Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-11 08:18:20

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) envagyok


envagyok
veterán

3002 utolsó ATI Catalyst driverét keresem letöltésre, ami 9700-ra kell és az első dx9-es:
wxp-w2k-r9700-7-81-021213a-006924C.exe
Esetleg valaki tud hozzá letöltési linket?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81002) KROK640 válasza arn (#81000) üzenetére


KROK640
veterán

Mivel, hogy kezeled pontosan?
Amúgy a felemás oldalú ház sárga oldala már kezd hajani náci haverom egykori 733-asának a házára színben, csak az még jól el is volt dohányozva, ezért kapott egy szürkés színt is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81003) arn válasza KROK640 (#81002) üzenetére


arn
félisten

12%os oxi krem + uv sator. A wcben :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81004) Bile Demon válasza Bile Demon (#80999) üzenetére


Bile Demon
őstag

Pl. ez sose volt radiátor mellett :
Ablak jobbra 2m-te.

Bruhe

(#81005) FoxiestFox válasza Bile Demon (#81004) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha egyenletes lenne, simán azt mondanám, jól áll neki ez a szín. :D

(#81006) Tim82 válasza DBob (#80708) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha érint bárkit, újra van készleten.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81007) FoxiestFox válasza Tim82 (#81006) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mit influenszerkedsz már? :))

(#81008) arn válasza Bile Demon (#81004) üzenetére


arn
félisten

Nekem is sok ilyenem van, de olyan csak egy, ami rohadt sarga az egyik oldalon, mashol meg semmi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81009) Tim82 válasza FoxiestFox (#81007) üzenetére


Tim82
nagyúr

Semmit, feliratkoztam a múltkor készletértesítőre, jött az értesítés is. Kacérkodok egy beszerzésével (ha jól láttam, ebből a modern OPL3 variánsból lehetne akár "retró hangú" USB-s hangkártyát is csinálni), de még nem döntöttem el, hogy ez, vagy az OPL3LPT lesz végül.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#81010) FoxiestFox válasza Tim82 (#81009) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Inkább egy jó öreg szandblaszter.

(#81011) Czo válasza Bile Demon (#81004) üzenetére


Czo
őstag

Basszus, erre nem is gondoltam, hogy az aktiv szolgalatot teljesito, ~20 eves printert tarkargatnom kellene az ablakkal szemben. De mar ezen is latszanak elszinezodes jelei.

Fura egyebkent, hogy az also talca, latvanyosan sotetebb, pedig anno egyben erkezett.

Egyebkent, a feherites utan, a folyamat ujrakezdodik, nem? Van vajon valami lakk, amivel "megallithato"?

(#81012) FoxiestFox válasza Czo (#81011) üzenetére


FoxiestFox
félisten

UV spray ajánlott, mást nem nagyon tudsz vele csinálni.

(#81013) envagyok válasza Czo (#81011) üzenetére


envagyok
veterán

Esetleg van lehetőség uv záró fóliát rakni ablakra?
Tele a szoba cuccokkal...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81014) Czo válasza envagyok (#81013) üzenetére


Czo
őstag

Marmint, sima mezei ilyet? https://www.obi.hu/oentapados-funkcionalis-foliak/napfeny-ho-es-uv-vedo-folia/p/3401205 Ez nem is tunik annyira vad aru dolognak.

(#81015) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Létezik olyan Omega driver, ami támogatja a Mobility Radeon X300-at?

(#81016) Czo válasza FoxiestFox (#81015) üzenetére


Czo
őstag

O, mi az az Omega driver? A mobility radeonokhoz (9700, x1300, x1600) en mindig modositott, mezei catalyst desktop drivert raktam fel.

(#81017) FoxiestFox válasza Czo (#81016) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Semmi baj azzal se, most is azzal megy, de az Omegát jobban szeretem, csak nem vagyok biztos, hogy feltehető erre.

(#81018) fpeter84 válasza FoxiestFox (#81017) üzenetére


fpeter84
senior tag

meg kell nézni az eszköz VID PID azonosítóját az eszközkezelőben, meg belenézni a drivercsomag inf fájljába hogy ott szerepel e, ha igen akkor elméletben menni fog de laptopoknál tudnak olyan egyedi konfig különbségek lenni, amitől mégsem, vagy fagy, vagy bizonyos funkciói megbolondulnak - de ez majd a gyakorlatban kiderül

(#81019) arn válasza Czo (#81011) üzenetére


arn
félisten

Nem ujra kezodik, sose allt le. Az abs muanyag lebomlik (marmint elvesziti a szinet, rugalmassagat), akarmi tortenik, csak a sugarzas (ho, feny, etc) felgyorsitja a folyamatot. Ki lesz feheritve a felso reteg, de folyamat zajlik - sot igazabol kemiailag adunk neki meg egy pofont, csak kozmetikailag jobb lesz.

A multkor linkeltem egy kemiai folyamatot rola, nem ertek hozza, csak tippelek, hogy a degradacioval csatlakozott plusz oxigent loki ki feherites, de idovel ujra letrejon az a kotes a levego es a sugarzas hatasara - sajnos az anyag szerkezete igy is megvaltozott, nem megegyezo az eredetivel.

Tartsd sotet huvos helyen, sugarzastol tavol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81020) fpeter84


fpeter84
senior tag

Adott egy 486-os alaplap, amiből a múltban elpárolgott a BIOS chip - ezt szeretném pótolni, de ilyen soklábú íróm nincsen. Magát a bin-t megtaláltam az ultimateretro oldalán. Régen olvastam már olyanról, hogy másik alaplap bootol DOS-ba, menet közben IC kitép, donor IC be és mehet az írás. De mi van ha nincsen mégegy ugyanolyan lapja az embernek? Működhet ez más típussal is, akár egy P1-el? Azt tudom hogy arra oda kell figyelni, hogy 5 vagy 12V a programozó feszültsége az adott flash IC-nek, de az awdflash-t rá lehet valahogyan venni, hogy ne ellenőrizze hogy az alaplaptól idegen firmware-t akarok vele süttetni?

(#81021) frescho válasza fpeter84 (#81020) üzenetére


frescho
addikt

Ezekkel a sima DIP chipekkel még nem fog menni, felejtsd el. Ha kell szivesen megírom neked, ha kikerülünk a karanténból.

https://frescho.hu

(#81022) Czo válasza fpeter84 (#81020) üzenetére


Czo
őstag

Ha budapesti vagy, Kobanyan tudok ilyneket irni neked.

(#81023) fpeter84 válasza frescho (#81021) üzenetére


fpeter84
senior tag

Hogyhogy nem? Kicsit fejlettebb P1 lapokban már emlékszem hogy frissítettem BIOS-t, illetve van P2/Slot A-s lapom is ugyanilyen DIP-32 flash-el. Vagy azt nem lehet meghekkelni sehogy, hogy akkor is beleírja ha idegen a tartalom?

Egyébként köszönöm az ajánlatokat, azért még próbálkozok, keresgélek a témában... Még olyat is találtam, hogy pl hálókártyával se lehetetlen, feltéve hogy talál az ember hozzá szoftvert...

(#81024) Czo válasza fpeter84 (#81023) üzenetére


Czo
őstag

Csak talalj olyan halokartyat, ahol az irashoz kello labak is be vannak kotve. En kb ezres nagysagrendben csinaltam halozatos bootos gepeket, es szerintem 1 kezemen meg tudom szamolni, hanyszor talalkoztam olyan halokartyaval, ami tudott irni is. Olyannal sokkal, ahol a chipset es minden adta volna magat, de olyannal alig, ahol a PCB-n is be voltak huzalozva a vezetekek.

(#81025) frescho válasza Czo (#81024) üzenetére


frescho
addikt

Azt is tedd hozza, hogy az ilyen it’s hoz EEPROM kell. Ha van xt-ide kartya, akkor azzal Meg lehet olyan I az irast.

https://frescho.hu

(#81026) Bile Demon válasza Czo (#81011) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nem érdekel a printer színe. Nem nézegetem. :) Csak példa volt, hogy az az oldal sárga, ahol Napfény érte, a másik oldal és az árnyékos részek nem.
A középső része szürke volt a két széle egyforma világosszürke/fehér.
Az is lehet, hogy a bal eleme más gépen készült más keverékből... azért bírta jobban.

Mondjuk ugyanez figyelhető meg az előző billentyűzetemen (1999-2012-ig amit használtam) illetve az előző bézs gépházam előlapján is.

2m-re jobbra van a lezárt radiátor és ablak. (Nem fűtök, túl meleg a szoba a szomszéd miatt, 24-25 fok, ha nem nyitok ablakot, tehát padlófűtés + falfűtés + sönt szabályzás van).
A kép a lámpafénynél készült, balról szemből, azért olyan, hogy balról jön a fény.
Ja a radiátor direktbe nem látta sose a printert (két polc közte volt) infrasugárzás nem érhette onnan. Csak az UV az ablakon az égből, direktbe nem sütött rá a nap (É-NY fekvés) és délután masszív sötétítés.

Bruhe

(#81027) fpeter84 válasza Czo (#81024) üzenetére


fpeter84
senior tag

No igen, pont azt néztem hogy egyik foglalatos hálókártyámon se látok 5V/12V jumpert vagy a helyét... Szóval vagy szoftverből oldja meg, vagy tényleg nem tudják ezek az írást - esélyesebb az utóbbi...

@frescho
Az EEPROM-ot a hálókártyára érted, hogy azok nem kezelik a flash-eket csak az ablakos EEPROM-okat még olvasás szinten is, vagy az alaplapokra is? Mert már a Totem TM-486SPS lapomon is flash van, és van "Flash Vpp selection" jumper lába is, szóval elméletben már ezzel is lehetne szoftverből frissíteni, kérdés hogy talál e az ember olyan ősöreg awdflash-t hozzá amivel sikerül is. De mivel pont hogy ebből hiányzik per pill a chip, így valahogy kívülről kell megoldanom a mutatványt...

(#81028) Czo válasza Bile Demon (#81026) üzenetére


Czo
őstag

Bennem igy hirtelen eddig nem merult fel, hogy a rendszeresen hasznalt nyomtato, "retro" es elszinezodos muanyagbol keszult, mint abban az idoben minden :D Es most, hogy igy raneztem, mar szemmel lathato nyoma van ennek. Egyelore nem zavar, mert amig funkcionalisan hasznos, addig nem akarom gyengiteni az amugy is oregedo muanyagot.

(#81029) frescho válasza fpeter84 (#81027) üzenetére


frescho
addikt

Nem. Úgy értem, hogy vannak olyan IC-k amik írásához nem kell külön extra feszültség. Simán 5V-tal írhatók és lábkompatibilisek a 27-es szériával. Mondjuk ha tudod mi kell, akkor a 39-es szériából lehet találni olyat amit meg lehet írni. Annyi a trükk, hogy a WE lábat vezérelni kell. De akár annyit is lehet, hogy az ember azt szépen beköti alacsony értékre, persze előtte meg kell nézni, hogy a foglalatnál ne legyen mellé felhúzva, mert az álmos könyvek szerint az nem jó :N Aztán már lehet is küldeni izomból neki a megfelelő byte sequence-t. Nem nagy kunszt megoldani, ha értesz hozzá. Doksi: 5-7 oldalakat nézdd át

https://frescho.hu

(#81030) Bile Demon válasza Czo (#81028) üzenetére


Bile Demon
őstag

Most vettem csak észre:

A teteje és eleje közti ugrás az árnyalatban. Egyforma volt az eleje-teteje új korában.
És nem csak a napfénnyel bezárt szög, hanem az adott elemek összetételének eltérésétől is nagyban függ mennyire sárgult.

Bruhe

(#81031) arn válasza Bile Demon (#81030) üzenetére


arn
félisten

Van hogy a cd elolapja jobban sargul, mint a kerete. :)

Itt is ilyen volt, de egesz jo lett. 95os sony.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81032) arn


arn
félisten

Meg mindig nem tokeletes, 2x10 ora.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81033) Czo válasza Bile Demon (#81030) üzenetére


Czo
őstag

Latom, 1020-as ez majdnem az az idoszak, mint az enyem :)

(#81034) Bile Demon válasza Czo (#81033) üzenetére


Bile Demon
őstag

Sulinetes ingyennyomi... :DDD

2000Ft-s tonerrel. Nem tudom hány oldalt bír, mert havonta nyomtatok 3 oldalt. (Díbeszedő, gázszámla, villanyszámla utalás.)

Bruhe

(#81035) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#81015) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Megy az Omega driverrel a Mobility X300. Királyság. :D

(#81036) fpeter84


fpeter84
senior tag

elméletben tökéletesen működhetne ez a másik lapban flash - a saját bios-át simán bele is írja a lap az idegen IC-be és utána bútol is róla - de amikor a 486-os biosát próbálnám uniflash-el beletolni akkor jön a bootsector és size mismatch üzenet, ha ennek ellenére ráírom a flashre, majd visszaolvastatom róla, akkor összevetve a forrás fájllal még csak nem is hasonlít rá sehol... :U

(#81037) fpeter84


fpeter84
senior tag

hagytam az uniflash-t, kiderült hogy az awdflash is megerőszakítható egy /f kapcsolóval hogy akkor is felírja a flashbe ha nem stimmel a rendszerazonosító...

a méret kapcsán elfelejtettem írni, hogy az elérhető BIOS mentés 64KB/0.5MBit, de egyébként a fotók szerint 1MBit-es flash van a lapon eredetileg (illetve az is lehet), ami flash-eket itthon tudtam túrni az mint 1MBit-es. hexeditorral a 64KB mögé másoltam egy csupa FF tartalmú újabb 64KB-ot, majd az awdflash /f kapcsolóval írtam fel, így nem volt se méret panasz, se bootsector mismatch. visszaolvastattam az awd-vel meg uniflash-el is, és így most 100% azonos a tartalma az eredetivel + a 64KB FF

pár nap múlva lesz bele procim, akkor majd meglátom hogy jó e ez így neki vagy nem úszom meg a külső írós beavatkozást...

(#81038) fpeter84


fpeter84
senior tag

azthiszem tényleg jó úton járok... gondoltam egyet, és egy XTIDE BIOS 12KB mögött feltöltöttem az üres területet 128KB-ra, ezt sütöttem bele az 1MBit-es flash-be a kispentiummal awdflash /f -el, majd bedobtam a csippet az SMC hálókártyába, és pöcc röff rögtön elsőre:



szóval működnie kellene elméletben a 486 lap BIOS-ának is ezzel az eljárással... :))

(#81039) arn válasza Bile Demon (#81034) üzenetére


arn
félisten

Nekem logitech momo volt a sulinettol :) jo kis szabadrablas volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81040) Czo válasza fpeter84 (#81037) üzenetére


Czo
őstag

Ha nagyobb a romod, mint az imaged, akkor a felso reszere tolds az imaget ne az also reszere, de talan a legkenyelmesebb, ha duplazod, mert akkor nem kell szamolgatnod a padding meretet.

(#81041) KROK640 válasza arn (#81039) üzenetére


KROK640
veterán

A Sulinet program nagyon jó volt. Amellett, hogy indirektbe rommá kerestem magam rajta, még elterjesztette a normális asztali PC-t (nem laptop, nem tablet) a lakosság körében. (még azzal együtt is h rengeteg esetben ipari hulladék talált gazdára)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81042) jokeph válasza KROK640 (#81041) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K

Ritkán, de voltak nagyon jó szettek is.
Pl: Intel P4 2,4 GHZ Pentium+i865 MSI lap+2*256 MB DDR400 ram + GF4 MX 440 64 MB és kapaszkodás, az egyik ilyen gépből megörököltem kihordási idő után egy SB AUDIGY SB0160-at, ami a mai napig is műkszik. :D

Mondjuk a Matsonic lap+1,7 Celeron+256MB kombótól a falra tudtam volna mászni már a maga idejében is. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#81043) KROK640 válasza jokeph (#81042) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, hogy akadtak. Volt azért pár jó set is.
De nekem a "kedvencem" az az áruházi de sulinetes konfig volt, valami Matsonic lap ott is, Pentium 4 1600MHZ NW, 128MB SD(? vagy DDR?) RAM, és geforce 2MX 200... legalább a HDD 40GB-os volt. Adva volt egy tök jó proci, nagyon hulladék körítéssel.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81044) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Radeon 7500-tól (Mobility verzió) 5035 pont 3Dmark 2001SE-ben rendben lévő érték?

(#81045) frescho válasza KROK640 (#81041) üzenetére


frescho
addikt

8 évvel ezelőtt hasonlóan értékeltem. De vannak árnyoldalai is. Hogy magam idézzem:

Akkor mindenki azt hitte jól jár, de azt hiszem, hogy ez csak keveseknek sikerült:

- A forgalmazók közül néhányan tuti jól jártak, másoknak nem volt öröm.
- Nem jó értelemben emlékezetes Karácsony előtti rohamot indukált az üzletekben. A plusz papírmunkának hála szép torlódások alakultak ki.
- Persze volt egy-két jó vétel, akció, de aki nem értett hozzá az könnyen lukra futhatott. Nem egy gépről derült ki, hogy le van zárjegyezve, de az adott összeállítás igencsak kehes és a kötelező oprendszert képviselő UHU/SUSE/RedHat linuxon nem fut a Call of Duty.
- Az akkor már aktív netezők gazdagabbak lettek egy lerakatnyi trollal.

Volt jó oldala is a programnak:

- Élénkítette a forgalmat.
- A kezdeti limitációk egy részét eltörölték, szinte mindenki jogosult lett és elég sok dolgot lehetett elérni elfogadható áron.
-Sok embert indított el a digitális világba. (Ez előny még akkor is, ha csak mézesmadzagként működött.)

https://frescho.hu

(#81046) Bile Demon válasza FoxiestFox (#81044) üzenetére


Bile Demon
őstag

Az asztali 7500 is kb. annyit megy.

Bruhe

(#81047) Bile Demon válasza FoxiestFox (#81044) üzenetére


Bile Demon
őstag

Bruhe

(#81048) FoxiestFox válasza Bile Demon (#81047) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Zsír, köszi. :D

(#81049) arn válasza KROK640 (#81041) üzenetére


arn
félisten

Errol szolt, szetlopni a kozpenzt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81050) KROK640 válasza frescho (#81045) üzenetére


KROK640
veterán

Objektíve nézve igazad van.
De nekem személy szerint a kötelező oprendszer Linux egy igazi áldás volt, ugyanis nem győztem házakhoz járni, ahol a Linuxot Windowsra cseréltem, természetesen nem ingyen. A kehes összeállítások is jók voltak nekem hiszen 1-3 évig nem lehetett belenyúlni, de addigra már bőven rájöttek, hogy a rally és a COD sem ad elég FPS-t, és bővíteni kell, ami természetesen megint csak az én reszortom volt. Főleg mivel áfa nélkül nagyker áron szereztem a cuccokat akkoriban a sűrű ft elvén hihetetlenül versenyképes áron tudtam szerezni bármilyen gépalkatrészt, így az sem volt feltűnő ha mondjuk egy GeForce 2 MX400 árára rátettem mondjuk 3000ft hasznot, meg újabb 3K beszerelés, telepítés, játékok beállítása (nehogy szaggasson az új kártyán :D ) stb. a kártya elhozásával együtt két óra alatt megvolt 6000ft, az még ma sem számítana rossz órabérnek ...
Sőt, sokan voltak akik játszani vették a gépet, és ilyenkor türelmetlenségben, bizony azt a bizonyos címkét fent tartások nélkül szaggattuk le, és már ment is bele a plusz RAM, új VGA stb.

Egyébként a 2002-es karácsonyi roham é s hiány nekem sem kedvezett, ha belegondolok mindössze 2-3 hétig volt hiány meg extrém árak, és az is milyen rossz volt ... nem is tudom, hogy hogy éltem volna meg akkoriban egy ilyet mint ami most pl a VGA piacon van.

A lerakatnyi trollt 2006ban vettem észre, de ennek az is lehet az oka, hogy az első sulinet programnál (2002-2003) még nem volt csak 56K-s netem és azt is alig használtam.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.