Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80751) envagyok válasza envagyok (#80743) üzenetére


envagyok
veterán

Kommentelni elfelejtettem a posztomat:
Tegnap lett kerek 40 éves a Commodore 64.
1982.01.07 jelentették be.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80752) nakos1212 válasza DBob (#80749) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ha ezt viszonyítod a saját korukhoz, illetve hogy hogyan kellett akkoriban bármit feltelepíteni (A:/SETUP.EXE, INSTALL.EXE), ez totál más és szokatlan, a GUS kapcsán akkor nem értem miért van a driverrel problémád ha annak, főleg ehhez képest - kényelmes kis menüi és shortcutjai vannak.
Jumperelni a GUS-t és a későbbi SB-ket se nagyon kellett, a nem PNP classicon is max baseportot kell állítani jumperrel amit akár békén is lehet hagyni, de a fizikai beszerelés után egy GUS install nálam mindig úgy működött hogy megnyitottam a a setupot, találtattam a setup-al olyan erőforrásokat amik nem voltak foglaltak, utána nem nagyon kellett foglalkoznom vele, legfeljebb egy "e" gombot kellett nyomnom hogy az emulációs menü előjöjjön és kiválasszam ami kell. Nem volt soha fejtörős a Gravis és amikor hozzájutottam egy AWE32-höz, vakartam is a fejem hogy mi a franc alapján kell a setup-ját megcsinálni, mert ezután egyáltalán nem volt világos.

[ Szerkesztve ]

(#80753) Bile Demon válasza Bile Demon (#80449) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ati Radeon 8500 64MB Rage theater chippel:

Ami jónak tűnik:

Ezzel az a problémám, hogy a DVI-on nem ad képet bootoláskor, csak analógon.
DVI-n akkor se, ha csak az van bedugva egyedül.
Windows is csak analógon adott képet, az volt az elsődleges képernyő.
Miután engedélyeztem a másodlagos kijelzőt, egyből a DVI lett az elsődleges és az analóg a másodlagos.
Meg lehet oldani valahogy, hogy DVI-n adjon képet a POST/BIOS?
A FireGl 8800-as kártya, ami hasonló, DVI-on adott képet bootoláskor.

Bruhe

(#80754) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha már hangkarik téma, mi a difi az SB0410 és az SB0570 között?
CA0106 audio-kontrolleres mindegyik, előbbi Live! 24-bit néven fut, utóbbi Audigy SE/Value. SNR 100 dB mindegyik, és szoftveres EAX támogatást tudnak csak.

[ Szerkesztve ]

(#80755) Bile Demon válasza Fred23 (#80754) üzenetére


Bile Demon
őstag

Más a DA rajtuk és az analóg kimeneteknél van eltérés a kondiknál. Nem tudom van e lényegi eltérés.

Bruhe

(#80756) Fred23 válasza Bile Demon (#80755) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezt találtam az előbb:
SB0410
SB0570

CS4382-KQZ : 114 dB, 192 kHz 8-Channel D/A Converter Cirrus Logic (SB0410)
Link
WM8768GEDS : 24-bit, 192kHz 8-Channel DAC Wolfson Microelectronics plc (SB0570)
Link

(#80757) envagyok válasza Bile Demon (#80753) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem is van olyan ASUS Radeon 9800xt, ami bootolás közben nem ad képet DVI-n csak VGA-n oprendszer betöltése után lesz kép DVI-on.
Én nem jöttem rá az okára.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80758) fatpingvin válasza envagyok (#80757) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem vBIOS mod lesz a megoldás...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80759) Bile Demon válasza fatpingvin (#80758) üzenetére


Bile Demon
őstag

Van editor amivel át lehet kattintani?

Bruhe

(#80760) fatpingvin válasza Bile Demon (#80759) üzenetére


fatpingvin
őstag

valami hex editor, de én nem tudom mit kell átírni. arról nem beszélve hogy nem tudom ez mennyire hardverfüggő működés vagy csak konfigurációs.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80761) arn válasza DBob (#80733) üzenetére


arn
félisten

Miattam mindenki azt csinal, amit akar, csak a tenykent valo beallitast nem szeretem, arra szoktam kizarolag reagalni. Pl amikor olyan kontextusban szerepeltetunk vmit, es allapitjuk meg hogy milyen, amiben annak idejen sose fordult elo, vagy menet kozben az megvaltozott. Ez egy fals kovetkeztetes, es felrevezeto annak akit ez erdekel. Vminek a korabeli szerepenek megertesehez a korabeli allapotokat kell eloszor rekonstrualni es megvizsgalni a tobbi szereplot.

Igy levonni kovetkezteteseket tobb evvel ujabb vasakkal osszevetve valoban nem talalom helyen valonak. Ha te ezt kotekedesnek erzed, sajnalom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80762) arn válasza DBob (#80749) üzenetére


arn
félisten

Dos alatt legalabb ugy ment, ahogy beallitottad. Win9x alatt ugy se :DDD

nem kellett hasznalni a korabeli installereket, ha megertetted hogy mukodik, es csinalni egy minimal initet, en az osszes retrohwt igy hasznalom dos alatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80763) DBob válasza arn (#80761) üzenetére


DBob
őstag

"Miattam mindenki azt csinal, amit akar, csak a tenykent valo beallitast nem szeretem, arra szoktam kizarolag reagalni."

Fejtsd már ki kérlek, mi nem tetszett, milyen "tényként való beállítást" nem szerettél abban, hogy linkeltem egy mai OPL3 eszközt a közösségnek. Mert ugye kizárólag ezekre szoktál reagálni elmondásod szerint, és nem sikerült megállni.
Értem, hogy a RetróRendőr szimatod jelzett, hogy "nem korhű" és muszáj leszólni a cuccot, de próbáld ki legközelebb kérlek, mielőtt nemtetszésed nyilvánítod ki, hogy elszámolsz 10-ig, és tovagörgetsz.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#80764) Czo


Czo
őstag

No, van itt barki, aki ezzel tud/akar valamit kezdeni? :D Ketto darab Notebook. Az egyikben allitolag "csak" a kijelzo torott (ez az lenovo), a masikra pedig ugy emlekszik a tulajdonos, hogy raesett valami (de nem tudja, hogy az vezetett-e a kikapcsolasahoz vagy nem). Itt, ami volt csavarhuzo, azzal beleneztem. Memoria van mind a kettoben, az Acer-ben a merevlemezt is talaltam. A lenovot nem tudtam ennyire szetszedni. XP Home cimke van mind a ketton (2003-2005 korulieknek tippelem oket). Optikai drive is van mind a ketto gepben. Tolto is megvan.

Az ar ofkorsz 0 forint, jelenleg az orszag keleti vegeben van, de el tudom juttatni Budapestre.

Kepek:



(#80765) Tim82 válasza Czo (#80764) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az IdeaPad 3000 N200-ra jelentkeznék, abból szerintem tudok gépet faragni. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80766) Czo válasza Tim82 (#80765) üzenetére


Czo
őstag

Akkor menjunj privatba :)

(#80767) arn válasza DBob (#80763) üzenetére


arn
félisten

Azt irtam, ez nem retro hw. es gyk ugyanaz a hang, amit megkapsz a dosboxszal. Hadd irjam mar le a velemenyem. A tied mas, es akkor mi van? Errol szol egy forum.

Csinalj weboldalat kommentelesi lehetoseg nelkul, ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80768) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nagy piaca kezd lenni mostanában a nem retro, de retro ihletésű hardvereknek, nincs baj ezzel szerintem.

Némelyik egész érdekes, én is terveztem egy régi hangkártyákra is rátűzhető midi modult venni (most nem jut eszembe a neve) de az SB16 igazából kielégíti a retro gaming igényeim, Win alatt pedig a modernebbek.

(#80769) Sisco2


Sisco2
tag

Sziasztok. Érdekelne esetleg valakit egy dinamikus mikrofon ami ha jól emlékszem egy SoundBlaster 16ASP -hez volt a dobozban de megmaradt a Mic még 1993 környékéről
500 Ohm (uni-directional)
3m kábel 3,5mm audio csatlakozóval

(#80770) fatpingvin válasza Sisco2 (#80769) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha kifejezetten retrózásra senki másnak nem akkor engem érdekelhet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80771) frescho válasza DBob (#80735) üzenetére


frescho
addikt

Tudom, hogy nem nekem szólt a retrórendőrség. Én inkább trollkodni szoktam a 8 bitesekkel :)

Nem véletlenül írtam ,hogy viszonylag. Egy Amigához képest még mindig olcsó. Egy alap A500, rendbeszedéssel, lemezekkel vagy gotekkel a duplájáról indul, mint egy használható DOS rendszer. Ha nem is olcsó, de viszonylag az. Erről jut eszembe, hogy számolgattam egy raspbiant és annak az ára is már szép összeg. Rasberry, két joy, táp, ház, SD kártya már a 40k-t karcolgatja.

"a '90-es évek elején szépen elkezdett a HiFi és a minőségi hang irányi igény csökkenni." Nem vagyok egy audiofüles, de a fiatalok sokszor vállalhatatlan minőségű dolgokat hallgatnak. Kis tejfölösdoboz hagnszórók kongó-bongó hanggal, torzítva és boldogok vele. OK, a Sokolnál jobb, de a kettő között voltak jobb cuccok, majd a divat győzött a hangminőség felett.

"A DOS minden volt, de nem ez, még a plug&pray időkben sem.": Ezt kiegészítheted a AmigaOS-sel és az Apple System-jével is. OK az alapot fel lehet rakni gyorsan, de előbb-utóbb ezeknél is jön a varázslás. Ilyen lib, vagy vashoz a megfelelő driverek. Az almáknál esetleg a resource-ot editálhatja az ember DOS-ról átmásolva valamit. Na ezért van az, hogy nekem van sok fajta rendszerben egy kis tapasztalatom, de nem érzem azt, hogy bármelyiket is igazán mélységében ismerném.

FoxiestFox: Hova lett az AMD féle hangkártyával számolt 3D hangzás? Behangozták, aztán azóta sincs rá igény, vagy miért maradt el?

https://frescho.hu

(#80772) FoxiestFox válasza frescho (#80771) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem maradt el, volt pár játék, ami támogatta, pl az új Thief (aminek az első része ugye A3D volt) de vagy a tech, vagy az implementáció nem volt meggyőző.
Mondjuk konzolon lehet hogy működik, mert a PS4 (azt hiszem) tartalmazza a dps-t ami erre szolgál.

[ Szerkesztve ]

(#80773) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pörög a topic :D Pár dolgot el kellett intéznem a városban, de már jövök, pár real, ego, luzer és troll :DDD hsz- al.

(#80707) frescho : FTP elérését ismerem, de kiszolgálót nemtom hogy kell készíteni, mindent én sem tudhatok :B

(#80708) DBob : szuper cucc, volt valami tabletes retro hkártya utánzós is, azt is meg kéne valamikor néznem, a szolgáltatótól kaptam grátiszba tabletet, de csak a TV zörög itt néha rajta.
(#80709) : há' nem ért hozzá a csávó, bár GUS- ban én is csak olyan kb középhaladó vagyok sokévi gyakorlás után

(#80719) arn : a demoscene erdeme, nem a gravise : +1, de azért némelyik game is tarol rajta, pld a Doom

(#80722) DBob : a GUS- t arra kell használni, amit tud igazán
(#80723) : mert "nem korhű" : +++1, semmi jelentősége a korhűségnek, főleg ennél. Sokszor leírtam már hogy én főleg arra vagyok kíváncsi hogy ma, a mai lehetőségekkel, és ha kell alaposan overkillezve mit tudnak a korabeli vasak(mint pld a topic egyik fő alapítója Bacsis is ilyen). De Arn felé azt is jeleztem, hogy legyen béke az időbetonozók<->overkillezők között, én tiszteletben tartom, ha valaki ragaszkodik a szigorú időrendhez(bár sok értelme nincs ;] )

(#80724) frescho : A GUS szépen megy Win98 alatt is, csak spec, magánember által írt driver kell hozzá, ugyanezen driver Win2000 alá is beviszi, és utóbbival így természetesen XP alatt is használható - itt pld 98 alatt. A driver forráskódja is megvan C- ben, tehát aki ismeri ezen nyelvet, akár a saját igényeihez is alakíthatja. Sima WDM, hullámtáblával természetesen csak DOS alá való a kártya.
CF és SD kártya : nagyon praktikus cuccok retrohoz is, én a kiváló kínai SD-IDE konvertert teszteltem alaposan, kiváló. Bár nemrég kaptam egy csomó retro/félretro HDD- t, úgyhogy azokkal csapatom, de ha elfogynak akkor ismét jön a konverter.

(#80725) DBob : RetróRendőrség :DD

(#80726) Bile Demon : A GUS lineout és erősített kimenet is príma sztem, ettől függetlenül én úgy kötöttem hogy GUS lineout>SB linein>SB lineout vagy erősített a hangszórókra - a legtöbb SB- nek jobb a kimenete, így összességében jobb az eredmény ilyen módon. Ja és természetesen GUS- t csak SB- vel együtt érdemes használni egy gépben

(#80731) frescho : Ma viszonylag olcsón lehet építeni DOS-ra gépet - azért a hozzá említett Awe ritka és drága már...

(#80738) envagyok : az Audigy2ZS sima és Platinum is kiválóan műkszik Win98- tól 10- ig. Daniel K driver fel, aztán semmi gond. Itt pld 4 hankártyám 1 gépben W7 alatt, köztük az Audigy is. És azért főleg a PlatPro nem semmi, jó hangminőség, sok szolgáltatás és ki/be-menet, távszabályzó, mi kell még ?

(#80740) nakos1212 : ja, az Awe a félPnP- s felépítésével okozhat gondot, de a CTCU/CTCM megoldja, csak el kell jutni odáig, hogy egyáltalán mit-hogyan kéne csinálni. De a GUS sem kutya, válogatja a lapokat, szereti elhajigálni az erőforrásokat, főleg a DMA- t

(#80747) DBob : kicsit kárpótol a visszafejlődés után, hogy egy belépőszintű DAC(Mackie Onyx) is lenyomta a többi hangkártyámat, a hangzásvilága már emlékeztet valamelyest a NAD3020i- re

(#80753) Bile Demon : elég jól harap a 8500- as :)

[ Szerkesztve ]

(#80774) DarthSun válasza Sisco2 (#80769) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Itt is hozzáteszem hogy ingyenesen ajánlottad fel, mert egyébként szabálytalan.

(#80775) Bile Demon válasza DarthSun (#80773) üzenetére


Bile Demon
őstag

Örülök is neki, főleg, hogy ez nem hibázik. Van benne 5-10MHz tartalék is. :DDD

2001-es procival CPU limites az ATI 2001-es kártyája.
Overkill procival 10-11k-t tud 3DMark2001-ben.

Olyan jó lenne, ha menne DOS-ban is a DVI, akkor használhatném a KT133A konfigban.

Egy 8500LE-vel szerintem menne az is. (az nem tud duál monitort kezelni, mint a 8500, cserébe egy monitoron gondolom bootoláskor is működne a DVI, mint a FireGl 8800-al).
Nem tudom, hogy van e hardveres eltérés is, vagy csak BIOS, mert akkor elviekben működhet a 8500 -> 8500LE BIOS mod.

Bruhe

(#80776) Fred23 válasza Bile Demon (#80775) üzenetére


Fred23
nagyúr

"2001-es procival CPU limites az ATI 2001-es kártyája."

1024x768-ban biztosan, de ez a CPU-erő hiány 2000-re is igaz, mert az első Radeon mellé is legalább egy 2001 novemberi Athlon XP 1900+ kéne. Vagy növeljük a felbontást, élsimítás, egyebek.
2002-ben kezdett tán javulni / arányosodni valamit a helyzet a 3.06-os NW-dal, de mondjuk a Radeon 9700 Pro mellé még az is kicsit kevésnek számít.

(#80777) DarthSun válasza Bile Demon (#80775) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 10-11k már nagyon jó sztem a 8xxx sorozattól.

van e hardveres eltérés : csak 7 és 9- es sorozatúak vannak Ati- ból(meg későbbiek), de azokat is a rajtuk levő gyári BIOS- al használom, videokártyán sztem még nem írtam át BIOS- t :U , tehát gőzöm sincs.

[ Szerkesztve ]

(#80778) frescho válasza DarthSun (#80773) üzenetére


frescho
addikt

fpt szerver van linuxra rogyásig. vsftpd-vel már volt dolgom párszor ;) Ma este viszont sikerült a ZIP végére járni, van egy LTP-SCSI páros ami szereti egymást, csak az SCSI-n kellett leformázni a lemezt hozzá, így biztosabban működik. Fogok róla írni nem sokára, mert tanulságos. Közben úgy néz ki, hogy az elveszettnek hitt bluscsi NYÁK-ok is befutnak a héten. Pedig már keresztet vetettem rájuk. Ráadásul tegnap este hákoltam nagyobb HDD-t a IIsi-be, de lehet így felesleges volt. Hogy már 90-ben is saját firmware-hez kötötte az Apple a bővítést valamiért nem lepett meg. Ahogy az sem ,hogy van rá patch :) Így most 100x nagyobb vinyó van a gépezetben, mint azt a gyáriak gondolták.

Az említett driverrel pont a GUS lényege veszik oda. Akkor már miért ne egy viszonylag gond nélküli SB 128-at rakjak egy P3-as gépbe? A GUS nekem a midi/sample keverése miatt tetszett meg akkoriban. Ha ezt elveszítem, akkor van jobb is nála.

OK, egy AWE már drága, de egy SB pro kompatibilis ESS még aprópénz. Kíváncsiságból megnéztem és azonnali vételekkel 20k-ból bőven kihozható a hirdetések alapján egy 233-as MMX-es gép billentyűzettel, egérrel. Ennyiből Amigáról nem is lehet álmodni sajnos. Ha kifog az ember olcsón egy A500-at, mondjuk átfésüli, belecsap egy Goteket és mellécsap joy-t és egeret, akkor sem ússza meg még a duplájából sem, inkább a 3x-osánál jár, de már azt is szerencsésnek lehet lassan mondani. Egy 1200-as meg 100k-ról indul lassan. Ha meg még valami turbo-t is akar az ember WHDLoadhoz, akkor a határ a csillagos ég.

https://frescho.hu

(#80779) DarthSun válasza frescho (#80778) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lehet, de ettől még nemtom hogy induljak neki az FTP- nek. Olyan mint amikor egy kezdő bepakolja a P-III- ba a PnP Awe- t, de nem hallott még a CTCU- ról, és gyak semmit nem tud kezdeni a kártyával.

De legalább szól Win alatt is a GUS. Ha pedig az általam említett módon bypassolva van jackkel az SB- re, akkor akár GUS PCM+Awe hullámtábla is szólhat egyszerre - ez persze csak egyfajta feeling.

Awe nélkül persze sztem is kihozható simán 20- ból. ESS meg nem is rossz :) , meg az Opti pld.

(#80780) arn válasza FoxiestFox (#80768) üzenetére


arn
félisten

Persze, ettol ide tartozik, es nincs baj ezzel, hogy leteznek, ha vki ebben talalja meg szamitasat. A tobbi a szemelyes velemenyem es erintettsegem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80781) arn


arn
félisten

Ez ritka a korabeli teszteknel: hogy neztek ki 94ben a (fel)brand gepek belulrol. Szalagkabel nelkul, de azert az latszik, hogy a kisebb oemek nem komplikaltak tul a kabelmenedzsmentet.

A masik erdekessege a tesztnek, akkoriban nehez volt kovetni hogy melyik gepbe milyen hwek kerultek, az alaplap az alaplap volt, hogy milyen gyarto, chipset, etc kb mellekes volt volt. De ez az egyik legkorabbi bizonyitott elofordulasa az asus gx4nek, harom oem gepben is az van. A fotok nelkul a tesztbol ez nem igazan derulne ki.

Jo kordokumentum, kellene meg sok ilyen.
[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80782) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Valakinek megvan a Volvo V70 Racing című játék?
A DICE fejlesztette a 90-es években. Sehol sem találom.

(#80783) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Van egy elég hangos pumpájú Aquarius II, ennek fel lehet újítani valahogy a szivattyúját vagy felejtős?
Haverom kérdi. :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80784) DarthSun válasza FoxiestFox (#80782) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Volvo S40 Racing (1998)(Freeware) - egy ilyet találtam.

(#80785) FoxiestFox válasza DarthSun (#80784) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#80786) fatpingvin válasza flymi (#80783) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem tudom de ha a szivattyú miatt kidobná szóljon már róla hogy hová :D ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80787) flymi válasza fatpingvin (#80786) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hirdettem nemrég aprón használtként és volt is rá egy jelentkező, de mivel hangos a pumpa ezért nem kell neki, így megmarad.
Gondoltam akkor már megtartom, mert a gyűjteményemben is elfér, de mivel szeretem rendben tudni a holmijaimat, ha javítható akkor menteném, sőt!
Talán még fel is applikálnám az egyik s478-as félkonfigomra csak, h barátkozzak az építős vízzel.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#80788) arn válasza FoxiestFox (#80782) üzenetére


arn
félisten

Nekem van/volt vmi belole, de nekem is ugy remlik, hogy az vmi demo vagy free cucc volt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80789) FoxiestFox válasza arn (#80788) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen ez egy ilyen Volvo népszerűsítő demo valami.

(#80790) frescho válasza DarthSun (#80779) üzenetére


frescho
addikt

Windows vagy linux alatt akarsz ftp szervert? Linux alatt van Howto kilóra. Mondjuk itt egy elég bőbeszédű: [link] Van java alapú ami fut Windowson is és elég egyszerűnek tűnik: [link] Persze az 5 percet nem hiszem el amit r, mert azért a configot még át kell nézni, de van hozzá doksi.

ESS nem rossz, de azért nem is volt a legjobb. Kompatibilitásban mondjuk egész jól hozta az SB Pro-t és a GUS mellé könnyen be lehetett pakolni.

https://frescho.hu

(#80791) DarthSun válasza frescho (#80790) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Inkább Win alá, Linux- al már rég foglalkoztam. A nemrég említett helyi hálózat helyett FTP- n lehetne másolgatni a gépek között, aztán a Win10 korlátozásai felejthetők. Kössz a linkeket !

(#80792) gban


gban
Közösségépítő

Ismét unatkoztam, elővettem egy 386-os lapot amit agyonmart a sav, így a billentyűzetet nem látta.

Látni hogy nem látni a vezetékelést :))

Mikroszkóppal a nyomai előtűntek.


Nem kevés méregetés, nyomkövetés után meg is lett hogy honnan hova ment a 3 szál ami erősen eltűnt a sav hatására:

És már megy is a billenytűzet :C

Hátravan még egy kis kozmetikai munka a lappal meg a kábelekkel, de még egy lap megmentve.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#80793) DarthSun válasza gban (#80792) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Profi munka :C

(#80794) envagyok válasza gban (#80792) üzenetére


envagyok
veterán

:C :C :C
Ez hatalmas elismerést érdemel :R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80795) gban


gban
Közösségépítő

Köszönöm mindenkinek.
Sokszor azt hittem, itt a vége, sose tudom meg egy-egy szálról hogy honnan jött, hova megy, de aztán meglett mind.
És így utólag az a fura hogy csak 3 szál kellett.
Mert mind a három 4-5 szakaszon vagy teljesen eltűnt vagy folytonossági hiányban szenvedett, és elsőre nem is gondoltam hogy mindez 3 szálhoz tartozik csak.

Postázást nem vállalok.

(#80796) MasterDeeJay

Hátha másnak is kell:
Nvidia Tesla K20 széria moddolása játékhoz (GTX780-Titan szint)
https://logout.hu/bejegyzes/masterdeejay/nvidia_tesla_k20_szeria_moddolasa_jatekhoz_gtx780.html

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80797) nakos1212 válasza MasterDeeJay (#80796) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ez még megy XP alatt? Szeretnék egy overkill 98-XP gépet és nem tudom mi lehet a határ. R9 290-em már nem ment fel XP-re sehogy.

(#80798) quailstorm válasza nakos1212 (#80797) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, a 7xx széria még megy.
GTX950 a legfrissebb, ami megy, de nem a legerősebb.

(#80799) gban


gban
Közösségépítő

Hülye kérdés de hogy oldanátok meg hogy legyen egeretek egy ISA, max. Vesa lapban, ha nincs az alaplapon se com se ps2 port, és az I/O kártyátok csak IDE + FDD?
Win7 alatt talán volt billentyű-egér funkció amikor a numpad gombjaival ment az egér, én Win95 alatt szeretném használni az egeret egér nélkül :DDD
Még nem kezdtem el telepíteni se.
Tudom, végső megoldás a tab használata, de az nem jó mindenre.

Postázást nem vállalok.

(#80800) MasterDeeJay válasza nakos1212 (#80797) üzenetére

Sajnos a K20 szériával nem, illetve modernnek mondható követelmények vannak:
csak UEFI mód és CSM disable
above 4G decoding (ez régebbi szerverlapokon már volt)
Az a gond hogy a tesla eleve feltételezi a nagy 64bites címtartományt, ez miatt XP esélytelen. Ezekből az ilyen 4-6gb a minimum, maxwell szériából a 24gb-os sem számít nagyon ritkának, és 12gb az elterjedtebb. Ezzel az XP nem tud mit kezdeni.
A régebbi C2075 ami még GTX580 szint csak 6gb-al ott is a vram címzés lesz a probléma.
Azoknál régebbiekkel nem volt dolgom. Szerintem itt már szükséges a 64bites os windows esetén.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.