Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81501) DarthSun válasza frescho (#81496) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én a 286(és még az XT is)- tól az említett 939-C2D-Phenom2-Corei vonalig szinte mindent kedvelek. szoftver render is atomjó hangulat, aztán a fejlődés, 3D gyorsítás, etc. A legújabbak már túl élethűek, mintha mozifilmet irányítanék, kevésbé látszik hogy szgép program fut. Amelyik meg már elforralja a modern videokártyákat is, hát...
A Commodore vonalból meg kimaradtam, nincs nosztalgiafaktor.

(#81502) envagyok válasza FoxiestFox (#81500) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem a szoftver renderről mindig az Outcast jut eszembe. :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81503) Bile Demon válasza DarthSun (#81494) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ismerős probléma.... :DDD
Én gravitációs felfogatással, keret nélkül indítottam.

4mm-el kisebb hűtő talp nem gond:
-ott a heat spreader, megoldja
-aktív mag is kisebb annyival - [link]
-jó a termikus konstrukció (forrasztott)
-kicsi a hőtermelés a mini Xeon-nál

Bruhe

(#81504) DarthSun válasza Bile Demon (#81503) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

De jó hogy valaki tudja, kössz ! :) Akkor a próbához összerakom az LC-Powerrel, aztán ha minden ok, akkor rendelek valami bika célhűtőt, ja meg persze valami erősebb procit, bár utóbbi még függőben. Még az is lehet hogy nekem a kisXeon is elég lesz, mivel ez ugye egy alacsony órajel, de azért relatíve már modernebb, így akkor végeredményben HardFélretro(na ezt jól megmagyaráztam :DDD ), meglátom - teszteredményektől is függ majd.

(#81505) arn válasza benedekco (#81498) üzenetére


arn
félisten

A blaster + fm volt a nagy ugras pcn, a csipogas utan, mintha az ember egy uj dimenzioba lepett volna (amigasok ezt nem ertik :DDD ). Sokat hajkurasztam a rolandokat, de oszinten szolva az elso erdekessegen tul, nekem az sbpro2 marad az orok dosos jatekos kartya (demohoz gus persze).

Nekem a pixeles kalandjatekok is kedvenc mufaj, azutan sose lett mar ugyanaz, az volt a mufaj csucsanak kora.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81506) arn válasza envagyok (#81502) üzenetére


arn
félisten

Ami olyan rohadt lassu volt, hogy mire rendesen futott, mar nem erdekelt :DD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81507) DarthSun válasza arn (#81506) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:DDD

(#81508) Fred23


Fred23
nagyúr

Deus Ex (2000) csak prociból 105 minimum fps átlagban 3400G-vel:

[ Szerkesztve ]

(#81509) KROK640 válasza DarthSun (#81488) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, nyilván a te eseted speciális(abb).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81510) KROK640 válasza benedekco (#81490) üzenetére


KROK640
veterán

Neked sokkal régebben kezdődött az aranykor mint nekem, bár én az első két gépemet NEM tekintem aranykornak.
Tuning nekem a Phenom 9500-tól (2009) nem volt . Egésdzen mostanáig, hála a BFBnek ha akarom a 10400F (hiába nem K-s) hajthatom akár 4GHZ-en is :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81511) frescho válasza arn (#81505) üzenetére


frescho
addikt

Amigások nem érthetikre egy unortodox választ fogok írni, de érdemes elgondolkozni, hogy mi vagy ki okozta az Amigák kihalását:

Az A2000 felújítgatásával párhuzamosan a korabeli '87-es újságokat is olvasgatom. A megjelenésekor a byte-ban korrekt review jelent meg róla. Apró gond, hogy egy negyedéven belül megjelent a Mac II és a PS/2 is.

Az addigi grafikai fölény elolvadt, mint az Alpok gleccserei az globális felmelegedés hatására. Még maradt belőle, mert a blitter még mindig gyors animációt tett lehetővé és össze lehetett szinkronizálni külső videójellel. Az új Mac II 640x480-at, dual monitor támogatást tudott. A PC akár 1024x768-ra is képes volt, mondjuk a hozzá való monitor szállítására még várni kellett, de pár hónap megérte annak akinek ekkora felbontásra volt szüksége.

Hangban az Amiga még erős versenyző maradt, de a Mac II-be bekerült új ASC alulról közelítette az Amiga tudását. Papíron néhány ponton még jobb is lehetett a Commodore termékénél, de a valóságban nem igazán volt hozzá szoftveres támogatás.

A homlokomon a ráncok akkor sűrűsödtek amikor nézegettem, hogy milyen procik voltak elérhetők. A Mac II és a legerősebb PS/2 is simán lekörözte az Amigát. Ha már hosszabb időre nézem, akkor a 68k alapú gépek kollektívan kezdtek el lemaradni a PC-k mögött. Persze az A2000-hez lehetett CPU kártyát venni és a géphez volt SCSI, RAM és PC emulátor is, de mire az ember felszerelte lecsökkent az árelőny. Az árelőny pedig fokozatosan is szűnt, ha nem eredeti IBM-et néztem, hanem a klónokat, pedig azok között is volt sok jó minőségű, márkás darab.

A fentiek alapján '87 után az Amigát elkezdte beérni a konkurencia. Még volt pár terület ahol előnyben volt, de hiányzott az igazi fejlesztés. Az AGA chipsetes A1200 és A4000 bejelentése 1992-ben történ. A köztes 5 évben egy kicsit alibinek tekinthető ECS jött csak ki. A hang semmit sem fejlődött.

Vajon melyik volt inkább a C= csődbemenetelének az oka?

- A Commodore vezetése elbaltázta. Nem fejlesztettek, csak felélték a technikai előnyüket.
- A PC klónok szaporodtak, erősödtek, okosodtak miközben csökkent az áruk és idővel a sok lúd disznót győzött.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#81512) KROK640 válasza frescho (#81511) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem egy kicsit mindkettő. Az, hogy a Commodore nem nagyon fejlesztett, azt már 1994-ben kibeszéltem az akkori Commodore-os emberekkel, hogy mindenképp köszönhetjük részben ennek.

Másik oldalról, ha arra csak gondolok, hogy 1992, 1995, 1997 majd 1999-től (ezekről a pontokról van PC-s mintavételezési lehetőségem) micsoda teljesítménybeli ugrás ment végbe, miközben az árak arányaiban(!) nagyon durván csökkentek, akkor a második kérdés is igen valid lehet.

Másfelől beszédes az is, hogy Amigára PC emulátor volt.

Van sok régi 576Kbyteom, és érdemes volt megnézni, ahogy a lapszámok előrehaladtával egyre halnak ki a Commodore 64-es később az egyáltalán Commodore-os játékok, és szépen csendben elkezdett a PC-ről szólni az egész lap (meg a korai konzolokról).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81513) frescho válasza KROK640 (#81512) üzenetére


frescho
addikt

"1992, 1995, 1997 majd 1999-től..."

Amit felvetsz már értelmetlen. Gyakorlatilag '92-re eldőlt a kérdés és már csak az volt a kérdés meddig húzzák. 94-ben csődbe ment a Commodore.

Az jobb kérdés, hogy 87-ben hogyan merték kihozni a big box A2000-et ugyanazzal a procival amivel 85-ben bemutatták az akkor már A1000 néven futó Amigát. Mert a low end A500-ban még értem a dolgot, de az A2000-ben???
Hasonlóan jó kérdés, hogy mi tartott 1990-ig, hogy 68030-at rakjanak egy gépbe alapból és 640x480-as felbontású (non interlaced production mode) képet csiholjanak végre ki.

Most tegyük fel a következőt, lépcsőzetes fejlesztés mellett:
87-ben már 68020-szal hozzák ki alapból az A2000-et
88-ra elkészül az ECS, az A500-ban alap az 1MB RAM
89-re 68030 + VGA szabványú kimenetre (monitor kompatibilitás) dolgozó chipsetet fejlesztenek ahol a hang CD minőségű és további RAM-mal a felbontás/színmélység tovább emelhető. Ez adja az A3000 alapját
90-ben Az A500+ a piacon marad olcsó gépnek, a 4 SIM foglalat (egyszerű RAM bővítés akár 4MB fast RAM-ig) és IDE port abban is megjelenik és kap egy dupla órajelű 68010-et, hogy tartsa a lépés a konkurenciával. A3000+ jelzéssel emelt órajelű CPU-s verzió is kapható.
91-es CES-re Az A3000 és A500+ közé megérkezik a 68020 alapú 2MB-os A600 az A3000-ben bemutatott chipkészlettel.
92-ben az A500-at kivezetik, az A600 marad a belépő gép. Az A3000 áttervezve, olcsósítva marad a középkategóriás dobozos gép, de megjön a vadi új chipset multimédia támogatással, 68040-re alapozva. Ekkor már pletykálnak az új szériáról amit az Apple-Motorola-IBM-Commodore quartett fejleszttette procira alapoznak valamiféle unix alapokon...

Semmi olyat nem írtam aminél a fejlesztések szétforgácsolódtak volna. Amit kifejlesztenek szépen ütemezett késéssel tolják le az olcsóbb kategóriába. 3 gépet tartva a piacon folyamatosan van big box, közepes és olcsó gépük. De még az olcsó is fejlődik, mert minden évben jön valami: egy kis RAM (esetleg jó bővíthetőség), dupla órajelű proci (20-30% boostot jelent csak, de az is számít), IDE port...

Érdemes megnézni az Apple-t. Pedig ők is döglődtek a prémiumba tolással, de volt portfólió amiből a kedves kuncsaft választhatott.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#81514) KROK640 válasza frescho (#81513) üzenetére


KROK640
veterán

Hát az a helyzet, hogy ebben az időszakban tudok csak mozogni. Mivel 1991/92 körül láttam az első PC-t amit ki is próbálhattam. Akkor hozott egy szintet, éreztem h nem Commodore, de nem is a teljesítményén, hanem, hogy másabb minden. Utána '95 körül a Win 95-el léptek egy nagyot és elválólagosat végképp a szememben (hiszen a Win 3.1-et még GEOS klónnak fogtam fel, de a '95-re ezt már sehogy sem lehetett rásütni - igazából akkor láttam meg, hogy a Commodore vonal nem folytatható hacsak nem akarok őskövület lenni).
'97-től volt napi hozzáférésem PC-hez, ami már megint egy más világ volt, mint amit '95-ben szoktam meg (teljesítményben elsősorban), ez már ugye vaskosan a P1-es időszak volt számomra is, aztán '99-e már nem is írom mikor a 366-os Celeron jött nekem sajátba ...

Na, ennyire nem vagyok képben az Amigával. 1988-tól nyomkodtam a C64-et, hamarabb tudtam, hogy Load"programnév",8 mint hogy írni vagy olvasni tudtam volna. Komolyabban a C64-et programozni 1994-ben kezdtem, 1999-ig eléggé komolyan nyomtam (noha világos volt h nem ez lesz a jövő) és 2005-ig volt rendszerben a C64-esem (vagyis használgattam). A PC erőfölénye már '97-ben sem volt kérdéses számomra, de '99-ben csapódott le igazán mikor szembesültem vele, hogy a PC-m cca 366× gyorsabb magasabb órajellel rendelkezik mint a C64-esem, mindehhez 1024× (64MB) annyi memóriával, és hát a 700KB-os "HDD" (ami a C64hez volt -- több floppy meghajtóm volt, és kettőből (,9,10) fixen "HDD-t" csináltam egy benne lévő lemez(zekk)el, meg cartragde stb, eléggé kimaxoltam a platformot) is valahogy 3,2GB lett, ami értelemszerűen sokszorosa volt annak amit a kis commodoreos rendszerem nyújtani tudott. (ilyen exorcist dolgokról már nem is beszélve mint a sokkal magasabb felbontás vagy az egér mint hardver, és társai).

Szóval életkoromnál fogva nekem ezzel így nem volt annyi tapasztalatom mint neked. Én csak kb ezt láttam az egészből, amit leírtam. (1997-ben C128-hoz is volt szerencsém, imádtam, nagyon akartam olyat, de sosem lett :( )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81515) envagyok


envagyok
veterán

Egy újabb rövuid cikk az Abitról
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81516) arn válasza frescho (#81511) üzenetére


arn
félisten

Jatekos szempontbol…
Az a500 egy baromi jo es okos csomag volt… anelkul nem hinnem, hogy ma lenne a mai amiga hype. Pcn gyk a vga es az sb kellett ahhoz, hogy versenykepes legyen, hiaba volt prociban mar sokkal elorebb. Ez az attores jatekokat tekintve meg csak kb 91-92 kornyeken tortent meg, nevetseges volt pcs reszrol, hogy egy 87es budgetgeppel versenyeznek. Onnantol persze mar nem volt kerdes, hogy a commodore 92ben is elavult technikaval jott, meg is pecsetelodott a sorsuk, kozosseg ide vagy oda.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81517) MasterDeeJay

Ha esetleg érdekel valakit mégérkezett az új Mi8 kártya a cikkhez, ha lesz időm tesztelem. Szerintem 38eft-ot így is megér mondjuk egy 6500XT-hez képest úgy is hogy driver hivatalos nincs hozzá új.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81518) FoxiestFox válasza MasterDeeJay (#81517) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez hová adja ki a képet?

(#81519) MasterDeeJay válasza FoxiestFox (#81518) üzenetére

1 DP portja van csak elbújt :DDD

Bár totál mindegy mert én amúgy is másik kártyán keresztül használnám. Meg nyilván kell rá aktív hűtés.

AMD Radeon Instinct MI8 moddolása játékra (R9 Nano - GTX1060 szint)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81520) DarthSun válasza MasterDeeJay (#81517) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Érdekel, mit hozol ki belőle, a mai ínséges VGA időkben. Futtassál retro 3DM2003- at is, az Win7/8.1/10 alatt is viszonylag reális/hasonlítható eredményt dob.

(#81521) fpeter84


fpeter84
senior tag

volna e rá ötletetek, hogy hogyan lehetne előkeríteni a zinternet legmélyebb bugyraiból egy Jazz Multimedia Adrenaline Rush 3D kártya win9x driverét? a ref driver természetesen megvan, működik is vele windows alatt, de a gtafx ezzel sem megy - ezzel nem a kártyát hiányolja, hanem valami zöld törött karakteres módba fut és kidob a parancssorba... hátha a saját driveréből kivett ovl-el menne...

archive org segítségével sikerült még a gyártó oldalát is megtalálnom, de maguk a driverek ftp-ről vannak linkelve és azt már sehogyan sem hagyja letölteni...

azon felül itt emlegetik, de a linkeket az arcive se tudja visszahozni

valamint a video-drivers oldalon is megtaláltam - régen tudom hogy sokat használtam ezt az oldalcsaládot, de mostanra tönkrevágták sajnos - az összes driver helyett valami driverfix nevű szutykot hoz csak be, amit ugyan megpróbáltam egy virtuális xp-n indítani, de valami kernel32 counttick problémával nem fut (élő gépen nyilván nem futtatnék ilyen vackokat soha). szintén az archive segítségével sikerült előtúrnom az oldal egy régebbi verzióját, de úgy sem akar működni a letöltés

van rá bármi trükkötök/praktikátok/ötletetek hogy hogyan lehetne elővarázsolni valahonnan? emlegetik ar3d2073.zip, ar3d2072.zip, AR_2066b.zip fájlnéven is, de sehogy nem akadtam rá egy letölthető példányra, pedig az archive org oldal segítségével eddig már rengeteg dolgot sikerült előkerítenem :(

(#81522) MasterDeeJay válasza DarthSun (#81520) üzenetére

Maga az architektúra nem sikerült jól játékra, számok alapján egy igen erős kártyának kellene lennie. 4096 core, 512gb/s ramsávszél és mégis csak egy GTX1060-1070 szint között van. HBM ára miatt csak 4gb került rá, ami akkoriban határeset volt, ma már kevésnek mondják. Mai ellenfele 6500Xt lehetne.
Nem hiszem hogy jeleskedik régi 3dmarkokban, dx12-ben mondható erősnek, dx11-ben az ellenfele GTX980 nagyrészt megverte (bár ennek korai driverek is okai voltak).
Találtam egy WR-t húzottan, nekem erősnek tűnik:

Ha az akkori kártyák közül választhattam volna akkor inkább a GTX980Ti/TitanX(M)-et választottam volna ami erősebb nála játékokban.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81523) DarthSun válasza MasterDeeJay (#81522) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát ez jól megvan tépve, főleg a proci, meg a lap is(NB). Bár a proci alapon is 4GHz- es.
A GTX1060 nekem ma is egy jó szint, aki új gamekkal, erős grafikán akar játszani, annak persze kevés.

(#81524) Fred23


Fred23
nagyúr

KT133A chipset volt VT82C686A déli híddal is? :F
(Nagyon úgy néz ki, hogy igen.)

[ Szerkesztve ]

(#81525) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Hali!
Nincs véletlen valakinek (akár kölcsön) egy LTO vagy LTO2-ttes kazettája? Előre is köszi!
Egy driveot szeretnék kipróbálni, de csak LTO3-mas kazim vannak. A drive tiszta, nincsenek benne brutális porcicák.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#81526) fpeter84 válasza Fred23 (#81524) üzenetére


fpeter84
senior tag

semmi lehetetlent nem látok benne, egy az egyben lábkompatibilisek, az össz plussz amit a B hozott az UDMA100 támogatás - szóval simán előfordulhat, hogy egy-egy budget lapon pár centet spóroltak azzal hogy a régebbi déli hidat tették rá

(#81527) benedekco válasza arn (#81505) üzenetére


benedekco
addikt

Az én multimédiás élményem eléggé karcsú. PC Speaker aztán a 386 DX40-be bekerült egy PnP SB16, ami elég nagy szívás volt, mivel a 386 nem volt PnP ready.
SBPro-t, Rolandot, AWE32-t csak havernál volt szerencsém. Kipróbálni mindig két lépéssel előttem járt, mivel én csak apám munkagépét használhattam, neki meg nem kellett a bika se a multimedia.
SB16-ról meg váltottam Live-ra, onnan egy nagyon rövid életű Audigy-zés, majd valami Cyrrus chipes hangkari ami minőségben leverte az előzőket, majd jött az nforce. De a Live után már tényleg semmi izgalom nincs hangkártya terén. A nagy izgalmakat, az FM meg a midi chip okozták, meg mikor még volt hova fejlődni, de mióta minden 16bit, 44,1khz (48 manapság) azóta úgy nagyon nincs nagy különbség, főleg mikor az ember a HDMI kimeneten jövő digitális hangzást használja, ott zéró a difi.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81528) quailstorm válasza benedekco (#81527) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még a hardveres effektezés és térhatású hangzás volt érdekes, pont a Live! és az Aureal Vortex idején.

(#81529) KROK640 válasza MasterDeeJay (#81519) üzenetére


KROK640
veterán

Ezt vajon így hogy gondolták a gyárban? Mert ez a bújtatott port eléggé kokány megoldásnak tűnik, Vagy ez valami hidden resource lenne?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81530) MasterDeeJay válasza KROK640 (#81529) üzenetére

Szerintem csakúgy mint a korai tesláknál szervizportnak gondolták talán tesztelésnél de mivel nem volt értelme ezért inkább csak lefedték. A többi nagyobb kártyán is vannak ilyen pontok pl minidp port is.

Ahova ezeket szánták hogy nem megengedhető semmilyen hiba sem, elég gáz lenne cserélgetni egy szerverfarmon kártyákat a több ezer közül és szétbontogatni rack-et ez miatt.
Szóval tippre tesztelési célból vannak rajta, maga a csati és hozzá tartozó alkatrészei szerintem százforintos tétel sincs, a kártya meg ugye többszázezerft-os tétel. (enterprise kategória szóval szorzós egy asztali nanohoz képest.) Nincs funkciója az eredeti környezetében.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81531) KROK640 válasza MasterDeeJay (#81522) üzenetére


KROK640
veterán

Kár, hogy 6500XThez hasonlítod, mert az kártya mint hulladék él a fejemben.

Igaz, negyed áron hozod azt a szintet némi (nem is kevés) mókolással, ami anyagi oldalról megsüvegelendő. A 4GB nem sok valóban, másik oldalról nekem pl GTX950-el még mindig előrelépés lene. (modnjuk érdekes lenneh a a GTX950-en tudnám kiadni a képet és ezáltal lenne egyNVidia és egy AMD kártya is a rendszerben).

Azért a képen egy 5GHZ-es 6th gen I7 látható... nem gyenge az, főleg 2016-ban nem volt az amikori a kép.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81532) MasterDeeJay válasza KROK640 (#81531) üzenetére

Végülis GTX1660-al összevethető. De mai viszonylatban teljesen új kártyával nem tudom mivel összevetni. RTX3050 erősebb nála.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81533) KROK640 válasza MasterDeeJay (#81530) üzenetére


KROK640
veterán

Na de épp itt van a kutyuska elföldelve : ha szervíz port, meg rackben van, épp nem lenne jó ötlet lefedni, mert ahhoz hogy levegye a hátlapot ami eltakarja a portot pont kell bontani az egész racket. Gondolom én...ha meg ki van vezetve csak rádugja amit kell.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81534) KROK640 válasza MasterDeeJay (#81532) üzenetére


KROK640
veterán

Nyilván, mivel több éves, nem is játékra készült technika, meg 4GB VRAM

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81535) MasterDeeJay válasza KROK640 (#81533) üzenetére

Ja nem úgy szervízport, hanem gyártás során szerintem tesztport. Gondolom egyszerűbb úgy tesztelni hogy bedobják egy gépbe ami végigfuttat pár tesztprogit az eredményt meg a kártya saját kiemenetén visszaadja.
De ahogy az M40nél itt is lehetséges az hogy többféle hátlappal gyártották és létezhet hozzá rendes 1 port hátlap is.
Vagy szándékosan utólag terveztek rajta át valamit hogy nehogy szervízmókus arra kösse rá a monitort biztonsági okok miatt.
Amúgy majd kipróbálom, mert lehet hogy a gyári biosával nincs is rajta kép csak a nano biossal.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81536) KROK640 válasza MasterDeeJay (#81535) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, majd próbáld ki. Mindenesetre érdekes megoldás.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81537) frescho válasza arn (#81516) üzenetére


frescho
addikt

Ha kifejezetten konzol lett volna 5 év után akkor is cserélni kellett volna. 85-ben jött ki az OCS és az ahhoz képest tényleg jobb AGA csak 92-ben. De home computerként definiálták aminél a játék dominált ugyan, de volt komolyabb felhasználás is. Ha a C64-t nézzük, akkor a 128-cal már keresték az utódot, de azt is csak átmenetinek szánták. De aztán a management beült a kényelmesbe és a szokásos updatek sem érkeztek meg. Pedig látták a konkurenciánál ahogy tolják felfelé a RAM-ot, procit, grafikát szépen lépésről lépésre.

https://frescho.hu

(#81538) FoxiestFox válasza MasterDeeJay (#81530) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Érdekes szerzet tényleg. Nem szándékozom lecserélni az RX570-em (valszeg értelme sem lenne), de honnan vetted ennyiért?

(#81539) MasterDeeJay válasza FoxiestFox (#81538) üzenetére

https://www.wstore.sk/amd-radeon-instinct-mi8/
miyconst30 kupont kell használni, úgy adja be olcsóbban.
RX570-ről nem érdemes rá válltani nagyjából egy szint.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81540) FoxiestFox válasza frescho (#81537) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem mint laikus microk kapcsán az jött le hogy a legtöbb úgy néz ki mint valami fröccsöntött gyerekjáték, nem számítógép, s mikor jött a PC és klónjai, megépítve vastag acéllemezből mint egy tank, mellé a gépelésre valaha létezett legkényelmesebb billzet (aka Model M), ott már nem nagyon volt kérdés hogy melyik komoly számítógép, és melyik a múlt plasztik emlékdoboza.

(#81541) FoxiestFox válasza MasterDeeJay (#81539) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez marha jó. És milyen csinos kis kártya tényleg... na jó valaki beszéljen le :DDD

(#81542) MasterDeeJay válasza FoxiestFox (#81541) üzenetére

Van belőle dupla gpu verzió is :DDD
https://www.wstore.sk/amd-firepro-s9300-x2/
Erre nem tudom érvényes-e a kupon. Persze fölösleges játékra mert nem megy rajta a CF sajnos. DX12 mgpu-t meg alig használja valami. Live testing of AMD Radeon FirePro S9300 X2

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81543) FoxiestFox válasza MasterDeeJay (#81542) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Le kéne beszélni, nem . :))

(#81544) arn válasza FoxiestFox (#81540) üzenetére


arn
félisten

Fellapoztam egy korabeli pcmaget, mibe kerultek akkoriba a gepek. 1000 dollarert kaptal egy 10-12mhzes 286ot, 640k rammal, ket floppyval, a video reszere nem is tertek ki. A csucsnak tekintheto ibm vgas 386os, 16mhz procival, 44mb vinyoval, 1m rammal kozel 8000 dollarba kerult (hang sehol persze).
Ehhez kepest az amiga 500 700 dollar volt. Szoval en kirohogtem mar az amigasokat a 90es evek elejen, hogy mit akartok mar gyerekek… de a fenti gepekhez kepest multimedias kepessegekben urkorszak volt toredek aron.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81545) MasterDeeJay válasza FoxiestFox (#81543) üzenetére

Hát én ahhoz nem értek, tornyokban állnak a kártyák már.
Nem tudok ésszerű érvet adni hogy ne vedd meg :DDD
Ki ne akarna egy r9 nanót otthonra?
Meg amúgy befektetésnek is jó lehet, tekintve hogy 38eft-ból nem igazán kapni GTX1060-1070 szintű kártyát.
Tri CF-et is tudnék már csinálni a pro duoval vele :D

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81546) FoxiestFox válasza MasterDeeJay (#81539) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kell rá valami spéci driver vagy BIOS mod, vagy simán rámegy egy friss Adrenalin driver?

(#81547) MasterDeeJay válasza FoxiestFox (#81546) üzenetére

Legfrissebb driver nem megy fel rá, azaz a választó menüben egy régebbi van.
https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-r9-series/amd-radeon-r9-fury-series/amd-radeon-r9-nano
Moddolt driver is van rá ami picivel gyorsabb de Rainbow Six hibázik vele:
https://forums.guru3d.com/threads/driver-mod-amernime-zone-radeon-insight-22-2-1-whql-unified-driver-pack-released.436611/

Bios mod kell rá ha uefi only gépbe rakod.
De inkább olvasd el a cikket :DDD (folyamatosan frissítem ahogy van infó)
https://logout.hu/bejegyzes/masterdeejay/amd_radeon_instinct_mi8_jatekra_atalakitasa_r9_nan.html

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81548) FoxiestFox válasza MasterDeeJay (#81547) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi!

(#81549) envagyok válasza MasterDeeJay (#81542) üzenetére


envagyok
veterán

Ez végülis egy radeon pro duo..

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81550) MasterDeeJay válasza envagyok (#81549) üzenetére

Majdnem az is de nem kettő furyxből épül fel hanem kettő nano-ból ami ugyan az a GPU de kevesebb VRM-el. Ezért is furcsa hogy miért nem megy CF-ben mert elvileg ugyan az a bridge van rajta. Talán valami szoftveres dolog lehet, de sajna nem lehet rárakni a biosát a vrm miatt, ugyan ezért nem mehet rá a nano-ra a furyx bios sem.


Itt látszik hogy nem terveztek asztali verziót ebből a PCB-ből mert nincs hely a többi kimenetnek.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.