Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van olyan formatáló amivel tudsz létrehozni partíciót úgy, hogy megadod szektorokat tól-ig.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20002) bacsis válasza Fenyő (#20000) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát ezaz... én sose irogattam be neki :)) mégis utána leformázta majd megjelölgette :))

(#20003) Fenyő válasza bacsis (#20002) üzenetére


Fenyő
őstag

Ezzel csak az baj, hogy a formatáló progi egyáltalán nem biztos, hogy az összes ilyen rossz tracket felismeri, amit gyárilag felcímkéztek, aztán később meg szívás ha kerül rá vmi adat...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20004) zoltanz válasza Fenyő (#20000) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gratula a 20000 -hez. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20005) Peter789 válasza zoltanz (#19994) üzenetére


Peter789
senior tag

kérdés hogy a fej/tányér gyengülése miatt keletkeztek a bad sectorok, vagy csak 1x oda lett ütve működés közben és a tányér itt ott megsérült... van egy problémás 750-es samsung vinyóm, amin az első 30 gigát particionáláskor kihagytam, így full tőkéletesen működik a maradék évek óta, pedig kapja az ívet: lévén hogy nem akartam azért rajta többé fontosat tartani, így száműztem a carpc rendszerbe. kap hideget, meleget, kátyúkat évek óta, és lekopogom, tökéletes a maradék terület...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20006) bacsis válasza Fenyő (#20003) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahha... tehat egyaltalan nem biztos hogy ahol okesnak tunik a szektor, telleg okes, csak szimplan lehdt meg nem lett beleirva /viszaolvasva belole adat?!

(#20007) zotyesz66 válasza Peter789 (#19613) üzenetére


zotyesz66
őstag

Bár kicsit későn reagálok, de nekem van némi tapasztalatom a VXPro lapokkal. Hivatalos neve PCChips M537, de több verzió létezett, a képen levő az M537DMA, a VXPro+ chipset meg a VIA VPX átcímkézve.
Ez a kis PCChips lap meglepően jó, ha sikerül flashelni az utolsó 1998 áprilisi biosra simán mennek benne a BX kompatibilis 128 megás SD ramok is. Nem hivatalos biosal akár 120 gigás vinyók is mehetnek vele. Enyhén túlfeszelve (2,5V a legkisebb, amit tud) K6-2 vagy K6-III 400-as procik is működésre bírhatók benne. Persze nem hozza a max teljesítményt mert valami utasításkészletet nem kezel korrekten a bios, de mindenesetre stabil.
Nekem ilyen alaplapra épült az első gépem még '97-ben. De az elég vacak volt bár nem az alaplap, hanem inkább a silány ramok és videokártya miatt. Most a napokban raktam össze egy ilyen gépet: M537DMA alaplap, 200MMX proci, 64 mega SD (emeletes), S3Trio64+ videokártya, de várok egy normális Virge-re, Voodoo2 12 mega, Soundblaster AWE32, 2,5 gia Quantum és 18 giga WD vinyók, LG 52x CD-ROM, Win95 OSR2. Egész jól megy, de valamiért az új biost nem tudom flashelni, még rajta vagyok.
Az öreg Virge-t meg nem illik szidni, amikor kijött még a 3D gyorsítás hajnala volt, de igenis akadt pár játék ami támogatta. Nem szabad egy Voodoo-hoz hasonlítani, akkor még normális szabvány sem volt a 3D gyorsításra, meg lehet nézni az első nV kártyát is. 2D-ben viszont a Virge igencsak OK.

(#20008) Fenyő válasza bacsis (#20006) üzenetére


Fenyő
őstag

Valahogy úgy igen, a Spinrite is vmi ilysemit csinál, hogy szektoronként végigellenőrzi a vinyót, egy-egy szektorba 3x ír bele és olvas ki és ha átment a vizsgán akkor jónak minősül, így ha csak vmi szoftveres logikai hiba miatt lett badként jelölve egy szektor azt kijavítja, de ha pl a formázó progi csak egyszer megy végig a szektorokon és első olvasatra jónak tűnik, de többszöri ellenőrzés során bizonytalannak tűnik, akkor az hibásnak minősül.
Más nemrégiben kérdés volt, hogy melyik 16bites Vga kártyák mennek 8 bitről, most amik vannak nálam azokat végig teszteltem kíváncsiságból és közkincsé teszem (ha vki Xt-ét építene);
- Ati Mach8
- Acumos Avga1
- Cirrus 5401 (viszont 5420-tól fölfele nem, tehát az 5402 még sanszos, mert felépítésben inkább az 5401-esre hasonlít, de ilyenem sajnos nincs)
- Chips F82C451
- Oak Oti 037/067/077 (tehát valószínű a 057-es is megy, de ennek is híján vagyok)
- Paradise WD90C11 (viszont a WD90C30-as már nem, a kettő között a WD90C22-es lenne, de ilyenem nincs)
- Trident 8800 (illetve ennek van egy Zymos Poach nevű reinkarnációja, ami egy az egyben 8800-as klón csak át van címkézve :DDD ), 8900C (viszont 8900CL-től fölefele nem)
- Tseng ET3000 (viszont az ET4000 már nem)

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20009) Fenyő válasza Fenyő (#20008) üzenetére


Fenyő
őstag

Na még egy vga-as dobozka kimaradt :DDD , íme a bővített lista;
- Ati Mach8
- Acumos Avga1
- Cirrus 5401 (viszont 5420-tól fölfele nem, tehát az 5402 még sanszos, mert felépítésben inkább az 5401-esre hasonlít, de ilyenem sajnos nincs)
- Chips F82C451
- Macronix MX86000 és MX86010
- Oak Oti 037/067/077 (tehát valószínű a 057-es is megy, de ennek is híján vagyok)
- Paradise WD90C11 (viszont a WD90C30-as már nem, a kettő között a WD90C22-es lenne, de ilyenem nincs)
- Realtek RTG3105 és RTG3106
- Trident 8800 (illetve ennek van egy Zymos Poach nevű reinkarnációja, ami egy az egyben 8800-as klón csak át van címkézve :DDD ), 8900C (viszont 8900CL-től fölefele nem)
- Tseng ET3000 (viszont az ET4000 már nem)
- UMC 85C408

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20010) Peter789 válasza zotyesz66 (#20007) üzenetére


Peter789
senior tag

a virge árban jó volt, 2d-ben korrekt, de azt továbbra is fenntartom, hogy inkább 3d lassító, mint gyorsító. a 160MHz-en járó 586-om szoftveres renderelésben jobb volt, mint a virge 325-öm: sebességben hasonló, de kevesebb grafikai bug, perspektíva torzulás, stb...

mostmár a gyűjteményemben van pár virge:
375 DX PCI 2-4MB
357 GX2 PCI és AGP 2-4MB
988 VX PCI 6MB

a 325 még hiányzik... majd kipróbálom, hogy a gyakorlatban melyiknek hány MHz-es pentium tudja hozni a render sebességét - talán még 3 számjegy se kell majd :)

utána runingra is van tervem: átrakom egy V2 kártyáról a 100-110MHz-es EDO csippeket, esetleg magfeszt is tuningolok nagyobb hűtéssel, és kiderül hogy hol a végük... :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20011) bacsis válasza Fenyő (#20008) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszöm a priogival/hdd-vel kapcsoaltos infót, végig futtattam.. nagy nehezen beüzemeltem a SCSI kártyán a HDD-t és SCSI optikát eccerre, kb 4 órával ezelőtt elkezdtem a Win95 telepítését rá, kicsit lassú :DDD hozzá teszem én bénáztam mert dupla terminálás van a SCSI rendszeren, de mondom mostmár így marad míg nem indul újra... nem volt jó ötlet :DDD
A VGA kártyás infó szintén nagyon hasznos, az ilyesmi mehetne 1-es hsz-be :R

(#20012) snake1977


snake1977
őstag

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek! :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#20013) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kellemes Karácsonyt Minden Fórumtársnak ! :)

(#20014) bacsis válasza DarthSun (#20013) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:C

(#20015) snake1977 válasza DarthSun (#20013) üzenetére


snake1977
őstag

Adom a címet priviben mert nem ért még ide a hölgyike :DDD :C

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#20016) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok!
ÉS akkro vissz a szakmai kérdésekhez :DDD :B
Elképzelhető, hogy a Pentiumok már nem támogatják az MFM HDD-ket? tegnap egy jó régi Socket5-ös lapot vettem elő, betoltam az MFM vezérlőt, HDD-hez beállítottam a Type35-t, hozzáteszem úgyis próbáltam hogy én állítottam be kézzel a HDD paramétereit, és bootolás előtt kiírta hogy Primary HDD error...
Mondjuk a legvadabb az egészben, hogy az MFM vezérlőre kötött Floppymeghajtó simán jó volt neki és bebootolt róla, csak a HDD-t dobta el :U egy kicsit újabb, Socket7-es lap a Floppy meghajtóra is panaszkodott már :U

(#20017) Fenyő válasza bacsis (#20016) üzenetére


Fenyő
őstag

Tiltsd le az alaplapi primary hdd és az fdd vezérlőt és simán mennie kell...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20018) snake1977 válasza Fenyő (#20017) üzenetére


snake1977
őstag

Egyetértek, pentium gépben én is használtam MFM vezérlőt, simán ment az alaplapi cuccok tiltása után. :K

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#20019) bacsis válasza Fenyő (#20017) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezt asszem próbáltam, de megpróbálom megint az ami biosos lappal is, azt majd jelzek

(#20020) 14adam


14adam
addikt

üdv
mennyit ér manapság egy ilyen videoton terminál? Van egy a tulajdonomba,ha érdekel valakit akkor keressen pü-be

(#20021) Peter789


Peter789
senior tag

érdekességképpen figyelőre raktam ezt: [link]

szállítva 25.51$-on állt meg egy 200-as MMX overdrive procc :Y

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20022) benedekco válasza Peter789 (#20021) üzenetére


benedekco
addikt

Ez nem Intel proci. Nem overdrive. Itt nézelődj valami ilyesmi.
Datasheet.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#20023) Peter789 válasza benedekco (#20022) üzenetére


Peter789
senior tag

ez nem egy sima winchip2 proci, hanem olyan modul amit mezei socket 5 lapokba belerakva is lehet használni. a lap lehet nem tud alá megfelelő szorzót és tápfeszt adni, de a modul ezt elintézi, és az amúgy jellemzően max 120MHz-es procikat evő socket 5-ös lapokban is menni fog a 200-as MMX-es winchip2. tudom hogy az overdrive kifejezés az intelhez kötődik, de arra értettem hogy olyan proci ami idegen környezetben is működőképes a moduljának köszönhetően. az intel overdrive-ja is ezt takarja lényegében...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20024) bacsis válasza Fenyő (#20017) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tegnap elövettem egy 430hx csippes giga lapot és ezzel megy:) pedig halljak meg, más Lappal is próbáltam :U nembaj a lényeg hogy 200-as mmx van alatta :)
a másik kérdésem az, hogy lehet valahogy azt megoldani, hogy a scsi hdd legyen "elörébb" mint az mfm vagy az ide?

(#20025) Fenyő válasza Peter789 (#20023) üzenetére


Fenyő
őstag

A Winchip2 nem dual tápfeszes, sima 3,5v-ot kér, ezt minden S5/7 lap tudja, a szorzót meg egy minimális moddal meg lehet oldani, nekem is van egy mezei 200-as P1-es egy Socket5-ös lapban, ami max 100-ig támogatja csak hivatalosan a procikat.
Bacsis; Pedig elvileg nincs köze se chipsethez, se bioshoz (én használtam már mezei P1/SS7/P3-asban is), szóval ott vmi egyedi kompatibilitási geb@sz lehetett. Bootsorrendhez pedig nekem ez eddig csak úgy sikerült, ha az alaplapi secondary ide chanelen levő vinyók előbb inicializálódnak, ehhez pedig az kell, hogy az mfm vezérlőn logó vinyó később annak biosával töltődjön be, tehát mezei 16 bites vezérlővel nem lesz egyszerű, 8 bitessel működik a dolog, mert annak saját biosa van.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20026) bacsis válasza Fenyő (#20025) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

minnyá kerítek akkro olyan lapot amibe már van a bootsorrendnél első Boot SCSI, és akkor max úgy lesz :U
mer most nagyon kacifántos a drágám, a 80-as MFM a C: meghajtó a 380-as SCSI pedig a D:.. a SCSI-n vna a Win95, de ha lehúzom az MFM vinyót, ugyebár nem is indul el már a Win95 a SCSI-ról :DDD
Még arra gondoltam, hogy törlöm a partíciókat, és először a SCSI-t partícionálom, húzok rá Win-t, utána meg az MFM-et, és hátha úgy már jó lesz?!

szerk: még egy! tudnál ajánlani valami HDD sebesség/infó mérő/kiíró tesztprogit Win95 alá? a HDtune, és a HDtach sajna nem indul :U

[ Szerkesztve ]

(#20027) Fenyő válasza bacsis (#20026) üzenetére


Fenyő
őstag

Fat32-evel nem mennek a Dosos sebességmérő progik, szóval vagy FAT16-ra particionálod/formázod a vinyót, vagy vmi windowsos benchet használsz, korabeli Sisoft Sandra-ban talán van ilyesmi, de már rég vót...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20028) bacsis válasza Fenyő (#20027) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh, FAT16-ot kaptak :K
a DR.Hardware-t raktam fel, abban van, de akkor kipróbálom a szandrát is :R

(#20029) bacsis


bacsis
Közösségépítő

újabb probléma merült fel! :U
szerettem volna bekötni még egy MFM vinyót, másodlagosnak... szépen kanócok összedug, jumper "egyel alréb rak" BIOS-ban beállítottam Type25-nek, illetve kézzel is belőttem... ami feltűnt, hogy bootolás előtt a táblázatban csak a Primary Master-t írja, hogy 80MB, ami eddig is ott volt, a Slave-re none-t ír ki... tehát mintha nem lenne beállítva... de a BIOS-ban pedig ott van, be van állítva, s a POST képernyő után sem ír rá ki error-t, szal kb lövésem nicns hogy már megint mibe futottam bele :U

(#20030) Fenyő válasza bacsis (#20029) üzenetére


Fenyő
őstag

Jumperelés és a floppykábel közepére csatlakozáson kívül a termináló ellenállását (egy sárga ellenállássor a nyákon, Seagate vinyókon eltéveszthetetlen) is le kell szedni a szlév vinyónak.
Szerk; a type25 gondolom elírás, mert a linkelt vinyó type40-es.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20031) bacsis válasza Fenyő (#20030) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, elírtam, a Type25 az a 80megás, bocsi :B
Huhh, egy kicsit nem vágom hogy mondod... a vinyó elektronikáján van egy sárga ellenállássor jahh.. na azt szépen lekaptam, de még továbbra sem jó....
Akkor még mit hogyan kell leszedni? :B
eddig akkor így van:

A "floppy kábel" első csatiján van a 80megás vinyó, utána ugye jön a második csati aminél van a csavarás, ezen meg a második vinyó van, szóval akkro lécci mégeccer, hogy még mit is kéne?! :B :R

(#20032) Fenyő válasza bacsis (#20031) üzenetére


Fenyő
őstag

Ránézésre jól csináltad (ill. a slave vinyónak a kábel közepén kéne lennie), viszont csavarásnak sehol sem kéne lennie kábelen (szóval azokat tedd először "egynesbe"), se a végén, se a közepén, az csak a floppyk bootsorrendjére van hatással, a vinyók viszont nem mennek csavart kábelen, arra van a jumper ill. a kábelsorrend (kábel végén a master, közepén a slave).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20033) bacsis válasza Fenyő (#20032) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor mégse jó, mert nem a kábel közepén van a slave, hanem a végén :B
Figyi! biztos hogy nem kell csavarás? csak mert oké hogy van, de pont a floppy kábel tükör képe ha a csavarást nézzük :B
szerk: így most akkor a kábel "végén" a 80-as HDD van, ami ugye az elsődleges.. azon maradjon az ellenállás?

szerk2: most a Slave vinyót látja, és a mestert nem, hogy felcseréltem a kábelt :U vagy akkro télleg msot jön az hogy szétkapom a kábelt és megfodítom a csavarást?

[ Szerkesztve ]

(#20034) Fenyő válasza bacsis (#20033) üzenetére


Fenyő
őstag

Master vinyónak kell az ellenállás, mert az van a kábel végén, a csavarást pedig fordítsd egyenesbe anélkül nem fog menni, az csak a floppykhoz kell, vinyók nem mennek csavart kábelen.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20035) bacsis válasza Fenyő (#20034) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahha zsír, faja felismeri, az fdisk is látja, viszont egyenlőre nem tudok új partíciót rá létrehozni, mikor mondanám hogy kriét prájmery dos partíció, akkor ott "megáll" folyamatosan világít a HDD led-je , és így egyet-egyet kattan a HDD mintha csinálna valamit, de csak nem akar tovább menni :U a vinyó tuti jó mert ezen volt egy Win3.1 feltelepítve, bár akkro egy másik vezérlőn volt.. lehet előtte most ezzel a vezérlővel (is) meg kéne mélyformázni?

(#20036) Fenyő válasza bacsis (#20035) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen vezérlőcserénél low level format az első lépés, anélkül nem fog menni...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20037) bacsis válasza Fenyő (#20036) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Már (valamit) csinál(ja) is :R
Mintha kicsit lassabban csinálja mint kéne, olyan érzésem van, hogy az összes szektorra bad sectort akar jelölni... Yes oké-t nyomtam az autoscan bad track-ra.... lehet nem kellett volna? :B

szerk: na most nó-t nyomtam az autoscan-re... egyből pörgeti is :K vagy a végeredmény így is úgyis ugyanaz csak úgy lassabb, viszont meglettek volna jelölve a hibás szektorok? :B
Majd max lefuttatom rajta a spininfo-t :D :R

[ Szerkesztve ]

(#20038) bacsis


bacsis
Közösségépítő

amúgy mostmár elmondom hogy mit nyűglődök napok óta ezzel a xarral! akarok egy tesztet készíteni régi HDD-kről, lenne a tesztben:
80MB MFM Dupla magas 5,25
40MB MFM normál vastag 5,25
160MB SCSI dupla magas 3,5
380MB SCSI dupla magas 5,25
40MB IDE normál vastag 5,25
80MB IDE dupla maga 3,5
nahh ezek lennének, ráadásul egyszerre egy gépben... és akkor jól letesztelném őket, melyik hogy hasít :))

(#20039) Fenyő válasza bacsis (#20037) üzenetére


Fenyő
őstag

Leggyorsabb kézzel beírni azt néhány bad tracket, azért van ráírva a vinyóra, hogy ne kelljen autoscannal órákat tökölni. Teszt jó ötlet, mondjuk Mfm-nél a vezérlő is sokat számít, hogy milyen interleavinget tud (ezt is ki tudod tesztelni a biosban), többet is talán mint maga a vinyó, mert ha tudja az 1:1-bent az máris majdnem 2/3x-os sebességkülönbség a szokásos 1:2/3-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20040) bacsis válasza Fenyő (#20039) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Már ha rá van írva :P azaz bocs, rosszul fogalmaztam, már ha látszik még :DD :DDD :)
Persze hogy számít a vezérlő kártya, de nekem csak egy van ami hibátlanul működik, szal ez lesz :DDD
Azt láttam, jahh hogy mélyformázásnál miylen interleaving-et akarok beállítani, auto-n hagytam, amire ő 2-est állított be... de hol tudnám állítani, hogy használat alatt is az az érték legyen amit állítok?

(#20041) Fenyő válasza bacsis (#20040) üzenetére


Fenyő
őstag

Amilyen interleavingen formáztad le, olyan sebességgel fog menni, mondjuk utólag spinrite-vel is át lehet formázni más interleavingre adatvesztés nélkül, de az egy fél napos program :DDD . Biosban van a hdd utilnak vmi auto interleaivng része, az kiteszteli bit bír a vezérlő. 1:1-ben a leggyorsabb kábé 2x-er olyan gyors mint az 1:2-ben, szóval akkor nem ártana egy olyan vezérlőt is beszerválni, ami tudja, hogy igazságos legyen a teszt.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20042) bacsis válasza Fenyő (#20041) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mi ez az 1:1 1:2 arány?
honnan tudom hogy 1:1-ben vagy 1:2-ben van, ha én csak 0-tól 7-ig tudok számokat állítani? :B amúgy jahh, tök zsír mert előtte kiír valami adatátviteli sebességet, szal már kapásból ott le tudom mérni :)
Most inkább Y molex elosztó kellene, vagy még egy tápegység a vinyóknak :DDD

(#20043) Fenyő válasza bacsis (#20042) üzenetére


Fenyő
őstag

Az interleavinget azért találták mert a korai gépek (Xt-k, lowend 286-osok) túl lassúak volt ahhoz, hogy egymás után következő szektorokat beolvassanak, eggyel annyit tökölt, hogy mire a következőt olvasta volna, akkora már tovább fordult a lemez, meg kellett várni, amíg a következő fordulatnál újra odaér az a szektor a fejhez. Na erre volt jó az interleaving, amikor is nem sorban vannak a szektorok a lemezen 1-től 17-ig, hanem eltolva, mondjuk 2-es Interleavingnél, egy szektor kimarad, majd jön a következő, vagyis; 1,10,2,11,3,12,4,13,5,14,6,15,7,16,8,17,9 tehát 2 fordulat alatt be tudja olvasni az egész sávot, míg interleave nélkül ehhez 17 fordulat kellet volna. Egy combosabb 286-osnál ez már nem lenne korlátozó tényező, de a korai vezérlők sem tudtak többet 1:2, 1:3-as interleavingnél, egy alap 4.77-es XT 1:5 tud, egy 8mhz-es 1:4-et, míg egy 12 MHz-es Nec V20-as vagy egy 6Mhz-es 286-os már megbirkózik az 1:3-al is és így tovább, az 1:1-hez egy combosabb 286-os vagy egy közepes 386-os már elegendő, ha maga a vezérlő is képes rá...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20044) Peter789 válasza Fenyő (#20025) üzenetére


Peter789
senior tag

én ebből indultam ki: [link] - 9-dik oldal:

Plug-compatible with the Intel Pentium processor— bus, electrical interface, and physical package (“ Socket 7” ).

és mindenhol következetesen socket 7 prociként emlegeti ez a hivatalos doksi, a socket 5-re sehol nem utal hogy kompatibilis lenne vele

az általad is linkelt moddolás pedig pont az, amit ezek a modulok is szoktak csinálni - picit áthágják a szabálykat, máshogy kötnek ezt azt, hogy kompatibilissé váljon az overdrive / upgrade proci az idegen platformmal is

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20045) Peter789 válasza Fenyő (#20043) üzenetére


Peter789
senior tag

:R

ezért szeretek ide járni, mindig össze lehet csipegetni valami új infót, érdekességet amiből annó én még teljesen kimaradtam... valószínűleg pont ezért is vonz annyira engem a 3D kártyák korai szakasza... 2000-ben vettem az első említésre méltó gépemet, egy K6-2 500-ast és hozzá egy használt G200-at ami már akkor se volt csúcs (de azért még mindig korrekt volt), és végig rendesen le voltam maradva. így utólag tök jó átélni azt, amit annó nem élvezhettem ki... :) imádom nézni a grafikai bugokat, szerencsétlenkedéseket - megfigyelni hogyan bontogatták annó a szárnyaikat a nagyok és mibe buktak bele mások...

vicces hogy még ezeket a dögvész lassú hardvereket is tovább kellett még lassítani, hogy az aktuális procik lépést tudjanak tartani velük :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#20046) bacsis válasza Fenyő (#20043) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Honnan a pélóból tudod ezeket? :)) :R
Zsír, de még mindíg nem tudom, hogy ha pl 3-as vagy 2-es stb interleaving-ot állítok, akkor az milyen arány :B :R

(#20047) frescho válasza bacsis (#20046) üzenetére


frescho
addikt

Inkabb te hogyhogy nem tudod ezeket? Ez alap, ha ilyen regi cuccokkal foglalkozol :P

Nem adtam oda a kek Norton konyvet amiben ezek le vannak irva?

https://frescho.hu

(#20048) Fenyő válasza bacsis (#20046) üzenetére


Fenyő
őstag

Mivel hobbi nekem is és annó kimaradt (386-os volt az első gépünk, bár ismerősöknél azért láttam, de ez azért nem ugyanaz), beszereztem néhány mfm vinyót/vezérlőt lábra ejteni (sőt még 1 Rll-em is van Xt-és vezérlővel), és szépen (merő kíváncsiságból) utána jártam a dolgoknak, kitapasztalgattam, de szerintem neked ezt nem kell mesélni. :DDD Ami még most furdalja a kíváncsiságom az az XT és a SCSi vinyó összeboronálása, amihez vezérlőm, meg kábelem már van, de kis méretű (540mega alatti) scsi hdd-t nem igazán sikerült beszerezni, e-bayen persze van, de annyit azért nem szánnék rá.
Peter789: Korai 3d korszak nekem is nagy kedvenc, persze csak a hőskorszak után, szóval én az XT-korai P1 hardverekkel szeretek hogyvoltozni.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20049) Fenyő válasza bacsis (#20046) üzenetére


Fenyő
őstag

A konkrét kérdésre meg nem is válaszoltam :DDD , szóval ha a biosban nem derül ki egyértelműen, milyen interleavinget állítottál be, akkor a spinritének van egy analysis menüpontja, ami megmondja vagy a Norton Utilsban pedig egy calibrate nevű progi, ami szintén jó ecélból...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#20050) bacsis válasza frescho (#20047) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

úgy, hogy vinyókkal korábban nem foglalkoztam :)) majd ha jól kitapasztalom magamnak azt amire úgy gondolom szükségem van, tudásilag is, majd keresek megint valamit amibe még nem vagyok jártas ;) oszt majd 10-15év múlva okosabb leszek mint egy ötödikes nyugi :DDD :))
Fenyő! Miért épp 540mega alatti vinyó kell? SCSI-ból is van egy ekkroa korlát az első vezérlőknél?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.