Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) envagyok válasza fatpingvin (#89000) üzenetére


envagyok
veterán

Hát igen :DDD
Nálam az i7-8086k pc-men ott lóg egy USB 1.44MB , és egy Commodore 1541-II Floppy, egy USB-sata-IDE átalakító dokk, CF, stb. Memóriakártya olvasó, és tervben van, de még nem tudom hogyan egy 5.25-ös Floppy felcsatolása is.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89002) fatpingvin válasza envagyok (#89001) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem amíg volt asztali gépem, az is ilyen volt. volt benne külön IDE vezérlőkártya, riserekben FireWire és SCSI HBA-k, floppy, külső ODD-k, SCSI HDD rack benne vinyóval...

most a laptopnak már csak egy SAS HBA jutott :O

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#89003) envagyok válasza fatpingvin (#89002) üzenetére


envagyok
veterán

Ja az usb cd/dvd írót el is felejtettem írni.
:DD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89004) DarthSun válasza fatpingvin (#89000) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:) A szokásos overkill mánia, itt most az oprendszer a retro. Haswell- nek már nincs XP támogatása, de megoldottam. Nemrég a proci speedsteppet is sikerült, manuálisan, futó XP alatt tudom állítgatni 12->28x- ig. Turbo(3.4GHz) nincs továbbra sem, de talán elég a 2.8GHz :D az XP alatt futtatható cuccoknak. Win10 alatt természetesen megy a turbo, oda nem is árt.

(#89005) fatpingvin válasza DarthSun (#89004) üzenetére


fatpingvin
őstag

mit mondjak, nekem azt dobta a gép :D mondjuk néha azért elmélázom rajta hogy igencsak nem lenne rossz erre a laptopra egy normális RS232-es port. jobb lenne a hálózati kütyüket nema hálózaton keresztül macerálni, na :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#89006) DarthSun válasza fatpingvin (#89002) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Külső ODD nálam is van kettő, DVDRW és BDRW is. A Haswell- hez meg direkt olyan házat vettem amiben van még ODD hely.
A Phenom-II- ben meg van még floppy-drive is :

(#89007) envagyok válasza fatpingvin (#89005) üzenetére


envagyok
veterán

Találtam egy ilyen érdekességet:
[link]
Itt ezt írják legjobb ár-értéknek: [link]

Közös vásárlás érdekel valakit?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89008) fatpingvin válasza DarthSun (#89006) üzenetére


fatpingvin
őstag

szép, korrekt :) és eszembe juttatja hogy a SB hangkártyát használatba kéne tenni megint :D már csak azért is mert van rajta firewire vezérlő.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#89009) fatpingvin válasza envagyok (#89007) üzenetére


fatpingvin
őstag

jaja, ezt már én is néztem anno, amitől nagyon szomorú vagyok hogy a catweasel kártya már így kb nem létezik.

mennyire jönne ki per kopoltyú ha közösen rendelünk?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#89010) DarthSun válasza fatpingvin (#89008) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:R
Kedvelem én is az SB sor retro, és későbbi modelljeit is. Live, Audigy, X-Fi vonal. Persze egy célirányos DAC megveri őket hangminőségben, viszont kevesebb a szolgáltatása és nem tudja a retro featurákat.

(#89011) envagyok válasza fatpingvin (#89009) üzenetére


envagyok
veterán

Nem tudom.
Kanadai dollárban ír 37-et, azt most kb 295ft-al kell szorozni. Erre valami adót számolnak még rá, 13%-ot, szállítási költséget meg a rendelés véglegesítésekor adják meg. Azt meg kellene kérdezni, hogy Magyarországon rájön-e még egyszer Áfa+ügyintézés.
De ha nagyobb tétel összejönne, lehetséges tudnánk egyeztetni valami jobb árat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89012) fatpingvin válasza DarthSun (#89010) üzenetére


fatpingvin
őstag

van célirányos DAC is, viszont nekem meg főleg ugye az kell a dolgaimhoz hogy minél nyersebben visszaadja a hangokat, akár felvétel, akár lejátszás frontján, nenyúljon bele, ne simítson semmit, csak reprodukálja a jelet. hogy tud FW-t is mellé az egy szuper extra.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#89013) fatpingvin válasza envagyok (#89011) üzenetére


fatpingvin
őstag

én azért kérdezem mert nem fogok tudni nagyobb tételt meghitelezni, inkább tájékozódom.

egyébként simán lehet hogy azzal is jobban kijövünk ha megvesszük hozzá az alkatrészeket, helyi cégnél legyártatjuk hozzá a panelt, akinek van pákája meg rutinja az ilyenekben az összerakja aztán beárazzuk nullszaldóra az egészet. szerintem olcsóbb lenne, főleg hogy nem kell semmit reverse engineerelni, fent van minden hozzá githubon.

ebből én az összeszerelést tudom vállalni meg esetleg a panelra a rendelést intézni, bár sztem ez is olyan lesz hogy 10 darab alatt nem is érdemes belekezdeni.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#89014) envagyok válasza envagyok (#89011) üzenetére


envagyok
veterán

Ebayen 29€+3€ szállítást ír Írországból, az EU tag, de ott csak akkor van értelme együtt rendelni, ha ad árengedményt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89015) envagyok válasza envagyok (#89014) üzenetére


envagyok
veterán

Találtam még olcsóbban.
[link] 26€ free shipping kupon : KEIRFRASER
[link] 21.99€ shipping 2.9€
A második az olcsóbb.
Azt nem is éri meg együtt rendelni, mert a szétpostázás többe kerül.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89016) fatpingvin válasza envagyok (#89015) üzenetére


fatpingvin
őstag

és valóban. ezt a webshop linket elmentem, ez tényleg jó árban van és nem érdemes ennél több erőforrást belenyomni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#89017) envagyok válasza fatpingvin (#89016) üzenetére


envagyok
veterán

Mind ugyanannyira jön ki, mint az ebay.
Az áfát csak az uccsó pillanatban adják hozzá :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89018) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mivel S939/Via/AGP lapot nem valószínű hogy tudok szerezni, beindult a csakazértis késztetés. Korábbi lapra nem extra-overkill a Win98, hát akkor gondoltam, telepítem későbbire ;] Kutakodtam és látom hogy egész modern PCIe rendszerekre is mennek a telepítések(natívan, nem virtualizáció), tehát a stílust nem én találtam ki.
Mondjuk a címke 2 helyen is : őrültség. Azonban elég jó a recept. Legalábbis a logikája, a registry módosítás hibás, próbáltam régebben, a leírtak szerint tuti nem megy. Nem gond, van nyers 512MB fölé tornázott, telepített 98- am(valamint DDR2- ből 512- es ramom, DDR3- ból már asszem 1GB- os a legkisebb). Ha viszont a többi instrukció jó, akkor van esély, rárepülök a projektre.

Jöhetett volna a P-III/Tua projekt, elő van készítve, de a 939- es lapom balesete annyira bosszant, hogy valahogy folytatnom kell a projektet...

(#89019) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Valaki össze tudná foglalni pár szóban, hogy a P1 lapokon a cache TAG RAM külön chip mire való, illetve miért lehet az, hogy van lap amin rajta van, másikon meg nincsen? Találtam rá példát ahol pontosan ugyanaz a cache chip van a lapon és az egyiken van TAG, másikon nincsen mellette...

ASUS P5A rev 1.06 - itt van TAG a fél megás T35L6464A-5Q mellett, szintén ASUS P5A rev 1.06 - de itt meg nincsen TAG RAM a T35L6464A-5Q társaságában

Van nekem is egy P5A lapom, amin eredetileg volt mindkettő, de úgy került hozzám hogy fagyott a BIOS POST, nem indult el rajta az oprendszer... Véletlenül rájöttem, hogyha letiltom az external cache-t akkor már megy minden ahogy kell - csak ez nyilván okoz némi sebesség veszteséget. Megpróbálnám lecserélni, de felvetődött bennem a kérdés hogy akkor most elég csak cache chipet keríteni (eddig ezt találtam), vagy valami hozzá illő TAG RAM is kellene?

(#89020) Czo válasza fpeter84 (#89019) üzenetére


Czo
őstag

Az "adatok" ugye a cacheben vannak, de kell egy "tablazat", hogy milyen adat, hol van. No, ez van a TAG RAM-ban. A cacheable terulet "reasonable" mertekehez merten ez altalaban benne van a chipsetben. Viszont, ha a chipset tamogat "kulso" TAG RAM-ot is, akkor novelheto a cachelheto terulet merteke.

[ Szerkesztve ]

(#89021) envagyok


envagyok
veterán

Raspberry Pi emulálhat ISA hardvereket (ha valami épp nincs kéznél) [link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89022) zoltanz válasza zoltanz (#88994) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kiegészítés.
2020 óta az Intel-nek Desktop-on van normális Compute teljesítményt nyújtó IGP -je (IrisXe). Akkor is lemaradás (cirka 6 év) az AMD, Apple már okostelefonon a gépitanulásnál jár. :DDD
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#89023) jokeph válasza zoltanz (#89022) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ami valóban nem lenne rossz, csak desktop CPU-kban nem nagyon futottam vele össze. :D
A mostani UHD7xx-től sem voltam elalélva, bár a korábbiakhoz képest határozottan erősebb, de az AMD megoldásához képest még így is haloványka.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#89024) envagyok


envagyok
veterán

5.25" floppykat állított már be ? (Alignálás)
Sajnos valamelyik floppym nem pontos, jó lenne tudni melyik pontatlan.
Nehéz beállítani?
Imagedisk programról hallottam, hogy tudja.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89025) Czo válasza fpeter84 (#89019) üzenetére


Czo
őstag

Meg erdekesebb ez a dolog :D A chipset a lapokon ALi M1541. Ehhez itt talaltam datasheetet.

Ezt irja a cache szekcioban:

Ami itt "fura", az, hogy "reserved" a beepitett TAG ram. Ha tovabb gorgetek, akkor jon egy tablazat, hogy ilyen-olyan cache meretek mellett, mekkora a cachelheto ram terulet. Itt nincs olyan opcio, hogy nincs TAG ramod:

Ha az elobb irt "reserved" reszes ize igaz, akkor lehet, hogy az a lapod, amelyiken nincs TAG, ott a chipsetben benne van a 16k10 meretu TAG? Vegulis, amelyiken van TAG-od, ott a 10. heten keszult a chipset, amelyiken nincs, ott a 46. heten (ugyonabban az evben). Az egyik, szinte az ev eleje, a masik szinte, az ev vege. Kar, hogy nem talaltam ujabb reviziot ebbol a doksibol, mert a vegen levo tablazat alapjan, ez egy 98 nyaran keszult verzio, a chipseted pedig egy evvel ezutan keszult.

(#89026) Czo válasza Czo (#89025) üzenetére


Czo
őstag

Ujabb erdekesseg, hogy a TAG-od ugye 32k8, a cache chiped 512KByte, viszont ilyen kombinacio nincs is a tablzaatban... Szoval, tenyleg kene ujabb revizio ebbol a doksibol.

(#89027) envagyok válasza envagyok (#89024) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt az imagedisket megpróbálná valaki elindítani?
[link]
File névvel indítom, aztán olvasási hibát jelez :/, de mikor már félig elindul, így használhatatlan.
De több floppyval, lemezzel próbáltam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#89028) FF23


FF23
senior tag

6600 GT-hez kezdetnek:
CPU alapon:

Kis tuning -nem végleges:

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#89029) jokeph válasza FF23 (#89028) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
CPU mennyin fut ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#89030) FF23 válasza jokeph (#89029) üzenetére


FF23
senior tag

4Ghz-en. Olyan rég foglalkoztam ezzel az alaplappal, hogy elfelejtettem a beállításokat. Megy ez még feljebb, de ahogy nézem i5-ökkel és ryzenekkel szemben nincs sok esélye.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#89031) Fücsök007 válasza FF23 (#89030) üzenetére


Fücsök007
őstag

Persze hogy nincsen. :DDD XP alá natív támogatással az ivy bridge széria a legerősebb az asztali alaplapokból, azok között van 2 és 3 PCI foglalatos régebbi kártyákhoz. :K

(#89032) FF23 válasza Fücsök007 (#89031) üzenetére


FF23
senior tag

Én a táblázatra értettem. Nincs is c2d/q, csak i5 meg ryzen.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#89033) Fücsök007 válasza FF23 (#89032) üzenetére


Fücsök007
őstag

Jah. :DD Nagyon hiányos még a lista. :D

(#89034) jokeph válasza FF23 (#89032) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha eljutok addig, bepattintok az X38-as lapba egy C2D E8500/Xeon E3120 párost.
Az E8500-am tuti megy 4,4 GHZ+-ot. :D
P5Q-val is érdemes lehet megnéznem, abban az X3360-as Xeon is megfutotta a 4GHZ-et. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#89035) DarthSun válasza FF23 (#89030) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

4GHz- en nagyon jó eredmény S775- el. Beírjam vagy még növeled az eredményt és utána ?

(#89036) DarthSun válasza jokeph (#89034) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A P5Q az jó lap ? Olyat zsákoltam be most. Kevésbé értek a 775- ös korszakhoz, csak korai verzió van. A P5Q az olyan kb középidős a korszakban ? :U

(#89037) Fücsök007 válasza DarthSun (#89036) üzenetére


Fücsök007
őstag

A korai és középidős P5Q/P5Q Pro lapok jól mennek tuningban, a késői Pro Turbo lapok csak Duo procikkal mennek jól, a Fet-ek nem olyan erősek rajta. :(

(#89038) FF23 válasza DarthSun (#89035) üzenetére


FF23
senior tag

jokeph - Á nem fontos, csak pánikolok :D

Ilyenkor vagyok mérges, hogy nem fotózom le a beállításokat, most nem tudom hogy mentek a ramok 1800MHz-en.

4,5GHz, még próbálkozok kicsit :)

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#89039) DarthSun válasza Fücsök007 (#89037) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

No, ezt sem tudtam :R . Volt ott valami ProTurbo lap is, ahol vettem, de mondom SLI úgysem kell, meg a sima P5Q- hoz adtak procit+ramot is, és ez a pakk olcsóbb volt mint a ProTurbo proci+ram nélkül. Meg a sima P5Q hűtőbordái jobban néznek ki :DDD :B , meg úgy az egész lap is jobban tetszik.

(#89040) DarthSun válasza FF23 (#89038) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez már a 2. hely :Y

szerk : azt a grafika-butító tweaket használod ? Mi is a neve, elfelejtettem...? :B

[ Szerkesztve ]

(#89041) FF23 válasza DarthSun (#89040) üzenetére


FF23
senior tag

Sosem használok ilyeneket. Nagy teljesítmény-vsync off, ennyi.

Nem tudod, hogy a rivatunerben oc-nál ezt a tesztelő izét hol lehet kikapcsolni? A 600MHz-et már nem engedi. Lehet, hogy tényleg sok, de szeretném látni :D

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#89042) DarthSun válasza FF23 (#89041) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor még szebb az eredményed.
Ja, látom 595- ön van a GPU- d, 600- at már nem engedi :U ....nemtom sajnos, nem is tudtam hogy van valamiféle beépített max határ, melyet ki lehet iktatni. Kollégák közül valaki lehet tudja, mondjuk pld Alpi, ő elég sokat OC- zik.
Én bele sem futnék ebbe, mert nem megy annyit a 6600GT- m.

(#89043) FF23 válasza DarthSun (#89042) üzenetére


FF23
senior tag

Nem, azt 750-ig lehet állítani, hanem amikor rányomsz a Test-re és feldob egy ablakot, hogy szerinte ez már nem lenne stabil és nem is engedi azt a frekit beállítani.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#89044) DarthSun válasza FF23 (#89043) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja értem, de olyanba még nem futottam bele. VGA húzásnál olyanom volt csak hogy engedte a tesztet, be is állította a magasabb frekit, elfogadta, de 3DMark alatt mégis hibák voltak a megjelenítésben, tehát valójában mégsem bírta a jóváhagyott tuningot.

(#89045) FF23 válasza DarthSun (#89044) üzenetére


FF23
senior tag

Ilyen is előfordult már, de most nekem képhiba nélkül lefut a 3dm2001 595/640-en és sem a gpu-t, sem a memóriát nem engedi feljebb. Lehet, hogy igaza van, lehet, hogy nem. Sok már biztos nincs benne.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#89046) fpeter84 válasza Czo (#89025) üzenetére


fpeter84
senior tag

a képek egyik sem az enyém, csak találtam őket - a saját lapom egy rev 1.03-as, a chipseten 9838-as dátummal, és bár már réges rég leszedtem és nem tudom hová kutyultam el a chipeket (nagy butaság volt, akkor azt hittem hogy hamar megoldom de ez volt úgy 8-10 éve), de 100%-os biztonsággal emlékszem rá hogy TAG is volt rajta

végigtúrtam amit csak értem... pár 98-ast már nem is tettem be a listába - azokon mindegyiken volt TAG... először úgy tűnt hogy stimmelhet az elmélet hogy egy ideig letiltották a belső TAG-et (talán a korai gyártás gyenge kihozatali aránya miatt), utána engedélyezték a használatát - erre sorban találtam a 2000 utáni dátumzású lapokat amin ismét megjelent a TAG, pedig ezek is mind 512KB L2-s lapok elvileg...

@9839 van TAG
@9910 van TAG
@9927 van TAG
@9937 van TAG
@9941 van TAG
@9942 nincsen TAG
@9943 nincsen TAG
@9946 nincsen TAG
@9949 nincsen TAG
@0001 van TAG
@0001 van TAG
@0002 van TAG
@0006 van TAG

(#89047) FF23 válasza DarthSun (#89044) üzenetére


FF23
senior tag

Egyelőre ez a vége :)

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#89048) Alpi. válasza FF23 (#89043) üzenetére


Alpi.
addikt

Van a menübe, valamelyik overclocking fülön olyan, hogy skip hardware test vagy ilyesmi. Ha azt enabled-re rakod, akkor teszt nélkül elfogadja az aktuális beállítást.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#89049) FF23 válasza Alpi. (#89048) üzenetére


FF23
senior tag

Jaja, disableclocktest :R

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#89050) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nézem ezt a Pentium4 noti 2,6 GHz Northwood 128KB L2, DDR266Mhz Sis645DX egyszinten van egy Duron 1200MHz nForce2 DDR200MHz CL2
Videó lejátszással tesztelve. Az nVidia chipset mondjuk modernebb, későbbi és hatékonyabb is, így kronológiailag nem fairplay az összevetés.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.