Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80951) jokeph válasza Bile Demon (#80950) üzenetére


jokeph
nagyúr

De még a Pentium D sem... :(
Emlékeim szerint a 945 volt az első, ahol megjelentek a kisebb C2D-k támogatása.

#80948fatpingvin: min 965/975 lap volna az okés, de inkább G31/41, P35/43/45 az optimális, tudom, az túl könnyű lenne. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80952) Tim82 válasza Bile Demon (#80950) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én úgy látom, hogy sem Pentium D, sem Core 2 Duo, sem Core 2 Quad nem támogatott (az N/A - not available - tudtommal azt jelöli a CPU support táblázatokban, hogy egyik BIOS verzióval sem), legyen szó bármelyik alaplapváltozatról.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80953) fatpingvin válasza Bile Demon (#80950) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt hol látod? mert én kb az összes Core procira N/A-t látok.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80954) DarthSun válasza flymi (#80949) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Vásárlási szándékot privátban kellett volna írnod. A szép VGA fotó miatt nem töröltem a hsz- t :)

(#80955) flymi válasza DarthSun (#80954) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nincs túl sok infó erről a kártyáról és a jumperekről nem találtam semmi használható infót.
A hsz első fele poén volt. Ja nem is. :B Ráírok.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80956) Bile Demon válasza Bile Demon (#80930) üzenetére


Bile Demon
őstag

Bocsi, benéztem az N/A BIOS verziót! :B

Arra jutottam, hogy ez gyárilag passzív 7500-as. Nincs beültetve a FAN header és nem úgy néz ki, hogy kiforrasztották:

Olyan, mintha be se lenne dugva. Sekép sehang. Nem melegszik.
Másik gépben még nem tudtam próbálni, de elég reménytelen.

Újra előkerült a Radeon 8500-as, ami nem adott képet boot alatt DVI-n, csak Win alatt:


Úgyhogy délelőtt flashelést tartottam.
Először a Gotek-et frissítettem (USB-soros TTL átalakítóval):

Végre sikerült úgy konfigolni, ahogy szerettem volna: a disk image fájlnévből veszi a sorszámot.

Aztán kiolvastam a BIOS-t 2001.11.07 7.004 verzió volt benne. Próbáltam az editorral tiltani a TV kimenetet, mert a DVI eleve engedélyezve volt. Rápróbáltam a techpowerupos rávaló BIOS-t (gyak. ugyanaz, mint ami a kártyán volt, csak az NTSC-s TV kimenetben tér el). Aztán a Herculeses 8500LE-t. Egyikkel se volt érdemi változás. A vgamuseum oldalon csak egy VIVO-s BIOS volt, azt nem tartottam jó ötletnek kipróbálni. Atán találtam egy 2002.04-es 8500LELE BIOS-t, amivel lett boot képernyő DVI-n, ami biztató jel, de nyilván nem maradhatott a kártyán egy dzsunka gyártó BIOS-a 180MHz-s RAM órajellel.

Jöttek a korabeli fórumok 2002-es hozzászólásokkal, hogy "BIOS-t keresek" "tessék ittvan" -az azóta halott link. Verzószám és fájlnév töredék alapján nagy nehezen megtaláltam és begyűjtöttem a teljes NTSC-s BIOS sorozatot a retail Ati 275/275MHz kártyához. :)
Szerencsére a PAL/NTSC is benne van az utolsó 2002.04.22 7.008 BIOS-ban (editorral lehet váltani).
És jó lett. Van BIOS és POST kép DVI-n és VGA-n is. És stabilan működik.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#80957) fpeter84 válasza fatpingvin (#80948) üzenetére


fpeter84
senior tag

lévén hogy megfelelő kiadásban akár még egy i865 is képes elbánni a C2D procikkal is, én bizakodnék hogy ebben is be lehet röffenteni ezt azt... papírforma szerint még a 115W-os 3.8GHz-es P4-eket is viszi - bár ennyire azért nem lennék optimista a 3 kis nudli induktivitással - de valami 50-80W-os 800-as FSB-s C2D-t kerítenék bele, és próba... ha jól felismeri a nevét akkor talán OS alatt is jó lesz, ha nem akkor lehet CPU mikrokód injektálás is kell a BIOS-nak

(az asrock féle 775 i865 még nem hivatalosan az 1066-os procikat is viszi, de akkor az integrált videó kiesik, csak külső mehet bele a note szerint)

(#80958) FoxiestFox válasza Bile Demon (#80956) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Simán lehet passzív 7500, még egy csomó notiban is volt ilyen grafika borda nélkül, alaplapon.

(#80959) DarthSun válasza Bile Demon (#80956) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

No, ez is szép mutatvány volt :C

Gotek-et frissítettem (USB-soros TTL átalakítóval) : mi is az az USB-soros TTL átalakító ? :B . Csak kíváncsiságból kérdem mert nekem megfelel a lemez-sorszám szerinti működés.

A 7500- ast pedig próbáld meg sima 2x- es AGP- s lapban, SS7/P1/korai P2, csak tipp, hátha...

(#80960) Bile Demon válasza DarthSun (#80959) üzenetére


Bile Demon
őstag

Gotek frrissítés Flashfloppy-ra. Kettes metódus az USB-soros átalakító: [link]
Egyébként régi Flashfloppy volt rajta eddig is (nemtudom, milyen verzió, amivel jött vagy 3 éve), amit talán pendrájvról is lehetett volna frissíteni, de így tisztább volt.

Persze megpróbálom más lapban is (ha lesz rá lehetőségem), de ebben is mennie kéne. AGP 4x a lap és kártya is. Egy évben gyártották őket.

Bruhe

(#80961) fpeter84 válasza DarthSun (#80959) üzenetére


fpeter84
senior tag

A klasszikus RS232 sorosport jelszintje magas és invertált - eredetileg a +13V volt a logikai 0, és a -13V a logikai 1, aztán ez idővel alakult, már sok eszköz már csak +/- 5-7V, aztán a minuszt el is dobták és 0V és valami 5-12V közötti érték között kolbászolt a jelszint.

De a mikrokontrollerek, procik világában a 0 az 0V, az 1 pedig valami 1.8-3.3-5V jelszint, ezért jelszint illesztő transceiver IC kellene még utána - ilyen pl a klasszikus MAX232... Az összes régi alaplapon is meg lehet találni ezeket vagy valami funkcionális klónját, hogy a COM1 COM2 csatik RS232 kompatibilisek legyenek.

A Gotek-en a mikrokontroller sorosportja direktben érhető el a lábakon, ezért felesleges oda-vissza konvertálgatni, a legegyszerűbb ha egy olyan USB>soros adaptert használ az ember amin szintén nincsen ilyen RS232 illesztő IC, így közvetlenül össze lehet őket kötni

kebidumei USB to TLL PL2303 USB To RS232 TTL Converter Adapter Module|usb  to|usb to rs232usb to rs232 ttl - AliExpress

(#80962) DarthSun válasza fpeter84 (#80957) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az R 2.0 nálam 1160 FSB- ig stabil - i865P/E6600- al. Tehát kisebb tuningot is bír, és a lista szerint még a 8MB cache- s C2Quadok is mennek benne.

(#80963) fpeter84 válasza DarthSun (#80962) üzenetére


fpeter84
senior tag

az a "kisebb" tuning már majd 50%, lévén hogy az i865 hivatalosan max 800MHz, szóval nem rossz... nekem is van egy ugyanilyenem, gondoltam rá hogy meg kéne majd próbálni beröffenteni benne az X3363 vagy X5460-am egyikét :D

(#80964) DarthSun válasza Bile Demon (#80960) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

+ (#80961) fpeter84

Köszönöm, nagyjából értem, de azért asszem nem vagyok elektronikában "túlképzett" :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80965) DarthSun válasza fpeter84 (#80963) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 3363- at még megpróbálnám (80W), de a 120W- os 5460...fene tudja, biztos jól menne, kérdés hogy a VRM bírná-e :U

(#80966) fpeter84 válasza DarthSun (#80965) üzenetére


fpeter84
senior tag

mivel az 1333-as FSB esélytelen, ezért nem kizárt, hogy a csökkentett órajellel még a nagyobb is beférne a VRM keretbe - de közben meg már alig lehet ilyen alaplapokat szerezni, ha károsodna nagyon sajnálnám... szóval lehet megmaradok annál, hogy megpróbálok szerezni bele valami nagyon magas órajelű/tuningolható 1-2 szálas procit, hogy win98 alatt a lehetséges maximumot hozza AGP slottal kombinálva...

az előzőből még annyi lemaradt, hogy azért volt USB soros TTL emelegetve, mert a TTL jelszint az a 0-5V, az LVTTL az a 0-3.3V - úgyhogy igazából helyesen USB soros LVTTL kell - nem tudom hogy a gotek 3.3V-os STM32-je adott lábain 5V-toleráns e

(#80967) Bile Demon válasza fpeter84 (#80966) üzenetére


Bile Demon
őstag

Az USART1 (PA9, PA10) van kivezetve közvetlenül a programozó tüskékre, ezek a lábak 5V toleránsak.

Ja még annyi, tavaly áprilistól MCU-t cseréltek a Gotekben, mert az STM féle elérhetetlen lett/megdrágult. Az új ARTERY chips(AT32F415CBT7 Cortex-M4) lett. 64kB helyett 32kB RAM-al.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#80968) DarthSun válasza fpeter84 (#80966) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, azt kifelejtettem, úgy már valszeg 100W alá menne. Akkor Nálad is terv a Win98 overkillizálása ? :D Minél magasabb órajel jó, de a cache is sokat számít, pld az előbbi felállás magasabb órajelen -E2220/@3007MHz/RadeonHD3850AGP/WinXP SP3 - már csak 32303 pötty, mivel a 2220- ban csak 1MB L2 van, meg persze az FSB is alacsonyabb.

(#80969) frescho


frescho
addikt

Végre befutottak a bluescsi NYÁK-ok. Az alkatrészhiány a hobby forrasztgatást is sújtja egy ideje, nem egyszerűen összekaparni a cuccost. Ellenállásháló egyik helyről, SD kártya foglalat máshonnan, bluepill-t még nem is rendeltem, mert már itt kezdem feladni. Mindegy, van kettő, majd azokkal összerakom a próbákat és meglátom hogyan tovább.

https://frescho.hu

(#80970) Bile Demon válasza Bile Demon (#80956) üzenetére


Bile Demon
őstag

Olyan problémám van, hogy a Windows XP leállítása lassú lett.
Indulás normális és működik rendesen, de újraindításkor vagy leállításkor kb. fél percet időzik látszólag ok nélkül (HDD nem teker).
A sokféle ATI kártya cserélgetésétől lett ilyen, igazából az első 2-3 csere óta ilyen.
Kb. ezek történtek:
Catalyst 2-3 fajta felrakva majd uninstall
Omega driver kb. 2 fajta majd uninstall
Ennyi. Ezután a beépítettet használtam.
Talán az omega driver rakott fel valami third partyt, amit nem szedett le rendesen. (nem látom nyomát az Ati tray toolnak és refresh fixnek)

Reinstall előtti lehetőségekre ötlet valakitől?

Bruhe

(#80971) FF23 válasza Bile Demon (#80970) üzenetére


FF23
senior tag

Csökkentett módban

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#80972) Czo válasza Bile Demon (#80970) üzenetére


Czo
őstag

Minden megjavithato. Mi a helyzet a logokban? Valszeg timeout tortenik es annak nyoma lesz a logokban.

(#80973) Bile Demon válasza Czo (#80972) üzenetére


Bile Demon
őstag

Czo: Nem nagyon vagyok benne a Win XP logok nézegetésében, de kiindulásnak mindenképpen jó.
FF23: Köszi, letöltöttem, ki fogom próbálni.

Eszembe jutott, hogy a gyári 5.10-es driver nem is teleepült fel - mondván, hogy nem talált kártyát (FireGl 8800). Úghogy csak az Omega driver lehet a bűnös.

Bruhe

(#80974) KROK640 válasza Bile Demon (#80956) üzenetére


KROK640
veterán

Barton 11×133-on? :Y
Oszt' miér'?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80975) Bile Demon válasza KROK640 (#80974) üzenetére


Bile Demon
őstag

1. KT133A chipset. :)
2. El is felejtettem, hogy a teszt CPU maradt benne az 1400-as Thunderbird helyett (a lapot átkondiztam és utána stabilitásteszthez ezt tettem bele)

Bruhe

(#80976) nakos1212 válasza Bile Demon (#80975) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nem is tudtam hogy elindul a Barton Kt133A-ban, ideje rápróbálnom a KT7-A-m ra mint utolsó ISA buszos lap. Nekem sajnos otthon egyelőre csak Barton van.

(#80977) Bile Demon válasza nakos1212 (#80976) üzenetére


Bile Demon
őstag

Simán elindult a régi BIOS-al is, ami csak CPU ID-t írt ki a táblázatba.

Bruhe

(#80978) fpeter84 válasza nakos1212 (#80976) üzenetére


fpeter84
senior tag

Úgy rémlik hogy 2 kiadása volt a KT7A-nak, a v1.0 és a v1.3, és csak az utóbbi tudta hivatalosan a Palomino és Tbred AthlonXP-ket, az első csak a Morgan Duron-ig ment. Nekem is 1.0 volt, belepróbáltam egy 1800+ Tbred-B-t - felismerte helyesen, de totál instabil volt vele...

[ Szerkesztve ]

(#80979) Bile Demon válasza nakos1212 (#80976) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nekem mondjuk EPoX lap van, de az első 2001-es BIOS-al is elindult a Barton. Egyértelműen a kondik miatt volt instabil (prime95). A BIOS frissítés a TI4200 és a 3DMark együttműködéséhez, illetve a kezdeti VIA bugok fixálásához kellett.

Bruhe

(#80980) arn


arn
félisten

Nah megcsinaltam az elso teszteket a feheritosatorban. Elso kep az eredeti, a masodikon a kontrolldbokat jeloltem be (ezeket nem feheritettem). Sajnos nem sikerult a ket foto total egyformara.

Hat orara volt benn, mindegyik allitva lett beteve. Az jol latszik, hogy nagyon nem mindegy, hogy direktbe kapja a fenyt felulrol, vagy oldalrol. A hosszu elem egesz jo lett ahhoz kepest, hogy mesterseges feny alatt volt hat orat, az visszaverodo fennyel vilagitottak siman kaphattak volna tobbet.

A keknel arra voltam kivancsi mennyire marja meg, de nem igazan lett rosszabb, az eredeti a szinhez egesz kozel kerul, aljan latszik, sajnos keptelenseg lefotozni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80981) frescho válasza arn (#80980) üzenetére


frescho
addikt

Ez csak simán UV-t kapott, vagy merítetted is most?

https://frescho.hu

(#80982) KROK640 válasza Bile Demon (#80975) üzenetére


KROK640
veterán

Elsőre azt hittem, hogy 1700+, csal aztán csak néztem miféle 1700+ ez ... :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80983) arn válasza frescho (#80981) üzenetére


arn
félisten

12% krem + folia + 6h uv sator. Ilyen apro sokoldalu dolgoknal meriteni kellene mindenkepp, de en csak elolapokat akarok feheriteni, itt gazdasagosabb lesz a masik, meg kevesebb a vegyszer.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80984) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam egy Pentium4 lapon csak integrált Sata (I - 150MB/s) van, PCI-X (64bit) porton keresztűl kapott egy Sata (II - 300MB/s) RAID kártyát, SSD-vel van használva ( Sata II) hozza is a elméleti közeli tempót. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80985) envagyok


envagyok
veterán

Kicsit off,
Fujitsu 1150 i5 4. Pc-ben lemerült cmos elem cseréje után is smctrl: cmos battery dead hibaüzenet fogad.
Van valakinek ötlete, mi a megoldás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80986) DBob válasza envagyok (#80985) üzenetére


DBob
őstag

Nincs megszakadva a PCB trace? Ha kijön az elemből a 3.3V (megmérted?), akkor az útközben veszik el. Az lenne a legfurcsább, ha megkapja a ~3.3V-ot az elemből a rendszer, de egy resetig mondjuk nem látja.

(#80987) envagyok válasza DBob (#80986) üzenetére


envagyok
veterán

Az elem felső +jele, és a gépház között megvan a 3v.
De ez már a 2. Fujitsu d3222-a1 pc, ami ezt csinálja lemerült elem cseréje után..

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80988) KROK640 válasza envagyok (#80985) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem az ASUS M4A785D-M PRO alaplapom volt ilyen. Mikor megvettem le volt benne merülve az elem. Pár hónap után vettem beée másoikat, de az is azonnal "lemerült". Kicsi volt az esélye, hogy rossz elemet fogtam, de vettem egy harmadikat is, és az is egyből "lemerült". Úgyhogy megtanultam vele együtt élni. (elvileg vadi új lap volt, nem akartam garba csak ennyiért visszaküldeni és hetekig gép nélkül maradni).
Utána olvastam akkor PCB trace szakadást jelöltek lehetséges hibának, de mivel más gondom nem volt, mint az F1-et nyomkodni induláskor (bios defaultot töltsön be) nem foglalkoztam vele. Pláne, haa tápot le sem kapcsoltam meg ilyesmi, akkor még ez sem volt vele probléma.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80989) arn


arn
félisten

Masodik kor :) 11h. Ez a ket meghajto (nec floppy 93bol, es toshiba cd 97bol) alapvetoen is sotetebb, mint az atlag, jobban latszik, ha a talca melle teszem, hogy egesz kozel kerult az eredeti arnyalathoz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80990) frescho válasza arn (#80989) üzenetére


frescho
addikt

Alakul és ami a legfontosabb nem foltosodik.

https://frescho.hu

(#80991) arn válasza frescho (#80990) üzenetére


arn
félisten

Most mar elokeresek vmi regi randan sarga hazat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80992) KROK640


KROK640
veterán

Horror :( kár érte, nem is volt rossz proci :(
kép

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80993) arn válasza KROK640 (#80992) üzenetére


arn
félisten

Ezt hogy sikerult igy leszedni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80994) KROK640 válasza arn (#80993) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom, nem én voltam, találtam.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80995) flymi válasza KROK640 (#80992) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jó ez még! Valamire...
Kár érte, kiváló ügynök volt!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80996) Fred23 válasza arn (#80993) üzenetére


Fred23
nagyúr

Így ránézésre sima borotvapengével megoldható lehet akár. Durva.

(#80997) arn


arn
félisten

Nah ez igazi kihivas… talan radiator mellett allhatott, mert tok szep allapotu lenne. Vagy atomvillanas :) A lenyeg, hogy ugy probalom feheriteni, hogy csak egy reszet. Ha ezt sikerul szepen megcsinalni, ugyes vagyok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80998) arn


arn
félisten

10 ora utan ilyen lett, lesz meg min egy kor.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80999) Bile Demon válasza arn (#80997) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nem a radiátor miatt ilyen. Jobbra volt az ablak, onnan kapott UV-t, ennyi.
Nekem is ilyen a billentyűm, a régi HP lézernyomi, a 2001-es gépház eleje. Jobb oldala sárga. Ahol kiálló cucc van és árnyékot vet ott fehér. Bal oldala nem sárga.

szerk:
Alakul... Jó lesz ez.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#81000) arn


arn
félisten

Az is lehet, csak azert gondoltam eros hosugarzasra, mert az a resze baromi sarga, a tobbi meg szinte erintetlen. A hosugarzas a levegoben sokkal rosszabbul terjed, mint a napfeny energiaja. Van tobb hazam is, amin latszik hogy kaptak fenyt, honnan jott, de azoknal sosincs ekkora kulonbseg, sokkal egyenletesebb az elszinezodes, meg ha vmelyik oldal szinesebb is. Az amigas tapom van hasonloan durvan megsargulva, gyanitom az is melegedett.

Majd ha kesz, lefotozom termeszetes fenynel is, a vakut csak a kulonbsegek jobb kiemelesehez hasznalom. Szemmel mar sokkal jobb. Kivancsi vagyok hogy ennyire kikericssargat sikerul e egyenesbe hozni, hogy ne legyen elteres a kezelt es a nem kezelt reszek kozott.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.