Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81651) DarthSun válasza MasterDeeJay (#81650) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

foglalatvédő :DDD

Jó kis proci ez, hobbigépbe :) Frescho javasolta a 2640v3- at, tuti jó, de az is csak DDR4- et támogat, gondolkodom milyen legyen. Néhány modell van DDR4/3 támogatással is : 2678V3/2676V3/2673V3/2629V3/2649V3/2669V3/2696V3

10e- ért Kínából sem kapni ezekhez lapot...annyiért(vagy ingyen) esetleg kidobott, selejtezett gépből, vagy nagy mák kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#81652) Bile Demon válasza DarthSun (#81649) üzenetére


Bile Demon
őstag

Elég jól megy... És a visszafogott órajel/feszültség miatt a hatásfoka kiterhelve még a Ryzennel is vetekszik. :) (mondhatjuk, hogy abból ami 3x gyorsabb, az cserébe 4x annyit fogyaszt...)

Az 1.3V az úgy 4.7-4.8GHz-hez is elég lenne... (4790K alapján)

A machinist lapon úgy emlékszem, hogy rossz a TDP watt kijelzés és alámér.

A 10C/20T proci kiterhelve úgy 200W-ot biztos bekér. Az all core turbo mod-tól pedig megkíméltem a lapot, mert a 6 csatornás VRM a gyenge pontja. A top flow hűtő valamit segít, de csodát az se tesz.

Bruhe

(#81653) DarthSun válasza Bile Demon (#81652) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Most nézem hogy rosszul írtam, a gyári intervallum : 0.65-1.3V. Tehát a 0.8 körüli olyan szerény-közepes bekérés.
A 2. képmentésen pedig látom hogy - alaplap : 122 Cfok :Y , nem sok az egy kicsit ?,vagy fals kijelzés, most tűnt fel, előtte a procira figyeltem csak. Mindjárt megnézem ismét.

Lehet hogy ez is alámér. All core turbo- t sztem én sem fogom alkalmazni, ha lesz is bele turbora alkalmas proci. Na- ja, nagyobb procihoz azért nem árt a combosabb hűtő.

(#81654) DarthSun válasza DarthSun (#81653) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

BIOS- ban a HW monitornál nincs is alaplap hőfok kijelzés. Gondolom Aida meg valamit odaírt, terheletlenül is 122 fokot jelez, 2 félével is néztem. Tehát sztem ez fals.

(#81655) jokeph válasza DarthSun (#81654) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam is van egy 120 fok+ fals senzor adat a kínai lapon (Shenzen Tech E3.5 s1) , a többi rendben valónak tűnik. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81656) MasterDeeJay válasza jokeph (#81655) üzenetére

Ha jól emlékszem az az északi hídhoz köthető extra szenzor ami persze nincs fizikailag kiépítve a lapon. Talán mintha biosban is lenne valami pch thermal néven. Valami dokumentációban lehet benne lesz és utólag berakható ha nagyon kell, bár értelme nem sok lenne mivel nem jellemző azokra a chipsetekre a nagyon melegedés.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81657) jokeph válasza MasterDeeJay (#81656) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az enyémen felesleges volna összepakolni, Q67-es PCH van rajta, kb. hideg szokott lenni. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81658) Bile Demon válasza DarthSun (#81654) üzenetére


Bile Demon
őstag

Machinist lapon is van egy 122fokos szenzor. Akkor most már tudom miért.

Bruhe

(#81659) fpeter84


fpeter84
senior tag

Most nálam kompatibilitási nyűg lehet a 486 lappal, vagy a DOS-os éra legvégén is még ennyire sok erőforrást foglalt a hang? Adott a 133@160MHz-es Am5x86. Eddig egyetlen hangkártya működött normálisan a lapban, egy ES1989S Allegro-1 PCI - ez DOS és windows alatt is szépen szól. Megy vele a Duke3D, GTA - de iszonyatmód játszhatatlanra lassulnak! Ha hang nélkül indítom, teljesen tűrhető, ha hanggal akkor diavetítéssé válnak... Itt most valami driver összeveszés lehet, vagy ez még teljesen normális ebben az időben? A GTA-ra azt találtam hogy min P1 75MHz kell neki, amit a PR rating szerint 160-on túlteljesít az Am5x86 - de a hanggal kapcsolatban nem találatam megjegyzést, hogy de ha az is kell akkor erősebb gép kell alá...

(#81660) KROK640 válasza DarthSun (#81649) üzenetére


KROK640
veterán

Na, így már összeállt szépen :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81661) KROK640 válasza DarthSun (#81653) üzenetére


KROK640
veterán

Ez tuti mellé mér, ha 122 fok lenne az alaplapod, azt észre vennéd szerintem :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81662) benedekco válasza fpeter84 (#81659) üzenetére


benedekco
addikt

Nem lehet hogy a pci órajelet nem szereti a hangkari?
Nekem nem volt gond SVGA-val tolni a Duke3D-t az am486 120MHz-en az tuti ott AWE32 adta a zajt.

Szerk: Bocsi, ISA hangkarikról volt szó. De mi van akkor ha visszamész egy hagyományosabb órajelre?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81663) arn


arn
félisten

Megint a chiphiany… [link] ordas nagy kamu az egesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81664) fpeter84 válasza benedekco (#81662) üzenetére


fpeter84
senior tag

kipróbáltam 33-as FSB-vel is az ES1989 Allegro-1-et és ugyanaz... ha nincsen hang teljesen játszható, ha van akkor diavetítés - zene nélkül csak hangeffektekkel is próbáltam legbutább minőségben a Duke3D-ben, mert ennek a midije már szoftveres, nem esfm, de ugyanaz... akár zene, akár effektek, diavetítés lesz a játék... no az esscfg-ből van jópár verzió, lehet végigzongorázok párat, hátha van rá hatása, ha azt mondod hogy neked kisebb vason is ment már hanggal együtt jól

ezen felül van még CM8378 PCI kártyám - bár windows alatt többé kevésbé, kicsit recsegősen működik, de DOS alatt hiába inicializálja a drivere, egyik játék sem hajlandó használni, már rögtön a 220-as port csekkolásán elbukik... érdekes mert a drivere meg hangerőszabályzója látja ott

van még egy ES1868 ISA, de ezzel még nem jutottam dűlőre, a 486-on egyszerűen nem hajlandó sehogyan sem működni... más P1/P2/SlotA gépben már van ahol megszólalt, van amelyikben észre se veszi hogy van valami az ISA slotban, szóval nem tudom eldönteni hogy hibás vagy inkompatibilis lehet e

aztán van még egy CT5880 és egy ES1373 chipes SB128 PCI-om is - más gépekben kifogástalanul működnek, az egyik megy ensoniq és creative driverrel is, a másik csak az utóbbival, de a 486-ban mindkettő EMM386 kékhalálba fut a DOS driver inicializálásakor - erre se tudtam még rájönni hogy mi okozhatja, van e megoldás...

aztán van még Live-om meg Audigy-m is, de azokat már meg se próbáltam belerakni a 486-ba :D

(#81665) KROK640 válasza arn (#81663) üzenetére


KROK640
veterán

Ez engem kicsit sem lepett meg, sőt, az lepett volna meg, ha nem így van. Rekord bevétel borítékolható volt már az év első felében.
De amikor azt mondom, hogy lehet, hogy a VGA gyártók is benne vannak ebbe a cripto lufi fújásba, akkor sokaktól azt kapom meg, hogy meg lapos föld meg összeesküvéselmélet... pedig egyre inkább az a gyanúm, hogy DE. Elég csak arra gondolni mikor kiszivárgott az NVidia nem bányászós driverére a megoldás, magától az NVidiától. Vagy, hogy az AMD azt a VGA szintet adja most 120 ezerert (ami valójában inkább 220-240), amit 3-4 éve 30-40 ezerért kaptunk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81666) DarthSun válasza jokeph (#81655) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

+MasterDeeJay, Bile Demon, KROK640, jokeph : köszönöm a visszajelzéseket, megnyugtató, rossz kijelzés/nem létező adat pótlása 120+ értékkel.

(#81664) fpeter84 : Am5x86- al már jól kéne mennie a hangnak. Ott ha jól emlékszem SB- k vannak nálam. Kettő brand gépben Opti- k, VLB vs PCI S3 tesztben Awe64 ment, a VLB- sbe pedig ALS100 került véglegesre. Egyik kombinációban sem tapasztaltam a leírt belassulást. Valami ütközés lehet ott, vagy nem komálja a lap, esetleg valami hiba van rajta - csak tippek.

[ Szerkesztve ]

(#81667) arn válasza KROK640 (#81665) üzenetére


arn
félisten

A dragabb kartyak ara eros zuhanasnak indult, de a bitcoin megint elindult felfele :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81668) benedekco válasza fpeter84 (#81664) üzenetére


benedekco
addikt

Pedig a Live-nak van dos alatt SB16 támogatása, persze kell neki a compatibility driver ami extra memóriát eszik, de nem emlékszem most hogy ez mennyire volt számottevő, de én is így használtam annó és Duke alatt is ment ez tuti.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81669) arn válasza fpeter84 (#81664) üzenetére


arn
félisten

Bug. Korabban a swmix elegge megfogta a gepeket, csatornaszamtol fuggoen, de itt mar nem szabadna olyan latvanyos lassulasnak lennie (amugy lassabb hanggal).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81670) DarthSun válasza arn (#81667) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez a mizéria már velünk marad végleg - bányászat, covid, crypto-pénzek, spekulációk, a végtelen történet elkezdődött.

(#81671) DarthSun válasza benedekco (#81668) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Működik a Live DOSdrivers nálam is, néhány lapon, néhányon meg nem, válogatós. Mondjuk Socket3- ban nem próbáltam, abba inkább korábbi kártyákat érdemes sztem, a Live már nagy falat neki.

(#81672) Fred23


Fred23
nagyúr

Modbin betöltve:

(#81673) DarthSun válasza Fred23 (#81672) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pofás, jó sokféle opció van benne. Ez most beflashelt BIOS, vagy egy indított program ?

(#81674) Fred23 válasza DarthSun (#81673) üzenetére


Fred23
nagyúr

Csak egy indított progi, amibe betöltöttem a lementett BIOS-om, amit így már tudok alakítgatni. Eszembe jutott, letöltöm a lapomhoz hasonló többi lapét is, és hasonlítgatni fogok. 4 változata van a lapomnak az eddigi kutatásaim alapján. :DDD

(#81675) DarthSun válasza Fred23 (#81674) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Belemerültél rendesen, persze úgy az igazi :)

(#81676) benedekco válasza DarthSun (#81671) üzenetére


benedekco
addikt

S3-ba szinte biztos, hogy valamilyen SB-t vagy GUS kártyát tennék. Nekem csak a szopós emlékek vannak bármilyen 3rd parti karival. Opti recseg, ESS laggol, driverek hol mennek hol nem (egyik játékban SB Pro, másikban SB 2.0). Persze ez kizárólag a saját tapasztalat, de akárhova mentem hang problémákkal küszködőkhöz ott ez volt a gond.
Live-ot csak mint tesztelésre gondoltam, biztos nem raknám egy 486-ba komolyabban, az pentiumba ott is inkább annak a tetejébe való valami MMX-es gépbe minimum, win-es progik mellé.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81677) frescho válasza DarthSun (#81651) üzenetére


frescho
addikt

Neked most DDR3 vagy DDR4 van? 2640 mind a kettőbe akad. Azok az olcsó procik tetején voltak, elég gyakoriak és már nem annyira lassúak.

fpeter84: Elvileg holnap elérem az ásatással a megfelelő réteget, a könyves dobozok mögött kell, hogy legyen a NYÁK. Már ha megvan....

Közben befutott egy pár más fajta hamis blue pill. Ebbe legalább a szoftver bement, majd megpróbálom átforrasztani, hátha működik.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#81678) DarthSun válasza frescho (#81677) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hibrid lap ez, 4xDDR3+4xDDR4 foglalat van rajta. Most 4x8GB DDR4 van benne, mert a 2609v3 csak DDR4- et támogat, meg amúgyis DDR4- el akartam először tesztelni. A lap adatai a gyártói oldalon, valamint ott látható hogy mely procik mennek benne DDR3- al is. Bár lehet aztán hogy a DDR4- ek maradnak benne végleg, még gondolkodom a végső variáción.

(#81679) frescho válasza DarthSun (#81678) üzenetére


frescho
addikt

Az a baj, hogy a v4 még mindig drágább a v3-nál, ráadásul az Intel ott ment el a fogyasztási gondok miatt a sok mag felé. A 3640 sweet spot. Persze van gyorsabb asztaliba, de az nem lesz olcsóbb. Talán a 1650 v4 6 maggal, de magasabb órajellel 40k körül, de az sem olcsó már. Mondjuk all core-t ráhúzva a 2640 v4 10 magjára már más liga, hacsak nem single thread-ről van szó. Közben ott a fogyasztás is, szóval nehéz. 2643-at ajánlanám, de az nem olcsó. Problémás, ha van DDR3, akkor van olcsóbb választék. De ezt neked kell tudni mit akarsz :)

https://frescho.hu

(#81680) DarthSun válasza frescho (#81679) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja hogy a v4- ek is mennek ebben, nem is figyeltem eddig. Nonotree- n fent van a teljes CPU support listája a lapnak, hát van választék bele. Nézegetek egy darabig, kérdés mit lehet egyáltalán beszerezni, és mennyiért.

Az Általad említettek :
Intel Xeon E5-1650 v4 6C/12T 3.60GHz 4.00GHz DDR4 1600/1866/2133/2400 Support
Intel Xeon E5-2640 v4 10C/20T 2.40GHz 3.40GHz DDR4 1600/1866/2133 Support
Intel Xeon E5-2643 v3 6C/12T 3.40GHz 3.70GHz DDR4 1600/1866/2133 Support
Intel Xeon E5-2643 v4 6C/12T 3.40GHz 3.70GHz DDR4 1600/1866/2133/2400 Support

Ezeket is néztem (DDR3/DDR4 is):
Intel Xeon E5-2649 v3 10C/20T 2.30GHz 3.00GHz DDR3 1866, DDR4 2133 Support
Intel Xeon E5-2629 v3 8C/16T 2.40GHz 2.60GHz DDR3 1866, DDR4 2133 Support

Nem fontos a magas órajel. Lényeg hogy Xeon, sok maggal. Meg egyenként majd megnézem CpuWorld- on és az Intel oldalán is a TDP- ket. 100W környékén kéne maradni, már a VRM kímélése miatt.

Amúgy már a 2609- el is pont az a poén hogy direkt csak 1.9GHz, de 6core Xeon.
Nagy szerencse hogy egyáltalán megjött és működik a lap. Számomra a kis procival is brutal feeling. Anno mikor megérkezett Benedekco csomagja, megláttam a procit, gondoltam de jó lenne hozzá egy lap, mára megvalósult.
Mint említettem párszor, hobbigép, meg amúgyis régebbi videokártya marad benne véglegesen, valszeg GTX285, vagy HD6850. De tesztelem a még kisebbeket is, pld 6600GT, már ha elindul benne.

(#81681) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sikerült rájönnöm hogy mi okozta a lassulást: DMA akadás valamivel... Bár az everest szerint semmi más nem használja az 1-es DMA-t, ami az Allegro defaultja lenne, de a gyakorlatban mégis összeveszik valamivel - bár szól vele, de az említett diavetítést okozta Duke3D és GTA alatt, a Doom2 pedig lefagyott indításkor... Windows alatt a legacy eszköznél át lehet állítani a DMA-t 0 vagy 3-ra és helyreáll a rend, de DOS alatt hivatalosan nem lehet átállítani... Azért összecsipegetett morzsák alapján mégis sikerült: az essaudio.ini-ben lévő megfelelő hex értékek manipulálásával lehet állítani az SB portot, IRQ-t és DMA-t is. A Doom2 pöccre indul és szól, a Duke3D is mostmár nem csak szól, de gyors is. A GTA-nál annyi szépséghiba maradt, hogy a setup-ja nem képes autodetektálni, manuálisan megadva is error-ba fut, viszont ha kézzel beírom a helyes értéket a játék dig.ini konfigjába, akkor tökéletesen szól és élvezhető a tempója...

Egy alvás után majd megnézem ilyen szemmel az SB128-akat és Live-ot is hogy hátha sikerül úrrá lenni az EMM386 kékhalálon, illetve az ES1868-at is górcső alá vetem ismét...

Azért beterveztem még valamilyen ALS chipes kártya beszerzését is, illetve lehet vadászok egy FM801-est is - régről nagyon rossz tapasztalataim vannak vele: recsegett, ropogott több konfigomban is a windows alatt - az már nem is rémlik, hogy a DOS támogatásával kísérleteztem e... Meg még megpróbálok felhajtani egy ESS Solo-1 -est is az Allegro-1 mellé, mert bár ennek az utóbbinak kellemes a softmidi zenéje, de azért az ESFM prüntyögése mégiscsak szívmelengető :)

(#81682) frescho válasza DarthSun (#81680) üzenetére


frescho
addikt

Kis szakmai büszkeség/háttér: Az adatok mellé meg kell nézni az árakat és máris lehet dönteni. Mivel évekig ez is a munkám volt, ezért az ár/érték arányt árgus szemekkel figyeltem és természetesen a kedves igénylők által használt szoftverekhez valót válogattam. Pont a héten hallottam vissza, hogy régebben a konkurenciánál dolgozó ember meglepődött, hogy mennyire hatékonyan a vas állományunk és a kihasználtság. Természetesen ebben a rendszermérnöki csapat keze is vastagon benne van akiket egy ideig vezettem, de már csak "házasságban élve" osztjuk meg a véleményünk egymással. Végülis így is beleugatok a dolgaikba a partvonalról még ma is, ja és Fülén rendszeresen leverem őket Dynablaster-ben. :D A hálózatosokkal viszont vigyáznom kell, mert gyúrnak a játékra...

https://frescho.hu

(#81683) arn válasza fpeter84 (#81681) üzenetére


arn
félisten

A kollega jol irja - dosos jatekhoz rendes blaster kell :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81684) KROK640 válasza arn (#81667) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos még mindig semmi olyan nem történt a piacon ami beleférne az akció rádiuszomba. És mint mondtad a bitcoin meg megindult megint felfelé :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81685) envagyok válasza KROK640 (#81684) üzenetére


envagyok
veterán

Meg kell várni az intelt.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81686) arn válasza KROK640 (#81684) üzenetére


arn
félisten

Igen, egyelore osszetorlodik a kartyak ara, ami fura - eddig mindig az alsobb regio volt suru, feljebb sokkal tobbert kaptal alig tobbet. Talan ebbol is latszik mennyire mesterseges az egesz arazas jelenleg.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81687) fpeter84 válasza arn (#81683) üzenetére


fpeter84
senior tag

de gondolom az SB128 meg Live sem számít már igazán blasternek ilyen szempontból

(#81688) arn válasza fpeter84 (#81687) üzenetére


arn
félisten

Jah isas blasterre gondoltam lehetoleg opl3al :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81689) KROK640 válasza envagyok (#81685) üzenetére


KROK640
veterán

Nem hiszem, hogy csodát fog művelni, vagy jelentősen segítene rövid távon.

1. Amennyire tudom, közös nodeon készül az AMD kártyáival, vagyis nem az lesz hogy lesz Xdb AMD és Ydb Intel kártya, hanem lesz X-Ydb AMD kártya és Ydb Intel kártya.
2. A driverek meglehetősen kiforratlanok lesznek kezdetben szerintem, ahogy a játékbéli támogatásoktól sem várok csodát
3. Amennyire tudom, az Intel semennyire sem korlátozza a bányászatot, vagyis úgyis a bányászokhoz megy ez is :( De ha nem, akkor is, amennyiben startkor nincs elég kártya, akkor a scalperek majd elintézik ezt is :(
4. Amilyen árak vannak most alapból, az Intelt semmi sem gátolja meg, hogy magasabb áron adja. De egy jól hangzó MSRP ár sem jelent semmit :(

A cripto (de minimum a bányászatának) a betiltása oldaná meg ezt a problémát, hiszen egyrészt rengeteg használt VGA szabadulna ki a piacra, ami alaposan letörné az árakat, másrészt a kereslet csükkenésével az új VGAk ára is normalizálódna, harmadrészt egy ekkora árasztás esetén a scalperek nem tudnák felvásárolni a hirtelen szabadult készéleteket, és végre annak jutna a VGA akinek 1-2-3 évvel ezelőtt gyártották, vagyis a usernek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81690) DBob


DBob
őstag

Látott valaki 3Com driver / ftp / firmware archívumot valahol?

Lenne egy switch ami régóta nálam van, nem használtam aktívan, most bedobtam volna üzembe, és nem igazán stabil a web management felülete. HP vette meg ugye 3Com-ot, de el is zártak minden toolt a közösség elől azonnal.

(#81691) fpeter84 válasza DBob (#81690) üzenetére


fpeter84
senior tag

archive.org esetleg nem tudja előbányászni? rengeteg dolgot tudtam vele előteremteni akár 10-20 éve már nem is létező/megváltozott tartalmú oldalakról is

[ Szerkesztve ]

(#81692) arn válasza DBob (#81690) üzenetére


arn
félisten

Mennyire regi?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81693) DBob válasza fpeter84 (#81691) üzenetére


DBob
őstag

Körbenéztem, de semmi érdekes. Aloldalakig el lehet jutni az eredeti 3Com oldalon, de fájlokat nem találni itt sajnos.

(#81694) DBob válasza arn (#81692) üzenetére


DBob
őstag

A legutolsó firmware frissítés hozzá release notes szerint 2008-ban készült. A switch maga talán 2-3 évvel idősebb csak. Tehát eléggé koros példány.

Egy 3Com Baseline Switch 2250 Plus (3C16476BS) amúgy, ami belül is kiváló műszaki állapotnak örvend; az-az nincs semmi por, semmi égésnyom, semmi púpos kondenzátor vagy más probléma. Sőt, még forgalom is van a portokon.

A gond, hogy a web felület nem érhető el, mert belefagyott legutóbb is két menüváltás közé. Azóta DHCP-n sem kér IP-t. Lehet resetelte magát egy fix IP-re (feltéve ha az default neki). A még nagyobb gond, hogy 1.0.0.0 minden azonosítója, és ehhez is legalább 3 frissítést adtak ki. A webfelület meg kell az LACP konfigurációhoz, ahova szánom.

3Com v6 discovery tool megvan, bár nem fut Win10 alól. Majd kerítek neki egy XP-s gépet. De ha sikerül elővarázsolnom újra a web management felületét, mindenképp rá akarom húzni a legfrissebb firmware-t.

(#81695) DarthSun válasza frescho (#81682) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor főleg, Intel vonalon 101% hogy jobban vágod. A keresési metódust hasonlóan gondolom én is, de azért lehet hogy zaklatlak vélemény-kikéréssel.
Intel lényegében kimaradt a saját hobbi/retro történelmemben, nekem már a P4 és a 775 is viszonylag későn lett és tanulandónak minősült :B .

(#81696) frescho válasza DarthSun (#81695) üzenetére


frescho
addikt

Inkább csak szerver vonalon. AMD is van, mert biza az jobb lenne. Csak a szállítással vannak gondok nem is kicsit.

Nade a lényeg mára, hogy elindult a kék. Valahogy sikerült legányolnom a nem éppen jól sikerült kínai blue pillt és sikerült felforrasztani egy jobban működőt. Ebből már rendelhetek többet, mert szépen működik :)

https://frescho.hu

(#81697) FoxiestFox válasza frescho (#81696) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Menő az a Barracuda. :D

(#81698) DarthSun válasza frescho (#81696) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerver vonalon én is, meg AMD is volt egy darabig, de én nem Assy- n voltam, hanem minőségellenőr. És ugye ezek nem normál ATX home-desktop lapra integrált cuccok voltak, hanem lepedő-szerver lapok, mesélhetnék, de további részletekbe nem mehetek, mivel nyuggerbe távozáskor, a titoktartási záradék is előttem figyelt, és természetesen aláírtam...

Brutál szép az a kék, előzetes instrukciód alapján már van némi fogalmam is róla. A Barracuda címke meg üt, bár nemtom mi van alatta...ilyen néven a PC- s vinyókat ismerem.

szerk : most látom hogy ebben is vinyót takar a Barracuda felirat.

[ Szerkesztve ]

(#81699) frescho válasza DarthSun (#81698) üzenetére


frescho
addikt

Topiclakónak hála jutottam hozzá. Egy ideje rakosgattam, de itt jó helye lesz. 4GB, teljes magas vinyó. Szép flex hanggal. A kékből megcsináltam a külső verziót is. DB 25-re megy és a gép meletti ZIP-et is ki tudom váltani vele. Emuban felmásolok mindent ami kell egy image-be és máris át tudom vinni az adatot. Mondjuk a System 7.0.1 2G partíciókat kezel, de a gyári 40MB-os vinyóhoz képest ez végtelen helyet jelent.

FoxiestFox: Köszi, nem csak szép, de gyors is.

https://frescho.hu

(#81700) KROK640 válasza frescho (#81696) üzenetére


KROK640
veterán

AZta!!! Nem semmi konfig!
(majd eredményeket is kapunk?)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.