Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81701) KROK640 válasza DarthSun (#81680) üzenetére


KROK640
veterán

Hasonló választások előtt állsz, mint anno én, Hobbizoli kollégának köszönhetően. Én anno a 10400F-et választottam, de mindenképp érdekel, hogy mire jutsz. :)
Mondhatni tűkön ülve figyelem az eredményeidet :)
Ha több pénzem lett volna, akkor benevezek én is egy ilyenre, mert izgatja a fantáziámat, de sajnos még a VGA kérést sem sikerült megvalósítani.
így kibicként vagyok jelen haver következőjébe is :

Huanhanzi X99-F8
Xeon E5-2643V3 6C12T 3700MHZ all core hack
64GB DDR4 ECC RAM
Gigabyte GTX1660 Super OC 6GB GDDR6
1TB Samsung EVO 870 SSD
18TB WD Gold 3.5" 7200rpm 256MB SATA WD181KRYZ
EVGA Supernova 750W

Ez szerintem kicsit sem lebecsülendő! (neki napi munkára van, de játszani sem rossz)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81702) DarthSun válasza KROK640 (#81701) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hasonló, de csak részben, nekem ez már csak egy +hobbigép, ahogy már említettem többször is. Mert én meg kb mikor Te az Intelt, én a Zen+GTX1650- et választottam. Tehát az már figyel régóta, nem egy titán, de bevált.
A kisXeon eredményei retro/félretro kártyákkal nem lesznek túl magasak, tehát a várólistát úgy képzeld el, de annak örülök hogy várod. GTX285- el talán elég jól hasít majd, de a retro 3DMark- ok eredményeiből a Win7/10 levesz, sajna XP driver meg nincs a laphoz.

A kolléga gépe meg szuper. 3.7GHz 6C(12T) fizikai maggal, nagyon jó, bár meggondolandó, nemtom hogy a kínai lapok VRM- je meddig bírja ezt a terhelést. A proci irányzott TDP- je gyári alapon 135W, AllCoreTurbo- val pedig sokkal többet is felvehet, ha terhelve van.

[ Szerkesztve ]

(#81703) DarthSun válasza DarthSun (#81702) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A közel fele olyan csíkszélességű Zen1600AF(6C/12T-65W alapkeret TDP), 3.5GHz AllCoren is már diszkfalifikálta a mellékelt gyári hűtőt, cserélni kellett nagyobb toronyhűtőre.

(#81704) DarthSun válasza DarthSun (#81649) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

3DMark2001 a 8600GTS- el. A Win10 átlag 30%- ot levesz, tehát XP alatt ez 40k körül lenne. A C2D@2,6GHz- el 39k körül hoz XP alatt, tehát látható hogy a Xeon@1,9GHz eléri a magasabb órajelű C2D- t (újabb mag, nagyobb kessek). Persze ez csak retro esetén, mai cuccokkal állva hagyja a Xeon-v3 a C2D- t.

[ Szerkesztve ]

(#81705) Fred23


Fred23
nagyúr


Forrás.
Mai naphoz ez fog kelleni. :)

[ Szerkesztve ]

(#81706) frescho válasza frescho (#81677) üzenetére


frescho
addikt

Megvan az xt-ide pub. Az is szep kek 😊

https://frescho.hu

(#81707) benedekco válasza Fred23 (#81705) üzenetére


benedekco
addikt

Ez nekem inkább tűnik CPU tesztnek mint VGA-nak.
S3 Diamond Viper II-m volt imádtam.
S3-at Metal apin nem D3D-n kellett volna tesztelni, a Voodoo-kat meg Glide-on.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81708) Fred23 válasza benedekco (#81707) üzenetére


Fred23
nagyúr

32 biten azért már bejön a képbe a VGA is rendesen, de egyébként igen, a 750-es Athlon nagyon kevés ide, és 16 biten ez csúnyán kijön. :K

(#81709) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csend és nyugalom...
Én elkezdtem kicsit tevékenykedni.
2 vinyót is illesztettem a rendszerbe. Nem akarom a gamekat/+teszteket is az SSD- re pakolni. Lassan frissítem a konfig-összefoglalót. Valamint előszedtem a VGA dobozból néhány PCIe kártyát : 6600GT, GTX285, HD6850, X1300Pro, csak kiraktam a tesztpad mellé. Először a tesztsort kell frissítenem. Kell 1-2 erősebb is mint pld P4 esetén volt. Aztán a bentlevő 8600GTS végigmérése.
A 6600GT amiatt hogy a viszonylag újabbkeletű gépnek(2014- es a proci), retrosabb minősítést adhassak. Az X1300Pro pedig asszem későbbi, de hasonló teljesítmény, P4/AGP- ben mindenesetre a sima X1300 gyengébb mint a 6600GT. PCIe vonalon meg kiderül...

(#81710) frescho válasza DarthSun (#81709) üzenetére


frescho
addikt

Zene és pakolás.

Polcoztam és pakoltam. Lassan, de bizonytalanul haladok a PC részleggel is. A fene se gondolta volna, hogy ennyi PC-s vackot szedtem össze. Eredeti PC, XT, PCjr, rackelt AT, PS/1 és PS/2 IBM laposok egész szériája, Compaq sorozat dual P4-ig. Na meg a hozzá valók. Alaplapok, syquest, Zip, monitorok és minden más fingilingi. Könyvekből és dobozos szoftverből is összeszedtem két polcnyit.

https://frescho.hu

(#81711) DarthSun válasza frescho (#81710) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó sok, és ez még csak a PC részleged(vagy annak is csak egy része), akkor még a Commodore/Amiga/stb, szóval van mit tárolnod...

(#81712) frescho válasza DarthSun (#81711) üzenetére


frescho
addikt

A lényegen már túl vagyok, a 8 biteseim jó helyen vannak és a hozzájuk tartozó monitorokat is elraktároztam. A whitebox lesz még érdekes kihívás. Nem tudom hol kezdjem megbontani, hogy sérülés nélkül szét tudjam szedni.

https://frescho.hu

(#81713) FoxiestFox válasza frescho (#81710) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egy PS2 notira sej de régen vadászom már.

(#81714) frescho válasza FoxiestFox (#81713) üzenetére


frescho
addikt

Kimaradt egy vesszo, a PS mar desktop. Laposbol a legregebbi egy convertible, a parjat bacsia szokta kiallitani.

https://frescho.hu

(#81715) cbmfan


cbmfan
senior tag

lenne egy jó kérdésem hozzátok: ki gyártotta ezt a kártyát? az oké, hogy intel 740, de semmit nem találtam róla.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81716) cbmfan


cbmfan
senior tag

na meg is van, csak utána kellett írnom, hogy manual. ez egy Abit kártya, még csak nem is hallottam, hogy már akkoriban is gyártottak videokártyákat.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81717) arn válasza cbmfan (#81716) üzenetére


arn
félisten

A link besorolasan kivul hol latszik, hogy ez abit?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81718) MasterDeeJay válasza cbmfan (#81716) üzenetére

Egyből rávágtam volna pedig hogy noname mert akkoriban tengernyi noname kártya volt.
Mondjuk Abit eléggé ősi cég, 1989-ben alakult és akkor is gyártott már minden gyártó össze vissza mindent.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81719) FoxiestFox válasza frescho (#81714) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na azé'.
A PS2/Note laptop széria baromi ritka használható állapotban, nekem volt egy, folyékonnyá vált borítással, törött zsanérokkal, megpróbáltam felújítani, de beletört a bicskám.
HDD-je, alaplapja, billentyűzete volt menthető, azokat eltettem. :(

(#81720) cbmfan válasza arn (#81717) üzenetére


cbmfan
senior tag

a hetedik oldalon ugyanúgy néz ki a rajz mint a kártya.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81721) fpeter84 válasza cbmfan (#81716) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nem igazán értem, hogy honnan vette a feltöltője hogy Abit... Lehet hogy a "About the G740A/G740B" mondatból sikerült Abit-ot faragnia? :))
Nyoma sincsen az Abit-nak a doksiban, és ha az lenne, akkor több találat volna rá netszerte...

(sztem egyszerűen mivel márkát is kellett választani feltöltéskor, ezért rábökött az elsőre... AA* márka nincsen, ezért jött az AB* :))

[ Szerkesztve ]

(#81722) arn válasza cbmfan (#81720) üzenetére


arn
félisten

Az ok, a manual az hozza van. De az hol latszik a manualon, hogy abit? A linken kivul… szvsz csak rosszul soroltak be.

ezt a tean tn2 jelolest nyakon mar lattam korabban is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81723) cbmfan válasza arn (#81722) üzenetére


cbmfan
senior tag

igazatok lehet. ha nem Abit akkor mi ez?

a felirat pedig a nyák gyártója.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81724) Czo válasza arn (#81722) üzenetére


Czo
őstag

Nekem DFI lapom volt, amin szeirntem TEAN volt.

(#81725) MasterDeeJay válasza cbmfan (#81723) üzenetére

Akár lehet noname, akkoriban nem volt nagyon jelzés rajtuk. Manli, Eagle stb..

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81726) cbmfan válasza MasterDeeJay (#81725) üzenetére


cbmfan
senior tag

ezeken mint Aristo kártyákon volt egy hologramos matrica. bár a fene tudja, jó lesz ez nonameként is :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81727) arn válasza cbmfan (#81723) üzenetére


arn
félisten

Valszeg oem gyarto, hogy milyen neven kerult eladasra, ki tudja? Nem tunik rossz minosegunek a nyak, lehet gyartottak x fele nevesebb brandnek.

Akkoriban sok oemgyarto onallositotta magat (asus, msi, etc), de biztos maradt meg sok, akik csak gyartottak, es nem jelentek meg onallo brandkent. Masok meg felvasaroltak x fele gyartotol, aztan eladtak sajat nev alatt (acorp pl itt keleteuropaban).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81728) cbmfan válasza arn (#81727) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez így van. erre jó példa a Sector (Mistral elődje), megvettek egy halom noname alaplapot és árulták saját néven egy sima matricát felrakva.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81729) KROK640 válasza cbmfan (#81715) üzenetére


KROK640
veterán

Mert ez egy egészen noname kártya szerintem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81730) envagyok válasza cbmfan (#81728) üzenetére


envagyok
veterán

A sector voodoo2-esek is ilyenek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81731) cbmfan válasza envagyok (#81730) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem, arra csak raktak egy matricát. 3dfx kártyákat szerencsére könnyű azonosítani mert mindegyiken van egy számsor, V3-4-5 pedig egyértelmű.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81732) FoxiestFox válasza cbmfan (#81731) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi a különbség a raktak egy matricát (728-as poszt) és a raktak egy matricát (731-es poszt) között?

(#81733) benedekco válasza FoxiestFox (#81732) üzenetére


benedekco
addikt

Trollollol:
Hát nem érted? Az, hogy erre is raktak egy matricát meg arra is. Pofon egyszerű :P

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#81734) FoxiestFox válasza benedekco (#81733) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lehet hogy az egyik csak matrica, a másik pedig sima matrica. :D

(#81735) cbmfan válasza FoxiestFox (#81732) üzenetére


cbmfan
senior tag

noname cuccokat saját márkásként árultak, de rakták ugyanazt minden másra is.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81736) DarthSun válasza DarthSun (#81704) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megy tovább a project. Konfig bővült, +2HDD, lista frissítése :

HUANANZHI X99 -TF Alaplap
Xeon E5-2609 6core 1.9GHz proci
LC-Power Cu-AL AM2/3 hűtő
4x8GB Kingston Fury DDR4/2666MHz/CL16 @1600MHz CL11 Quad channel RAM
Galaxy nV8600 GTS 512MB PCIe video sufniventivel (a gyári rosált)
Samsung 870 EVO 500GB SSD SATA
HD322HJ+ST1000DM003 HDD SATA
LG DVDRW SATA
FSP Hydro Pro 700W táp
Win10 Enterprise oprendszer
nV driver : 131.42
Egyelőre ház nélkül, próbapadon

Csendéletek a drivetömbbel :

Elkezdtem a táblázatot is. Néhány teszt már lemérve. Tesztsort még bővítem későbbi tesztprog/gamekkel. nVidia drivert cseréltem a 342.01- ről 131.42- re(driverfrissítést pedig tiltottam-Wifin online már a rendszer), emiatt a 3DM2001 1000 pöttyöt ugrott. Felbontásokat magasabbra vettem, az UT2004 max FPS- én(437) is látszik hogy indokolt.

Amely tesztekről készült képmentés, azokat a táblázatban linkeltem/linkelni fogom.
Q2 mérést még pótolom, meg ugye akkor kellenek későbbiek, melyeknek van belső vagy külső automata tesztjük - javaslat is jöhet :) . A konfighoz mérten koraiakkal indítottam, hogy látszódjon majd az átfogás.

Ha teljes a tesztsor, akkor végigmérem a kiszemelt videokártyákat, és Win7 alatt is, azt még fel kell köszörülni egy másik SSD- re. Utána procicsere nagyobbra(még nem döntöttem milyen lesz), majd a full folyamat ismételt lezavarása.

Apropó vinyótesztet is megejtem CDM- el, kíváncsi vagyok hogy az öregedő példányok mit mutatnak.

(#81737) DarthSun válasza DarthSun (#81736) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Q2 lemérve. DeusEx- hez találtam még dxbench filet, de konzolból a timedemo indításakor szép hibaüzenetet kapok, valami incorrect version...
2010- re tudnék továbbmenni a SSamHD- vel, de nem találok hozzá tesztmetódust. 2007- et még megnézem az UT2007- el, a telepítőlemez itt figyel az asztalon.
Hát igen, a régi tesztekben otthon vagyok, de 2010 magasságától már nemtom hogyan kell/lehet tesztelni.

Drivetesztek - a régi vinyókat és optikát ellenőriznem kellett, megfelelőnek találtam őket. Az optika 2007- es, kiváló állapot, példás grafikon(a Win98 hologrammos telCD- n mértem). A 320- as Samu 2009- es, valszeg csak SATA1, de ahhoz képest ok, közel 100MB/s- ot nyom. Az 1TB Seagate, 2015- ös, 170MB/s- al még mai szemmel is jónak számít.

(#81738) cbmfan


cbmfan
senior tag

egy újabb érdekes dolgot találtam Elsa GF2 GTS személyében:

nem is tudtam, hogy itt gyártottak IBM HDD-n és Philips ODD-n kívül bármi hasonlót.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81739) frescho válasza cbmfan (#81738) üzenetére


frescho
addikt

Fehérváron a koliban elég magas volt az Elsa kártyák és IBM vinyók aránya. Véletlenül leestek a kamionról és ügyes seftelő kezek révén jutottak el hozzánk :)

https://frescho.hu

(#81740) Czo válasza frescho (#81739) üzenetére


Czo
őstag

A Palm PDA-k aranya nem? :D Pl. m505? :)

(#81741) Fred23 válasza cbmfan (#81738) üzenetére


Fred23
nagyúr

Wow! És ez saját?
Szerk.: Az úgy nagy királyság.

[ Szerkesztve ]

(#81742) cbmfan válasza Fred23 (#81741) üzenetére


cbmfan
senior tag

naná! :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81743) zotyesz66 válasza cbmfan (#81742) üzenetére


zotyesz66
őstag

És még 2000-es példány! 29. heti a PCB, 37. hetiek a RAM chipek.

(#81744) cbmfan válasza zotyesz66 (#81743) üzenetére


cbmfan
senior tag

ha már dátum, ez egy furcsa V2. egyoldalas 12 Megás PowerColor, régi és új logós chipekkel :)

és valahol még van egy Inno V2 9953 gyártási idővel nyákon.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81745) MasterDeeJay válasza cbmfan (#81744) üzenetére

Tisztára mint a C64-eknél, összelapátolták ami van ami persze nem baj.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81746) Czo


Czo
őstag

Kene keriteni valakit, aki tudna forrasztani Voodoo 2-n memoriat. Nekem van ehhez egy "bealdozhato", Creative Labs CT6670-em. Ha jol szamolom, az 1Mbyte meretu modul is ugyonugy 40 pines, mint az 512 KByte meretu, ami a megszokott a V2 kartyakon. Amit pedig ki lehetne/kellene probalni, az a memoria upgrade. Chuck (FBU) nem upgradelheto, mert o 2-4 MByte kozotti memoriat tud kezelni es mind a 8, mind a 12 MByteos kartyakon 4 MByte van oda felpakolva. Viszont, a textura memoria a Bruce (TMU) chipek mellett upgradelheto, mert minden egyes Bruce osszesen 2-16 Mbyte kozotti memoriat tud kezelni, a 8 MByte memorias kartyakon 2 MByte, mig a 12 MByte-os kartyakon, 4 MByte jut neki (egyebkent minden egyes Chuck, osszesen 3 Bruce-t tamogat).

Tehat, ha valahonnan szerzunk, 8 darab, 1 MByteos RAM chipet, akkor a kartya megupgradelheto lenne 12-rol 20 MByte-os Voodoo 2-nek. Ebbol a kartyabol, ha lenne ketto, szerintem nem csak a V3-2000 lenne befoghato, hanem valahol a V3-3000 es V3-3500 koze kerulne a kartya.

A tejesitmenynovekedest pedig onnan gondolom, hogy jelenleg hiaba orvendezunk, hogy 8 MByte textura RAM van 1 darab 12 MByte-os Voodoo2-on, illetve, ha parban vannak, akkor 16 MByte, mert a Bruce-ok csak a sajat, lokalis memoriajukat erik el, tehat minden textura, bele van masolva mindegyik kartyaba. Emiatt, ha a jatek nem nagyon hasznal multitexturazast, akkor kartyankent az egyik TMU tulajdonkeppen nem csinal semmit, SLI-nel, pedig kb ugyonazok a texturak vannak bekopizva a masik TMU-nal. Igy ha novekedne a textura RAM merete, akkor kevesebb texturat kellene minden lepesnel atpumpalni a PCI buszon.

(#81747) envagyok


envagyok
veterán

Nincs valakinek ilyen ventilátora ajándékba?
Egybe van a kerettel, több msi videókártyán volt.
Ha esetleg lapul valakinél, írjon.
Köszönöm :R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81748) zotyesz66 válasza cbmfan (#81744) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nekem nem nagyon jutottak korai kártyák. Az Asus V7700-asom is 2001 második feléből van, a Radeon 7200 64MB is. Van pár Voodoo1, azok is legfeljebb 1997 vége, de inkább '98-asok. A V2-est nem is tudom, be van építve, el van ásva. Ez a V2-es érdekes, nem is gondoltam, hogy akkor még gyártották, persze belegondolva akkor még 2 éves volt.
#81747 Ez mi? FX5900 Ultra?

[ Szerkesztve ]

(#81749) DBob válasza Czo (#81746) üzenetére


DBob
őstag

"Kene keriteni valakit, aki tudna forrasztani Voodoo 2-n memoriat."

A Voodoo2-őn még pont olyan RAM van, ami otthoni körülmények között is forrasztható, megfelelő kézügyesség és ismeretek mellett. Levenni nehezebb, mivel ahhoz már egy fokkal komplikáltabb felszerelés kell, hogy ne sérüljön a nyák / IC.

(#81750) Czo válasza DBob (#81749) üzenetére


Czo
őstag

En THT dolgokat jol elforrasztgatok, TSOP-ot is raktam mar fel, de ilyen memoriachipet nem tudtam meg leszedni. (bar eddig csak 1-et probaltam, de ott a donorkartya mar eleve halott volt, igy valamennyi kuzdelem utan, batarallat modon levagtam snitzerrel.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.