Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80451) Fred23 válasza Bile Demon (#80449) üzenetére


Fred23
nagyúr

Radeon 9100-as BIOS esetleg nem jöhetne szóba?

(#80452) arabus válasza Bile Demon (#80449) üzenetére


arabus
addikt

Ha jól látom a radeon felirat mögött a chipen végül irja hogy 8800.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#80453) envagyok válasza arabus (#80452) üzenetére


envagyok
veterán

Nem lehet, hogy hamis kártya?
Annak idején sok ilyen volt mindenféle gagyi rammal, stb.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80454) Bile Demon válasza arabus (#80452) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igen, tényleg rajta van a RADEON 8800 felirat. A tegnapiak után nem is vártam mást.

Fred23: Azt tudom, hogy a 9100 az lényegében átnevezett 8500LE, de szerintem az ASIC ID miatt ugyanaz lenne a gond vele.

Részemről feladom. Újra pasztázás után ugyanúgy vagy még jobban szemetel, amikor dolgoztatva van. Talán még egy másik lapban kipróbálom.

Bruhe

(#80455) arabus válasza envagyok (#80453) üzenetére


arabus
addikt

Biztos hogy a kártya eredeti inkáb az van hogy az ati is rengeteget variált ilyen olyan átnevezés butitás stb.
Nem igazán találtak ők sem magukra.
A másik pedig hogy borzalmas nagy felvevő piac volt ezekre a termékekre.
Sok ilyen olyan variáns készült viszont R215R és R216-nál is szokás volt a radeon felirat mögé irni a valós tipust.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#80456) Bile Demon válasza envagyok (#80453) üzenetére


Bile Demon
őstag

Gyárilag ez egy BBA Firegl 8800 64MB. Semmi baj nincs a RAM-al és alkatrészekkel rajta.

Aztán most retróként valaki átragasztott rá egy 8500LE cimkét és BIOS-ig teszteltként eladta.
Az eredeti BIOS-t felülcsapta 8500LE-vel, ami nem volt jó, de a régit nem mentette el, aztán mivel ő se talált mást rárakta a 128MB-s Firegl 8800 BIOS-t.

Ilyen értelemben hamisítás. :D

Szerintem ez volt eredetileg: [link]

Enyém:

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#80457) frescho válasza arn (#80447) üzenetére


frescho
addikt

A rossz hír az, hogy a merítéses/melegítéses verzió is eszi az anyagot erősen. Ha bent felejted tovább, akkor a felszín teljesen fehér lesz és málik, mint a kréta :(

https://frescho.hu

(#80458) DarthSun válasza Bile Demon (#80456) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azért nem semmi ez az Ebay ár sem (bár tudjuk hogy itthon nem mérvadó), középárfolyamon szorozva 28k HuF magassága.

Az Ati 8xxx sorozat nekem amúgy teljesen kimaradt, retroként is csak 2db 7000 és pár db 9xxx van.

(#80459) Fred23 válasza DarthSun (#80458) üzenetére


Fred23
nagyúr

8500-asokból néha azért van nagyon olcsón is, egyszer láttam 8k-ért például. Csak nincs fenn sokáig az ilyen. :D

Illetve a dátumozóknak sokszor problémásak ezek a karik, mert az R200 chip 2001-es, de a 8500LE 2002-es, a 9100-as pedig 2003-as. Azon gondolkodtam valamelyik nap, hogy egy low profile Radeon 8500-ast, ami LE órajeles (sőt, LELE), használhatnék -e egy 2001-es konfigban anélkül, hogy zavarna. Az élet nagy problémái. :DDD

(#80460) zotyesz66 válasza DarthSun (#80458) üzenetére


zotyesz66
őstag

Alulértékelt cucc itthon, a GeF3-akért többet adnak, pedig ez az erősebb. Egy késői 128 megás R8500 kicsit húzva inkább a Ti4200-hoz közelít, de olyat nem is tudom, mikor láttam utoljára.

(#80461) arn válasza frescho (#80457) üzenetére


arn
félisten

A meritos dolognak inkabb csak azaz elonye, hogy egyenletesebb minden szempontbol - feherito es a sugarzas reszrol is. Oxit is azert szoktak hozzaadni, hogy felturbozzak. Lenyegeben a legerosebb oxidaloszer lenne a legkimeletesebb keves sugarzas katalizatorral, csak figyelembe kell venni, hogy mennyire macera es veszelyes hasznalni.

Vhol olvastam, hogy vki csak kremet hasznalt, es sima fenyt. Ugy vmi egy napog tartott neki, de szep lett az eredmeny. Ezeknel az osszehasonlito videoknal lenyegeben mindnel feheritenek, inkabb csak a katalizator hatekonysagarol van szo, pedig epp ez a kevesbe fontos. A vegeredmeny es a minel kevesebb roncsolas lenne a cel, szvsz mindegy, hogy egy ora vagy egy nap.

Ezek a visszaforditja a folyamatot meg az ilyen baromsagok nem tudom honnan jottek… itt csak a felulet feheriteserol van szo, mint a papirnal. Szvsz az otlet is onnan lehet, mert ott szoktak kornyezetbarat feheritonek hidrogenperoxidot hasznalni. Majd rakeresek, hogy pontosan hogy is zajlik.

Ha sima homogen feluletrol van szo, meg mindig a vinyl dye lenne jo, csak keptelenseg olyan szinarnyalatban beszerezni, es altalaban magas homerseklet kell hozza. Jo lenne, ha vmelyik gyar fejlesztene alacsonyabb homersekleten hasznalhato bezst direkt abshez. Nem tudom, hogy ez meg senkinek nem jutott eszebe, vagy nem lehetseges.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80462) Bile Demon válasza DarthSun (#80458) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nekem volt 8500LE-m pár napig. Amikor megjelent elég potens cucc volt. Nyers erőben ott volt a Geforce3 Ti nyakán, de nem volt kiforrott a drivere. Talán emiatt nem tartottam meg és maradtam a TNT2 mellett (ami akkor már vállalhatatlanul elavult volt).
Utólag visszagondolva nem tűnik jó döntésnek de akkor nekem nem volt elég jó... Mivel nem volt 14napos elállás így a bukó miatt még később lehetett csak új VGA-m: Geforce 4 Ti 4200-8x. Az jó cucc volt, de akkor már nem sokkal később a 9800 PRO lemosta.

Szerintem valahol a 9800 PRO környékén érett be az Ati. Akkor már egyre kevesebb driveres nyűgje volt és erőben annyira ott volt, hogy a Geforcera optimalizált proik is jól futottak rajta.

Bruhe

(#80463) DarthSun válasza zotyesz66 (#80460) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gondolom jó lehet, mivel a 9000- es sorozat is jól megy.

(#80459) Fred23 : a 9800Pro nekem főleg az SS7 miatt kellett, kemény antidátumozás :DDD

(#80462) Bile Demon : valószínű, legalábbis a 9250/9550/9600/9800- akat többféle lappal, Win98/XP alatt tesztelve sem vettem észre komp problémát, legalábbis az általam használt tesztekkel, gamekkal.
Azon gondolkodom hogy a 9800Pro gagyi stiftes borda-lefogatóját át kéne alakítanom csavarosra, az mégis stabilabban fogná. Jó lenne ha még sokáig működne... A 9600XT meghibásodásától is már kisebb sokkot kaptam. Pár éve pedig, amikor a 9700Pro pusztult meg, akkor egy időre depis is lettem.

(#80464) fpeter84 válasza Bile Demon (#80454) üzenetére


fpeter84
senior tag

annó vissza kellett hogy vigyem garban a 8500LE kártyámat, mert asszem 250/250 volt gyárilag, aztán elkezdett szemetelni, visszavettem picit az órajelet, 230/230 pár hétig jó volt, aztán már csak 210/210, aztán amikor eljutottam oda pár hónap alatt hogy már csak 150/150-en nem szemetelt, akkor vittem vissza a mistralba, ahol ugyan megpróbáltak lehúzni azzal hogy az aktuális piaci értékét akarták csak odaadni kp-ben lévén hogy már újat nem tudnak ilyet hozni, de végül kis asztalverés után az eredeti számla értékét levásárolhattam amivel még jól is jártam, mert a számlán 30e volt, én asszem bő 20e-ért vettem használtan, így akkor lett NF7 lapom az ECS SiS746 vagy 748-as retek helyett, és rájöttem hogy az addig gyorsnak hitt bő 2GHz-en futó Tbred-B mennyivel gyorsabb a valóságban :))

(#80465) zotyesz66 válasza Bile Demon (#80462) üzenetére


zotyesz66
őstag

Az első driver, amivel kijött, szar volt. Emlékszem, volt a másik fórumon egy topic "Radeon 8500: a nagy lebőgés" címmel. Aztán persze egyre jobb lett. De mindig így van a Radeonokkal, kezdetben gyengébb, utána fejlődik; NV-nél meg inkább fordítva, főleg ha már kint van az új generáció.

(#80466) frescho válasza arn (#80461) üzenetére


frescho
addikt

Azt olvastam, hogy a színt többek között a tűzgátllásra adagolt Bróm kiválása okozza és gyakorlatilag az oxidálja a folyamat. A műanyag többi része is degradálódik sajna közben.

dye jó lenne, de ugye magasabb hőmérsékleten ezek a műanyagok még vetemednek is, csak hogy ne legyen egyszerű a történet.

https://frescho.hu

(#80467) fatpingvin válasza DarthSun (#80425) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem gáz, köszi :) mondjuk nekem a windows kevéssé releváns, soha nem volt, ergo számomra nulla a retrófaktora.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80468) arn válasza frescho (#80466) üzenetére


arn
félisten

Annak szvsz nincs koze az elszinezodeshez, parszor mar linkeltem a folyamatot. Szimplan az elszinezodott feluletet feheritik ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80469) ityam


ityam
senior tag

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a powerstipen hogy lehetne leresetelni a trialt. Ma nem akart elindulni, hogy lejárt a trial. Uninstall megvolt, plusz registryben találtam egy powerstip mappát utána, amit töröltem, de ez kevés volt :(
Egy 3.6 nanos ramos matrox g550nek akartam megcibálni a bajszát és más progit meg hirtelen nem tudok rá

[ Szerkesztve ]

(#80470) frescho válasza arn (#80468) üzenetére


frescho
addikt

A kémiájához nem értek, de amikor peroxidos cuccal próbáltam mindig az volt, hogy a műanyag roncsolódott. ami érdekes, hogy simán napra kitéve is sokat fehéredett az A1000.

Más téma: Annak azért van iróniája amikor Win XP-t telepítgetek, hogy adatot vigyek át egy 800k-s floppy-val megáldott almára. ZIP drive-om van, csak már a Win7 sem kezeli a drágaságot. Mondjuk a becsületére legyen mondva, hogy a műhelyes Sandy-n VM-ként is úgy fut, mint egy speedezett agár.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#80471) Czo válasza frescho (#80470) üzenetére


Czo
őstag

A ZIP250 mukodott/mukodik Windows 7 es 10 alatt is. Neked melyik drive nem ment, illetve mi volt a hiba? Egyedul annyi bajom volt, hogy azok a lemezek, amiket korabban a ZipWare-ben irasvedettet tettem, az egyaltalan nem megy, illetve a formazas sem megy. De ha leveszem az irasvedettseget, akkor mukodik.

(#80472) frescho válasza Czo (#80471) üzenetére


frescho
addikt

Párhuzamos portos ZIP100. Elvileg a 250 írja és olvassa csak lassan. A gyakorlatban meg folyamatosan hibát dob és nem hajlandó rendesen működni még a zsír újonnan kibontott lemezzel sem.

Majd megnézem linux alol is ezt a történetet, mert így ugyan megy a winimage, de a sebessége a "számítottam rá, hogy lassú lesz" és az "ennyi erővel soros kábelen is másolhatnám" között van, sajnos az utóbbihoz közel.

https://frescho.hu

(#80473) MasterDeeJay

Egy újabb projekt. Tesla C2075-ből kell kezdetnek Quadro 7000-et faragni persze úgy hogy unlockolva is legyenek a magok. :DDD [link]

Aztán úton van egy K20C is amiből vagy Titan vagy GTX780 lesz esetleg azok Quadro megfelelője.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80474) Czo válasza frescho (#80472) üzenetére


Czo
őstag

Na, az LPT-s ZIP driveom tenyleg nem probaltam semmivel sem, ami XP-nel ujabb, mert mar nem volt ra igeny. Nem erte utol egyebkent a kattogos halal?

(#80475) arn válasza frescho (#80470) üzenetére


arn
félisten

Az hasonlo, mint amikor a kertibutor szine kifakul az uv hatasara. Szvsz jobban roncsolja, mint a peroxid - lenyegeben azt a kapcsolodott oxigent utheti ki a peroxid, de persze a muanyagot ezzel sem “javitottuk” meg, es azaz oxigen ujra kapcsolodni fog idovel. Az, hogy ez a feherites is degradalja az egeszet, ott latszik a legjobban, hogy amikor fekete abst probaltak a modszerrel “javitani”, es persze a feherito csak megmarta a feluletet.

Nagyon ramaty allapotu abssel tortent, amit irsz? Mennyi ido alatt, milyen modszerrel?

A fiamnak megvannak a regi legoim, azok kb 40 evesek… par szinen majd kiserletezek, mielott a gepes alkatreszeknek allok neki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80476) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#80473) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez BIOS tákolással megy, vagy a hardveren is módosítani kell?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80477) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#80476) üzenetére

A c2075 bios moddal megy, nem kell forrasztani az id-t.
A K20-ak esetén meg simán szoftveres mod kell csak.
Megérkezett a második is. K20C

Lehet amúgy bios mod és id-ket meghatározó ellenállások moddolása is, akkor ténylegesen az asztali megfelelőjükként kezeli a windows de nincs szívem forrasztgatni ha szoftveresen is megy.
Nem annyira éri meg, inkább csak hobbi. Kb 30-40eft egy ilyen tesla ami egy első gen Titan-nak vagy GTX780 5-6gb-osnak felel meg. Habár a mai árakat nézve nem annyira sok értük csak munka van velük kicsi. Előnyűk hogy nincsenek széthajtva (gyárilag -20% órajelesek ami minden esetben visszaállítható a desktopos értékre) meg persze mesze jobb minőségűek mint az asztali hulladékok (full referencia amiből nem spóroltak ki semmit, leadtek(foxconn), pny, supermicro gyártja őket)
Ugyanis rá kellett jönöm a videókari javítgatások során hogy az sima asztali videókártyák messze rosszabb minőségűek mint akár melyik referencia vagy oem kártya. Arról nem beszélve hogy nem mindegy az ha 24/7 állandó terhelés és hőmérsékleten megy valami vagy ki be kapcsolgatva nagyobb órajelen hőingadozásnak kitéve. Bár ezt megtapasztaltam a normális bánászkártyánál hogy jobb állapotban vannak mint az asztali gémereknél. (persze vannak idióta bányászok is tény)
Nagyon nagy részt a fasza kis ólomentes forrasztás enged el, és mi más miatt mint hőingadozás. Ez meg a szerver kártyákra nem jellemző mert állandó hőfokon mennek.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80478) jokeph válasza MasterDeeJay (#80477) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80479) frescho válasza arn (#80475) üzenetére


frescho
addikt

Nem tudom mi módon, de működött. 3-4 nap nyáron elég volt neki. Csúnya sárga volt, kifehéredett, kicsit visszasárgult, most elviselhetően olyan patináns. Ugyanezt A500-on már dokumentáltam képekkel: [link]

Czo: Nem. De csöndesebben, meg ne hallják ;)

https://frescho.hu

(#80480) envagyok válasza MasterDeeJay (#80477) üzenetére


envagyok
veterán

Hogyan lehet k20c-ból teljes titánt faragni?
És honnan lehet 30 körül beszerezni?
Most nézem, kimenet sincs rajta.
Lehet rá dvi-t varázsolni?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80481) quailstorm válasza frescho (#80472) üzenetére


quailstorm
nagyúr

IDE-s ZIP működik rendesen Win7, de akár Win10 alatt is. Core2 gépbe be lehet tenni. Meg össze nem lehet hasonlítani mennyivel gyorsabb, mint az LPT-s.

[ Szerkesztve ]

(#80482) MMIX válasza frescho (#80479) üzenetére


MMIX
addikt

Ha már említed, hivatalos: March 25, 2022, $139.99.
A500 Mini to Release in Spring 2022, Includes 25 Built-In Games fpsreview.com

[ Szerkesztve ]

(#80483) MasterDeeJay válasza envagyok (#80480) üzenetére

Ebayen van jópár. A legnagyobb macera a hűtés, azért is vettem eleve a C verziókat.
K20 az meg GK110- 2880 core csak tiltva van több lépcsőben.
Dvi/hdmi és akár svideo is rakható rá (quadro 6000 sdi a nyák)
De az enyémen hiányzik egy rakás alkatrész a dvi résznél szóval sok meló. (Valamelyik gyártó rárakja azokat is) Viszont totál felesleges ha van intvga vagy második kártya.
Van pár leírás, gpu függő a dolog. [link] [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80484) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#80483) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondjuk kérdés mennyire éri meg ezzel foglalkozni ha nincs SMD állomásod (tudom hogy neked van)

én is agyaltam amúgy egy ilyenen, mint relatíve olcsó CUDA-képes cucc.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80485) Szabó András válasza zotyesz66 (#80448) üzenetére


Szabó András
tag

Az én procimmal meg lehet próbálni? Ha igen melyik lábakat kellene összekötni? Utána olvastam, és ha jól értem ez az unlock gyakorlati megvalósítása.
Ha vann rá mód milyen módszerrel csináljam?
Ha nem sikerül nem nagy kár érte, tehát nem gond az sem ha van benne kockázat.
Ha sikerül kell rá letölteni új BIOS-t amiben van órajel és feszültségállítási lehetőség?

(#80486) frescho válasza quailstorm (#80481) üzenetére


frescho
addikt

Működne, ha lenne, de nincs. SCSI-ből van egy. Azzal jól mennek az almák és a többi SCSI-s gép. Printer portosból van kettő. Az USB-s 250-em meg gyengélkedik, nem kezeli jól a 100-as lemezeket. Feltéve, hogy az IDE kb. annyit tud, mint az SCSI, mert a drive lassabb, mint az interface, akkor kb. 1MB/sec átvitelt tud folyamatos írásnál, mint amikor dd-zem a lemezt.

Amúgy a legjobb módszer az, hogy készítek egy megfelelő mérető raw image-t. Azt szépen betolom emulátorba, megformázom, felmásolom amit át akarok vinni. Aztán ezt szépen DD-vel vagy winimage segítségével kiírom a lemezre. Sokkal gyorsabb és kímélőbb, mint szegény ZIP-et kínozni. A ZIP meg az én időmet kíméli, mert így nem kell floppy-ra szétdarabolni, majd összerakni amit át akarok vinni.

A műhelyes gépemben van IDE és floppy port. Ezért tartok ki a Sandy mellett.

MMIX: Ez olyan, mint a guminő. Jobb igazival csinálni, de megértem aki ilyet vesz. Egy emunál érzésre már közelebb van az igazihoz. Én lemondok róla, a polcról le tudok venni bármikor egy 500-ast.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#80487) Szabó András válasza frescho (#80470) üzenetére


Szabó András
tag

Ezen meglepődtem, mert eddig ugyan csak youtube videókat láttam róla, de azt nem is egyet, és ott a hidrogén/oxid (lehet nem így írják, de én így jobban szeretem :) ) láthatólag nem tette tönkre a műanyagot, hanem teljesen újszerűnek nézett ki utána.
Ezek szerint ilyenkor mégis van műanyagkárosodás? Vagy műanyaga válogatja? Autó hűtő kiegyenlítő tartályon láttam ilyet ami gyárilag áttetsző fehér (elképedtem, utána mintha új lett volna), de láttam fehér hangszóródobozon is.

(#80488) arn válasza frescho (#80479) üzenetére


arn
félisten

En is probaltam a napoztatast, nekem ugy tunt, sose lesz igazan vilagos, csak “kiszivja” a nap a besargult szinet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80489) zoltanz válasza Bile Demon (#80456) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Gyárilag ez egy BBA Firegl 8800 64MB. Semmi baj nincs a RAM-al és alkatrészekkel rajta."

Egy jó kis retro kártya, az All-In-Wonder Radeon 8500DV -vel együtt, ha már kuriózumok ST Microelectronic PowerVR Kyro II -t hajtok.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80490) fpeter84 válasza zoltanz (#80489) üzenetére


fpeter84
senior tag

pont egy ilyen [3D Prophet 4000XT 64MB Kyro II] kártyán tolom a napokban a Screamer 4x4-et :))

(#80491) frescho válasza Szabó András (#80487) üzenetére


frescho
addikt

Simán tönkreteszi. Ahogy a hajat is. Erős oxidálószertől mit lehet várni?

arn: Baromi türelemjáték és nyáron csináltam. Nem lesz teljesen fehér, de klasszisokat javított a helyzeten.

https://frescho.hu

(#80492) FoxiestFox válasza arn (#80488) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én ebayen vettem retrobrite lötyit és hófehér lett tőle a gépház, a felület tapintásában, keménységében különbség nincs.
Simán napon csináltam bezacskózva az alkatrészeket, csak ott látni árnyalatkülönbséget, ahol a zacskó gyűrődött (azért próbáltam óránként átmozgatni de tökéletesre így valszeg nem lehet megcsinálni).

Az egerem ami kb narancssárga volt, tökéletes lett, mert szépen sikerült bezacskózni.

De körülményes, gumikesztyű, gél, aktivátor, kenegetés, zacskózás, többször is belenyúltam 1-2 ujjal, be is fehérítette, persze gyorsan lemosva eltűnt 1-2 órán belül minden nyom. :D

Az eladó amúgy azt írta, hogyha nap éri a gépházat mert olyan helyen van pl szobában, retrobrite-olás után érdemes uv spray-vel lefújni hogy védje a visszasárgulástól minél tovább.

Mondjuk nekem nem kell ezt gyakran csinálnom, sőt, remélhetőleg soha többé, csak a PIII házát és ezt az egeret akartam megcsinálni.
Esetleg ha még veszek a gép mellé korhű hangszórókat, lehet azokat is kell, de nem tölt el nagy várakozással..

(#80493) zoltanz válasza fpeter84 (#80490) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"pont egy ilyen [3D Prophet 4000XT 64MB Kyro II] kártyán tolom a napokban a Screamer 4x4-et"

Én a TNT2 (3Dfx-ek mellett) szeretem még, elég jó driver támogatása volt, sokminden későbbi játék is elfut vele.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80494) DarthSun válasza fpeter84 (#80490) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egzotikus egy darab, anno is ritka volt, manapság pedig vagy nagy szerencse, vagy sok valuta kell a hozzájutáshoz.

(#80491) frescho : viszonylag veszélyes is, elővigyázatosan kezelve is rájut a szemre/nyálkahártyákra az a atomos Oxigén - O1+O2-O3-O1 rekombináció végigfut a levegőn villámgyorsan, komoly gázálarc, katalizátoros szűrővel adhat csak védelmet

(#80492) FoxiestFox : nekem pld jó sárgán is, jobban látszik mennyire retro. De amúgy a felületen képződik a sárga, CIF- el le lehet súrolni róla, és előtűnik a fehér. Régebben alkalmaztam, de lehet megint megnézem, pld van egy 386, melynek a háza nem is sárga, hanem szinte narancssárga már. Egy előlapot pld 1 óra alatt le lehet sikálni, és nem keletkeznek csiszolási vonalak sem, legalábbis szemmel nem látható.
Nemrég selejtezésből kaptam retro hangszórót, egész jó, bár kissé már ezen is látszik a sárgulás, de kevésbé mint a fotón, a műfény kiemelte némileg.

(#80495) frescho válasza FoxiestFox (#80492) üzenetére


frescho
addikt

Abban már erősen hígítva van. Én töményen használtam Azúrból vásárolva. Úgy igazán ütős.

DarthSun: Nem vagyok nagy parázós, de eljutottam odáig, hogy már drótkorongozáshoz is kesztyűt, maszkot és védőszemüveget veszek. Ha meg olyan vegyszer, akkor kimegyek vele a szabadba ráadásnak, kell még a tüdőm...

Sikálás helyett mostanában a nagy kosz lemosása után inkább berakom a mosogatógépbe a cuccost 60 fokra. Szépen leszed mindent és amíg az asszony az irodában van még csak nem is látja.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#80496) FoxiestFox válasza DarthSun (#80494) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó de az a te ízlésed, de így olyan mintha a veterán autót is leélve tartanád és szétrohadva, mer' úgy látszik hogy retro. Nem mindenkinek pálya így. :D

CIF szétbassza a műanyagot, mikrokarcokat nyom bele mélyen, vékonyít, és ugyanúgy be fog sárgulva csak minden ilyen szeánsszal vékonyítod is.

Igazából eddig egy felületen találtam használhatónak, Thinkpadek gumírozott karcos fedlapján, szépen le lehet csiszolni kicsit mélyebbre hogy eltűnjenek a karcok, de ezt is csak akkor ha nem volt már megcsinálva többször, mert véges a gumiréteg.

(#80497) FoxiestFox válasza frescho (#80495) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja töményen kemény lehet.. nem mernék játszani vele. :Y

(#80498) DarthSun válasza frescho (#80495) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, ott meg finom szállópor képződik, vegyes összetétellel.
Mosogatógépem nincs, ill van, a kezem+szivacs+mosogatószer :DDD

(#80496) FoxiestFox : a veterán autó kicsit más, mint a retro műanyag. Márcsak a biztonság miatt is fel kell újítani. A retro műanyag sárgán is stabil.

(#80499) fpeter84 válasza DarthSun (#80494) üzenetére


fpeter84
senior tag

nagyon sok éve vettem, egy 32MB-os PCI-os kyro2 is van - az biztos hogy ezeket nem itthon találtam hanem németeknél vagy usánkában, de 1-2e forintoknál többet biztos nem adtam értük... már rég fel is adtam, hogy bővítsem a gyűjteményt :(

pont ez volt a tervem hogy pár egzotikus kártyával megnézzem hogy mit villantanak D3D-ben és/vagy OpenGL-el a S4x4-el - mindjárt következik egy 8MB RDRAM-os Chromatic Mpact! 2, aztán sorba áll még egy 8MB NumberNine Revolution 3D és egy 32MB-os Revolution IV is... sajnos úgytűnik a Matrox Parhelia kártyáknak már egyáltalán nincsen win98 drivere, úgyhogy a jelen körből sajnos kimaradnak... a Savage2000 64MB és Xabre200 64MB/400 128MB kártyák valamiért elég fagyogatósak, gyakorlati tesztig el se tudtam vergődni - remélem csak a SiS645 lappal nincsenek jó barátságban és nem megkotlottak álltukban... :(

(#80500) DarthSun válasza fpeter84 (#80499) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Dícséretes projectek :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.