Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81201) Czo válasza envagyok (#81199) üzenetére


Czo
őstag

A RAM "lathatosaga" a RAM kontrolleren mulik, itt az meg nem a prociban, hanem a chipsetben van. Igy a lap, nem Inteles, mert nFoce van rajta. Noha soha nem hallottam meg arrol, hogy lenne olyan, hogy AMD RAM (max olyat lattam, hogy az SPD-ben vannak AMD specifikus bejegyzesek, mint ahogy sok ramban Intel XMP-hez van bejegyzes), de minden a kontrolleren mulik.

A 965-os chipsetes Intel lapjaimba sose probaltam 4 GB DDR-t, de a P43-as es P45-os lapokban megy a 4 gigas DDR. (a szekreny tetejen van is egy Giga P45 + 2x4 GB + 2x2 GB + X5470 pakk).

Szerk: De probaltam! Eszembejutott, hogy a korabban emlegetett 8600GT-s 2008-as notebookban egy Intel GM965 chipset van, es nekem ebben egy 2GB DDR2 es egy 4GB DDR2 modul van (tehat osszesen 6 GB RAM). Ha a mobil 965-nek megy a 4 GB modul, akkor leteznie kene olyan modulnak, amit a desktop verzio is elfogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#81202) MasterDeeJay válasza Czo (#81201) üzenetére

AMD only ram kínai kifejezés, arra utal hogy olyan elrendezésű/szervezésű amelyet intel nem kezel.
Még régen említettem logouton is. [link]
De hivatalosan is lett kiadva amd only ram, valami radeon ram vagy mi néven ami pont ilyen szervezésű.

http://web.archive.org/web/20100210134333/http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_5400_am2_special_high_density_kit-eol

With 11 column address bit support by the AM2 memory controller, the number of addresses in each row or page can be as high as 2048 individual entries for a page size of 16kbit. Unlike modules based on standard 10-bit column address chips with an "8k" page size, the new Titanium AM2 Special modules take advantage of the AM2 controller's feature set and provide a single rank solution with 2GB density using 16k pages. This allows the controller to stay in page twice as long compared to standard memory architectures, thereby achieving unparalleled performance.

Bár inkább arról van szó hogy batár módon több chippet kötöttek be valahogy párhuzamosan vagy fene tudja sorba amelyet intel chipset/imc nem tud címezni rendesen.

DDR1-nél látszik hogy a szervezés is más:

Az alacsony sűrűségű chipek 64Mbit-es mélységűek 8bites adatszélességgel, ebből jön ki 512Mbit-es végeredmény. Ezeket ramokat 64Mx8-al jelölik.
A nagy sűrűség pedig onnan jön hogy 128Mbites mélységűek 4bit szélességűek. Ugyan így kijön az 512Mbit chipenként, ugyan annyi modullal. 1 rank az 64 bit széles.
Azaz 1Rx8 a normál intel ram, és 2Rx4 az amd only.
Ma már nincs ekkora jelentősége, intel megeszik mindent vegyesen ranktól és banktól függetlenül. Azaz a Ryzenek érzékenyek a szervezésre és visszafogja a teljesítményt a nem megfelelő szervezés.
Ma már van 1Rx16-os is amelynél ténylegesen van teljesítmény visszaesés.
Nálam most 1Rx8 2666-osak vannak a nagy inteles gépbe de voltak benne 4Rx4-esek is ott azért volt visszaesés a nagyobb moduloknál

Persze itt most core2-ről van szó ami amúgy is dual channelben bőven el van látva sávszéllel, a kicsi modellek ki sem használják rendesen a dual 800-at sem. Nincs jelentősége a szervezésnek a kompatibilitáson kívül.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81203) envagyok válasza Czo (#81201) üzenetére


envagyok
veterán

Létezik inteles 4gb ddr2, csak ritka.
Az AMD-s 2 soros, sok intel lap inful vele, de csak 2GB-ot lát.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81204) jokeph válasza MasterDeeJay (#81202) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, ezért AMD only. :D :C
A többi akkoriban alaplapon lévő IMC nem tudta egyszerűen megcímezni ezeket a modulokat helyesen/sehogy. :U

#81203envagyok: ritka, és sosem volt occsó, ellenben a DDR3-mal. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81205) nakos1212 válasza MasterDeeJay (#81200) üzenetére


nakos1212
senior tag

Sőt, nekem G41 lapban megy 2x4 ddr2, de nem tudom mitől függ.

(#81206) quailstorm válasza nakos1212 (#81205) üzenetére


quailstorm
nagyúr

AMD high density RAM, vagy a drága Inteles 4GB-os?
Én azért váltottam EP45-re pont, hogy legyen 4x2GB.

(#81207) DarthSun válasza envagyok (#81199) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Érdekes info :) . Én csak AMD mellett próbáltam az AMD only- ként vett Samu 2 soros, 2Rx8 DDR2 ramokat, de 4 lapban is - nForce570SLI, nForce 630a, 780G/SB700, 790GX/SB750 - mindegyikben kifogástalanul megy.

(#81202) MasterDeeJay : "1Rx8 a normál intel ram, és 2Rx4 az amd only"
Akkor a 2Rx8 jelölésű esetén mi várható Intel proci+lap esetén :U :F

[ Szerkesztve ]

(#81208) MasterDeeJay válasza DarthSun (#81207) üzenetére

Az működik...elvileg, 775 lelki világa válltozatos ramok terén.
Korábban az 1R jelentette az egy oldalas ramot, 2R meg a két oldalasat de ez már régóta nem törvényszerű. Igazából azt jelent hogy hányszor 64(72 ecc) bit széles a ram. Nyilván egy slot 64 bit széles és a második oldalt külön ciklusban kell címeznie a procinak ha dual rankról van szó.
x4, x8, x16 meg azt hogy egy chip milyen széles ahogy én tudom. (Tehát elvileg 1rx8 ram az 8db chippből áll ami 8 bit széles)
Mindegyik szervezésnek van előnye és hátránya.
Az meg hogy ezen belül hogy működik a címzés nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81209) DarthSun válasza MasterDeeJay (#81208) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor a 2R ennél is 2 oldalast jelez, mivel a másik oldalról felvett fotón látom hogy 2 oldalasok - a proci felőliek azok, az innensők pedig sima 2GB- osak.

(#81210) MasterDeeJay válasza DarthSun (#81209) üzenetére

Lehetséges de nem törvényszerű. Amd onlynál meg akár mi lehet :DDD
Keresek itthon példákat.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81211) DarthSun válasza MasterDeeJay (#81210) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor a puding próbája az evés. Bár lehet hogy 775- ből is már DDR3- as lapot veszek(mivel korai DDR1/2- esből van már 3 full gép). valamint DDR3- ból van szabadon 4 kitem is(mezei 4x4, 2db tuning 2x4, tuning 2x8), de ezekből kell a 1366- ba is, majd kiköbözöm.
Te jobban értesz hozzá, kérdezem hogy 2011v3- ba ez a Kingston 2666MHz/CL16/2x8GB kit jó lesz-e ? (ajándékba kaptam, gondoltam ahhoz félreteszem).

(#81212) MasterDeeJay válasza DarthSun (#81211) üzenetére

v3-ba csak szerver oldalon volt dolgom ott akár melyik 2133-as ram ment 2666-on kivéve 32gb-os 4rx4-esek, azok antituningok.
Példa pár rank/bankra
Alul 1rx8 ram is lehet kettő vagy egy oldalas.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81213) DarthSun válasza MasterDeeJay (#81212) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Változatos felhozatal, ha ennyiféle ok, akkor gondolom a linkelt Kingstonnal is menni fog.

(#81214) MasterDeeJay válasza DarthSun (#81213) üzenetére

Ja ez csak példa ram szervezésre, ddr2,3,4 is van benne.
2011/V3 nekem mindennel ment...kínai lappal :DDD ami amúgy is mindent evett.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81215) DarthSun válasza MasterDeeJay (#81214) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, láttam hogy nemcsak DDR4. Kínaiban asszem van DD3/4 hibrid V3 lap is. Asszem onnan kéne, de majd a fiam megmondja a mostani tapasztalatokat hogy mennyi sarc rakódik rá, érdemes-e még távolkeletről rendelni.

(#81216) tzoli79


tzoli79
tag

Sziasztok !

Segítségre lenne szükségem vagy vmi ötletre. Van egy ASUS CUSl2-C alaplapom ami idáig szépen működött és egyszer csak nem kapcsol be, sípol. Sípolásból kiderítettem, hogy a videokártya ram problémája van, kipróbáltam 5 AGP-s kártyát egyikkel sem indul el. Nosza neki betettem egy S3 Trio PCI-os kártyát és indul a lap. Viszont a AWARD BOOTBLOCK Recovery BIOS jelentkezik CMOS CHECKSUM ERROR hibával vagyis meghalt a BIOS. Floppyról akar indulni, készítettem egy P2-es gépen DOS-os bootfloppy-t rá tettem az ASUSFLASH-ert és az elérhető legfrissebb BIOS-t. Elindult vele a gép viszont nem tudok semmit csinálni a flasher-rel mert az alaplap nem érzékeli a billentyűzetet (KEYBOARD ERROR OR NOT PRESENT) vagy 4db billentyűt is dugtam rá, de semmi. Szerintem jelenleg semmilyen portot nem tud kezelni az alaplap, PS-2-es egeret sem lát a CTMOUSE program habár a COM portot még nem próbáltam, de szerintem ha BIOS helyreáll akkor minden működne. Mi lehetne a megoldás mert ez akadályozza, hogy megcsináljam az alaplapot?

[ Szerkesztve ]

(#81217) fpeter84 válasza tzoli79 (#81216) üzenetére


fpeter84
senior tag

PS/2 vagy USB billentyűzettel próbálkozol? esélyes hogy az utóbbinak nincsen támogatása ebben a recovery BIOS-ban... ha PS/2 se működik, akkor baj van :(

(#81218) tzoli79 válasza fpeter84 (#81217) üzenetére


tzoli79
tag

Sajnos a PS/2-es billentyűt nem látja. Tartok tőle, hogy a BIOS ROM kiforrasztásával és EPROM íróval lehetne csak helyrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#81219) DarthSun válasza tzoli79 (#81218) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Alap, de az elemet megmérted, megvan a 3V ? Sokféle tünetet okozhat, akár ilyet is.

(#81220) tzoli79 válasza DarthSun (#81219) üzenetére


tzoli79
tag

Szinte új elemet raktam bele, de nem mértem meg, jó az ötlet, megnézem.

(#81221) tzoli79 válasza DarthSun (#81219) üzenetére


tzoli79
tag

Megmértem, kereken 3V.

(#81222) DarthSun válasza tzoli79 (#81221) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mindent lehúzni, csak a videokártya maradjon. RAM csere, vagy ha több van benne, akkor indítás 1 RAM- al. Esetlegesen elromlott alkatrész vagy kilazult RAM is bekeverhet. Mielőtt végképp a BIOS lenne, érdemes ezeket megpróbálni...hátha - csak tippek. Rövid idő, és egyszerűbb mint a BIOS chip kiforrasztása.

(#81223) Czo válasza tzoli79 (#81221) üzenetére


Czo
őstag

Tapegyseg? Rendben vannak a feszultsegek? Nem esik be semmi menet kozben?

(#81224) tzoli79 válasza DarthSun (#81222) üzenetére


tzoli79
tag

Nincs semmi benne. 1db ram, 1db pci-os s3 videokártya és egy floppy. Több rammal próbáltam, ami nem tetszett neki el sem indult. Jelenleg nincs beépítve az alaplap már korábban előadta ezt a problémát csak gondoltam előveszem újra, hátha sikerül megoldani a problémát.

(#81225) tzoli79 válasza Czo (#81223) üzenetére


tzoli79
tag

Két táppal is próbáltam, Chieftec 450w-os és egy 300w-os táppal, mindkét tápról komplett gépek mentek mostanáig.

(#81226) DarthSun válasza tzoli79 (#81224) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Talán akkor minden kizárva, esetleg még a tápellenőrzés, amit Czo is javasolt. Ha az is jó, akkor már csak az alaplap/BIOS lehet defektes. Proci ritkán hibásodik meg, valamint akkor általában kép sincs, 1 olyan procim van ami képet ad, de hibásan működik - a BIOS változtatás visszaugrik alapra, de alapon bebootoltatva is durván hibás működés. Másik procival jó a lap.

szerk : látom akkor a táp is kizárható

[ Szerkesztve ]

(#81227) tzoli79 válasza DarthSun (#81226) üzenetére


tzoli79
tag

Igen sajnos nekem sincs több ötletem, pedig megszeretném menteni.

(#81228) Czo válasza tzoli79 (#81225) üzenetére


Czo
őstag

Akkor lehet, hogy tenyleg serult a BIOS EEPROM. Ha pedig tenyleg nem foglalatban van, akkor tenyleg nem marad mas megoldas, mint kiszedni, es megnezni mi latszik belole.

(#81229) tzoli79


tzoli79
tag

Köszönöm az ötleteket.

(#81230) tzoli79 válasza Czo (#81228) üzenetére


tzoli79
tag

Sajnos én is ezt látom, nem lesz más megoldás.

(#81231) fpeter84 válasza tzoli79 (#81230) üzenetére


fpeter84
senior tag

sajnos nagy kiszúrás ez a forrasztott flash rajta - érdekes is, pont most használtam a TUV4X-emet idegen DIP32 flash írására - foglalatos és a hagyományos nagy lábas forma, pedig későbbi lehet mint ez...

ha más ötlet nincsnen, akkor azt csinálnám hogy flash leforraszt, egy azonos foglalattal rendelkező tetszőleges award bios-os lapba röptében berak, awdflash vagy aflash-el dump-olnám a biost és megpróbálnám összehasonlítani a netről elérhetőkkel... aztán bele lehet tölteni a legfrissebbet, és úgy próba indítás neki - bár hogy sztrájkol a billentyűzet, azon lehet nem segít még az sem, ha helyreáll a bios - kérdés hogy az USB billentyűzet támogatás az default be van kapcsolva, vagy le van tiltva...

(#81232) fpeter84 válasza tzoli79 (#81230) üzenetére


fpeter84
senior tag

a PS/2 csati mögött nézd meg a KBPWR jumpert - engem egyszer egy lapon megszivatott, azt hittem hogy megpusztukt a PS/2 port, erre kiderült hogy a látszólag helyén lévő jumper belül laza kontaktot adott, megnyomkodva feléledt

a manual szerint az USB port és a legacy támogatás hozzá alapértelmezetten engedélyezett, szóval még ha döglött is a PS/2, USB eszközzel akkor is működnie kellene majd ha a BIOS részt sikerül helyrerántani

(#81233) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Ez milyen egérke lehet? érdemes lehet megvenni mint ritkaság?
Kinézetre egy régi golyós microsoft egérnek tűnik, de ilyen csati nem tudom min lehet:

(#81234) zotyesz66 válasza ityam (#81233) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ez valami konzolhoz való lehet. Nem tudom, talán 1. Gen Xbox?

[ Szerkesztve ]

(#81235) ityam válasza zotyesz66 (#81234) üzenetére


ityam
senior tag

én is arra(valamilyen konzol) tippelek mert googlis PCs szabványt nem találtam hasonlót, de ez persze lehet csak az én bénaságom. De milyen régi konzol lehetett az hogy támogatta az egeret és még folyós görgőnélküli egeret lehetett hozzá kapni

[ Szerkesztve ]

(#81236) zotyesz66 válasza ityam (#81235) üzenetére


zotyesz66
őstag

De most néztem meg, a PS1-nek pont ilyen a kontroller csatlakozója.

(#81237) ityam válasza zotyesz66 (#81236) üzenetére


ityam
senior tag

köszönöm.
Rákeresek nemsokára így. PS1 en gondolkodtam hogy kéne egyet beszerezni de a kontrollerektől írtózók. ha lehet egeret használni máris csábítóbb

(#81238) zotyesz66 válasza ityam (#81237) üzenetére


zotyesz66
őstag

Valami utángyártott cucc lehet, volt gyári Sony PS Mouse is. [link]

(#81239) quailstorm válasza ityam (#81233) üzenetére


quailstorm
nagyúr

PlayStation 1 egér, Quake 2 támogatja.

Ha neked nem kell, linkeld be olyannak, akinek már van PlayStationje.

(#81240) ityam válasza quailstorm (#81239) üzenetére


ityam
senior tag

[vatera]
Én rárakom a 2K minimumot ha másnak kell nem fogok rálicitálni

(#81241) tzoli79 válasza fpeter84 (#81232) üzenetére


tzoli79
tag

Megnéztem, mikor bekapcsolt állapotban lehúzom és vissza a billentyűzetet akkor a 3 led felvillan egy pillanatra, elméletileg kap feszültséget. Lehet megkéne mérni műszerrel. Köszi az ötletet, legalább az USB alapértelmezett.

(#81242) ityam válasza ityam (#81240) üzenetére


ityam
senior tag

bocsánat . a berögződések miatt 2001 et raktam rá. 2201 et kell rakni a megnyeréshez

(#81243) ityam válasza ityam (#81242) üzenetére


ityam
senior tag

írjon rám priviben akinek kell. mert egyébként 2501 ig elmegyek kb.

(#81244) FoxiestFox válasza ityam (#81243) üzenetére


FoxiestFox
félisten

jól elvagy magaddal :DDD

(#81245) arn


arn
félisten

Nem tudja vki, hogy mi a fenet raktak a cd korszak elott ezekbe a boszme nagy szerverhazakba, aminel volt gyakran 4-6 nagy bovitohely? Mibol kellett ennyi oda? Floppybol biztos nem, de backupbol sem tudom elkepzelni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81246) MasterDeeJay válasza arn (#81245) üzenetére

Adapterrel hdd-ket szerintem. Tape drive, rack...stb van mit belerakni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81247) Czo


Czo
őstag

Volt ide ilyen kicsi Amber szinu CRT is.

(#81248) Bile Demon válasza arn (#81245) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nagy kapacitású HDD-ket.
Belső UPS-t.

Bruhe

(#81249) FoxiestFox válasza Czo (#81247) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az mennyire menő már. Láttam videót róla én is. retróra semmiképp sem praktikus, de totál badass.

(#81250) arn válasza MasterDeeJay (#81246) üzenetére


arn
félisten

Akkoriban rackek nem voltak, streamerbol meg szoktak tobbet?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.