Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Rive válasza arn (#48000) üzenetére


Rive
veterán

Az az elem ott úgyis dög, rá lehet rakni gombelem-tartót oszt' letudva a gond.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48002) arn válasza Rive (#48001) üzenetére


arn
félisten

csak en szeretem az origi megoldasokat :) amugy a lapok nagy reszen amugy is van kulso elemhez csatlakozo.

a 3/486os hibrid lapomat se volt szivem bantani, igaz abban elem van, nem akku. (meg) nincs kifolyva.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48003) Rive válasza arn (#48002) üzenetére


Rive
veterán

De ezen ott van a nyákon a footprint az elemtartóhoz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48004) arn válasza Rive (#48003) üzenetére


arn
félisten

tudom (a legtobbon ott van), csak nekem tisztabb egy ilyen megoldas. ha mar 471, ott a szupi asus gx4. en kettot be is taraztam belole, hatha idovel megdoglik az egyik - ami nagy kar lenne, mert egy kesoi 2.1es db, gyarilag az osszes vrmel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48005) DarthSun válasza arn (#48004) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Milyen a cache konfig rajta ? Úgy nézem 6 IC mehet bele, hány Kb van benne és mennyi a max ?
Az egyik 486- omban van hasonló nyáktervvel egy Opti- s lap.

(#48006) arn válasza DarthSun (#48005) üzenetére


arn
félisten

1m lehet bele max, alapbol 256k van benne. Ez nem az en lapom. Az egyikben nalam is 4 ic van, a masiknal 8 (mindketto 256k).

Mas... Elso joy szerzemeny :) egy microsoft sidewinder force feedback 2. Usbs, elvileg 98 vegen jott ki. Win10 alol is ment a teszt resze, rendben tunonek tunik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48007) DarthSun válasza arn (#48006) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

1M, az igen, az SS7- ben is ritka. Szép a joy is !

(#48008) arn válasza DarthSun (#48007) üzenetére


arn
félisten

koszi, ropkodtem is kicsit vele :D anno en joybol a quickshoton nem jutottam tul, igy wow... franko a toloero allito, meg hogy lehet tekerni, es erzem a levego ellenallasat. anno kormanybol volt egy momom, de azt is a kezdeti lelkesedes utan alig hasznaltam.

mennyibe kerul manapsag egy normalisabb joy? miben tudnak tobbet, mint ez?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48009) DarthSun válasza arn (#48008) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem néztem mostanában az árakat, a Gravist talán 2000 környékén vettem, ezt is ritkán használom. Nem is tudom hogy az újak mivel tudnak többet.

(#48010) arn


arn
félisten

nem is tudtam, hogy meg ennyi penzert elkelnek [link]

ez meg tiptop allapotu. kiprobaltam par modern onlineszimulatorral, teljesen frankon mukodik a 2000es drvel. egyket ora ropkodes utan letorne a kezem, ha folyamatosan a joyjal kellene kuzdenem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48011) arn


arn
félisten

kicsit visszadatumoztam a bxes masinat :) visszaleptunk az idoben 2000 tavaszarol 1999 tavaszara. ekkor a bx meg a csucson volt, slot1es procik jelentek csak meg, es rajottem, hogy kisse overkill a win98ra a gf2gts + p3 1000. hosszabb tavon meglatjuk.

Asus P3B-F rev 1.04 Intel 440BX
Intel Pentium III 500 SL365
Mosel Vitelic PC133 SDRAM 7ns 256M
Creative 3D Blaster CT6810 32M AGP NVIDIA RIVA TNT2 Ultra
Diamond Monster 3D II 12M PCI 3Dfx Voodoo2
Creative Sound Blaster AWE32 CT3910 ISA DSP4.13, CT1747 OPL3
Gravis Ultrasound Plug & Play 1.0 8M ISA
Creative Sound Blaster Live! CT4620 PCI

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48012) DarthSun válasza arn (#48011) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szigorítottál :) , szép gép de 2 kritika is legyen :B - nem kedvelem a TNT- t + az olyan házat melyben az alaplap a táp alá nyúlik, bár ezek már egyéni szoc problémák. A GUS- ban a ramok 4M- ásak ?, szemre 1- esnek hittem :U

(#48013) Sanchez638 válasza DarthSun (#48012) üzenetére


Sanchez638
addikt

Minosegi tapnal ketto venti is lehet, es akkor a plusz hutese is megvan a procinak.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#48014) alvaro válasza DarthSun (#48012) üzenetére


alvaro
senior tag

Előfurdulnak nálam is 3db (4/4/1) IC-vel bíró 4 megás SIMM30-ak :)

(#48015) arn válasza DarthSun (#48012) üzenetére


arn
félisten

Mi a gond a tnt2vel? Ekkor az volt a csucskartya, kompromisszum-mentesebb, mint a v3.

A hazak ekkor ilyenek voltak tobbnyire, es ez az inwin haz gyonyoru, a kivitelezes minosege kb 5-10 evvel megelozi korat. Egy korabeli chieftek ehhez kepest badogdoboz. 98-99ban jelent meg, tipikusan slotos lapokoz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48016) ebegab92 válasza arn (#48015) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ez de baró, hogy ki tudod húzni a lapot :Y Így legalább nem kellett minden alkalommal a tápot kiszedni, hogy a laphoz férhessen az ember.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#48017) Sanchez638 válasza ebegab92 (#48016) üzenetére


Sanchez638
addikt

Rengeteg ház létezik aminél ki lehet kapni a tálcát. Nekem AT-ra van nagy bar házam.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#48018) DarthSun válasza Sanchez638 (#48013) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Úgy mondjuk jó a légáram ha a proci felett mindjárt befelé a tápba mutat. A PII nem termel annyi hőt hogy gondot okozzon, a Bartonnál mint előrébb írtam, nem mertem a tápba fúvatni a procihőt. Nekem a magasabb hűtő nem fért el rendesen a táp alatt és a meleg is megrekedt.

(#48014) alvaro : akkor amiatt néztem félre, nem találkoztam még avval a verzióval, nekem mindegyik 4- es merőleges, 9 IC- s

(#48015) arn : azt mondják van olyan TNT2 ami jó, nálam 1 volt, alig láttam a 3D képét olyan komor-sötét volt ( 1 db alapján lehúztam :U , de a sebessége sem tetszett, laggolgatott ). Így már praktikusabb a ház hogy az egész szerelvény kijön hátrafelé. Kívülről szép valóban.

(#48019) arn válasza DarthSun (#48018) üzenetére


arn
félisten

Sotet? Ugyanolyan kepe van, mint a gfnak... Arultak mindenfele noname szemetet vantaval meg ilyesmivel, de ez a creative nvidia referencia kartya. 32 biten is egesz hasznalhato, szep nagy texturakat kezel, egy gf2gts gyorsabb nala egy 2-2,5x (mongy a proci is 2x gyorsabb, es tl nelkul persze).

A v2/v3 gyakran azert porog jobban, mint a korabeli tnt, mert mindenfele kis homaly texturakkal operalnak, kevesebb adattal konnyu :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48020) arn válasza ebegab92 (#48016) üzenetére


arn
félisten

Elmeletben az csak :D amugy hulyeseg az egesz... Le kell huzkodnod minden kabelt, hogy ki tudd huzni, a kabelezes meg nem igazan leheseges kartyakkal. Nem egy alom szerelesnel. Viszont uj, korhu es szep hazat talalni kb annyi esely van, mint az otos lottora :) ez meg az.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48021) DarthSun válasza arn (#48019) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, hiába állítgattam a fényerő/alpha/kontrasztot, nem kaptam jó eredményt. Az Abit GeF2MX szintén ilyen volt, elajándékoztam mindegyiket. Az Abit helyett egy Inno és 2 valami noname maradt, mindegyiknek pompázatos, eleven képe van. GeF3/4- től már nem volt ilyen gondom és a Radeonokkal sem. A Voodoo nyilvánvaló az 512- es max texturákkal, de a 3D hajnalán varázslatot hozott.

(#48022) DarthSun válasza arn (#48020) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha le is kell húzni a kábeleket, a lapcsere akkor is egyszerűbb lehet egy olyan kihúzható tálcával.

(#48023) arn válasza DarthSun (#48021) üzenetére


arn
félisten

A kesobbi kartyakhoz kepest? Mert mar az elso tnt is jo kepminoseggel rendelkezett a kortarsakhoz kepest, az volt az elso, amelyik jo 2d/3d teljesitmeny tudott, mindent tamogatott, normalis drvek voltak hozza, ritkan bugzott.

A 3dfx vhol a v2ig volt jo, utana mar lejton voltak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48024) DarthSun válasza arn (#48023) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lehet hogy rosszat fogtam ki, bár az Abit is ugyanolyan fakó képet mutatott. Célirányosan nem vásárolok már TNT- t de ha hozzám kerül vmi módon akkor kipróbálom mégegyszer.

(#48025) arn válasza DarthSun (#48024) üzenetére


arn
félisten

Nem hinnem, hogy ezen a szinten masmilyenek lennenek... de melyik jo akkor abbol a korszakbol? Talan csak a matrox g400 volt jobb kepminsegu. Marmint 3dben, mert az analog kimenetuk az olcsositott nvidia kartyaknak botranyos volt. A dragabbake sem volt a legjobb, de ez nem ezzel fugg ossze.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48026) DarthSun válasza arn (#48025) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Arra emlékszem hogy kaptam egy InnoGeF2MX400- at, kipróbáltam > döbbenet jobb kép 3D- ben, aztán a TNT2Pro és az Abit MX400 hamar húzott tőlem. Utána FX5700 jött majd 6600GT, jó kép mindegyiken. A GeF3Ti és 4Ti már későbbi retro beszerzések, szintén jók.

A kis Inno a retro PII450- ben van most. Két noname pedig nem is tudom melyik gépekben, majd azok helyére mennek a szabadon levő Ti4200- ak és a Ti200- ak, ha sorra kerülnek azok a gépek.Ja meg még van FX5700, Radeonok (vmi 8250 és 8550) szabadon, Matrox, Ati Rage- k, és rengeteg S3 a dosos variákhoz. Van választék, sok gépbe majd valszeg hozzá nem illő, korban újjabb video fog kerülni, ami a Te szabályaid szerint eretnekség lesz ;] :D

(#48027) arn válasza DarthSun (#48026) üzenetére


arn
félisten

Az mx400 az mar a gf3 kortarsa, jocskan kesobbi, mint a tnt2 :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48028) DarthSun válasza arn (#48027) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze és TL- es, csak néhány featurát lehagytak a teljes értékű GeF- okhoz képest. Szeretem végülis az MX- eket, a filmlejátszás is jól ment rajtuk. A Ti- ok azonban feelingesebbek lesznek helyettük, tartalékban azért ellesznek majd a fiókban.

(#48029) petakpa1


petakpa1
őstag

Sikerült beépítenem a Tim82 mestertől bugázott (köszönet érte ezúton is) Amd Athlon X2 4450B-t párom eMachines E620 laptopjába. Egy Amd Athlon 64 2650E-t váltott.
Az új proci 1 maggal több és +700 MHz-el (+44%) gyorsabban jár.

Csináltam pár mérést Aida64-el (v2.30).

Memóriaműveletek átlagban +15%-kal gyorsultak. Ami érdekes, hogy a késleltetés 75 ns-től 65 ns-re esett vissza, de nem értem késleltetés miért csökkent egy gyorsabb CPU-tól?

CPU
- Queen +188%
- Photoworxx +66%
- Zlib +188%
- AES + 188%
- Hash +188%

FPU
- VP8 +70%
- Julia +188%
- Mandel +189%
- Sinjulia +190%

Sajnos terhelés alatt 80 fok felé is felkúszik az új proci hőmérséklete, és elég riktán de 1-1 másodpercre be is throttlingol. Ettől függetlenül szerintem volt értelme cserélni, mert szinte kizárólag netezésre van használva, az megy úgyse hajtja folyamatosan max-ra a procit. Amíg betölt az oldal, addig jól jön a magasabb órajel, utána úgyis visszaveszi magát.

Idle hőmérséklet csupán 46 fok:))

Ahogy nézem az eredeti 65 W-os táp is éppen csak elég lesz neki. Mikor a stabilitástesztet futtattam és egy kis időre lehúztam a töltőről, Aida -60-63w töltést jelzett, azaz ennyivel szívta épp az akksit.

Kérdés, hogy ha kerül bele még +2 GB memória (így dual channel 4GB lesz) majd + egy SSD akkor milyen os-t tegyek majd rá?

Jelenleg 32 bites WinXP SP3 PROF van (újra se telepítettem, proci csere után XP szépen felismerte az új procit, és telepíttette ACPI többprocesszors PC driver-t). Win10 vagy Win7 inkább? 64 vagy 32 bites? Videókártya egy Ati X1200 benne.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#48030) Tim82 válasza petakpa1 (#48029) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én köszönöm a búzasöröket. :R

A késleltetésnél nem a kisebb érték a jobb?

Az órajelet nem lehet valahogy a BIOS-ban leszabályozni? Esetleg alulfeszelni Windows alól a K10stat nevű programmal? (Nem használtam, desktop gépen nem láttam ilyesminek szükségét. :B )

Szerintem egyébként Win 7 (a 4 GB RAM miatt 64 bit, a 32 bites nem fogja teljesen kezelni), nem vagyok abban biztos, hogy Win 10 és az X1200 jól áll egymással driver téren.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48031) MasterDeeJay

Egyik cégnél selejtes gépeket nézegettem és el kellett indítani őket hogy melyik mennyire gyors és mire jó még.

Sorra jöttek XP-s gépek, minden lassú - belenézek mindbe 478 P4-ek és Cerkák, 512-1-2Gb rammal, laposmaxtor. Hibás gép csak egy volt annak is a tápventi döglött de 15+ évesen ez normális.
Majd az egyik gép egyszer csak nézem basszus milyen gyors rajta az XP, totál folyamatos gyorsan bootol.
Sikerült kiválasztani a legrégebbi gépet 600-as P3 256mb ram éééés a titok csak annyi volt hogy XP-n nem volt csak SP1. Igaz mondták hogy erre a gépre valamiért nem megy fel minden program.
Szóval simán használhatóbb egy SP nélküli XP fele olyan erős gépen negyed annyi rammal mint SP3 erősebb géppel
És így értessem meg földi userrel hogy mennyire hasznos az update. Még aznap letiltották az összes Win7-es gépen az update-t, felén be is volt akadva pörgette a procit meg ette a ramot. Igen gyakori a memory leak az updattel XP-Win7 nél.
Kicsit sajnálom az SP0 XP-t mert tényleg jó volt, látom hogy nem sokkal nagyobb gépigénye van mint az örök kedvenc Win2K-nak.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48032) quailstorm válasza MasterDeeJay (#48031) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy már önmagában az SP3 sem elég, a 2014-es diszrtó nélkül még a legfrissebb WinRAR se megy fel.
A DOS6.22 meg még gyorsabban bootol :U

SP3 az Vista backport. XP-t eszméletlenül feltupírozták, a natúr, de még nagyon az SP2 se jó semmire manapság, munkára pláne. SP2-nél visszább semmiképp se mennék.
Egy legutolsó XP + .NET4.0 az lassan bootol, bezabálja a RAM-ot mint a Win7, de egészen sok új cucc elmegy rajta.
Omron CX-One 4.4. Matlab 2015. Legfrissebb Firefox. Microsoft Office 2010. WinRAR 5.x. Legfrissebb Skype.
SP2-es XP-n nem sok current cucc megy már.

Java8 nem tudom kér-e SP3-at, vagy NETBeans 8.2.

[ Szerkesztve ]

(#48033) petakpa1 válasza Tim82 (#48030) üzenetére


petakpa1
őstag

Hi,

Én köszönöm a procit még1x!

Dede kséleltetésnél az alacsonyabb a jobb -14%-ka csökkent, ami összhangban van a sebességméréek által mutatott gyorsulással, csak én azt hittem, hogy a késleltetés a DRAM chipektől függ, a proci órajelétől független, de ezek szerint nem...

K10STAT sajnos nem megy, legalább K10 proci kell hozzá, ez pedig K8. Valaki ajánlott itt korábban RM Clock nevű progit, lehet megpróbálom azzal, de végül is így sincs gond vele. Netezés időszakosan pörgeti csak a procit, így lesz ideje visszahűlni, de majd még tesztelem.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#48034) Tim82 válasza petakpa1 (#48033) üzenetére


Tim82
nagyúr

RMClock-ra van a Logout-on cikk, igaz, az mobil Core 2 Duo-s tapasztalatokra épül.

Nem tudom, miért emlékeztem úgy, hogy a K10Stat régebbi Athlon 64-ekhez is jó, elnézést.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48035) Sanchez638 válasza MasterDeeJay (#48031) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tudjuk jól, hogy az SP3-al igazán belassult. Én szeretem az sp2-öt. Talán az kell már a legtöbb dologhoz.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#48036) petakpa1 válasza Tim82 (#48034) üzenetére


petakpa1
őstag

Próbáltam K10STAT-ot, de nem indult el. Azt írja ki Can't detect family 10h/11h/12h/14h processor.

Terhelés alatt 2300 Mhz esetén eleve 1,2V feszültséget ad csak neki az alaplap, de a fab51-en és CPU world-ön talált infók szerint 1,25V-it igényelne ilyenkor, tehát eleve alulfeszeli a lap egy kicsit. Sajnos de így is 80 fok felé ment a hőmérséklet egy hosszabb Aida stabilitásteszt alatt.

Most Crystal CPUID nevű progival próbálkozom. Van benne multiplier és voltage mgmt is. Vcore-t levettem 1,075V-ra, és már majd 20 perce megy a stabilitásteszt, és nem vagyott bele:)) A hőmérséklet viszont nem megy 74 fok felé, szóval haladunk.:))

Ha végül Win7 kerül rá, akkor az alá létezik egy Amd PSCheck progi, amivel szintén be lehet állítani a különféle P-State-ket, beleértve a Vcore csökkentést. is. Erről a progiról is láttam egy leírást logout-on, ha jól emlékszem beépül a Windows energia mgmt funkciói közé. WinXP SP3-ra sajnos nem települ fel. Azt írja ki, hogy legalább WinXP SP2-t igényel. De hát könyörgöm, SP3>SP2:F

1-2 éve írtam is Amd-nek, hogy javítsák ezt a hibát, de kb. elintézték azzal, hogy XP-re már nem fejlesztenek:(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#48037) frescho válasza petakpa1 (#48029) üzenetére


frescho
addikt

Az AM2-ben ha szerencsed van mennek az Athlon II-es procik. Egy 240e például. Nekem bevállt egy netezős gépben: [link]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#48038) DarthSun válasza frescho (#48037) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyon jól megy az AthlonII, én egy 245- öst használok desktopban. Hűteni is könnyebb mint a Phenomot, alig melegszik.

(#48039) petakpa1 válasza frescho (#48037) üzenetére


petakpa1
őstag

Az enyém egy laptop, nem asztali gép. Aida szerint Amd M690V chipset van benne. A Te ThinkCentre-dben milyen chipset van?

Utána olvasgattam neten, és itt (86. hozzászólás) azt írták, hogy nem mennek az Athlon II-es energiatakarékos procik ebben a laptopban, de ha valakinek van egy ilyen procija és van kedve kísérletezni szívesen meglátogatom és kipróbálhatjuk:))

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#48040) frescho válasza petakpa1 (#48039) üzenetére


frescho
addikt

RS690-es chipset van benne és hivatalosan nem megy. Kipróbáltam, ment. Azóta is használja Édesanyám.

A 86. sor pont arról szól, hogy valami BIOS hack-kel mehetne. A fene tudja... Sajnos nincs ilyen procim kéznél, pedig szivesen kölcsönadnám.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#48041) Tim82 válasza petakpa1 (#48039) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha akarsz vele próbálkozni, egy Athlon II 245e-t kölcsönadhatok - ez váltotta a 4450e-t. De ez kellene majd vissza. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48042) petakpa1 válasza Tim82 (#48041) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem akarok már ennyire pofátlan lenni! Ha belefér Neked és ráérsz valamikor átmehetek és belepróbáljuk.

Nem fűzök sok reményt hozzá, mert Freshco is az írta, hogy postnál hibát dob az övé, BIOS-ban ki kellett kapcsolnia, hogy hiba esetén is menjen tovább. Én laptopom BIOS-ában sajnos nincs semmi ilyen opció. Attól tartok nem fog vele menni, persze egy próbát megér.

Anno talán még mobil P4-sek asztali lapban történő belövése kapcsán olvastam valahol olyan BIOS hack-et, hogy BIOS fájl végéhez hozzászerkesztették a mobil procik kódjait, és ezt beflashelve szó nélkül indultak a mobil procik is. Vagy LGA775 lapba Xeon procik hegesztése témában lett volna, fene tudja már, annyi mindent olvasgattam régebben.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#48043) DarthSun válasza FF23 (#47913) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Barton méréseit még nem fejeztem be de kíváncsiságból bekapcsoltam a P4EE- t. Nem hajtottam meg, csak a végleges, állandóra beállított 3.6GHz- et használtam. Aida ver ugyanaz.

P4 HT 3915 MHz Abit IC7-MAX3 i875P + PAT Dual DDR461 2.5-3-3-6
Pentium M 770 2766 MHz Asus P4C800-E i875P Dual DDR502 2.5-3-2-5
Athlon XP-M 2400MHz ASUS DC400 2,5-3-3-7 1T
P4EE 3600 MHz Gigabyte GA-8IPE1000-G i865PE Dual DDR424 2.5-3-3-8
Memória olvasás......:6888/5809/2945/5095 MB/mp
Memória írás............:4868/5293/3119/4340 MB/mp
Memória másolás....:5628/5280/3095/3646 MB/mp
Memória késleltetés: ....68.8/65.3/88.7/102.2 ns
CPU Queen.............:4302/5387/3773/3639
CPU PhotoWorxx.....:2020/1512/3017/2460
CPU ZLib......................:37.0/30.5/24.2/27.8 MB/mp
CPU AES....................:137/124/2999/3703(?)
CPU Hash...............:432/288/305/355 MB/mp
FPU VP8...................:967/735/295/415
FPU Julia................:1299/696/651/1241
FPU Mandel..............:651/355/299/636
FPU SinJulia.............:542/471/384/382

A P4EE már kicsit jobb - közelebb van a gépeidhez - de némely értékben közelíti vagy meghaladja a Barton. Mindkét gépem teljesen felinstallált, napi használatra belőve. Ha 3.6GHz P4EE- t nézünk, vagy a Te gépeidet, akkor a 2.4- es Barton versenyben van-e ? Mindenesetre a 2.4 GHz- es P4- et biztosan lenyomja.

(#48044) FF23 válasza DarthSun (#48043) üzenetére


FF23
senior tag

Kerestem egy régebbi verziót és maholnap újramérem.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#48045) DarthSun válasza FF23 (#48044) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak ha van időd/kedved. Amiatt kérdeztem hogy blogban ki lehet-e jelenteni hogy versenyben volt-e a Barton. Nagyjából kirajzolódik a válasz. Az akkori P4- ekkel igen. Néhány korabeli tesztben hasonlóan teljesítenek, pld itt is. Itt látom azt is hogy a HT negatívan befolyásolja a 3DM2001 pontszámot :U Én meg HT on- al mértem. Közben meg már visszatettem a Bartont, mindegy majd legközelebb újramérem HT nélkül.

(#48046) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Asus A7N8X-E Deluxe korabeli topikjában elég sok gondot írogattak. Az egyik a csigalassú HDD kezelés. Nálam gyorsan bootol/műkszik de ellenőriztem, 80 és 40GB ATA HDD- k vannak benne :

Mennek mint a golyó, igaz hogy itt már XPSP3, utolsó bios és driverek. SP1- el, korábbi driverrel 4-5MB/s- ra panaszkodtak.
Az akkori gondokból nálam a túlfeszelés van (ha jól mér a lap), de nem gond mert a 2.4G- hoz úgyis 1.8V kell.
Még egy érdekesség hogy nekem a Prescott és a P4EE sem produkálja a kazán effektust, a Barton úgy tűnik igen, jóval melegebb, kézre is érezni, a lefújt levegő is melegebb. Ettől függetlenül stabil, feljebb azomban nem megy egy dekát sem.

(#48047) arn


arn
félisten

A v2ot hogy lehet swesen letiltani? Az alkalmazasok eleg randomszeruen kezelik, hogy melyik az elsodleges, es sok programban valasztani sem lehet utana. Nekem a v2 meg csak a glide miatt van benn, nem szeretnem amugy hasznalni.

A hagyomanyos driverletiltassal nem tunik el, es akkor sem, ha kitorlom a listarol. Csak ugy, ha elotte uninstallom a drvt - ez meg eleg nehezkes procedura.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48048) alvaro válasza DarthSun (#47956) üzenetére


alvaro
senior tag

Íme a Citygate 286:

De most már zabos vagyok rá, eddig is gyakran csinálta, hogy összerakva nem indult, rendezgetni kellett a kártyákat, megnyomkodni a ramokat, ilyesmi. Most meg már nem akarta rendesen kezelni a Tridentet se, úgy tűnt, folyton 8 bites módba teszi, akkor is, ha átrakom más slotba. Szerintem nem tartom meg, hiába a SIMM foglalatok és a 16 mega kezelése.

Ez pedig a kiválasztott utódja. Ez csak 16MHz szemben a másik 20-ával, de a landmark videosebesség eléri az 5000-et, WS0 BIOS-ban állítható. A memóriák belövése problémás volt, de ezzel a 2.5 megával megy, szerintem örülök neki és hagyom békén. Így viszont gyönyörűen együttműködik a Tridenttel, a Cirrus Logickal, GUS, régi SB16, új SB16 mind hibátlanul szól benne, nem bugzik BIOS shadowkor, szóval ez viselkedik a legjobban. A Headland 12MHz-es néha nyűgösködött meg ez gyorsabb is, szóval csak ez lesz a nyerő, a "kevés" memória dacára.

A proci végre cserélhető, lehet benne tesztelni. Ja, és ez a 16-os AMD tapintásra sokkal hűvösebb, mint a 12-es. Bizonyára újabb gyártástechnológia. Gondolom.

Ez pedig az XT, benne a V20-as procival. Az ott SIPP slot lenne bal-alul? Gyanús, de sok értelmét nem látom, DIPP-ből is bele lehet tenni, amennyit a rendszer egyáltalán megenged. Emberi számítás szerint 768kB van benne, de a BIOS csak 640-et számol belőle.

Ez pedig az első 286-os testvére, 486SLC. Egyszer lehet letisztítom a procit, ha hagyja, mert most elég csúnya.

386SX, ezt szeretem, nosztalgiából. Ja, és ez a legkevesebbet fogyasztó lapom, ha minden igaz. Egy időben méregettem.

UMC chipes PCI 486, a Gugabyte előadásában. Egy bajom van a 486-okkal, általában nagyon pöcsölős bejumperelni egy procicserét, amúgy nagyon szimpatikus lap, elég sokat fölszitáztak rá az idióta jumperekből, illetve azok leírásából.

5ALI61, pusztán a Tillamook miatt. Eddig semmi másban nem idult... Ja, és lehet vele EDO ramokat tesztelni.

És a preferált Super7-esem, az Asus P5A-B. Jobban megy, van élet 100MHz fölött is (110-es FSB-vel még stabilan hasított a K6-3+), meg úgy szép is.

Hmmm... kimaradt a Socket 4. Na majd legközelebb.

Ja, meg a VLB 386/486!

Bár ilyet azt hiszem Arn is mutatott már itt a topikban. Mostanában nem rajongok annyira érte, ,mint az elején, mert a cache-eket nem szereti, ha megpróbálom elpiszkálni a gyári beállításokról, szeret labilizálódni (ha van ilyen szó...) A kisebbik 386DX lapom ->

gyorsabb és stabilabb, mert egy szava nincs a cache gyorsabb időzítése ellen. Kivéve, hogy egyébként mégsem, mert azért a VLB VGA elég sok mindent ellensúlyoz.

[ Szerkesztve ]

(#48049) arn


arn
félisten

Szep dbok :) de mindenkit mennyire mas dbok erdekelnek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48050) DarthSun válasza alvaro (#48048) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Komoly darab mindegyik ! Ráadásul savmentesek, úgy látom. Ez is egy vagyon már, főleg úgy hogy kooprocik is figyelnek. Elszálltak az árak, 286 lapok is drágultak, úgy értesültem hogy az eredeti XT konfig is elment 100000 Magyar valutáért.

Citygate : kár hogy rendetlenkedik, alaplapi vezeték nincs lekarcolva ? A leggyorsabb CPU, Harris25
Headland : elég is a 2.5 MB ram. Win3.1 elfut komótosan, de itt inkább a dos játszik
XT : Ez is már modern, kisméretű lap, lehet hogy SIPP a foglalat de én sem tudom milyen módon lehet 640 feletti címeket használni itt, a 8088 fizikailag 1M címtartományt lát, a V20- nak nem néztem utána
486SLC : nem gond ha foltos a CPU, csak működjön :)
386SX : régi melóhelyemen volt egy, kooprocival, lehet megkérdezem kidobták-e ?
UMC 486 : itt épp az igazi retro a jumperelgetés ! , tiszta izgi. OldMan oldaláról régebben letöltöttem egy csomó 486 beszkennelt könyvét, lehet ez is köztük van. A legújjab SIS 486 lapom leírása is ott van
5ALi61 : elég jó SS7 lap, úgy mondják
P5 A-B : ilyen van az P1MMX gépemben, jó kis lap
VLB 386/486 : asszem pont ilyenem volt, még zöld hűtős Cyrix486DX40- et is hajtottam benne, kár hogy nem maradt meg, K5- re váltáskor eladtam.
Kisebbik 386DX lap : hasonló kategória van nekem is, amit már blogoltam, szintén DLC- vel + kooproci, az ilyen kisméretű integrált lap már régen is legenda volt. Hhaaj, most nézem, nem hasonló, ugyanilyen a lapom !!, csak a DLC felirata picit máshogy van és a kooprocim más, melyet később szereztem be, bár azóta van olyan IIT is mint a Tiéd, és még sok más típus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.