Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80651) csabyka666


csabyka666
addikt

Életre kelt a MiroSound. Nagyon jól szól! :Y :Y

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#80652) FoxiestFox válasza DarthSun (#80650) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hé milyen vádaskodás ez már?! Én nem burkolok be semmit. :DDD

(#80653) FoxiestFox válasza csabyka666 (#80651) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor jó, mert jól is néz ki. Szedj össze hozzá változatos színű más kártyákat a gépbe, és plexi oldalt neki. :D

(#80654) r0b3r válasza FoxiestFox (#80652) üzenetére


r0b3r
senior tag

Pedig manapság jól lehet keresni burkolással. :DDD

(#80655) anaqer válasza FoxiestFox (#80647) üzenetére


anaqer
veterán

És bekiabálja a dagi repülő gyesznó, hogy "Sockets down!"

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#80656) r0b3r válasza Czo (#80640) üzenetére


r0b3r
senior tag

81.98_forceware_win9x_english

VGA-hoz nem néztem Bios frissítést, azt még soha nem is csináltam, nem biztos, hogy nekiállnék. Alaplapot már többször frissítettem, ennek ellenére a legutóbbi updatenek szerviz lett a vége. :DDD

(#80657) Czo válasza r0b3r (#80656) üzenetére


Czo
őstag

Illetve, 1 dolog eszembejutott meg. Mekkora az AGP aperture merete? Annak az atallitasaval is probalkozhatsz. Marmint, kiprobalva 64-tol felfele kb minden opciot.

(#80658) DarthSun válasza r0b3r (#80656) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kifogtál egy áramszünetet, vagy nem hozzávaló BIOS- t írtál bele ?

(#80659) FoxiestFox válasza anaqer (#80655) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:DDD

(#80660) r0b3r válasza DarthSun (#80658) üzenetére


r0b3r
senior tag

Valószínűleg nem hozzávaló Biost írtam rá és még el sem olvastam rendesen amit kiírt. Szegény még próbált is figyelmeztetni, hogy nincs elég rendelkezésre álló hely, de én hülye rányomtam a yes-t... írjad csak. Kapkodtam. :DDD Utána szerencsére írtak nekem egy új chipet és küldték postán. :DD

#80657 Czo
Próbálom. Végre itthon vagyok... :DDD
Most töltöm a régebbi drivereket... hátha.

[ Szerkesztve ]

(#80661) envagyok válasza DarthSun (#80650) üzenetére


envagyok
veterán

Aki itt olvas, és csak megfordult a fejében, hogy érdekes a c64, annak már szerintem van :DDD

Tényleg 2 kérdésem lenne:

Bios írót milyet érdemes venni amivel mindent meg tudok írni 1990-2010 között?

Illetve van egy dual socket 5 lapom : PCI/E-P54NP4
Úgy tűnik az egyik kristályból kifolyt valami, szeretném hozzáértő szakemberrel megnézetni, így nem akarom kipróbálni. Procim sincs kettő.
Tudtok ajánlani valakit, illetve itt valaki nem vállalná?
Nagyon szeretném megmenteni.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80662) arn válasza r0b3r (#80656) üzenetére


arn
félisten

Ugyanaz, plusz ha agp/pcios lap, rakhatsz bele regi kartyat masikat visszairni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80663) DarthSun válasza envagyok (#80661) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gondolom, csak néha beszólok, hogy mindenki lássa a törődést :B :DDD

BIOS író : nem volt soha, tehát sajna nemtom, de biztosan tud valaki tanácsot adni
Kristály : Frescho ért jobban az ilyenekhez, ha van ideje sztem megnézi Neked, de természetesen ingyenesen :)

(#80664) Czo válasza envagyok (#80661) üzenetére


Czo
őstag

Nekem Xgecu TL866II Plus van, ennek elegge vaskos az ara aliexpressen, en ebayen lottem 20-30 dollaros aron licitalva. Flasheltem mar vele kb mindent. DIP-es es QFJ tokozasu EEPROM-okat BIOS-okhoz (alapapi, vga), flasheltem mar hangkartyan PnP konfiguracios eepromot vele, TP-Link routerben kicserelt (4MB-rol 16-MBra upgradeluk a flasht) NOR flasht is.

Szerk: ja, ofkorsz, ezzel flasheltem a Realtek 8139-be is a boot eepromot, de ugye az is sima DIP-es cucc, mint abban a korban a BIOS-nal is hasznaltak.

[ Szerkesztve ]

(#80665) frescho válasza FoxiestFox (#80649) üzenetére


frescho
addikt

Ma bármire ára mondani baromi nehéz, mert minden vágtat a végtelen felé. Én annó 5-ért vettem. Ma már 10-15 között megy, ha a gép is bekapcsol és nem túl ramaty az állapota. Ebbe enyhe sárgulás, matricák simán belefér, de ne hiányozzanak gombok, ne legyen retkes és a kép/hang is normálisan álljon össze.

Amúgy meg nem nagy dísznek. Nekem úgy 2 tucat gép van kirakva...

envagyok:

Kristály nem szokott folyni. Fényképezd jól körbe és akkor talán kisütünk rá valamit :)

A már említett TL866-ból én egy régebbit használok, bár mindent nem ír meg, de pár ezer fajtát azért támogat :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#80666) MasterDeeJay

2012-es kártya szóval 10 éves, nevezhetjük retrónak.
Teslával kapcsolatban siker. Szóval a lényeg hogy igen lehet kapni 30-40eft-ért is GTX Titan-t :DD (és persze a köv projekt Tesla M40-es lesz TitanX-re moddolva :DDD )




Ezt a leírást követtem:
https://vk.com/@chclubb-tesla-k20-kak-ispolzovat-dlya-igr

Gyakorlatilag a titan biosa kell rá, illetve a titan driverei meg két registry mod. Bár nem tökéletes. (windows csak akkor kapcsol át rá ha gyengébb kártyát rakok mellé vagy integráltal használom ami eleve nem tud dx12-őt, ezen még dolgozom hogy szabadon lehessen választani)
Furcsa módon nem kimondottan melegszik és nem is hangos, habár bazi nagy hűtése van.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80667) DarthSun válasza MasterDeeJay (#80666) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kemény félretro !
Gratulálok :C
Az én tudásom nem lenne elég egy ilyen modhoz, bele sem kezdenék.

(#80668) MasterDeeJay válasza DarthSun (#80667) üzenetére

Köszi!
Hát még csak nem is a duplagpus verzó vagy még quad sli sincs, semmi poén ez csak a kezdet. BTW van ám benne 2880 core is amit szeretnék feloldani valahogy.
Amúgy a K40m biosa van moddolva rá (GK110B az kicsit másabb csak), beküldtem hátha másnak is kell:
https://www.techpowerup.com/vgabios/241461/241461
Meg akarom oldani a gpu hiányt valahogy, és erre ez jobb megoldás mint a hulladék javított túlárazott kártyák nepperektől apróról. GTX780Ti-t nem hiszem hogy lehet kapni 40eft-ért (bár egy pár éve az is sok volt érte)
Majd a radeon pro duo-t akarom kiváltani valami bazi nagy teslával (vagy kettővel :DDD )

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80669) DarthSun válasza MasterDeeJay (#80668) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Már a 2496 UniShader is sokkal több/overkill a 1060/1650- hez képest is.

(#80670) fatpingvin


fatpingvin
őstag

mostanság folyamatban lévő projektem... hogy mennyiben retrózás és mennyire csak simán old tech azt igazából én magam sem tudom, de szerintem az előbbi :D

(bocsi a Weller pákáért meg a krimpelőért :D )

hogy mit látunk a képen... egy irodai OEM konfigot, benne egy 700MHz-es Celeronnal, 384MB RAMmal, egy 40G-s Maxtor vinyóval, egy Intel Pro Fast Ethernet vezérlővel és egy Adaptec SCSI HBA-val, amin egy Yamaha CRW6416S CD meghajtó csücsül.

a szoftver abszolút nem retro, Alpine Linux edge fut rajta, van még pár szabad partíció, meg fogok próbálkozni egy ReactOS telepítésével is. mondjuk azt valószínűleg nem a SCSI ODD-ről...

hogy nekem miért érdekes: ez a konfig (amúgy MSI MS-6351 ver:5) ugyanis tud pár érdekesebb dolgot, úgy is mint tud kompozit jelet kiadni magából (ezt még nem teszteltem...) van rajat alaplapi USB és FireWire, alaplapi Intel Fast Ethernet valamint ugye a kötelező serial és parallel portok. Hogy ez mire lesz jó az majd kiderül, viszont pár dolog amivel szeretnék kísérletezni:

ethernet-over-FireWire, az asztali géppel összekötni ad-hoc

hálózati fordító a különböző fizikai protokollok között, a FW-t írtam, de határozottan emlékszem hogy SCSI-vel is lehetett valami hasonlót művelni... képzelj el egy routert aminek az egyik interfésze SCSI, a másik FireWire :D
amúgy a SCSI iránti vonzódásom elég furcsa lábakon áll: amikor kics voltam, nekünk pont hogy NEM volt SCSI-s cuccunk, viszont később amikor elkezdtem tanulgatni a dolgot és apámmal beszélgettem a témáról, ez rendszeresen előjött. hát most már van :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80671) jokeph válasza MasterDeeJay (#80668) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, erősen drukkolok a sikerhez ! :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80672) r0b3r


r0b3r
senior tag

Asszem erre mondják, hogy most kell abbahagyni. :DDD
A 6BXU lapba FX 5700 ötletet elengedtem... fejre is állhatok, akkor se megy. Helyette inkább kicseréltem a Dual PIII-ba lévő 9600 Pro-ra. Miközben már harmadik alkalommal telepítettem a Win98-at, eltűnt a hálózati kapcsolat a főgépem és a PIII között. Minden jónak tűnt, ezért újraindítottam a routert. Azóta nem kapcsol be már az sem... egy led világít, majd elalszik. Jó kis atomstabil Asus RT-N18U úgy tűnik 5 év 7/24-es használat után pont ma megadta magát. :( Közben a szintén kövület, 6 éves Honor 7-es telefonom akksija úgy megdagadt, hogy lenyomta félig a hátlapot és még meg is görbítette az egész telefont. :( Ilyen tartós, megbízható telefont sem fogok már találni attól tartok. Mi jöhet ma még?? :F
Szóval most épp Radeon szoftvert próbálok telepíteni... de lehet, hogy inkább nem kéne. :DDD

Ebbe a lapba még a Radeon se megy. :(

[ Szerkesztve ]

(#80673) DarthSun válasza fatpingvin (#80670) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Amúgy ez érdekes project. Az utóbbi időben én is bírom az ilyen brand masinákat. Bár a CopperCeleron nem a szívem csücske, inkább a CopperP-III, az már keményen hasít, már a korához képest.

(#80674) fatpingvin válasza DarthSun (#80673) üzenetére


fatpingvin
őstag

hardveraprós szerzemény, teszteletlenül vettem üresen fillérekért, de működött miután pakoltam bele procit és helyrepofoztam pár dolgot a BIOS-ban.

nekem főleg amiatt tetszett meg mert pici. kb akkora mint egy játékkonzol az egész, de az alkatrészek cserélhetők benne és bővíthető két full magas PCI kártyával. egy bajom van csak vele, a tápja (egy 90W-os pici kocka) valam irgalmatlan módon melegszik, kell majd beletákolni egy izmosabb ventit.

középtávú projekt lesz még majd a merőleges PCI riser kártyát visszafejteni, és áttervezni egy olyanra amin egy PCI és egy AGP slot van. ha ebbe a vasba bele tudnám tenni az egyik Matrox vidikarimat, azzal teljes lenne a kép. már lassan elengedem hogy találok valahol PCI-s Matroxot :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80675) DarthSun válasza r0b3r (#80672) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hűha, nemsemmi, együttérzésem. Akkor miről írtál ha a router és a teló is rosált :U .

(#80676) r0b3r válasza DarthSun (#80675) üzenetére


r0b3r
senior tag

Működik a telefon, stabil, mint mindig, arról írok, csak gyorsan merül és kicsit íves a kijelző. Más ezért feature-ért vagyonokat fizet. :DDD Egyébként netezni is tudok egyszerre egy gépen közvetlen kábelen a modemről. :D

[ Szerkesztve ]

(#80677) quailstorm válasza r0b3r (#80676) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Óvatosan vele, mert ez már tűzveszélyes. Haverom Huawei P7-e anno így kapott lángra.

[ Szerkesztve ]

(#80678) fatpingvin válasza r0b3r (#80676) üzenetére


fatpingvin
őstag

távol álljon tőlem hogy beleszóljak az életedbe de ha rám hallgatsz nagyon gyorsan megszabadulsz attól az akkutól. nálam gyulladt már ki egy ilyen, szerencsére kültéren volt, nem mókás.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80679) DarthSun válasza fatpingvin (#80674) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én meg 4 brandot selejtezésből kaptam. A Fuji-Siemens- be szintén a kisebb táp miatt nem mertem nagyobb videot tenni mint a 8600GTS.
PCI Matrox ?, ingyér' hozták sok éve, aztán nemrég a Win98EE#1- ben landolt DOS alá - persze 98 alatt is megy szépen, de azért ott inkább a 6800GT- t használom.

(#80680) fatpingvin válasza DarthSun (#80679) üzenetére


fatpingvin
őstag

most nagyon utállak ám :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80681) DarthSun válasza fatpingvin (#80678) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát gondolom veszélyes !!! Nálam még nem lett megkelt akku(lekopogom), pedig 3 retro és egy félretro teló is itt van az asztalon, néha újratöltöm mindegyiket, de még a Nokia 3410 is bírja kb 1 hétig, persze kikapcsolva.

(#80682) DarthSun válasza fatpingvin (#80680) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Bocsi :B , persze megértem :K

(#80683) quailstorm válasza fatpingvin (#80678) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem az tetszett, mikor vettem egy akkuhibás Sagemet, hogy a saját fél telefonommal építsek a kettőből egy jót, és az eladó elpostázta a bucira püffedt akkut is. Nem tudom mit gondolt :DDD
Itt most ne a szokásos púpos akkura gondolj, hanem a repedésig kitömött kispárna alakúra.

(#80684) DarthSun válasza quailstorm (#80683) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Precíz eladó, minden tartozék jár a készülékhez :DDD

(#80685) fatpingvin válasza DarthSun (#80682) üzenetére


fatpingvin
őstag

azért nem annyira komolyan ám :D persze ha megunnád akkor nézz rá a privijeidre ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80686) r0b3r válasza quailstorm (#80677) üzenetére


r0b3r
senior tag

Igen, tudom... már keresem az utódját. Ez még egészen friss, ma esti hiba. :( :B :O
Szóval nem terveztem, hogy tovább használom csak még írtam róla pár kommentet, amíg nem volt a gépen net. Most már PC-ről írok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80687) DarthSun válasza fatpingvin (#80685) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ránéztem, de sajnos negatív a PCI teszt :B :N

(#80688) fatpingvin válasza DarthSun (#80687) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem baj, azért köszi :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80689) quailstorm válasza r0b3r (#80686) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az, hogy nem használod, az egy dolog. De szedd szét, és vedd ki az akkut, majd add le. Említett haverom elrakta gyári dobozába, majd pont így január elején dobhatta ki az égő dobozt a hóba a lakásból.

(#80690) envagyok válasza r0b3r (#80672) üzenetére


envagyok
veterán

Nem a tápja nyekkent meg a routernek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80691) envagyok válasza frescho (#80665) üzenetére


envagyok
veterán

Itt a kristály körül van valami barnás szagtalan trutyi:


Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80692) FoxiestFox válasza envagyok (#80691) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem ez kívülről is ráfolyhatott.

(#80693) r0b3r válasza quailstorm (#80689) üzenetére


r0b3r
senior tag

Tegnap este már nem volt energiám kiszerelni az akkut... nem olyan egyszerű. Lementettem róla mindent, kivettem a kártyákat, végül hard reset. Az éjszakát már az udvaron töltötte. Nyugi nem tervezem felgyújtani a házat. :DDD

#80690 envagyok

Sajnos nem, nekem is az volt az első 5let, így kipróbáltam egy másikkal is. Miután tápot kap, a két szélső led világítani kezd, majd a bal oldali el is alszik. 10-15mp múlva a jobb oldali bekapcsolt állapot jelző led is elalszik és kezdi elölről. Inkább valami szoftveres nyűgnek tűnik, azzal meg úgyse tudok mit csinálni. :(

[ Szerkesztve ]

(#80694) envagyok válasza r0b3r (#80693) üzenetére


envagyok
veterán

Dehogynem.
Asus routereken van olyan funkció, hogy újraírod a szoftvert, ha beragad. Típus alapján keress rá a neten.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80695) r0b3r válasza envagyok (#80694) üzenetére


r0b3r
senior tag

Pont ezt olvasgatom, bár eddig nem sok sikerrel... :DDD Bár ilyenkor min keresztül lehet írni? USB? :U

(#80696) envagyok válasza r0b3r (#80695) üzenetére


envagyok
veterán

Típusfüggő.
Általában be kell állítani egy meghatározott fix ip-t és átjárót a pc-n, majd speciális módon kell indítani a routert, és pl. TFTP-n fellőni az image file-t, hagyni szöszölni, aztán újraindít és megy. A pc-n ne felejtsd el visszaállítani az ip-t átjárót autóra.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80697) r0b3r válasza envagyok (#80696) üzenetére


r0b3r
senior tag

Na szóval... feltámadt, működik, routerről írok éppen. :DDD
DE... :DDD :W :DDD
Utánaolvastam ugye az Asus Recovery programnak, letöltöttem, most így visszaolvasva a kommented, a többit úgy csináltam ahogy írtad. Router direktben a géppel összekötve, fix IP, alkalmazás indít, Router írás módban indít, Firmware beolvas és ír. 45%-nál viszont minden esetben ledobott, hogy "Update failure". :DDD Ezek után viszont, ha nem kapcsoltam ki a routert, akkor elindult a régi beállításokkal, mintha mi se történt volna. Ha kikapcsolom és újra be, akkor megint nem megy... beakadt neki valami. :F Szóval most visszaraktam a helyére, írtam rá egy fél Firmware-t és anélkül hogy kihúztam volna a tápot, visszakötöttem mindent. Egyelőre megy. :DDD
Teszek még egy próbát régebbi verziós Asus Recovery-vel és korábbi Firmware-el. :B :R

(#80698) fatpingvin válasza envagyok (#80691) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez biztos nem a kristályból jött. én is azt valóószínűsítem hogy kívülről folyt bele.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80699) frescho válasza envagyok (#80691) üzenetére


frescho
addikt

Kristály le kell, hogy legyen zárva. Meg mit keresne benne ennyi trutyi? Próbáltad már lepucolni? Alkohollal mennék neki, meg fogkefével, aztán fülpucolóval. A másik oldalon a forrpont korróziójával is kezdj valamit.

https://frescho.hu

(#80700) envagyok válasza frescho (#80699) üzenetére


envagyok
veterán

Lepucolgatom.
A forrpont korróziójával mit tegyek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.