Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) MasterDeeJay

Aliexpresses diag kártya bevállt, pcie, pci és lpc csatin is ment. A baj vele az hogy másik felére kellett volna rakni a kijelzőt de megoldottam :)


Szóval ajánlom, riserrel lehet jobb lenne.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71002) gban válasza MasterDeeJay (#71001) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megrendeltem én is ugyanonnan, várom.

Postázást nem vállalok.

(#71003) gban


gban
Közösségépítő

Hátha valaki belefut hasonlóba.
Adott egy AM3+ lap, ami elvileg bios után azonnal fagy.
Gondoltam rálesek, hogy néz ki a dolog. Meg is tapasztaltam, belép azonnal a biosba, egér kurzor jobbra ugrik, nem mozdul, num lock nem reagál, kifagy a gép.
Mindent próbáltam, giga lap, próbáltam a 2. biost erőszakolni hogy az töltsön, stb., semmi változás.
Aztán lecseréltem a 2 megás PCI Ati kártyát egy PCI-e kártyára, és simán megjelenik a bios, bármit lehet benne csinálni, stb.
Tanulság: ezek a régi kártyák már nem tudják valamiért a biost sem megjeleníteni korrekten és belefagynak.

Postázást nem vállalok.

(#71004) Sanchez638 válasza gban (#71003) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kaptam egy gépet.. Mindegyik win belefagy.. Régen volt már ilyen végig próbálgatás, de az alaplapi hálózat miatt eljutna az asztalig, de ott bele is fagy.. Am3-as ez is. Egy Acer Gateway DT55. Annyira tetszik, hogy egy plusz gép lesz belöle.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#71005) MasterDeeJay válasza gban (#71003) üzenetére

Ha modern grafikus bios akkor nem csodálom. A régi winbiosokkal nem volt ilyen gond. Fel nem fogom miért kellett a jól bevállt egyszerű karakteres biosokat lecserélni grafikus lassú szar felületekre, ami rádásul jóval nagyobb is (alig van hely a flashben). Főleg úgy hogy már nem is lenne rá szükség uefi óta.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71006) jokeph válasza MasterDeeJay (#71005) üzenetére


jokeph
nagyúr

Itt a pont. :) :K
Az egyetlen érdemi dolog ami hasznos, az az állítható fan grafikon. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71007) arn


arn
félisten

2000re mindent tudtak a biosok, amit kell :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#71008) envagyok válasza MasterDeeJay (#71001) üzenetére


envagyok
veterán

Én is vettem ilyet, de nekem pci csatin okés, pcie-n 00-át mutat

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#71009) MasterDeeJay válasza envagyok (#71008) üzenetére

Csak pcie 1.0-1.1-el próbáltam 775 és 1155 lapban. X79 és x99-el pedig az lpc csatival, ment ezekkel. De nem próbáltam pcie2-3-as lapokkal.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71010) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egy kis off. Kibontottam az occsó' helyről rendelt AData pent. Teszteltem a gyárilag FAT32- vel USB2, USB3.1 portokban, majd átformáztam NTFS- re, és úgy is. Majd a gépben levő SSD- t. Többször mértem, kis ingadozás van, tele van a gép USB vonala, külső hangkártyák, vinyók. A tendencia viszont látszik, kicsit másképp viselkedik a két filerendszer alatt. Tuti lesznek rajta nagy fileok, amiatt formáztam át. A procit fix 4GHz- re tettem a mérés idejére, így kicsit talán csökkent a szórás.

Az on része majd az lesz hogy felbontom az SD kártyákat is, lemérem őket USB3 kártyaolvasóban, majd pedig retro gépre dugott IDE-SD konverterben is. Az átalakító állítólag tudja az UDMA- t, legalábbis az Alis spec szerint, kíváncsi leszek...

(#71011) DarthSun válasza Bile Demon (#70994) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megnéztem a 3DM2000- et. Indult, lefutott mindenféle trükközés nélkül az AMD- n. A Madonion oldalán levő, régóta ingyenessé tett verziót futtattam.

Ránéztem a vinyókra is, van bad mindegyiken, a Barracuda 85, a Hitachi pedig 25% kondis. Kapott gépekből kiszedett meghajtók, mivel még nem ellenőriztem, nemtom hogy ilyenek voltak, vagy nálam is rosszabbodtak-e. Tápellátás nálam mindenesetre tuti jó, 600W csifiről megy ez a gép (korábbi adatkapcsolati hibákat is jelez a HDS, ezt okozhatta tápáram/fordulatcsökkenés is). Különösebben nem jelent semmit a dolog, van évek óta 8%- os Maxtorom is, működik rendesen. Valamint ezen a gépen nemigen lesznek pótolhatatlan adatok. Az eddigi eredmények pedig lementve penre és a főgépre is.

Most pedig elkezdek pár középkori :DDD gamet leválogatni a fentebb tesztelt penre. Kipróbálgatni, végigjátszani, ahogy lesz kedvem, időm. Remélem már semmi nem fog rosálni a kis Phenomban, ha esetleg a vinyó, abból most van tartalék.

(#71012) hege8888 válasza batyuska100 (#70990) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hello!

Van forr.páka (igaz, csak Lidl-es Parkside), és olyan dolgokkal szívesen el is bíbelődöm, ami olyan kategória, hogy ha hibázom, lehet újrázni ( mondjuk videokábel C64hez, vagy egy leszakadt speaker drótja, vagy plusz molex ág). Sajnos én anno nem tanultam forrasztani, forrasztásaim 99,8%-át az elmúlt retrogépezés alatt hoztam össze... :)
Plusz bejött a képbe a szemüveg, és a mütyűr dolgokat szarul látom újjabban.. Régen még simán leolvastam mondjuk egy vinyón a jumperelést, olyan 1 éve szemcsi vagy nagyító kell hozzá.. :O
De egy alaplapnál már f0snék, hogy elbarmolom a forrszemet, stb.. De ha más is nekifogott, akkor belevágok..

Az Alis IDe-SD adaptereknél mért mindig rubeles linket adtok be? Úgy olcsóbb/gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#71013) hege8888


hege8888
aktív tag

Na meg úgy Colombósan, csak még egy kérdés...

https://drive.google.com/drive/folders/1OwEinLdlY9vXR56LZZX0PmbywqA5dYq4?usp=sharing
ezen a linken amik vannak IC-k jók bármi retrogépezéshez? VGA vagy régi alaplap kimaxolásához?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#71014) Sanchez638 válasza hege8888 (#71012) üzenetére


Sanchez638
addikt

Lehet kapni nagyítót. Ilyen asztalit.. Nekem is kéne már venni. Mivel néha jól jönne az apróbb dolgokhoz.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#71015) batyuska100 válasza hege8888 (#71012) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nekem Alis pákám van. :D Én régebben rendeltem ilyen ledes villogó kiteket szintén Aliról, azokon is meg lehet tanulni forrasztani.

(#71016) DarthSun válasza hege8888 (#71012) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Alis IDe-SD adaptereknél mért mindig rubeles linket adtok be? Úgy olcsóbb/gyorsabb?

Hiába állítod át más nyelvre, mindíg az Oroszt dobja vissza.

(#71017) hege8888 válasza DarthSun (#71016) üzenetére


hege8888
aktív tag

Ehh.. biztos ebben is Putyinék befolyása van... :D

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#71018) hege8888 válasza batyuska100 (#71015) üzenetére


hege8888
aktív tag

Oké, az ónt ti hogy szippentgatjátok? Vettem egy ilyen pumpásat, de elég sziszi-fuszi..
Vagy én nem vagyok türelmes? És egy alaplapnál kb hány fokra kell állítani a pákát, hogy ne barmoljam szét?
Kondit honnan érdemse berendelni? (Gondolom nem egydarabokért jártok le a közeli elektronikai boltba.. Nlunk egy van a városban, de sokminden elég drága.. vagy az lett..)

Tegyetek már ide be egy kondicserélt alaplapos fotót, hogy majd legyen összehasonlításom.. :R

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#71019) DarthSun válasza hege8888 (#71017) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Előfordulhat :DDD , ezt a lehetőséget sem zárhatjuk ki.

(#71020) FF23 válasza hege8888 (#71018) üzenetére


FF23
senior tag

A Speedzone-on pont forrasztást oktattak [link]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#71021) batyuska100 válasza hege8888 (#71018) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nekem nincs ónszippantóm, az utolsó alanynál egy gombostűvel böktem át az ónt, így is bevállt és működik is. :) Bontott kondikat használok.
[kondicserélt alaplapok]

(#71022) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Cső skacok!

Remélem nem nyúltam nagyon mellé, hirtelen felindulásból vettem két WD4001FAEX 4TB WD Blacket. A dolog "szépséghibája", h ~800 napot üzemeltek szerverben. Nem tom kábé mennyi adat pörghetett át rajtuk ezidő alatt illetve mennyire érinti ezt a szériát a sok parkolás? 2TB Green-em van, annál tudom hogy jelen van.
Ha kézhez kapom az egyiket a napi használatos gépbe dobnám be, a másik külső meghajtóba kerülne adattárolásra.
Vagy lehet Red/Purple szériát kellett volna vadászni? :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#71023) Sanchez638 válasza flymi (#71022) üzenetére


Sanchez638
addikt

Addig örülj amíg szerverbe volt. Ott általában egyenlőre a teherlés és minőségi tápok vannak. Legalábbis egy szintet meg kell ütniük. Én szeretem az 1000+ napos lemezeket is, de feltétel, hogy 100 alatt legyen az indulás/leállás..

1TB Velociraptor-okat használok vegyesen tárolásra/főgépben a játékok alá. mind 1600nap feletti, de folyamatos használat mellet voltak.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#71024) flymi válasza Sanchez638 (#71023) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ok, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#71025) gban válasza hege8888 (#71018) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nemrég írtam, nem kell szippantani, kell az ón a furatba.
Kondit csak bontottat használok, de az új lábát is le lehet vágni méretre, és beletolni a megolvasztott ónba a furatban.
Hány fokra? Nem attól függ az hogy alaplapon vagy máson dolgozol hanem a felhasznált óntól.
De ezt úgyis kitapasztalod hogy mikor olvad az anyag.
Nem alaplapos fotó, de úgyszintén mindegy hogy alaplapban vagy vga-ban cserélem az adott kondit, az úgy néz ki mindig, ahogy FF23 kolléga betette: [link]

Postázást nem vállalok.

(#71026) MasterDeeJay válasza flymi (#71022) üzenetére

Smartnak én nem hiszek, azóta hogy ki lehet resetelni. Véletlenül jöttem rá, egy kínai 2 bay-es hardveres klónozóval ami néha kitörli a smart adatokat klónozáskor. Ha kell nullázok neked szívesen ha jobban tetszik az az érték. :DDD
Régi 2011-es 3tb-os pakolós greenem van már sok sok éve, asztali gépben, nasban majd szerverbe került ugyan az a vincsi és 250k parkolás volt rajta a nasba rakás elött, most a szerverben 56k-t ír. Indítás leállításnak meg 15k-t de a fene se tudja mi a valós mert smartja resetelődött. (talán 500k pakolás lehet benne és 30k-40k indulás és 2000h+ futás.) Nas-ban egyszer összehányta magát 2 bad sectorral majd HDD sentinellel regeneráltam és megjavult (?), azóta egy mentő szerverben van ahol nem gáz ha megdöglik de nem akar megdögleni.

Egyik értéknek sincs köze a valósághoz. Szóval én már használtan hdd-t nem veszek (csak kukából), azaz SSD-knél meg a vezérlő döglik be annál meg merem venni a használtat mert ugyan annyi esély van hogy másnap megdöglik mint 10 év múlva. A cellafáradásra kicsi az esély.
Azt biztosan állíthatom hogy szerverben lévő HDD sokkalta jobb állapotú szokott lenni általánosságba véve mint egy otthoni naponta ki be kapcsolgatós random tápos gépben. Fejpakolgatás ha zavar ki lehet kapcsolni, nem tudom hogy befolyásolja-e az élettartamot.
Pár dolgot tartok be hdd-nél:
Lehetőleg ne menjen 50 fok fölé, ne ingadozzon nagy mértékben. (fölösleges túlságosan hűteni)
Ne rúgjam oldalba a gépet (nehéz kibírni)
Legyen jó táp a gépben (bár ez magától értetődik)
24/7-be menjen ha lehetséges
legyen mentés róla ha fontosak az adatok

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71027) Kadi Laci válasza MasterDeeJay (#71026) üzenetére


Kadi Laci
tag

"Ne rúgjam oldalba a gépet (nehéz kibírni)" :DDD

PCI foglalat csere .

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laci

(#71028) batyuska100 válasza Kadi Laci (#71027) üzenetére


batyuska100
senior tag

Hogy volt neked ennyi türelmed? :DD

(#71029) Kadi Laci válasza batyuska100 (#71028) üzenetére


Kadi Laci
tag

Érzelmi okokból lett javítva, régi jó ismerősnek.1 SDRAM foglalatot is cseréltem P III alaplapon az sokkal több türelmet igényelt, de a végeredmény jó.

Üdv: Laci

(#71030) MasterDeeJay

Ja ha már retró, az egyik melós szerver HP ML110 G6. Beszerzés óta kb 8 éve megy 24/7, de a hdd-je meg alig ment valamit smart szerint. Hátralévő élettartam is vicc mert már több éve ennyi. :DDD

s1156-os, valami i5-nek megfelelő xeonnal, teleszórva 2/4gb-os ramokkal kukából. Néha ki szoktam takarítani de nem volt vele gond.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71031) Kadi Laci válasza MasterDeeJay (#71030) üzenetére


Kadi Laci
tag

HDD resetről írnál kicsit bővebben? Van pár nagyobb HDD nálam amiben minimális üzemóra van és SMART hibát ír ki BIOS szinten. Erre esetleg megoldás lehet ?

Üdv: Laci

(#71032) MasterDeeJay válasza Kadi Laci (#71031) üzenetére

Kellene tudni melyik értékre a rossz. Amúgy biosban legtöbbször kikapcsolható a smart reporting. HDD regenerator szokott javítani (bár az nem kimondott javítás).
A dokkoló ami csinálta: WS - ST334U REV A
Klónozáskor van hogy átvisz valami egyedi azonosítót is és a windows nem kezeli egyszerre a klónozott és az eredeti meghajtót arra hivatkozva hogy egyforma valami azonosítójuk.
Ez hardveres klónozó, a célhdd-nek ugyan akkorának vagy nagyobbnak kell lennie hogy engedje a klónozást. Nem kell hozzá pc csak berakni a két eszközt majd nyomva tartani egy gombot 5-10 sec-ig és rohadt gyorsan klónozza. Gyorsabban mint gépre kötve szofveresen. És klónozáskor de van hogy formázáskor is kinulláza a smartot.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71033) Sanchez638 válasza flymi (#71024) üzenetére


Sanchez638
addikt

Itt egy kép tőlem is. 3db ilyen velociraptor-om van. Másik kettő biztosan 1600napos.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#71034) flymi válasza MasterDeeJay (#71026) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem és köszi a részletes leírást! A második black úgyis külső meghajtónak megy.
A gépem a hálóban van, nem szokott többet menni átlag napi 2 óránál.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#71035) Kadi Laci válasza MasterDeeJay (#71032) üzenetére


Kadi Laci
tag

Előkeresem ezeket a HDD-ket és megpróbálom HDD regeneratorral, köszi a tippet!


HDD Sentinel szerinti SSD-m (kb 4 éve ennyi jövőt jósol neki) és 2 éve erről megy a rendszer.

Üdv: Laci

(#71036) MasterDeeJay válasza Kadi Laci (#71035) üzenetére

61k szektorhiba, az kemény. Tényleg meghülyült a smart, mert ha tényleg lenne rajta ennyi már nem tudnád használni. HDD regent másik gépbe rakva csináld, működő rendszer alatt nem fogja engedi, persze mentést végezz ha van fontos adatod.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71037) hege8888


hege8888
aktív tag

Én HDD Regenerátort egyszer mertem használni, volt valami 97/90 értékű vinyóm.. Futott vagy 6 órán át, a végeredmény ~80/13 lett.. :F Most nem emlékszem már a pontos értékekre, de lényeg, hogy lejjebb ment.. :W
Ez most éppen beletenyerelés volt, hogy ilyen vinyó úgyis megdöglött volna, vagy azért merjem használni a többin? :U
Próbálok 100/100-asokat rendszernek, a játékoknak, iso-knak meg D:-nek, E:-nek, szóval második vinyónak ilyan 100/97 körülieket rakni a gépekbe.. Úgyse napi szinten lesznek hajtva, hanem évente 2-3x elővéve...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#71038) gban válasza hege8888 (#71037) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem igazán tünteti el jobban a bad sectorokat mint egy sima formázás, ahogy én tapasztaltam, legalábbis a smartban ott marad.

Postázást nem vállalok.

(#71039) Bile Demon válasza DarthSun (#71011) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én is a régóta ingyenes Madonionost használom. Ez a verzió P4-en még simán fut x800-al. Az mázli, hogy neked megy rendesen.

Esetleg megnézhetnéd, hogy mennyi veszteséget okoz a win98 kompatibilis mód...

Az én konfigomban valami olyan van, amivel nem tud mit kezdeni. Azért közölhetne valamit, pl. hogy váratlanul sok a VRAM, vagy ilyesmi, mert egy szó nélkül beragad a háttérben egy magot 100%-on hajtva.

Most azt hiszem, megnézem az SSAM HD-t. Reggel meg megcsinálom a "cable managementet", mert az extra HDD és DVD RAM miatt a kábelek "elszabadultak".
Aztán rá lehet tenni az oldalát és akkor van értelme hőmérsékletet nézni.

Bruhe

(#71040) gban


gban
Közösségépítő

Erre mit mondtok, miért 4 giga csak a használható ram?
Biosban is látja rendesen a 8 gigát.

Postázást nem vállalok.

(#71041) DarthSun válasza Bile Demon (#71039) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Vannak érdekes hibaüzenetek, vagy éppen a hiányuk, 3DMarkok esetén, attól függően mikori vason futtatják. Van amikor újabb gépen kevés ramra panaszkodik, holott valójában sok van benne.
Az NPRQuake meg pld nem ad semmi üzenetet a Phenomon, vált a kép mintha indulna, aztán visszajön az asztal. Sima AM2- es gépen még futott.
Mindjárt megnézem mi a helyzet a 3DM2000- el Win98 komp módra állítva.

(#71042) batyuska100 válasza gban (#71040) üzenetére


batyuska100
senior tag

Más sorrendben is próbáltad a ramokat?

(#71043) gban válasza batyuska100 (#71042) üzenetére


gban
Közösségépítő

4 egyforma ram, valamint láthatólag látja a lap.
Csak az AMD-hez nem értek, így azt se tudom mit nézzek.

Lap oldala ezt írja:
** AM3+ CPU használata szükséges az akár 64GB rendszermemória támogatásához.

Ez meg csak AM3 proci. Lehet itt a gond de nem tudom...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#71044) DarthSun válasza gban (#71043) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Biosban a Memory hole, vagy valami ilyesmi pontot kell enabledre venni, ha jól emlékszem. Jelenleg a fiókban van az a lap, melynél ugyanilyen effektus volt. Asszem az advanced, vagy a chipset menüben kell keresned, neve nembiztos hogy ez, de valami hasonló - régen használtam már azt a lapot.

(#71045) gban válasza DarthSun (#71044) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm, megnézem.

Postázást nem vállalok.

(#71046) envagyok válasza DarthSun (#71044) üzenetére


envagyok
veterán

+1
Memory map vagy hole

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#71047) gban válasza envagyok (#71046) üzenetére


gban
Közösségépítő

17. oldaltól van a bios, semmi ilyesmit nem látok benne.

Postázást nem vállalok.

(#71048) FF23 válasza gban (#71047) üzenetére


FF23
senior tag

Ebben a biosban nincs már olyan.
Itt valami olyasmit ír, hogy ha nem jól van rajta a cpu hűtő (ferdén van leszorítva) akkor azt az MCH nem szereti [link]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#71049) DarthSun válasza FF23 (#71048) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez már valami modernebb bios :U

(#71050) DarthSun válasza DarthSun (#71041) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kevesebbet hoz Win98 komp settel, gondolom valamilyen szintű emuláció megy, amiatt. Ha natívan Win98 alatt menne, hozná az XP- s eredményt - tipp. Bár ez sem biztos, mert a 98 a SPi alatt is beszámolja az egyéb taszkok időszeleteit is (más a kernel), emiatt már Win2000 alatt is jobb a SPi result.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.