Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) r0b3r válasza arn (#67999) üzenetére


r0b3r
senior tag

:D :DDD Azóta már jó útra tértem... :DDD

(#68002) envagyok


envagyok
veterán

Windows XP-re tud valaki valami jó nvidia AMD ATI driver eltávolítót?
Kicsit meghülyült a rendszer, és nem tudok már feltenni egy AMD drivert, mert lefagy telepítés közben.
A DDU legújabbra sajnos azt írja, hogy nem windows alkalmazás.
Volt régen még a driver sweeper, de azt se találom már.
Valami DC ikonú app is volt win98-me-re, de az sincs égen földön.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68003) envagyok válasza envagyok (#68002) üzenetére


envagyok
veterán

HD4670 AGP XP Driver mi van ami fel is települ nektek?
A hdmi hang telepítésnél lefagy nálam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68004) quailstorm válasza alvaro (#67995) üzenetére


quailstorm
nagyúr

SATA az van, de RAID-re nem igazán jó, én arról beszéltem. Még NF3-nál is inkább a Silicont választanám RAID-re.

@envagyok: Továbbra is csak az itt listázott driverek léteznek: [link]

Ha HD4650-el és HD3850-el ment nekem, neked is kell menjen.

(#68005) zoltanz válasza r0b3r (#67998) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ilyen Raid/Host kártyával? Az érdekes, nálam hibazott a BX440 ben.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#68006) r0b3r válasza zoltanz (#68005) üzenetére


r0b3r
senior tag

Sokáig nem használtam, mert rossz volt az SSD-de amíg ment, addig nem volt gondja. :U

(#68007) KROK640 válasza quailstorm (#67993) üzenetére


KROK640
veterán

van a lapomon SATA, de szerintem nem vinné az SSD-t, mivel már az 1TBos HDDvel is gondjai voltak (fagyott winyó detektálásnál)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68008) envagyok válasza quailstorm (#68004) üzenetére


envagyok
veterán

Lehet az a gond, hogy ABIT via s462 az alaplap.
Pl a radeon 9800pro el sem indul vele.
Azt hittem hibásak, aztán másik lapban mennek rendesen.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68009) DarthSun válasza envagyok (#68008) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Nálam az Asrock Via 478- ban megy a R9800Pro, 462- ben nem is próbáltam még. SS7 ALi P5A-B- ben viszont nem indul. SS7 Via lapokban pedig műkszik. Fene érti ezt...

[ Szerkesztve ]

(#68010) petakpa1 válasza zoltanz (#67997) üzenetére


petakpa1
őstag

Nekem TX430 chipsetes lapban is megy egy kinezetre egyezo Sil3114 kartya, pedig az a lap meg socket7-es.

Viszont pl PCI-os Zotac GeForce GT610 mar nem indult el benne, annak valoban kell a PCI v2.2.

Athlon XP vs SSD temahoz

AsRock K7NF2-Raid lapomban mennek a satas SSD-k sebessegtesz szepen ki is meri a PCI busz elméleti 133 MB/seces savszelesseg korlatjat.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68011) envagyok válasza DarthSun (#68009) üzenetére


envagyok
veterán

Mérgemben csináltam egy kallódó k8n neo2 platinumos félgépbe egy s939 4800+ x2 procival egy xp telepítést.
És láss csodát, egyből felment a driver.
Meg is tetszett, brutál erős AGP korabeli konfig, a pcie előtt itt volt kb a vége. Pedig ebbe a házba akartam beledobni egy s939 sli konfigot..

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68012) quailstorm válasza envagyok (#68008) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Érdekes. Ahogy tudom SSE2 viszont nem kell még a kártyákhoz, bacsis is rakta dual P3-ba, szóval ott más lesz a baj.

[ Szerkesztve ]

(#68013) envagyok válasza quailstorm (#68012) üzenetére


envagyok
veterán

Lehet a VIA vagy az universal AGP a hunyó, vagy az XP van már oda.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68014) arn válasza envagyok (#68011) üzenetére


arn
félisten

abba inkabb meg egy fx53 dukalna korban :) az x2nel mar inkabb a pcie ment.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68015) KROK640 válasza petakpa1 (#68010) üzenetére


KROK640
veterán

"Athlon XP vs SSD temahoz

AsRock K7NF2-Raid lapomban mennek a satas SSD-k sebessegtesz szepen ki is meri a PCI busz elméleti 133 MB/seces savszelesseg korlatjat."

Vajon ASUS A7N8X-E DLX lapban is menne?
Mert az 1TBos HDD-t nem vitte SATA-n, de az is lehet h csak nagy volt neki.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68016) HSNet válasza KROK640 (#68015) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ssd-től is függ (meg hddnél is lehet baj hogy túl új, nem csak hogy túl nagy). Korai sata1 kontrollerek nem mindig szerették a sata2-es hddket. Azt hiszem a Samsungokon volt is külön jumper, hogy sata1 módba kapcsold, míg volt olyan hdd is, ami ment minden gond és jumper nélkül is.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#68017) KROK640 válasza HSNet (#68016) üzenetére


KROK640
veterán

Valami olcsó 120-as SSD-t keresek neki, de az is lehet h kipróbálom majd a harmadik HDD-t és marad HDD-vel, bár jó lenne SSD-ről menne.
Attól is függ mennyit kell majd költenem rá, mert túl sokat nem akarok.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68018) petakpa1 válasza KROK640 (#68017) üzenetére


petakpa1
őstag

Probald ki. Nekem ketfele Samsung es egy Kingston is ment benne, pedig mind sata3-as.

Viszont arra figyelj, hogy IDE csatolos HDD ne legyen egyidejuleg benne. Ennek a valami olyasmi az oka, hogy a sata portok az IDE csatornakba vannak allitolag befozve a korai satas alaplappknal. Intel 865 chipsetnel ilyesmit nem tapadztaltam

Plussz a BIOS-ban az LBA beallitast is allitgatni kellett, hogy bootolni tudjak rola. BIOS barmilyen beallitas mellett latta egybol, de Windows csak auto beallitas mellett telepult.

Ja es igen a fentebb targyalt Sil3114 sata vezerlokartya is latta az osszes SSD-t eddig amit rakotottem.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68019) KROK640 válasza petakpa1 (#68018) üzenetére


KROK640
veterán

"Viszont arra figyelj, hogy IDE csatolos HDD ne legyen egyidejuleg benne. Ennek a valami olyasmi az oka, hogy a sata portok az IDE csatornakba vannak allitolag befozve a korai satas alaplappknal."

Hm, ez lehetséges magyarázat arra, hogy az 1TBossal miért nem ment anno. Hiszen ugyanis annak idején az 1TBost úgy tettem bele, hogy volt benne még IDE csatolós eszköz (igaz ODD).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68020) Chris82


Chris82
senior tag

Összeállt a P4 konfig a P4C800 Deluxe lappal

(#68021) r0b3r válasza Chris82 (#68020) üzenetére


r0b3r
senior tag

Jó kis masszív Chieftec ház? :R :)

(#68022) KROK640 válasza Chris82 (#68020) üzenetére


KROK640
veterán

N és mi van benne pontosan?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68023) Chris82 válasza KROK640 (#68022) üzenetére


Chris82
senior tag

2x1Gb hyperx ram
Asus P4c800 Deluxe
Gecube X800 pro vivo XT biossal
WD Blue 1TB
Plextor 716a Dvd író
Aerocool HT101 proci hűtő
Audigy 2 hangkártya
Chieftec Dragon ház

(#68024) MasterDeeJay

Előkerült a rég kidobottnak hitt soltek csomag. Lehet felélesztem őket. Kár hogy akkori 478-as lapok 90%-át kidobtam. Nem eladó egyik sem.

Iszonyat szarok voltak ezeken a kondik.
Nekem inkább eszmei értékük van, első munkahelyemen ezeket takarítottam, akkor még új dobozosként lettek összerakva.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#68025) DarthSun válasza KROK640 (#68019) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Megerősítem. Nem tudtam a korai SATA ezen tulajdonságáról, kíváncsiságból kipróbáltam. Igaz nem HDD- vel, hanem DVDRW- vel. Vadi új SATA optika, a Via P4 BIOS detektálja is UDMA6- nak, XP alatt pedig csak PIO módban megy. IDE HDD van mellette. Tehát működik csak lassú, olvasásra jó végülis. Ha a SATA DVDRW- t lekötöm a lapról és visszadugom a 2007- es IDE DVDR- t, akkor semmi gond, az optika és a HDD is UDMA- ba kapcsol. Próbáltam minden variációt - mindegyik port/BIOS auto/BIOS direct, végig ez a helyzet.

(#68020) Chris82 : szép gép lett !

(#68026) petakpa1 válasza DarthSun (#68025) üzenetére


petakpa1
őstag

Tedd kulon portra az ide es sata estkozoket. IDE0-ra menjen a HDD sata1-re pedig az ODD.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68027) Chris82 válasza DarthSun (#68025) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszi :)

(#68028) DarthSun válasza petakpa1 (#68026) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Próbáltam úgy is és fordítva is, IDE1 -> HDD, SATA0 -> ODD.

(#68029) DarthSun válasza DarthSun (#67979) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Átálltam NVidiára. Radeon uninstall->registryből gyalu->könyvtártörlés->MSConfig startup- ok törlése->tiszta rendszer->ForceWare 175.19 go.

A szép kis Sparkle FX5900XT lett az első. A cég nemtom hogy most hol van, létezik-e még :U . A kártya szép, kiforrott, a hűtés csak AL, de befedi a ramokat is, melyek csak a front oldalon vannak - sünökre nincs szükség. Valamint ez már nem az FX5800 porszívó/hajszárító reklám, halk és nemigen melegszik. A R9800Pro hűtésénél mindenképpen jobb, ahhoz kell sufniventi+sünök, hogy nyugiban merjem használni. A start eszerint indult, ennek ellenére a papírforma érvényesült. SS7- ben (a mániám :B ) a 9800- al lehet a legmagasabb pöttyöket elérni 3DM2001 alatt (még az FX5950U sem képes fölé kerekedni). Kíváncsian vártam hogy nagyobb órajelen, erősebb procival, mi lesz a helyzet. Hát itt is látszik hogy nem véletlenül nyert a 9800 az SS7- ben. Mindegyik tesztben lenyomta a Sparkle- t (és itt az UT2004 is benne van, nem sokkal de ott is nyert a 9800).

Táblázat. Az NVidiákat külön vettem, talán áttekinthetőbb lesz. A Sparkle most így a 9800 alatt látható közvetlenül.

A szokásos 3DMark képernyők - FX5900XT

(#68030) KROK640 válasza Chris82 (#68023) üzenetére


KROK640
veterán

Jó lesz ez, már csak egy jó kis proci kell hozzá, és mehet a menet! :DD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68031) KROK640 válasza MasterDeeJay (#68024) üzenetére


KROK640
veterán

De jól néznek ki ezek ezzel a fehér design-al. De emlékszem én is ezekre a lapokra.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68032) zoltanz válasza MasterDeeJay (#68024) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ilyesmi nekem is rajta van a beszerzendők között. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#68033) envagyok


envagyok
veterán

Van itt valaki Gyöngyösi?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68034) KROK640 válasza DarthSun (#68025) üzenetére


KROK640
veterán

Hm, nálam nem egészen ezt csinálta :

Ha ráment az 1TB-os SATA HDD, akkor mikor az következett volna az elején indításnál ahol detektálja a HDD-ket, akkor megáll. Igazából mondhatnám, hogy lefagy, csak megáll annál a HDDnél, és áll. Tök mindegy hanyadik a sorrendben. Biosba már olyankor nem enged be.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#68035) Sanchez638 válasza envagyok (#68033) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vigyázz kitől veszed meg..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#68036) envagyok válasza Sanchez638 (#68035) üzenetére


envagyok
veterán

Azon már túl vagyok :(
Kifizettem előre postával vmit, de állítólag nincs pénze elküldeni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#68037) DarthSun válasza KROK640 (#68034) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Ott már asszem nem sok mindent lehet tenni. Hasonló nekem is előfordult, lehúzott vinyóval állítgattam valamit BIOS- ban, aztán sikerült, de nem mindig használ a mókolás. Volt egy könnyebb eset is, USB 640GB külső vinyó 939- es lapra dugva. POST- nál megállt, kihúztam a vinyót, továbbment, Win alatt vissza, ott meg már az oprendszer driverével felismerte és használható.

(#68038) Chris82 válasza KROK640 (#68030) üzenetére


Chris82
senior tag

A proci megvan már, egy 3.2-es prescott 🙂

(#68039) gban


gban
Közösségépítő

Nakos írta korábban, a 7950 GT az utolsó Win98-as GF kártya.
NVIDIA driver oldalán viszont az utolsó széria aminél választható a Win98 (és a Win95) az a GeForce 6 széria.
Akkor most mi az igazság?
Vagy nem hivatalos driver azért van Win98-hoz a GF7 szériához is?

Postázást nem vállalok.

(#68040) HSNet válasza gban (#68039) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ide nézz be, oldal közepe fele, 82.16/82.69-et érdemes megpróbálnod. Valami olyasmi volt a story, hogy nVidia nem supportálta, de BFG adott ki moddolt drivert a saját kártyájához :)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#68041) gban válasza HSNet (#68040) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igazából nem akarom kipróbálni, csak hirdetek pár kártyát egy apróban, és valaki rám írt hogy érdekelné 'a kártya' :DDD és menne-e 98 alatt.
Kitalálni nem tudtam még hogy melyikre gondolt, ráadásul a PCIe hirdetésre írt, és 775 lapban használná.
Attól még mehet ha a lapnak nincs 98 drivere, csak lassabban, stb., de normális működéssel? Értve ez alatt hogy megy a 2D és a 3D is, csak esetleg csökkentett sebességgel / funkciókkal.

Postázást nem vállalok.

(#68042) HSNet válasza gban (#68041) üzenetére


HSNet
aktív tag

Sok szerencsét a bátor vállalkozónak :) pcie kártya alaplapi driver nélkül win98-al, ha összejön neki, akkor gratula, de remélem megírja, hogy okoljunk belőle :)
Annyi, hogy ezek a moddolt driverek, hiába viszik el a 7es szériát, a device id-t lehet hogy hozzá kell adni kézzel az inf filehoz.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#68043) gban válasza HSNet (#68042) üzenetére


gban
Közösségépítő

Darth kapott egy 478-as PCIe-s lapot, ahhoz van 98-as driver mindenhez.
Nem 775 ez tény.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#68044) gban válasza gban (#68043) üzenetére


gban
Közösségépítő

Illetve nem is Darth vitte el, sorry, de az most mindegy is.

Postázást nem vállalok.

(#68045) Tothg86


Tothg86
tag

Srácok, kolléga egy másik topikban tálalt egy jó felhasználási módot a Codegen tápokhoz
:D

[ Szerkesztve ]

(#68046) DarthSun válasza HSNet (#68040) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Ez jól jött. A Win98 drivereket letöltöttem (bár abból sok megvan). A filenév nélkül bemásolt link pedig egy FTP- re mutat, ahonnan középrégi XP drivereket szedtem le. Azokból hirtelen nem is találtam a vinyóimon. Az FX5900XT- hez is a 175.19- et tettem fel, meg is próbálom korábbival, hátha gyorsabb lesz :) .

(#68047) arn


arn
félisten

Vki tudna nekem a v6800 deluxe backplaterol fotot csinalni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68048) gban válasza arn (#68047) üzenetére


gban
Közösségépítő

Addig is míg valaki csinál egy rendeset.

Postázást nem vállalok.

(#68049) FF23 válasza arn (#68047) üzenetére


FF23
senior tag

Nem tudom, hogy ez deluxe-e [link]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68050) FF23 válasza gban (#68048) üzenetére


FF23
senior tag

Jahogy a pci-os...Benéztem.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.