Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) P100 válasza bacsis (#10000) üzenetére


P100
senior tag

Zsírosbödön :D

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#10002) snake1977


snake1977
őstag

Mai szerzeményem :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10003) DarthSun válasza bacsis (#10000) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez a legjobb topic. Király arcokat ismertem meg itt :C :R

(#10004) DarthSun válasza bacsis (#9999) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az biztosan megfogja, csak azt nem tudom hosszútávon milyen a hőálló-képessége :F

(#10005) DarthSun válasza snake1977 (#10002) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

DLC procin toltam először a Wolf3D- t :D

(#10006) peti_s válasza bacsis (#9999) üzenetére


peti_s
addikt

Nem tom mi fogja össze legjobban a fémet és a műanyagot, de ha nem találsz mást, biztosan megteszi. :)

(#10007) kovy79 válasza bacsis (#10000) üzenetére


kovy79
őstag

Ha nem is a legnagyobb, de a legérdekesebb / legjobb, az tuti! :C
#9999: én a lekváros visszaragasztást javasolnám. :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10008) snake1977 válasza DarthSun (#10005) üzenetére


snake1977
őstag

WoW :) Nekem kimaradt, a 486-os szériából aktív koromban csak inteles procik jutottak, kivéve egy dx4 100-as amd-t, de az csak 1 napig volt meg. :DDD

Bacsis a zalman-nak van egy kétkomponensű ragasztója, a hűtőbordákhoz talán azzal? (én rákenten egy adag fehér szilikonzsírt, és a négy kis sarkát lepillanatragasztóztam bevált:DDD (k6-2-es volt))

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10009) bacsis


bacsis
Közösségépítő

sikerült leszednem a kupakot!
Csodálkoztam hogy a kupak alatt 1 csip van... két magos létére 2-re számítottam, hát ismét tanultam... sajna kitörött egy proci láb, nem, nem én voltam a balfék eléggé meg volt fáradva a proci lába mikor már jött s mikor kiszedtem a lapból a proccot bele szakadt a lapba, szal még kupaktalanítás előtt kijött a láb, szal pótoltatnom kell először....
ha visszajött a proci megnézem így kupak nélkül mennyire zsírul tudom hűteni, lehet vissza sem rakom rá :))

(#10010) snake1977 válasza bacsis (#10009) üzenetére


snake1977
őstag

Javíthatatlan vagy, a tuning szólt ki belőled, asszem megint egy újabb rekordot fogunk megélni ha sikerül a láb pótlás :DDD :C :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10011) 590227


590227
aktív tag

Nem tudom ezek melyik fórumba valók,érdekességként teszem be.

(#10012) bacsis válasza snake1977 (#10010) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

úgy saccolom ha vissza kapom, jövőhéten... olyan 3,15GHz fog kijönni belőle :C

(#10013) bacsis


bacsis
Közösségépítő

urak!
14adam kollégától vettem egy EGA kártyát.
Beraktam a 386osomba, és egy kis kapcsolgatás és Jumperelés után nagy nehezen sikerült képet kicsikarni belőle, de az is ilyen:

Ez javítható? vagy kuka? :U

(#10014) DBob válasza bacsis (#10013) üzenetére


DBob
őstag

Ha nagyon ügyes vagy bacsis, van egy tároló szkópod, és az ega pontos működésének utána nézel akkor megpróbálhatod megállapítani hogy mi a gond. Amúgy kuka :U

(#10015) bacsis válasza DBob (#10014) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszi :DDD :R

(#10016) iday


iday
aktív tag

Ma szerzett új csecsebecsém. :))
Kenwood true-x cd-rom.
45X sebességű, és 7 pontos olvassa a lemezt, ezáltal lasabb forulatszámon iszonyat gyorsan olvas. :))
Kenwood

[ Szerkesztve ]

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#10017) peti_s válasza bacsis (#10009) üzenetére


peti_s
addikt

Natív kétmagos, naná hogy egy van. :D De a te tuningod után már lehet hogy 2, vagy több db-ban lesz. :D Ám gondolom a jeges hűtést fogod ráuszítani. A téli hideget vmelyik procinál kihasználtad? :)

(#10018) DarthSun válasza bacsis (#10013) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az enyém is ilyen képet adott, ha a DIP kapcsolók nem jó állásban voltak.Van rajta DIP sor? Avval próbálj meg variálni.

(#10019) DarthSun válasza iday (#10016) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép darab. Nekem egy 56x- os AOpen van, de nem tudom hány ponton olvas, nem találtam róla infót.

(#10020) kovy79 válasza bacsis (#10009) üzenetére


kovy79
őstag

Majd valami lesarkazásgátlót ne felejts el fabrikálni! :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10021) bacsis válasza DarthSun (#10018) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

vannak rajta DIP kapcsolók, végig is zongoráztam leírás alapján az összes lehetőséget, ennél jobb minőségű kép nem jött belőle elő :(

(#10022) Penyus válasza bacsis (#10021) üzenetére


Penyus
senior tag

Vmi kepet vagy tipust nyomj a kartyarol, mexakertem hatha.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10023) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Olvastam egy érdekes hirdetést Centrino p4 -es eladó. :U Érdekes eddig csak notiban p4 -esről és Mobil P4 -esről hallotam.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10024) kovy79 válasza zoltanz (#10023) üzenetére


kovy79
őstag

A Centrino csak a platform lenne szerintem. Ebbe pedig beletartozik egy Mobile Pentium 4 is.
Csak ugyebár az emberek már kevernek mindent mindennel...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10025) Rive válasza bacsis (#10013) üzenetére


Rive
veterán

Ha olyan pöpec kis DIP memóriachipek vannak rajta, akkor azokat nyomogasd meg kicsit.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10026) Penyus válasza Rive (#10025) üzenetére


Penyus
senior tag

Meg a biost :DD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10027) zoltanz válasza kovy79 (#10024) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Centrino az igen nem egy proci csak, S479 -es procik lehetnek az meg nincs p4 -esben tudtommaol.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10028) kovy79 válasza zoltanz (#10027) üzenetére


kovy79
őstag

Mondjuk ebben teljesen igazad van, mivel a Centrino-hoz csak a "sima" Pentium M-ek (Dothan) társulnak. No meg a Yonah, Merom, de ez már más tészta...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10029) Rive válasza Penyus (#10026) üzenetére


Rive
veterán

A karaktereken belül nincsenek hibák, szóval a karakter-ROMot jól eléri: csak nem megfelelő karaktert rak ki, szóval hülye helyekre cimez benne. A RAM-ra fogadok - vagy valami pöpec rövidzárra/szakadásra a nyákon, esetleg IC alatt :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10030) bacsis válasza Rive (#10029) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jajj de jó hír továbbra is :DDD
a memória ic-k frankón forrasztva vannak

(#10031) L4rs válasza peti_s (#10006) üzenetére


L4rs
tag

Párhuzamszorító.
Bocsesz, ezt kellett. :D

(#10032) Penyus válasza L4rs (#10031) üzenetére


Penyus
senior tag

[Ha mar parhuzamszorito]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10033) Rive válasza bacsis (#10030) üzenetére


Rive
veterán

Akkor a régi jó módszer: menet közben nyomogasd, hajlitgasd meg egy kicsit. Ha változik a kép, akkor forrasztáshiba, valahol. Ha nem, akkor kuka.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10034) Penyus


Penyus
senior tag

Asszem most nekiallok feltamogatni a ketprocis szervercsodat. Mert eddig csak egy procit latott hiaba votl benne ketto. Asus CUV4X-D nagy banatomra igy a tua felejtos. Ket ezres rezbanya p3al kinalom meg mert az van keznel egyforma.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10035) bacsis válasza Rive (#10033) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és ha szerzek másik mem ic-ket és átforrasztgatom őket? :B

(#10036) Rive válasza bacsis (#10035) üzenetére


Rive
veterán

Ennyire kell neked EGA kártya?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10037) bacsis válasza Rive (#10036) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, nagyon jó volna egy... Penyus ígérgetett egyet régebben de az csak nem akart összejönni, most vettem ezt, de ez sem működik, nincs ezekkel az EGA karikkal szerencsém :(((

(#10038) Penyus válasza bacsis (#10037) üzenetére


Penyus
senior tag

:B :B :B :B :B :B

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10039) frescho válasza bacsis (#10037) üzenetére


frescho
addikt

Ne add fel. Ha forrasztasi hiba leugrok a torpevel es a pakaval. Torpe rombol a lanyokkal, mi meg forrasztgatunk. Deal?

https://frescho.hu

(#10040) bacsis válasza frescho (#10039) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nagyon jó ötlet :R
De bakker már annyi mindent kell forrasztani, hogy mire végzünk a gyerekek elunják az életüket is :DDD
Abit ST6 Abit Be6-2, SD+DDR-es ECS lap, meg akkor már ez az EGA kártya... komolyan gondoltad a felajánlást?, mert mint látod, élnék vele ;)
HA jössz, és nem mondanám, akkor most mondom, mert eszembe van! az elektronika tanárom üzeni, hogy NEM ő tanított forrasztani :DDD ;]

(#10041) DarthSun válasza bacsis (#10040) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Adjál a gyerekeknek a falról alaplapot, meg hozzá pákát - ne unatkozzanak :D

(#10042) bacsis


bacsis
Közösségépítő

bakker úgy tűnik behalt az Asus V6800-as karim, csak azt tudnám mitől :U :W

(#10043) HummeRC válasza bacsis (#10042) üzenetére


HummeRC
senior tag

Amint látom, azért elég komoly pechszéria van rajtad. :Y :O

(#10044) bacsis válasza HummeRC (#10043) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát úgy általában 2-3 dolog megy tönkre egyszere :DDD
amúgy ha a kis nf2-es epox lapra gondoltál még az talán megússza :))

(#10045) #95904256 válasza bacsis (#10044) üzenetére


#95904256
törölt tag

Azt hittem nálad nem megy tönkre semmi... :U ;]

(#10046) bacsis válasza #95904256 (#10045) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jól hitted, nálam, mármint amikor szó szerint nálam van a cucc azaz a kezembe, vagy előttem működésközben, úgy nem is... a szekrényben állásukban viszont annál inkább :DDD
És egy jó sztori ebből kifolyólag:
mikor Megvettem a HD3870-es VGA karimat, nem sokáig volt rajta agyári hűtés.. akkor kezdtem vízezni a gépet, így hát az is megkapta... de a blokk lefogató csavaron volt egy iylen kis 1mm vastag gumigyűrű, amit nem vettem észre.. felfogadtam, gép indít, egyből leáll. an mi a fene? na mégegyszer... indítom a gépet, egy pillanatra van kép, megint leáll...
szórakozgatok vele, de ugyanaz.. leveszem a blokkot, vissza rakom, ugyanaz...
ismét leveszem, letörlöm a pasztát, újra pasztázom, vissza rakom, de még mindíg nem jó... mikor 3-jára leszedtem a blokkot, látom ám, hogy a paszta nincs elkenődve, akkor nézem hoyg lehet nem fexik fel a blokk? és lám tényleg.. a gumi gyűrű miatt 1mm-re volt a blokk és a GPU, amit pont nem vettem észre...
de volt olyan is, hogy ráfolyt a víz a NYÁK-ra, minek hála totál szétesett a kép, aszittem ki van száradva, hát nem volt... jahh és állandóan a gyári 775 helyett 930-as órajelen ment a kártya. szal tényleg nem volt kímélve...
Aztán mikor tönkre ment az alatta lévő X48-as lapom, szépen szétszedtem a gépet, és a 3870 szépen ment pihenni a szekrényre 1 hónapig gariba volt a lap, s mikor visszajött a lap újra raktam is össze, és lám, a gép nem indult... tönkre ment a 3870... igen.. 1 hónap állás vágta haza, az én baromkodásom meg simán kibírta :DDD végülis azt is cserélték gariba

(#10047) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Képzeljétek el, nekem még tegnap sikerült átvennem kovytól a No-ból hozott AMD K6 III+ prockót! :DDD Hazajöttem (mármint haza haza), de látom nincs itthon egyetlen socket 7-es lap sem. Valaki tud montdani vmi jót amibe érdemes lenne beletekernem, ami méltó hozzá? :D Mondjuk holnap megyek 9 kartondoboz retro cuccért, azok között talán lesz egy socket 7es működő lap. :DDD

Amúgy a békebeli K6-unk egy ACORP 5ALI61 alaplapban csücsült, ismeri vki azt a lapot? Sajna már csak a doboza van meg... :(

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10048) Penyus válasza Dyingsoul (#10047) üzenetére


Penyus
senior tag

Ismerem, nekem is volt olyan, sot van is, de szerintem az a k6-iii+-t nem fogja komalni

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10049) bacsis válasza Dyingsoul (#10047) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jesszusom, annál katasztrófális Super Socket7-es lap nem nagyon volt, mindegy mibe rakod a procit csak olyanba ne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10050) peti_s válasza bacsis (#10049) üzenetére


peti_s
addikt

Mért olyan fos?:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.