Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) spista222 válasza gban (#22000) üzenetére


spista222
addikt

Clear Cmos csak abban az esetben ér valamit ha már zárva van a CI tüskéje. mert különben bár Clear Cmos hatására kinullázódik az érték de első indításkor egyből beíródik.

(#22002) tpower válasza spista222 (#22001) üzenetére


tpower
tag

nézd meg az elemet (csak tipp :DDD ) lehet cc nem tud mit kezdeni így vele.

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#22003) spista222 válasza tpower (#22002) üzenetére


spista222
addikt

:F :D
Egy kicsit félreérthető volt:).
Természetesen ha van CmosClear akkor minden beállítás törlődik a BIOS-ban és alapértelmezett lesz, de a CI első induláskor ha nincs rajta a CI jumper újból beíródik így ezt nem lehet jumper nélkül Cmos Clearral "törölni".
Persze ha már majd be tud lépni a BIOS-ba és ki tudja kapcsolni az érzékelést és a Halt on-t akkor már teljesen mindegy hogy áll a gép következő Cmos Reset-ig.
Már ha egyáltalán ez a gond:).

(#22004) tpower válasza spista222 (#22003) üzenetére


tpower
tag

nem egészen erre gondoltam. voltak alaplapok amik lemerült elemmel nem működtek rendesen, bár emlékeim szerint inkább p1-p2 lapok voltak ezek.

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#22005) snake1977


snake1977
őstag

Időközben megtaláltam a hiba forrását, mivel a chassis jumper rajta volt a helyén a tüskéken, gondoltam leveszem már, és megnézem hátha én vagyok a low iq-s és nyitott állapotban lesz jó, nos hát jött a jumperrel az egyik tüske is :Y szépen vissza tettem és megforrasztottam, most már be tudtam lépni a bios-ba is, és ignoráltam a hőfok figyelést, bár nem semmi értékeket produkált :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22006) spista222 válasza snake1977 (#22005) üzenetére


spista222
addikt

Azta:D mivel hűtőd?
Bár az alaplapi egy kicsit meleg:)

Valószínűleg meghalt az LPC chip valamennyire még szerencse hogy a bill része még jó.:).

tpower Így már értem de előbb értetlenül álltam:).

(#22007) tpower válasza snake1977 (#22005) üzenetére


tpower
tag

mi lesz a vacsi?
a tűzhely már megvan :D

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#22008) zoltanz válasza snake1977 (#22005) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Még is jó, akkor mégse gány az Asus annyira. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22009) snake1977 válasza spista222 (#22006) üzenetére


snake1977
őstag

LPC chip? ettől még működni fog normálisan a lap ha rendszert húzok rá?
Természetesen folyékony nitrogénnel hűtöm, most vettem a sarki fűszeresnél, alulról meg hőlégfúvóval melegitem a lapot nehogy megfagyjon teljesen a cpu :DDD
TPower: Még nem tudom de ezen minden megsül :DD
Zoltanz: A régebbiekkel nem volt különösebb bajom, csak az újabbakkal am2 - 775 :)
Most is van egy tusl2c a szekrényben, igaz lefagy folyamatosan, de majd cserélek rajta kondikat, talán megoldja a hibát, ha nem akkor is kiszolgálta az idejét bőven. :) De maradok a Gigabyte-nál he elérkezik a következő architektúra váltás ideje. :K
Köszönöm mindenkinek a segítségét :R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22010) zoltanz


zoltanz
nagyúr

DirectX fejlődése 1-11

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22011) spista222 válasza snake1977 (#22009) üzenetére


spista222
addikt

Ha van bill és csak az érzékelő része ment tönkre a chip-nek akkor természetesen még bőven használható a lap, ha bill se lenne akkor is még lenne lehetőséged USB-s billre.
Nekem van egy hasonló ASRock lapocskám azon a LPC-n belül a bill vezérlő ment tönkre.
Az érdekessége hogy ezért indításkor mindig kiírja hogy a bill vezérlő nem jól működik nyomjam meg az F1-et de ezt valamiért USB-s billről nem lehet megtenni de F2-vel be lehet lépni a BIOS-ba és ESC majd ENTER kombinációval tovább lehet lépni:) és egy pont az ASUS-nak mert ott a legtöbb jobb lapnál be lhet állítani hogy kérje-e F1-et ha van valami gubanc sajnos ennél az ASRock-nél ez nem lehetséges így marad az indításkor az F2 + ESC+ ENTER kombináció.
Nekem olyan lapom is van by ASUS hogy kiment benne a hálókártya és az USB-k és a déli híd kikapcsolt gép mellett is 5W-ot eszik és fűt de még működik:)

[ Szerkesztve ]

(#22012) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Csapattam egyet a Need For Speed 2 SE -vel, Glide Wrapper-el, (Win7-en) kicsit szaggat az igaz. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22013) snake1977 válasza spista222 (#22011) üzenetére


snake1977
őstag

:Y Nem semmi, tehát akkor ez az LPC chip fele ezekért, jó tudni :) Mire fűt el 5w-ot vajon?
A P4-es Asrock lapok szerintem elég jól sikerültek, a kezdeti am2-esek már nem annyira, sok bajom volt a korai elhalálozásukkal.
Jó lenne véglegesen ki iktatni az érzékelőt, de jelenleg még így is örülök hogy megy, van egy 2,6-os HT-s procim bele, azzal már akár netezni is lehet normálisabban.
Egyébként az Asus-nál sosem értettem mire jó ez a chassis zárás nyitás, gyakorlati hasznát nem érzékelem/értem.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22014) gban válasza snake1977 (#22013) üzenetére


gban
Közösségépítő

A rendszergazdának jelzett, meg legfőképp a szervizesnek, hogy mókoltak a gépben, vagy sem.
Még mindig jobb mint a lelakatolás, vagy IBM szintű kulcsra zárás.

Postázást nem vállalok.

(#22015) snake1977 válasza gban (#22014) üzenetére


snake1977
őstag

Oké, átgondoltam jobban a dolgot, én csak jumper szinten gondolkodtam, de akkor gondolom a pc ház fedlapjához kötött kapcsolóban kell gondolkodnom, így már értem. :) :R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22016) spista222 válasza snake1977 (#22013) üzenetére


spista222
addikt

Zárlatos lett a déli híd USB és/vagy hálózati kártya "vezérlője", azért fűt de akkor is egy P5B:) szénné lehet benne tuningolni a porcit és az alaplapot sem sajnálom :P

(#22017) zoltanz válasza spista222 (#22016) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó is a P965-ös chipset, nekem is az van. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22018) snake1977 válasza spista222 (#22016) üzenetére


snake1977
őstag

Most hogy mondod van egy Gigabyte 915p-s lapom is, ha az usb-be dugok valamit nem ismeri fel az eszközt, akkor ennek is zárlatos lesz a vezérlője?
Jó az a P5B szinte legenda én sem hajitanám ki csak úgy mert van egy ilyen kis jelentéktelen hibája :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22019) spista222 válasza snake1977 (#22018) üzenetére


spista222
addikt

Ez meg se próbálja felismerni az eszközt.

A "zárlatos" csak onnan következik hogy kikapcsolt állapotban a készenléti 5V-ról is zabál ha ez nem lenne akkor csak szimplán hibás lenne:).

[ Szerkesztve ]

(#22020) snake1977 válasza spista222 (#22019) üzenetére


snake1977
őstag

Én még meg sem néztem kikapcsolva fogyaszt e valamennyit remélem nem. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22021) zotyesz66 válasza snake1977 (#22013) üzenetére


zotyesz66
őstag

Fura, nekem pont fordítva jött ki. AMD-s Asrock lappal sosem volt bajom, volt viszont egy 775i65PE-m, ami nem volt hajlandó kikapcsolni, mindig újraindult. Csere ugyanolyanra, ugyanaz. A ventit nem lehetett szabályozni, folyamatosan üvöltött (mondjuk Pentium D 805 volt benne). Végül lecseréltem egy P5P800SE-re (Asus, más socket 775-ös lap nem volt akkor i865-tel), minden gond megszűnt. Az összes használt P4-es Asrock, ami a kezembe került, mind pufi kondis volt. Az AMD-s lapjaikkal viszont nekem semmi bajom nem volt.
Más. Abit IC7 döglött PCI slotjaival lehet valamit kezdeni? Szerintem nem a chipset vezérlője halt meg, mert az alaplapi hangkártyát felismeri és az eszközkezelőben is ott a PCI busz. Viszont nem lát semmilyen kártyát, amit beleteszek.

(#22022) spista222 válasza snake1977 (#22020) üzenetére


spista222
addikt

Valószínűleg semmi baja, ennek is a hálózati kábelon villámlás miatt érkező nagyfeszültség tett be.

zotyesz66 Akkor még szerencséd volt hogy nem találkoztál NF3-as vagy NF4-es AMD lappal az gyártótól függetlenül a kukába lettek szánva:) (ha véletlen valakinek még menne ne aggódjon majd behal egyszer:) ).
IC7: BIOS reset?
Volt valami előzmény vagy csak egyszer már nem ment a PCI kártya benne?
Ha igaz ez a kép akkor a hangnak semmi köze sincs a külső PCI-hoz bár lehet hogy csal a kép.

[ Szerkesztve ]

(#22023) zotyesz66 válasza spista222 (#22022) üzenetére


zotyesz66
őstag

Sosem volt nForce chipsetes lapom (amennyire tudom azért az nForce2-vel nem nagyon volt baj, de az persze régebbi), ALI/ULi és AMD/Ati lapjaim voltak.
Az IC7 lapon nem segít a CMOS Clear. Nem egyedi a probléma, ezzel régebben gariztatták a lapokat, engem az érdekelne, hogy javítható-e, mert amúgy meg megy stabilan. Csak ez csupasz IC7, tehát hálókártyát is kell belerakni. Céges dolog...

(#22024) spista222 válasza zotyesz66 (#22023) üzenetére


spista222
addikt

Igen az NF2 az jó(nem is írtam) de ami utána jött az nem kivéve ha SLI-t akar valaki építeni mert nincs alternatíva.

IC7: Jobb ötletem nincs mint az USB hálókártya.
Elég durva hogy egy akkoriban felső kategóriás lapról lemaradt a lan :Y
(Tudom hogy az újabb kiadásokon már nem követték el ezt a bakit)

(#22025) zoltanz válasza spista222 (#22024) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk máig nem értem miért nem szerelnek több lapra Wifi-t, ugyan ez a kérdés a VGA-knál miért kevés a tuneres.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22026) spista222 válasza zoltanz (#22025) üzenetére


spista222
addikt

Feleslegesen növeli az árat és a vásárlók 99%-nak nem kell, ha meg kell 1-2eFt-ért beszerezhető.

Mondjuk azt én sem értem amikor egy alaplapról lespórolnak pl 1 mosfetet vagy 2 kondenzátort, Na az aztán megdobhatná vagy 10Ft-al az árat:).

Chipset hűtőknél se tudom melyik a jobb: a passzív ami alapból nagyon meleg vagy az aktív amin megáll a ventilátor jobb esetben 4-5-év után és azért fő meg:).

(#22027) zoltanz válasza spista222 (#22026) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem nem drága a hőcsővel kiegészített, chipset hűtő (passzív) ma már. Nehogy már egy tuner rész drága legyen, ugyanez, egy sima b/g -s Wifi sem sok, (nem n -esre gondolok).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22028) spista222 válasza zoltanz (#22027) üzenetére


spista222
addikt

P4 vége fele voltak olyan lapok amiken elég sokra integrálták a Wifi-t gondolom, nem volt elég nagy a kereslet ezért ezt abbahagyták és már csak az ici-pici lapokra integrálnak mindent, meg egy két csúcsmodellre de az árát is elkérik és többe kerülnek mintha vennél agy alap alaplapot+Wifi-t hozzá.
Tunerből milyet?
Ahány ország annyi szabvány ha pl MPEG2-eset ráraknak akkor az nekünk semmire sem jó:) 2013-at írunk így az analóg már nem téma:) Ha csak DVB-t támogat az megint nem jó semmire, mert legalább DVB-c-t is kellene, ahhoz meg általában kártya is kell....

Egy 8-10 éves4-5eFT értékű lapra nem veszek 2-3eFt egy jó hűtőt:) (bár van aki megteszi.)

[ Szerkesztve ]

(#22029) zoltanz válasza spista222 (#22028) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem van egy analóg tunerem, és elvagyok vele, (UPC a szolgáltató, alapcsomag).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22030) gban válasza zoltanz (#22029) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem meg nem kell a DVB-C-hez kártya, mert a Digi grátiszba adja a digitálisat kábelon.
De alapvetően ennek ellenére egyetértek az írás többi részével, miszerint túl sokrétűek az igények, meg ritkák is összességében az ilyen irányú elvárások ahhoz, hogy rátegyenek bármit is.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#22031) zoltanz válasza gban (#22030) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Miért az infrát ki használta, vagy nagyon sokáig ott volt a soros párhuzamos, floppy port csati . (ezek is emelték a költséget)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22032) gban válasza zoltanz (#22031) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pont ez az, hogy ott a soros az soros, a floppy meg floppy, a nyomtatóm párhuzamos portos lézer, így az máig kell nekem, viszont a tuner pl. lehet analóg, digitális, abból is DVB-T, ezen belül mpeg2, mpeg4, lehet DVB-C, stb.
A WLAN is változik elég gyorsan (WEP, WPA, b/g/n, stb.), bár ez még inkább használható maradhat az idő múlásával is.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#22033) spista222 válasza zoltanz (#22031) üzenetére


spista222
addikt

Én például a mai napig használom a soros(Multiméter log-oloás) a párhuzamos portot(nyomtató, EEPROM írás) és néha nehézséget okoz már olyan lapot találni amin ez mind megvan és nekem is tetszik.
Egyébként a soros/párhuzamos/floppy vezérlő mind benne van az LPC chipben ami kell minden alaplapra (feszültség figyelés, ventilátor szabályozás, billentyűzet/egér vezérlés... )legfeljebb annyival olcsóbb a lap hogy nem raknak rá csatlakozót vagy esetleg még tüskesort sem, ehhez képest egy tunerhez elég sok minden kell és nem csak csatlakozók.
Nekem a régebbi Leadtek Winfast TV tunerem még vissza is fogta a gépet:) ha benne volt akkor 3dmar01 ben 3000 pontal kevesebbet kapott és valamiért a boot idő is sokkal hosszabb lett(tudom ez csak 1 tipusú kártya).

gban és akkor még a kódolt csatornákról nem is beszéltünk.

zoltanz Ezek az átalakítók nem minden esetben hozzák a várt eredményt pl én is vettem USB párhuzamos átalakítót 4eFT-ért és végül kiderült hogy nem párhuzamos portot "csinál" hanem csak a párhuzamos nyomtatókat képes USB-n kezelni azt is eléggé válogatósan és amire én vettem volna arra teljességgel használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#22034) zoltanz válasza gban (#22032) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha jó tudom létezik soros (párhuzamos is) port ---> Usb átalakító.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22035) zoltanz válasza spista222 (#22033) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hauppauge WinTV van, régi, de megy Win7-en is, rögzíteni csak XP-n tud, szuper.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22036) sun35 válasza zoltanz (#22035) üzenetére


sun35
csendes tag

Sziasztok. Szeretném kérni a segítségeteket és pedig, mennyire érdemes és lehet tunningolni a gépem, ami a következő:

CPU típusa AMD Sempron, 2033 MHz (11 x 185) 2800+
Alaplap neve Jetway V600DAP (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
Rendszermemória 1536 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Videokártya ATI Radeon 9550 / X1050 Series (256 MB)

(#22037) gban válasza sun35 (#22036) üzenetére


gban
Közösségépítő

Két verziót fogsz olvasni szerintem. Én nem vagyok tuning párti, így leírom ezt az oldalt.
Ne tuningold, így is eszik eleget, másfelől ha igen gyenge arra amire használnád, akkor tuningolva is az lesz.
Kérdés, miért tuningolnád. Ha poénból, érdekességképp, akkor semmi gond nincs vele, próbáld meg hogy mit bír.
Ha tényleg kell a teljesítmény, sokkal gyorsabb pl. egy conroe magos 440-es cerka is, lappal, rammal kijön 10k-ból, az áramköltségen meg megspórolod 1-2 éven belül a kiadást.

Postázást nem vállalok.

(#22038) spista222 válasza sun35 (#22036) üzenetére


spista222
addikt

Ha 185 az FSB akkor már most is tuningolva van. Ha tudod még akkor természetesen ez már csak a hardveren múlik hogy hol áll meg. elviekben már nem sok tartalék van benne de ha minden számít akkor még lehet emelni egy kicsit(200+).

(#22039) sun35 válasza spista222 (#22038) üzenetére


sun35
csendes tag

Igazaból csak kivancsiságbol probalgatom ezt a tunningot,hogy erződik valami változás a gépen,amúgy igen már tunningoltam 185 fsb-re. Köszönöm a válaszokat.Inkább a memoria időzitésre lettem volna kivancsi ami nekem 2.5-3-3-6 igy van allitva, a DRM fsb arány 4:5

(#22040) zoltanz válasza zoltanz (#22029) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk az tény, hogy jönnek fel a tuneros monitorok.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22041) spista222 válasza sun35 (#22039) üzenetére


spista222
addikt

Miért nem 1:1 be járatod a memóriákat?
ha PC3200-as akkor 400MHz-et is bírnia kell vagyis a 185*2=370 talán még ezek az időzítések is jók lesznek neki ha nem akkor 3-3-3-7-et általában a legtöbb memória szereti.

(#22042) sun35 válasza spista222 (#22041) üzenetére


sun35
csendes tag

fsb 195 raktam a memoriát pedig 3-3-3-7 es nem tudtam csinalni semmi csak reset bios. Igy jártam.

(#22043) spista222 válasza sun35 (#22042) üzenetére


spista222
addikt

Mint ahogy előttem is írták nem lenne sokkal gyorsabb és ha ezt a gépet használod akkor kár kockáztatni.
Ha nem kár akkor lehet feszültséget emelni, megnézni külön hogy mennyit megy a processzor mennyit a memória és szépen összehangolni bár tényleg nem sok értelme lenne.

(#22044) Fenyő


Fenyő
őstag

Egy közérdekű linket osztanék meg a nagyérdeművel, egy 7500-ös Radírhoz kerestem biost, amikor is ezt a szupi kis oldalt találtam, egészen régi kártyák biosai is fellelhetőek rajta, nemcsak kurrensek, mint a Techpowerup-on.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22045) tpower válasza Fenyő (#22044) üzenetére


tpower
tag

ejha. köszi érte :R

Rühellem azokat, akik nem tudnak üzenetre válaszolni.....

(#22046) gban


gban
Közösségépítő

Én meg ezt találtam

Postázást nem vállalok.

(#22047) Yutani válasza gban (#22046) üzenetére


Yutani
nagyúr

04.29-én vette ugyanitt 8GB HDD-vel, biztos csak az kellett neki belőle. :DDD

2. találat volt a laptop nevére a Gugliban. :D

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#22048) gban válasza Yutani (#22047) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vagy még inkább a 256 ram ;)

Postázást nem vállalok.

(#22049) Yutani válasza gban (#22048) üzenetére


Yutani
nagyúr

Oppá, gangbang style! Azt észre sem vettem! :DDD

És még drágábban is akarja adni. Jó kereskedő! :C

#tarcsad

(#22050) Turulbir válasza Fenyő (#21967) üzenetére


Turulbir
tag

256-osak voltak... A rohadék ráírja az ic-re, hogy 1M, de ez nem 1048576 db 4 bites word-öt takar, hanem 1MB-et (egy megabit, azaz 256K db 4 bites word). :W Szóval a maradék 5db immár teljesen biztosan 1Mb-os (katalógussal leellenőrizve) memóriából másodszorra sikerült kiválasztani 4-et, amivel működik.
Viszont, ha minden jól megy, akkor a jövőhéten hozzájutok 8db teljesen egyforma 4Mb-os példányhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.