Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) Fred23


Fred23
nagyúr

Mondjuk úgy, nem véletlenül akadtam rá. Korábban azt hittem, ilyen nem létezik, tévedtem.

(#80002) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Végülis ilyen lett a Bulldozer.


Ház új és fehér, amit kértek. Ventilátorok újak. A tápban is kicseréltem. Fixen maxon 1100rpm. P4-es csatit (vékony drótos volt) Seasonicból maradt EPS8-ra cseréltem...A koncepció az, hogy elöl szív a két venti (900-1000rpm) és lyukak csak hátul vannak ott kijön magától. Az előlap oldalán és előlap alján alulról megy be a levegő.
Amit hallani az a Wraith Prism. 2000rpm és 2800 közé lőttem be (VRM hűtéshez még ez volt a legjobb, toronyhűtővel throttlingol így nem). De már 2000-en is ő a leghangosabb. Többet vártam tőle.
Lehet ezen és a szellőzésen egyszerűen (és olcsón) javítani vagy jó van az úgy?

Bruhe

(#80003) zotyesz66 válasza Fred23 (#80001) üzenetére


zotyesz66
őstag

És ez 128 bites?

(#80004) jokeph válasza fpeter84 (#80000) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát még az 1000-es Thunderbird. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80005) Fred23 válasza zotyesz66 (#80003) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem igen, de ez még azért nem tuti. Annak kéne lennie. Addig kutakodtam, amíg találtam 3 brand esetén is ilyet, egyet meg is rendeltem, szóval majd elválik.

(#80006) Bile Demon válasza Bile Demon (#80002) üzenetére


Bile Demon
őstag

Kimaradt a lényeg: all core 4.0GHz 1.25V (1.225V-n is stabilnak tűnt, de biztos ami biztos ráemeltem). Stabteszt: 13 órás 4k Yt video USB WiFi-n. Izomból megy neki a lejátszás, mert a GT710 az nem partner benne.

Más.
Thunderbird 1400 mellé TI4200 alternatíva:

Bruhe

(#80007) jokeph válasza Bile Demon (#80006) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K

Hűtés: lehet,egy erősebb top-flow hűtővel (más kérdés, hogy nem feltétlen éri meg a befektetés), illetve lehet megérdemelne egy direkt ventit az északi híd is, szeretnek fűteni. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80008) Bile Demon válasza fpeter84 (#80000) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ismerős történet...

633 @ 950 instabil cerkám volt, izzadtságszagú BH6-ban (VRM forr, ciripel).

Havernak vettünk 950-es durcit. Nem tudom hány %-ot vert rá... Játékban látható volt a különbség.
A következő emlékem, hogy KT7A-t vadászok a használt Thunderbird 1000 mellé. A CPU egyszerű volt, ugyanattól az eladótól vettem, mint haver a Duront. :DDD
Haver tette jól, hogy kapásból KT266 DDR-re váltott. Én menteni akartam az SD-t...

Bruhe

(#80009) fpeter84 válasza Fred23 (#80001) üzenetére


fpeter84
senior tag

azt tippelném, hogy errefelé meg ugyanezt a kategóriát 64 bites 9550-ként árulhatták

#80008 Bile Demon
nekem úgy maradt meg, hogy a PC133 SD vs DDR266 abszolút semmi különbséget nem hozott, szintetikus memória sávszél teszten kívül máshol nem mutatkozott meg, még a DDR333 se volt lényegi különbség ami megérte volna a váltást, valahol a DDR400 körül volt már érzékelhető különbség dualchannel-el - bár nagyot az sem dobott önmagában, de a sok kis % együtt már azért számított

(#80010) Fred23 válasza fpeter84 (#80009) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sok jóból kimaradtunk, az biztos. Erről jut eszembe, Optimus 9000 LP 64MB DDR-t is kéne vennem. Taiwani gyártó, minőségi, spéci karikkal.

SD vs DDR RAM kérdés procitól függ. Tippre a 133-as RAM 1333 MHz-ig elég, vagyis addig kábé mindegy, hogy SD vagy DDR, onnét meg elkezd számítani a DDR előnye, de kezdetben még csak apró hátrány az SD, ami lassan, a MHz-ek növekedésével egyre jelentősebbé válik. Palominók mellé még nagyjából oké lehet az SD is.

(#80011) KROK640 válasza zotyesz66 (#79999) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, azt tudom, meg a cache tipusa (exkluzív VS inklúzív) is eltérő volt.

Jah tényleg vagy 800-ig 66-os volt az FSB, de kb mind ment 100-as FSBvel is. Sőt, voltak amik akár tovább is.
Mikor megkapták a 100-asFSBt eleinte rendesen leesett kihajtható %, hiszen nem 66-hoz hanem 100-hoz képest indult a tuning.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80012) KROK640 válasza Fred23 (#80001) üzenetére


KROK640
veterán

Az L gondolom azt jelenti (mivel nem hosszú a kártya így Long nem, lehet) hogy 9600 Lite. Nem tudom...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80013) KROK640 válasza Bile Demon (#80008) üzenetére


KROK640
veterán

Én más hibát követtem el, nem az SD mentését, azt szerencsére pont elkerültem.

Mikor kitaláltam, hogy 1700-as Celeron lesz és mellé mehet a DDR RAM akkor azonnal úgy voltam vele, hogy cserélem azt is. Később volt szerencsém rengeteg kokány 1700-as SDRAMos Celeronhoz, szóval ezt legalább bölcsen csináltam, ha már végül akkoriban három lehetséges megoldás közül - mint utólag kiderült - a legrosszabbat választottam. 2002 májusa azt hiszem.

Alapvetően ezek voltak a lehetőségek :
1. Celeron Tualatin 1300/1400MHZ + SD RAM (ez ellen az szólt, hogy már akkor látszott, hogy technikailag zsákutca lesz, de mégis kellett volna ide is újlap, a RAM viszont megmaradt volna mind a 384MB, ami akkoriban kifejezetten sok volt, ugyanakkor van tuning)

2. Celeron 1700 Wilamette + DDR1 (ugyanúgy újlap, ráadásul új memória is, de P4 architechtúra, modern előre mutató alap, később teljes értékű P4-re cserélhető, vagy magasabb órajelű Celeronra, van tuning)

3. Duron 1100/1200MHZ + DDR1 (ugyanúgy újalaplap, ráadásul új memória is, viszont kell az erős hűtés, könnyen sarkazható, mindössze 64KB L2, bizonytalana tuning, sőt azt sem tudtam mit is jelent ekkora órajel Duronnál pontosan milyen erőt kell tudnia)

Végül a 2-es lett, de mentségemre legyen mondva, hogy pont akkor jelent meg a proci a boltok polcain és konkrétan egy nappal a megjelenés után nekem teszteredmények (akkoriban meg kellett várni míg megjelenik a Gamestar / PC Word stb. a CPU tesztjeivel, amire nyilván nem akartam várni, mivel a 466-ost addigra már eladtam, és ígyis hetek óta gép nélkül voltam, ráadásul öcsém is és apám is sürgetett, hogy minél gyorsabban legyen már új gép, szóval a CPUk pontos ismerete) nélkül kellett döntenem, pusztán a paraméterek alapján.

Miután kikaptam a 1733MHZ-re húzott Tualatintól még 2GHZ-enis, már volt egy olyan érzésem, hogy nem túl jó döntés volt, de akkoriban azzal vígasztaltam magamat, hogy majd csere szabadotosan beleteszek egy 2200-2400 körüli Celeron CPU-t később és ha még arra rá is tuningolok, akkor tuti nem előznek meg. Karácsonykor találkoztam az első hiánnyal : egyszerűen nem lehetett kapni se NW se Wilamette magos 2GHZ-es Cerkát (nekem csak az első kellett volna) így elmaradt a csere.
Egy évvel a Celeron beszerzése után meglett az 1700+-os Athlon XP, ami akkora már nem is volt kérdés, hogy az lesz. (illetve ha akkor már nem tudk sorozatszámot olvasni, meg az Athlon XP tuning képességeibe nem hiszek, akkor lehet h beleszaladtam volna egy 2800-as NW Cerkába ami tudott 3600-at, de miután láttam milyen Athlon XP-ket tudok válogatni magamnak már nem is volt kérdés).

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80014) zotyesz66 válasza Fred23 (#80005) üzenetére


zotyesz66
őstag

Most, hogy nézem, van nálam egy ilyen kártya. Igaz, nem 1.0, hanem 1.1-es verzió. Itt vettem az aprón tavaly ősszel, egy NEC mini gépben van és sajnos, legalábbis a GPU-Z szerint 64 bites.

(#80015) frescho


frescho
addikt

Kis tanmese, hogy mennyivel egyszerűbb az élet a Pc vonalon amikhez szinte mindent be/meg lehet szerezni.

Ma egy kínai nagyon csuklott több családtagjával együtt, akik között pár állatfajtát is emlegettem. Ez hogy jön a retróhoz? Egy Amigával, mert mivel mással is jöhetne:

Úgy kezdődött, hogy van egy jó kis turbo kártyám A500-hoz. Ehhez akartam egy szép, a gép vonalát követő házat nyomtatni. Mikor kiderült, hogy a nyomtatási idő 3 nap, akkor jött a darabolás. Az aljára kicsit több, mint fél napot írt, az már bevállalható gondoltam. Reggel el is indítottam, de félúton gyanus darabok jelentek meg. Semmi gond, majd jól megállítom layer váltásnál, felugrok Z-ben, meghúzom a fúvókát, hézagolok és visszaállok, hogy folytassam. OK, nem triviális elsőre, de megoldható. Nah a ráhúzásnál beleszakadt a réz fúvóka a fűtőblokkba. A kis kínai olyan vékonyra és szarul esztergálta, hogy a folyamatos melegítés, nyomás, nyomtatás hatására kinyílt, de ez ugye nem látszott.

Nah most valahogy ki kéne berhelnem a beleszakadt menetes részt. A probléma adott, de nehezíti, hogy teli van még műanyaggal. Ha melegítem az nehezíti a kezelést, de nincs más megoldás. Csipesszel nem tudok elég erőt kifejteni. Fogó rögtön visszahűti. Munkáskesztyűben forró a helyzet. Lábos fogó kesztűhöz meg túl apró. hogy lesz ebből turbo kártya ház???

https://frescho.hu

(#80016) Fred23 válasza KROK640 (#80012) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem az L simán a low-ra utal, vagyis hogy alacsony profilú. Órajelekről láttam képet, és a memória chipről is, minden a 128 bitre utal.

zotyesz66: A leendő enyém is hardveraprós, és 1.1-es. 64 bites GPU-Z szerint, de szerintem a progi téved, mert 10k fölötti pontot ad 3DMark2001-ben, ráadásul nem is egy erős driverrel. Ilyen órajelekkel pedig szerintem ennyi pont csak 128 bites busz esetén lehetséges:



Hamarosan kiderül, de szerintem 128 bites, és a GPU-Z téved. :)

Nálad hány pontot ad vele a 3DMark2001 egy 3-3.2-es P4-es procival?

[ Szerkesztve ]

(#80017) gban válasza frescho (#80015) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem tudom milyen és mennyire szorul a beszakadt menetes rész, de ennek függvényében több megoldás is képbe jöhet.
- beletolni épp passzoló lapos csavarhúzót és kitekerni
- ónnal beleforrasztani valamit
- beleragasztani valamit

Postázást nem vállalok.

(#80018) zotyesz66 válasza Fred23 (#80016) üzenetére


zotyesz66
őstag

Megnézem majd, bár nincs üzemképes 3 GHz P4 gépem, de van jóval erősebb.

(#80019) Fred23 válasza zotyesz66 (#80018) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha túl erős, az is lehet megtévesztő. Egy Core 2 Duo E6700 mellett mondjuk kaphat a 64 bites annyi pontot, mint egy 128 bites P4 3.2 GHz-es procival.

Valami erősebb Barton magos Athlon esetleg nem akad?

(#80020) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azon gondolkodom, h miért fagy le random különböző fázisoknál a 775-ös tesztgépem... :U
Eddig legalább hússzor próbáltam elindítani, h teszteljek két vga-t. Az esetek több, mint felében a win betöltéséig sem jut el. Egyszer sikerült betöltenie, akkor eljutottam addig, h töröltem az aktuális drivert, utána restrart, de azóta sem sikerült eddig eljutnom.
A kártyák elvileg jók, 2 monitort is próbáltam, 2 psu-t de ugyanaz. A tesztgép sokáig állt kint a padláson a hidegben, csak le volt takarva kartonnal meg egy zsákkal, h ne érje por...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80021) MasterDeeJay válasza flymi (#80020) üzenetére

Ramok kivesz, radírral megradíroz. Minden ami mozdítható a gépben újra kivesz, leválaszt, lecsalatoztat stb majd visszarak. Alaplapot is akár.
Legrosszabb esetben alaplap döglött be. Talán kodniknak se tett jót a nagy hideg.
Alaplapi elem csere gondolom megvolt. (rengetegszer szívtam már vele)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80022) Czo válasza flymi (#80020) üzenetére


Czo
őstag

Alaplapi kondik allapota?

(#80023) zotyesz66 válasza Fred23 (#80019) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ennyi lett:
A gép: NEC PowerMate VL4(?)
P4 2A GHz
i845 alaplap SD RAM-os (nem DDR-es), 4x AGP
1 GB SD RAM PC133
Gecube low profile Radeon 9600 GC R9600L
WinXP SP3
Nem nagyon van most időm szerelni, telepíteni :(

(#80024) Fred23 válasza zotyesz66 (#80023) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez inkább tűnik 64 bitesnek pont alapján, bár nehéz megítélni. Szerintem nem menne 8000 pont fölé 3.2-es P4 mellett se.
Így néz ki a karid?:

(#80025) flymi válasza MasterDeeJay (#80021) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Betettem egy harmadik kártyát, azzal pöcc-röff.
Kondik rendben vannak, patika a lap.

Lehet holnap összedobom a régi rendszert és megpróbálom abban a két frissen érkezett kártyát. Kicsit gyanús nekem, h így lefagyott tőlük a rendszer.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80026) zotyesz66 válasza Fred23 (#80024) üzenetére


zotyesz66
őstag


Ilyen, vagyis ez az. Még a régi hirdetésből loptam a képet, de majd csinálok közelebbit.
A másik kártya egy 9200-as.

[ Szerkesztve ]

(#80027) flymi válasza flymi (#80025) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Elkiabáltam. A harmadik kártyával azt hittem minden oké lesz, elsőre be is töltött a win, de driver telepítés közben itt is lefagyott a rendszer. Na majd holnap megpróbálom a régi tesztkonfiggal, az szobahőmérsékleten volt tárolva.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80028) zotyesz66 válasza Fred23 (#80024) üzenetére


zotyesz66
őstag


Ezeket most csináltam. A bracketet low profile-ra cseréltem, egy Abit 9200SE tartozéka volt, csak a TV kimenet van elcsúszva egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#80029) envagyok válasza flymi (#80027) üzenetére


envagyok
veterán

Friss telepítés?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80030) Fred23 válasza zotyesz66 (#80028) üzenetére


Fred23
nagyúr

A hűtőt leszámítva úgy néz ki, mint a leendő enyém. Érdekes.
Majd csinálok 2GHz-es P4-el egy 3DMark2001 tesztet, meglátjuk mit hoz.
Tippre csütörtökre lesz nálam a kari.

(#80031) flymi válasza envagyok (#80029) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Fene tudja. Talán év elején raktam rá egy friss win7-et. Tavasszal teszteltem rajta pár nv kártyát, aztán egész nyáron és ősszel csak állt.
Most cseréltem benne elemet és vacsi után megpróbálom újra mit mutat.
A régi tesztgépet nincs humorom most újra összerakni. Konkrétan szétbontottam, csak a procit és a ramokat hagytam benne.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80032) gban válasza flymi (#80031) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ilyen random fagyás 2 okból lehet, illetve 2 okból tapasztaltam mondjuk úgy.
Az egyik a kondi. Nem kell púposnak lenni, attól még lehet beteg.
A másik meg laphiba, aminél bármi lehet, ez a ritkább, de sose jöttem rá az okára.
Pont most volt egy ilyen BX6 nálam ami a beletett cucc függvényében fagyott.
Átalakítóban 500-as cerkával például sokkal jobban fagyott mint 500-as Slot1 P3-mal.
PCI Virge-el sokkal többet fagyott mint bármi más vga-val.
Amikor meg kondi, akkor pont minél gyengébb a proci annál kevésbé fagyott az adott lap.
Egy IBM gép 1 db alig púpos konditól 800-as cerkával nagyritkán fagyott, már azt hittem a P3 866 beteg míg jó soká kifagyott a cerkával is, mert a P3-mal azonnal fagyott.

Szóval nem egyszerű ez...

Postázást nem vállalok.

(#80033) flymi válasza gban (#80032) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát igen, mivel ugye random fagy. Nincs hibakód se sípolás. Csak tippelni lehet. Mindjárt rápróbálok megint a friss elemmel és szobahőmérsékleten.
Egy ASUS P5E3 Deluxe egyébként az alany és ha jól rémlik egy Intel Core 2 Quad Q9650 3GHz/12M/1333 SLB8W Malay procc van benne.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80034) gban válasza flymi (#80033) üzenetére


gban
Közösségépítő

Fölösleges de ne legyen igazam.
Vagy cseréled a nagyobb / proci körüli kondikat, vagy kipróbálod egy kisebb procival, vagy elengeded a lapot és minimum félreteszed míg minden másról kiderül hogy hibátlan-e.

Postázást nem vállalok.

(#80035) envagyok válasza flymi (#80033) üzenetére


envagyok
veterán

Tartalék ram, tartalék proci, proci ram pcie érintkezők lepucolása, és 10 perc alatt rájössz hogy jó a lap vagy nem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80036) flymi válasza gban (#80034) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Rádcáfolt a lap. Úgy tűnik csak fázott, nem csoda. Öregszik.
Betettem a harmadik kártyát és legnagyobb meglepődésemre és elégedettségemre épp most ért a végére a 3d teszteknek probléma nélkül.
Asszem holnap innen folytatom az eredetileg tesztelni tervezett két másik vga-val.

envagyok: Hát tartalék alkatrészekkel hadilábon állok ezen a platformon, nincs belőle polcon, h csak leveszem és berakom. :B

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80037) gban válasza flymi (#80036) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt biztosan nem szereti ha a hidegből beviszed, kicsapódik rajta a pára, és apró zárlatot okoz.
De azt nem feltételeztem hogy ennyire keveset vártál :B

Postázást nem vállalok.

(#80038) flymi válasza gban (#80037) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Természetesen, állt pár órát a meleg szobában. Ennyire tisztában vagyok azért a fizikával, bár már eltelt majdnem 20 év mióta érettségiztem belőle...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80039) flymi válasza gban (#80037) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A hidegben tesztelés eddig sosem volt gond (a komponensek jobban bírtàk, mint én), főleg a kazán gpu-k, dupla magos kartyákkal az élen élvezték, h nem fortyogva bugyborékoltak a tranzisztorok a kupak alatt.
A tuningosoknál is bevett metódus a nyitott ablak/erkély/balatonhűtés. :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80040) gban válasza flymi (#80039) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tudom, vagy kútvíz-hűtés :DDD
Na majd mesélj, kíváncsi vagyok hogy soha többet nem fagy már, vagy előjön mégis.

Postázást nem vállalok.

(#80041) flymi válasza gban (#80040) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Úgy lesz. Bár most inkább alaplapokat kellene majd tesztelni minimum bios-ig.
Belátható időn belül pedig agp kártyák érkez(het)nek.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80042) fpeter84


fpeter84
senior tag

most futottam bele ebben a videóban egy vicces részletbe... ráadásul felidézte bennem, hogy amikor az am5x86-ban küzdöttem egy Virge325 3D lassítóval szintén a tomb raider 1-el, nagyon hasonlót tapasztaltam: textúrázatlan fehéres-szürkés polygon felületek mindenhol, tulképp akár még játszani is lehett vele valamennyire... ejj de sok emléket kell még felidézni :))

(#80043) zoltanz válasza fpeter84 (#80042) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"most futottam bele ebben a videóban egy vicces részletbe... ráadásul felidézte bennem, hogy amikor az am5x86-ban küzdöttem egy Virge325 3D lassítóval szintén a tomb raider 1-el,"

Igen még a 90-es években kellett egyfajta szentőrület, elhivatottság, alázat az informatikához, (köhögő Windows 95, a mindennel is inkompatibilis driver-ek nVidia Riva128, S3 és társai, "Pre-Alfa" állapotú Bios-ok, Vargáné instabil tápegységek, Floppy-kból is mindenből kellett 2 példány, mert döglöttek, plusz az ezek kombinációiból kialakult x-akták, DMA-IRQ ütközések.)
Közel-távol sem voltak olyan profi szoftverek pl mint a HD Sentinel és társai, (amik fényesre kinyalják a userek-et).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80044) MasterDeeJay válasza zoltanz (#80043) üzenetére

Nekem ami nagyon megmaradt ilyen fail dolog hogy floppyn vittem át haverhoz a GTA1-et arj-be :DDD És mivel igen monoton meló lett volna másolgatni ezért haver nővérét kértük meg rá, dos commanderben asszem F5 enter majd ha megvan akkor F8 enter, persze el is cseszte, kár volt rábízni a törlést is. :DDD Szerencsére az arj meg volt számozva és nem töröltem le a másik gépről a tömörített eredetiket szóval a hiányosakkal mehettem még egy kört.
CD írás az nagy szám volt akkoriban, ott volt nekem egy rakás floppy, fene se költ cd-re. :D

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80045) zoltanz válasza MasterDeeJay (#80044) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"loppyn vittem át haverhoz a GTA1-et arj-be"

Szerencsére, amikorra nagyiparban kellett ilyennel foglalkoznom, a cégeknek már telett notebook-okra. (Norton Commander -el soros porton lehetett másolgatni)
Írott CD-ket én újsághirdetéskeből vásároltam, pl Expressz, Bazár. Így vettem virágbolti pl Linux-okat, (játékokat, hasonlókat) betárcsázos 56 kbps -os netről letölteni hetekig tartott volna ez. ;]

Valamint ott volt a másik profi program, HD Tune, de az akkoriban ritka voltak a jó stabilítást tesztelő, sebességtesztelő dolgok (így pl ment a Quake II timedemo, vagy NFS timdemo), stopperel mértünk műveleteket. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80046) arn válasza MasterDeeJay (#80044) üzenetére


arn
félisten

97ben floppy meg arj? :DD Nem voltal te kicsit elmaradva?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80047) fpeter84


fpeter84
senior tag

95-96 körül általános iskola közepe felé haverhoz mi is floppy-n kezdtük hordani oda vissza a játékokat - és ha valami alá kellett már 10 lemez, garantált volt hogy 1 közülük sector hibássá vált, lehetett biciklire pattanni, visszatekerni, megint elhozni - akkor már 2-3 példányban, nehogy kelljen egy újabb kör... először mi is volt hogy elkövettük azt a hibát hogy floppy-ra másolás után töröltük a vinyóról a tömörítvényeket - hiszen a párszáz megás vinyókon nagy érték volt a hely - de hamar rájöttünk hogy derüljön ki hogy átért e, utána szabad csak törölni - vonalas telefon szerencsére már volt addigra... aztán amikor egyre nagyobbak lettek a játékok, jött a nagylevegő, és elkövettük a szentségtörést, kivettük a vinyót a gépből!!! a haver anyukájának volt egy varrós dobozkája tele puha cérna gombolyagokkal, abba ágyaztuk a féltve őrzött kincset és kis tempóval, gödröket kerülgetve jött az óvatos biciklizés át a másikhoz, hogy akkor már úgy másolgassunk "gyorsan" :))

56.6-os modemmel ideális esetben este 10 és reggel 6 között úgy 170-180MB-ot lehetett letölteni, ha nem szakadt meg a forrás... egy CD tartalma minimum 4 éjszakába került, de ugye a szakadozások miatt többnyire volt az a duplája is - akkor még a poreszt is jobban megbecsültük, nem az volt hogy unott pofával kattint tovább a kölyök a végtelen választékban :DDD :DDD :DDD

(#80048) fpeter84 válasza arn (#80046) üzenetére


fpeter84
senior tag

mert mi lett volna az alternatíva? pendrive-ról még nem is hallottunk pedig informatikai középsuliba jártam 98-tól, USB se minden gépen volt... max aki olyan burzsuj volt, hogy megengedhette azt a luxust hogy volt egy második vinyója is mobilrack-ben - de az is inkább már 2000 után volt...

(#80049) MasterDeeJay válasza arn (#80046) üzenetére

Dehogynem, falun laktam, turkálóból volt ruhám. Szegények voltunk mint az állat. Ez volt régen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80050) Fred23 válasza fpeter84 (#80048) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mi olyat csináltunk még általánosban, hogy az attrib parancs használatával a sulis gépen rejtettünk el játékokat -senki se vette észre, vagy senkit se érdekelt annyira, hogy szóljon érte-, onnan vittük haza floppy-kon. Néha még poresz képek is felkerültek oda, azért se szólt senki. :D
Mondjuk az infótanáron és néhány gyereken kívül senki nem is értett a gépekhez, mondhatni nem voltunk nagy veszélyben. Csak aztán idővel az otthoni gépeinkbe nagyobb winyó került, mint ami a sulisokban volt.

Ez mondjuk az az időszak volt, mikor az utolsó orosz katona hagyta el az országot. Szerencsés általánosba jártam, mert ott 86-tól vagy 87-től már volt informatika oktatás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.