Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) KROK640 válasza arn (#87992) üzenetére


KROK640
veterán

Gondolom ezek a különféle éves pótlékokkal (13-14ik havi fizu) egyszerre, úgy, hogy Voralberg és Tirol is felhúzzák. Voralbergben tavaly előtt kerestem 2000-2100 eurot/hó, és annak is nagyon örültem.
MO-ra 915 euro (370 ezer ft netto nagyjából) jön ki. Itt a környéken, a szűkebb baráti társaságomban embert nem tudok, akinek csak a 270 netto meglenne. Jó ebbe a statisztikába nyilván beleszámít a pénztáros Lőrinc, a gyárigazgató, a mérnök és még sokan mások is. (A közmunkások meg jól nem, mert azok lehúznák a statisztikát)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88002) arn válasza KROK640 (#88001) üzenetére


arn
félisten

A 13-14 havi ber nem potlek, vagy jutalom, csak amit mashol 12 fele osztva kapsz meg, itt 14 fele, ennyi. Megtakaritasra osztonoz, az eves bert kell nezni.

Nagy elteres nincs a tartomanyok kozott, hagyomanyosan becsben keresheted a legtobbet.

Az atlag fizetes mellett illene feltuntetni a mediant, az jobban mutatna, hogy mekkora a fizetest kap az atlagember.

Ebbol a tobb terkepbol az utolsot erdemes nezni, ott latod, hogy olyan nagy elteres nincs az orszagok kozott, ha a koltsegeket is melleteszed, es erthetove valik, ha ausztraban az atlag felet sem erded el, olyan eleted se lesz, mint a magyar atlagfizubol otthon.

Vagy megforditva, ha informatikuskent meg tudod keresni a magyar atlag haromszorosat, akkor mintegy 70%al elsz az osztrak atlag felett, amire itt se van tul sok eselyed bevandorlokent, mert itt kisebbek a jol fizeto es a gyengen fizeto allasok kozott.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#88003) envagyok válasza KROK640 (#88000) üzenetére


envagyok
veterán

Mod

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#88004) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#87938) üzenetére


fatpingvin
őstag

ne szórakoztassál már :DDD mieeeez :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88005) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#88004) üzenetére

Valamiért nem találok rá drivert, csak WDDM van hozzá amit nem eszik meg az XP.
S3 640/645 drivere is jó lenne hozzá de azt sem találok XP-hez.
3dmark01se-hez meg maximum xp jó az összehasonlítható pontok miatt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88006) jokeph válasza MasterDeeJay (#88005) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Tegnap felküzdöttem a W7x64 Ultimate-t a fő gépemre (aláírásomban), tiszta telepítéssel.
WIFI-t nem tudtam egyedül életre kelteni - ezt korábban sem sikerült az X470-es lapomnál, egyszerűen az Intel AX-es WIFI-khez nem készült W10x64-en (meg azóta W11x64) más driver.
2 PCI-os valami felkiáltójeles, mert van ugyan driverük, fel is ment, de hiányolja a digitális aláírást, mondjuk működésben hátrányát nem tapasztaltam.
XP ugyanezen feltételekkel műkszik rajta. :D
Jó kis moddolt telepítő, kapásból betölti az USB/nVME drivereket, nem kell PS2-es cucc a telepítés során sem.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#88007) MasterDeeJay

Kettő low end kártya tesztre. Érdekes 6200-as 64bit Agp, borda a ramokon pedig elvileg nem szoktak rá rakni a low end kategóriában.
A másik pedig 7200gs

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88008) zoltanz válasza jokeph (#87997) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most kipróbáltam Windows XP- vel a chipset, Vga driver-ek telepítése után rendben működuk a Radeon 9550 2/4XAGP kártya.
Annyit a különbség XP-n a Gpu-z kiírja az AGP támogatottságot: 8X -nak érzékeli Windows7 csak ennyit ír: AGP.
Walami gebasz a Windows7-tel van.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#88009) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#88007) üzenetére

Kései kártya sajnos nv44 ami natív agp. Nem unlockolható 6600-ra. Ramok 500mhz ddr2 256mb 64 bit.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88010) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#88009) üzenetére


fatpingvin
őstag

a Zhaoxin deszkába nem próbáltál bele Voodoo-t? az IGP-vel érdekes páros lehetne :D megnéznék egy ilyen próbálkozást

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88011) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#88010) üzenetére

Pci van rajta szóval sima agp-pci híddal mehetne. Megnézem majd voodoo3-assal.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88012) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#88011) üzenetére


fatpingvin
őstag

arra gondoltam... kíváncsi lennék az eredményre :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88013) KROK640 válasza jokeph (#88006) üzenetére


KROK640
veterán

Na ezért az egyért sajnálom, hogy nem Ryzent vettem. hogy még mindig tudnék Win7et használni.
Bár szoftveresen egyre jobban rávagyunk már kényszerítve a váltásra, lehet túl sokat nem nyertem volna ezzel sem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88014) KROK640 válasza arn (#88002) üzenetére


KROK640
veterán

"A 13-14 havi ber nem potlek, vagy jutalom, csak amit mashol 12 fele osztva kapsz meg, itt 14 fele, ennyi. Megtakaritasra osztonoz, az eves bert kell nezni." - ezzel tisztában vagyok, és szerintem MO-n is így kéne.
Ausztriában ugyan még normálisan nem éltem, de olyat már csináltam, hogy Németben élek és Ausztriába megyek dolgozni. Havi 400 ezret le tudtam tenni úgy, hogy barátnőmmel jobban éltünk mint otthon. Visszasírom azt az időszakot.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88015) jokeph válasza KROK640 (#88013) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szerintem megoldható. ;)
Valamelyik fórumtárs (talán Alpi?) felrakta 9. gen Intelre az XP-t is. :D

#88016fatpingvin: jaja, mindegyik érdekes. 7.gen-re én is feldobtam kíváncsiságból, ment. :))

Amúgy amit keresel az S3 VIA IGP-s XP-s driver cucc ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#88016) fatpingvin válasza jokeph (#88015) üzenetére


fatpingvin
őstag

tök vicces ezeket olvasni, én pont az ellenkező irányba szoktam menni: mi a legrégebbi vas amin még elketyeg az éppen aktuális mainline Linux kernel valami értelmes disztró alatt :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88017) KROK640 válasza jokeph (#88015) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, nemrég volt róla szó, hogy van spéci XP ami még az én gépemre is feljönne... de VGA driverem úgyse igen lenne :( Win7 lenne érdekes

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88018) petakpa1


petakpa1
őstag

Tud valaki bármi DarthSun-ról? Jól van?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#88019) KROK640 válasza petakpa1 (#88018) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudok semmit, csak, hogy 3 napja nem lépett be :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88020) petakpa1 válasza KROK640 (#88019) üzenetére


petakpa1
őstag

Ezért kérdeztem, remélem nincs komoly baja :(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#88021) zoltanz válasza jokeph (#87997) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem raktam fel XP-re az nForce chipset driver-t (Gart) mer instabil tőle az OS.
Így a GPU-z -ben azt írja a Radeon 9550-re (kétvágásos 2/4X AGP): AGP 8X/PCI, driver telepítése után -en: AGP8X/AGP (kevesebbet is kapok 3DMark01 -ben 1000 ponttal az elöbbiben) Windows 7 -en (fagyizik): AGP 8X/AGP 8X

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#88022) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#88012) üzenetére

Valami tápellátás gond lehet, ha rákötöm az agp-pci adapter tápját akkor elindul magától a gép de se kép se hang semmi csak pörög. Viszont ha nem kötöm rá a tápját akkor működik de ekkor a pci tápjából megy a kártya ami voodoo3-asnál nem gond de nagyobb kártyát nem tudok vele meghajtani. (gondolom vrm több irányból venné a tápot)
Totál alap voodoo3 2000 (ez most gyári hűtős, van 3 féle 2000-esem, rövid használathoz nem rakok rá ventit)

Eredmény rendben van szerintem, ennyit hozott a nagyobb gépembe is. Kártya limitál nem a proci.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88023) gban válasza zoltanz (#88021) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pont ehhez hasonlót írtam korábban több NF2 lapnál is, 9550 / 9600 Pro / 9600XT-vel, reseteli a gépet a 3DM, vagy fagy, arra jutottunk hogy lehet hogy nem elég erős az AGP áramellátása.

Postázást nem vállalok.

(#88024) MasterDeeJay válasza gban (#88023) üzenetére

Kondira is lehetne gyanakodni, az egyik IC7 lapom döglött kondival ami az AGP mellett púpos volt az instabil ha nagyobb kártyát rakok bele.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88025) envagyok válasza MasterDeeJay (#88024) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam a 9800-as kártyáknál fagyott a 3dm03 a proxycon tesztnél
Ott régebbi driver segített.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#88026) Czo válasza envagyok (#88025) üzenetére


Czo
őstag

Ez jo gondolat. Mert valamelyik 3DMark-nal, talan a 03-nal, nVidia kartyaval is van crash, a Nature teszt kornyeken, ha friss az nVidia driver. A crasht pedig az okozza, hogy nincs SSE2 a CPU-ban.

(#88027) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#88022) üzenetére


fatpingvin
őstag

hát ez zseniális :D köszi :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88028) MasterDeeJay

Asus 7200GS hát ez a legalja talán a 7-es szériából. Akartam tesla k20c (gtx titan) is tesztelni de a lap nem eszi meg pedig van rá xp driver.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88029) ityam válasza petakpa1 (#88020) üzenetére


ityam
senior tag

Nem túl jó hír ha nem is jelentkezik be. Saját bevallása alapján is "dögrováson a korházban". Sajnos tavaly év végén kicsivel 40 alatt kerültem be korházba úgy, hogy a barátnőm apja a barátnőmnek azt mondta, hogy ne jöjjön haza nekem összepakolni hanem egyenest melóból hozzám jöjjön mielőtt átvisznek a a befekvős korházba(mert ez azt jelenti a belgyógyász főorvos apánál, hogy nem biztos hogy fog látni engem, ha most nem egyenest hozzám jön/ebben persze covidos látogatási tilalom is közrejátszott/)
A lényeg hogy nagyon szar állapotban feküdtem be a korházba, de szerencsére engem sikerült feldoppingolni+ műteni hogy talpra álljak. Habár nagyon szarul voltal és semmit nem akartam csinálni,de ha lett volna egy topicgazda pozícióm, akkor valamit írtam volna a fürumra. Szóval félek nagy baj van ha még erre a szeretett közösségésre sincsen energiája.

[ Szerkesztve ]

(#88030) gban válasza ityam (#88029) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nincs túl jól de beszélt ma vele valaki telefonon, ez legalább jó hír, többet az érintettek nélkül nem tudok megosztani (privátban sem).

Postázást nem vállalok.

(#88031) KROK640 válasza gban (#88030) üzenetére


KROK640
veterán

Ez legalább jó hír :)

Én most eltűnök majd pár napra utazás miatt, de remélem mire visszatérek, ő is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88032) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ebben az Asus K8N -ben ugye nincs natív sata támogatás (IDE-Sata konverter).
Állítólag ilyenkor egyes lemezenként nem árt az NCQ-t kikapcsolni, erről a pach-ről van valakinek linkje? Köszi!

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#88033) FF23 válasza zoltanz (#88032) üzenetére


FF23
senior tag

Remélem nem értem félre, de szerintem nincs ilyen. Úgy tudom, hogy az NCQ módot csak akkor használja a HDD, ha a lap támogatja az AHCI-t. A K8N még nem ilyen.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#88034) Czo válasza FF23 (#88033) üzenetére


Czo
őstag

Nem kell hozza AHCI. A drivernek kell ezt a kepesseget tamogatnia. Az AHCI itt "annyit segit", hogy maga az AHCI egy "szabvanyos" felulet, igy ha a chip gyarto AHCI kompatibilis chipet fejlesztett, akkor azt meg fogja hajtani egy AHCI -t tamogato driver. Senki sem tiltja, hogy AHCI-t nem tudo chipsetnel, kihasznald az NCQ-t, plane, mert a ketto kozott evek teltek el.

(#88035) FF23 válasza Czo (#88034) üzenetére


FF23
senior tag

Értem.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#88036) cbmfan


cbmfan
senior tag

friss szerzemény, 64 Megás ManLi Savage 2000:


eddig úgy tudtam, hogy csak 32 Megás létezik, van is egy Diamond belőle.viszont valami bugzik mert 3DMark 2000 és 2001 SE állandóan kilép hibával az összes driverrel amit próbáltam WinME alatt. erre van ötletetek?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#88037) Fred23 válasza cbmfan (#88036) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gyönyörű darab, én is szerettem volna sokáig, de pont azért mondtam le róla végül, mert több helyen is olvastam, hogy nincsenek hozzá elég jó driverek.
Ha esetleg találsz egy ilyet, és teszel fel a kariról néhány teszteredményt -Unreal Tournament, QUAKE 3-, lehet, megint kedvet kapnék rá.
WinME helyett mondjuk én Win98SE-vel kísérleteznék inkább.

DarthSun remélem, jobban van már, és hamarosan ír a topikba!

(#88038) cbmfan válasza Fred23 (#88037) üzenetére


cbmfan
senior tag

sajnos a matricák hiányoznak, de ez van :) inkább WinME és XP SP3 alatt testelem a cuccokat mert stabilabb mint a 98SE.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#88039) Fred23 válasza cbmfan (#88038) üzenetére


Fred23
nagyúr

Viszont driverek meg sokszor inkább a 98SE-re vannak optimalizálva.

64 MB-ost egyébként én se láttam még. UT és QUAKE 3 alatt próbáltad már? Már az sokat ér, ha azokban stabil.

(#88040) zotyesz66 válasza cbmfan (#88036) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nekem csak egy Diamond van, Win98 alatt a 3DMark 2000 kifejezetten szépen lefut olyan 3000 körüli pontszámmal, a 2001 is lefut, de textúra hiányosan és hibásan. Mindez valamelyik 2000 év nyári Diamond driverrel, most nem tudom megmondani a verzió számát, el van rakva az a gép. Soltek VIA 694-es lapban van, Coppermine Celeron 1100-as procival.
Ja, az UT nagyon szépen megy vele, próbáltam a Rune-t is MeTaL-lal, az is szépen megy, de egy kicsit glitches. Q3-at nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#88041) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tesztelődik s478 Celeron. Nagyon válogatós nem találtam két Ramot ami menne dual Channel én, pedig mindegyik azonos méretű 400 MHz és.
A Bios dual Channel nek látja, de a GPU-z nem, fura.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#88042) jokeph válasza zoltanz (#88041) üzenetére


jokeph
nagyúr

Érdekes lap. :)
Az AIDA mit lát ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#88043) MasterDeeJay válasza zoltanz (#88041) üzenetére

Gpuz és cpuz megbízhatatlan régi hardverre (btw techpowerupon is fórumozok). Csak az aida vagy hwinfo. Illetve ram sávszéltesztből látszódhat a plusz csatorna.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88044) Fred23 válasza MasterDeeJay (#88043) üzenetére


Fred23
nagyúr

Viszont legalább a GPU-Z programozója nem hajt el régi problémával se, hanem segít, és javítja a művét. A baj perpill csak annyi, hogy az új GPU-Z-hez már minimum XP kell. Vagyis hiába lett például kijavítva -az én gépemen- a Radeon DDR és Radeon 7500 GPU-Z-s hibája, ezzel Win98SE-n nem mész semmire, nem tudsz friss verziót feltenni.

(#88045) MasterDeeJay válasza Fred23 (#88044) üzenetére

Nekem a zhaoxin s3 gpu-nál kértek be valami debug logot de azóta sem került bele a gpuzbe.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#88046) KROK640 válasza cbmfan (#88038) üzenetére


KROK640
veterán

Na, végre valaki más is így gondolja!
Szerintem is a WinME mindenben jobb (stabiliásban is) mint a Win98SE

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88047) jokeph válasza KROK640 (#88046) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam a WINME W98/W98SE ellenében mindig is nyerő volt, a kezdetektől kb mióta WINME van. :)
Az akkori PII-es gépemen atomstabil volt, ellenben a W98SE-vel... :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#88048) KROK640 válasza zoltanz (#88041) üzenetére


KROK640
veterán

ööö az egyik memória slotot hogy ferdítetted el, vagy gyárilag olyan? miért jó az, hogy ferde? A táp miatt kell?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88049) KROK640 válasza jokeph (#88047) üzenetére


KROK640
veterán

Ugyanez. Ráadásul hang is volt WinME alatt még Win98SE alatt sosem nyekkent meg a hangkártyám

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88050) FF23 válasza zoltanz (#87996) üzenetére


FF23
senior tag

Van két olyan vga-m. Tök egyforma:

- 64 bit 128MB [kép] [kép]
- 128 bit 256MB [kép] [kép]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.