Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80551) Bile Demon válasza MasterDeeJay (#80547) üzenetére


Bile Demon
őstag

A múlt hónapban upgradelt Sandy illetve már Ivy mellett teszteltem (4.2GHz @ 1.00V):

Furmark simán és átnevezve TEST.EXE-re is ugyanazt hozza:

Valley:

Hanga idle nem hallható. 50% fölött előjön, de semmivel se rosszabb vagy hangosabb, mint mondjuk a két ventis GTX1080 hangja. :DDD
És nincs coilwhine. (8800GT óta minden kártyámnak volt.)

szerk.:
Szép az a sakura edition...

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#80552) jokeph


jokeph
nagyúr

Üdv Mindenkinek !

Ha valakinél esetleg van elfekvőben egy Sapphire Vapor-X hűtőblokk/dög VGA, ne tartsa magában és dobjon meg egy priviel.

Sajnos, a HD4870-em kiesett a tesztsorból még műltkor, mert elkezdett felforrni a GPU, azt szétszedésnél meg lett a baja, a GPU hűtőblokk egyik menetes furata széjjel van cseszerintve, de úgy hogy még át se tudom nyomni nagyobb menetre. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80553) DarthSun válasza Bile Demon (#80546) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Furmark lassítás : arról nem is tudtam, gondolom hasonlóan nyírja a hardvert mint a Prime, azért alkalmazták.
#80551 : lényeg hogy működik.A GTX1080- on is van coilwhine ? A 1060- on nincs, az 580 ha beindul, jön némi tücsökhang, de zárt házból, 3m- ről már nem hallom.

(#80552) jokeph : ja és persze ingyenesen/ajándékba kéred, az lemaradt, de a kiegészítésemmel már szabályos... :D

(#80554) envagyok válasza DarthSun (#80553) üzenetére


envagyok
veterán

A furmark nagyobb áramot vett fel és többet fűtött, mint bármely játék, és emiatt elfüstöltek a vrm-ek, és megsültek a kártyák.
Nvidia Gtx500-tól, AMD HD6000-től hardveresen védve van már ellene, a régebbieknél driverrel próbálták lejjebb venni a terhelést.
Egy 4890-est vagy 4870x2-est, gtx480-at, gtx280-ar még újan is meg tudott ölni a furmark pár perc alatt.
Egy ideig garanciát kizáró ok volt a vrm megsülése, amit a furmark okozott.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80555) FoxiestFox válasza envagyok (#80554) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És nem kapott egy csinos class actiont a nyakába a gyártó?
Elég vérlázító garit megtagadni alultervezett alkatrészek miatt. Valszeg nem is legális.

(#80556) jokeph válasza DarthSun (#80553) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez csak természetes ! ;] :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80557) MasterDeeJay válasza FoxiestFox (#80555) üzenetére

Azért valljuk be hogy egy furmark nem igazán valós terhelés, nem az alultervezés volt a baj hanem nem volt vrm-en semmi védelem. Procihűtőt játékra használt gépnél sem érdemes csak prime95-re tervezni, mert az életben nem fogja azt a terhelést elérni (összes mag avx-e fullra kihajtva, imc koppra terhelve stb, nehéz elképzelni egy ilyen terhelést)
Mai kártyáknál már limitbe ütközik a vrm (persze bios moddal ki lehet tolni, szoftveresen is egy bizonyos szintig és bizony úgy meg lehet sütni nagyobb kártyákat)
Ugyanezen védelem alaplapokon is van, pont ez miatt a totál dzsunka kínai lapok sem tudnak leégni, hiába raksz bele tizenx magos procit a pár fázisos matx lapba all core hackel húzva az egekbe. (tudom próbáltam több lappal is :DDD )

Mai kártyákat már nem furmark-al tesztelem hanem superpositionnal. Furmarnál nem jön elő egy rakás hiba, bár arra jó hogy limitig felfűtése a kártyát. Ment nálam másfél órát egy R9 270-es 100 fokra fűtve folyamatosan furmarkkal. Aztán eladtam és kb fél napot sem bírt, megdöglött egy óra játék alatt, természetesen visszavettem aztán most eladtam rosszként és esélyes hogy majd jóként felbukkan az aprón alig használt nemdohányzó stb címekkel.

Bile Demon
Nálam lehet valami gyári hiba lehetett mert örültem volna ha csak 70 fok ment volna. Paszta gyári volt rajta de totál új korában vettem meg szóval az sem lehetett a gond, nem tudom de messze melegebb volt mint amit te mérsz most.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80558) FoxiestFox válasza MasterDeeJay (#80557) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hogyne volna valós terhelés.
Bármi, amit szoftveresen rá lehet uszítani egy hardverre, az.
Mi van, ha a kártya tervezésekor még nem létező játék alatt fossa el magát, mert valaki ír egy olyan hatékony kódot, hogy úgy megterheli, mint a szőrmark?
Szerencsére mára kevesebb ilyen hardveres baki van.

(#80559) jokeph válasza MasterDeeJay (#80557) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Furmark a hűtést vizsgálni tökéletes.
Padon és házban összerakva is, eléggé beszédes az eredmény, már 2 perc eltelte után is. ;]

#80558FoxiestFox: a GPU-Z artifact vizsgálója is bitang tud lenni. :D

#80560envagyok: ahogy nézegettem, egyre több új cím/patchelt régebbi is használ AVX/AVX2 utasítást. :U

Amivel csak annyi a bibi, hogy ezt nem tudja egyik Intel Celeron/Pentium sem, még a G6400-as Comet Lake Penya sem.

Viszont a korai FX-ek is tudjáka sima AVX-et. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80560) envagyok válasza FoxiestFox (#80558) üzenetére


envagyok
veterán

Nincs olyan játék.
Most ugyanaz megy a procikkal.
AVX utasításokkal pikkpakk fel lehet forralni egy i7-est gyári hűtéssel.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80561) DarthSun válasza envagyok (#80554) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Régebben futtattam(fent is van 1-2 gépen még), de már leszoktam róla, eszerint akkor szerencsémre.
Maradnak a 3DMark és game-tesztek.
De gondolom a Heaven, Aida stress, Cinebench és a Valley nem okozhat problémát :U .

(#80562) fatpingvin válasza jokeph (#80559) üzenetére


fatpingvin
őstag

a furmarkot használja bárki a hűtés illetve a GPU melegedéstűrésének tesztelésén kívül másra? komolyan kérdezem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80563) MasterDeeJay válasza FoxiestFox (#80558) üzenetére

Egy játék soha nem lesz olyan hatékonyságú (fogyasztás tekintetében) hogy mindent egyszerre maxon ki tudjon terhelni. Azaz nem ad annyi párhuzamosítható számítást ami minden egységét maxon ki tudja hajtani. Olyasmira gondolj hogy kap a kártya végtelen mennyiségű olyan számítást ami minden egységére kihat.
Játéknál meg totál random dolgokat számolgat a furmarkhoz képest ami miatt messze nem hatékonyan dolgozik (áramfelvétel szempontjából). Meg ott van a proci is mint tényező ami mindíg más feladattal látja el hiszen játékban mozgás is van, player input azaz van ideje kicsit "pihenni" is a kártyának. Aztán ott az fps limit, átlag játékos 30-60fps-el játszik mert alap beállításban úgy vannak belőve a játékok bugok miatt (simán lehet engine limitáció mert hanyagul írták meg - pl skyrim, call of duty...).

Prociknál szintén nem tudsz olyan valós terelést amely minden egyes utasítást és egységet kihasznál egy időben. AVX-ből is játékok alatt csak bizonyos részek mennek (már ha van valami ami kihasználja rendesen), nem totál koppon az összes AVX egység maxra kiterhelve az összes magon.

Furmark még ott bukik meg hogy vram tesztre nem jó (nálam mondjuk igazi gpu tesztnek sem vállt be). Amúgy én már linuxtra szánt karakteres felületű teszteket használok videókártyára első körben ami számoltat a kártyával és ramot nézi. Ha kell van windowsos verzió is de csak modern kártyára jó (opencl, cuda) https://easyupload.io/fko4gy
Mert egy rohadt pixel hibát nehéz észrevenni miközben száguld valami grafikai dolog, de ha számításoknál elcsesz valamit a kártya azt kiírja a progi.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80564) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#80563) üzenetére


fatpingvin
őstag

mi ez a vram tesztelő történet linuxra amit írtál? érdekelne hogy neked mi vált be.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80565) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#80564) üzenetére

Nem írtam hanem egy youtube-os embertől kaptam, komplett 32gb lemezkép, minimális karakteres linuxot indít és opencl/cuda teszteket csinál, valamint AMD kártyánál is lehet hasonlókat. Rakás bios moddal és toolokkal. Megpróbálom megkeresni.
De össze is rakom hátha másnak is kellhet. Valami lemezképet csinálok belőle.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80566) Bile Demon válasza DarthSun (#80553) üzenetére


Bile Demon
őstag

Furmark. Lehetséges... De a VRM védelmére ott kellett volna legyen a PWR limit, amit később be is vezettek. Ez inkebb ilyen tűzoltás volt. A referencia kártyákkal nem volt gond, de ahol az egyedi hűtési megoldásoknál csupasz volt a VRM ott még el tudott szálni, mert akkor még nem vezették be a VRM hőmérséklet throttlingot. Valószínűleg a GPU többet fogyasztott Furmarkkal, mint a közölt TDP, amire a VRM-et méretezték.

A lényeg, hogy tök jól működik. A termikus konstrukció is jobb, mint vártam.

coilwhine?
MSI GTX 1080 Gaming X plus 11Gbps: ennek is van egy pici, de csak külön odafigyelve hallani és főleg akkor, ha valami régebbi cuccban többszáz fps van valahol menüben, vagy töltéskor, amúgy jó így nekem. Üzemszerűen amúgy is vsync on van és 60fps. (csak el ne romoljon, mert kitudja mikor lesz újra 100k alatt)

Bruhe

(#80567) jokeph válasza fatpingvin (#80562) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én csak arra használom. :K
pár napja megvallattam egy Asus Phoenix GTX 1660 GDDR5-ös VGA-t (egy ventis, ITX méret), rosszabbra számítotam, 1 perc alatt beállt a GPU 72 fokra, 2 percnél tartotta, aztán lelőttem a tesztet. Játék alatt is max 70 fok volt (jól szellőző házban). :U

#80563MasterDeeJay: :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80568) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#80565) üzenetére


fatpingvin
őstag

az igencsak szuper lenne, hálás lennék :D meg nyilván megnézném hogy nincs-e véletlenül beleépítve valami kellemetlen apróság :P

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#80569) Bile Demon válasza MasterDeeJay (#80557) üzenetére


Bile Demon
őstag

Itt annyit csaltam, hogy a ház bal oldala nem volt rajta... :DDD

Ami meg nem csalás csak kedvező dolog, hogy az SSD pont alá légcsatornázta a friss levegőt, amit az 1db első/alsó Fractal Design Dynamic X2 GP-12 ventilátor szállít. Hátra és oldalra meg kifújhatta a meleget (érezhetően).

Úgyhogy hozzá kell adni annyi fokot, mint amennyivel melegebb a levegő a házban, mert itt szobahőmérsékletet kapott. (22fok)

Bruhe

(#80570) Bile Demon válasza fatpingvin (#80562) üzenetére


Bile Demon
őstag

A Furmark VGA stabilitástesztre nemigen alkalmas, csak durva hibára száll el. Arra a Heaven is jobb akár vagy Tomb Raider reboot.
Ja igen a Chernobylite elég durván megdolgoztatja a GPU-t, talán jobban, mint a szőrösfánk...

Tápot tesztelni is jó a Furmark.

P95 AVX + Furmark egész jól megterheli a tápot.
Ha bírja, akor maradhat az adott konfigban.
Ha lekapcsol akkor más kisebbe még jó lehet.
Ha leég, akkor meg kuka. :)

Bruhe

(#80571) DarthSun válasza Bile Demon (#80570) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha leég, akkor meg kuka

Laza :DDD , csak akkor van meglepi ha emiatt esetleg leég/meghibásodik más alkatrész is a konfigban :U

(#80572) Bile Demon válasza DarthSun (#80571) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igen, megvan a veszélye, hogy ez adja meg a tápnak a kegyelemdöfést és visz magával mást is.

Viccet félretéve, ha nem bírja, akkor eleve alul volt méretezve a konfighoz és a túlterhelésvédelme is rossz a tápnak.

Jobb, ha kontrollált körülmények közt hibásodik meg valami, mintha váratlanul.
Pl.: [link]

Persze a legjobb, ha jó a táp és jól is van megválasztva a konfighoz. Ilyenkor a teszt csak megerősíti, hogy minden OK.

Bruhe

(#80573) DarthSun válasza Bile Demon (#80572) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A videot láttam már asszem, a Giga 750/850W botrány kapcsán linkelték. Mondjuk érdekes hogy durván 1000W felett sem kapcsolt ki, utána persze elég volt a 450W- os tüske a dirrdurranóhoz.
Ez előtt vettem még a Giga P650B- t(tartalékba), mely végül a Zen- be került. PH válaszban kaptam hogy az még biztonságos, valamint az Orosz tesztelők is jókat írtak róla. A túlterhelés elleni védelem is jónak tűnik, 770W- ot még engedett, 780- nál kikapcsolt.
Gondoltam cserélem azért, de nem szórakoztam vele, ki kéne emelni a lapot, mivel a CPU 12V- ot átfűztem a kábelmanagementen.
Mondjuk az 1600AF+GTX1650+4 RAM+optika+2SSD+1HDD+5 venti - 65+75+40+10+10+15+30=245, ha procituning esetén +10W, akkor még a fele sem a névlegesnek. A hatékonyságban viszont már benne van - ez 200-460 W- ig a legmagasabb, legalábbis a teszt szerint.

(#80574) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#80568) üzenetére

Mibe/mivel mentsem le a lemezképet? Nincs meg az eredeti amit ráírtam.
3 partícíó van rajta.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80575) Bile Demon válasza DarthSun (#80573) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ha nem lényeg a Gold vagy Platinum hatásfok, akkor felesleges lenne cserélni, mert teljesen jó a tápod.

Bruhe

(#80576) DarthSun válasza Bile Demon (#80575) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Megnyugtató a véleményed :R . Gold/Platinum hatásfok nem annyira fontos. Csak villanyból fogyasztok sokat, kocsit nem tartok, télen nem fűtök(csak amennyit a gépek fűtenek :DDD ), úgyhogy azt szoktam mondani, kissé irónikusan : ennyivel illik hozzájárulnom az össznépi CO2 kibocsátáshoz ;]

(#80577) envagyok válasza Bile Demon (#80566) üzenetére


envagyok
veterán

A referencia 4870-en a furmark simán 120-140 fokra melegítette a vrm-et.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80578) frescho válasza envagyok (#80577) üzenetére


frescho
addikt

Fáradtan ne állajtok neki házat festeni.

Lecsiszoltam, vizes 1500-ig mentem el. Majd ezek után képes voltam ráfújni a másik lakkot, nem azt amit akartam. Mivel másik rendszer, ezért szépen össze is rántotta a fillert ahogy kell. Most kezdhetem, de nem 0-ról, hanem ezt a trutyit is le kell vakarnom először...

https://frescho.hu

(#80579) DarthSun válasza frescho (#80578) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez milyen project ? Sárgult műanyagot vagy fémet festesz ?

(#80580) envagyok válasza frescho (#80578) üzenetére


envagyok
veterán

Meg alaplapot se tesztelj fáradtan.
Abit BP6 tönkremehet, hogy p3 coppermine-al próbáltam tesztelni?
Most komoly csak ppga celeronok mennek benne?
Azok az ezüstkupakos sötétbarnák?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#80581) frescho válasza DarthSun (#80579) üzenetére


frescho
addikt

A2000 házat. A belső részt már kiraktam a blogomba. Aztán gondoltam belülről megpucolom a házat. Aztán kilyukadtam a másik oldalon a réz drótkoronggal. Szóval csúnyán megette az akku a ház külső borítását. Szóval ledrótkorongoztam teljesen, kapott evipass-t, cink sprayt, gitteltem, csiszoltam, fillereztem még többet csiszoltam, még kicsit alapoztam és már vizesen finom csiszoltam és akkor mellényúltam...

https://frescho.hu

(#80582) DarthSun válasza envagyok (#80580) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

kizárólag Mendocino magos PGA370 proci
Habár ez így nem teljesen igaz, elméletben a cA0 steppinges Coppermine is gond nélkül szaladgál benne

Bacsistól idéztem, én nemtom, nincs ilyen lapom. A leírása szerint pedig csak Mendocino procit fogad.

(#80583) DarthSun válasza frescho (#80581) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja igen, néztem, már linkelted, komoly meló !

(#80584) frescho válasza DarthSun (#80583) üzenetére


frescho
addikt

Asszem jön a következő csapás. A műhely gépet gondoltam upgradelem. Még szét se szedtem, erre belassult S.M.A.R.T. szerint ideje vinyót cserélni. De jó, hogy a hétvégére terveztem. A klónozás gyanúsan lassan 10MB/sec körül megy csak, szekvenciálisan ezek a merevlemezek úgy 10x többet tudtak elvileg.

Nah kipanaszkodtam magam. Legalábbis remélem nem jön semmi új.

https://frescho.hu

(#80585) DarthSun válasza frescho (#80584) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A SATA3 simán 100MB/s fölé megy. Kérdés hogy a klónozó driverezett rendszerből fut-e, vagy csak ala-nature. Driver nélkül belassulhat alaposan. Meg esetleg az apró fileok, ha nem bitről-bitre másol.

Ja, mindíg van valami megoldandó probléma, retroban és maiban is.
Bár nálam most nyugi van, alapos pihenés és a jóöreg FX- en filmezgetek, szerencsére ebben még a laptopvinyó is 200- al karcol.

(#80586) frescho válasza DarthSun (#80585) üzenetére


frescho
addikt

Sima linux 1MB-os blockmérettel dd-zek. A lehető legegyszerűbb, faék módszer. A lemez elején megvolt a 120 MB/sec. Szóval ez egyszerűen döglődik, még jókor szólt a smart. Megvan minden lementve, de nem lett volna kelleme az össze emulátort, formátum konvertert és más bizbaszt visszalapátolni egy új rendszerre.

https://frescho.hu

(#80587) jokeph válasza DarthSun (#80585) üzenetére


jokeph
nagyúr

AHCI módban kajak HDD-vel SATA1-en is képes bufferelve 100MB/s körüli lineáris átvitelre nagyobb fileokkal. :U

FX: vasárnap updateltük cimbim gépét, a Sapphire RX 550 hazajött, beledobtuk a friss szerzemény Asus Phoenix GTX 1660 GDDR5 6 GB-t (egy ventis kis cukorfalat ez is), meg pihenőre küldtem az FX4300-át és bedobtam a saját FX8320e-m (semmi OC, FX8350 gyári hűtője van rajta, meg a lap se túl acélos - Asrock 970 Extreme 3).
F1 2018, Farming Simulator 18 elsőprően jó megyen 1440p-n, max grafikával. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80588) DarthSun válasza frescho (#80586) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ismerős, nálam is többhelyen van mentés a fontosabb cuccokról, de ha kell valami, keresgélnem kell. Régebben vezettem tartalomjegyzéket, fel kell újítanom ezt a szokást.

(#80589) DarthSun válasza jokeph (#80587) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

FX8320 reneszánsz. Többszálat használó game+a 1660=jó teljesítmény :)

(#80590) arn válasza MasterDeeJay (#80557) üzenetére


arn
félisten

Minden valos terheles, ami egy program. Olyan, mintha nem irhatnal meg egy programot, mert a hw osszefossa magat. Az egy szar hw.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80591) arn válasza frescho (#80581) üzenetére


arn
félisten

A szurke az cink spray? Szep lesz.

Nekem a nagyipari modszerekhez hasonlo felulet kellene, ott lehet magat a lemezt kemialilag feluletkezeltek, aztan hajtogattak. Lehetne egyaltalan ahhoz hazilag hasonlot csinalni? Lehet erdemes lenne csak elokesziteni, aztan a porszorashoz hasonloan elvinni vhova.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80592) MasterDeeJay válasza arn (#80590) üzenetére

Valós az aminek gyakorlati életszerű haszna van. Játékra szánt kártyán játszani kell, arra készült. Talán le is van valahova írva sztem apróbetüs részen gyártóknál. Számításokra meg más kártya kell (bár azt asztalinál már korlátozák is)
Furmarknak semmi haszna nincs, van egy rakás más benchmark ami ad valami ertéket is.
Procinál meg nem is tudom valami dokumentációban hogy mire is készült, ott is biztos van valami hogy asztali proci mire készült. Nem véletlen van xeonoknál is megadva avx verziókra terheléses turbo limit.
Ha van olyan játék ami kinyirja a kartyát már lehet is perelni (van amúgy [link] ).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80593) frescho válasza arn (#80591) üzenetére


frescho
addikt

Igen, ez a szürke a cink spray. Gyárilag plattirozott vagy ónozott a lemez így ránézésre. Elektrolízissel lehetne hasonlót elérni, de a részben átrohadt lemez hiányosságait az sem pótolná vissza. A festés meg bárhova viszem nem lesz ugyanolyan. Azt a narancsosságot amivel az eredeti ház rendelkezik nem fogják megfújni. Leginkább azért, mert teljesen más anyagokkal dolgoznak, vékonyabban fújják stb. Elkövettem amúgy a szokásos hibát amit OT járműveknél szoktak. Túlrestauráltam, a felület a gyárinál sokkal simább, jobban előkészített lett még úgy is, hogy igazán nem értek hozzá. Tömeggyártásnál nem szórakoztak vele és simogatták szép simára a házat.

MasterDeeJay: Mi még elektronikából azt tanultuk, hogy szélsőséges helyzetre méretezünk. Amit elő lehet állítani azt üzemszerűnek kell tekinteni. Számítástechnikában ráadásul a user hülye, szóval nem csak véletlenül állítja elő a maximális terhelést.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#80594) arn válasza MasterDeeJay (#80592) üzenetére


arn
félisten

Ez netto hulyeseg. A gyarto nem tudja, hogy en milyen programot akarok fejleszteni. Nem latok benne semmi kivetnivalot, ha valaki szoros fankokat akar ejjelnappal renderelni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80595) arn válasza frescho (#80593) üzenetére


arn
félisten

Egy amiganal szvsz meg belefer, de egy filleres szirszar pcs haznal feltuno :)
ugy remlik, hogy az en hazam is fenyes volt belul, az is horganyzas lehetett - de lehet csak a tap. Fekete szinu belsok is voltak. Lehet pcnel ki kellene hasznalni ezt a mozgasteret. Van jopar hazam, a legjobb szandek ellenere sem sikerult igazan szepet kihalaszni x ev alatt sem. Vmit kell kezdeni veluk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80596) MasterDeeJay válasza arn (#80594) üzenetére

Videókártyák esetén a gyártó mit lát: van nagyrészt pár grafikus motor, meg nagyobb nevek renderelésre. Arra optimalizál, gyártja a kártyát. Egy program miatt nem érdemes erősebb vrm-et rakni a kártyákra, már csak gazdasági szempontból sem.
De ez a furmark történet régen volt, ma már nem tudod vele megsütni a kártyát. Kijött a furmark és reagáltak rá a gyártók ahogy jöttek a problémák. Kezdetben ugye a driver szinten, aztán meg hardverből. Szóval foglalkoztak vele.
Az tény hogy mostanában is trágyát gyártanak már lassan minden szegmensben. Furmarkot én is használok de csak a hűtés tesztelésére mert stabilitásra/vram tesztre alkalmatlan.

frescho
Már szerencsére megoldott, nem túl méretezéssel hanem limitálással. De utóbbit egy afterburnerrel/bios moddal ki lehet tolni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80597) arn válasza MasterDeeJay (#80596) üzenetére


arn
félisten

A drv, hw akarmi feladata, hogy stabil maradjon, a usernek ezzel semmi dolga… meg nem utolag kellene kozmetikazni. Megint a sajat fejlesztes pelda, ott nem tudjak ezt megtenni. Legyen throttling, vagy akarmi, de futnia kell.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80598) MasterDeeJay válasza arn (#80597) üzenetére

Régebben elég sok ilyen volt. Gondolok itt arra hogy a hurka VRM-es lapba ment bele prescott proci és sütötte a lapot, de amd-nél is volt hasonló.
Ma már megoldották, gondolom a rohadt sok garanciáztatás miatt vagy azért mert olcsóbb lett a vrm-nél a védett vezérlő mint a sima.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80599) Bile Demon válasza MasterDeeJay (#80598) üzenetére


Bile Demon
őstag

Olcsóbb olyat gyártani, ami megvédi magát a túlmelegedéstől (throttlinggal), mint olyat, ami nem melegszik túl...
Túlmelegedés védelemre eleve szükség van, mert simán lehet, hogy az user allcore-turbo-overvolt-prime95 kombóval támad és olyankor a reklámozott TDP háromszorosát is bekérheti a proci, ami pár mp után túlmelegíti azt a VRM-et, amit a normál irodai használatra méreteztek. Ha meg már megvan a túlmelegedés védelem, akkor szabadsága van a gyártónak az olcsósítás felé: elspórolja a VRM bordát, elspórolja a fázisok felét kétharmadát.

Bruhe

(#80600) FoxiestFox válasza arn (#80597) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pontosan. Nem kicsit öngyarmatosító mindset amit MDJ prezentál, nem is tudom mire vélni.
Hw arra van hogy kinyomd a szemét, addig a pontig, amíg normálisan hűtöd, és nemmódosítod hardveresen, vagy OC-zed.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.