Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) gerlaip válasza gban (#38000) üzenetére


gerlaip
addikt

:R Elég meggyőző a képe.

lámavakond

(#38002) frescho válasza DarthSun (#37999) üzenetére


frescho
addikt

En lassan ket-harom gepnel jarok a kiadasi oldalon, de van olyan, ami mar ma tobbet er, mint a frissen cserelt desktopom. Szoval erosen plusszos fokent, mert eleg sok alkalmi ajanltara csaptam le (IBM portable, bontatlan C128...) De mivel hobbi, ezert nem nezem a koltsegeket amig azok par ezer alatt maradnak/ho. Mas cigire vagy piara tobbet kolt heti szinten.

Sajnalom, hogy nincs lehetoseg zartan megosztani amit irok, jo lenne, ha paran le tudnatok lektoralni. A Solt1-es gepem torteneterol irok kicsit feltuningolva "mi lett volna ha" elemekkel.

https://frescho.hu

(#38003) Ádyka válasza gban (#38000) üzenetére


Ádyka
őstag

Fubazz! Ez mán makro a javából :D Az ok, hogy ilyen jól látni mindent, csak a páka hegye is akkora mint maga a kép. ;]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#38004) DarthSun válasza frescho (#38002) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A "mi lett volna ha" elemek nálam is felmerültek, pld ezért próbáltam ki a Cyrix MII- őt FX5950U- val is. Izgalmas téma.

(#38005) Nudlee válasza gban (#38000) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Nekem ilyen van :D
Ezzel is jól lehet vizslatni.

(#38006) frescho válasza Ádyka (#38003) üzenetére


frescho
addikt

A mi lett volna ha reszek nagyjat akkoriban sogor-koma-barat gepein "kiprobaltam", de hiaba vallt be jo resze sajnos penzem nem volt ra.

https://frescho.hu

(#38007) gban válasza Ádyka (#38003) üzenetére


gban
Közösségépítő

Forrasztással egy a gond, elég meleg a páka és elég közel van a mikroszkóp műanyagja a felülethez.
Ez inkább az említett lábhajtogatáshoz, meg a forrasztások előzetes vizsgálatára lesz jó, illetve megnézni, hogy egy leszedett / felrakott cucc lábai közt lett-e áthúzódott ón, vagyis zárlatos lett-e.

Postázást nem vállalok.

(#38008) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Hátt őőő

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38009) gban válasza Sanchez638 (#38008) üzenetére


gban
Közösségépítő

Most akkor ez játék hogy találjuk ki hogy mi ez?
Nem nagyon derült ki a postból, sem ez, sem hogy tudod-e hogy mi ez, sem az hogy mi ez :U

Postázást nem vállalok.

(#38010) Sanchez638 válasza gban (#38009) üzenetére


Sanchez638
addikt

Sapphire 9800 pro maxx

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38011) gerlaip válasza Sanchez638 (#38008) üzenetére


gerlaip
addikt

Ennek már nem okozna gondot a Doom3... :DD

lámavakond

(#38012) Exian


Exian
őstag

Egy Dell OptiPlex GX1 valakinek...? 350-es P2 proci, 640MB ram.

VALÓSZÍNŰLEG ingyen vihető lesz.

De a 160-as HDD-t szinte biztos, hogy kiszedem belőle, az még nagyon szuper holmi ettől újabb gépeimbe.

[ Szerkesztve ]

(#38013) hcl válasza Exian (#38012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kell egy ideig hirdetni de ezresért én adtam el ilyet kisebb méretű winyóval nemrég...
Most van 3000-ért P3-asom, persze azért nem kapkodnak, de majd elviszi valaki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38014) gban válasza hcl (#38013) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem is akad egy adag retro gépem, 1500-2000-ért, de alig csipegetnek belőlük.
A tualatinosakra lassanként rárepültek, de a többire nem nagyon, pedig van benne AT-s, Slot1+S370, AT ház meg táp külön, stb.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38015) hcl válasza gban (#38014) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindegy, neten elfér... Csak idő kérdése...

Mutogatni való hater díszpinty

(#38016) gban válasza gban (#37950) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ígértem, megnézem miért lassú a lapossamu, ami mellesleg 7200-as.
VIA driver fent volt, nem kellett volna. De a leszedés után nem változott semmi, csak a csökkentett módban eltávolítás. De ott már csak a magyar nevű volt, vagyis elvileg csak az XP sajátja, mit ahogy a VIA driver nélkül már a normál módban is.
Mindegy, Del, de nem tűnt el egyik sem, nem baj, restart, megtalálta amit kell (via uninstall után nem talált semmit, csak beállt magyar nevűre), íme az eredmény:
HDD:

És az ssd, itt is lett némi gyorsulás a második két írásban:

Konklúzió: lehet, hülyeséget beszéltem, és mégsem tudunk szinte olyat csinálni hogy szűk keresztmetszet legyen egy ilyen hdd.

Postázást nem vállalok.

(#38017) DarthSun válasza gban (#38016) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hm, nem biztos hogy jól értem, eltávolítottad a Via chipset drivert és gyorsult a HDD/SSD ?

(#38018) gban válasza DarthSun (#38017) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen.
De nem azonnal, bár azonnal magyar lett a neve. Kellett neki egy csökkentett módú matatás is.
Mondjuk régen is volt olyan hogy Via Hyperion / 4in1 felrak, win meg összefossa magát, de az még a P3 időszakban volt jellemző.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38019) DarthSun válasza gban (#38018) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elgondolkodtam, az S7 lap + K5 proci esetén nem tudtam felrakni a videodrivert, illetve fel tudtam, csak utána rosált a Win98SE, ami abból állt hogy néha villogtatta a desktopot illetve nem volt 3D gyorsítás. A videodriver előtt felraktam a Via 4in1- et is, lehet nem kellett volna ? Többféle videokarival próbáltam, R9250, GeForce3, 4, FX. Procit még nem cseréltem, arra gondoltam hogy ilyen kis proci mellett nem mennek a hozzá képest erős videokártyák. Másik lappban Cyrix M-II proci mellett ugyanez a felállás megy még FX5950U- val is, Via driverrel is.

(#38020) hcl válasza gban (#38018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Via chipsetekes sosem szerettem... Volt pár... :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#38021) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Emberek, régen volt már nekem, de van ugye a Asus P5A lap és rajta az 1.07-es bejosz. Ebbe menne módosítás nélkül a K6-III+ proci?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38022) DarthSun válasza hcl (#38020) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egyébként nem rosszak a Via- k, az NV chipsetek gyorsabbak de alapon 80 fokosak, élettartam-gondok vannak velük. Az NV630a- t pld én külön ventivel hűtöm hogy 50 fok alatt maradjon.

(#38023) quailstorm válasza Sanchez638 (#38021) üzenetére


quailstorm
nagyúr

[link]

nekem is ilyen van asszem, és frissítettem bétára, mögy még a gép

(#38024) Sanchez638 válasza quailstorm (#38023) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem igazán merem frissíteni... Vagy inkább ezt lapot nem merem..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38025) DarthSun válasza quailstorm (#38023) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A linken a P5 A-B van, bár gondolom hasonló a P5A- hoz de kérdés hogy ugyanaz a bios kell-e bele :U . A P5 A-B- t én is frissítettem és megy. Nálam P1MMX van benne.

(#38026) quailstorm válasza DarthSun (#38025) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Neki kell tudni mije van, P5A önmagában már definiál egy alaplapot?
Biztos, hogy nem ugyanaz kell bele, de hasonló lehet és ugyanúgy kell flashelni. Abban tán tudok segíteni, el van mentve a floppy image.

aflash kell, meg van rajta kettő P5A-B image is, tud dumpolni is BIOS-t

(#38027) DarthSun válasza quailstorm (#38026) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen a P5A ATX formátum a P5 A-B pedig hibrid AT/ATX változat.

(#38028) zotyesz66 válasza Sanchez638 (#38021) üzenetére


zotyesz66
őstag

volt már szó róla régebben, az újabb pcb verziók nem szeretik a pluszos procikat, talán v1.03 fölött állítólag nagyon belassulnak.

(#38029) Fenyő válasza Sanchez638 (#38024) üzenetére


Fenyő
őstag

P5A-hoz és a P5A-B-hez külön bios van, amúgy mivel (könnyen) kiszedhető és gyakori bios chip van benne, ha netán pont olyan szerencsétlen lennél, hogy frissítés közben lenne áramszünet akkor is könnyem pótolható/megírható másik lapban hot swappel.
Amúgy max rev 1.04 -ig mennek csak a +-os procik a 1.05 vagy felette nem.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38030) Yutani


Yutani
nagyúr

Pentuim II procira kellene nekem hűtőborda ventivel. Nincs véletlenül vkinek feleslegben? :F

#tarcsad

(#38031) gban válasza Yutani (#38030) üzenetére


gban
Közösségépítő

Milyen fajta kell?
Vagy a rögzítés ugyanaz? Már nem is emlékszem :B
Volt a secc2, secc1, de mintha a lukak mindegyik procin ugyanott lennének...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#38032) Yutani válasza gban (#38031) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egy P2-333 procira kellene.

#tarcsad

(#38033) hcl válasza DarthSun (#38022) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Feszt nem lehet lejjebb venni?

Nekem KT-val van az utolsó tapasztalatom, azoknak nem volt ilyen baja, a P3-asokat meg sosem hűtöttem.
Mostanában azért szeretik, mert kezelnek 1GB RAM-ot, de azon kívül sokkal lassabbak a 815-öknél, amikor kurrens cuccok voltak, akkor meg senkinek nem volt pénze fél gigára sem...

Mutogatni való hater díszpinty

(#38034) DarthSun válasza hcl (#38033) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem csak növelni lehet :DDD , legalábbis biosból, de megnézem, most nincs bekapcsolva. A gond az hogy 1600MHz- en megy a híd és csak kis picsányi borda van rajta, nemtom milyen tervezés ez :U . Mindegy, pont a híd elé rögzítettem egy 8cm- es ventit, az már elég neki.

Ja a VH6T- be 3x512MB- ot is lehet tenni, lassúbb de elmegy az XP SP3 is. A KT600 meg már elég gyors és nem is melegszik annyira mint az NVidia chipset.

(#38035) DarthSun válasza DarthSun (#38034) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megnéztem, 1.1V- ról lehet egyből 1.35V- ra emelni, ez a két állása van. Az 1.35- el vajon hány fokos lenne :F Viszont a CPU szorzó lehet 35x- ös is :DDD , megnézném melyik AM2+, AM3 BE proci menne 7GHz- en :U

[ Szerkesztve ]

(#38036) hcl válasza DarthSun (#38034) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, most már oké, hogy sok ram belemegy, de igazából sok mindenre már nem használod... amikor lényeges volt, akkor a RAM mennyiséget nem lehetett kihasználni (hacsak nem voltál kőgazdag), de sebességben az Intel többet tudott...

Mutogatni való hater díszpinty

(#38037) DarthSun válasza hcl (#38036) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

815- ösök vannak nálam is hadrendben, Win98- hoz elég az 512 ram, a VH6-T tartalék ill tesztlap.

(#38038) Fenyő válasza hcl (#38033) üzenetére


Fenyő
őstag

Pedig nem voltak rosszak a Via chipsetek, K7 alá a NF2 megjelenéséig (KT133 - KT333) a leggyorsabb volt, de a KT600, KT880 sem maradt el igazán érezhetően az NF2-től, alapból persze jóval konzervatívabban kezelte a ramokat (ami jobb kompatibilitással járt), de ez a biosból rambeállításokkal (4 way interleaving, 1T command rate, burst length pl, meg egy rakás másik amire így fejből nem emlékszem) orvosolható volt amivel néhány %-ra volt csökkenthető a sebességkülönbség.
Ugyan ez volt igaz a P3-as chipsetkre is, a 693 tényleg ramaty (valószínűleg innen is eredeztethető a Via chipset lassú híre a konzervatívabb alapbeállítások mellet), de 694, 694T simán pariban volt a 815-el, nálam akad Tusl2-C és Tuv4x is, és alig mérhető a 2 között a különbség (Tuv4x-et jól belőve), és a Viánál azért jól tud jönni, hogy 3GB ramot is lekezel, persze az elég overkill bele (1 Gb-nak viszont reálisan van értelme), de 512Mb tényleg csak Win9X, 2K, XP SP2-ig vagy lájtosabb Linuxhoz elég, XP SP3-hoz vagy kényelmesebb Linux használthoz azért elég karcsú tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38039) gerlaip válasza Fenyő (#38038) üzenetére


gerlaip
addikt

KX7 alaplapom Win ME + Hyperion driverrel csigalassú, de nekem sem tűnik természetesnek a dolog. Tíz percekig tart néhány giga átmásolása, és a játékok is halnak a lassú winyókezelés miatt. Teszek rá az ME mellé egy XP-t, és megosztom a tapasztalatokat, úgysem volt ötletem, hogy mit csináljak a héten a régi vasakkal. :DD

lámavakond

(#38040) hcl válasza DarthSun (#38037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Win98 alatt sosem volt 512MB-om :D 256-tal kezdtem azXP-t...

@Fenyő : K7 alá igen... De P3...
VIA lapból sajnos elég rosszakat sikerült csak vennem K7 alá :( Epox 8RDA3+ és nF2 lett végül a tuti, azt idén év elejéig használta anyám.

Tuxxxx Asus lapok nálam is akadtak, de a VIA-tól nem voltam elájulva azon sem...
Vannak rosszabb időszakaik egyes gyártóknak, na.

VIA-ból a kis fogyasztású procikat szeretem inkább, de azok ritkák :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38041) MurdR válasza hcl (#38040) üzenetére


MurdR
veterán

Elment az XP 64-en is ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#38042) Fenyő válasza gerlaip (#38039) üzenetére


Fenyő
őstag

KX7-hez (KT333 és régebbi chipsetekhez) régebbi 4in1 van kell, újabbakkal nem kompatibilis, max 4.43-ig támogatott, ill. pl 9x-hez a 4.35-ös volt a legjobb 4in1 régebbi chipsetekhez (mondjuk ebben nem emlékszem benne van-e már a KT333).

hcl: 8RDA3 jó lap, én is szerváltam egyet egy 200-asért kb egy éve :D , Viás TUV4X-nek megvan a sajátos lelkivilága (csak 1.03-as biossal szabad pl használni, ill. sok karinál csak az Agp 2X-es módot szereti pl.), de ha kiismered és jól belövöd alig mérhetően lassabb csak a 815-ös (Tusl2-C) testvérénél, P3 alá a 693-as volt a nagyon lassú chipset, amit beállítgatásokkal sem lehetett igazán szépíteni, a 694/694T viszont jól belőve nem volt érdemben lassabb a 815-nél, de majd ha egyszer nagyon ráérek vmikor, akkor csinálok egy kis összehasonlítást közöttük.

MurdR: ja mint 95 is 8-on :DDD , amúgy az XP ramigénye minden egyes SP után duplázódott kábé.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38043) Sanchez638 válasza Fenyő (#38042) üzenetére


Sanchez638
addikt

Viszont a Tuvi 1,5gb ramot lekezel :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38044) hcl válasza Fenyő (#38042) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, az csak a TUV4x, de volt sok más, kevésbé jól megcsinált lap is VIA-ra...
Amúgy én a memtesten szoktam facepalmozni, amikor adott chipsetek frankón fele-harmada sebességgel nyomták a ramba az infót/olvastak :(

@MurdR : De az kínzás

Mutogatni való hater díszpinty

(#38045) Fenyő válasza Sanchez638 (#38043) üzenetére


Fenyő
őstag

Lekezel az 3Gb-ot is, megeszi az 1Gb-os ECC SD modulokat is simán (persze ecc nélkül), teszteltem.

hcl: Nem csak Tuv4X-el volt dolgom (nem csak ennek a specialitása a normális sebesség), ha chipset ua. más gyártóból is ki lehet hozni ugyanazt a teljesítményt, max nem feltétlen biosból, hanem pci registry editorral. Amúgy meg az ilyen memtest86 meg hasonlók a ram írási sebességét mérik, amik hagyományosan nagyon konzervatívan vannak belőve alap esetben Via chipsetkenél, ha a 4way interleavinget és az 1T command rate-et engedélyezed, már +30-50%-os írási sebességet kapsz.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38046) DarthSun válasza hcl (#38040) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Retro gépgyűjtő vagyok. Régen a Win98 korában nem volt elég pénzem 512M ramra, most viszont olcsón kiépíthető :D

Jelenleg meg egy Core i7 + 64G ramra vágyom ;] .....mindegy majd ha olcsóbb lesz :B

(#38047) Sanchez638 válasza DarthSun (#38046) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vicc hogy én meg 1366-os rendszerre vágyok..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38048) hcl válasza Fenyő (#38045) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ez az, hogy a francért nem lehetett gyárilag normálisan megoldani a drivert...
Tudott jobbat is a VIA na.

@DarthSun : Ja, csak most már sokra megy vele az ember :) Az én K6-osomban van 128MB (csak az egyik RAM foglalat jó), 98 és Linux alé elég :)

A HP Xe3-ban a Win200, Ubuntu 12 alá meg van 256MB, de az lehet kap 512-t.

A nagy poén az a Gericom 6200AT, P1 MMX helyett K6/350AFR-rel :D De RAM abban is csak 64MB van, és az már egy elég durva kiépítés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38049) DarthSun válasza hcl (#38048) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tualatin Win98- al, megy rajta még az UT2004, el is kél hozzá az 512 ram - de már biztos tele van a hócipőd a hülyeségeimmel XD

(#38050) hcl válasza DarthSun (#38049) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ehiszem, csak nekem ez annyira kimaradt :)
Mondjuk az mindenképp lrdekes, hogy mit művelnek a programok akkor, amikor egy korabeli overkill konfigra teszed őket :D

Azon röhögtem, amikor anyám gépében kicseréltem a Mx440-et Quadro FX5200-ra, és minden játék maxon ment :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.