Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) DarthSun válasza FF23 (#75996) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez már keményen kimaxolja az 5450- et, 3.8GHz brand gépben nemkicsit feelinges :C

(#76002) Czo válasza DarthSun (#76000) üzenetére


Czo
őstag

A 4670 es a 4760 volt az elso ketto valtozat, az elsot eloszor siman csak Live 1024 (ekkor ugye meg arultak az SB 128-at, es az SB32-t is emlekeim szerint), majd atnevezodott Live Value-ra (kesobb, ezt ra is irtak a nyakra). A 4760 pedig volt a "sima" Live, majd megkapta a Live Gold jelzot.

Szerk: A regi, "sima" Live!-om dobozoan a regi fotok alapjan, a modell number inkabb tunik CT4620-nak, mint 4760-nak, tehat akkor inkabb a CT4620 volt a sima (ezen nem muanyagok a csatlakozok, akkoriban mindenki azt mondta, hogy aranyozott, dehat ugye who knows) es a CT4670 a "value", amire nem megy ra a LiveDrive.

[ Szerkesztve ]

(#76003) DarthSun válasza Czo (#76002) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Értem, csak amiatt kérdeztem, hogy nagyjából hova tegyem, az időrenddel kevésbé foglalkozok, viszont mindenféle 4 csatornás és 5.1- es verzió is tanyázik a gépeimben. Az említettek pedig - SB128- ból rengeteg, SB32 asszem 3, Awe megint rengeteg van.
Valahol van egy táblázat, melyben pld az összes SB szerepel.

(#76004) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Van két Gef 2 MX400-am.
Melyik jobb?
DDR de csak 64 bit, vagy SD 128 bit?
Ha jól számolom, az SD-snek még így is magasabb sávszélessége van.

(#76005) arn válasza DarthSun (#75991) üzenetére


arn
félisten

Ha csak nem egy suketszobaban hallgatod, lehet a szoba is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#76006) MasterDeeJay válasza FoxiestFox (#76004) üzenetére

Igaz gf4 mx4 de hasonló lehet gf2 mx-vel is.
Ram időzítés is közbeszólhat.
[link]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#76007) DarthSun válasza arn (#76005) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, de az alap-karakterére jellemző ez, mások véleménye szerint is, és a netes hasonlítgatásban is kihallható (bár az nem mérvadó, de a balanszra lehet következtetni). Szivacson van a szoba közepén, teszek rá falapot, és tüskékre fogom majd pakolni, az jól leválasztja. A nagy dobozok is tüskéken vannak, eddig nekem az jött be legjobban.

(#76008) DarthSun válasza FoxiestFox (#76004) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 128bitesek általában jobbak, a kisebb 128- asok feljönnek, a nagyobb 64- es modellek szintjére. Eléggé vegyes a mezőny, de ebben a táblázatomban lehet kicsit következtetni az arányokra, van benne egy GeF2MX400 is.
Egyszerűen el tudod dönteni, mindkettőt leteszteled a célgépben (még drivert sem kell cserélned) pár prg/gameval, összesíted, jobbikat használod :) .

[ Szerkesztve ]

(#76009) FoxiestFox válasza DarthSun (#76008) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az SD-s gyorsabbnak tűnik, eredetileg is azt használtam, úgyhogy marad is.
Csak a másiknak nagyobb a passzív bordája, és tehetnék rá aktív hűtést, az az SD-sen eredetileg is van, de olyan mikroszkopikus bordán, hogy a pcb másik oldalára téve az ujjam már idle is süt.
Mivel retro hardver, igyekszem mindenem óvni a hőingástól, minden forrasztás ősellenségétől.
Na nem mintha a régi AGP kártyák ritkák lennének.

[ Szerkesztve ]

(#76010) DarthSun válasza FoxiestFox (#76009) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A hőfok gonddal én is úgy vagyok, amelyiket túl forrónak érzem, igyekszem valami +hűtéssel ellátni, még akkor is ha a gyártó szerint nem kell rá. Egy GeF2MX esetében persze még nem nagy a gond, beszerezhető ha meghibásodik, bár ki tudja meddig...ritkább darabok esetén mégjobban igyekszem óvni a meglévőt. Most éppen azon gondolkodom hogy a 7900GS- re hogyan tudnék sufniventit tenni. Házventinek pont elfért egy 12cm- es, de ennek ellenére még elég nagy hőfokot mutat terheléskor a videora, a borda nagysága tűrhető, a venti kicsi sztem.

(#76011) gban válasza DarthSun (#76010) üzenetére


gban
Közösségépítő

A PCI Voodoo 3 2000 kapott maga mellé a teszt erejéig egy 12 centis ventit, de így is a kellemesnél melegebb volt a borda amikor hozzáértem.
Azt is fújatni kell szerintem ha valaki sokat játszadozik vele / teszteli, ha jót akar az ember.

Postázást nem vállalok.

(#76012) DarthSun válasza gban (#76011) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egyetértek, nekem AGP- s van, tettem is rá ventit. A PCI- s változat amúgy jó sokat ér a mai elszabadult árak mellett, ritkább mint az AGP- s.

(#76013) gban válasza DarthSun (#76012) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nincs azzal semmi probléma :DDD

Postázást nem vállalok.

(#76014) balintka válasza DarthSun (#76012) üzenetére


balintka
addikt

Milyen formában rögzítetted rajta a ventit?

(#76015) DarthSun válasza balintka (#76014) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csavarral a borda réseibe.

szerk: nem is emlékeztem, de fotó is van róla, rég volt bekapcsolva, remélem működni fog, ha sorra kerül.

[ Szerkesztve ]

(#76016) balintka válasza DarthSun (#76015) üzenetére


balintka
addikt

Milyen méretű, vastagságú csavar jó hozzá?

(#76017) DarthSun válasza balintka (#76016) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hűha, azt le kéne mérnem. Kivettem a csavaros dobozból pár fajtát, amelyik jó lett avval rögzítettem. A méreteit nemtom, talán soha nem is mértem tolómérővel. Van ilyen fekete ventirögzítőből jópár méret. Saccra 486 bordára valót használtam, mivel a venti is akkora. Lemérni kb 1-2 év múlva tudom, mikor ismét kiemelem a piramisból azt a gépet.

(#76018) Fred23


Fred23
nagyúr

Tudja valaki, melyik évben jelent meg monitoroknál az 1440×900-as felbontás? Jóval az 1600x1200-as és az 1280x1024-es után, az biztos, de hogy pontosan mennyivel!? :F

Én 2005 közepére-végére tippelnék, esetleg 2006 elejére, de ez tényleg csak tipp.

(#76019) Czo válasza Fred23 (#76018) üzenetére


Czo
őstag

A 2003-as, 17"-es PowerBookomon 1440x900 volt az LCD.

(#76020) Fred23 válasza Czo (#76019) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, nem gondoltam volna! Nekem ez a felbontás már a Core 2 Duo érához tartozik valamiért, vagyis 2006 közepétől tartom jellemzőbbnek, azaz gyakoribbnak. Lehet, asztali monitoroknál később jött?
Szóval 2003, és akkor még az se kizárt, hogy ennél korábban is volt.

[ Szerkesztve ]

(#76021) Czo válasza Fred23 (#76020) üzenetére


Czo
őstag

Az Apple mar 1999-ben arult LCD-t 1600x1024 -vel (ez "nott" kesobb 1680x1050-re, bar szerintem egyik szam sem szep :D ), de asztalibol ok nem arultak 1440-et. Van toluk egy 23"-as 1920x1200-as LCD-m, most nezem a wikipedian, hogy ezeket 2002 es 2004 kozott gyartottak. Mar elkezdett betegeskedni, mert ha 70-80% alatt van a fenyero, akkor nagyon magas hangons sipol. Lehet szet kene szedni es megkeresni, hogy melyik kondi akarja felmondani a szolgalatot.

(#76022) Fred23 válasza Czo (#76021) üzenetére


Fred23
nagyúr

Érdemes szétszedni és javítani, mielőtt esetleg nagyobb baja lesz. Nekem van 2 db 1024x768-as monitorom, mindegyik tökéletes állapotban, átnézve. Egyre nehezebben pótolhatók.
Most gondoltam arra, kéne egy 1440x900-as is, de az már a jövő havi hobbi keretből.

(#76023) DarthSun válasza FF23 (#75996) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

3DM03 : a jóval erősebb videokártya miatt magasabb nálam
SPi : természetesen az erősebb procid a nyerő, de már az E6600 is sokkal jobb ebben, min pld a 4GHz- es Prescott
Aida mem/cache : átvitel nálam kisebb, késleltetés jobb, bár gőzöm sincs hogy ezesetben bír-e jelentőséggel :U
Procit hagytam 2.6GHz- en, nemtom a ramok mennyit bírnak, nem is kísérletezek vele, a 725 már bevált, stabil biztosan - nincs kedvem újratelepíteni, ha további ramtuning miatt esetlegesen íráshiba lenne a vinyón.

(#76024) DarthSun válasza FoxiestFox (#75992) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

És az említett gameport probléma miatt ezen is ellenőriztem, látja, de itt még nem tettem fel a telepítő CD- t, a Win saját driverei - SB0220, de cserélem, a 0100 marad benne (csak a dosdrivers miatt kísérleteztem pár kártyával, de mint elhangzott PCIe/PCI chipsettel az nem fog menni).

(#76025) DarthSun válasza DarthSun (#76023) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, és egy ritka pillanat nálam :D , ebben a gépben a CPU/Video is 2006- os, korhű a gép :Y

(#76026) DarthSun válasza DarthSun (#76025) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jujj, a vinyó viszont már 2007- es, egy ideg lettem :DDD .

(#76027) FF23 válasza DarthSun (#76023) üzenetére


FF23
senior tag

266 fsb strap-nál emeltél a setfsb-vel, ezért jobb a késleltetés.

E6600 Conroenál ezt a kettőt kell összekötni, pl. fóliával:

Egyszerű, ha megy alapfeszen annyit, mint nálam az E7400-as. A vid mod kicsit macerásabb, nem vesződtem volna az E7600-zal, ha nem egymás melletti padokat, vagy pineket kellett volna összekötni:

C2D VMod Calculator.xls

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#76028) Bile Demon válasza zotyesz66 (#75668) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igen, mondanak róla ezt azt.
Leginkább az lehet a probléma, ha szállításnál sérül. Az alaplap dobozt egy nejlonzacsiba teszik rá a feladó / címzett cimke és úgy küldik.

Valaki úgy kapja meg, hogy megreccsen a sarka, lejön ez az, elreped pár smd alkatrész, aztán bekapcsolja végülis "működik" úgy csinálnak róla revieweket.... :W

1. Chipset tényleg kiforrasztott valahonnan, de azt tudják reballozni.
2. M2 slotokat megnéztem mikroszkóppal, jól oda van az forrasztva, persze finoman kell vele bánni, nem eröltetni.
3. Miyconst videókba én is belefutottam az izgalmakkal teli várakozás közben. :DDD
Egy idő után már úgy voltam, hogyha fennakad a vámon, akkor át se veszem (nem fizetek még rá +3500Ft + 27%), mert ez egy kalap...

Keresgéltem is mást helyette, de arra jutottam: a többi se jobb, mindenek van valami nyűgje, vagy már nem kapható típus.
Amúgy is felment már az áruk. Karácsony óta kb. 50%-ot emelkedett.

Szerencsére a jelzett sok probléma közül az a kettő, ami zavart volna, az sem jelentkezett! (sleep mode, USB 3.0).

Szépen sorban a videóban feltárt problémák:
-SMART FAN not working. Na ez működik. Manuálisan 0 és 100% között állítható a FAN RPM. A CPU beépített és a pontatlan alaplapi CPU szenzor alapján is megy.

-USB 3.0 not connected properly. Ezzel sincs semmi problémám. Nagyon alaposan végigdugtam minden portot. Külső USB 3.0 házba tett SATA SSD-vel. USB 3.0 SD olvasóval. Külső USB 3.0 SATA dokkolóval. Egyszerre mind a hárommal. Másoltam köztük (100GB könyvtárat, volt benne 10GB olyan, amiben 144ezer db kis file van), miközben a belső SATA portos és az NVME SSD-ről is másolgattam. Végén nem volt checksum eltérés....
Simán elhiszem, hogy nála probléma volt, mert több más lapnál is jelezte. Ami közös: samsung SSD-je amivel tesztel. Talán az érzékeny az USB táp pillanatnyi beesésre, talán túl is terheli a 0.9A-t, amit az USB 3.0 portnak ki kell tudnia adnia. Ránézésre is hosszú vékony kábelt használ.

-PCIe x1-be dugott graphics card not working. Na ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom. USB 3.0 kártyát felismer. Megy. Ide egyébként majd soros portot akarok tenni, vagy ha működik a header beforrasztás után az alaplapi RS232, akkor pedig egy másodlagos LAN kártyát.

-Sleep mode csak félig működik, legacy módban nem ébred fel. Na ezt se tapasztaltam. Legacy módban használom, felébred 1mp után és 12 óra után is.

-BIOS turbó unlock, passz nem próbáltam, nem is fogom. 10-15% órajel miatt (3.3GHz vs 2.9) nem izgat, amikor alapból is negyede idő alatt fordítja a projektet, mint az a gép, amit vált.

-ECC mode szerinte működik. Szerintem meg nem. :) Hiába engedélyezem, akkor is csak ECC supported, disabled. Viszont csont nélkül ment Desktop és ECC Reg. RAM-al is. Utóbbi mellett maradtam, kevesebb pénzért 2x annyit kaptam, ráadásul Quad channel lett.

-VRM melegedés. Ezt én is tapasztaltam. 10 mag / 20 szál Prime95 AVX2 terhelésnél (210W fogyasztás a falból kezdett szaga lenni, talán a rózsaszín polifoam alulról is hőszigetelte. AIDA64 stressz teszttel (160W) már úgy mertem hagyni.

A Wraith Prism hűtőhöz készült egy 3D nyomtatott adapter:

Aztán inkább egy olyan low profile hűtőt kapott, ami a VRM-et + RAM-ot is hűti:

Egyéb:
NVME boot legacy módban is működik.
Jól drótozták be a PCIe gen3 x4-et:

Quad channel is működik:

A 2.5x annyi maggal 50%-ot ver rá a 4790K-ra:

Bruhe

(#76029) zsid válasza Bile Demon (#76028) üzenetére


zsid
senior tag

Ez a fehér dizájnú lap nagyon állatul néz ki.

<tRucKdriFteR>

(#76030) DarthSun válasza FF23 (#76027) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kössz ! :R
Ha összekötöm, a RAM órajel marad, csak a proci ugrik feljebb ? 775- höz nemigazán értek ám, ebből a korból inkább az AMD- hez. Van mégegy ugyanilyen gépem, tehát ha valamikor szánok rá időt, kísérleti donornak príma lesz.
Az XLS link nem műkszik nálam :U .

(#76031) MasterDeeJay válasza Bile Demon (#76028) üzenetére

Hasonló lapom van csak az 2xddr3/2xddr4. De a vrm-el nem volt gond, pedig 135w-os 2643v3 megy benne gyakorlatilag maxra terhelve most éppen 90-100 fok között mert ahol van ott 40 fok van (zárt iroda, tetőtér). Ez miatt throtling van sajnos, majd megyek hétfőn szellőztetni meg klímát be kapcsolni ha az iroda 30 fok alatti akkor nincs vele baj.
Lényeg hogy vrm miatt ne aggódj 100 fok felett szépen lethrotlingol, ahogyan túlterhelés esetén is. Kondiknak lehet nem tesz jót hosszú távon. Sok szar felirat már leégett róla. :DDD

Chia-t bányászik, plotol majdnem indíg maxra terhelve. 2x32gb ecc load reduced ddr4 ram, 450-es thermaltake meg tizenpár vincsi raid vezérlőn. Gyári kínai hűtőkeret + Deepcool gamma archer 2eft-os hűtő am3-as felfogatójával mert az pont jó rá. Videókártya nélkül megy, távoli asztallal érem el.

BIOS turbó unlock nem csak az all core turbót maxolja ki hanem az uncore-t is. Ennél a procinál nem csináltam meg mert biztos nem bírná a lap. (gyárilag 3,4ghz all core turbo, és 3,7ghz lenne unlocked. :D )

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#76032) DarthSun válasza Bile Demon (#76028) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát ez így jó összkép. Szerencsésen kaptad meg, nem sérült, de azért jobban is becsomagolhatnák. Kíváncsi vagyok hogy a R1600AF mit hoz evvel a Cinebench- el, elvégzem a szükséges teendőimet, aztán lemérem.
Látom GT710 van benne, gondolom lesz hozzá erősebb. Én is várok még, ki tudja, hátha lejjebb mennek a videok, vagy még drágább lesz :DDD :W

(#76033) DarthSun válasza MasterDeeJay (#76031) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A vinyók meg ezért tűnnek el ;] . Bár arra időben jelezték az áremelkedést, be is szereztem, mert lassan tele lesz a letöltős, meg SSD- t is vettem tartalékba. Rendelés leadása után néztem, már drágult is, de még régi áron kaptam. Viszont ahogy most nézem, ezek viszonylag visszaálltak normális árra.

(#76034) MasterDeeJay válasza DarthSun (#76033) üzenetére

Miattam biztos nem :DDD csak használt és kukázott hddvel dolgozom. 4tb,3tb,2tb,1.5tb,1tb,500gb vegyesen több gépben.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#76035) DarthSun válasza MasterDeeJay (#76034) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, akkor fel vagy mentve :DDD

(#76036) Bile Demon válasza MasterDeeJay (#76031) üzenetére


Bile Demon
őstag

Általában nem vagyok aggódós a hőfokok miatt. :)
Tudom jól, hogy egy FET 100 fokon kezd üzemmeleg lenni.
Viszont amikor kb. 1 perc AVX2-es 20 szálas Prime95 után éreztem a szagot és a VRM melletti kondihoz értem, hát elég meleg lett elég rövid idő alatt.

Nem gondoltam volna, hogy a VRM-re hőmérsékletre is van throttlingolás ezen a lapon. A TDP-t se tudja mérni, mert még az árammérőt is lespórolták róla. A VRM hőmérő mindig 123 fokot mutat, hidegen, melegen. A CPU hőmérő meg "késik". Akkor miért lenne kiépítve még egy jó VRM hőmérő, ami alapján throttlingol? Vagy ez a funkció a VRM vezérlő chipjébe van építve?

A CPU amúgy jó cucc. Nem spórolták ki belőle a forrasztott kupakot. Nem is nagyon ment 70 fok fölé a maghő. Elvileg 90 foknál throttlingolna.

DarthSun:
A CB15-öt R1600AF-el valahova a 4790K és az E5 2660v3 közé várnám középre.
A másik lehetőség a 8800GT lett volna, az van kéznél és kb. dupla olyan gyors, de nem kellett bevetni, mert elég jól futott a GT710-en is FullHD-ben a FarCry. :DDD
Az árak egyébként már elindultak lefele... :K

Bruhe

(#76037) jokeph válasza Bile Demon (#76036) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó lett a cucc. :) :K :C
Wraith Prism hűtőhöz hol nyomtatattad az adaptereket ?
Engem is érdekelne 2 garnitúra. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#76038) MasterDeeJay válasza Bile Demon (#76036) üzenetére

Azt nem tudom mi alapján de leégni egy sem égett le, úgy sem hogy ilyenbe 2686v3-as 3.5ghz all core 18 mag ment ddr3-al. :DDD viszont gyorsan lethrotlingolt mert azért az zabál rendesen.
Prime95 nem valós terhelés, én nem is ajánlom csak hűtőtesztre meg tuningra.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#76039) DarthSun válasza Bile Demon (#76036) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kb, de nemsokára kiderül.
Asszem még a 8600GTS is gyorsabb mint a GT710, de eltérő konfigban mértem őket. A 2660- al viszont annyi adatot kap a kis 710- es hogy azt sem tudja mi túró van.
Árak : az bíztató, remélem lassan felszabadíthatom a retro 8600- at a Zen mellől :)

(#76040) FF23 válasza DarthSun (#76030) üzenetére


FF23
senior tag

Jó a link, valami nálad nem engedi, talán a makrók miatt. Próbáld másik géppel.
Brand gép SPD-ből dolgozik, valószínűleg ugyanazt állítja be, amit "rendes" 333fsb-hez állítana.

Fólián természetesen alura, vagy rézre gondoltam kb. így a megfelelő padokon:

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#76041) DarthSun válasza FF23 (#76040) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Frappáns, ezt is köszi ! Kipróbálom majd a donor gépet hogy egyáltalán műkszik-e, ha igen, mehet a moddolás.

(#76042) Bile Demon válasza jokeph (#76037) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ezt nyomtattattam ki: [link]
Ez a 80x80mm furattávú "square" foglalatra jó.
Passzolt rendesen a helyére. A furatot kellet kicsit felfúrni. M4x8mm-es DF KH csavar kell a rögzítéshez.
A hűtő talpa pont elfér a két tartó között, viszont az egyik heatpipe pont ütközött a középső 45 fokos, a lefogató beakasztót tartó rész belső felén az egyik élével. Emiatt kb. 2-3mm-t le kellett faragni az egyik élből.
A másik gond az, hogy túlságosan ki van könnyítve, a képen látható fajta hűtőhöz, emiatt gyenge és hajlik, csökken a leszorító erő + nem ildomos véletlen belerugni a gépbe, mert... A GPU-n landol a hűtő.
A Wraith Prism miatt nem kellene ennyire elvékonyítani, lehetne mindkét oldala ugyanolyan vastag, és a besüllyesztésekre sincs semmi szükség.
A modellt átszerkesztettem, vastagabbra, a kolléga azt mondta, hogy nyomtatható a modell, kb. egy ezresből jön ki egy pár, postáz is. MrAlex néven hirdet 3D nyomtatást a HA-n.

Bruhe

(#76043) envagyok


envagyok
veterán

Szerver/workstation vonalon otthon van valaki?
Milyen brand gépek vagy alaplapok léteztek dual 771 processzorral, abból is olyannal, ami már megeszi a legutolsó 45nm 4 magos xeonokat?
Ami kb ugyanaz, mint a skulltrail, csak nem annyiért ;]
Az már csak hab lenne a tortán ha szabvány atx vagy e-atx lenne, és át lehetne szerelni más házba, más tàppal.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#76044) MasterDeeJay válasza envagyok (#76043) üzenetére

Keress dell precisiont, hp z szériát, supermicro és tyan is gyártott jó lapokat.
Ajánlott i5100-as chipsetes ecc reg-el 1333fsb max de jobb mint a 5400 chipset kályha rammal. Ajanlott procik e5450.
Kerüld a blade és brand szervercuccokat, macerás tud lenni.
Ezen a vonalon intel chipset brutál bugos lehet, pcie 2.0 nem működik normálisan csak 1.1 módban. Végigjártam par dolgot [link]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#76045) envagyok válasza MasterDeeJay (#76044) üzenetére


envagyok
veterán

Tudsz írni pár pontos típust?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#76046) MasterDeeJay válasza envagyok (#76045) üzenetére

Hp xw6600, dell precision t5400, t7400
Tyan tempest i5100

De én inkább rábeszélnélek a dual 1366/2011-re, ég és föld
Hp z600-620,z800-820,dell t5500-5600,t7500-7600, lenovo d20/d30
Mai napig használható teljesítmény, rakás opció procikból és ddr3 ecc reg tengernyi van olcsóért nagy méretűek is.
Dual 771-ben sztem kevés a ramsávszél. (2 csatorna csak, 1366 meg 6 és 2011 már 8)
Húzni 771-et lehet némely lapban setfsb-vel.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#76047) KROK640 válasza Czo (#76021) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem most van 1680×1050-es felbontásom.
Régen 800×600, majd 1024×768 (nagyon sokáig) aztán igen rövid ideig 1280×1024 majd 1600×1200 volt.
A lapos monitorokkal meg jött az 1680×1050.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#76048) DarthSun válasza Bile Demon (#76036) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egész jó lett a Zen tényleg, a kis 1600- as is - meg vagyok elégedve az árához képest. Nem is hegyeztem rajta semmit, memóriákat sem maxoltam ki, annyi hogy fix 3.5GHz- re tettem, de böngészés/filmezéshez az 1.6 is elegendő. A 3930- at is lenyomta. Ha hozzáveszem hogy az 1600AF megfutja a 4GHz allcoret, de 3.9- et mindegyik, meg RAMhegyezés, akkor befogná az X5650- et is...de jó ez így is nekem.

(#76049) KROK640 válasza DarthSun (#76035) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, én is megvádoltam egy másik topicban, de nekem is leírta ugyanezt :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#76050) KROK640 válasza zsid (#76029) üzenetére


KROK640
veterán

Egyetértek, bitang jól tud kinézni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.