehehe.
Azt se értettem, hogy miért van még mindig a win mappában a régi win3.1-es filekezelő exe-je ami csak 8+3 karakteres file-okat kezel :DDD
Misztérium az a rendszer, nekem az angol W98SE jött be a javításaival együtt, aztán jó napot.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13014) bacsis


bacsis
Közösségépítő

szidjátok csak a milleniumot, snake barátommal meg sem hallunk titeket :P
lehet ismeritek de azért elsütöm itt is:
Miért nem lett a Milleniumnak egy 2. javított kiadása?
???
Mert hogy hangzott volna az hogy Windows MESE
:DDD :DDD :DDD

(#13015) Penyus


Penyus
senior tag

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13016) snake1977 válasza bacsis (#13014) üzenetére


snake1977
őstag

Windows MESE ez jó ezt még nem hallottam :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#13017) zoltanz válasza Penyus (#13015) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Olyan keményre fagy mint a beton. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13018) Nowhereman válasza bacsis (#13014) üzenetére


Nowhereman
őstag

Vagy inkább azért nem lett a WinMe-re keresztelt Win98TE-nek SE-je(FE-je?), mert jött az XP-re keresztelt Windows2000SE, aminek korlátoltan használható az öngyógyászata, és eddig nem futott nálam végtelen ciklusba...

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#13019) Badman 4ever válasza benedekco (#13013) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A kedvenc Windowsaim: 7, XP, 98SE, 3.11 :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#13020) Penyus válasza Badman 4ever (#13019) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekemis, pont ezek! jeee!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13021) frescho válasza Penyus (#13020) üzenetére


frescho
addikt

Kedvenc Windows? :U Idaig meg nem sikerult leinnom magam...

https://frescho.hu

(#13022) Penyus válasza frescho (#13021) üzenetére


Penyus
senior tag

Na jo ize, erted :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13023) frescho válasza Penyus (#13022) üzenetére


frescho
addikt

Ertem en. :K

Amit en valahogy munkara tudtam fogni: NT, 2k, 2k3, 2k8. Erdekes, hogy a szerver szeriajuk 1-2 SP utan nem volt rossz.

Desktopra a 2k ota nem jott ki ertelmes ujitasuk. Na jo talan a Win7, ha kinovi a gyerekbetegsegeit, 1-2 ev mulva hasznalhato lesz.

https://frescho.hu

(#13024) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Lehet, hogy már volt azért berakom.1999-2003 80 VGA kártya tesztje:
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13025) snake1977


snake1977
őstag

Hm..egy kis kultúra angol módra :D A pokoli operátor naplója :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#13026) Badman 4ever válasza zoltanz (#13024) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ott van a listában a a drágaságom:
ASUS A9600XT 128MB DDR 128bit, 500/600 MHz
:)
PowerColor RADEON 9600 PRO-EZ 128MB DDR 128bit, 400/400 MHz
Kinézetre és órajelekre is ilyen 9600 Pro is van a családban.

snake: Ez piszok jó, Logoutra is valaki felrakta régebben folytatásban. :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#13027) benedekco válasza zoltanz (#13024) üzenetére


benedekco
addikt

Lehetett vele meló rendesen. Bár van ott bibi is. Pl elég sok a proci limites teszt. Illetve igaz, hogy az x800-as sorozat egy évre rá jött(2004-ben) az FX-ekre, de ez volt az ati válasza. Szerintem vagy az fx-eket kellett volna kihagyni, vagy még az x800 és társait bevenni a buliba. Illetve volt benne egy két csúsztatás is "eVGA e-GeForce4 MX440 64MB DDR 128bit, downclocked to 250/200 MHz (for 64bit emulation)". Azért ez elég erős sztem. Illetve az S3TC miatt sokat vesztettek a Savage-ek.
Ennek ellenére jó kis tesztecske.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13028) snake1977 válasza Badman 4ever (#13026) üzenetére


snake1977
őstag

Először a gumicsizma.hu-n olvastam, a logout-oshoz nem volt szerencsém :B , de úgy tudom készült még egykét rész ezen kívül, a másik nagy kedvenc az egy film sorozat hasonló témában a kockafejek, avagy IT Crowds :R "Próbálta már kikapcsolni bekapcsolni?" :D

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#13029) zoltanz válasza benedekco (#13027) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen gondolm egy stáb csinálta több azonos konfiggal, de akkor is szép. Főleg pl 3DFX, Kyro driver -eket keresgélni.
"for Voodoo4 - Voodoolizer 1.05.00"
Miért csúsztatás? Gondolom nem tudtak beszerezni SE verziót így levették az órajeleket 200 MHZ -re 400 -ról, ua mintha 64 bites lenne. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13030) Nowhereman válasza frescho (#13023) üzenetére


Nowhereman
őstag

Szerintem előbb jön a Win8, mint ahogy a Win7 kigyógyulna a gyermekbetegségeiből...

Utánam a kondenzcsik!

(#13031) Badman 4ever válasza Nowhereman (#13030) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A Windows 8 2012-re van tervezve, az még több, mint egy teljes év...

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#13032) zoltanz válasza Badman 4ever (#13031) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Vagy nem, és a utolsó negyedévben már lesz RC verzió. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13033) benedekco válasza zoltanz (#13029) üzenetére


benedekco
addikt

Kíváncsi lennék rá mi a különbség a kettő között gyakorlatban. Az elmélet jó dolog ,de már sokszor láttunk rá példát, hogy a gyakorlat sokszor mást mutat.

RE: a másik témára
Win8? Most olvastam Én is... akkor hiába tettem fel a 7est? Várhattam volna XP-vel egészen a nyolcig is mi? Hehe.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13034) frescho válasza benedekco (#13033) üzenetére


frescho
addikt

Uj ablak, ujabb problemak...

https://frescho.hu

(#13035) benedekco válasza frescho (#13034) üzenetére


benedekco
addikt

Az XP-be már baromira beleszoktam. Már egy rakat dolgot tökre jól kezeltem. Tudtam mindent mi hol van. Zeneszerk miatt meg amiatt, mert egyszer úgyis váltani kell, akkor legalább egy olyan idpszakban váltok amikor van egy kis többlet időm ilyesmikkel foglalkozni.
Erre, csak belefutok a mindenki által hülyeségnek tartott dologba. Mégpedig, vannak bizony progijaim amik eddig hiba nélkül mentek, most viszont már nem így kell új megoldás után nézni. Csak az a baj, hogy a mostani megoldás pénzes, vagy shareware, míg az xp alatt már megvolt a klassz freeware progim ugyanerre. Meg ez az egész rendszer védelem nagyon ködös nekem. Valami olyasmi, hogy csak akkor működik normálisan a dolog, ha az egészet izomból letiltom. Na ez se tetszik. (Egyszerűen az istennek se tudom beállítani, hogy bizonyos file-okat megtudjak változtatni a rendszer mappák alatt, csak akkor ha az egész védelmet kikapcsolom. Illetve most a LAN-on is gondok vannak, senki kedvéért se hajlandó megosztani bizonyos könyvtárakat. Azaz megosztja csak az XP-s gép nem látják... marha jó!) Néha vannak mikro akadások, amik eddig nem voltak. Legfőképpen Mozilla alatt. Néha egy pillanatra minden fül megfagy és nem lehet egyiket se aktívvá tenni, ez pár tized másodperc, de akkor is bosszantó. Nem ezt várná egy modern rendszertől (és itt nem csak az oprendszerre hanem a hardverre is gondolok. 2GB RAM, DX10.1-es IGP, 2,8as AthlonII, mi kell ég neki)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13036) zoltanz válasza benedekco (#13035) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Procia annyira nem kell neki, de a RAM igen, cserében jobban bánik vele mint az XP.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13037) snake1977


snake1977
őstag

Ez a megosztásos probléma már a vista-nál is megvolt, az xp-s gép nem látja a vistát, a vista pedig korlátozottan tud az xp-s gépről másolni etc.
A több rammal nem tudok egyet érteni Zoltanz legalábbis ha már van 2gigányi a gépben, mivel nálam 2 és 3giga ram között szinte alig volt különbség, játék alatt sem volt különösebben érezhető, 2 gigával tökéletesen kéne hasitania a win7-nek, persze a sok memóriát evő alkalmazások lehetnek kivételek talán, de elméletileg a win7 fejlettebben bánik az erőforrásokkal és a memória kezelésével is. Nekem ez X-Akta ebben a formában.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#13038) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Olvasgatok és valamit nem értek, a Cyrix (IBM és SGS Thomson most STMicroelectronics) 6x86 (M1) és 6x86L procik most nem hatodik generációsak voltak?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13039) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Itt találtam infót: [link]
Tehát nemaz viszont mostmeg az AMD K6 nem tiszta ezek szerint az is ötödik generációs i586. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13040) Nowhereman válasza Badman 4ever (#13031) üzenetére


Nowhereman
őstag

a kigyógyulás meg 2-3 év lenne...

Utánam a kondenzcsik!

(#13041) zoltanz válasza zoltanz (#13039) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az is érdekes e szerint a Cyrix 6x86MX és MII az i686, hatodik gen. processzor...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13042) Yutani válasza zoltanz (#13041) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem a Linux kezelése alapján van kategorizálva a CPU, ezt ne vedd alapul. AMD-nél egyértelmű, hogy a K5 ötödik generációs, a K6 hatodik generációs CPU (és nem a neve miatt), de a Cyrix CPU-knál kicsit más a helyzet. Ott az 5x86 CPU-knál (M1sc) indult az 5. generáció, még 486-os platformon (mint tudjuk, az AMD 5k86 procija inkább 486, nem sok köze van az 5. generációhoz), majd folytatódott a 6x86 (M1) procikkal, amik inkább 6. generációsok, aztán a 6x86MX / MII már ténylegesen 6. generációs.

Szóval a Cyrixnál kicsit zavaros generációs besorolás.

#tarcsad

(#13043) zoltanz válasza Yutani (#13042) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi értem, mondjuk ez a generációs besorolás a 586 -osokig volt divat, azután már 64 biteseket emlegettek. Most újabban meg magok száma szerint vannak csoportosítva a procik.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13044) laci1128 válasza laci1128 (#12945) üzenetére


laci1128
tag

Talált süllyedt, legfrissebb béta jelölésű BIOS-szal megy, mint a karikacsapás. Az eset kapcsán megemlíteném, hogy meglepő volt számomra, hogy milyen kifinomult BIOS frissítő programmal rendelkezett anno az ASUS. (ASUS update utility, Windows alól működik)

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#13045) benedekco válasza zoltanz (#13043) üzenetére


benedekco
addikt

Mondjuk nem értem miért nem a kiterjesztett utasítások alapján csoportosítják őket...a magok csak a sebességre vannak kihatással, az extra utasítások hiánya meg akár egy program futását is megakadályozhatja. Pl corel SSE nélkül el se indul.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13046) zoltanz válasza #95904256 (#12880) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Esetleg SSE emulátorral? Akkor a viszont a CPU (ALU/FPU) fogja számolni ami veszteség ha szükséges az a kapacítás is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13047) Yutani válasza benedekco (#13045) üzenetére


Yutani
nagyúr

Korábban a generációkat az utasítások szélessége, új utasításkészletek különböztették meg egymástól, manapság azonban nem nagyon beszélnek már x. generációról, maximum újabb generációt emlegetnek.

Az AMD a K7-et mint hetedik generációs CPU értelmezte, az A64 (K8) ugye a 8., a Phenom I/II a kilencedik generáció náluk, a Bulldozer lesz a 10. generáció.

Az Intelnél a 6. generáció a PII/PIII vonal (igazából a K7 is ide tartozna...), a P4 volt a . generáció, 8. generáció a C2D/Q, a 9. generáció az i7/5/3, míg 10. a Sandy Bridge?

És akkor még hova soroljuk az APU-kat? :)

#tarcsad

(#13048) zoltanz válasza Yutani (#13047) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"És akkor még hova soroljuk az APU-kat?"

Inkább az általános célú procikat hova soroljuk? :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13049) frescho válasza Yutani (#13047) üzenetére


frescho
addikt

Inkabb a belso felepites alapjan csoportositottak oket. Az otodik generaciotol leginkabb talan a spekulativ vegrehajtas valasztja el. Raadaskent a 6x86-ot leszamitva mar RISC maggal es dekodoloval vannak ellatva a procik.

Egy jo link: [link]

https://frescho.hu

(#13050) #95904256 válasza zoltanz (#13046) üzenetére


#95904256
törölt tag

SSE emulátor? Létezik ilyen? :U
Egyedül egy Linux-os félig-meddig működő programról hallottam.
Windows alá csak FPU és MMX emulátorokról tudok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.