Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Sanchez638 válasza Tim82 (#34999) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mindenkinek egyszer bele kell kötnie. Férfi vagyok, nem ítélem el a metrószexualitást de az nem az én műfajom, hogy borotváljam a lábam... :D

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35002) Tim82 válasza Sanchez638 (#35001) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem a testszőrtelenítési szokásokba, hanem a képkivágásba lehetne belekötni, de igazából csak nem hagyhattam ki, annyira magas labda volt. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35003) Sanchez638 válasza Tim82 (#35002) üzenetére


Sanchez638
addikt

Siettem :D tudod a munka :D, de tök jó, ha kupi van az asztalon az a bajotok ha lejjebb megy a kamera akkor meg az. Döntsétek már el :D

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35004) bacsis


bacsis
Közösségépítő

(#35005) Tim82 válasza Sanchez638 (#35003) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szóltam én egy szót a korábbi fotóidnál? :D És miért beszélsz hozzám többesszámban? :F

Mondom, take it easy, csak megláttam a poénlehetőséget. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35006) Vladi válasza Sanchez638 (#35003) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Már el van döntve. Leszel szives nagymellű, bikinis nők társaságában fotózni a hardvereket. :((

:DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#35007) bacsis válasza Vladi (#35006) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

(#35008) Ádyka válasza Sanchez638 (#34998) üzenetére


Ádyka
őstag

Nemár, hülyeség, nem hiszem el. :D Működik is netán? Átkötő és SLI kábel nem volt rajta?
Nem tudom, hogy azokat hová tűntették el az emberek az elmúlt kb 15-20 éveben.
Kb 3-3 db V1 és V2 karim van, 1 db eredeti átkötő (de nem fekete diamond) és SLI kábellel. :U

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#35009) Sanchez638 válasza Ádyka (#35008) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem tudom, hogy megy-e. De majd valamikort neki állok tesztelni

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35010) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Megérkeztek :))

Inno3D GeForce3Ti200 Zalmannal

Abit GeForce4Ti4200

Gigabyte FX5700

Gyors próbák, bios postig ok. Teljes teszt majd csak gépbe kerüléskor.

(#35011) Sanchez638 válasza DarthSun (#35010) üzenetére


Sanchez638
addikt

én egy olyan hűtésű giga 6600gt-re vadászok már évek óta

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35012) gerlaip válasza DarthSun (#35010) üzenetére


gerlaip
addikt

Nagyon szépek!
De úgy látszik, hogy a Zalman hűtést senkinek sem sikerül egyenesen felhelyezni... (nekem is elfordult, azt hittem csak én vagyok ilyen béna)

lámavakond

(#35013) Sanchez638 válasza gerlaip (#35012) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vagy már menet közbe lett ilyen...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35014) gerlaip válasza Sanchez638 (#35013) üzenetére


gerlaip
addikt

Igen, azt én is tapasztaltam, hogy el tud fordulni. Nem is tudom, hogy mit tud ez okozni heatsink nélküli GPU-knál.

lámavakond

(#35015) gerlaip válasza DarthSun (#35010) üzenetére


gerlaip
addikt

Darthsun:

Tudnál lőni egy képet a Zalmanos hátuljáról, hogy a kártya hátuljához hogy érintkezik a hátsó heatsink. Köszi!

lámavakond

(#35016) bacsis válasza bacsis (#34990) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

erre senki többet? :B

(#35017) Fenyő válasza DarthSun (#35010) üzenetére


Fenyő
őstag

Szép sorminta GF3-4-FX felső közép kártyák egy szinttel a nagy testvérek alatt, tegnap én is elhoztam az X800XT-ét, kipucoltam, újrapasztáztam, szépen működik (2500+@3200+ Barton alatt ami nem is tudja teljesen "kihajtani" 3DMark03 11200 pötty). :)
bacsis: Döglött Dallast mindképp érdemes moddolni, sok mindent vissza tud vetni, ált még bootolni sem igen lehet nélküle, ha le van merülve, egy jó kis végtelen ciklus csinálva mindig visszadob a post képernyőre, hogy dög a cmos elem. :DDD
Más, a Linuxos topikban kiderült, hogy a korábban linkelt antiX P3-as isómat nem is olyan egyszerű telepíteni, mivel a Systemback amivel csináltam Grub2-őt használ a 13.2-es antiX pedig még legacy-grubot, bár megoldható, de kissé körülményes, grub recovery, fstab, slim turkálás kell hozzá, így megcsináltam újra az antiX saját beépített snapshot progijával így bár nem grafikusan, de nagyon egyszerűen telepíthető, ha bebootolunk a live Cd-vel/pendrive-al és létrehozzuk mondjuk gparteddel a megfelelő partíciókat (ext4 + swap + eseteleges /home) ahová telepíteni szeretnénk, akkor nyissunk egy terminált root módban és a cli-installer paranccsal már indul is a telepítés (olyat fog csak kérdezni, hogy hova tegye, snapshotos telepítés-e (igen) és szeretnénk-e a grubot telepíteni (igen)), esetemben pl az sda5-ös partícióra telepítettem;
Azza@antiX1:~
$ su
Jelszó:root1
root@antiX1:/home/Azza# cli-installer
/usr/local/bin/cli-installer: sor: 214: buildfstab: parancs nem található

Requirements for minimum installation:

antiX-full: hard-disk 2.8GB RAM 64MB

antiX-base: hard-disk 1.5GB RAM 48MB

antiX-core: hard-disk 0.7GB RAM 48MB

Do you want to repartition the disk (y/N)? n

Root partition (hda1, sda2, etc): sda5

Deleting the contents of the '/' partition.
This may take some time. Please wait....

Use separate '/home' partition (y/N)? n

antiX-13.2 will now be copied to sda5.
This may take some time. Please wait....
File copy done

Install GRUB on MBR (Y/n)? y
GRUB installed on (hd0)

userdel: user 'demo' does not exist
Computer name (default is 'antiX1')? antiX1

Is this a remastered/snapshot install (y/N)? y
rm: ”/media//demo” nem törölhető: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Installation of antiX finished!

Reboot computer without CD to start program. ('reboot')
root@antiX1:/home/Azza#

Ha kész van a telepítés újraindítás után, ha van egyéb rendszerünk is a merevlemezen, ill. szeretnénk ha grub-ban a recovery mód és a memtes86+ is választható legyen akkor szintén terminálból root (root1 a jelszó) módban adjuk ki az update-grub parancsot.

Egyébként nemrég kijött az antiX 15 beta3 is, ami már grub2-őt használ és Debian 8-ra épül, még csak live módban nézegettem, de lehet feldobom egy tesztvinyóra vmelyik öreg masinán és tesztelgetem és ha kellően bugmentes már akkor csinálok ebből is live képet, ill. tervezem majd a K6-III+-as Wary Puppy rendszerről készült telepítő készítését is.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35018) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Egy ilyen retróság kit hozna lázba?

###

Vannak izmosabb AGP-s kártyáim: piros nyákos Ti4200, fekete nyákos FX5900XT (külső tápos), zöld nyákos 7600GS (külső tápos), ha érdekel valakit, küldök képeket róluk. :)

Illetve, ha valaki hűtést akar tuningolni, van egy ilyen passzív hűtésem, szerintem több típusra is jó lehet!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35019) DarthSun válasza Sanchez638 (#35011) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

A SocketA konfigomban van olyan Gigabyte6600GT, emiatt is tetszett meg ez az FX

gerlaip : este lövök fotót, most melózni megyek.

(#35020) gban


gban
Közösségépítő

Először itt kérdezem, hátha...
Ti hogy oldanátok meg, ha adott egy wifi jel, de arra csak egy mac address csatlakozhat (nem egy fix, hanem egy db tetszőleges), hogy több eszköz is csatlakozhasson?
Pl. notebook csatlakozik, wifin, az meg a lanon átadja a jelet egy wifi routernek, vagy van ilyenem is:
Linksys wap54g, ezt is fel lehet használni
Video - bár ez alapján nem tudom, a noti pl. megosztja-e a bejövő netet az acces point felé.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#35021) csabyka666 válasza gban (#35020) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm, ez retro kérdés? :)

Hogy érted, hogy csak 1 MAC cím csatlakozhat rá? Meg van adva egy egyedi cím, és csak az az eszköz mehet fel, akinek ez a címe? Én úgy próbálnám meg, hogy szereznék egy olyan routert, ami tudja az AP-Client funkciót, és a routernek pedig beklónoznám a szóban forgó MAC címet. Próba szerencse... :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35022) gban válasza csabyka666 (#35021) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem retro kérdés, de akik sokat járnak ide, beszélgetni, azok tudják hogy miért itt kérdezem - mert itt sanszos az értelmes, használható válasz, hála a sokat tudó kollégáknak.
Értem én hogy ez így elsőre furcsa, keveset voltál még itt, az 3 reklámozási tevékenység meg egy " :R " volt, de ez a topic több mint amit a címe elárul ;)
Mac address: írtam, nem egy fix, hanem bármilyen, de az egy db.
Konkrétan, kapsz egy jelszót, amivel csak egy eszközt enged fel a hálózat, de jó lenne több eszközön használni.

Postázást nem vállalok.

(#35023) csabyka666 válasza gban (#35022) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja értem, oké. Azt bacsis is mondta, hogy olyan ez a topic, mint egy család. :)

A gyakorlatban ez hogy néz ki? Odamegyek a notimmal, felkapcsolódok, és meg kell adnom a jelszót? Őszintén szólva nem értem, hogy mi értelme van annak, hogy pontosan 1 db kliens csatlakozhat fel.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35024) bacsis válasza csabyka666 (#35023) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahova tartozom bejegyzés a K6-III totyikról
Monnyuk mostmár lehetne updatelni.. de annyira család vagyunk, hogy régebben még azt is megosztottam a topic lakókkal, hogy mennyi mazsola volt a kuglófomban :DD

(#35025) westcoastog


westcoastog
veterán

Ezt most találtam a falusi hivatalban, német nyelvű c64-es könyv, valakinek kell? :)

[ Szerkesztve ]

(#35026) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nah megint 2db V2 :D Meg egy GUS PnP ami már fixen nálam marad a gyűjteményben

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35027) gban válasza csabyka666 (#35023) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az értelme az az hogy fizetős, egy bizonyos összegért kapsz egy jelszót, amit csak te használhatsz.
Viszont jó lenne, ha nem lenne sorbanállás a notebooknál, hanem menne közben a telefonokon is.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#35028) gerlaip válasza DarthSun (#35019) üzenetére


gerlaip
addikt

Köszi előre is. Azért érdekelne, mert nem tudom, hogy a hátsó heatsink felhelyezést hogy oldják meg. Egyébként google-n biztos találnék valamit, de én is inkább itt osztom meg a kérdéseimet... :K :R

lámavakond

(#35029) csabyka666 válasza gban (#35027) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja én nem így gondoltam. Ezesetben egy ilyen megoldás jó lehet, a beépített WiFi felcsatlakozik a jelszavas hálózatra, egy WiFi kártya meg tovább szórja a telefonoknak.

A kommentekben említenek egy másik progit is.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#35030) satee76 válasza DarthSun (#35010) üzenetére


satee76
aktív tag

Ilyenem , vagyis hasonlóm van ám nekem is.

Bocs az asztalért de éppen csak leraktam, lekaptam és már bontottam is széjjel. Azóta is a szekrényemben pihen.

[ Szerkesztve ]

(#35031) Sanchez638 válasza satee76 (#35030) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pfúú ha a chaintek eladó lesz, érdekelne. Am szép. :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35032) satee76 válasza Sanchez638 (#35031) üzenetére


satee76
aktív tag

Nemigen hiszem, hogy megválnék tőle. Szerintem is szép :C

(#35033) Sanchez638 válasza satee76 (#35032) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem ilyenem van:Ti4200

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35034) DarthSun válasza satee76 (#35030) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Jól néz ki. Én is a konyhaasztalon szoktam kavarni, szobában kevés a hely.

(#35035) satee76 válasza Sanchez638 (#35033) üzenetére


satee76
aktív tag

Asszem te se panaszkodhatsz

(#35036) DarthSun válasza Fenyő (#35017) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

X800XT is jó kis kártya, képet lőhetnél róla. 3DM2001 alatt mennyit dob ?

(#35037) DarthSun válasza gerlaip (#35015) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Képek:

Hátulról total:

Éléről ( látszik hogy a hátoldalon a hűtőfelület csak megközelíti de nem éri el a kártyát, gumiharang + távtartó adja a távolságot, a jó képhez led lámpa + állvány kellene, állvány még nincs, így a résbe a vaku nem lát be de asszem a lényeg kivehető ) :

Az eladó képén még egyenesebbnek látszott a hűtő, lehet szállítás közben ferdült, nemtom hogyan, a rögzítési pontok fixek, csak az átfedő lamellák mozdulhatnak esetleg. Mozdítási próbára is tök stabil az egész, erőltetni nem is próbáltam, nem lenne egészséges mivel az 5- ös gömbvasat is képes vagyok eltörni :DDD ;] Front oldalon a GPU- ra rendesen felfekszik. Nem zavar ha ferde, lényeg hogy működjön.

(#35038) DarthSun válasza DarthSun (#35037) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Ez sikerült, jobban látszik:

(#35039) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Inno Vision a mai adag, a tegnapi meg a zöldikék.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35040) gerlaip válasza DarthSun (#35036) üzenetére


gerlaip
addikt

Tökéletes, köszönöm, erre voltam kíváncsi. Én elővigyázatosságból tettem blutack-et a hátsó alá, elvileg az áramot nem vezeti, viszont a hőt igen, de nem gyúlékony. Mi erről a véleményetek?

Nálam is elfordult, a pántok szorítanak, de a gpu-n elfordul a hűtőpanel.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#35041) Ádyka válasza Sanchez638 (#35039) üzenetére


Ádyka
őstag

Honnan honnan, de mégis honnan? :U
Egy nap alatt több 3DFX-el gyarapodsz, mint amennyi nekem van összesen. Gyalázat vérlázító ;]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#35042) bacsis válasza Ádyka (#35041) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sztem ha így folytatja a gyűjtést, akkor egy nap még több Voodoo kártyája lesz, mint amennyit legyártott a 3DFX :DDD

(#35043) Fenyő válasza DarthSun (#35036) üzenetére


Fenyő
őstag

3DMark2K1 ilyen vga-nál már inkább prociteszt, amúgy a fentebbi Bartonnal közel 18 ezer pöttyöt. Képet sajnos most csak mobillal tudok lőni, ami nem vmi cizellált minőséget produkál, rendes fényképező majd csak jövő héten vagy leghamarabb vasárnap lesz nálam.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35044) Ganz-[HUN] válasza Fenyő (#35043) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

hali
egy S478 P4-esen (Northwood) 2,4GHz 400-as DDR-rrel szép vga-val mennyit tol geekbenchen?
1,67-es PB G4-esemmel össze akarom hasonlítani

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#35045) Fenyő válasza Ganz-[HUN] (#35044) üzenetére


Fenyő
őstag

2.66/533 1GB DDR33-as eredménnyel szolgálhatok, ősi i845D lapban.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#35046) DarthSun válasza Fenyő (#35043) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Ó, nem sürgős, majd ha lesz gép/idő/lehetőség, köszi !

(#35047) zoltanz válasza DarthSun (#35038) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én is ilyet raktam az AGP-s HD2600 Pro-ra (alul óra jelezve). A csomagban volt még egy GPU panel és 2 lefogató. Azt is felhasználva (+2 csavar, anya) négy ponton van rögzítve, kell is mert pici a GPU.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35048) TROG AIR válasza DarthSun (#35037) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Abit siluro nvidia vga-n amit nemrég vettem ugyanígy állt ez a zalmann hűtő,nem user deformálta el.

430 pozitív , 0 negatív....

(#35049) Sanchez638 válasza Ádyka (#35041) üzenetére


Sanchez638
addikt

Csak a kedvedért :D Érdekes hűtésű ram, InnoV.V2 12mb, Abit Siluro MX Pro(szokásosan hűtés gondos volt, majdkap valami rezesovát)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35050) Ganz-[HUN] válasza Fenyő (#35045) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:R
G4-esen (1,67GHz 2gb ram) ami utolsó geekbench elfut az 900 valamennyi megy :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.