Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) Pikari válasza DarthSun (#101985) üzenetére


Pikari
őstag

A laposmaxtorokat én kukáztam. Több száz rossz szektor volt rajtuk. Nem volt velük jó tapasztalatom. Egy maradt életben, egy 20 gigás (a legkisebb példány, ami volt), az a mai napig megy, kb 1-2 db rossz szektor van rajta.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#102002) DarthSun válasza Pikari (#102001) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam elég sok van, túlnyomó része ok, 1-2 volt hibás. Kapottak, olcsón vettek, vegyesen. Van egy tüskehiányos, az is megy, csak UDMA nincs, pont az a tüske.
Anno kettőt vettem újonnan, működtek, mikor elpakoltam. Persze régen voltak bekapcsolva, lehet állásukban is rosálnak, majd kiderül ha valamelyik ismét felkerül próbapadra.

(#102003) arn


arn
félisten

Nekem egy vinyom szallt el 30+ ev alatt, es vitt magaval mindent, egy 40es maxtor 2000 kornyeken. Az osszes azelotti cuccom elszallt, nehany dolgot tudtam visszamasolni. Igy a maxtorokat bottal se, meg ha retroban sok jelentosege nincs is, pikkpakk ujraepitem nasrol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102004) DarthSun válasza arn (#102003) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Aktív használatban 200- as Samu állt le hirtelen, pár retró programot vitt ami fontos volt, és azóta sem találtam meg sehol. 1.5TB WD meg belassult nagyon, arról tudtam menteni, csak nagyon sokáig kellett másolgatnom.
Manapság már nem lesz ilyen gondom, olcsók a médiák, a fontos cuccokat min 3 helyre mentem.

(#102005) KROK640 válasza Pikari (#102001) üzenetére


KROK640
veterán

Nem is futottak sokáig. Maxtor Athena volt a nevük. Bár mintha létezett volna Romolus néven is

20GB-osban láttam először a tualaton Celeronos időkben, jellemzően 1200-as Tualatinnal és Abit ST6-al meg 128/256MB RAMos gépekben. Aztán volt belőle néhány 40GB-os is, utána eltűnt mint a Chokito. A HDDnél viszont nem baj, mert nagyon döglős széria volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#102006) Pista0001 válasza KROK640 (#102005) üzenetére


Pista0001
addikt

Úúú, a Chokito, a kedvenc csokim volt! :O

Nálam a Maxtor nagyon rég elvágta magát, Samsungokkal és 1 kivételével Seagate-ekkel volt jó tapasztalatom eddig. Az az egy Seagate a 7200.12 volt, ebben a tesztben különösen ajánlott plecsnivel végzett. Nálam fél év alatt 300+ bad sector lett rajta.

(#102007) Pikari válasza arn (#102003) üzenetére


Pikari
őstag

Minden gyártónak van jó, és rossz szériája, a maxtor legtöbb cucca megbízható volt, persze voltak kivételek bőven. pl a szóban forgó lapos maxtorok, amik elhalálozásnál a kódnevükre váltottak biosban, és onnan már nem nagyon lehetett őket visszahozni az életbe.

Az elmúlt 2 évben nálam zsinórban meghalt minden 6-8 terás vinyóm, mindenféle brandból, közel 100%-os hiba arány eddig :D 1 db maradt életben közülük úgy, hogy annak csak a kondíciója ment 0-ra, de még él.... A fél, 1-2 terásakkal semmi bajom nem volt soha érdekesmódon. (bár ez az infó nem túl retró).

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#102008) Pikari válasza Pista0001 (#102006) üzenetére


Pikari
őstag

Most küzdök egy 24 éves tengerkapuval épp... Pár órám elment csak arra, hogy vissza bírja adni a linux a blokk eszközt hozzá, természetesen még a bootot is akasztja. Természetesen a partíció pont beletenyerelt pár száz rossz szektorba. Megküldtem random adatokkal, gondoltam, megcsuklóztatom kicsit a rossz szektor reallokációt (szerencsére ez már smart konform). Lett is rajta kb 300 reallokált szektor azonnal.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#102009) Pista0001 válasza Pikari (#102008) üzenetére


Pista0001
addikt

Annyira régim szerintem nincs, így hirtelen 7200.7 rémlik legrégebbinek. :B

(#102010) Pikari válasza Pista0001 (#102009) üzenetére


Pikari
őstag

Én töredelmesen bevallom, hogy a 2gb alattiakat kidobáltam. Néha eszembe jutnak, hogy lehet, hogy ez hiba volt, de aztán belegondolva, azóta sem kellettek soha.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#102011) arn


arn
félisten

Tiny 486 :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102012) envagyok válasza arn (#102011) üzenetére


envagyok
veterán

Nem rossz, csak nem fér el benne midi és hangkártya.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#102013) Pista0001 válasza Pikari (#102010) üzenetére


Pista0001
addikt

40 gigásnál kisebbem nincs, de jóval kevesebb hw-em van, jóval kisebb átfogással időben. Szeretnék pre Pentium gépet is pedig, Pentiumot annyira nem, Pentium 2-ről lehet szó, még inkább Pentium 3-at, már S370-est. Nemrég találtam 2 böhöm Compaq gépet, de baromi nehezek voltak, csak a ramokat mentettem ki belőlük. Természetesen megbántam.

(#102014) Pikari válasza Pista0001 (#102013) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, ismerős a helyzet. Ha elhozod, azért bánod meg. Ha nem hozod el, akkor meg azért. :D Esetleg az bevállalható, ha minden korból az ember eltesz szigorúan 1-1 darabot, úgy nem zabálják fel az összes helyet.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#102015) Pista0001 válasza Pikari (#102014) üzenetére


Pista0001
addikt

Ahogy főleg envagyokkal szoktátok beszélni, nehéz belőnni a korokat, úgyhogy meg se próbálnám. Külön 286/386/486/DX2/DX4 nem is kéne, egy 386DX40 pl elég is lenne nekem DOS/2D gépnek egy Trident vga-val. Következő lépésnek már jöhetne egy P3 Cumine 800 például valami 3D vga-val. Valami Rage vagy 7000-es Radeon például klassz lenne korhűnek, de szerintem megelvő Radeon 9200 is pont jó lenne bele. Efelett már ott az Athlon XP, abba már csak vga kell(ene) az említette 9200 helyett, X1600/X1650-et szeretnék bele. Tudom, hogy jóval újabb kártyák, de alapvetően jellemző volt a gépeimre több időszakban is (és szerintem még sokak gépére), hogy csak vga-t fejlesztettem bennük, mert a többi még kihajtotta. Másrészt az újabb (alsó/)középkategóriás kártyákkal energiatakarékosabb és kevésbé melegedő vga-val van meg ugyanaz a teljesítmény. mint a teljesen korhű csúcskártyával lenne.

(#102016) Pikari válasza Pista0001 (#102015) üzenetére


Pikari
őstag

Jó irányba gondolkodsz. De ha a pentium1-et esetleg nem akarnád kihagyni, akkor az a 286-386-tól kezdve akár az xp éra elejéig bezárólag képes lenne az igényeket lefedni, mert a dosos játékokat és programokat is teljesen jól tudni fogja futtatni. Pl egy super socket7, amit tele lehet rakni rammal, és bele lehet pattintani egyszerűen egy fx5200-at, opcionálisan esetleg egy PCI-os kártyát a régebbi játékokhoz.

A későbbiekhez meg már akár pci-e alapokon is építkezhetsz, azokhoz akár egy teljesen átlagos modern géppel is neki lehet vágni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#102017) Pista0001 válasza Pikari (#102016) üzenetére


Pista0001
addikt

Mondom, hogy nehéz... :D

Úgy is kellene valami még ez a gép és az Athlon XP közé, de mivel az SS7 még a P2-t is lefedné, túl kicsi helyet hagy. Arról ne is beszéljünk, hogy feleslegesen erős lenne kimaxolva, úgyis ha már van, a P3-mon futtatnám inkább már P1 korszak játékait is. Szerintem egy Win 98-cal az jól lefedné az egész korai 3D korszakot. Az alatt meg tényleg elég lenne egy 386 (vagy egy 486 esetleg) "pár mega" rammal, hogy a Prehistoric-kal vagy a Golden Axe-szal játszak kicsit. Igazából a 2D DOS korszakból amiket ismerek, azokhoz egy 286 is jó eséllyel elég lenne.

(#102018) Pikari válasza Pista0001 (#102017) üzenetére


Pikari
őstag

Ezekhez valóban jó a p3 is, de akkor olyan p3 kell, amin van még ISA port is (a hangkártya miatt). Aztán ilyen 800 mhz coppermine környékén az már nem annyira gyakori. Azok a p3/celeroncs lapok, amiken van még isa, nem nagyon szoktak tudni 400-500 mhz fölötti procikat, esetleg max 700 mhz via chipsettel. Van kivétel biztosan, de elég nehéz lesz olyat találni, mert a nagy órajelű proci támogatása és az isa foglalat eléggé ellentétes irányba mutató vektorok.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#102019) arn válasza envagyok (#102012) üzenetére


arn
félisten

Ez csak a cpu board, mogotte vannak az isas kartyak. Nagyon okos, a floppy meg sd olvasot rejt. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102020) Fücsök007 válasza Pikari (#102018) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ha a stabilitás fontos, akkor 440BX-es lap javasolt, azoknál jó az ISA, és 800-1000MHz Copper procit viszik is a minőségibb lapok. (Főként Abit, Asus vagy Gigabyte vonalon, mivel egyre nehezebb a még megmaradt OEM alaplapokon kívül egyéb alternatívát találni.) Gyakorlati tapasztalatból írom, hogy régebbi programokhoz jobban jársz ha külön építesz ISA foglalatos PIII-as rendszert, amit szoftveresen tudsz visszafogni, a késői win98SE/win2000-es cuccokhoz már Nortwood magos P4 dukál 865PE chipset mellett vagy S754/S939 AGP-s lapok.
Elsőhöz a legjobb megoldás Abit AB-BH6, pláne ha szerzel hozzá PCI-os IDE100 esetleg 133-as adaptert, és hozzá CF átalakítót. (SD kártya IDE adapterek nem mindig bootolnak win98 alatt, win2000-nél már nincs velük probléma.) Másodikhoz elég sok cucc elérhető még, manapság inkább az számít sokaknál, hogy mennyi háttértárat ismer fel az alaplap, mert kikopnak majd a régi merevlemezek, és akkor SSD-ről kell bootolni a rendszernek.
P4 vonalon kedvencem az AI7, mert bár nem támogatja a Gallatin magos P4-et mint az IC7 család, viszont minden más téren jobb és kiforrottabb kékhalál mentes élményt ad Win98SE/win2000/XP alatt is és eddig minden háttértáramat felismerte, S754-nél számomra a jobb lapok képesek kezelni a Mobil Athlon 64 procikat pl. Abit KV8 pro ver. 2.0, viszont nekik az SSD és merevlemez támogatásuk gyatra, nagyon tudni kell mit ismer fel az alaplap. :((( Ram szempontjából 2X256MB SD ram, illetve 2X512MB DDR1 elég, 2GB ramhoz már 2 magos proci dukál. :DD

[ Szerkesztve ]

(#102021) arn válasza Pista0001 (#102015) üzenetére


arn
félisten

Igy kezdtem az egeszet… slot1 + dx4. A 386 lassu mar a dos fenykorahoz is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102022) arn válasza Pista0001 (#102015) üzenetére


arn
félisten

A bevezetoben ezert krealtam a nagy benchmark tablat, hogy attekintest nyujtson hogy fejlodtek a gepek sebessegben, masik problema a kompatibilitas, de ott probaltam olyan gepeket hozni, amik a sajat korukat jol lefedik, kiindulasnak jok.

A masik tabla a kor szerinti megjelenesek, hogy latod a kortars hweket.

De ha nem akarsz ennyire belemelyedni egy 2000-2001 kornyeki p3at es egy gyors 486ot ajanlok a dos, w9x lefedesehez.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102023) Fücsök007 válasza arn (#102022) üzenetére


Fücsök007
őstag

Praktikussági szempontból 166 vagy 200MHz-es P1 jobb DOS 6.22-höz, mivel megfelelő parancsokkal letiltható több rész a procimagon belül, így lelassítható akár korai 486-os szintre, SS7-es lappal könnyebb megépíteni mint bármilyen késői 486-os rendszert.

(#102024) arn válasza Fücsök007 (#102023) üzenetére


arn
félisten

A retro hwekkel valo foglalkozas sokkal inkabb a hw reszenek szol - praktikussagi okbol nem is epitenek pct :) Kinek mi nosztalgikus, erdekes, stb.

Minel tobb geped van, annal tobb programot tudsz futtatni megfeleloen. Ha csak egy geprol lenne szo pl a 90es evekre, mashol lenne az ajanlas, vhol egy mmx szintjen. Egy p3on is sokminden elfut, amellett, hogy gyors - a kerdes, hogy mekkora idoszakot akar lefedni, hol van a hangsuly. A dx4et epp azert kezdtem epiteni, mert rajottem, hogy ez egy masinaval nem fog menni, vagy keves a modernebb cimekhez, vagy nem ugy fut, etc. En egy gyorsabb masinaval kezdenek, aztan ha nem fut, amit szeretne, akkor kezdenek el tapogatozni.

Egy pcios 5x megepitese nem hinnem, hogy macerasabb, mint egy socket7, gyk csak a lap meg a proci mas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102025) envagyok válasza arn (#102024) üzenetére


envagyok
veterán

Vagy egy P3-as ISA Slot1 lappal, csak akkor trükközni kell a cache-el, szorzóval?, lassító programokkal.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#102026) Fücsök007 válasza arn (#102024) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egyénenként eltérhet kinek mi a fontos/fontosabb, nem mindenkit érdekel annyira a hardver, de a stabil működés igénye mindenkinél közös. ;) Ha socket 5-re értetted, akkor a normál socket 7-es lapok fogadják a socket 5-ös Pentium procikat, socket 3-as 486-os lapokat manapság nehezebb találni, és általában drágábbak is. Praktikusság alatt nálam beleértendő az elfogadható ár és választék, mivel csillagászati áron külföldről postázva nem nagy tudomány összerakni retró gépet. :DDD

(#102027) arn válasza envagyok (#102025) üzenetére


arn
félisten

En is igy csinaltam, eloszor volt egy p3as bx, utana epitettem a dx4et, majd az mmxet, stb :) de ezek az egy seggel tobb lovat tobb szempontbol korlatos lehet.

Folyamatosan teszteltem, melyiken mi hogy fut. De nekem ket fontos volt, a 2000 kornyeki cimek, meg a 92-94 dosos idoszak. A p3al es a dx4el eleg jol le lehetett fedni. Ami lassabb volt, az mar p3on is ment altalaban, es a dx4en a korai vgas cimekig siman le lehet menni. Ami az elott tortent, az meg nem nagyon erdekel…

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102028) arn válasza Fücsök007 (#102026) üzenetére


arn
félisten

Persze, vmivel dragabb, de kompatibilisebb a dos aranykorahoz. Epp az utobbi hetekben teszteltem socket5ot, hogyha atrakom bele a midikartyat, ki tudom e valtani a 486okat, dosos mindenesnek, de marad a dx4, azaz arany kozeput, es ott meg van turbo is, mint egyszeru modszer a lassitasra.

De neki kell tudni, hogy mit szeretne futtatni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102029) Fücsök007 válasza arn (#102028) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez lehet alternatíva, de 1 kártya nem elég mindenre.

(#102030) vrob válasza arn (#102019) üzenetére


vrob
tag

Hát ez valami fantasztikus. Köszi a megosztást. Azt hiszem be kell szerezzek egy 3d nyomtatót. Board PC 486-om már van hozzá :D
Tápot nem tudom hogyan oldanám meg, de ha jól látom Ő is vett hozzá alapvető elemeket készen.

(#102031) Pista0001 válasza Pikari (#102018) üzenetére


Pista0001
addikt

SB Live szerintem lefedi, amit szeretnék, szóval nem feltétlenül kell ISA nekem. Nem a teljes korszakot szeretném lefedni a lehető legmagasabb szinten, voltak elég nagy kihagyások nálam számítógép használat, és főleg játék szinten. Lehet, hogy ezért megköveztek, de a pre pentium gépbe nem is tervezek hangkártyát, annó se volt, szóval ott nekem a pc speaker hozza a nosztalgiafaktort. Nem feltétlenül szeretnék slotos procit, átalakítőzni meg főleg nem.

(#102032) Pista0001 válasza arn (#102021) üzenetére


Pista0001
addikt

A pre pentium nekem 286/386, ezeket használtam annó. Ezután már inkább P2 korszakban kacsolódtam vissza, P1 érából csak kósza Duke Nukemezés volt a suliban, szóval a DOS korszak kimaxolása nem szempont. :)

(#102033) Fücsök007 válasza Pista0001 (#102032) üzenetére


Fücsök007
őstag

Duke Nukem melyik konkrétan? Az 1 és 2 még 2D-s, oda elég a 486-os rendszer, a 3D-hez már 100MHz fölötti Pentium kell ha 800X600-ban akarod futtatni.

(#102034) Pista0001 válasza Fücsök007 (#102033) üzenetére


Pista0001
addikt

A 3D.

(#102035) DarthSun válasza Fücsök007 (#102020) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

SD kártya IDE adapterek nem mindig bootolnak win98 alatt
Random kínait vettem kettőt, tapasztalat nem volt előtte. Bootol szépen a DOS/W98. Epox SS7 és Abit BX lapokon használtam eddig, az SS7 tesztben van 500 nagyságrendű méréssor, rendben futott SD- ről.
CF drága, kifutó média, SD olcsó, de Szlovákiából rendelve meg filléres. Szekv sebesség kb egy korabeli HDD, az elérési idő viszont sokkal kisebb, emiatt gyorsabb, DOS/Win9x korszakra príma.

(#102036) arn válasza Pista0001 (#102031) üzenetére


arn
félisten

a live sb emulacioja csak emsel mukodik emlekeim szerint, ezt ne hagyd ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102037) arn válasza Pista0001 (#102032) üzenetére


arn
félisten

ha ilyen jellegu nosztalgia a cel, akkor probalj olyasmi masinat epiteni, ami volt. de az ido megszepiti az emlekeket, nem biztos, hogy a jatekot is elvezni fogod mai szemmel. :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102038) DarthSun válasza Pista0001 (#102031) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sőt : SB Live jól megy DOS alatt is, a gyári Creative DOSDriver is használható, valamint az SBEmu is jól kezeli, utóbbi a modern alaplapit is. Modernebb gépen is le lehet fedni az egészet, CPUSpd - 1MHz- től CPU full- ig állítgatható. Amelyik korabeli cím tisztességesen lett kódolva, ahhoz nem is kell frekicsökkentés, Carmack játékai, még a Wolf3D is jó nagy órajelen, aztán DooM, Quake1-2. Duke3D- t is futtatom 2.6GHz Xeonnal, rendben van.
Néhány még régebbi cím is ilyen, csodálkoztam hogy az Arkanoid, SpaceComm, Bats ok. CDMan, Construct nagyon felgyorsul, 20MHz/286 tempóra állítva ok. 3D- ből a Descent is gyorsul, azt P1 sebességre kell lőni.
Ettől még lehet retró gépet építgetni, csak érdekességként regéltem, hogy ma már gyors géppel is vissza lehet időutazni.
Van olyan, ami még kifog rajtam, de vizsgálgatom. Pld a Doom1 szépen megy az alap 320x200- ban, de van dosos módja nagy felbontásra, regiszterhibával leáll, most épp arra keresem a megoldást.

(#102039) DarthSun válasza arn (#102036) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A gyári Emu csak EMS- el, de ott a hamis lapkeret(én találtam ki ezt a megoldást), így védett és valós módban is jó. Crazii drivere viszont alapból megy EMSoff/valós, EMSon/védett módban, ez a kombináció pedig pont jó a lefedésre, a koraiakhoz nem kell EMS, a későbbiekenek meg vagy kell, vagy nem zavarja őket.

(#102040) DarthSun válasza arn (#102037) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Így van, némelyik cím az akkori vas teljesítményére állítva, mai szemmel lassú. Ezért is praktikus a madness gép, pillanatok alatt megfelelő sebességre lőhető, a modern CPUSpd pedig nem rezidens, nem kavar be futásidőben.

(#102041) Fücsök007 válasza DarthSun (#102035) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem azt írtam hogy nem fognak menni, de válogatósabbak alaplaptól függően, késői PI vagy PII lapoknál nem mindig megy, nem tudom mi a döntő. CF szekvenálisan jobb mint az SD kártya, elérési időben szerintem hasonló, persze drágább is, emiatt win2000 fölött értelmetlen használni.

(#102042) DarthSun válasza Fücsök007 (#102041) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Annyira én sem tudom, bár pont késői Pentium kategória az Epox, a BE6 pedig egy tipikus Slot1, ezekkel próbáltam. Tippem hogy bármilyen IDE csatolós lappal ok lehet a kínai, amit használok, de ez csak jóslat, 2 féle alaplap alapján még nem általánosíthatok, csak azt szoktam határozottan állítani, amit ki is próbáltam.
Valamint CF- ről is jeleztek itt már anomáliákat, úgy emlékszem.
Win2k- t nem használok, XP- hez meg már inkább SSD, ha már szilárdtest média a cél.
CF brutál drága még az olcsó boltban is, ennyiért korrekt SSD kapható, meg kifutó média, emiatt nem szoktam ajánlani.
Ellenben nézd meg az SD árakat pld - 32GB - 16GB - ezek a kapacitások bőven elegek DOS/Win9x- hez.

(#102043) Pista0001 válasza DarthSun (#102038) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi, megnyugtató. Pre Pentium szintre azért már szeretnék P3-at használni, de megnyugtató, hogy lehet akár úgy is.

arn: hát, benne van a pakliban, de legalább az az egy korszak legyen teljesen autentikus :P

[ Szerkesztve ]

(#102044) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

10DB MAXELL X-SERIES MICRO SDHC + ADAPTER 32GB CL10 (80 MB/S OLVASÁSI SEBESSÉG) CSOMAG! - 15500 HuF. Már drágult, de még 1550/db. Tavaly 32GB pent vettem, a 10db- os csomag 14000 volt akkor.

(#102045) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Érdekes Androidon a Firefox minimum rendszerkövetlménye 10 évvel ezelőtti 5.0 kér (Lollipop.)
Míg a Chrome -hoz szükséges a 2018 ban kiadott 9.0 (Pie) Os.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#102046) KROK640 válasza Pikari (#102010) üzenetére


KROK640
veterán

Én az 1TB alattiakat dobáltam ki/adtam el, csak egy 320GB-os SATA maradt, meg kaptam egyet innen 160GB-os ATA HDD-t.
Szomorúan olvasom, hogy 6-8TB-os HDDkkel való rossz tapasztalatodat, mert egy ideje nairenden van nekem egy 6-8TB-os HDD vásárlása, mert a mostani 4+2TB-n már nem nagyon férek :(

#102006 Pista0001 : Én is szerettem :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#102047) Pista0001 válasza KROK640 (#102046) üzenetére


Pista0001
addikt

Én inkább a "kisebbekből" (2 vagy 4 tera) vennék még, legalább kevesebb adat veszik el egyszerre, ha elhalálozik egy lemez. Nem feltétlenül értek egyet háztáji használathoz a mai óriási kapacitású merevlemezekkel, de persze mindenkinek szíve joga annyi adatot tárolni egy helyen, amennyit csak szeretne. :)

(#102048) balintka válasza KROK640 (#102046) üzenetére


balintka
addikt

Nekem 8 terrás WD RED volt majdnem 3 évig, most 12-es, egyikkel sincs semmi gond se.

(#102049) Pikari válasza Pista0001 (#102047) üzenetére


Pikari
őstag

Átlagfelhasználóknak elég a 300 gigás vinyó (ssd) is, teljesen felesleges a nagyobb. Ez így van.

Viszont van, amilyen felhasználáshoz már nem tudsz meglenni kisebb vinyókkal. Például aki újabb AAA játékokkal játszik, van, amelyik 200 giga körül van... ilyenből párat felraksz, már is tele van a 4 terásod.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#102050) KROK640 válasza Pista0001 (#102047) üzenetére


KROK640
veterán

Tudod ezzel az a baj, hogy a házamba kényelmesen csak két HDD fér be (meg van egy ODD, de az kell) tehát ez nekem praktikusan azt jelentené (mivel a 4TB-ost 4TB-osra cserélni nem érné meg :DDD ) hogy a 2TB-osat cserélem 4TB-osra, vagyis 40+ ezer ft-ért jutnék 2TB extra tárhelyhez, ami hát ... finoman szólva sem jó üzlet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.